N«. 12466 Zaterdag 13 October, A9. 1900 feze goarant wordt dagelijks, met uitzondering H van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit YJLER Bladen. Eerste Blad. Leiden, 13 October. apeuilleton, liet geheim vaa den verloofde. i.V j DAG-BLAD PRIJS DEZES COURANT! Yoor Leiden per 8 maanden; •■••ill! i": f 1.1®! Buiten Leiden, per looper eo waar agenten gevestigd ifln 1.80. Franco per poet i I i i t f i H7 I i !i l-65. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 8 regels f 1.08. Iedere regel meer f 0.171. Grootere tetters naar plaatsruimte. Voor bet incasseer en buiten de stad wordt 0.06 berekend. Voor de vronweo en Itlnderen der krijgsgevangen Boereni In dank ontvangen door hetDameB-comité: Door mevrouw Schouwenburg: Van mevrouw v. L. v. H. een pak kleeren. Collecte op de meisjesschool van mej. Maclaine Pont 14.76. Door mevrouw Muller-Heynsius: Van mevr. Z. 10. Van N. N. 1. Van mevrouw Vr. een pak vrouwen- en kinderkleeren. Van mevrouw V. een pak vrouwenrokken. Van mevrouw H. een pak kleeren. Van mevr. v. L. een hemd. Van mevr. De Vr. een pak vrouwenkleeren. Vrtje collecte gehouden op de meisjesburger school 22. Door mejuffrouw Briöt: Van N. N. 10. Van N. N. 2.50. Van de wed. H. door bemiddeling van den heer Kok 1. Van mej. v. Meerten een pak kleeren.' Van N. N. een pak kleeren. Mejuffrouw Byieveld: Mevrouw W. v. K. 20. Mevrouw B. 16. Mejuffrouw B. 8. Mevrouw K. van een sneeuwbal 1.95. Mejuffrouw Coeberghr Van N. N. ƒ2.60. Van P. J. ƒ2.— VSLL J. W. ƒ1.- Mejuffrouw Van Dorp: Van mevrouw R. een pak linnengoed. Mejuffrouw Verdam: Van de dames P. een pak vrouwen- en kinderkleeren. Van de dames H. een pak vrouwen- en kinderkleeren. Officieel© Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lite alinea, der Hinderwet; Brengen by deze ter algemeene kenDia, dat door ben vergunning ia verleend aan de firma TIELEMAN i DROS en M. E. MAOKA.Y on rechtverkrijgenden, respeotiovelyk tot het uitbreiden van de fabriek aan de Hiddelstegraoht Sectie 1 No. 1918, door 1 plaatsing en in-workiag-stelling van een efcooai- machine van 50 p.-k. en tot wederoprichting van I de door brand vernielde Moelmalery, gedreven door eon gasmotor van 20 p.-k#, aan de Oostdwarogracht No. 15, Seotte li No. 2502. Eurgemoester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 12 Oot. 1900. YAN BEY8T, Secretaris. Door den heer C. 0. Kayser, adelborst der Koninklijke Nederlandsche Marine, zyn aan het Museum van Natuurlijke Historie te Leiden ten geschenke aangeboden eenige zoölogica, door hem op de West-Indische eilanden en in Venezuela verzameld. Het geschenk bestaat uit een vogelei van Bonaire, een viscb van Kiein-Bonaire, een slang van Martinique, drie cruslaceön van Kloin-Bonaire, St.-Eustatius en St.-Annabaai (Curagao), een schelp van St.-Annabaai, een worm van Klein-Bonaire en vijf insecten van La Gunta (Venezuela). Den sohenker is daarvoor de dank der Re geering betuigd. De Engelsche mail wordt hedenavond alhier verwacht. De Koningin zal zioh door G. Ch. baron Snouckaert van Schauburg, thesaurier, kamer heer in buitengewonen dienst, en de Koningin- Moeder door jhr. G. J. Van Tets, kamerheer, doen vertegenwoordigen by de begrafenis van jhr. mr. Van Haersma de With, Hr. Ms. jagermee8ter op Het Loo, wiens ter-aarde- bestelling a. s. Maandag zal plaats hebben te Nykerk, alwaar hy overleden is. Tot wiskundig adviseur der 's-Graven- haagsche Algemeene Maatschappy voor Ver zekering is benoemd dr. J. H. Peek, wiskundig adviseur van het Pensioenfonds voor burger- ïyke ambtenaren te 's-Gravenhage in plaats van dr. J. L. Hoorweg, te Utrecht. Ingekomen is by de Tweede Kamer een voorstel tot wijziging van het reglement voor do stenographic, van de Commissie voor de Stenographie uit die Kamer. De nieuwe gulden, naar Pier Pander's ontwerp, is gereed. Omtrent de behandeling van aanslag biljetten en vervolgingS8tukken is by resolutie van den minister van financiën o. a. bepaald, dat, wanneer een ontvanger voor uitreiking of beteekeniüg van een stuk de tusschenkomst van een ambtgenoot inroept, hy de woonplaats van den aangeslagene zoo mogeiyk met straat, wijk, huisnummer, enz. moet aanduiden. Moet voor het eerst een dergeiyk stuk verzonden worden naar een belastingschuldig*, verhuisd naar een gemeente met 20,000 of meer in woners, dan moet de ontvanger de bedoelde byzonderheden, zoo ze hem onbekend zyn, zooveel mogeiyk door informatie trachten te weten te komen. Ingevolge de overeenkomst betreffende de oplossing van internationale geschillen moeten aangezocht zyn, om als lid zitting te nemen in het Hof van Arbitrage te 's-Graven hage de heeron: mr. T. M. O. Asser, lid van den Raad van State; mr. F. B. ConinckLief- sting, president van den Hoogen Raad; jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbrouck, oud- Minister van Justitie, Commissaris der Koningin in Limburg, en jhr. mr. A. P. De Savornin Lohman, lid van de Tweede Kamer. Tot onderwyzer aan een gemeenteschool te Amsterdam is benoemd de heer E. J. Visser, te Haarlemmermeer. De heer Gevaerts van Slmonshaven heeft zyn ontslag ingediend als wethouder van 'e-Gravenhage, niet willende afwachten zyn periodieke aftreding als raadslid in 1901. Naar „De Bazuin" meldt, zal de receptie voor prof. Noordtzy's 25-jarig jubiló te Kampen plaats hebben in de groote zaal der Theolo gische School op Yrydag 19 Oct. a. s., aan te vangen 's namiddags te twee uren, terwyi er des avonds na acht uren nog gelegenheid zal bestaan den jubilaris te zynen huize te complimenteeren. Op Kranenburg achter Yorden zal voor de orde der Franciscaners een klooster ge bouwd worden, waarin ongeveer voor dertig geesteiyken plaats zal zyn. Vermoedeiyk zal nog dit jaar met de voorbereidende werk zaamheden voor den bouw begonnen worden. Het voornemen bestaat om na afdoening van het voor openbare behandeling in de Tweede Kamer aan de orde gestelde, en voor het reces van een paar weken, dat de Kamer daarna zal nemen, in de afdeelingen alsnog te doen onderzoeken het wetsontwerp op de paardenfokkery. Do commissie voor den gedenkavond in de Nieuwe Kerk te Amsterdam ontving van de Zuid-Afrikaansche Deputatie een telegram, waarin dank wordt gezegd voor de betuiging van sympathie en biydschap wordt uitge sproken, dat de samenkomst aldaar door duizen den werd bygewoond. Thans weer wordt verzekerd, dat de internuntius te 's-Gravenhage, mr. Tarnassl, als nuntius naar MQnchen verplaatst zal worden. In enkele bladen kon mon lozen, dat de Regeering voornemens zou zyn de betrekking van arrondi88ement8-schoolopziener te sala- rieeren by de invoering der leerplichtwet; zelfs werd een cyfer van minstens 1600 genoemd. Naar men aan do ,N. B. 0." verzekert, is dit bericht onjuist. Yermoedeiyk zullen wel de abonnements gelden dier titularissen worden verhoogd, doch slechts met een gering bedrag, en met het oog op de meerdere (vooral administra tieve) werkzaamheden, die hun wachten. Mr. R. Mei vil baron Van Lynden heeft naar aanleiding zyner benoeming tot socrotaris- generaal van het bureau van het Internationaal Hof van Arbitrage zyn ontslag ingediend als rechter in de rechtbank te Utrecht en tegeiyker- tyd verlof aangevraagd tot hot aannemen van de eerstvermelde betrekking, welke geacht wordt hem door vreemde regeeringen to zyn opgedragen. BIy kens by het departement van marine ontvangen bericht zyn Hr. Ms. pautserdek- schopen „Koningin Wilhelmina der Neder landen" en „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee L. A. H. Lamle, 11 dezer te Amoy aangekomen. (Stsct.) Een gewyzigd plan der grensregeling tusschen de gemeenten Delft en Hof van Delft en Yryenban zal spoedig door Gedeputeerde Staten in behandeling worden genomen. Do heer H. G. Bom, boekhandelaar te Amsterdam, mocht gisteren by de tachtigste herdenking van zyn geboortedag zeer veel bewyzen van vriendschap ontvangen. Reeds vroeg in den morgen kwamen veel collega's en oud-collega's, vrienden en bekenden hem gelukwenschen. Al8 oud kerkeraadslid van de Hervormde Gemeente kwamen nagenoeg alle predikanten van Amsterdam hem complimenteoren. Daar de heer Bom, wegens zyn hoogen leeftyd, niet zoozeer meer deelneemt aan het publieke leven, hebben allo betuigingen van sympathie een meer officieus karakter gedragen. Volgens „Het Vad." is de proeftocht van Hr. Ms. „Zeeland" ter reede van Tessel niet geslaagd en heeft daarby eon 2de machinist ernstige brandwonden bekomen door het sprin gen van een der stoomkleppen, zoodat zyn opneming in het Marine-Hospitaal noodig was. De kapt. J. E. De Man, van den staf der art., werkzaam by het dep. van oorlog, wordt medio November tot majoor bevorderd en werkzaam gesteld by de art.-inrichtingen te Delft. (Fad.) Tot hoogleeraar aan de universiteit te Freiburg ia benoemd de heer J. De Langen Wendels, rector aan het Seminarie der Domi nicanen paters te Huizen (Geld.) Voor de benoeming van een leeraar aan het Haagsche gymnasium voor het tydvak van 1 November a. s. tot 1 November 1901 om gedurende 17 uren per week op een jaarwedde van 1700 onderwys te geven in Grieksche en Latynsche taal en letterkunde en geschiedenis, worden voorgedragen dr. J. G. Van Pesch te 's-Gravenhage en dr. O. Schreuder te Haarlem. Het stoomschip „Essen", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Oct. van Padang de „König" (uitreis) vertrok 11 Oct. van Napels; de „Timor", van Batavia naar Amster dam, vertrok 12 Oct. van Padang; de „Bali", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 12 Oct Kaap St.-Vincent; de „Statendam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 12 Oct Wight AarlanderyeeiL Tot leden van het college van zetters zyn herbenoemd de heeren W. Niekerk en J. H. Ruting. Blykens de uitkomsten der tienjarige Volkstelling bedroeg het getal inwoners 31 December 18991 Januari 1900 alhier 1817 maniyke en 1719 vrouweiyke, totaal 3536 inwoners. Alfen. Bljjkens de uitkomsten der tienjarige Volkstelling bedroeg het getal inwoners 31 December 18991 Januari 1900 alhier 2326 maniyke en 2384 vrouweiyke, totaal 4710 inwoners. Benthuizen* Volgons de uitkomsten van de laatst gehouden Volkstelling waren op 1 Januari jl. iu deze gemeente 335 maniyke, 810 vrouweiyke, totaal 645 inwoners. Tien jaren geleden bedroegen deze cyfers resp. 847, 311 en 658. Uit <1© „Staatrtioourant". Kon. besluiten. Aan den fuselier by het leger in Ned.-Indtö H. F. C. Hopfoer vergun ning verleend tot het dragen van de Franacho herinneringaroedaille voor de expeditie naar Mada gascar in 1896; aan den heer H. J. E. Naus, fabrioagechef der suikerfabriek Gendiug te Krak- salin (res. Probolingo), vergunning verleend tot het aannemen van hot ordeteeken van officier in de ordo van den Leeuv? en de Zon van Porzië, hem door Z. M. den 8chah van Perzië geschonken. Min. böBohikkiDgon. Aan P. M. Van ÜaarBt, technoloog, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend ais assistent voor de scheikunde aan do Polytechnische School te Delft, en voor het tyd vak van 16 October 19U0 tot en met 3i Angnstus 1901 benoemd als zoodanig J. W. Van Ueuns, oandidaat in de scheikunde te Amsterdam. De „Sts.-Ct." bevat de gewijzigde statuten der bandols- en kantoorbediendenvereeniging, afdeeling van den Nationalen Bond van baDdels- en kantoorbedienden in Nederland, thans ge naamd: Handels- en kantoorbediendenvereeniging te Utrecht. Gemeenteraad van It IJ ns burg. Afwezig wegens ziektede heer J. C. Mey- boom, Burgemeester, en met kennisgeving de heeren N. v. Egmond en J. v. Bourgondiën. Waarnemend Voorzitter de heor H. v. Egmond. Do notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Aan de ordo ia: „begrooting 1901." Medegedeeld wordt, dat voor verpleglnga- kosten van eene krankzinnige de uitgaven na de aanbieding der begrooting met 300 ver meerderd zyn geworden en daardoor de ont vangsten ook met 800 vermeerderd dienen te worden, waarom B. en Ws. vooratellen daarvoor 800 te stellen als opbrengst van de baggerspecie. De heer H. Hogewoning stelt voor den post „straten en wallen" met ƒ300 te verminde ren, omdat het niet zeker is, dat er bagger zal zyn en indien wel of die 300 zal op brengen. Na lange besprekingen wordt het voorstel van B. en Ws. aangenomen. De heer J. v. Iterson heeft naar aanleiding van de begrooting met het oog op den post „lager onderwys" nog iets in het midden te brengen. By een klein aantal leerlingen zyn de onkosten der O. L. School zeer hoog. De wet zegt, dat*elke gemeente moot zorgen voor O. L. Onderwys, maar by behandeling dier wet werd verkJaard, dat, waar geen behoefte aan O. L. Onderwys bestaat, dit niet noodig is. „In deze gemeente," zegt sprekor verder, „is geen behoefte aan O. L. Onderwys". De Wethouder Van den Eykel stemt toe, dat de gemeente onder do hooge uitgaven, die het O. L. Onderwys vordert, lydt, maar vraagt, hoe de O. L. School weg te krygen. De hier Van Iteraon wil beginnen met den post voor lager onderwys te verminderen en verder aan Gedep. Staten verzoeken de O. L. school op te heffen. Wordt voorgesteld deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering, als deze meer voltallig zal zyn. Do heer Hogewoning wil de zaak nu afhandelen en niet uitstellen. De Wethouder v. d. Eykel is ook van meening, dat een verzoek tot opheffing der O. L. school aan Ged. Staten noodig is, maar wil dan ook hun verzekeren, dat kinderen, die wel van openb. lager onderwys gediend zyn, dit kunnen ontvangen in een naburige gemeente. Hy kan bevestigen, dat ouders van nu op de O. L. schoolgaande kinderen hem hebben verklaard, die kinderen terstond van de school te zuLlon afnemen, als er kans bestaat de school op te heffen. De heer Hogewoning dringt nogmaals aan op hot nemen van een besluit. Aangevoerd wordt nog, dut Ged. Staten waarschyniyk zoodanig besluit zullen ver-i nietigen. De heer Van Iterson wil dan nogmaals zoodanig besluit nemen en b\J voortduring! op goedkeuring biyven aandringen. Alaj Ged. Staten dergeiyk besluit niet willen goedkeuren, kan do Raad het vergaderen, wel staken. Na nog veel discusslën over deze zaak," waaruit blykt, dat allen hetzelfde doel beoogen, n.l. opheffing der O. L. school, maar het over de middelen om er toe, te geraken niet eens zyn, wordt besloten: dat de vier aanwezige raadsleden, do heeren' H. v. Egmond, A. v. d. Eykel, H. Hogewoning en J. v. Iterson, zich zoo spoedig mogeiyk; naar den Commissaris der KonlDgln zullen, begeven, om hun verlangen persooniyk voor; te dragen en te bepleiton. 1 De begrooting werd nu voorlooplg vastge steld, bedragende in ontvangst en uitgaaf 11,672,21. Hierna werd hot suppletoir kohier der hondenbelasting aangeboden, bedragende een som van 10.60, goedgekeurd. Medegedeeld wordt: lo. dat aan J. Zand bergen Mz. do levering van petroleum, enz., ten behoeve dor gemeente is gegund van af 1 October 1900 tot 30 September 1901; 2o. dat door Gedep. Staten de verhooging der rekening over het jaar 1900, is goedgekeurd. By de rondvraag maakte de heer H. Hoge-! woning zich de tolk van eenige brandmeesters, die niet tevreden waren over de wyze, waarop de nabeslommeringen van den brand te Kat-' wyk a. d. Ryn, waren beredderd. De brand-j meesters en ook de heer Hogewoning waron: van oordeel, dat zy zelf de ondor hun bevelen staande manschappen moesten uitbetalen, j By de laatste gelegenheid wisten de brand-, meesters zelfs niet wat hun manschappen hadden ontvangen. Ook hierover werd druk gediscussieerd, tot eindeiyk ook deze quaestie was uitgepraat en de vergadering werd gesloten. 6) „Dat begint prachtigl" riep Roslna vrooiyk; „geef nu uw hand, liefste, en laat Anatola 3e lynen bestudeeren." „Gy dwingt my tegen wil en dank," zeide Natalie half lachend, half ernstig en gaf do waarzegster haar hand. „Gfj hebt myn jongen een weldaad bewezen, sennora. Gaarne zou ik u slechts ^eluk en voorspoed voorspoken I" „Dat zult gy ook wel doen," zeide Roslna •pottend. „Kan ik het noodlot dwingen?" vroeg de andere ernstig. „Deze lynen-bedriegen niet, en hier, hier," zy boog zich diep over Natalie's hand en beschouwde doze oplettend „hier is alles schoon en goed, de wegen zyn effen, eendracht, vertrouwen, trouwe liefde." „Dat is heerlijk!" zoo viel Rosina de waar zegster in de rode. Dezo ging echter verder: „Hier krnist een lyn ai do andere, oen enkele: o wee, arm hartje I Uw goluk wordt bedreigd, ik zie ernstig leed,- gevaar, bloed, zelfs don doodl iWat is dat?" Zy bekeek de bevende hand nog langer: „Hoe vreemdl En toch is het waar! Noem u in acht, sennora; gy wordt bedreigd door „Door?" vroegen do boide meisjes verschrikt als uit één mend. „Door, hoe zeldzaam en toch is het zoo door een roos!" Helder klonk het gelauh van Rosina. „Door een roos? Preciosa, zyt gy niet wys? Denkt gy, dat wy in Spanje wonen, waar men ver giftigde rozen zendt, wier geuren doodeiyk zyn? Dat is toch al te dol! Gevaar, de dood door een roos! Pink maar nooit meer een roos, Naty; gy moest u eens aan een doorn prikken en dan doodbloeden I" Door dezo schertsende woorden wilde zy den iijdruk wegnemen of ten minste ver zwakken, dien de dwaze voorspelling had teweeggebracht. Maar het gelukte haar niet. Bleek en ernstig staarde de arme bruid voor zich uit. Weer kwam haar die eerste avond in de gedachten, die avond beneden aan den vyver, in den tuin van haar vaderlyk slot, toen Alfred haar zyn liefde bekend en haar om een bloem gevraagd had. Zy had hem een roos aangeboden. Hoe was hy toen ver bleekt; hoe vreemd klonken zyn woorden: „Geen roosl Die brengt my geen geluk l" Hoe zeldzaaml En wat was dit nu weer? Ook zy zou bedreigd worden, haar liefde, haar leven zelfs, door een roosl Ondanks al de redeneeringen van haar verstand, kon zy deze onaangename gedachte niet kwyt raken. Anatola werd goed bedacht, maar kreeg spoedig haar afscheid; de kleine bruine jongen werd nog eens gekust en Natalie begaf zich aan don arm harer nicht op den terugweg naar het slot. Hoezeer verwenschte Rosina thans in stilte den moedwil, waarmede zy haar verlangen naar die waarzeggery had doorgezet en waar door Natalie zoo van streek was gebracht! Zy hoopte echter, dat Natalie de zaak spoe dig anders zou booordeelen en er met Alfred prot over zou maken. Zy wist niets van die scène by den vyver en kon dus de voorspel ling van heden niet daarmede in verhand brengen, zooais Natalie. Lady Clara bevond zich by de thuiskomst der meisjes veel beter en opgeruimder. Men ging aan tafeL Alfreds plaats bleef onbezet en zyn bruid keek Bteelsgewys naar zyn stoel, daar zy nog in stilte gehoopt had, dat Alfred vóór het middagmaal zou terugkeeren. De moeder had dit wel gezien en zeide vriendeiyk: „Myn dochtertje ziet er bleek en treurig uit. Gy zyt zeker in geen vrooiyk gezelschap geweest, Rosina; toen gy van morgen uitgingt, zag Natalie er frisscher en bloeiender uit dan nu." „Dat komt van de warmte, lieve moeder," verontschuldigde Natalie haar nicht; „er is onweer aan de lucht." „Wy hadden bovendien vanmorgen een interessant avontuur, lady Clara," vertelde Rosina, toen er een gaping in het gesprek kwam. „In het park hebben wy Zigeuners ontmoet en zij hebben ons de toekomst voor speld. Naty wilde eerst tegenstribbelen „En daar had zy groot geiyk In," viel lady Clara haar in de rede; „ik houd ook niet van zulke dingen." „Wy hebben er echter ook voel pret b(J gehad, lady Clara," ging de vrooiyke Rosina voort. „My werd voorspeld, dat myn geluk uit de verte tot my zou komen; zeker een negerkoning met prachtige pluimen'en pauwe- veeren, dunkt u ook niet? Of misschien wel de keizer van China? Maar wat meent gy, dat onze arme Naty te wachten staat? Madame Preciosa zag de oranjebloesems al voor haar bloeien en den trouwring glin steren zy waarschuwde echter, dat dood en onheil onze lieve Naty bedreigde, door wat donkt u door oen roos I" De spreekster had van het slot van haar verhaal veel effect verwacht. Het scheen haar zoo grappig toe? en ejj meende, dat de oude dame en haar schoondochter het belacheiyke der voorspelling zouden Inzien. Er gebeurde echter iets anders. Lady Clara had aandachtig geluisterd naar ieder woord van de Zigeunergeschiedenis, maar by de laatste woorden was zy meteen zachten kreet achterover in haar stoel gezon ken. Groote zweetdruppelen stonden op haar voorhoofd; haar lippen trilden, haar handen lagen roerloos op haar schoot. Natalie en Rosina verschrokken geweldig, toen zy de oude dame bewusteloos zagen liggen, en zy beyverden zich om haar door middel van sterkriekende druppels weer tot bewustzyn te brengen. Dit gelukte spoedig. Lady Clara lachte den meisjes al weer vriendeiyk toe en trachtte haar gerust te stellen, ofschoon haar gelaat nog door een doodelyke bleekheid was overdekt. „Het is niets, lieve kinderen," fluisterde zy „de migraine, de hitte, alles te zamen heeft my aangegrepen. Verontschuldig, bid ik u, dat ik u zoo heb doen schrikken enRosina's verhaal afgebroken heb." Spoedig was zy weer dezelfde beminiyke gastvrouw als te voren en deed zy biykbaar haar best om den pyniyken indruk harer bezwyming weg te nemen. Gemoedeiyk Bchert- send bracht zy zelf het gesprek weer op Anatola en haar voorspelling terug. „Wat zal Alfred lachen, als w(j het hem vertellen I" zeide zy. Natalie was het echter hierin niet met haar moeder eens en nam zich in stilte voof om hem vooreerst niets van het vreemde avontuur te vertellen. Do namiddag ging langzaam voorby. De hitte was drukkend. Lady Clara zag er vor- moeid en afgemat uit, Rosina bladorde doel loos in een boek, en Natalie stond voortdurend uit het raam te kyken. Hoe vreemd l Onwille keurig moest zy het zoo vinden want overal bloeiden rozen. Deze schenen op Dentry het meest en het zorgvuldigst ge kweekt te worden. Alle bloembedden pronk ten met een schat van rozen; kunstig ge kweekte, veredelde rozen van allerlei soort geurden en bloeiden overal, waarheen haar oog zich wendde. En zou zy de rozen vreezen? Zouden zij invloed uitoefenen op haar liefde,, op haar lot? Bostond er tusschen haar en Alfred een geheim Zy kon deze treurige ge dachten maar niet van zich afzetten. Buiten flikkerde do bliksem en een gewel dig onweer brak na de vreeselUke hitte over Dentry los. De regen viel met stroomon neer, alsof de geheele omtrek In een zee herschapen moest worden. De wegen werden onbegaanbaar, en Alfred kon in deze omstandigheden onrao- goiyk naar huis terugkeeren. „Hy zal wel in! de stad mooten overnachten," zeide zyn,' moedor opeens, alsof zy Natalie's gedachten geraden had en onder woorden wilde bren-; gen. „De duisternis is verrassend vroeg inge vallen." i Zwygend dronk men thee. De ontstemming van Natalie werkte drukkend op haar om-- geving, en daar er geen kans bestond om, Alfred dien dag nog te zien, ging men vroeg naar boven. Het was de eerste maal sedert; haar aankomst op Dentry, dat de jonge bruid, zich ter ruste moest begeven zondoi afscheid» van Alfred te hebben genomen; en het duurde langon tyd, eci zy insliep. (Wordt vsrvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1