(hize plicht jegens onze naasten. Finaaciéele Kroniek» Do houding der Beurs was deze week vrjj on zeker. Geen wonder! Want nog steeds verkeeren wy op politiek zoowel als op industrieel gebied in eon toestand van onzekerheid, wi .u vasten, kalmen toon in den weg staat; ontegenzeggelijk, zoo lang de telegraaf ons nog elk oogenblik groot* veranderingen op politiek gebied kan melden, hetxij uit L'liina of Zuid-Afrika of wel Amerika, zoo lang zal een vaste razende markt wel tot de pia vota blijven behooren, en moet men zich wel verwon deren, dat men overgaat tot realiseeren zoolang de koersen nog op een niveau zijn, dat do meeste bezitters winsten kunnen maken. Men verkeert nog steeds in het onzekere welk verloop do affaire ïu China zal hebben. Men ver wacht, dat Engeland zich ter elfder ure toch nog zal uilen, wat zijn plannen ten opzichte van China zijn, en men is zeer benieuwd of deze met dan wol tegen die van de andere mogendheden zullen wezen. Doch boe of dit nu moge uitvallen, zeker is het, dat de Chineescbe quaestie nog lang met geëindigd is, en nog veel verwikkelingen, kan baren. Ook in Zuid-Afrika, al is door Engelands Old 13ob de verovering afgekondigd, ziet het er nog allesbehalve couleur de rose met de Tommies pit Af en toe laten de afdeelingen der Boeren fcich hier en daar geducht gelden en kan men zich nog best voorbereiden op interessante ver gassingen. Ook zonder de politiek was er reden Aoor terughoudendheid ter Beurze, namelijk, eens deels de rescontre te Londen, anderdeels de vrees, dat het noodig zoude zijn goud naar Amerika uit to voeren en dat daardoor de geldmarkt vooral niet het oog op de liquidatie moeilijkheden zou opleveren. beid bleef echter op korte termijnen 1 tamelijk gemakkelijk. Hollanösche Btaatslon dsen hieven dof van loon, hoewel er oogenbhkken geweest zijn, dat de stemming vast was; vooral groote ver- koopen van Integralen drukten de markt. Por slot van rekening was, hocwol bij zeer geringen handel, toch de grondtoon iets vaster. jletallieken waren voortdurend vast gestemd. De Oostenrgksche regeering zal binnenkort 20 xniliioen dollars schatkistbiljetten uitgeven, welke voor een deel te Kieuw-York geplaatst zuilen wor den. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat Amerika vanlieverlede als geldschieter van bijna alle Europeescke blaten van belang gaat opireden. vV'at een ommekeer! En dat juist nu m Amerika de Imperialistische politiek den toon aangeeft. Wij zouden haast uitroepen: ,Boer, pas op je qauzou. V uor Portugeezeu bestond op verlaagden »oers nogal eenigo vraag, doch het aanbod was overwegend. Tabaks Portugeezen waren Vast op verhoogde ontvangstcijfora over het afgeloopen jaar. Spanjaarden werden ruimschoots aange boden. Eerst meldde men, dat de minister gezegd had, dat Spanje aan geen nieuwe leening dacht, en nu leest men weder, dat eon Amerikaansch (a! weder Amerika) syndicaat binnen 70 dagen na de onderteekening van do overeenkomst een definitieve beslissing nemen moet omtrent de 4-pCts.-leening van 4' millioen pd. st. mot de Almaden kwikzilver-mynen als onderpand. Omtrent de Nieuwe Russische leening (welke, als zjj eens heuschelijk Lot stand komt, inderdaad wel de oudo mag genoemd wordenj j verneemt men, dat weder met het Crédit Lyonnais in onderhandeling is getreden. Russische Staatsfondsen tamelijk zwak met weinig handel. uitgezonderd de 7-pCt. zilver-leening waren waren Chineescbe fondsen meer aange boden in verband met de berichten van daar, eu wel voornamelgk op het bericht, dat de Duitscbe troepen een nederlaag hadden geleden. Mexicanen en Brazilianen dobberden op en neer met den zil venprijs. Van de Industrieels waarden komen 1 de Petrolenm-waarden bet eerst in aan merking, daar zij in elk geval op de meeste levendigheid kunnen bogen, zonder nochtans in staat te zijn zich op hun vorige koersen te hand haven; zoowel Koninklijke alsPaiembang moesten iets prijsgeven. Moeara per slot iets beter dan in het begin dor week. Tabaks-aandeel en verdeeld, van sommige Iets booger, van andere lager. Amsterdam- Üumatra-cnltuur, waarvan eerst nogal vraag bestond, verkeerde ten slotte tamelijk in re^txe. Mgnwaarden een weinig in reactie. Soema lais en Redjong Lebong echter iets beter. Transvaal Sporen begonnen met voortr d arend aanbod voor burienlaadache rekening en daalden respectievelijk tot 146 en 102, om nader hand eveneens op vraag voor het buitenland weder tot 107 en 152 op te komen. Voor obligation bleef goede vraag bestaan. Amerikaansche Sporen hadden een dobber end verloop, in Wallstreet worden de ge moederen nog steeds in beweging gehouden duo den verkiezingsstrijd, hoewel het vertrouwen, da Mac Kinley zal herkozen worden, steeds mee. en meer veld wint. Een belangrijke gebeartenia te Nieuw-Yoxk was de daling van den sterling-wisselkoers, als een gevolg van de aanzienlijke aankoopen van katoen voor buitenlandsche rekening, waarvoor bijna het dubbele bedrag van verleden jaar aan wissels moest getrokken worden. Ook blijkt het, dat de phenomenale verbetermg van de spoorweg-ontvang sten langzamerhand tot staan is gekomen; trouwens, het zoa wel bijna tot het onmogelijke behooren, dat deze ontvangsten steeds beter zonden worden. Wanneer zij echter ongeveer blijven wat zij waren behoeft niemand to klagen. Rijnlandschi Bank. Gemeenteraad van Katwijk. In do gistermiddag door den hoer T. A. O. De Ridder, burgemeester, voorgezeten ver gadering waren tegenwoordig tion leden. Afwezig waren de heeren Haasnoot, "Wlllemae en W. Van Egmond, do beide eersten met kennisgeving. Na de lezing en goedkeuring der notulen deed de Voorzitter mededeeling van verschil lende missives van Gedep. Staten, houdende goedkeuring van de kohieren Hooldeiyken Omslag en hondenbelasting 1900, van raads besluiten betreffende aan- en verkoop van grond, van de rekening 1899 en de begrooting 1900 der schutterij, en van een regeling mot de commissie voor den straatweg schonw van Duivenvoorde tot Katwijk aan Zee betreffende de overname en het onderhoud van gedeelten weg in de kommen der beide dorpen, in ver band met welke regeling door die commissie ter tegemoetkoming in do kosten 600 gld. In de gemeentekas zijn gestort. Overeen komstig eon opmerking van Gedep. Staten zal in de verordening op de heffing en invor dering van begrafenisrechten een geringe wijziging worden gebracht. Voorts was inge komen een kennisgeving van den ontvanger der dir. bel., dat het aandeel der gemeente Katwijk in de kwade posten pers. bel. 1897 bedraagt 250. ▲an P. Hus werd op zyn verzoek afschrij ving verleend van zijn aanslag in den hoofde- lflken omslag en wel voor */u- Ook word op de verzoeken om afschrijving van hun aanslag in de hondenbelasting van Korperehoek, B. v. Dijk, J. Brinkman, L. v. d. Plas huls vrouw van D. Schaap, J. De Mol, J. Pronk en F. Salomé gunstig beschikt. Omtrent een dergelijk verzoek van P. v. d. Drift zal een nader onderzoek worden ingesteld. Overeenkomstig het advies der commissie, die de rekening der gasfabriek over 1899 had nagezien en geen aanleiding had gevonden tot op- of aanmerkingen, werd die rekening, onder dankbetuiging voor het gevoerde beheer, goedgekeurd. De heer v. d. Gugten, rappor teur dier commissie, bedankte hierbij den heer Meerburg, haar voorzitter, voor verstrekte inlichtingen by hot nazien, en de heer Meer burg sprak zyn waardeering uit over de In geldloeningon der gemeente: leening 1877 de nrs. 224, 129 on 11; id. 18 Oct 1896 de nrs. 90, 88 en 121ld. 27 Jan. 1898 de nrs. 162 en 86; id. 19 Deo. 1896 nr< 16; en id. 14 Nov. 1898 nr. 52. Hierna werd de vergadering door den Voor zitter gesloten onder dankbetuiging aan de leden voor hun tegenwoordigheid. Gemeenteraad van Be de graven. Voorzitter, de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Turkenburg. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en na beantwoording van een vraag, gedaan door dr. De Niet, goed gekeurd. Ingekomen zyn: lo. Proces-verbaal van opname dor kas en boeken van den gemeente ontvanger, waaruit biykt, dat in kas was op 26 September jL- een bedrag van 2988.69. 2o. Schrijven van Gedep. Staten dezer pro vincie, waarbjj goedgekeurd wordt terugge zonden de gemeente-rekening over 1899, als mede hot besluit tot vorhooging van de jaarwedde met 100 van het hoofd der school A. £J-Octol>er-schets. I. 4 nauwkeurige administratie der gasfabriek dooi den heer J. W. Kobus. Voorts gaven ver schillende leden hun tevredenheid te kennen over de uitkomsten der exploitatie van doze gemeentelijke instelling. De gemeenterekonïng over 1899 werd con form het advies der met haar onderzoek be laste commissie (rapporteur de heor Lange) goedgekeurd en voorloopïg vastgestold mot deze eindcyfers: ontv. f 116,157.90, uitgaven 114,202,69s, batig saldo 955.20s. Besloten werd tot werkoop van gemeente grond by het talud aan de haven van het P.-H.-Kanaal naast het pakhais der hh. Parle- vliet en Ouwehand aan W. Tom, van id. achter het reederyiokaal aan de reodr$veroeniging nVuurbaak", van id. aan de Lierstceg aan J. v. d. Plas Lx., en van id. op den boek dor Paul-Kruger-8traat aan J. A. Do Best. Voorts werd besloten, aan de Rynl. Stoom tram wegmaatscbappy, tegen een jaarlijksche recognitie, op haar verzoek in bruikleen af te staan een stukje gemeentegrond te Katwyk aan den Ryn, ten behoeve van den bouw eener veranda aan het tot wachtlokaal in te richtten woonhuis van J. Minnee. Tot leden van het stembureel ter verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken werden by acclamatie benoemd de heeren De Ridder, Wassenaar en Meerburg voor Katwjjk aan den Ryn, de heeren Zwanen burg, Mela en Aandewiel voor Katwyk- aaD-Zee. Uitgeloot werden de volgende aandeelen Worden voor kennisgeving aangenomen. 80. Een adres van de onderwijzers aan school A, houdende verzoek om, nu de jaarwedde yan het hoofd verhoogd is, ook hun salarissen te verhoogen. Zal wordon behandeld by de begrooting over 1901. Ter tafel komt de begrooting rustende schutterij, welke ad 273.50 in ontvang en uitgaaf voorloopig wordt vastgesteld. Door B. en "Ws. wordt aangeboden de I gemoente-begrooting over 1901, welke in I banden wordt gesteld van de commissie tot onderzoek. Eenparig wordt aangenomen het voorstel, om aan de begrooting 1900 toe te voegen •en bedrag van f 46,000 voor schoolbouw en >in af- en over te schrijven een som van 100 als subsidie aan de zwemschool. Aan B. on Ws. wordt op hun voorstel een blanco krediet verleend, om over te gaan tot voorziening in den slechten toestand van een sloot achter do Nieuwstraat. De heer De Niet bespreekt don toestand van enkele andere slooten en wenscht, ook buiten den kom der gemeente, opruiming van sommige mestvaaltenook onderzoek van het water der beide pompon is gowenscht. Do voorzitter zegt pnderzoek toe, doch deelt mede, dat de pomp te Nieuweibrug reeds af gekeurd is. De heer Veelenturf spreekt over den weg in Schoordyk, waaromtrent do voorzitter be sproking met den gemeente-opzichter toezegt. De vergadering wordt daarna gesloten. Hiu-fforlyke Stand vaa Ijeidon» BEVALLEN: M. E. Houps geb. Kouwenberg D. W. O. Van Loon geb. Hols wilder Z. J. Brugman8 geb. Lagas D. C. J. De Jong geb. Dreef D. C. Crama geb. Dooi nevoid D. A. Bergman geb. Sjardjjn D. C. M. Te9ke geb. Convée D. tl JosemaDS geb. Van der "Valk Z. A. S. Boelee geb. Taverne D. EL M. W. Sehramp geb. Monde Z. F. J. S. Flaos geb. Nolissen D. M. Robbers geb. Stafieu D. A F. Engels geb. De Vries D. M. M. Stafieu geb. Van Eijk D. M. Baart geb. Pin Z. J. Koozendaal geb. Velthuijzen D. A. De Graaf geb. Klinkhamer Z. S. M. Harland geb. Slijk huis D. AM. Beekma geb. Krul D. E. De Groot geb. Van Galen D. J. Siebert geb. Jaspersen L. J- Pielanen geb. De Vries D. J. Hinrichs geb. Van Wjjk 2 Z. H. Van Eijgen geb. De Haas Z. P. Brands geb. Etienne D. C. Van der Wejjdon geb. Brouwer D. P. C. Poptie geb. Suzan D. GEHUWD: J. Dekker jm. en G. T. Zuidam jd. J. J. Van Iterson jm. en E. De Heer 'd. D. L. A Huter jm. en M. E. Bjij jd. OVERLEDEN: A Plu M. 24 j. A Crama D. ld. J. C. Jansen geb. Marks Z. levenL L. J. Noordeloos Z. 1 m. J. B. P. Bentz Z. 2 m. P. J. Kooreman Z. 2 j. C. H. Römer geb. Dicke V. 71 j. J. Kromhout geb. Van de Vijver V. 43 j. W. F. Wolters Z. 11 in. G. M. Van Leeuwen D. 8 m. A. Van dor Vos Z. 19 j. J. Van der Nat M. 55 j. J. Van Dam geb. De Vos V. 22 j. C. A. Hinrichs Z. 1 d. J. Van Santon M. 54 j. BECL4MES, a 40 Cents per regeL De anders rustige rivier was door de onlangs gevallen regen zeer hoog gestegen. Was de spoorwegbrug sterk genoeg, om aan den stroom weerstand, te bieden? Een uur later was de twijfel beslist. De brug was weg geslagen on door den stroom medegevoerd. De volgende trein moest in eenige minuten aankomen. Zoo mon den machinist niet ver wittigde, was een groot ODgeval niet to vormyden. De spoorwegwachtster in de onmid- dellyke nabijheid der brug, het gevaar ziende, begaf zich terstond op weg, om den trein te gemoet te gaan, terwyi zjj alle mogelyke teekens gaf, welke de machinist bemerkte, die terstond de rem deed werken. Het was dan ook tyd, want de trein hield juist op eenige meters van den afgryselyken afgrond stil. Bleek van schrik by de gedachte aan het gevaar, waaraan zy ontsnapt waren, omringden do reizigers die spoor weg wachtster, en over stelpten haar met dankbetuigingen. Maar zulks is niets antwoordde zy eenvoudig. Ik heb slechts myn plicht gedaan. De eerste de beste had evenzoo gehandeld. Het is onze plicht voor de veiligheid en het welzyn onzer naasten te waken. Ziedaar zeker een edelmoedig hart, wel waardig in deze eeuw, waarin wy leven. Ek vervul slechts eveneens myn plicht zoo I zeide do Eerwaarde Overste van het Liefde- gesticht te Bokstel (Noordbr&bant) met U 1 mede te deelen dat de patiënte, die sedert I eenigen tyd de Pink-Pillen gebruikt, zich mer- kelyk veel beter gevoelt. De patiënte leed meer dan twee jaren aan een overmatig bloed verlies, was daardoor erg verzwakt, had pyn en vooral kloppingen in het hoofd en een vale gele kleur, thans zyn de kloppingen ge heel opgehouden, de kleur wordt frisch, de j krachten nemen toe en het bloedverlies wordt minder. Onze verslaggever begaf zich op onzen last 1 naar Bokstel en had het genoegen persooniyk j uit den mond van de Eerwaarde Overste de bevestiging te vernemen en bovendien de persooniyke verklaring van de genezen pa tiënte, die hem werd voorgesteld. Uit plichtsgevoel en tot heil van de ïydende i menschheid, kont U deze heilzame uitwerking 1 der Pink-Pillen van Dr. Williams vryeiyk be- kendmaken. Zeer zekerlyk zal H. Ed. die zelfde ver- i klaring geven aan de personen, die nog mochten twyfolen. Andere ziekten, welke dezelfde oorzaak 1 hebben, zooals rheumatiek, huidziekten, alge- I meene zwakte, beenziekte by het kind en 8omtyds de tering, zyn door hun gebruik ge- 1 nezen geworden. Door de maag het opnemen van het voedsel te vergemakkelijken en door I het bloed te zuiveren genezen de Pink-Pillen alle ziekten, j Prijs 1.76 de doos; /9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar by Snabilié, Steiger 27, Rotter- dam, hoofddepothouder voor Nederland, en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verfcrygbaar voor Leiden en Om streken by Ret8t Krak, Drogeryen, Bees tenmarkt Wyk 6 No. 41, en J. H. Dijkhuis, j Drogeryen, Hoogstraat No. 5. Men geve acht, dat de echte Pink-Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje be vinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat Pilules Pink pour Personnes Pales du Pr, Williams. Verder moet zich op ieder uitwen dig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui geplakt, waarop staat Prijs: 1.76 Oldde doos, 9.Gld. per 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland: Shablllé, Steiger27, Botterdam. Voor de gebruiks wijze raadplege men de ingesloten Hollandsche Circulaire. 8616 85 Bodegraven. Tot zetters voor deze ge meente zyn benoemd de heeren EL Douwes Dekker en L. Boer. Een moisje van ongeveer 20 jaren, alhier, was met haar achtjarig neefje aan 't stoeien aan den waterkant. Zy neemt het jongetje in haar armen en zegt uit de grap: „Ik zal je maar in den Ryn gooien; éoo, twee, drie, daar ga je", en zjj slingert het neefje boven het water. De grap werd echter ernst voor den jongen, want het meisje liob hem uit haar handen glippen, zoodat het knaapje kopje onder in den Ryn ging. De nicht haalde haar neef wel weer spoedig op den wal, maar deze wil voortaan niet meer met haar aan den waterkant stoeien. Haarlemmermeer. Van den te Lisserbroek gehouden vogelschieten-wedstryd by P. Kaptyn was de uitslag als volgt: H. Kroon, Lisserbroek, bout, J. Zoetendaal, Noordwyk, 1st© vleugel, L. Van der Lans, Zoeterwoude, 2de vleugel, L. Zuiderduyn, Noordwyk, staart, C. Wassenaar, Noordwyk, kop en vlag; 2de vogel: L. Van der Lans, kop, J. Kap tyn, Vogelenzang, staart, K. Van Dyk, Lisse, lsto vleugel, C. Wassenaar, Noordwyk, 2de vlougol, J. Esser, Noordwyk, vlag, J. Zoeten daal, Noordwyk, bout. Respcctievolyk waren voor lsten en 2den vogel 27 en 24 deelnemers en zyn er 461 kogels verschoten. Katwyk. In de afgeloopen week kwamen tweo bommen alhier aan het strand terug van de haringvisschery: KW. 71, van de reedery Katwyk aan Zee, met 250 kantjes; KW. 23 van den reeder Taat met 360 kantjes. Koudekerk. Gistermiddag reed de land bouwer v. d. B. mot een zyner zoons van de Leidsche markt naar huis terug, toen, voorby de kromming van den Lagowaard, zyn paard op hol sloeg. Het verschrikte dier wist zich van den wagen los te rukken en nam, in vollen draf, een deel van het voertuig met zich mode, hetwelk in de langs dezen weg gelegen sloot terecht kwam. Het was den beiden mannen gelukt, nog bytyds van de brik af te komen; alleen de zoon bekwam lichte kwetsuren aan den voet. Merkwaardig, voorbeeld, dat een paard begrip heoft van plaats.: het dior kwam by de woning aan en stond daar, met bloedonde wonden aan dg achtorpooten, stil. Het ongeval liad erger kunnen afloopon. By een der dozer cfagen vanwege do Bredasclie Harddraverij- on Renvereeniging. gehouden wedsti ydon, by de harddravery n. L om den Ginnekenprys, was „Moquette", van stal „Unitas" alhier, eerstaangukomone. Lissc. Tot zetters der Rijksbelastingen zyn beriïtemd de heeren A. Mooienaar en J. Barahoorn. De uitslag der loting voor de nationale militie is: 1 G. Hoogkamer, 2 A. VanA&lat, 3 J. O. Vermeer, 4 C. Van der Lans, 5 J. Nulkens, e.z., 6 H. Van Voorst, 7 C. Grim bergen, b.-d., 8 P. J. Schoone, 9 G. Do Vries, b.-d., 10 M. Van der Vossen, e.z., 11 T. Opdam, b.-d., 12 J. LangovokJ, 13 B. Masten broek, 14 A. H. W. Crommolin, b. d., 15 A Le Clercq, 16 J. Hoogkamer, 17 W. Hoog straten, b.-d., 18 J. Kruyff, b.-d., 19 J. Van der Mey, 20 J. Nleuwonhuia, e.z., 21 P. Leegwater, 22 H. L. Rynveld, 23 G. Pbilïpse, 24 J. Overduin, 25 Th. Rutgrink, 26 H. Scholten, 27 G. Hoogowoning, b.-d., 28 F. J. Damen, b.-d., 29 W. J. Verdegaal, 30 S, Nederpelt, e.z., 31 H. v. d. Pol, e.z., 32 G. Th. Hulsbosch, 33 J. Van Briemen, 34 A. J. Van Zeist, b.-d., 35 G. Van dor Zaal, 36 M. Van Hage, 37 G. Van dar Moy, 38 H. Van Steyn, b.-d., 39 A. Wassenaar en 40 A. Van Schio, b.-d. Voor het aanvragen der getuigschriften tot het verkrygen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zyn eenigo wettige zoon zal zitting worden gehouden ter Gemeente-Secretarie op Maandag 15 October a. s., des voormiddags te elf uren. Noordwykerhout. By de aanboctediag Tan een woonhuis voor den heer A. Rrama athter volgens bestek en teekening van den heor A. J. Ovenneer te Noordwyk waron slechts twee inschryvers, n.l. de heeron N. C. Van der Zalm voor f 2285 en P. Van den Bocch voor /2145. Aan den laagsten inschryve? is het werk gegund. De heeren A. Van Dyk en Zoon hadden gemeend voor de inschrijving te moeten bodanken. Bynsburg.. De veiling van droge bloembol len, deze weekin 't café de „Landbouw" gehou den onder directie van de heeren A De Mooy Jr. en A Van den Eykel Johz. is uitstekend van stapel geloopen. Het groote lokaal by den hoer Soonius was overvol met koopers, vooral koopers uit andere gemeenten. De handel was vlug, de gemaakte pryzen best. La Reine bracht op f 27 p. H. L., La PrécieQse ƒ36 p. H. L., Scarlet due 37 p. H. L., Zilveren Standaard 33 p. H. L., Chry- solore 13 p. 1000 stuks. De aangekondigde vergadering ter op richting van een Harmonie-korps te dezer plaatse is deze week gehouden. De heer D. v. Wouw, musicus te Noordwyk, gaf eenige wenken en raadgevingen om tot een goed resultaat te komen. Staande de vergadering meldden zich 27 leden aan. In een volgende vergadering zal de vereeniging verder gecon stitueerd worden. Voorschoten. Aan het herhalingsonóerwys, dat dezen winter aan do beide openbare scholen wordt gegeven, nemen doel: aan de school in het dorp 9 jongens en 13 meisjes, aan die aan den Ryndyk 7 joügens en 6 meisjes. Aan dit onderwya zyn verbonden 3 onder- wyzers en 2 onderwyzeressen in de nuttige handwerken. Vooral dit laatste onderwijs biykt door de ouders zeer op prys gesteld te worden, getuige het groot aantal meisjes, dat er aan deelneemt. De kooklessen, die vanwege onze afdeeling van het Nut gegeven worden, nemen aan staanden Donderdag een aanvang. Krijgsgevangen op Ceylon. Naar aanleiding van de jongste berichten in dagbladen verzoekt de voorzitter van Let hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis mode te deelen, dat te Ceylon krijgsgevangen zyn van de tweede Nederlandache ambulance de artsen: dr. J. D. Koster, F. Van Houtum en 0. Pino; de administrateur D. D. Ihle; de verplegers E. Meuleman en De Kok, J. O. Van Oosten (laatstgenoemde is „in Zuid- Afrika in dienst van de ambulance .gekomen). Marktberiohte*. De marktnoteeringen van Goudsche kaas blevtl verleden week met kleine schommelingen op dezelfde hoogte, wat zeggen wil, dat ze f 0.50 a f 1 lager stonden dan een week of drie geiedeo. Prima soorten, die nog veel aan do huizon worden opgekocht, bly ven het best op prijs; zware winkel- kaas, van 20 halve kilo's en daar boven, roit» van fijne qualiteit en vooral vet, is zeer gezocht en wordt nog altijd betaald met prijzen, die dik wijls ƒ2 of ƒ3 boven de gewone marktnoteeringen gaan. Over het geheel genomeu is dotoostand in den Goudschen kaashandel zeer bevredigend te noemen. De prijzen zjjn nog altijd hoogor dan ze in jaren zijn geweest, de productie is veel 1 grooter dan verleden jaar en de uitvoer is dit jaar weer belangryk toegenomen. In de mee9te streken is nog veel gras, zoodat met eenigen grond mag worden verwacht, dat nog veel kaas zal worden gemaakt. De vorige prijzen vaj» Edammer op-do Noord- Hollondsche markt bleven verleden week stand- houden. De hoogste noteering yan kleine was 30.50, commissie 28, middelbare 29. Delftsche kaas bleef vrjj wel op den oude» prijs; de hoogste noteering te Maassluis was voor deze soort 35 de 100 kilo. Friese he nagelkaa» liep to Sneek weer tot 44. Te Londen was de handel stiller, doch d# noteeringen ondergingen weinig verandering. In de Albla8&erwaard werd ae vorige week van ƒ20—29 besteed; in de Lopiker- en Krimpener- waard liepen -de prijzen van 1ste Boort Goudsche van 2930, zware 3032,2de soort 2028; Derby 1st© soort 27—ƒ29,2de soort ƒ25;Edammor 1 lste soort 30, 2de soort 25ƒ27. (U. D.) Hoofddorp, (Haarlemmermeer) 11 Oct. Roode wintertarwe 6^6 a 6.75, Jarige Tarwe 6.35 a ƒ6.65, Witte Tarwe 6.50 a ƒ7.10, Canada tarwe 6.50 a 6.Zomerristarwe 6.af 6.50, Kogge ƒ4.76 a ƒ6.35. Haver 5.75 a 6.26, Cheva- liergerst 6.— a 6.60, Wintergerst 4 a 4.50, Zomergerst f 4.a ƒ4.40, Duivenboonen 6.— a 6.80, Roode Duivenboonen ƒ7.a 7.50, Paar- deuboonen ƒ6 80 a ƒ6.25, Bruineboonen 9.— a 9.60, Groene erwten ƒlhO, voetstoots, 8.50 op Kook, Grauwe erwten a fCapuoijner» a Karweizaad 18.50 a 19.— per 50 kg. inclusief, te veld staande per oOO kilo, Kanariezaad 6.a 6.50, Koolzaad 10.— a 10.50, Blauw maanzaad 9.26 a 9.76, inclu» sief, Geel mosterdzaad a Bruin mosterdzaad f—— a fper TOjIG^nettoi

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 10