Dashonden. Fotografie „Studio", 1 AllOFMtl a ƒ1.-. 2 Galei a/1.-. AANBESTEDING. BLOEMBOLLENLAND, „De Volharding". H. MARKS JR., AANBESTEDINB. Aanbesteding. No. 12475. LEIDSCH DACBLAD, WOENSDAG 24 OCTOBER. - TWEEDE BLAD. PERSOVERZICHT. Anno 1900. Vervolg der Ad verten tien. DESKUNDIGE Mevrouw VAN ZEG6EREN, Stationsweg 74 Rotterdam. Verhuring bij Inschrijving 'lï f Tailleur, Winteraardappelen. In het Handelsblad vonden wy een ernstige klacht tegen het doodvisschen onzer wateren, een kwaal, waartegen by de tot- •tand-koming der nieuwe wet op de visschery onze wetgevers niet ernstig genoeg gewaar schuwd kunnen worden. Op het indertyd te Utrecht gehouden con gres, door de Vereeniging tot bevordering der Nederlandsche Visschery byeengeroepen, zyn wel velerlei nuttige zaken besproken, doch er moesten evenveel nuttige en noodige zaken worden uitgesteld, omdat er voor de bespre king geen tyd meer over was. En onder die met-besproken zaken waren er juist, die be trekking hadden op de groote kwaalDe doodvisschery door enkele vischtuigen en vangmethoden. „Een pleit, dat te Utrecht een volkomen overwinning behaalde", zegt de schrijver, „is de noodzakeiykheid om een maat vast te Btellen op de te vangen visch. Het is te voor zien, dat de bepalingen, die de nieuwe wot te dezen opzichte zal geven, in allen deele baat zullen brengen; als maar de straffen, dio op de overtredingen gesteld zullen worden, voldoende zyn, en deze overtredingen met de noodige zorg worden opgespoord. Ook de roof op andermans vischwater is •en der kwalen, die te Utrecht geen genade konden vinden en waartegen geen behoed middelen aan te wyaen zyn dan zware be straffing en het verbod van visschen by nacht en ontyd, gesteund door een voldoend politie- toezicht. Waar toch zal het heen met onze binnen- visschery, als geen middelen beraamd worden om een stroopery tegen te gaan als dezulke, Welke in de Zaanstreek zoo herhaaldeiyk ge pleegd wordt, nl. dat des nachts tusschen een paar zeilvaartuigen een wonderkuil door onze groote kanalen gesleept wordt. Alles, wat in zulk een net terecht komt, groot en klein, is verloren." De schryver bespreekt vervolgens hot mis bruik, dat vooral door de Volendammer vis- schers van den „wonderkuil" wordt gemaakt. Vroeger was dit vischtuig verboden, doch ongeveer 15 jaar geloden werd het toegestaan, voornamelyk ten behoeve van de ansjovis vangst. Doch als men thans nagaat, hoeveel visch er op die manier vernietigd wordt, slaat men de handen in elkaar. In de omstreken van Edam, Monnikendam, Broek, Oostzaan, enz. zyn talryke eendenhouders, die voor hun bedryf jaarlyks milliarden vischjes noodig hebben. „Alvorens dit artikel.in de wereld te zen den", zegt de 6chryver, „heb ik zelf tor plaatse een kykje genomen en er veel tot zinkens toe met jonge visch afgeladen schuiten paar alle richtingen zien vertrekken. Volgens officieele bescheiden, genomen uit het Maandblad van dr. Hoek, zfin in de eerste zes maanden van dit jaar in Volendam 135,900 manden „Nest", d. i. jonge visch, aangevoerd, die daar voor eenden-en varkens voeder wordt verkocht. Hoeveel nest op zee reeds andere bestem ming krygt, en hoeveel er in andere havens wordt aangevoerd, moge by deze cijfers buiten besproking blyven. Het is hartverscheurend deze vernieling aan te zien." Hier is dus een onderzoek van Regeerings- wege dringend noodzakelyk. Dat de wonder kuil voor de garnalen vangst noodig is, wordt tegengesproken; maar al zou dit zoo zyn, dan kon volgens den schryver toch een verbod kunnen worden uitgevaardigd jonge visch aan te voeren, te verkoopen of te vervoeren, waardoor de vernieling tot een minimum zou worden gereduceerd door het „nosf'-visschen als bedryf te wraken. Ook de visch in onze binnenwateren wordt uitgemoord, vooral door hot gebruik van den z.g. „kaaskop". Dit is oen instrument, waardoor zware knallen, gelyk aan ontploffingen, in het water verkregen worden, die op de visch een zoo grooten indruk oefenen, dat ze als verwilderd in de vleetnetten, die eerst uitgesteld zyn, terecht moet; niets of by na niets ontkomt. Het gevolg daarvan is, dat er tegenwoordig by na geen baars meer te krijgen is. Te Am sterdam waren zelfs geen 60 baarsjes, voor een maaltyd besteld, by elkaar te brengen. Gronderige polderbaarzen zyn misschien wel te krygen, maar de fijne baars, die in het brakke water gevangen wordt, is er haast niet meer. „Ook te dezen opzichte" besluit de schryver „is het meer dan noodig, dat de nieuwe wet bepalingen make, die den visschers een aanhoudend goede vangst dezer visch- soorten verzekere, door hun de middelen uit de hand te nemen, waarmede zy hun toekomst vernietigen. Heeren tappers en kroeghouders, zegt De Nederlander, hebben tegenwoordig hun „rechtskundige adviseurs". Een van dezen, mr. W. A. Paap, heeft op hun verzoek een geschrift samengesteld, ge titeld „Het dogma der Drankwet", dat binnenkort by den uitgever W. Yersluys, te Amsterdam, in den handel zal verschynen en by voorbaat aan verschillende dagbladen is toegezonden. Onder bedoeld „dogma" ver staan de heeren de meening, dat vermin dering van dranklocaliteiten vermindering van gebruik ten gevolge heeft. Die meening berust zooals met een menigte statistieken uit ons land en uit andere landen wordt getracht aan te toonen op een dwaling. Het Handelsblad scliryft naar aanleiding van dit boek: „Natuuriyk hebben de belanghebbende adressanten het volste recht zich te ver- zetton tegen een maatregel, die hun schade zal of kan doen; wy nomen het hun vol strekt niet kwaiyk, dat zy door een bekwaam schryver hebben laten uiteenzetten, dat het beoogde doel op de voorgestelde wyze niet bereikt wordt, en dat er in de regeling, die thans aanhangig is, onbillykheden zyn. Maar wat ons in deze bestryding onaange naam heeft getroffen is het betoog op blz. 121 en volgende, dat men ten onrechte, be wust of onbewust, meent, dat het alcoholisme een kwaal is van de 19de eeuw. Vroeger werd veel meer gedronken dan nu, merkt do steller van het adres op, en hy geeft een aantal voorbeelden van dronkenschap by de hoogstgeplaatste personen in vroegere eeuwen: hy haalt wetten en decreten aan tegen de dronkenschap, reeds lang geleden en blykbaar tevergeefs uitgevaardigd, en het heeft er iets van alsof hy zeggen wil: „Wat schreeuwt gy toch zoo tegen den drank, het was vroeger veel erger". Daartegen nu komen wy opof het drank misbruik vroeger erger was of niot, is de vraag niet; dat het thans erg is, staat vast, erg genoeg, om er met alle macht tegen te stryden. Het is mogelyk, dat het een zwak middel is tegen „de machten, diedenmensch eeuwenlang hebben doen grypen naar bedwel ming", ie stryden „door drie tapperytjes te veranderen in twee", dat mon dit middel heeft beproefd als eon ander, is zeer ver klaarbaar. En dat beroep op vroegere ernstiger toe standen, nu, dat riokt ons te sterk naar den drank l" Het Centrum maakt de opmerking, dat de onzekerheid in onzen staatkundigen toestand voortduurt. By de behandeling der Ongevallenwet kwam weer zoo duideiyk mogelyk aan het licht, dat in de Kamer geen vaste meerderheid te vinden is en moest de Regeering meer dan eens de vlag strykon door toedoen barer eigen geestverwanten. En zoo nu weer, by het debat over de wyziging der Kieswet, biykt het gemis aan homogeniteit. Tot zelfs in den boezem van het Kabinet. Mr. Goeman Borgesius wond er geen doekjes om, dat het aanhangige ontwerp eigenlyk een gevolg is van het meeningsverschil tus schen de Ministers. Gaarne zou hy, Borgesius, de zaak op andere wyze hebben behandeld, maartot zyn collega's behoort mr. Do Beaufort, en deze staat aan den conservatieven vleugel van het liberale leger. Er moesten dus concessies worden godaan, en het resultaat is, dat nu by na niemand zich tevreden toont, dat niemand zich warm maakt of zich hooggestemd voelt door deze technische herziening. Maar, zeide de Minister, een koele stem ming is eigenlyk de meest geschikte, om een onderwerp als het kiesrecht te behandelen. 't Kan zyn. Wanneer de stemming nu echter bepaald lusteloos wordt, heeft men ook geen reden zich over haar te verheugen. In een asterisk „Appèl" zegt De Standaard: Winste is het, dat aan de verzekerden voor eigen risico nu ook recht van appèl is toegekend. Het ging niet aan, deze werkgevers of deze vereenigingen kortweg aan arbitraire uitspraak te binden. De Ryksbank zal nu de concurrent van de Verzekerings-maatschappyen zyn, en aan die concurrente Bank wilde het ontwerp de macht over de tegen haar concurrente maat- schappyen zoo absoluut in handen geven, dat er zolfs geen appèl zou zyn. Terecht kwam de heer Lohman hier in keu rig pleidooi tegen op; en dat het hier geen party-geschil, maar eenvoudig een quaestie van recht gold, bleek wel uit het feit, dat ten slotte de rechtskundigen uit alle partyen voor zyn voorstel stemden. Zelfs de liberale pers valt hierin den Minis ter af. Intusschen merkte de heer Drucker met juistheid op, dat hieruit opnieuw biykt, hoe onhoudbaar het beweren van het Kabinet is, als zou niets wezenlyks in het ontwerp ver anderd zyn. Nu appèl de Bank van allen kant bedreigt, behoeft men noch voor te hooge premie, noch voor te hooge rente bang te zyn. Eer dreigt nu het gevaar, dat de Bank, om processen met de werkgevers te ontloopen, de rente laag zal houden. Doch dan wordt ze weer met appèlprocessen van den kant der werklieden of van de Commissièn bedreigd. Ia elk geval behoeft de rechtbank, die voor deze verzekeringen staat te worden ingesteld, niet bevreesd te zyn, dat ze niet genoeg te doen zal hebben. Het zal processen regenen. Over gemoentekiesrecht zegt De Slandaard: Het gemeentekiesrecht, ook voor de kleinere gemeenten, op gelyke leest te willen schooien als het Staatskiesrecht, is ongerymd. Dat ware alleen denkbaar, indien men óf de burgery te beslissen gaf over hot al of niet toelaten van nieuwe poorters, f indien men een afzonderiyk college instelde, dat over heffingen en uitgaven te beslissen had. De veiligheidsklep, die thans in hooger toezicht is aangebracht, is ton eenen male onvoldoende, zoo men by meerderheid van stemmen door alle ingezetenen beslissen laat. Daartoe vormt vooral een kleine gemeente te zeer een soort compagnie, waarin alle leden van elkanders middelen op de hoogte zyn, en waarin het kleine aantal leden vooraf gaande berekeningen mogelyk maakt, die op wettelyken roof zouden kunnen uitloopen. Iet-s, wat vooral geldt, nu men het terrein van gemeentelyke bemoeiing steeds meer poogt uit te breiden, en steeds meer door het gemeentebestuur, ten faveure van alle burgers, wil laten doen. Reeds by de behandeling van de kieswet- Van Houton is op het verschil tusschen het gemeentekiesrecht en het Staatskiesrecht, van ons standpunt, o. a. door dr. Kuyper, nadruk gelegd, en ook nu kan do anti revolutionaire party kwalyk een ander stand punt innemen. In groote gemeenten, byv. van boven de 60,000 zielen, vervallen veel van de bezwaren, die voor kleinere gemeenten gelden; maar toch biyft de koppeling van gemeentokiosrecht aan gemeentebelasting ook hier, tenzy men een der twee bovengenoemdo uitwegen inslaat, principieel noodzakelyk. BIJ DE VERLOVING VAN Hare Majesteit onze Koningin MET Prins Hendrik van Mecklemburg-Schwerin. Al zinkt de zon, al geelt het bosch, Al spreidt zich over 't vochtig mos Een kleed Yan dorre blaóren; Al neigt reeds meen'ge bloem het hoofd, En heeft do herfst den hof beroofd En woinig willen sparen 't Is lehte voor de Koningin; Ha^r oog, dat straalt van reine min, Ziet bloeien weèr de dalen; En in haar hart vol zonnegloor, Hoort zy verrukt een talryk koor Van blyde naohtegalen. O Liefde, Liefde, wees gegroet, Nu Gy dit Koninkiyk gemoed, Hebt Koninkiyk verwonnen; Betoon opnieuw uw wondre macht, Doe stralen al uw tooverpracht, Doe ruiBchen al uw bronnen l O Koningin, door God bewaard, En voor een vreezend volk gespaard: Uw heil doet ons weèr hopen; Want aan den oud' Oranjestam, Wien God zoo meen'ge loot ontnam, Gaat weèr een bloemknop open. Wy strooien bloemen op uw pad, En schryven op het nieuwe blad Van 't levensboek een bede: O Heer, behoud de Koningin; Haar deel, haar lot zy van 't begin En tot den einde; vredel Bescherm, o God, den vorstenzoon, Die, staande naast d'Oranjetroon, Zyn' vastheid moog' vermeèren; De Koningin schonk hem haar hand, En dit is ons een onderpand, Dat wy hem mogen eeren. Bewaar ons volk en Vorstenhuis; Sterk onder zegen, onder kruis, Ons door Uw alvermogen; En laat ons, by het vriend'iyk licht Van Uw vertroostend aangezicht, Steeds Uwen roem verhoogen. October 1900. A. W. BRONSVELD. (Het Nederlandsche Dagblad.) Tweede Kamer, Verhooging en wijziging van hoofdstuk V (Binnenl. Zaken) Staatsbegrooting voor 1900. Zuivelstation te Leiden. Nu de herziening is tot stand gekomen van de Üoterwet, is voor den minister van binnen- landsche zaken het tijdstip aangebroken om zyn voorstel tot het oprichten van een afzon deriyk zuivelstation te herhalen, zynde een post van f 5000 voor het stichten van een rykszuivelstation te Leiden. Zonder eenigo overdryving mag men aan nemen, dat eerlang het werk, verbonden aan het chemisch ondeizoek der gerechteiyk ge nomen botermonsters, by na het tienvoudige zal bedragen van vroeger. Sedert het in-werking-treden der wet van 1889 heeft bedoold onderzoek, hetwelk eigen lyk volstrekt niet behoort tot den werkkring dezer inrichtingen, aan de rykslandbouw- proefstations plaats, en worden de betrokken directeuren, scheikundigen en assistenten daar voor afzonderiyk betaald. Daar intusschen ook de gewone werkzaamheden aan de stations zich gaandeweg bolangryk uitbreidden, kon reeds sinds geruimen tyd het buitengewone werk het gerechteiyk boteronderzook niet andors dan met groote moeite en krachts inspanning worden volvoerd. Het zoude echter ten eenen male onmogeiyk zyn, om op den duur het meerdere werk het hoofd te bieden. Het werk aan de stations moet van zoodanigen omvang wezen, dat de directeuren het kunnen overzien, dat zy het niet, voor een gedeelte, geheel aan de hun toegevoegde ambtenaren moeten overlaten. Het mag, wil de dienst worden uitgevoerd gelyk hot behoort, een zeker quantum niet over8chryden. Die grens was ten gevolge van het boteronderzoek reeds overschreden; aan oen biyvendo, nog grootere uitbreiding van het werk kan dus niet worden gedacht. De proefstations moeten derhalve, hoe eerder hoe beter, van het gerechteiyk boteronderzoek ontheven worden. Een tweede reden, die de oprichtiug van oon afzonderiyk zuivelstation wettigt, is, dat het vei geiykond, critisch ondorzoek vau de verschillende, hier te lande en elders gevolgde methoden, ter onderscheiding van boter en margarine, uit den aard dor zaak niot by de rykslandbouwproefstations thuis behoort. De kosten van den bouw van dat station worden, met inbegrip van die van opzicht, doch buiton die van verwarming, verlichting, mobilair en verdere inrichting, geraamd op ongeveer f 34,000. Van die som wordt thans de eerste termyn, ad 6000, aangevraagd. In 1898 waren de kosten van den bouw geraamd op 25,000, dus lager dan thaus. De reeds boven vermelde omstandigheid echter, dat alle monsters, krachtens art. 10 der onlang3 tot stand gekomen nieuwe Boterwet, door minstens twee scheikundigen zullen zyn te onderzoeken, is oorzaak, dat, behalve meer personeel, meerdere toestellen, enz., ook meerdere ruimte noodig zal zyn dan waar mede men eerst meende te kunnen volstaan. In verband met het bovenstaande worden de kosten van verwarming, verlichting, mobi lair cn verdöro inrichting thans geraamd op f 23,000, togenover f 10,000, waarop zy in 1898 werd begroot. Het is de bedoeling de inrichting te vestigen te Leiden, op Yreewyk, in de onmiddeliyke nabyheid van het Pharmaceutisch laboratorium. De Raad dier gemeente heeft besloten om den voor den bouw benoodlgden grond koste loos voor het Ryk beschikbaar te stellen. De doorloopende jaariyksche kosten der inrich ting zyn globaal te ramen op 13,000, waar» van f 1000 voor onderhoud van het gebouw, f 7000 voor personeel, f 4000 voor materieel en 1000 wegens reis-, verblyf- en bureau* kosten van het hierna omschreven college van commissarissen, en bezoldiging van den secretaris. Behalve uit den directeur te bez idigeij met ƒ2400 a ƒ3000 zal het ici -.oneel moeten bestaan uit twee scheikundigen, op aanvankeiyk ƒ1400, éón amanuensis op aan- vankeiyk f 550 (met genot van vryo woning, vuur en licht) en eenige mindere beambten.' Ten aanzien van den post ad ƒ1000 zij medegedeeld, dat de eigenaardige werkzaam heden, die aan het personeel van het zuivel station zullen worden opgedragen, het wen* scheiyk maken, het toezicht op dat station niet op te dragen aan de commissie van toezicht op de rykslandbouwproefstations, maar daarvoor een speciale commissie aan te wyzen, waarin in de eerste plaats de leden der tegen woordige botercommissie, welke dan zal woiv den ontbonden, moeten worden benoemd. Aan deze commissie zal daarby worden opgedragen de Regeering voortdurend van advies te dienen by de uitvoering der boterwet. Tegenover de genoemde jaarlyks terug komende uitgaven staat de besparing van andere kosten. Bespaard zullen worden de belooningen aan de directeuren der ryksland bouwproefstations en de hun toogovoegde chemici voor het thans aan dezen opgedragen gerechteiyk boteronderzoek; de kosten wegens chomicaliön, toestellen en verder materieel, noodig voor het boteronderzoek aan de stations, alsmede de som, jaarlyks besteed door de sub-commissie uit de commissie van toezicht op do rykslandbouwproefstations, wegens heb thans aan die sub-commissie opgedragen weten- schappeiyk onderzoek. Indebted. Werkinr. zynopgenomcn DATÜM. DAGEN. Volw. pers. Kin, doren. Tb!*-. 14 Oct. Zondag 63 12 66 16 Maandag 67 16 81 w Dinsdag 66 14 80 17 Woensdag. 66 14 80 IB Donderdag 71 16 86 19 Vrijdag 60 16 84 20 Zaterdag. 66 10 76 Bericliten over Rijnland's boezem, gedurende de woek van 14—20 Oct. 1900. Stand van den boezem te LeidoD. Idem te Onde-Wotering Werking der etoomgemaleu Waterloozing langs natuurlijken weg. Waterlnlating Regenval in mM. 14 Oot. 15 Oot. 16 Oot. 17 Oct. 13 Oot. 19 Oot. 20 Oot. 61 60 63 65 65 62 64 oin.-A.P- 6* 53 65 66 63 65 om.—A.P. Bpaarndam lOSl/i u., Halfweg u„ Gouda u., Katwijk n; Spaarudam u., Halfweg n., Gouda u«, Katwyk 18 n. Door do elule te Gouda 19 u. 46.6 Doogeivoerd 165.593710 Op Woensdag 31 October ÏOOO, 's middags te 12 uren, zal in het Café „Zomerlust" a/d. Sta tionsweg te Leiden worden AAN BESTEED liet verder afbreken en ontruimen van bet door brand beschadigde per ceel a/d. BCoogewoerd No. 64 te Leiden, en bet ter plaatse bouwen van een Bakkerij met annex Winkelhuis en twee Boven woningen. Bestek en Plan liggen ter inzage •n overneming in voornoemd Café, torwyi afdrukken verkrygbaar zyn ad 2. per stel. Aanwyzing in loco Zaterdag 27 October, 's morgens te 9 uren. Yerdere inlichtingen verstrekt D. YEILBRIEF, Architect, 8940 27 Heerengracht 23. van nette Burgerlieden, die een vrye Kamer en een net en degelyk Kosthuis verlangen. 6173 5 Adres Papenstraat 4. (voor Dames). Spreekuur: 8682 11 Dinsdag van 10-3 oren. VAN groot Kadastraal 6.60.13 Hectaren, te Lisse (Wassergeest), tusschen den Ryk8straatweg en den Achterweg. In 3 party en op het terrein af ge nummerd voor 10 jaren, ingaande 1 September 1901. De In8chryving8biljetteD, vermel dende den vollen Jaarïykschen Huur- prys voor iedere party, in te leveren, op Vrijdag 2 November 1900, tusschen 10 en 12 uren, ten Kantore van den Notaris D. J. VAN STOCKUM, te Lisse, by wien inlichtingen zyn te bekomen. 8795 20 Stoomboot-Maatschappij Naar Amsterdam via Alfen, Uithoorn en Ouderkerk 5.- vm. (Maandag 1.30 's nachts) 2.— nm. Naar Gouda via Alfen, Boskoop en Waddingsveen 5.30, 9.30,12.— vm. 4.45 nm. 's Avonds 6.15 naar Alfen en Nieuwveen. 8815 21 Onderstreept Zondags niet. PERSONENTARIEF. LeidenAlfen enk.reis25 en 20Cents, retour 35 en 25 Cents. Tu8schenplaateen naar verhouding en by 20 reizen groot rabat. WAARSCHUWING. Wenscht gy by het gebruik van HAIHIIJIJIKK OLIE overtuigd te zjjn, de echte te ontvangen, vraagt dan die, waar van de flesohjes en gebruiksaan wijzing voorzien z()n van mijne handteekening in rood C. DE KONING 'i ILLY, eenigst fabrikant van de Oprechte Haarlemmer Olie. Opgericht 1696. Men lette vooral op den naam C. DE KONING TILLY. Alle andere is namaak. 2083 18 BREESTRAflT 82, LEIDEN, ,m\0 dagelijks te consulteeren, behalve Dinsdags. in het Notarishuis te Lei den, by opbod en afslag op Zaterdagen 27 October en 3 November 1900, telkens des avonds te 7 uren, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris te Lei den, van: No. 1. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de vierde Binnenvestgracht, No. 67, groot 49 centiaren, bevattende: Gang, Voorkamer, Binnenkamer met Bedstede, Keuken, Plaatsjo en Zolder. Verhuurd voor ƒ2.25 per week. No. 2. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de Brandewynsteeg, No. 15, groot 50 centiaren, bevattende beneden: Gang met afgeschoten Werkplaats en Kamertje, Achterkamer met twee Bedsteden en Schoorsteen, Keukentje, Plaatsje en Keldertje, boven: Voor kamer met Schoorsteen, Achterkamer met Bedstede, en Zoldor. Verhuurd: beneden voor 1.60, boven voor 0.90 per week. De perceelen zyn te aanvaarden by de betaling op 1 December a. s. en te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van 2 tot 4 uren. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. 8689 33 HOOGEWOEHL) 30. 7303 7 De Commissio van Beheer over het Krankzinnigen-Gesticht .Ende geest" zal op Zaterdag 87 October 1000, doB namiddags om halfvier, op het Raadhuis te Leiden, in het openbaar AAN- BESTEDEN: de levering van De Voorwaarden dor Aanbesteding en Levering liggen eiken Werkdag van 10 tot 3 uren op het Gesticht ter lezing. 8S22 23 De Commissie van Beheer voornoemd F. WAS, Voorzitter. H. H. CORNELISSEN, Secretarie. Te koop, tegen billijken pr(ja: zeldzaam mooie Taxen, 10 weken oud, vader bekroond. Te bevragen: B(|n- en Schle- kade 106. 8892 8 44 atteaidood (FELIX LMMISCII, DCIUZNCII) is hot boste middel, om Ratten en Muizen snol en zokor te verdelgen. Onschadolyk voor monschen en dieren. Te verkrygoD in pak jen van 30 en 00 Cts. by REYST KRAK, Beestenmarkt. aoöö 10 BESTUURDEREN dor Stedelijke Werkinrichting zullen op Vrij dag 20 October 1900 AANBE STEDEN delevering van do volgende Artikelen, bonoodigd van 1 November 1900 tot 31 October 1901, als: Ruudvlccsch, Rundvet, Aardappelen, Groenten, Peper, Cichorei, Siroop, Karnemelk, Zoetemelk, Gort, Rijst, Groene Erwten, Kapucijner Erwten, Bruine Booncn, Koffie, Kr op- brood en Roggebrood. Van 22 October tot op don dag der aanbesteding liggen do voor waarden en monsters tor inzage aan het kantoor van de Werkinrichting, en moeten de inschryvingsbiljetten op - gezegeld papier, behooiiyk ge sloten, aldaar worden ingeleverd op den dag der aanbosteding, uiterlylt des namiddags te drie uren. Het Bestuur voornoemd, L. DRIESSEN, Voorzitter. 8880 32 H. C. JUTA, Secretaiis.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5