Maarsmansst. 21.1 Iviekkenreioigings- middeien 8204 20 Mens wi' Diss. AANBESTEDING. Veefonds Leiden. Opleiding Examen-Kinderjuffrouw. Leidsche Spaarbank. Woensdag 3 OCTOBER Green zitting. -Leiden. Stoomboot Koordwijk- GEEN DIENST. Volgens den wekelykschen staat, uitgegeven door bet Ministerie van Oorlog te Londen, bedroegen de Engeleche verlieten in den Zuid- Afrikaanschen oorlog tot.op 22 Sept.: O£flo» Maneofa. Totaal Gedood 287 8,788 8,025 'Gestorven aan verwondingen 83 818 8Q9 Gewonden, dooli nog in loven 988 12,248 18,281 Vermisten gj gevangenen 9 799 808 Gestorven In do gevangenschap 8 88 01 Goetorven aan ziekten 149 5,658 6,8(2 Gestorven door ongelukken 8 108 111 1,626 22.442 28,967 Een duizend tweehonderd negen en zeven tig officieren en 29,957 man zyn naar huls gezonden als invaliden. Van deze zyn 187 gestorven, zyn 811 uit den dienst ontslagen als verder ongeschikt en worden er 810 in hospitalen verpleegd. Met uitzondering van de zieken en gewon den, die zich thans in de Britsche hospitalen in Zuid-Afrika bevinden, bedraagt het totaal gantal verliezen 41,972. De „Daily Mail" verneemt uit Lorenqo- Jlarquez dat volgens gerucht de Engelschen Coetzeo en zyn Boeren gevangen genomen nebben. De „huurlingen" der Boeren zyn op een Portugeesch oorlogsschip gebracht Er is weder een brief ontvangen van dr. Van Houtum uit Ceylon. Het hoofdbestuur van het Roode Kruis heeft dien gepubliceerd het volgende is er aan ontleend. Dr. v. H. 'jchryft ln antwoord op een brief van zyn familie: „Uit uw brief zie ik, dat nog steeds valsche voorstellingen over onze fout circuleeren. "Wat wy gedaan hebben, is brieven meenemen naar vechtende Boeren van hun familieleden. Alle brieven op éón na waren door vrouwen of kindereng eschreven. De oene uitzondering is een brief van den Öeer Rissik, administrateur van de 1ste Ned. ambulance, aan zjjn broer. Zeker een onschul dige brief; verder hadden we talrijke brieven voor Europa bh ons, o. a. eenige van den Hollandschen consul. Zonder aarzelen hebben ;wjj onze brieven afgegeven en de Engelsche officier, aan wien dit geschiedde, heeft ons beloofd dit aan lord Roberts to zullen rappor- 'teeren. „Ook hadden wy een brief by ons van een Engelsch officier aan zjjn gewonden krijgs gevangen broer. „Dit zijn de naakte feiten. Pino, óén van do zusters, én mijn persoon hadden geen enkelen brief by ons." Dr. v. H. voegt er nog bij: „Ik vreos, dat onze gevangenschap lang kan duren; er zijn, dunkt me, nog geen teekenen, dat de Boeren zullen toegeven, zelfs niet als (de Engelschen de geheele spoorlijn in hun bezit hebben." De correspondent van de „N. R. Crt." te Weenen, schrijft d. d. 27 September: Dr. Krause, de burgemeester van Johannes burg, die deze stad aan Lord Roberts hoeft overgegeven, is een paar dagen te Weenen geweest en heeft bij die gelegenheid aan het '„Fremdenblatt" het een en ander over de capitulatie van de stad en over zijn pogingen bm, de mijnen te redden meegedeeld. Ik werd, zoo vertelt hU, kort na het uit breken van den oorlog door Botha tot com mandant van de stad aangesteld, waarbij de generaal mi) vermaande om goed acht te geven op de mijnen en elke poging om ze 'te verwoesten desnoods met geweld tegen te gaan. Hoe dichterbij de Engelschen kwamen, des te sterker word do party die op vernieling der mijnen aandrong. Het hoofd der mijnpolitie Epler en do hoofd commissaris der politie Boucher moesten dag en nacht waken opdat zulke plannen niet zouden worden ten uitvoer gelegd eu het is dan ook hoofdzakelijk aan de waakzaamheid dier beide heeren te danken, dat de talrijke belanghebbenden voor groote schade behoed zijn. Den 278ten Mei, toen de Engelsche ruitery piet heel ver meer van Johannesburg af was, verscheen rechter Koek met een door een invloedrijk lid der regeering opgestelde last geving tot verwoesting der mijnen. Ik bevond to ij in oen moeilijke positie, want Botha had Vi) bevolen stad en mijnen tot elkon prijs V redden, terwijl het bovengenoemde invloed- )yke lid van den Raad, aan wien ook Botha uidergescblkt was, het tegendeel beval. Daar k echter wist dat ook Kruger tegen het ver- Velen der mijnen was, schaarde ik mij aan de hjde van Botha. Dienvolgens liet lk de mij door Botha verstrekte lastgeving in de Johannes- burgsche Courant publiceeren, waarop Rock !n zyn aanhangers aan alle hoeken der stad iljetten lieten aanplakken, waarin de bevol- ;ing werd aangespoord om, als de stad zich egen den vyand niet kon verdedigen, deze in brand te steken en de mijnen te laten Opblazen. De positie werd kritiek, want een groot deel der bevolking had er wel lust in en begon de mynon te bezetten. Toen lukte het in\j om Koek, onder voorgeven dat ik zou behoorzamen als lk zU'n instructie gezien had, fn myn kantoor te krygen, alwaar ik hem, toen by van het plan niet wilde afzien, in hechtenis nam en zoo spoedig mogelijk naar Pretoria zond. Daarmee waren de mynen «ered, want zyn aanhangers liopen uit elkaar toen zy Kock's arrestatie vernamen. Het Vvas dan ook meer dan tyd, want don volgen den dag (30 Mei) verscheen majoor Davis, die Jjamens lord Roberts de stad kwam opeischen. yoor my was do hoofdzaak tyd te winnen Wiet gelukte my een uitstel van 24 uren je krygen. My was door Botha gelast de stad loolang mogeiyk te houden, en my naar het brt terug te trekken. Daar had ik my wel jen tyd lang kunnen verdedigen, maar wat Vu dit geholpen hebben tegen een overmacht Jan -40- 50,000 man? Wy hadden slechts Sen paar oude kanonnen en niet al te veel levensmiddelen, zoodat lk met het oog op do iele vrouwen en kinderen in de stad besloot tanoodig bloedvergieten te vermyden en de )tad over te geven, maar niet voordat al Snze weerbare mannen met een hoop wapens én ammunitie de stad verlaten hadden. Na do overgave van Johannesburg werd Krause, toen men den eed van trouw van hem verzocht en hy dien weigerde, aanvan kelijk krygsgevangen gehouden. Gevraagd hoe het kwam, dat de oorspronkelyke overwin ningen der Boeren later in nederlagen ver anderd waren, antwoordde hü, dat het verkeerd geweest om zulke oude hoeren als Joubert en Crohjd aan het hoofd van het leger te plaatsen. Dezeii hadden niet <ïe energie en ook niet het talent gehad om de behaalde voor- deelen te vervolgen. Had men ln den beginne lui als De en Botha aan het hoofd ge steld, dan zou de oorlog anders geloopen zyn. Ook Kruger, die aan de generaals te weinig vryheid had gelaten en alles van uit Pretoria had willen bestleren, had sphuld. Gevraagd over den duur van den oorlog, antwoordde hy, dat men daarover niets zeker zeggen kon, maar dat het tot het einde van het jaar wel duren sou. De 8tandard verneemt uit Lorenpo-Marquez, dat de Portugeesche overheid eindeiyk den uitvoer van goud verboden heeft. De Britsche consul, die Kruger's bewegingen naging, heeft zyn maatregelen eenigszins laten verslappen, nu het gevaar voorby Is, dat Kruger met Transvaal betrekkingen onderhoudt. Mevrouw Kruger zal haar mau op de Gelderland" vergezellen. Uit Pretoria wordt aan de „Standard" ge meld, dat een Boerencommando, van den Gats- rand afdalende, het spoorwegstation Welver diend (Potchofatroom-Krugersdorp-spoorweg) bezet heeft. De Boeren slaagden er in, vyftig ossen mede te nemen, voordat zy verjaagd werden. Tweede Kamer, Herziening van het Eerste, het Tweede en het Derde Boek van het Wetboek van StrafreciU, In drie ontwerpen van wet worden door den ministor van Justitie in hoofdzaak de volgende wyzigingon en aanvullingen voor gesteld ter voorziening in verschillende door de practyk aan het licht gebrachte gebreken en leemten: In het Eerste Boek wordt in den titel (omvang van de werking der Strafwet) in de bepaling, dat by verandering der wetgeving na het plegen van heb feit de gunstigste bepalingen worden toegepast door een redactie- wyziging de invloed van zoogenaamde »tus- schenwetten" buitengesloten. Strafbaar wordt gesteld ieder, die zich buiten het Ryk in Europa schuldig maakt aan valsch- heid in biljetten eeuer krachtens de wet opge richte Nederlandsche circulatiebank. De Nederlandsche strafwet wordt toepasseiyk verklaard ook op vreemdelingen, die zich buiten het Ryk ten nadeele van een Neder lander schuldig maken aan een misdryf, waarvoor uitlevering is toegelaten, mits zjj hier worden aangehouden en niet uitgeleverd en op den Nederlander, die zich buiten ons Ryk aan een misdryf schuldig maakt, waarvoor onze wet uitlevering toelaat. De vervolging van den Nederlander, die zich buiten het Ryk schuldig maakt aan door onze wet vervolgbaar gestelde feiten, zal door een voorgestelde toevoeging niet worden uitge sloten door naturalisatie van den schuldige. De Nederlandsche ambtenaar zal niet alleen strafbaar zyn wegens eigeniyke ambtsmis drijven, ln het buitenland gepleegd, maar evenzcor wegens die, welke in byzonder ver band staan met het door hem bekleede ambt. Voorgesteld wordt voorts de valschheid in een scheeps ver klaring, thans niet strafbaar wan neer zy door een vreemdeling geschiedt, ook uitdrukkeiyk strafbaar te stellen als de schipper een vreemde nationaliteit bezit. In een nieuw artikel wordt ais plaats, waar iemand zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, aangemerkt zoowel de plaats waar hy handelt als waar het door de wet vereischt ge volg intreedt, of in geval van poging, moest intreden. Door deze bepaling wordt de plurali teit van den locus delicti in beginsel in onze wetgeving opgenomen. In den tweeden titel (straffen) wordt de plaat sing in een Rykswerkinrichting, thans een bykomende straf, onder de hoofdstraffen opge nomen. Verbeurdverklaring ook van de waarde der voorwerpen, wordt als bykomende straf toegelaten; openbaarmaking der rechteriyke uitspraak zal op kosten van den veroordeelde geschieden. Het exceptief maximum der gevangenisstraf van 20 jaren wordt tot algemeen wetteiyk maximum verheven. Voor de toepassing der bepaling, volgens welke gevangenisstraf van meer dan 6 jaar gedurende de eerste 5 jaren geheel in afzon dering wordt ondergaan, worden de versohil- lende straffen, aan den veroordeelde opgelegd, als een geheel beschouwd. De afzondering der tot gevangenisstraf ver oordeelden kan in sommige gevallen gedeel- teiyk worden opgeheven, terwyi ook die ge vangenen, welke hun straf in afzondering ondergaan, in klassen zullen kunnen worden verdeeld, zulks ais voorbereiding tot een nadere wettelyke uitwerking van dit stelsel. Door een redactiewyziging wordt uitgemaakt dat uit het geneeskundig onderzoek ad hoe uitdrukkeiyk moet biyken, dat de gevangene ongeschikt is voor de cel, opdat de afzonder- ïyke opsluiting in dit geval niet worde toe gepast. De regeling van de toepassing van het water- en broodrégime wordt in beginsel over gebracht naar het Wetboek van Strafrecht. In vier nieuwe artikelen wordt geregeld het tot nu toe in onze strafwet onbekend beginsel der voorwaardeiyke veroordeeling. Het hiermede beoogde doel is in de eerste plaats een beperking van de veelvuldige toe passing der korte vryheldsstraffen. Voorgesteld wordt in hoofdzaak, dat by veroordeeling van iemand, die vóór het plegen van het feit 18 jaar was, wegens misdryf of overtreding (met uitzondering van stroopery, d. 1. velddiefstal, bedelary en landloopery) tot gevangenisstraf of hechtenis van zes maanden of minder, de rechter kan bepalen, dat die straf niet ten uitvoer zal worden gelegd, tenzy hy binnen een termUn, by zyn uitspraak te stellen, voor misdryven minstens 2 en hoog stens jaar, voor overtredingen minstens 6 maanden en hoogstens 1 jaar na den dag, dat de uitspraak onherroepelijk is geworden zulks nader mocht bevelen. In geval van recidive binnen den proeftyd kan op vordering van het O. M. de veroordeeling ten uitvoer worden gelegd. De voorwaardeiyke invryheidstelling wordt toegelaten voor tot gevangenisstraf of plaat sing in een werkinrichting voor den tyd van een jaar of meer veroordeelden, die drie vier den van hun straf minstens hebben onder gaan. Thans moet men minstens drie jaar gevangenisstraf hebben ondergaan om voor- waardeiyk in vryheid te worden gesteld. Als algemeene maximumgrens voor hech tenis wordt een jaar en vier maanden gesteld. Bepaald wordt, dat hechtenis in gemeenschap wordt ondergaan. Faciliteiten in de betaling der geldboeten (voor personen beneden 18 jaar op hoogstens f 90 gesteld), die in tèrmynen, binnen hoog stens 6 maanden, indien de rechter zulks by zyn uitspraak bepaalt, zal kunnen worden voldaan, worden voorgesteld tot beperking van het kwaad, gelegen in de veelvuldige toepassing der vervangende hechtenis. Boven dien wordt hiertoe de termyn van betaling, thans op 2 maanden gesteld, tot 6 maanden verlengd. De duur der vervangende hechtenis wordt op hoogstens 8 maanden gesteld en overigens in dier voege bepaald, dat niet meer dan een dag voor eiken halven gulden boete in de plaats treedt. Is reeds een gedeelte der boete betaald, dan wordt hiermede rekening gehouden. Kapitein Dreyfas heeft op den onlangs vermelden brief des oud-ministers van justitie Trarieux als volgt geantwoord Cologny, by Genève, 18 Sept. Mynheer 1 Thuiskomende van een wandeling in de omstreken van Gonève vond ik uw brief, die my innig getroffen heeft op dezen droevigen verjaardag van het arrest, tegen alle gerechtig heid en ten spyt der tastbare waarheid te Rennes gewezen. Die brief, van zulk een grootmoedigon en edelen geest bezield, is tevens een roerende hulde aan de zaak des rechts; ik dank er u harteiyk voor. Ik ben ook levendig er by aangedaan, ziende hoezeer gij myn ziel door grond hadt en begrepen al wat er nog treurigs en smarteiyks is in myn leven. Yoorzeker, de vryheid la my hergoven, ik heb na zooveel jaren eener afgryslyke schei ding de mynen weder, ik heb veel te Rennes nog onbekende vrienden gevonden, die, ge trouw aan het Frankryk van recht en ge rechtigheid, met zulk een grooten moed de verdediging van een onschuldige hadden onder nomen. Maar lk heb gedurende vyf jaren van afschuweiyko martollng alleen om de eer geleefd. De zedeiyke gevolgen der ongerech tigheid echter duren voort, de inneriyke folte ring is nog even groot, recht is niet geschied. Het door my beoogde doel blyft dus hetzelfde, totdat het bereikt zyde wettelyke herziening van myn proces. De Bond, %lks voorzitter gy zyt, heeft een grootsche en odele taak aanvaard, hot bieden van eon hulpryke hand aan alle slacht offers van onrecht, en ik ben met hart en ziel de uwe in dit bewonderenswaardige werk van menschelyke 6aamhoorigheid en broeder schap. Nogmaals dank en wees overtuigd van myn diepe toegenegenheid en volkomen erkente- lykheid. A. Dreyfus. Blurlitberichten. Lolden, 29 September. Granen in vaste stem ming. Witte Tarwe werd voldoende aangoboden on tot ruim vorige prijzen verkocht. Rogge in de beate soorten gevraagd. Gerst onveranderd. Paar den- en Duivenboonen met meer handel. Overige artikelen onveranderd. Witte Tarwe 5.90 a 8.—, Roode 6.25 a 6.80, Walla-Walla a per 80 KG. Rogge 4.75 a ƒ0.50 per 71 KG. Zomergerst 4.20 a 4.40, Winter- 4.10 a 4.60. Chovalier- 6.25 a ƒ6.76 per HL. Haver ƒ3.20 a ƒ3.75 per 60 KG. Groene Erwten ƒ6.50 a ƒ8.per HL. Paardenbooncn G.a 6.20 por HL. Duivenboonen G.75 a 7.per HL. Koolzaad 9.60 a 11.26 per HL. Kanariezaad ƒ6.— a ƒ7.60 per HL. Hennepzaad ƒ6.76 a ƒ7.25 per HL. Boter. Aanvoer 7170 kilogr., lste qual. per tyj vat ƒ62.— a 66.2de qual. per V* vat ƒ46.— a 60.late qual. per kilogr. 1.80 a 1.40, 2de qual. per kilogr. 1.16 a 1.26. Lange zwarte turf. 460,000 stuks, 3.26 a 3.76 per duizend. Utrecht, 29 Sept. Op de weekmarkt waren heden 1176 etuke vee aangevoerd. De prijzen waren voor atioren 100 a 180, voor vaarzen 80 a 160, voor pinken 40 a 100, voor melkkoeien 120 a 230, voor kalfkoeien 140 a 240, voor vaarskoeien f 100 a 180, voor vette koeien 150 a 260, voor magere kalveren 20 a 80, voor nuohtore kalv. f 6 a 14, voor magere varkens 20 a 60, voor biggen 6.a 12. Deventer, 28 Sept. Boter per Va vat 23.60 a 24.afw. ƒ21.60 a 22.60, per l/ie vat 10.60 a f 12.60, per KG./ 1.05 a L20. Eieren 4.— a 4.60 de 100 stuks. Tafelhomg f 0.35 a 0.45 per l/a KG. Schiedam, 28 Sept. Noteering van de Beura- commi8aie. Moutwyn 11.per HL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling ƒ0.80. Noteering van de Makelaars. Moutwijn 11.60, Jenever f 16.60, idem Amsterd. proef 17. Noteering van den Distillateursbond. Moutwyn 11.60, Jenever ƒ16.60, Amat. Proef 17. Academlenieuwö. Leiden. Geslaagd zyn: voor hot candi- daat8-exametr in de geneeskunde de heer J. A. Molhuysen; voor het candidaats-oxamen lste gedeelte in de godgeleerdheid de heeren J. De Bruin en N. A. Becht. Telegrammen. MARSEILLE, 28 September. (R. O.) Heden zyu hier de mailbooten „Kalsor" en „Reichstag" aangekomen met een vyftigtal Nederlandera en Boeren uit Transvaal, die naar Nederland doorgaan. Zy klaagden over de moeilykheden, ondervonden by hun streven om de grens te bereiken, doordien de Engelschen zich van alle middelen van verkeer hebben meester Voorts wezen zy op het streven van de Engelsche regeering om een vervorming te doen ontstaan in de bevolking door het laten komen van vreemde kolonisten. De BHerzog" is van Lorengo-Marquez ver trokken met een groot aantal Boeren en een aanzieniyk aantal passagiers naar Nederland. BRUSSEL, 28 September. (B. 0.) Door Iemand van de „Etoile Beige" ondervraagd, heeft de heer Van Boeschoten, raad van legatie by het gezantschap der Zuid-Afrikaansche Republiek, verklaard, dat hy niet gelooft, dat Kruger zich op een Oostenryksch schip heeft ingescheept. De president, die met groot genoegen het aanbod van Nederland heeft aangenomen, waarby de „Gelderland" te zyner beschikking werd gesteld, zal, zoo zelde de heer Van Boeschoten, zonder twyfel gesteld wezen op een gastvryheid, met zoo edelmoedige spontaneïteit aangeboden. Alleen zyn secretaris Eloff en dokter Heymans zullen Kruger ver gezellen. GLASGOW, 29 Sept. (B. O.) Officieel wordt kennis gegeven van een nieuw sterfgeval aan de pest, waardoor het aantal sterf gevallen aan deze ziekte in het gasthuis tot zes gestegen is. Een pasgeboren kind van een pestlyderes is ook aan de pest gestorven. De moeder stierf veertien dagen geleden. LEIDElf, 29 September. De belde zoons van Prins Ario Mataram, den vertegenwoordiger by de Inhuldiging van H. M. de Koningin van oen der Indische Vorsten, en welke jongelieden hier te lande achterbleven om hun studiën te voltooien, zyn uit Den Haag vertrokken, om zioh te Marseille in te schepen voor de terugreis naar Indiö. Men zegt dat dr. Hofstede de Groot, die eenigen tyd te Kopenhagen vertoefde en van daar uitstapjes deedinZuideiyk Zweden, op een heerengoed In Skoone twee echte Rembrandt's ontdekt heeft. Benoemd is voor de tydeiyke waar neming der betrekking van zuivelconsulent in Noord-Holland, dr. Schey, laatstelyk als scheikundige in dienst van de Ryks-zulvel- commlssie, Hoe stoomschip „König" vertrok 29 Sept. van Amsterdam naar Delagoabaai; de „Koning Willem I" vertrok 29 Sept. van Amsterdam naar Batavia; de „Maasdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 28 Sept. Prawlepoint; de „Salak" arriveerde 28 Sept. van Rotterdam te Padang; de „Sindoro" vertrok 28 Sept. van Padang naar Rotterdam de „Solo", van Rotterdam naar Ohina, passeerde 28 Sept. Oitavos. Naar men verneemt is het huis, waarin gevestigd was do Nederlandsche eau-de-cologne-fabriek, aan de Korte Spinhuis steeg te Amsterdam en grenzende aan het agentschap van het ministerie van financiën aldaar, door hot Ryk aangekocht. Men meldt uit Amsterd am: Mot 320 tegen 30 stemmen is opgeheven de werkstaking der roosjessiypers by een 10-tal voorname juweliers-firma's. Deze werklieden hebben de Voorstellen der juweliers aange nomen. Te Han8woerfc (Zeeland) is door het vlam vatten van een petroleumtoestel oen vrouw met haar anderhalfjarig kindje in brand geraakt. Het kindje ls aan de bekomen brand wonden gestorven; de toestand der moeder is zeer ernstig. üel^ië. Koning Leopold vertrekt 1 October naai Mfinchen, waar 2 October het huwelyk zyn neef, Prins Albert met Hertogin Elsai beth plaats heeft. De Koningin zai om gS zondheidsredenen niet aan de plechtigheid deelnemen. Prins Albert zal met zyn oudera, den graaf en de gravin van Vlaanderen heden avond naar Munchen vertrekken. Onmiddeliyk na den maaltyd op 2 October zal Koning Leopold weder naar Brussel terugkeeron, ter- wyi de graaf en de gravin van Vlaanderen' met hun hofstoet eerst 3 October de terugreis aanvangen. De plechtige intocht van het jonge paar heeft in Brussel op 6 October plaats. De feesteiykheden in Brussel zullen drie dagen duren. Veroealgüe Staten* Boerenvrienden uit alle deelen van de Vereenigde Staton hebben in een vergadering besloten een nationaal-Amerikaansche Trans- vaal-liga te vormen en Kruger uit te noodigen de Vereenigde Staten te bezoeken, en wanneer hy gedwongen was Transvaal te verlaten, ln de Vereenigde Staten te gaan wonen. Gouverneur Roosevelt is te Victor en Independence in Colorado, waar hy het woord voorde ten gunste van de republikeinsche candidaten, door eon woedende menigte mijnwerkers met steenen, eieren, citroenen en allerhande werptuigen bestookt. Het grauw, dat met knotsen gewapend was, zou' hem waarschyniyk deerlyk toegetakeld heb ben als zyn vrienden, een dozyn Rough Riders en een twintigtal andere „veteranen" uit den Spaansch-Amerikaanschen oorlog, hem niet bijgesprongen waren en dapper verdedigd hadden. Aan weerszijden werden een twintigtal menschen gekwetst. President Kruger in Gelderland? Men schryft uit Terborg aan de „Zutf. Ct/5/ Naar men hier met zekerheid vertelt, is aan den president der Z.-A. Republiek, een van de kasteolen Wisch of Schuyienburch totJ woonplaats aangobodoD, daar hy te kennen had gegeven, voorloopig in Gelderland 19 willen verblyf houden. In de Sted. WerbJLnr. zijn opgenomen 1 DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kin deren, Totaal. 23 Sept. Zondag 62 10 62 24 Maandag 62 10 72 25 Dinsdag 62 12 74 26 Woensdag. 67 16 83 27 Donderdag 71 14 86 28 Yrydag 69 16 84 29 Zaterdag. 06 16 80 ADVERTENTIE JT. Ondertrouwd MATHILDE MARIE HÉLÈNE BARO NESSE VON HERTLING en CORNELIS JOHANNES BLANKEN, 8211 8 Administrateur van Soekaboemi I, II en III. Kediri, 20 Augustus 1900. Bevallen van een Kochter A. LAFEBER, geb. Keesstba. Leiden, 29 September 1900. (Oude Singel 214.) 8229 5 Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een smarteiyk, doch geduldig lyden, in den ouderdom van ruim 73 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw Wed. 8. J. OUDSHOORN, gob. Van Snippenburg. 8181 18 Namens Kinderen, Behuwd- on Kleinkinderen, l J. H. OUDSHOORN. Den Haag. J. OUDSHOORN- f Walen. G. HEENK, Warmond. H. M. C. HEENK - oudshoobn. S. C. OUDSHOORN. Den Haag. J. OUDSHOORN- Van Sazen. Warmond, 27 Sept. 1900. DANKBETUIGING. Aan allen, die by gelegenheid onzer 50-jarige Echtvereeniging biyken van belangstelling gaven, betuigen wy ook namens onze Kinderen, onzen harte- ïyken dank. 8188 9 JOH. SCHONEVELD en Echtgenoote. Rwnsbubg, 29 Sept. 1900. Aan allen, die ons biyken van be langstelling betoonden by gelegenheid van ons Zilveren Huwelyksfeest, onzen harteiyken dank. P. J. VREEBURG. A. J. VREEBURG-Kop. 'b-Gravenhagb, 30 Sept. 1900. (Wosteinde 200.) 8210 8 Voor de talryke bewyzen van deelneming, by het overlyden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ondervonden, betuigen wy onzen harteiyken dank. Uit aller naam, 8216 8 Dr. M. PROOT. Leiden, 29 September 1900. Middel tegen alle vlekken. Beslist onschadelijk voor stoffen en kleur. 25 en 40 Cents. Voor den eersten Cqrsus, aanvan gende op Vrijdag 5 October, te halftien, in het Volkshuis, kunnen geen teerlingen meer worden aangenomen. Aangifte voor den volgenden Cursus, die by voldoende deelneming in Fe bruari zal beginnen, by de Leorares Mej. W. TILANUS, v. Stolkweg 15, Scheveningen, en b(j de Secretares der Oommissie: 8230 10 F. J. ELDERING, Zoeterwoudsche Singel 65. Op Vrydag den 5den October 1900, 's middags te 12 uren, zal in het Oafé „Den Burcht", te Leiden, worden A AJVJ8ESTFED Het bouwen van twee Heerenhuizen a/d. Haag- weg, gem. Zoeterwoude, op het terrein gemerkt Sectie A. No. 4541, met aanhoorige werken. Het plan mét bestek liggen ter inzage en overname in voornoemd Café, terwyl afdrukken verkrygbaar zyn by ondergeteekendo ad ƒ1,50 per stel. Aanwyznig in loco zal plaats hebben Dinsdag 2 October 1900, 's morgens 10 uren. Verlangde Inlichtingen worden ver strekt door D. VEILBRIEF, Architect, 8056 27 Heerengracht 23. JAARVERGADERING op Vrijdag 5 October, Café „DU NORD", Beestenmarkt, Leiden. 8231 7 HET BESTUUR. Het Bestuur van de Afdeeling Lei den van de „Vereenlglng Tessel- gcliade" is voornemens bfl voldoende deelneming een ennns te «penen, die Meisjes, niet joDger dan 17 jaar en volledig Lager Onderwijs genoten hebbende, in de gelegenheid zal stellen, zich te bekwamen tot verkrijging van het Diploma als KUMöliBJüF- FBOtJTV. Voor deelneming zich aan te melden b(j Mevr. KLÜYVER, Heerengracht 20, vóór 10 October, van 10-12 unr voormiddag^8227 16 i evi 8169 Wegena keuring van den Ketel Minsdng en Woensdag 8209 7 PLU».

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3