12473 A9. 1900 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 22 October. Feuilleton. Het gclicini van don verloofde. EIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden i i i S i f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waai agenten gevestigd ztfn t 1.30.' Franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1-6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. De afdeeling Leiden van den Neder- ;)and8chen Bond voor post- en tolegraaf- i beambten „De Tost" hield gisteravond by 'gelegenheid van haar zevenjarig bestaan in de groote zaal van „Du Nord" een feestelijke i bijeenkomst, welke zeer talrijk bezocht was, 'want beneden bleef er geen 6toel onbezet. ;Tot de aanwezigen behoorden ook de eore- voorzitter en vele donateurs, enkelen met j hun dames, die bijna de geheele uitvoering I bleven bijwonen. De beschermheer was wegens uitstedigheid tot zijn leedwezen verhinderd te komen. Het tooneel werd geflankeerd door twee plantengroepen, te midden waarvan één de banier en van de ander de buste van Koningin "Wilhelmina. De voorzitter, de heer C. A. Milikan, sprak een hartelijk welkomstwoord en wees er met genoegen op, dat ook vele leden der Haagscho afdeeling door hun aanwezigheid van hun ■belangstelling blyk gaven. Spr. deelde mede, dat hot aantal afdeelingen êedert het vorige jaar van 54 tot 59 gestegen was en het aantal loden van 2150 tot 2300. 'De oplaag van het orgaan „De Posthoorn", dat thans tweemaal per week verschijnt en waaraan wegens de behartiging der belangen veel te danken is, klom tot 3100, Hij her innerde aan de verkregen uitbreiding by de .posterijen der Zondagsrust, welke zeker spoedig voor geheel Nederland zal zyn tot stand ge bracht. Het schijnt dat tevens bjj de telegraphie ©enige inkrimping van den Zondagsdienst te wachten staat. j Hij sprak den wensch uit, dat de commissie, die benoemd is om samenwerking met aan verwante bonden tot stand te brengen, in jhaar arbeid moge slagen. De Leidscke afdeeling zelve telde het vorig Jaar 51 leden, nu 53, w. o. 3 buitenleden: 2 van Warmond en 1 van Bodegraven. Er be dankten er 3 door overplaatsing en 3 zonder vermelding van reden, terwijl 8 nieuwe leden sich aansloten. Het Ondersteuningsfonds behcofde hot ge heele jaar niet aangesproken te worden. Daar door zal uitteraard de kas tegen het oogen- blik dat de nood komt, voortdurend beter worden, waartoe echter natuurlijk ook meo- werkt de steun van heeren donateurs, voor wier bijdragen werd dankgezegd. Voor verderen zedelijken en financiöelen steun blijft de af deeling zich, zooals vanzelf spreekt, wederom ten krachtigste aanbevolen. Het programma voor dezen avond bood veel verscheidenheid, dank zy ook de wel willende medewerking van de muziekvereni ging „Koningin Wilhelmina", als onderaf- deeling, immers wat ten gehoore werd gebracht, mag inderdaad op veel lof aanspraak maken. Kranig werd er gespeeld en het wekte zolfs verbazing hoe er een piston- en een trombone- solo werden voorgedragen. De heer Noest heeft als directeur eer voor zijn moeite en het is waarlijk te hopen, dat nu, zooals werd meegedeeld, men genoodzaakt is de muziok .uit te breiden, er meer steun zal komen door toetreding als lid, kunstlievend lid of als donateur. Twee blijspelen: „De verpande krijgslieden" ©n „Een mésalliance", verschaften door de '.alleraardigste wijze, waarop ze werden ver- 'toond, eveneens verbazend voel genoegen. Het was herhaaldelijk een algemeen gelach en daverend gejuich, en aan terugroepingen geen gebrek. Meermalen zou men niet gedacht hebben hier personen voor zich te zien, die overdag zulk een vermoeiende taak te ver vullen hebben en dan nog uit liefde de tooneel- speelkunst gaan beoefenen. Ook de losse komische voordrachten werkten de gezelligheid in de hand en gaven reden tot dankbaarheid, waarvan een Haagsche kame raad althans voor zyn medeleden de tolk was, alsmede voor de aangename ontvangst. Een bal besloot het genoeglijk samenzijn en een inzameling voor de vereeniging „School kindervoeding" bracht f 14.20 op. Door de onldngs opgerichte „Leidsche Studenten-Vereeniging" werd Woensdag 17 October alhier een algemeene vergadering ge houden. In zijn openingswoord wijdde de praeses een dronk aan Hare Majesteit de Koningin en op zyn voorstel werd toen besloten het volgende telegram aan Hare Majesteit te zendon: Aan Hare Majesteit de Koningin Het Loo. Mevrouw Met oprechte belangstelling in het geluk van U en Uw Huis biedt de Leidsche Studenten- Vereeniging Uwe Majesteit en Uw toekom- stigen gemaal by deze gewichtige gebeurtenis van Uwer Majesteits verloving met Zjjn Hoog- hoid Hertog Hendrik van Mecklenburg-Schwei hl, haar welgemeende gelukwenschen aan. Van Uwe Majesteit de gehoorzame en trouwe onderdanen Namens do L. S.-V., Het Collegium Supremum, C. J. S. Tetterode, K. P. Datema, h.t. ab actis. ht. praeses. Hierop werd Zaterdag-avond het volgende antwoord ontvangen: Collegium Supremum Studenten-'Vereeniging Leiden. Het Loo, 20 October 1900. Hare Majesteit de Koningin betuigt U allen Hoögstdezelver bijzonderen dank voor aange boden gelukwenschen. Adjudant van dienst, Van Hoogstraten. Bfl de godsdienstoefeningen in de kerken van onderscheiden gezindten hier te lande werden gisteren in de gebeden Hare Majesteiten de Koninginnon en Hertog Hendrik van Meckiemburg-Schwerin herdacht. Hier en daar, zooals by v. in de HoogTandscho kerk te dezer stede, werd na afloop der godsdienstoefening op hot orgel ook het Wilhelmus gespeeld. Betreffende het nieuwe boekwerk: „Een keur van vaste planten, geschikt vcor snij bloemen en voor cultuur in den tuin; 48 ge kleurde platen, naar de Natuur geteekend door Walter Muller, te Gera, met begeleidenden tekst, naar het Hoog-Duicsch bewerkt, door E. Th. Witte, HortuUnus, te Leidenmot een voorwoord van H« Witte," geeft J. G. in het jongste nommer vau Sempervirens" de vol gende beoordeeling: „Van het gunstig bekende Album van vaste planten, dat het vorig jaar by den uitgever der „Gartenwelt" het licht zag, en waarvan ook in Hollandsche bladen met den hoogsten lof werd melding gemaakt, is thans by den uitgever den heer A. W. Sythoff, te Leiden, een Hollandsche bewerking versche nen, die in geen enkel opzicht by de oorspron kelijke achterstaat. „De eerste en tweede aflevering van deze uitgave zyn onlangs verschenen, bevattende elk zes gekleurde plateD, met den begeleiden den tekst. „Voor hen, die do Duitsche reeds zoo voor treffelijk© uitgaven kennen, zal de kennis making met deze Hollandsche bewerking onge- twyfeld een aangename verrassing zyn. „De platen zyn natuurlyk dezelfde gebleven. Deze waren trouwens byzonder geslaagd en vertoonden de planten zeer natuurgetrouw, en, wat zeker als een verdienste aangemerkt kan worden, zonder allerlei by zonderheden, die, voor een wetenschappelijk doel onmisbaar, voor een leek van weinig beteekoms zyn. „Met den tekst is dit echter anders geworden. Deze is wel, evenals by de Duitsche uitgave, byzaak gebleven, maar komt toch in de Hol landsche uitgave meer en beter tot zijn recht. „De bewerking is bovendien geheol zelf standig en tal van by zonderheden omtrent de afgebeelde planten worden medegedeeld, die in het oorspronkelyke werk worden gemist. „De hoer Witte is er inderdaad zeer ge lukkig in geslaagd voor deze uitgave, die in de eerste plaats de gegoede tuin'oezitters zal bereiken, den juisten toon te treffen. „Met vermyding van al wat voor gewone leeken van minder belang zou zyn, weet hy juist zooveel mede te deelen, als voor de goedo kennis der planten in quaestie noodig moet zyn. „Ook in de kouze dor afgebeelde planten is de bewerker voor dozo beide afleveringen byzonder geslaagd, terwyl de lyst van de nog to verschynen planten, die aan de eerste aflevering is toegevoegd, ook voor de volgende afleveringen veel goeds belooft. Het vinde daarom ook by de lezers van Semper virens" een gunstig onthaal." De gezant van Oostonryk-Hongarye by ons Hof is gisteren naar Wcenon vertrokken. De Turksche 'gezant by ons Hof heeft zich gistervoormiddag naar Parys begeven. Te Apeldoorn overleed op 84-jarigen leeftyd de oudstryder do heer J. H. Fritz, drager van het Metalen Kruis. Onder leiding van don hoer J. Post werd Zatordag te 's-Gravenhago een vergadering gehouden van do besturen van vereenigingen van verdreven personeel der Ned. Zuid.-Afri- kaanscho Sp.-My, in verschillende plaatsen opgericht, om lo geraken tot stichting van een Bond. Vertegenwoordigd waren Den Haag, Rotter dam, Amsterdam en Tilburg, terwyl Arnhem, mede uitg.;noodigd, lehgraphisch instemming betuigde met hot doel. In zyn openingswoord deelde de Voorzitter mede, dat te Meppol en te Utrecht stappen worden gedaan tot het oprichten van .af deelingen. Hy zcllo in hot kort hot doel dezer byeen- komst uitoen on stolde ten 6lotte voor, een telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin to zenden met haar verloving, waar toe ouder luid applaus werd besloten. Het denkbeeld tot stichting van een Bond vond algemeene instemming en daartoe werd met algemeene stemmen besloten. Langdurig werd daarna het concept-Bonds- reglement besproken, waarby vooral verdeeld heid bestond over do plaats, waar de zetel van liet hoofdbestuur zou zijn gevestigd. Eenerzyds wilde men Amsterdam, andorzyds Den Haag. Ten slotte werd Den Haag als zetol aangewezen. Het concept-Bondsreglement werd mot algomoene stemmen goedgekeurd. Het hoofdbestuur werd als volgt samen gesteld: J. Post, Delft, 1ste voorzittor; F. H. A. H. Jansens, Amsterdam, 2de voorzitter; L. A. Aarsso, Den Haag, lsto secretaris; J. J. C. v. Oostveen, Den Haag, 2do secretaris, en J. H. De Ilaas, Den Haag, penningmeester. De voorzitter bracht daarna tor sprake het besluit der directie der Z.-A. S.-M., waarby een gedeelte van het personeel met 80 Nov. a. s. wordt ontslagen. Hy schetste den toestand, waarin het per soneel zal geraken, en sprak namens allen de (eleurstelling en het leedwezen uit over dit besluit, dat zoo geheel onverwachts kwam. Na de advertentie der directie, waarby steun van particulieren voor het personeel onnoodig word geacht, en de harte!yke toespraken van den heer v. d. Wall Bake, was men vol hoop op de toekomst. Bovendien verkeerde het personeel algemeen in de veronderstelling, dat de tweo maanden salaris, die destyds werden uitgekeerd, ge geven werden als tegemoetkoming, maar geenszins werd toen verwacht, dat na afloop van die 2 maanden het ontslag zou volgen. In dien geest werd besloten aan de directie een schryven te richten, waarin tevens zal verzocht worden, de ambtenaren ook de ontslagenen met 30 Nov. a. s. te gedenken by eventueele overneming der Maatschappy, als wanneer zy vermoedeiyk in gunstiger financieels conditie zal verkeeren dan thans het geval is. Tot rechtskundig Bondsadviseur werd go- kozen do heer mr. S. De Vries, te Amsterdam. Besloten werd nog by het hoofdbestuur te vestigen een aanvraagkantoor, waar hoeren patroons vacaturen in hun zaken zullen kun nen aangeven. Overwogen zal worden de noodzakeiykheid van hot aanvragen van reclitspersoonlykheid voor den Bond en te zyner tyd zullen aan de afdelingsbesturen inlichtingen worden ge geven over het inrichten der schadest&ten. Met een opwekkond woord van den voor zittor werd do byeenkomst gesloten. H. M. do Koningin ontving mot Haar verloving o. a. ook een tolegram van geluk- wensching van den commandant en de equipage van de „Gelderland" ter reede van Löronqo- Marquez. Te 's-Gravonhago is aangekomen dr. Langfold, voorzitter van het Landesgeriuht in het hertogdom Meckiemburg-Schwerin. Zyn komst staat in verband met het ver- loenen van bijstand in het treffen van de veroisclito maatregelen ten aanzien van hot huweiykscontract Lusschon II. M. de Koningin en Hertog Hendrik. Dr. LangfelJ ging hedenochtend naar hot Loo. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Zevenhoven (Z.-H.) door den hoer P. N. Pikaar Jr., cand. te Dieren; voor dat vanwege do Geref. Kerk te Rotter dam voor Midden-Java door ds. J. Yan Goor, te Boxum. Drietal by do Geref. Kerk te Waarder: ds. Kruyswyk, te Kollum, Roorda, te Scharne- gouturn, en Voogel, te Gouda. Naar men verneemt, heeft het bestuur der afdeeling Den Haag van de Nedorlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging de zaak ter hand genomen om president Ktuger zoo hy do residentie bezoekt op waardige en de meest passende wyze te ontvangen, met den wonsch tevens, dat andere corporatiön, die daaraan wonschen mede te doen, zich by het bestuur der afdeeling van de Z.-Afr. Ver eeniging aansluiten. By de te Rotterdam gehouden verkiezing van een lid van de Provinciale Staten in het kiesdistrict Rotterdam Hl ter vervulling der vacature, ontstaan door hot overiyden van don heer J. W. Hein van Roekan je, zyn oflicieel candidaat gesteld de heeren mr. D. Fock (lib.) en mr. J. C. M. F. H. Maschock (r.-k.). De torpedobooten „Hydra" en „Scylla", op reis naar Oost-Indië, zyn, naar men ver neemt, te Djibouti aangekomen. Naar men meldt, hebben oenige heeren oen terrein naby het Kurhaus te Scheveningen aangekocht voor het bouwen van een zomor- theater. De heer Wessels, van het Boerendrio* manschap, is heden in het Hotel deslndes", te 's-Gravenhage teruggekeerd. De Transvaal- scho ambtenaren, wier komst reeds is gemeld, worden 24 dezer te Napels verwacht. Met de hoofdambtenaren komen de heeren Wolmarans en Do Bruyn eerst nog in Neder land en daarna gaat de deputatie op reis tor verwelkoming van President Kruger. De deputatie heeft nog geen besliste zekerheid of de President to Marseille zal ontschepen. Bosluurdoresson van de Vrye-Vrouwen- voreeniging te Arasterdam hebben oen adres aan do Tweede Kamer gericht, wyzende op de artt. 127 en 130 van de Wet op do Nat. Militio, daarby vragende, dat zoo spoedig mogelyk worde overgegaan, voor wat aangaat het eerste artikel, tot zoodanige uitbreiding van het daarin om3chrevene, dat voor den vervolge niet alleen vrystelling worde verleend aan do daarby aangewezen bedienaren van den godsdienst, maar ook aan diegenen, die uit gemoedsbezwaren zich verzetten tegen het dragen van wapenen en het bewys hebben geleverd van den ernst hunner overtuiging door het vervullen van zekere, te bepalen voorwaarden on diensten. En voor wat betreft hot tweede artikel: dat dit worde gewijzigd in dien zin, dat daar uit duideiyk verstaanbaar zy, dat de milicien dienstweigeraar, nog niet met vryen wil ge dragen hebbende de uniform, in geen geval en onder geen voorwendsel mag terechtstaan voor den kiygsraad, maar moet worden ge hoord en gericht door het gewone hof. Aan H. M. de Koningin is oen adres go- richt, verzoekende gratie voor den dienst weigeraar D. Ph. J. De Bruin, te Breda. Met gunstig gevolg is door de Klasse Woerden van de Geref. Kerken peremptoir geëxamineerd de heer H. Koffijberg, ber. pred. van Zevenhoven. Torwyl het 25 jaar geleden was, dat dr. M. Noordtzy geïnstalleerd werd als hoogleeraar aan de Theol. School te Kampon, vierde hy tevons zyn 60sten verjaardag. In de feestelijk versierde aula werd hy namens veol corporation on do burgery hartelyk geluk gewenscht. Van vorschillendo zyden ontving hy treffende bewijzen van bolangstolling. 's Avonds bracht hem het studentonkorps „F. Q. I." een serenade met muziek der stedeiyke schuttely. Een druk bezochte receptie te zynon huize besloot den feestdag. Gistermorgen to halfnegen 'arriveerde aan de Handelskado to Amstoidam hot stoom schip „Koningin-Regentes" van de Maat schappy „Nederland". Aan boord bevond zich oen terugkeerond detachement, sterk Cl onder officieren en manschappen van het O.-I.,leger, onder bevel van don lslon luitenant der infan terie Van Hoogstraten, die wegens ziekte, opgedaan tydona de vermoeiende tochten onder generaal Van Houtsz, met tweo jaren verlof komt. De troep zag or flink en gezond uit, veteia- nen zoowel als miliciens, van welke laacsto categorie er 29 aanwezig waren. De kapt.- commandant G. P. Wijnmalen, te IJmuiden aangekomen, inspecteerde don troep on sprak do mannen op zyn gewone wyzo toe. Hy wees er op, dat hy voor hen, uit zee komende, oen blijde tyding mee to deelen had, een tyding, die gansch Nederland en zeker ook do koloniën met vreugde begroot had, ui. tie verloving van H. M. do Koningin, mot Hertog Hendrik van Meckiemburg-Schwerin. Dat II. 11. een proclamatio tot haar Volk gericht hadf 14) „Ik vraag u nogmaals duizendmaal om vergiffenis, freule," smeekte Hanna. „Ik wilde volstrekt niets kwaads van lord Alfred zeg- i gen en zou immers graag myn leven voor onzen goeden, besten meester willen geven." „Het is goedadieu, HannaVaarwel, Klaas 1 Het is te hopen, dat uw been spoedig hor stellen zal. Tot in hot voorjaar I Dan hoop ik u weer te zienl" Natalie wuifde nog eens I vriendelijk met de hand en ging met haar '.vriendin naar buiten. Zy waren bly, toen zy hot huisje ver achter zich hadden. 1 „Zyt gy ziek?" vroeg Rosina bezorgd. „Gy ziet zoo bleek I" „De lucht was daarbinnen zoo drukkend, ilk snakte waarlyk om weer in het bosck te komen. O Roosje," riep zy plotseling, in [tranen uitbrekend, „w.aarom moet ik overal /door dien angst vervolgd worden? Ligt er dan een vloek op onze liefde? Waarom zie ik 'overal spoken, die my ongeluk voorspellen?" „Bedaar toch, lieveling; wees verstandigl i Wy zullen onze oogen goed open houden en jik zal myn best doen, om iets naders over deze geschiedenis te vernemen. Ongetwijfeld berust alles op ongegronde praatjes. Heb ?maar vertrouwen in myl Uw geluk is immers ook het mijne? Ik zal niet rusten voordat ik u volkomen tevreden stellen en over alles onderrichten kan. Wees gerust, lieveling 1" Hot slanke Mexikaanscho meisje liefkoosde en streelde de jonge erfgename als een kind; Natalie j;eleqk op dit oogenblik op,een schuw ree, dat onder een sterken eik beschutting zoekt. Rosina had er slag van om haar tot beda ren te brengen; haar welluidende stem oefende een onweerstaanbare betoovering uit over do weenende Natalie. Zy streek haar weerspannige lokken glad, kuste haar op het voorhoofd en streelde haar gloeiende wangen met haar koele handen. En spoedig glimlachte Natalie weer. Toen zy Dentry bereikten, waren alle sporen van droefheid verdwenen on de beide meisjes konden opgeruimd den moederlyken groot der oude dame beantwoorden. Maar in het diepste van Natalie's hart bleef toch de angel van argwaan stekon on onder deze pyn kromp haar arm gevoelig hartje smar- telyk ineen. VHL Een stikdonkere nacht. Aan den hemel hangen zwarte wolken, die het maanlicht in het geheel niet tot zyn recht laten komen. De lucht is nog even drukkend als in den afgeloopen dag; alles snakt naar een verfris- schenden regen. Boven op den toren heeft de oude klok juist geslagen; dof en zwaar klinkt het inde nachteiyke stilte: één uur! Op de eerste verdieping van het slot, waar de logeerkamers liggen, wordt thans behoed zaam een deur geopend. Een slanke gedaante sluipt er uit en slaat den weg in naar den tegenovergestelden vleugel, waar de bibliotheek ligt. Het is Rosina. Zy is nog niet naar bed geweest; overdag heeft zy een plan beraamd en voornemens gemaakt, die zy nu ten uit voer wil brengen. Binnen een Jaar zou Natalie meesteres van Dentry worden en dan had zy het recht om alles te weten, wat do familie van naby betrof. Nu lag er echter nog iets geheimzinnigs tu8schen haar en haar geluk. Dit moest op gehelderd worden 1 Ofschoon lady Clara en Alfred als om stryd Natalie met do grootste liartelykheid overlaadden en hot byua slecht scheen, om aan hun liefde te twyfelen, alles was toch eigeniyk niet zooals het zyn moest. Het vertrouwen van Rosina was al meer malen aan hot wankelen gebracht; het mocht niet vorder geschokt worden. Gelukkig, dat het argeloos kinderiyko gemoed der jonge bruid niet zoo spoedig van streek geraakte als het hare. In Rosina konden argwaan on wantrouwen maar al to snel wortel schieten. Zy had nu eenmaal ander bloed in de aderen als haar blonde nicht. Liefde zonder harts- tochtelyken gloed was in haar oogen onmo- geiyk. Haar gloeiende verbeelding was altyd rusteloos aan het werk en verplaatste haar soms rnylen ver weg. Even vurig on hartstochtelyk als Rosina's geheele natuur, was ook haar gehechtheid aan Natalie. Ofschoon haar trots zich som- tijds wilde verzetten tegen het denkbeeld van armoede en afhankelijkheid, toch had zy waarlyk behoefte aan Natalie's toedere en innige liefde, en Rosina's dankbaarheid deed haar ijverig elke gelegenheid aangrijpen om het diorbaro meisje workelyk een dienst te bewyzen. Zy had van Marietta gehoord, dat Alfred altyd, als hy des nachts thuis kwam, nog naar de kamer van Martha ging. Nu wilde zy vandaag zyn terugkeer afwachten; zy zou naar de geheimzinnige deur sluipen en luisteren 1 Luisteren. Foeil Haar eeriyk karakter was volkomen In. stryd met zulk een laagheid; haar oprechtheid verzotte er zich tegen. Maar zy wist absoluut geen ander middel om haal dool te bereiken. Alleen daardoor kon zy don weg vinden in don ondoordringbaren doolhof van wantrouwon on verwarring, waarin zy zich bevond. Alloen daardoor kon het bewys gevondon worden, om oen oventuoole aan klacht to rechtvaardigen. Op losse vermoedens kon er in geengoval iets geschieden. Zy wilde niet onverstandig en onbesuisd handelen, maar kalm en welberaden. Daarom was zy vanavond Diet naar bed gegaan, maar aan het open venstor bly ven zitten. Daar had zy in do nachtelijke stilte oplottend geluis terd, tot zy eindelijk hoorde, dat de graaf met alle voorzichtigheid en zoo zacht mogelyk zyn rypaard op stal bracht. Spoedig daarna sloop Rosina van haar kamer, in do richting dor bibliotheek. Om by een mogelyke ont moeting gerechtvaardigd te zyn en dadeiyk oen reden voor haar nachtelyke wandeling gereed te hebben, droeg zy een book in de hand. Z\j zou dan als voorwendsel aangeven, dat zy niet kon slapen en het tweede deel van dit boek uit de bibliotheek wilde halen om den tyd te verdrijven. Haar zou echter zulk een verlegenheid wel bespaard worden, hoopte zy. In een hartelyk gebed riep zy den Heer aan om hulp en ver lichting by haar moeilijke onderneming. De lange gangen van het slot werden des nachts elk door twee lampen verlicht Deze gaven echter niet meer licht dan volstrekt noodig was, en dit was Rosina zeer naai den zin. Te veel licht zou haar plan maar al te ge- makkeiyk kunnen verydelen. Ho# flopte het hart. der jeugdige nacht- wan delaarster! Zy wilde kalm zijn, maar kon de kloppingen van haar hart mot doen bo daren. Zy kwam voorby lady Clara's slaapkamer. Hier was alles echter rustig en stil. Zou dit mogelyk zyn? Shop do ouJo damo werkelyk? Rosina keck eens door het sloutclgat. Alles was donker. Gee i licht, niet do minste bowegingl Mot oigenaardigo gcdachton s.oop zy verder. Verscheidene malen stond zy stil, keek nu eens om, luisterde dan weer aandachtig, of zy niets verdachts hoorde, en ging weer verder; eindeiyk kwam zy by de geheimzinnige deur. Zy had don goeden weg ingeslagen; hierover kon geen twijfol bestaan. Nu hoorde zy een stem; het was die van Alfred. Rosina. hoorde duideiyfc z(jn sympathiek geluid, dat zy zoo dikwijls bewonderd had, als hy mot Natalie praatte. Even tocder en liefdevol als met zyn verloofde, sprak hy op dit oogenblik: „Esther, mijn geliefde Esther, hoo vreeseiyk kwelt gy my en uzelvot Waarom dan toch? Weet gy dan niet, gelooft gy dan nog niet. dat ik u zoo liefheb?" Als Rosina zelf met Alfred verloofd ware geweest, haddon deze woorden niet meer indruk op haar kunnen maken. Zy drongen als dolksteken in haar hart. Hoe kwam Alfred or toe, om zoo to spreken? En tot wie? Op dit uur? Juffrouw Martha misschien? Neen, neon, het was te dol en, te belacheiyk, om zoo iots te veronderstellen. {Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1