„DE SPORTMAN", Aalmarkt. GERNER C°. Waarschuwing. Maarsmanssteeg. ADVERTENTIE N. Bekendmaking. Iar@ 60, Leiden, Wollen, Sitsen en Mtonner Spreien, enz., enz. <x> C. Tb. Brcclmrt, Hare CO. PIANINO Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. MINZER ZDURSOOL. Frankforter Knackworstjes. Geldersche Rookworst KOERTS FEENSTRi. Prachtige Kristalwerken, Porselein, fijne nieuwe stijl, Tafel- en Ontbijtserviezen, Pendules, Spiegels, Gasornamenten, Petroleum-Hanglampen, ook rijke ZUiLLAMPEN, LUXE MEUBELTJES, Lederwerken, Hongaarsche Majoiika-Artikelen, Fayence de Gouda en Purmerende, Huishoudelijke Artikelen, enz., enz., alles zeer lage prijzen. Aankomende Smidsknecht Zuivere Tafelhonig Friesche Umkers-Vereeniging KOERTS &FEENSTRA. DESKUNDIGE Mevrouw VAN ZEBGEREN, Stationsweg 74 Botterdam. GERNER cfc Oo. elkander 7.00 good mogelijk to verdragon, welk artikel r.yöelings bevestigt, wat de cor respondent van de „Daily Express" geschreven hoeft ovor net geharrewar onder de krijgs gevangenen. 3Laten wy, vermaant do „Prik keldraad" elkander niet meer leed aandoen. Laten wy, persoon tot persoon, groep tot groep, leeren elkaar te verdragon. Dat is nood zakelijk voor een niet onaangenaam samen leven met de ons aangewezen buren. Dat is noodzakelijk, om te voorkomen, dat kleine oorzaken tot niet te herstellen misstanden worden." In de „Brandwacht" wordt verteld, „wat er in Zuid-Afrika gebeurde, toen wij op zee waren." Dit artikel bevat eon getrouw relaas van De Wet's beroemden tocht door den Vrijstaat. Onder het opschrift „L'echo du monde vivant" worden de gevangenen inge licht over de Chineesche quaestie. Ten slotte komen er een aantal luimige bijdragen, 0. a. praatjes tusschen Neef Andries 'en Oom Danie, met geestig geteekond silhouet van die twee er boven. (IV. R. C.) CORRESPONDENTIE. - K., H. en d. 1.C.1 Voor heden te laat ontvangen. ACADEH1IENIEIIWS. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in do Nederlandsche letterkunde aan de Bijks-universiteit alhier de heer E. H. A. Cromhout, geboren te Delfzyl, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Skeireins Aivaggeljons cjbairh Iohannen". M arktbori ohton. Alfcn, 16 Oct. Aangevoerd 24 wagens kaas partijen: te zaïnen 1199 stuks. Prijs: Goudsche kaas lste qual. f 27.a 28.2de qual. 24. a f 26.Derbykaaa liandel matig. Botterdam, 16 Oct. Op de veemarkt waren aangevoerd: paarden, veulen, ezel, magere runderen, 171 vette runderen, 168 vette on f raskalveren, 1 nuchter kalf, 1914 schapen of tmmeren, 469 varkens, big,bok of geit. Men noteert: Vette Runderen prima late qual. j— a late qual. 66 a 2de qual. 62 a üde qnaL 60 a cents, Ossen 1ste qual. 66 a 2de qual. 62, 3de qual. 60 cents, Stieren 1ste qaal. 60 a 2de qual. 56 a,3de qual. cents. Kalveren lste qual. 95, 2dequaliteit 90, 3de qual. 115 cents. Handel vlug. Schapen lste qual. 64 a 2de qual. 48 a rents. Handel vlug. Varkens Iele qual. 47 a 46, 2de qual. 46, 3de qual. 44 a cents. Licht soort 45 a 43 cents, lleine aanvoer en vluggo handel. ie Jainmoa f3.60 a fi jammen f a f Flaklceescke jammen a f Zeeuwsche blauwen f 2.70 a 2.90 Poters 1.50 a 1.80. Tamelijke aanvoeren vraag' Aardappelen: Spuische Jammon 3.50 a f3.10, .Overmaaecho jammen f 3.60 a f 3.80, Zeeuwsche f af .-, Flal JBurgerlijko Stand van Leidon. Eerste huwelijksafkondiging van 14 Oct, I. J. Labree jm. 26 j. en A. J. Coermau jd. 27 j. Th. Bakker jm. 38 j. en H. Van Gijzen jd. 26 j. Xn Memoriam. Gisteren is in de Doopsgezinde Kerk alhier door den voorganger dier gemeente, ds. S. Kutsch Loienga, een woord gowijd aan ,de nagedachtenis van Prof. Dr. D. E. Siegen- ,beek v. Heukelom, lange jaren lid van den kerkeraad dier Gemeente. Nadat de organist, op zyn verzoek, de gods dienstoefening had gewyd door eeu treur- 'marsch te spelen, en do gemeente Psalm 1038 en 1 „Gelijk het gras is ons kort stondig leven," en „Loof loof den Heer, mynziel met alle krachten", had gezongen, stond de leeraar op en begon te verklaren, dat hy deze eerste godsdienstoefening na het heen gaan van broeder Van Heukelom niet kon beginnen, zonder aan zijne nagedachtenis een 'woord van dankbare vereering en herinnering te hebben gewyd. Hij wees er op, hoe de ziekte, waaraan by' meer dan een jaar leed, den dood deed verwachten, vreezen; al sprak hy zelf na elke genoten rust van herkregen gezondheid, wie hem zagen vreesden, dat 't anders^zou zijn, en helaas 1 op eenmaal bereikte ons de smart volle tijding, prof. Siegenbeek van Heukelom is dood. Spreker schetste hem vervolgens in zyn loopbaan als geleerde; hoe hy, eerst bestemd om fabrikant te worden, later zyn lust voor studie niet kon weerstaan, hoe zyn leermeester te Enschedee, Mac Gillavry, ook hier zyn leermeester werd en zyn vriend hoe by m korten tyd den doctorstitel ver wierf, hoe de faculteit der geneeskunde hem niet toeliet, maar zoodra de gelegenhoid zich daartoe aanbood, hem een leerstoel deed innemen aan do Hoogeschooll Zyn ambtge- nooten en leerlingen kunnen getuigen, wat hy als zoodanig geweest is. Daarover is maar éón roepl Zyn leerlingen voreerden in hem den kundigen, duidelyken, wel willenden leer meester, en uit den mond van een zyner ambtgenooten had spr. vernomen, dat v. Heu kelom in zyn vak eenig was in Nederland! By al het werk, vervolgde spr. ongeveer, dat hy had to doen ais hoogieeraar, zyn lessen en zyn arbeid in het laboratorium, vond hy nog tyd voor veel andere dingen. Do Leidsche Maatschappy van Weldadigheid en andere instellingen telden hem onder haar meest werkzame bestuurders of leden. Zoo ook onzo gemeente, zei spr. Al woonde hy de openbare godsdienstoefeningen met zoo getrouw by, als hy zelf wel wenschto en meer dan eens had verklaard dat hem liever zou gewenscht zyn, als de vacantie hem meer tyd liet, zag men hem in de kerk meer dan alleen, wanneer zyn plicht hem daartoe riep. Hy bad de gemeente daarvoor ook te lief! Daarvoor waren aan haar dan ook voor hem te dierbare, te heilige namen verbonden I De namen van Siegenbeek en van Yan Heukelom zyn namen, waarmee onzo ge meente zich mag sieren! En wat hy als diaken gedaan heeft, daarvan zouden de leden van hot kerkbestuur het best kunnen ge tuigen! Maar dit woöt ik wel, zei spr., dat zyn advies op hoogen prys werd gesteld en zyn administratie aan de gemeente zeer werd geroemd 1 Wy brengen hem daarvoor hier openlyk onzen dank! .En in zyn huis! Spr. wees op de smart, die hy daar had ondervonden, hoe hy by het beklimmen van don levensberg, grooto ver liezen heeft geleden, maar nu in het bezit zyner derde gade zich zoo gelukkig gevoelde, terwyl hy, in het bezit van drie zoons, zich nog in dat van een dochterken mocht ver- heugenl Helaas! aan echtgenoote en kinderen werd de trouwe man en vader ontnomen I Mogen zy by het terugzien op dien onver- getelyken sterfdag aan hem telkens moed ont ieenen voor de taak, die hen wacht. Spr. schetste ten slotte Yan Heukelom als een beminneiyk man, niet in den alledaagschon zin van het woord. Mooie woorden zeggen, vleiende dingen spreken, als hy het niet meende, lag niet in zyn aard. Hy wa3 hoogstaande, een aristocraat in den besten zin van het woord, die niet afstootte, maar voor allen vriende- ïyk was en beslist in zyn verleenen en weigeren van hulp: een man, vriendelyk voor allen, behalve voor onoprechten, falsarissen, die hy haatte met vreeselyken haat. Een be- minnelyk man, vriond van velen. Na een opwekking, om aan zyn voorbeeld moed en trouw aan plicht to ontleenen, werd gezoDgen Stille rustplaats van Gods doodon, enz. KH Vrome, vroeg gestorven vrinden. Aan Psalm 9012 ontleende de spreker met het oog op dit sterven eenige toepasse- lyke gedachten. Voor de Trouwen en kinderen der krijgsgevangen Boeren! Sedert de vorige opgaaf kwam nog in: By mevrouw Yan Schouwenburg: Van mevrouw B. 6. Van v. S. 2.60. By mevrouw Muller: Mevrouw M. 5. Mevrouw D. ƒ2.50. De heer Y. f 2. De heer S. d. G. 2.50. Mevr. B. Groot pak witte kousen. Mevrouw L. S. f 10. By mej. Byleveld: Van mevrouw L. P. een pak kleeren. Yan mevrouw K. een pak kleeren. By mej. Briët: Van mej. H. 3 kinderboezelaars. Yan den hoer D. E. 0.50. Yan eenige Boerenvrionden te Y. ƒ2. Yan mej. G. R. R. 3 paar kousen. By Mej. Coebergh: Yan P. J. ƒ2. Van N. N. f 2.50. Van J. W. ƒ1. Mevrouw Graven Spieringshoek 2 pak kleeren. By mejuffrouw Yan Dorp: Yan mevrouw N. N. een pak kleeren. Van den heer N. N. een pak kleeren. Yan mevrouw L. 10. By mejuffrouw Kutsch Lojenga: Yan den he9r W. 2.50. Yan den heer L. P. ƒ1. By mej. Verdam: Mej. d. L. ƒ1.50. Mevrouw T. 12 paar kinderkousen. Yan mevr. V. 15. Mej. H. ƒ3. Giften en goederen, ook witte kousen, worden nog tot Donderdag 18 Oct. 's morgens 10 uren ingewacht by mevrouw Muller, Höogl. Kerkgracht 22. Geveilde perceelen* Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, te Leidon, ten overstaan van mr. J. A. F. Coebergh, notaris te Leiden: Het huis, waarin rywielfabriek, Stations weg 19, in bod op 13,600, kooper de heer J. F. Meiners qq., voor 14,700; het huis, Bouwelouwesteeg 4, in bod f 825, kooper de heer S. Laurier; vier huizen, Guldemanspoort 1, 2, 3 en 4, samen in bod 1920, kooper do heer D. Smits, voor 1930; het huis, Hof van Zessen 1, in bod 510, kooper de heer P. Kooreman qq.; het huis, Waard- gracht 171, in bod 680, kooper dezelfde qq., voor 696het huis, Oosterpoort 3, in bod 510, kooper dezelfde qq.; het huis, Hof van Zessen 2, Oraujegracht 87 en Oosterpoort 1, re3pectievelyk in bod ƒ600, 476 en ƒ620, kooper de heer J. W. P. Licht qq.; het huis, Hof van Zessen 3 en Singelstraat 21, in bod op 500 en 600, kooper de heer J. Kors- wagenhet huis, Nieuwe "Waardstraat 4, in bod 700, kooper de heer W. C. Mulder qq., voor 760; het huis, Waardkerkplein 2, in bod 1700, kooper de heer J. W. P. Licht qq. het huis, Waardgracht 74, in bod 1240, kooper de hoer P. J. Calkhovon; het huis, Waardgracht 78, in bod 790, kooper de heer W. Arnoldu8; het huis, alsvoren 145, in bod 850, kooper de heer H. S. De Nie qq., voor 870het huis, Oosterpoort 2, in bod 610, kooper de heer J. W. P. Licht qq.het huis, Oosterpoort 5, in bod 510, kooper de heer H. Van Leeuwen; het huis, Oosterpoort 6, in bod 620, kooper de heer N. Korswagen de huizen, Bouwelouwesteeg 6, 10 en Ooster poort 4, in bod 860, 780 en 520, de heer H. Korswagen; de huizen, Bouwelouwesteeg 82 en SiDgelstraat 8, in bod ƒ725 en ƒ1030, de heer J. Van Klaveren, voor f 726 en 1055; het huis, Prinsensteeg 1, in bod 325, de heer J. Korswagen; de huizen, Molen werf- steeg 1, in bod 415 en Singelstraat 23, in bod 626, de heer M. Korswagen. ïelegrammeu. KROONSTAD, 12 Oct. (R. O.) De Wet vaardigde een proclamatie nit, waarin gezegd wordt, dat de Burgers, die weigeren te vechten, krijgsgevangen zullen gemaakt worden. KAAPSTAD, 14 Oct. (I?. O.) Het West- Kent-regiment veiTaste een Boeren-lager by Frankfort en bracht den Boeren zware ver hezen toe. Het maakte acht krygsgevangenen. Generaal De la Rey heeft al zyn krygs- gevangenen in vryheid gesteld. PRETORIA, 7 Oct. (R. O.) Van Post, een invloedryk burger, heeft verlof ontvangen om naar de OraDje-rivier-kolonie te gaan, ten einde generaal Do Wet to bezoeken en hem het ongerymde van verder oorlogvoeren onder het oog te brengen. Schoeman en andere burgers zyn generaal Botha gaan opzoeken met hetzelfde doel. LONDEN, 15 Oct. (R. 0.) De verkiezingen voor het Parlement zyn feiteiyk voorby. Yan de nog overgebleven 13 zetels, waarvoor de verkiezing heden moet plaats hebben, had de oppositie er 12 in het vorige Parlement. Men verwacht van deze verkiezing geen wyzigiDg in den stand van de partyen. SHANGHAI, 14 Oct. R0.) Het vertrek van het. Chineesche Hof naar Si Nang Foe is uitgesteld wegens de aanwezigheid van vermeende Mahomedaansche opstandelingen in Shen-Si. HAMBURG, 15 October. RO.) Luidens een gisteren uitgegeven bulletin heeft zich by keizerin Friedrich eon acute hartverzwakking vortoond, gepaard gaande met een lichto longcatarrhe, met temperatuursverhooging en onregelmatige» polsslag. Er is goen oogen- blikkelyk levensgovau;maar een herhaling van zulk oen hartverzwakking zou onmiddol- lyk levensgevaar met zich brengen. LONDEN, 15 October, (li. O.) Telegrammen, door de „Morning Post" on andere bladen uit Hongkong, Kanton en Shanghai ontvangen, doen zien, dat do onlusten in Kwantoeng, Kwangsi on Szo-tsjoean voortdurend ernstiger worden. Die onlusten zyn niet tegen de vreemdelingen, doch tegen de dynastie gericht, en vallen samen mot een bewoging voor hervorming in hot dal van don Yangtse-Kiang. Zy dreigen zich te zullen ontwikkelen tot een groote beweging tegen do Mandsjoe-dynastie, die zich oorst alleen over ZuiJ-C.una zal uit strekken, doch ten slotte hot gehoele Ryk in beroering zal brengen. LEIDEN, 15 October. Thermomoterstandgisteravond om 8 uron 5° C. 41° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 7^ C. 44.G"' F., 's middags om 12 uren 101 C. 50° F., 's namiddags om 4 uren 9° C. 48.2° F. Een eenvoudig, braaf man, by zeer veel stadgenooten bokend, is alhier op den hoogen leeftyd van 84 jaar overleden, nl. Antony Mole naar, eert yds gedurende tal van jaren in be trekking in het Huiszittenhuis aan den Onuen Ryn. Ook by do Zendingsvrienden was de vriendelyke man goeu onbekende. Om ztjn yver en getrouwe plichtsbetrachting werd hy zeer gewaardeerd door het college van diakenen der Ned.-Horv. Gemeente. By de hedeD alhier gehouden openbare verkooping van cokes in part yen van 100, 60, 10 en 5 H.L. waren do pryzon hoogste 78 39.60 8.30 4.05, laagste 78 f 39.50 ƒ8 en ƒ4. De consul-generaal van Nederland te Rio-de-Janeiro (Brazilië), de heer F. Palm, is te 's-Gravenhage aangekomen in „Hotol Pauloz." Door een vry ernstige ongostoldhoid de afgeloopen week getroffen, zal ds. Rademaker eenigen tyd zyn ambt vau predikant by de Ned.-Herv. gemeente te 's-Gravenhage niet kunnen vervullen. Zondagavond is dr. H. M. Van Nes, uit Rotterdam naar 's-Gravenhage beroepen als predikant by de Ned.-Herv. Gemeente, aldaar bevestigd door den oud-boog leeraar dr. J. H. Gunning, die in zyn toespraak dood uitkomen de behoefte aan éénheid in de Kerk. De kapitein der artillerie Punt is naar Normandiö vertrokken voor den aankoop en de keuring van legerpaarden. De ter-aarde-beetelling te Nykerk van Hr. Ms. jagermeester jhr. Van Haersma de With werd heden, behalve door do vertegenwoor digers van H. H. M. M., ook door verschillende personen van het civiele en militaire Huis der Koningin bijgewoond. A. s. Zaterdagmorgen 11 uren zal op de Algemeene Begraafplaats te 's-Gravenhage het grafmonument van Jacob Maris worden onthuld, in tegenwoordigheid van de deel nemers en van genoodigden. Het bericht dat by het bureau van den Permanenten Raad van hot Internationaal Arbitragehof een adjunct-secretaris zou worden benoemd en wie daarvoor in aanmerking zou komen is voorbarig. Wel is uit de leden van den Permanenten Raad een commissie van 3 leden mot de voorbereiding der inrichting van 't bureau en hot personeel ervan belast. Vóór de installatie van den secretaris-goneraal, die zich te 's-Gravenhage zal vestigen is een be slissing in dezen niet te wachten. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 13 Oct. van Genua; de „Amstelland" vertrok 13 Oct. van Buenos-Ayres naar Amsterdam; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 13 Oct. van Aden; de „Prins Willem n" vertrok 15 Oct. van Amsterdam naar Suriname; de „Bromo", van Rotterdam naar Java, passeerde 14 Oct. Gibraltar; de „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 14 Oct. van Port-Said; de „Rotterdam", van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 15 Oct. Lizard. De hevige wind joeg gisteren de golvon tot dicht tegen den Scheveningschen strandmuur. Slechts zeer weinigen waagden zich op den boulevard. Enkele moodige heereo met drie dames, die zich op den pier waagden, werden spoedig teruggejaagd door hagel en regen. De vier palen voor den te maken aanleg steiger aan den wandelpier, elk wegende 1400 kilogram, zyn met takels en bokken in zee gestort. Leiderdorp, De navolgende lotelingen heb ben reden tot vrystellingopgegeven: No. 1.0, P. Omtzigt, b.-d.; 2. M. Hofland, e. w. z.; 3. K. Van der Kwaak, b.-d.; 6. A. Van Leeuw, e. w. z.; 8. A. Hogervorst, b.-d.; 11. D. De Leen, e. w. z.; 12. J. De Lange, b.-d.; 13. W. Kwakernaak, lich. gebr.; 14. H- Piers, b.-d.; 19. N. Kranenburg b.-d. Bevallen van een Doefciier M. H. G. KRUYT-Hendriks. Leiden, 14 October 1900. 8689 3 Voorspoedig bevallen van een Icvcnloozc Dochter 8682 4 J. v. d. NATwlggkrs. Leiden, 15 October 1900. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer ANTONIJ MOLENAAR, in den ouderdom van 84 jaren. Allen, die den overledene gekend hebben, zullen beseffen, wat wy in hem verliezen. 8683 12 Uit aller naam, Wed. A. MOLENAAR Siljee. Leiden, 14 October 1900. (Jan-Pesynshof 7 (Kloksteeg.) De COMMISSIE van de Spijskokcrij van don H. Vincentius Paulo alhier, bericht, dat eerstdaags de Kaarten Tan deelneming aan dit Liefdewerk zullen worden aangeboden. Zy hoopt en vertrouwt, dat haar weldadige Stadgenooten haar pogen zullen steunen, om aan «le Armen en Delioeftigen gezond en krachtig roedsel te kannen TerschalSen, De kaarten van 30 porties kosten ƒ2.— en zyn ook verkrygbaar aan het Gesticht Hoogl.Kerkgracht 32. De eerste Uitdeeling zal plaats hebben 3 Dec. a. s. 8679 19 Namens de Commissie, D. J. MEIJSING, Secretaris. TV. A. VAX DE» KAMP heeft, na 40 jaar trouw en eerlijk dienst gedaan te hebben, ale Com. ïuissaris yan liet Botterdam* eelie Teer (Firma J. A. HAM ft Co.) ONTSLA» GENOMEN, daar het hem lioe langer lioe meer on* houdbaar werd gemaakt. Beleefd beveel Ik mij aan in mfln vorig handwerk als Schoen, en Laarzenmaker. 8697 16 TV. A. TAN DE» KAMP, 4de Qroeneateeg Mo. 70. GROOTSTE KEUZE IN: Aanbevelend, 867126 xn a o Daar Ondergeteekende nog een grooten voorraad KACIXELS dezer dagen gekocht heeft, zullen alle deze tegen elk aannemeiyk bod worden opgeruimd. N.B. Ook nog ter opruiming: een groote partij onderwetsclie POTKACHELS. 8675 17 Aanbevelend: M. S. T. GELDEREN, Haarlemmerstraat 76 n/b. de Vrouwesteeg. De Winkels in de Korte Raanisteeg zijn opgeheven. Ter overneming aangeboden: een goed onderhouden Pianino, zeer mooi van toon, in zeor netto Kast voor 125 Gld. Te bevragenRapen burg 75. 8690 7 De Cursus in Hygiënisch Spre ken en de methode van het spreken en zingen in de Lagere School, zal voor een beperkt aantal Onderwijzers gegeven worden door Mejuffrouw A. S. A. VAN KAAT- HOVEN, op eiken Dinsdag, des avonds van 7 tot 8 uren. Belanghebbenden gelieven zich vóór Vrijdag den lOden dezer maand by my aan te melden. 8698 17 De Directeur der Kweekschool, J. A. YAN DIJK. ECHT JE PRIMA 8694 17 yan af heden weder verkrijgbaar BB Telephoonnummer 382. Leidsche Athletiek-Vereenlging opgericht 30 Augustus 1800. Het Bestuur heeft de eer te berichten, dat in deze Yereenlgtag een afdeeling voor „JliJilOKE8M is opgericht voor hot Toetbalspei, voor Jongelui tusschen 12 en 16 jaren, tegen een contributie van fSJtO. Voor inlichtingen en toetreding vervoege men zich tot een der Secretarissen JOS. SOIARONI, Nieuwe RUn 81. HENDRIK UDO Ex^ Hoogl. Kerkgracht L jjpit'' Het Toetbal-Terrein Is gelogen aan den liynsburKcrweg, eerste land voorby den Tok 8691 28 liebben do eer hun Cliönteele te berichten, dat de nieuwe JVajaars-artikelen gearri veerd zijn, als Ons minzaam aanbevelend, Uw dw. Dienaren, geTraagd by N. D. DEE, Hooi gracht No. 24. 8696 4 O. JRijn IV o. 52. Bekend adres tot het inkoopen Tan OUD GOUD ©n ZLLVEK. 8241 6 N. HUNTELMAN. van de 8696 8 tn Depot by (voor Dames). Spreekuur: 8582 11 Dinsdag van 10-8 uren. Nieuw AdÖr Micro-Teiephoouvt Jtion. De enorme verbreiding, welke de Tcle- phoon in weinige jaren over de geheele wereld gevonden heeft, bewyst volkomen, hoe algemeen men het nut van dit nieuwe middel van verkeer heeft ingezien. Met bohulp van de Teleplioon wordt een schat van tyd, moeite en arbeidskracht bespaard en is zy mot recht onontbeerlijk voor Fabrieken, Magazijnen, Hotel» en andere groote inrichtingen geworden. Hoe uitgebreid de toepassing nu ook voor het onderling verkeer in de steden is geworden, toch ontbrak tot heden oen Toestel, waarvan men hetzelfde gemak en voordeel in eigen gebouwen en terreinen kan hebben, omdat de aansluiting aan het algemeen net veel te duur en omslachtig waa en voor de aanschaffing van een eigen inrichting fabelachtige pryzen gevraagd werden. Het doel nu van dit toestel is, een goed, aan alle vereischten by uitstek voldoend apparaat te leveren, voor een zoo goedkoopen prys, dat dit geen punt van overwegend belang meer uitmaakt, waarvan elkeen zonder eenige voorafgaande oefening de behandeling kent en de geringe uitgave, voor aanschaffing vereischt, binnenkort vergoed wordt door de kolossale besparing aan tyd en het juist en vlug overbrengen van orders. En dit doel is volkomen bereikt door dit Nieuw A«lër Micro-Tcle- phoonstation. Klein van omvang, elegante en solide uitvoering, gemak- keiyke behandeling, geen reparatiön en vooral een uiterBt duideiyke over brenging van het gesprokene zullen oorzaak zyn, dat binnen korten tyd elk goed ingericht huis niet alleen van Gas- en Waterleiding, doch ook van Telephonische inrichtingen voorzien zal zyn. fi. VAN RIGTEREN, Reparateur van Naaimachines rffit Garantie, Raamsteeg 47, over hot Park, bU de Garenmarkt.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3