m m OltfMöï i j. 1. BOS, Te huur of te koop Dashonden. co pq o Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws» Diefstal van schilderden. Men meldt uit 's-Gravenhage: Hier ter stede is een zeer belangrijke en niet minder brutaio diefstal van schilderden gepleegd, ten nadeele van een ingezetene, door diens huisknecht en een vriend van dozen, een smidsknecht. De waarde van de gestolen schilderden bedraagt tien duizenden. Reeds sedert het begin van het jaar werden door den huisknecht en den smid schilderden uit de woning van den 'meester van eerstgenoemde medegenomen en te gelde gemaakt bd een paar opkoopers .alhier. In het geheel zdn 236 schilderden ontvreemd. Er zyn doeken bd van groote waarde en van oude meesters, o. a. van Ostade. De daders, die bekend hebben, zyn naar het Huis van Bewaring overgebracht. Zy beweren, dat de opkoopers hun ver onder de waarde betaalden, maar dezen zeggen, dat zd soms pryzen van f 20,000 in betaling gaven. Door de Rotterdamsche politie zdn oen tweetal personen aangehouden, ver dacht, de inbraak gepleegd te hebben in de villa van den hoer Alex von Woringon, te IHillogersberg, in den nacht van 18 op 19 October 1.1. Een groot gedeelte van het tafelzilver is op hen bevonden. Een der beide verdachten is de beruchte Hendrik Van der Zyden, in 'wiens bezit een portemonnaie werd bevonden, teoebehoorende aan mevr. von W. Hy is eerst onlangs uit de gevangenis ontslagen. Een drietal jongelieden oefen den zich Zaterdagnamiddag in de Eerste JPynackerstraat te Rotterdam, in een houten loods, staade in een tuin, in het schyf- Bchieten. Een hunner raakte buiten de schyf, de kogel ging door den houten wand van de loods en trof een 60-jarige buurvrouw, die haar tuintje, grenzende aan de tuinloods, opharkte. De kogel trof haar in den rug en veroorzaakte een vleeschwond. In den politie- post aan de Almondestraat werd de juffrouw verbonden. De kogel werd in het ondergoed teruggevonden. Op den S c h i e d a m s ch e n Dykte Rotterdam geraakte Zaterdagavond te 11 uren oen 45-jarige koopvrouw in brand door het i omvallen van een brandende olielamp op haar wagon met koopwaar. Een agent van politie wierp de brandende vrouw op straat en rolde haar over den grond. Zoodoende bluschte j hy do brandende kleedingstukken. Slechts lichte brandwonden had de vrouw daardoor bekomen. De verwonde werd in het Ziekenhuis ver bonden. De moord te Tilburg. Mon her innert zich dat de „Utr. Crt." indertyd er op wees, dat er in Utrecht een schilder had ge werkt van denzelfden naam als de van den moord op Maria Kessels verdachte Mutsaerts, thans in hechtenis. Rader onderzoek bewees, dat deze Utrechtsche schilder en de verdachte van Tilburg een en dezelfde persoon waren. Het verleden van dezen schilder was niet heel i gunstig, waarvan wy ook indertyd als bewjjs eenige gebeurtenissen uit 's man leven hebben medegedeeld. Eergisteren nu z\jn door den rechter-com- mïssaris te Breda eenige getuigen gehoord om de waarheid dier geruchten omtrent den verdachten schilder te bevestigen of te ont kennen. Wy vernemen, dat de getuigenissen niet erg gunstig voor den schilder zyn uitgevallen, maar dat neemt niet weg, dat er nog volstrekt igeen zekerheid is opgegaan in deze treurige en nog immer duistere zaak. Inzake denzelfden moord schrijft men nog aan „Het Vad."; „Als men nagaat, dat de kleertjes van het vermoorde meisje in het bezit zyn gevonden jVan den schilder Mutsaers, uit wiens koffer ze, naar luid van het verhaal, zyn te voor- schijn gekomen, dan is de veronderstelling niet gewaagd, dat Mutsaers óf de moordenaar is, óf dien kent. Wol zegt hy naar wordt gemeld die 'kleedingstukken van den koster Isterdael te hebben ontvangen en ze te hebben aange nomen en verborgen op de smeekingen van dezen hem toch niet te verraden, daarby de toezegging ontvangende van goregeld werk jte hebben door tusschenkomst van den koster, .maar deze verklaring van Mutsaers kan niet direct als waar worden aangenomen. Immers, aangenomen, dat Isterdael dom genoeg ware geweest de hulp van den hem blykbaar niet van naby bekenden Mutsaers in te roepen, voor de verduistering dier kloe- ding, hoe dan nog te verklaren de bereid willigheid, waarmede Mutsaers, die toch de f 1000 uitgeloofde premie verro zou moeten stellen boven hetgeen Isterdael hem kon aan bieden, aan de smeekingen van dezen gehoor verleende, met de voor de hand liggende wetenschap, dat hy zich, by zeer mogelyke ontdekking, op zyn minst als een in den moord betrokkene zou hebben aangeduid. Ons komt het voor, dat, is Mutsaers zelf niet de moordenaar, de moord is gepleegd door iemand, die hem met grootere beloften dan Isterdael hem kon doen, heeft kunnen winnen voor de zwygende rol, tot nog toe door hem gespeeld". Volgens de „B. Ct." zyn in deze zaak Zaterdag nog gehoord een heer uit 's-Her- togenbosch en een meisje uit Tilburg, dat met sinaasappelen looptook de heer en mevrouw Kessels waren opgeroepen. Do verdachten blyven nog steeds alle schuld ontkennen. Te 's-H e r t og e n bosch aldus wordt aan de „N.br." gemeld kwam dezer dagen aan een der scholen iemand, om namens de ouders een kind te halen. Het kind werd niet medegegeven; en later bleek, dat de ouders niemand hadden gezonden. In het gebrek aan grondstoffen op do stoomspinnery „Twente", te Almeloo, js voorzien, zoodat de werkzaamheden Zater dag hervat konden worden. Ook op de ande re fabrieken donkt men spoedig den gewonen werktyd weer te kunnen invoeren. Onlangs is medegedeeld dat een adelborst zou zyn verwyderd wegens het mishandelen van een jongeren kameraad by het baren (ontgroenen). De moeder van den „zoogenaamd mishandelde" schryft nu aan de „N. R. C.", dat de mishandeling slechts bestond in het geven van een schop, waarvan de betrokkene absoluut geen letsel, ja zelfs geen pyn ondervonden heeft. Ook is het toe- hrengaa van dien schop niet de reden, maar slechts de directe aanleiding tot verwydoring geweest. Hot ongeluk op den Faryschen ondergrondschen spoorweg is het gevolg van een verkeerden stand der seinen. De treinen, die op deze lynen met vyf minuten tusschen- poozen loopen, regelen automatisch den veilig heidsdienst op de lyn. Op bepaalde afstanden zyn aan de rails hefboomstelsels bevestigd, die by het passeeren van een trein werken op het onveilig soin van het achtergelegen vak, waardoor dit in een veilig sein wordt omgezet. Toen nu omstreeks kwart over elven een trein by het station van de Place de la Concorde, die was opgehouden door den voorgaanden trein, zyn reis zou vervolgen, toen de weg vrygekomen was, moest de machinist by de sterke helling van den weg daar ter plaatse den trein terug laten loopen om een aanloop te krygen. De trein kwam toen in een reeds veilig verklaard vak, waar de volgende trein reeds in aantocht was. Deze liep met een matige snelheid op zyn voor ganger. De voorste trein kreeg slechts weinig schade, doch van den botsenden trein werd de voorste waggon vernield. Een dertigtal reizigers, allen Paryzenaars, behalve een be zoeker der hoofdstad uit Biarritz, werden ge wond op t.woe uitzonderingen na, hebben echter de kwetsuren niet veel te beteekenen. Marktberlcbtea, Alfen, 22 Oct. Aangevoerd 16 wagens kaas partjjen: te zamen 736 stnks. Prijs: Goudsche kaas late qual. f 28.a f 29.2de qual. f 24. a f 27.—, Derbykaas f Handel vlug. Rotterdam, 22 Oct. Op de veemarkt waren aangevoerd: paarden, veulen, ezel, magere runderen, 215 vette runderen, 240 vette en fjroskalveren, nuchter kalf, 2378 schapen of ammeren, 727 varkens, big, 3 bokken. Men noteert: Vette Runderen prima lBte qual. a late qual. 62 a 2de qual. 58 a 3de qual. 62 a cents, Oasen 1ste qual. 60 a 2de qual. 56, 3do qual. 52 cents, Stieren lste qual. 60 a 2do qual. 40 a,3de qual. cents. Kalveren 1ste qual. 85, 2dequaliteit 76, 3de qual. 60 cents. Handel zeer traag. Schapen lste qual. 54 a 2de qual. 48 a cents. Handel vlug. Varkens lste qual. 45 a 2de qual. 44, 3de qual. 42 a cents. Licht soort 44 a 42 cents. Ruime aanvoer en trage handel. Aardappelen: Spuische Jammen f 3.50 a f 4. Celder8che blauwen f 2.50 a f 2.70, Zeeuwsche blauwen f 2.90 a f 3.20. De oorlog tusschon Engeland on Transvaal. President Kruger is Zaterdag aan boord van de „Gelderland" van Loren^o-Marquez ver trokken. De „Gelderland" zal eerst koers moeten zetten naar de Franscho haven van Djibouti, om daar voor de verdere reis van victualie te worden voorzien. Na een geestdriftige ontvangst is generaal Bulier denzelfdon dag van Durban naar Enge land vertrokken aan boord van de Hawarden Castlo". Wy hebben vroeger reeds betoogd, dat het vertrek noch van den een noch van den ander van invloed zal zyn op den oorlogstoestand. De Boeren blyven het den Engelschen lastig maken, ook al ia de president ver van het tooneel van den stryd, en de Efigelschen zullen, terwyl zij het doen voorkomen, dat de oorlog uit is, voortgaan met hun zoo laak bare praktyken. By gebrek aan nieuws omtrent nieuwe krygsbedryven komen wy nog even terug op het geval by Jagersdrift op 16 Oct., waarom trent lord Roberts, zooals onze lezers weten, Donderdag eerst heeft geseind, dat do Boeren er binnengedrongen zyn, waaiby negen man van de Seaforth Hooglanders gesneuveld en twee doodeiyk gewond worden. De verrassing van Jagersfontein door de Boeren is een ern stig echec voor de Engelschen. Zy bewyst, dat de bewegingon der Boeren op de grens van den Oranje-Vrystaat en de Kaapkolonie niet slechts hot werk van een bende „stroopers" waren, maar gecombineerd ten opzichte van een stelselmatig optreden, waarvan het eerste gevolg zich heeft geopenbaard. Men moet niet verwachten, dat de Boeren Jagersfontoin houden; zy zullen zich voor een overmacht terugtrekken, zooals zy teLadybrand gedaan hebben, na zich van leeftocht voorzien te hebben; maar dat zal daarom niet een Engelsche overwinning zyn. De Boeren- troepen zullen elders opnieuw beginnen, op een andere stad een anderen aanslag doen, en wanneer zy door hun dikwyls gelukkige aanvallen binnen hun kring van actie een groote macht van Engelsche troepen hebben getrokken, zullen zy naar een andere streek gaan, die minder goed wordt bewaakt, om daar hun krygsbedryven opnieuw te beginnen. Uit Lorengo-Marquez wordt gemeld, dat de Boeren onder Joshua Joubert, een zoon van wyien generaal Joubert, tegen Komatipoort en Barberton oprukken, in de hoop deze steden te kunnen hernemen. Lord Dundonald, de bevelhebber van Butler's ruitery, is ook van het front teruggekeerd. Hy is Vrydag te Durban aangekomen en naar Kaapstad doorgereisd. Luidens een telegram uit Kaapstad aan de „Daily Express" heeft Olive Schreiner, de moedige zuster van den voormaligen Kaap- schen minister-president, den val van Enge land voorspeld. „Als de dag gekomen zal zyn," zeido zy, „dat Russische, Fransche of Duitsche troepen op Britschen bodem staan, dat de Engelschen Richmond Hill of Hamp- stead Heath moeten verdedigen, dat de voet stap der vreemde soldaten wordt gehoord in de straten van Londen en de grond by Marble Arch en Hyde-Park-Comer gedrenkt wordt door Engelsch bloed, laat Engeland dan Zuid- Afrika gedenken!" Een telegram uit Kaapstad meldt, dat de toestand om Pretoria uitermate ernstig is geworden. Lord Roberts heeft zich genood zaakt gezien byna al zijn troepen uit Komati poort daarheen te roepen. Niet minder dan 85 treinen (sic) vol troepen zyn naar Pretoria vertrokken, om ter hulp te snellen aan een ernstig bedreigde Britsche colonne, Duplessis, een der afgevaardigden van den Afrikaander Bond, die Engeland bezochten, iê ia Kaapstad teruggekeerd ea vertelde^ dat men hem in twaalf hotels van Londen logies geweigerd heeft. To Bradford was hy byna gelyncht. Generaal French is van luitenant-generaal bevorderd tot generaal-majoor. Het was Zaterdag een jaar geleden, dat de slag by Elandelaagte plaats hadj gisteren voor een jaar trok generaal Ynle terug van Dundee naar Ladysmith. Het was dan ook 21 October de jaardag van den stag by Dundee, waarin generaal Symons doodeüjk werd gewond. Den I8den October was het een jaar .ge leden, dat het beleg van Kimberley begon» Er heerschte groote opgewondenheid in de 8tad wegens de aanwezigheid van enkele troepen Boeren in -den omtrek. De schansen werden bezet en de stad in staat van ver dediging gebracht. In Natal wordt nog steeds y verig gerecruteerd voor de Imperial Light Horse. Het korps zal in dienst blyven tot het einde van den oorlog. l>e onlusten in China. Men verzekert te Washington dat het departement van buitenlandsche zaken zich gereedelyk zal aansluiten by de in ons vorig nommer vermelde Engelsch-Duitsche overeen komst, als geheel in de lyn van de Ameri- kaanscho aapiratiön. Maarschalk Waldersee heeft den troepen, die Paotingfoe zyn gaan bezetten, gelast allen naar Peking terug te keeren. Do geheele provincie Petchili is thans vry van Boxers. De Yerbondenen hebben groote hoeveelheden wapens en munitie buitgemaakt. Het Chineesche hof is, naar aan de „Standard" wordt gemeld, aangekomen by den Tungkwan- pas, waar de provincies Sjansi, Sjensi en Honan aan elkander grenzen. Het wordt aan staanden Vrydag te Sinjanfoe verwacht. Veldmaarschalk graaf Waldersee, die to Peking is aangekomen heeft zyn intrek ge nomen in het paleis der Keizerin. Op den dag van zyn aankomst werden de hoofden van dertien Boksers op de muren van Peking tentoongesteld. Telograinineu. STANDERTON, 19 Oct. (R. O.) De Boeren bedreigen de Britscho gemoenschapsliniön in kleine troepen, die uit het Noorden zyn terug gekeerd. Toen generaal Bulier do achtervolging staakte, trokken zy naar het Zuiden, ten einde dicht by hun hoeven by de kleine stations te zyn. De schildwachten roepen niet meer aan, omdat do Boeren onlangs daarop antwoordden door te vuren. Verloden week braken de Boeren den spoorweg ten Oosten en ten Westen van Sianderton op, zonder echter veel schade aan te richten. MADRID, 20 Oct. (R. 0.) De „Imparcial" meldt, dat de ministers van binnenlandsche zaken en landbouw zyn afgotrodon wegens de benoeming van generaal Woylor tot kapitein- generaal van Madrid. (Tweede Tel.) "Wegens de oneenigheid onder de ministers besloot de heer Silvela aan de regentes bet ontslag van het geüeelo ministerie aan te bieden. NIEUW-YORK, 21 October (R. 0.) Een tele gram uit Tientsin van 19 October meldt, dat volgens borichten uit Pao-ting-foo do verbonde nen de stad den löden bezet vonden door oen onafhankeiyk Fransch korps. De Franschen beweerden feitelyk de voorhoede te zyn van de verbondonen, maar de Duitschers en de Engelschen gevoelden innige spyt over het voorbarig einde van de zorgvuldig overlogde expeditie. HONGKONG, 20 October (R. 0.) Uit Kan ton wordt gemeld, dat de opstand zich uit. breidt naar de Oost-Rivier. De inwoners van T8joklung, die twyfelen aan do geschiktheid van do militaire overheden, maken zichzelf gereed om de stad te verdedigen. De Chinee- zen vertellen, dat 23 October is aangewezen voor de vernieling van alle zendingsstations en den moord van do bekeerden in Kwantung. BRUSSEL, 22 Oct. (R. ODo „Petit Bleu" meldt, dat de diamantbewerkers te Antwerpen de algemeene werkstaking hebben afgekondigd. DUBLIN, 22 October. (R. 0.) Het Iersche Transvaalcomité alhier heeft met algemeene stemmen besloten president Kruger by diens aankomst in Europa eon adres aan te bieden. Daartoe zal zich een deputatie uit zyn midden naar Frankryk begeven. Het adres zal gedrukt worden iu het Fransch, Iersch, Engelsch en Hollandsch. NIEUW-YORK, 22 Oct. (R. O.) De vroegere staatssecretaris John Sherman is overleden. ACADE9IIENIEIJW8. Leiden: Geslaagd is voor het candidaats- examon in de Nederiandsche letterkunde de heer J. L. Walch. Amsterdam: Bevorderd is tot arts de heer J. M. Hamelberg, geb. to Deventer, en geslaagd zyn voor het lste gedeelte do heeren J. H. H. Joosten, Johan Beltman, M. H. Kluit man en F. J. Visser. Professor Fabius droeg Zaterdag het rectoraat der Vrye Univereiteit over aan prof. Woltjer, met een rede over „Schuld en straf." Er moest naar beginselen gevraagd wordon, meende spr., nu op het gebied van het straf recht een richting tracht veld te winnen, die alle schuld loochent. De plechtigheid word bygewoond door een groot aantal professoren, predikanten, studenten en andere belangstellenden, onder wie veel dames. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Een zilveren daraesromontoir. Een por temonnaie, inh. eenig klein geld. Een hondenzweep. Eenige sponsen. Een kinderschoentje. Inlichtingen zyn eiken werkdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Het locaal militair onderricht, dienende tot het beoefenen van de behandeling van de wapenen en alles wat daarmede in verband staat door niet in militairen dienst zynde personen, wordt, voor wat het district Leiden betreft, gegeven in de gemeenten Alfen, Alkemade, Bodegraven, Hazerswoude, Katwtfk, leiden, Lisse, ^ieuwveen, Noordwyk, Voor hout," Voorschoten, Warmond, Wassenaar en .Zevenhoven. Dit onderricht wordt minstens drte nren per week gegeven en duurt tot ultimo Februari van het volgend jaar. "By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 100, 60, 10 en 6 H.L. waren de hoogste pryzen 79, f 40, f 8.10 en f 4, laagste 78, f 39.50, /B en f 4. "By het te Rotterdam gehouden examen in de vrye en ordeoefeningen der gymnastiek is geslaagd de heer RL J. Slegtenhorst, van Leiden. "De Haagsche rechtbank veroordeelde hoden den man nit Rynsburg, die, na bezetten tyd, in een koffiehuis iet of wat hardhandig was opgetreden, tot f 26 boete, aangezien was uitgemaakt, dat de horloges der politie beambten den juisten tyd haddon aangegeven. Behalve de wetsontwerpen voor de pen- sionneering dor onderwyzers (en hun wedu wen) aan openbare en byzondere scholen, is, naar men verneemt, ook gereed een wets ontwerp voor de pensionneering van het per soneel (en hun weduwen) der gemeente hoogere burgerscholen, onverplichte gemeente- burgerscholen en gymnasia, gemeentel yke middelbare scholen voor meisjes en gemeente lijke kweekscholen voor onderwyzers en onder- wyzeressen. Naar men verneemt, is de gerechtelyke instructie tegen den Burgemeester van 's-Gra- venhage in zake de klacht, door den oud hoofdcommissaris, den heer Van Schermbeek, tegen hem ingediend, reeds aangevangen, voor den rechter-commissaris mr. Croockewit. Tydens den blyden intocht van het aanstaande vorsteiyk echtpaar te 's-Graven hage hield het koninkiyke rytuig even stil voor een woning van een aanzieniyk ingezetene aan de Prinsossegracht, alwaar H. M. door de dochter des huizes een bouquet werd aangeboden. Ook aan het station waren Haar fraaie bloemstukkon vereerd. Reuter seint uit Nieuw-York, dat het Nederiandsche gouvornemont met de Carnegie Iron Company een contract heeft gesloten voor de levering van 12,000 ton stalon rails voor de koloniën. Het stoomschip „Admiral" (uitreis) arri veerde 19 Oct. te Durban; de „Koningin- Regentes" arriveerde Zaterdagnacht van Batavia te IJmuiden; de „Telamon", van Amsterdam on Liverpool naar Java, passeerde 19 Oct. Port-Said; de „Bah", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Oct. to Suez; de „Herzog" (thuisreis) arriveerde 19 Oct. te Port-Said; do „Kaiser" (uitreis) arriveerde 19 Oct. te Tanga; de „Stndoro", van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Oct. te Marseille; de „Burgemeester Den Tex," van Amsterdam* naar Batavia, arriveerde 22 Oct. te Padang£ de „Gede," van Botterdam naar Java, arri veerde 21 Oct. te Southampton; de „Prins Willem Hl" vertrok 21 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam; de „Prins Willem IV" arrL veerde 20 Oct. van Amsterdam te Paramaribo. B ÜITE LA 2* A Het Dublinsche raadslid John Clancy heeft bekend gemaakt dat hy in de oerstvolgonde vergadering van den gemeenteraad zal voor stellen het eereburgerschap der stad aan te bieden aan president Kruger. Spanje. De „Gazette" bevat de benoeming van generaal Weyler tot kapitein-generaal van Madrid. Generaal Weyler is bekend, doordat hy indertyd op Cuba is opgetreden als een Al va of een Roberts. Bnsland. De correspondent van de „Times" te Sebastopol maakt melding van het gerucht, dat er een maand goleden by toeval een aanslag op den Tsaar ontdekt zou zyn. De aanslag zou plaats hebben op den spoor weg tusschen Sebastopol en Simferopol. Een student zou een bus met ontplofbare stof gelegd hebben in een buis aan den ingang van een tunnel. De correspondent voegt er by, dat het een student uit Moskou is (hy en anderen zyn in hechtenis genomen); zyn vader is marine officier. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Wilhelmus Adrianns, Z. van P. J. Brama en H. Duivenvoorden. RUNSBURG. Geboren: Machiol, Z. van J. De Best en S. Van Egmond. Overleden: G. Wijsman 75 j., wedr. van M. Mulder. Ondertrouwd: H. Hogewoning jm. 23 j. en R. Ravensbergeu jd. 22 j. J. C. Zwart jm. 35 j. te Leiden en A Van den Eykel 38 j., gescheiden, echtg. van A. Samson, te Rijnsburg. SASSENHEIM. Geboren: Nieolaas, Z. vtut H. Van Tol on A. Hoogewoning. Overleden: M. A. Homau, D. 8 w. STOMPWUK Bevallen: A. Bolleboom geb. De Hey Z. M. M. Overdevest geb. Vau Leen-, wen D. Overleden: A J. Van der Waosem Z. C ra. VEUR. Bevallen: A. J. Van Wissen geb. Oudshoorn D- WASSENAAR. Ondertrouwd: N. Paarde- kooper en A. P. Van der Spek. Overleden: C. Vermeulen Z. 13 m. Geboren: Johannes Jacobus, Z. van J. Tetteroo en H. J. Van Vliet. Hermanus Jacobus, Z van Th. Zonneveld en M. A. Van Dyk. Hubert Leendert, Z. van H. S. Borsboom en J. Van Hen- rar. Johannes, Z. van W. Van Kan ou J. Van Rhyn. Klaas, Z. van L. Klurenberg en IJ. Winter.- Margaret ba, D. van J. L. Wen- tink en G. Jansen. WOUBRUGGE. Geboren: Willem, Z. van P. Vromans en M. De Kwaasteniet. ADVEIiTENTIEN. 22 Oct. 1S75. a Nov. Tijf-cit-iwlntigjailge Hc2s4- vcrccniging VAN JACOBUS JOHANNES LEZWIJN EN 8881 9 MARIA GERRITSEN. Hun dankbare Kinderen. Leiden, Korte Paradijssteeg 53a. Den 3don November hopen onze geliefde Ouders LAURENS NIEUWEN BURG EI»' JOHANNA CAT MARINA HEI MANS hun Vijf-cn-lwintigjuiigc Eclit- vercenigiug te herdenken. Hun dankbare Kinderen 8898 9 en Bchuwdkinderen Getrouwd (by Volmacht): E. A. VAN GRASSTEK en E. M. TER MEER. De Heer en Mevrouw VAN GRAS- STEK—Tee Mees bedanken, mede namens hun Familie, voor de vele biyken van belangstelling, by hun huweiyk ontvangen. 8910 11 Cherebon, Leiden, 22 October 1900. Bevallen van een Roclitcr H. L. A. M. KRAY- 8887 3 Willemsom. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, na een geduldig lyden, onze innig geliefde Zoon en Broeder, KAREL HENDRIK, in den nog jeugdigen leeft yd van ruim 22 jaren. 8907 12 Uit aller naam: K. H. RIEL. Leiden, 21 October 1900. (Maredyk No. 2.) Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. Algemeene kennisgeving. Heden overleed in het Meermans hof, na een zeer korte ongesteldheid, onze geliefde Moeder, Bohuwd- en Grootmoeder JOHANNA GEESTMAN, Weduwe van JACOBUS DREN- HUYSEN, ln den ouderdom van ruim 81 jaren. Uit aller naam, J. DRINHUYSEN. Leiden, 21 October 1900. (Oude Vest 71.) 8908 12 Bezoeken worden niet afgewacht. LEIDEN, 23 October. Therm o moteretan dgisteravond om 8 uren 5.6° O. 41.9° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 2.5° 0. 36.5° F., 's middags om 12 uren 10° 0. 60° F.t 'e namiddags om 4 uren 9° G. 48J2° F. Heden overleed tot myn diepe droefheid myn innig geliefde Echt genoot de Heer PIETER VAN DER BLOM, in den ouderdom van 27 jaren. Slechts 3 weken mochten wy door den band des huwelyka vereenigd zyn geweest. 8883 11 Wed. M. C. v. d. BLOM, geb. v. d. MARK. Apeldoorn, 21 October 1900. AUutmazas. kennisaevino- Tot ons groot leedwezen berichten wy het overlyden van WILLEM HELFENSTEIN, die ons byna 32 jaren trouw en eerlyk heeft gediend. 8902 6 Familie FEENDERS. Leiden, 22 October 1900. D e H eer en Mevro u w VAN ITALLLE Sikons betuigen hun harteiyken dank voor de vele bewyzen van be langstelling, ondervonden by do ge boorte hunner Dochter. 8888 6 Leiden, 22 October 1900. Voor de deelneming, betoond na het overlyden van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster CORNELIA WIL- HELMINA CORTS, betuigen wy onzen hartelyken dank. i S. H. SCHRIEKE J corts. f OTTO SCHRIEKE ABR. CORTS. Dr. C. W. CORTS. A. C. C. CORTS- Van Roojen. G. I. Bz. CORTS. M. C. CORTS- Oppklaar. Enschcdee. Waddings veen. Koudekerk a/d. Rijn. Leiden, October 1900. 8874 16 Voor de vele bewyzen van belang stelling, ondervonden bij het over lyden van onzen geliefden Echtgenoot on Vader, betuigen wy barteiyk dank. Wed. J. LOTGERING- Van der Waaij 6D Kinderen. Lkidbn, 22 October 1900. 8894 9 v-4 CV3 Voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het over lyden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader den Heer J. C. WAKERLIN, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam Wed. J. C. WAKERLIN- 8897 9 Van Lanoeveld. Leiden, 22 October 1900. Maarsmanssteeg 23' GRUYÈRE-KAAS, 889G 9 EDAMMER KAAS, ROOMKAASXES, dito met Komijn^ gevraagd: een gebruikt, goed loopend BILJART met opgaaf van prys en maat. Fr. Br. letter O b/d. Boekhandelaar G. LOS, Hoogewoerd 65. 8911 8 Te toep, tegen biilyken prys: zeldzaam mooie Taxeu, 10 weken oud, vader bekroond. To bevragen: Rijn- en kade 106. L i «r\.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3