Eerste Nederlandsche lijwiêlÉk, ifflej. C. SIBBE, A.L.DEVLIEGER, Biels et HMtt, Deventer. Directeur: H. BURGERS. Boelhuis. Boelhuis. No. 12434. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 29 SEPTEMBER. - VIERDE BLAD. Anno 1900. Burgerlijke Stand. ■Vervolg der Advertentiën. Landbouw en Nijverheid. PRIMA Haarborstels, Nagelborstels en Tandenborstels. Fijne Toiletzeepen, enz. NOORDEINDE 32. CHQ. HA6EMANS. Cursus voor Solozang. Ter overneming aangeboden: Waarom is de omzet van BURGERS' Rijwielen zoo groot? Omdat een ieder weet, dat ze sterk, licht van gang, fijn afgewerkt en goedkoop zijn. Zie de attesten in de prijscouranten, die te bekomen zijn in het Filiaal Haarlemmerstraat 52a, Leiden, en bij J. H. VERLINT, Voorstraat te Katwijk aan Zee. 8m 60 SfJÊP" Inkt. Üflaarsmanssteeg21.| BERICHT VAN INZET. Bericiii van inzet Postkantoor Leiden* Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat i verband met den op den lsten October pnvangenden winterdienst op de spoorwegen, an af dien dag de nieuwe lijsten verkrijg baar zyn aan het kantoor en by de Ryks- jepothouders voor den verkoop van post zegels, enz. tegen 10 ets. per stuk. Die lyst geeft aan de uren van vertrek der correspondentie naar het binnenland, de /Europeesche en voornaamste Overzeesche (landen, de vertrekdagen naar Nederl. Oost- en West-Indiö, zoomede alle byzonderheden •betreffende den plaatseiyken postdienst, wel ker vermelding van belang kan worden geacht. De Directeur, A. L. NAGEL. Leiden, 29 September 1900. Aarlanilerveeiu Alhier had de bevestiging plaats van den nieuwen herder en leeraar *by de Ned. Herv. gemeente door zyn broeder dB. P. S. Meerburg, predikant te Maasland, die een rede hield naar aanleiding van Matth. XXVIII19. Des namiddags deed de nieuwe leeraar, ds. D. Meerburg, zijn intrede ^voor een groot gehoor van meer dan zes honderd personen uit de gemeente en omstre ken naar aanleiding van 1 Cor. 123. Alle plaatsen in het kerkgebouw waren meer dan bezet. Na afloop werd den nieuwen herder en leeraar do zegenbede toegezongen uit Psalm 1343. - Ds. Klumper, alhier, is beroepen naar de Chr.-Ger. Kerk te 's-Gravendeel. Alkemade. De werkelyke bevolking dezer gemeente, volgens de 8ste algemeene tien jaariyksche volkstelling, beliep op 31 December 1899, 2191 m., 220$ vr., is 4397. By de 7do tienjaariyksche telling op uit. December 1889 bedroeg deze 4366. De laatste 10 jaren geven een vermeerdering aan met 31 zielen. Bodegraven. In de huishoudelijke ver gadering van het departement Bodegraven der Maat8chappy tot Nut van het Algemeen is tot commissaris van de Volksbibliotheek be noemd de heer A. Breekland, in de plaats van don heer M. E. Van Lidth de Jeude, die wegens vertrek uit de gemeente bedankt heeft. Katwijk. Het aandeel dezer gemeente in de kwade posten der personeele belasting dienst 1897 aan het Ryk verschuldigd be draagt f 256.20. Met hot betelen der domeingronden, liggende in de duinen onder deze gemeente, echynt het evenals elders maar niet te willen; zoowel in het zuiden als noorden is do aard appeloogst byna geheel mislukt. Ten gevolge van het natte voorjaar, liet het zich in den beginne goed aanzien, het gewas kwam goed voor den dag, groeide welig op, doch daar kwam de droogte, gopaard met de groote warmte, en al spoedig ver droogde alles, waar een verfrisschende rogen lang op zich liet wachten. En toen eonmaal het aardryk gedrenkt werd, was het voor onze duinlanden te laat, het gewas ging wat men noemt doorgroeien, de stengel en bladeren schoten opnieuw uit, doch de vrucht zoite zich niet, en zoo ziet de nyvere arbeider, die deze gronden beteelt, zyn hoop weder als rook vervlogen. Landhuur, bewerking, arbeid, alles byna tevergeefs. Het is dan ook te hopen, dat het domeinbestuur termen zal vinden om gedeelteiyke kwytschelding van huurpenningen te verleenen. Onbekenden zullon vragenWaarom dan jaaiiyks deze gronden beteeld? en het antwoord luidtMeer en meer doet zich te Katwyk behoefte aan goed teelland gevoelen, zoodat de verschillende zanderyen in een bepaalde, diep gevoelde behoefte voorzien. Gedurende de afgeloopen week kwammen van de haringvisschery alhier aan: KW. 10 .met 340 kantjes, KW. 69 met 310 kantjes •en KW. 86 met 170 kantjes vangst; voor volle pekelharing werd gemaakt 18 a f 19. Gistermorgen kwam de opzichter van :de zandery Westorbaen alhier tot de ont dekking, dat in den vorigen nacht rails, aan :die zandery behoorende, waren ontvreemd. Uit .verkregen inlichtingen moet worden afgeleid, jdat de vermoedelijke daders zyn gegaan in de jrichting naar 's-Gravenhage, waar zy zyn .ontmoet door Katwykers, die met groenten ;'s nachts naar de markt aldaar ryden. Het 'echynt, dat reeds een paar mal on de reis werd 'ondornomen, doch waar de rails niet gebruikt .worden, is men niet eer tot de ontdekking 'gekomen. NoordwykcrhouL 't Is warempel waar ook, 'k zou nog iets zeggen over het vogelschieten, dat we niet gehad hebben, 'k Dacht er aan, toen ik by toeval nog eens den uitslag las van een vogelschieten, dat voor eenigo dagen te Noordwyk plaats had. Hier is 't voorgoed uit. 't Is ook zoo schrikkeiyk gevaariyki En dan metheusche gewerenl Hul 'tldee alleen doot 'n mensch rillen en 't zyn nog niet eens Remraingtons. 't Heele schieten in alle personen en tyden moest maar worden afgeschaft, de laan uit. Als uitzonderingen zouden desnoods kunnen biyven gehandhaafd de volgende oudheden: bokken schieten, schieten met spek en met boog en pyi. Al is het ook, dat zulks op paedagogi8che gronden wel zou kunnen geschieden, hebben m. i. de twee eerst- genoemden geen verdediging noodig, zul lende zonder die toch wel blyven bestaan. Maar, zal menigeen zeggen, wat is in onze eeuw van Martini's en Mauser's in 's homels- naam nog aan te voeren voor het behoud van het schieten met boog en pyil Toch voel ik er iets voor. Eerstens heeft het iets cupi doachtigs; tweedens is onze burgemeester er zoo'n baas in en vervolgens heb ik het zoo noodig om Morpheus te schieten, want 't is ai laat. 'k Zal even myn blauwe opzetten, ook 'n oudheid. Nacht II Gisternacht is by vrouw M., wonende aan den Schilperweg alhier, uit een goed ge sloten schuur, ruim een half mud aardappelen ontvreemd. Oogen8chynlyk een kleinigheid, is het voor do bestolene, die door byzondere levensomstandigheden het brood voor haar zelve en haar kinderen moet verdienen, toch een verlies van beteekenis. By de politie is aangifte gedaan. Noordwyk. Nader wordt vernomon, dat van de 85 H.A. groote duingronden der Duin-exploitatie-maatschappy „Noordwyk" (in liquidatie), thans staande onder beheer der commissarissen-administrateurs de hoeren Z. Deenik, W. Langhout Gz. te Amsterdam en E. De Groot, alhier, kooper geworden is de heer I. Van Hoboken, te Rotterdam. Itoolof-Arendsveen. De najaars-schouw over de ringelooten, waterleidingen, vaarten, tochten en slooten, kaden en waterkeeringen zal in den Voendor- en Lykor-Polder buiten de Bedyking, onder Alkemade en Woubruggo, worden gedreven op den I6den October a. s. Stompwyk/Lcidschondam. Het bericht in sommige bladen, dat hot de politie te Leid- schondam gelukt is de daders van het ge heimzinnig werpen met steenon, aldaar, te ontdekken, is onjuist. Wel is een 15-jarige jongon, op sterk ver moeden zich aan die baldadigheid te hebben schuldig gemaakt, langdurig in verhoor ge weest, doch hy biyft zyn onschuld volhoudon. Dat de vader van bovenbedoelden jongen (een horlogemaker) zelf aan het bombardement deelnam, is volstrekt yiiet gebleken. 'Ier-Aar. Do gevallen van febris typhoïdoa, welke zich in deze gemeente dezen zomer ver toonden, biyven steeds voortduren. Tot heden zyn er echter reeds van af 1 Januari jl. 11 ge- vuUoa aangegeven, waarvan 2 met doodelyken afloop. Hét voornomen, dat, naar men ver neemt, indertyd by de heeren medici heoft bestaan, om in overleg mot den geneeskundigen Inspecteur, de bron daarvan opte sporen, blykt nu meer noodzakeiyk te zyn, en het is te wonschen, dat mon spoedig mogo hooren van een conferentie te dier zake, ten einde de bestryding meer, voor zooveel mogoiyk, in toepassing te kunnen brengen. In het jaar 1899 deden zich ook veel gevallen van dezelfde ziekte alhier voor. oorschoten. Vrydag-avond werd een ver gadering gehouden van onze afdeeling van hot Nut onder presidium van den heer C. v. d. Graaf. Nadat door de afgevaardigden voor de algemeene vergadering by monde van den heer Reesor Cuperus een uitvoerig verslag was uitgebracht omtrent het aldaar verhandelde, deed de penningmeester rekening en verant woording, die voor de afdeeling met een klein nadeelig, voor de Ambachtsteekenschool met een voordeelig saldo van 40 sloot. Daarna werd behandeld het voorstel van het Bestuur, om in het Leidsche Volkshuis een^ kookcursus voor meisjes uit den arbeiden den stand te doen geven. Zeer gewaardeerd werd de medewerking in deze van het Leid sche Volkshuis ondervonden, dat voor een geringe vergooding de keuken daarvoor be schikbaar stelde, torwyi de kosten van een leerares door het Hoofdbestuur van het Nut worden gedragen. Onze afdeeling zal ook de rei8koston vergoedon. Het bleok, dat zich 11 meisjes haddon aangemeld. Na eenige dis cussie, waarby de heer Iïoeser Cupsrus zich als een tegenstander der zaak deed kennen, werd het voorstel met algemeene stemmen op óón na aangenomen. Omtrent de 5 avondon, die don volgenden winter zullen worden gegeven, werd besloten, dat één dier avonden zal worden ingenomen door een voordracht van dr. Bleekrode over een natuurkundig onderworp toegelicht met proeven, op óón byeenkomst lichtbeelden zullon worden vertoond o. a. eon rois op Java, óón avond zoo mogeiyk door eigen krachten uit Voorschoten aan muziek en vertooningen zal zyn gewijd, en verder voordrachten zullen worden gehouden door den heer Poolman on den heer Van Cleef. De vergadering, die door 18 leden werd bygewoond, word vervolgens door den Voor zitter gesloten. Waddingsveon. Naar wy vernemen, wor den door onkele personen pogingen aange wend, naast het bestaaDdo fanfarekorps „Con cordia" een Harmonie op te richten. Woubrugge. De werkolyke bevolking dezor gemeonto boliep op 31 December 1899, vol gens de 8sto algemeene tienjaariyksche volks telling, 1012 m. on 1002 v. 2014, tegen 2069 by de vorige telling op 31 December 1889. In de laatste 10 jaren verminderde mitsdien het zielental mot 55. Zegwaard. De begrooting voor de schuttery is door God. Staten goedgekeurd tot een bedrag van ƒ449. Het aandeel in de kosten bedraagt voor deze gemeente f 14.76. Zegwaard-Zoeterineer. Het mond- en klauwzeer kan in doze gemeenten als gewe ken worden beschouwd. Deze week zyn do laatste borden ingehaald, zoodat de belem merende bepalingen omtrent vervoer, enz. zyn opgeheven. Do jongelingen, die zich alhier hebben aangemeld om deel to nemen aan de voor bereidende militaire oefeningen, zyn opgeroe pen tegen Donderdag a. s. des namiddags te twee uren in „De jonge Prins", ten einde aldaar met een officier overleg te plegen welke tyd de meest geschikte zyn zal om hier dezen winter de oefeningen in den wapenhandel te houden. Daar, na het verstryken van den tyd van aanmelding, bleek, dat nog enkele jongelui tusschon den 16- on 24-jarigen leeftyd lust hadden zich aan te melden, zou het aanbeveling verdienen, dat deze zich op dat uur ook by den officier aanmeldden en alsnog verzochten dezen winter tot de oofoningen toegelaten te worden. Een beleefd verzook daartoe heoft misschien nog kans van slagen. ALKEMADE. Geboren: Tryntjé, D. van J. Bonda en M. Roeloffe. KATWIJK. Geboren: Catharina, D. van J. Minuee en M. Van Delft. Hermunus Adrianus, Z. van O. Van Kuyeren on J. J. Borkamp. Huig, Z. van H. Ouwohand en K. Guyt. Cor nelia, D. van A. Hasenoot en J. Klok. Klasina, D. van D. Van dor Boon eu L. Van der Plu». Jannetje, D. van VV. Haasnoot en L. Haasnoot. Anionic, Z. van K. De Boet en J. Van Duyveu- voorde. Overleden: A. Berkliey 2 m., Z. van A. Bcrkhey en K. Den Hollander. Gehuwd: J. Ouwehand jm. en IJ. Kuyt jd. C. Jonkor jm. en C. Van Duyn jd. Ondertrouwd: J. Zwanenburg jm. enM. Van Duyvenvoorden jd. A. Van Klaveren jm. en G. Haasbroek jd. LISSE. Geboren: Maria Louisa, D. van C. Van Rys en M. Van Bladel. Maroelis Johannes, Z. van Th. Van Steyn en M. Jelierae. Hubertus Leonardus, Z. van B. J. H. Molkenboer on B. C. Verhaar. Overleden: Gerarda Cornelia Maria Sogers 4 in. Everhardus Raaphorst 8 w. R1JNSBURG. Geboren: Cornelia, Z. van W. Van Vliet en N. Van Delft. Johanna, D. van J. Van dor Mey on K. Vianen. Johannes, Z. van J. Van der Mey on W. Star. Overloden: Willem 4 m-, Z. van N. Drie bergen en A. Ravensbergen. Ondertrouwd: N. Zandborgon jm. 28 j., te Rjjnsburg, on D. Haasnoot jd. 25 j., te Katwijk. SASSENHEIM. Geboren: Peter Cornelia, Z. van S. Fransen en G. K. Ruigrok. Johannesi Z. van J. Slootweg on E. Verhoog. STOMP WIJK. Bevallen: A. J. Van Bohee- men geb. Kloosterman D. Overleden: P. Van der Wal V. 55 j., eoht- genoote van M. Bolleboom. P. Do Bruyn D. 18 j. - H. L. Van Vliet Z. 12 d. VEUR. Ondertrouwd: A.L.Hooymansjm. 81 j. en G. H. Hogeveon jd. 21 j. Beval Ion: A. Boomert geb. Termaten D. WOUBRUGGE. Geboren: Gerrit, Z. van P. E. Donker en T, Op 't Landt. ZEGWAARD. Geboren: Cornelia, D. van P. Lamens en J. Voorwinden. Martinus, Z. van L. Vrijenhook en W. Karens. Ondertrouwd: W. Veldhuyzen jm. 27 j. en G. Lammens jd. 26 j. ZOETERMEER. Geboren: Maria JohanDa, D. van T, G. Blom en J. Prins. Bartianua, Z. van VV. A. Bierman en P. C. De Vreede. De oorlog tusschon Engeluud enT rans Yaal. Er staat weer in de Engelsche bladen een verliezeniy8t, die opnieuw het bewys levert hoe langzaam en slecht de inlichtingendienst te Kaapstad werkt. Er staat zelfs een doode op, die reeds in December van hot vorige jaar aan zyn wonden is bezweken, maar wiens overlyden nu voor de eerste maai gerappor teerd wordt. De lyst telt in het geheel 46 dooden. Het hof te Dundee heeft weer zeven Natalsche rebellen gevonnist en hun verschil lende gevangenisstraffen van zes maanden tot drie jaren, met 500 pd. st. boete, opgelegd. De „Times of Natal" is zeer verontwaardigd over de lankmoedigheid van do rechters en noemt het geheele geding een klucht. Een „Laflfan"-telegram uit Pretoria meldt, dat genoraal Hart ten Oosten van Klerksdorp met commandant Cilbenberg is slaags geweest en diens troep zware verliezen toebracht. Lord Methuen staat ten Westen van Klerks- dorp. De correspondent van do „Morning Post" te Pretoria meldt, dat reeds 17,000 aanmel dingen zyn ontvangen voor het politiekorps van Baden-PowelL Te Southampton is een transportschip aan gekomen met 2 officieren en 334 man van het leger in Zuid-Afrika. Rhodes wordt heden te Kaapstad verwacht. Hot „Hbld." ontleent hot volgende aaneen brief uit Zuld-Afrika. VïNTERSDUKO, 21 Aug. 1900. By de verradery van hoofd-commandant Prinsloo ben ik 31 Juli dos morgens weg gereden, over Witsieshoek, zonder óón Engelsch- man te zien. Den volgenden dag ging ik naar Harrysmith. Den 2den reed ik van daar, kwam 3 Augustus in het lager van generaal Pourie, waar een groot aantal bur gers waren, die evenzoo weggereden waren uit Klein Caledron, en waar óók byna al onze kanonnen waren. Slechts 3 zyn in don slag gebleven. Daarby het kanon van Keule- mans, dio te ver achter was om uit te komen. Den 8den Augustus ging ik voor bezorging der ammunitie door naar Yrodo, kwam daar den Bdon aan, verliet het denzelfden dag en arriveerde terug in hot lager den 6den. Ik bleef daar 7 Aug. Den 8sten ging ik naar Heilbron, waar ik tot Zondag 12 Aug. bloof, toen ons lager daar dichtby kwam. Sedert hebben wy iederen avond getrokken, en zyn nu hier. Vanmorgen „by zon op" roden wy het dorp in, dat door de Engolschen gisteren is verlaten. Onze sterkte geef ik om bogrypeiyko rode- nen niet op in dezen brief; zy is echter voel meer dan men zou denken. Het beste bewys daarvoor is, dat we ons zoo ver naar het zuiden wagen. Ik zie geen einde aan dezen oorlog. Ik ge loof nooit, dat wy gevangen kunnen worden daartoe laten de commandanten het niet komen. By kans daarop springen zy weder des nachts weg. Wy weten absoluut niet waar wy hoen- gaan. Geen woord wordt daarover losgelaten door de commandanten. Dat is dan ook wel het beste. Ik ryd 'a nachts meest zonder overjas; wol een bewys, dat het hier met het weder eon lekkere tyd Is. Zondag den 19den hebben wy een Engol schen troep van 100 paarderulters nagezeten en 87 gewond, gedood of gevangen. Ik vond een zeer interessante vertrouweiyke aanscliry- ving van generaal Roberts over de vele plun deringen on mishandelingen, die, volgens hem, reeds in Mei plaats hadden door de Engelsche soldaten. Langs veiliger weg hoop lk u dio lator te zendon. Volgens do Engelsche couranten (de „Bloem fontein Post") la generaal De Wet in Trans vaal. Hy zal echter wel over eenige dagen weder do Vaal passeeren. Reeds óónmaai is hy 's nachts met zyn geheole lager (een kilometer of vyf lang) door de Engelsche linie heengereden, dwars over de vlakte en door de laagten, langs de paden en door het veld, zonder kaart, en toch met volkomen zekerheid van goede richting. Generaal Da! Wet is van dezelfde makeiy als commandant' Hazebroek, Deze, toen de EDgelschen voor 14 dagen onze overgave vroegen (voor de 3de maal, in de 8 dagen, na den uittocht uit Klein-Caledon), antwoordde: dat hy den oorlog nog 10 jaar dacht vol te houden; en dat, wanneer president Steyn zich overgaf, wy een anderen president zouden kiezen, eu verder vechten. Ik zie werkeiyk voorloopig geen eind aan den oorlog. G. Boldingh. Korkolijke Beriohtou. Leiden. Geref. Kerk B Heerengracht, Zondag-voorm. te tien uren en namiddag te vyf uren, ds. S. O. Los, pred. te De Lier. Voorschoten. Bjj de Ned.-Herv. Gem. vangen met a. s. Zondag, 30 Sept., de avond godsdienstoefeningen weder te zes uren aan. Wadding8voen. Zondag a. s. treedt in de Geref. kerk als spreker op do heer Pol, van Kampen. Noordwykerhout. Zondag-voorm. te tien uren ds. Ippius Fokkons, cand. te Leiden. Geen Zondagsschool. Hazerswoudo: Ned.-Herv. Gem. Zondag morgen te halftien en 's avonds te halfzeven, ds. J. J. Van Ingen. Geref. Kerk. Voormiddag te halftion en 'a avonds te zes uren, ds. J. L. Schouten. AT JEH. Aan de „N. R. C." wordt uit Batavia gosoind: „Toekoe Baïd is hier en keert naar Atjeh terug." Het Koloniaal Verslag van 1897 bovat omtrent Toekoe Baïd liet volgende: „Zooals hiervoor werd gemeld, meldde zich het hoofd der VII Moekim Baïd, rekenende op onze tegenover hem steeds betoonde lank moedigheid, den 23sten Augustus (1896) in het bivak te Lamara, toen onze troepen reeds zyn gobied betreden hadden en de termyn was overschreden, die voor de opkomst van de hoofden der XXII Moekim was gesteld. Aangezion handhaving van Toekoo Moeda Baïd in zyn functiön gevaariyk moest worden geacht voor de bevestiging van ons gezag in de VII Moekim Baïd, werd hy uit zyn ambt ontzet en wogens den steun, dien hy steeds aan onzo tegenparty verleende, don 6don September naar Batavia opgezonden. Hem is sedert by besluit van den gouverneur-generaal van 24 September 1896 n°. 5, met toepassing van art. 4 7 van hot regeoringsreglement, de hoofdplaats Banda Neira der afdeeling Banda (residentie Amboina) tot vórbiyfplaats aange wezen." Hol telegsa n van onzen corrospondont te Batavia kan /.egt do „N. R. C." slochts beteekoneu, «I u >io hnvon voiiueltlo maatregel togen Took'io D.-ïis upgebwen on dat hy naar Aijeh ïorugkwen. Bevoegdheden aan v,atersciiapsbestureu. Da minister van wa.teislaat hoeft zyn ant woord aan de Tweede Kamer ingezonden op hot afJoelmgsverslag nopens liet wetsontwerp, houdende toekenning van eonigo bevoegdheden aan do bosuilen van waierschitppim, voen- scnappon on veenpoldciK. m-.iji dun Oden November van hut jaar IS'J 4. Dit antwoord is vorn-- i wn o. n nota, behelzende vorsoliiisoii'i j w grooten- docls van re-Jas;ionoolon Do minister betoogi, d-u gJ.i-'J, waar binnen door hot bosui ir -. v.vioi schap, vcenschap of vecnpotiiu*, *-• i s m do in doze wot gegeven bovoegdaedon n;tgeoeloml kan woidon, voor olko insioinng en bykaua voor elke bevoegdheid vohjcir.llen.l kan zyn en biyken moot uit hot reglement on de inrich ting dor instelling. Hot punt behoort recht streeks tot do oi gams.vtiy der instellingen, welke grondwettig by do Staten behoort. Een uitbreiding wordt vooigostold van de bevoegdheid der boslurcn in zake het oproepen tot het tydeiyk doen van persoonlijke diensten tot bewaking en verdediging van water keeringen by dreigend gevaar of tot hulp in geval van doorbraak. BIJBANK TE LEIDEN. DirecUur: Mr. A. ENGEL. Ocdclcgd. Comm.: Mr. K. L.Th.lIOOGESSTRUTEJ. De Bank verleent crediefeu aan Landbouwers en Industriöelen, noemt gelden deposito, belast zich met het koopen en verkoopen Tan effecten, enz. 8194 18 Kantoor: Breestraat 114, Geopend Tan O tot uur, Scheermessen, Scheerriemen, Scheerkwasten, Scheerzeep en Potten. Ean-de-Cologne en 819V 18 Aanbevelend, Hooigracht 30a, Leiden, 8168 6 een welbeklante MELKZAAK, op goeden stand, te 's-Gravenhage. Brieven letter Z aan het Adv.-Bureel van A. N. GOVERS, te 's-Gravenhage. 8223 6 firma A. A. RENSINK, BREESTRAAT 132, LEIOEN. —O— 8614 14 In alle formaten RUIM VOORHANDEN. Depot van het Nederl. Bijbel-Gen. V oordr acltten-Bibliotheek, Nieuw© Voordrachten met en zonder Muziek. Bruiloftsliederen in groote keuze. Bengaalsck Tuur in alle kleuren. H. STUIJB, 8228 6 Hooigracht hoek Nieuwstraat. levert in prima qualitelt, tegen concurreerende prijzen Stijfsel in verschillende soorten. I Houtlfjm in verschillende qualiteiten. Arabische Gom in poeder en stukken. Dextrino. 8206 25 Kltlijm 10 Ots. per flacon. Seccotine HJmt alles! Vloeibare LUm ln flacons. Norin Tubes voor photogr. gebruik. 88- OOMKWASTJES. -B een Me(«elaarszank, terstond of later te aanvaarden. Brieven letter V A d. Boekh. P. J. VAN DER LINDEN, Aifen a. d. Bija. 8222 6 De Notaris FRIJLINCK, te War mond, zal op Dinsdag 9 October 1900, des voormiddags 10 uren, ten sterf huize van den Heer JAN PAU- LUSZOON BRUSSEE, te Rynsburg, om contant geld, publiek VER- KOOPENTuigen, Bascule, Kachels, Keldcrwlnd, Kul- kenbak, Egge, Zaaghlok, 300 Broelrameu, partij Aardap pelen, party Buigen Mest en hetgeen verder te voorschyn zal wor den gebracht. Te bezichtigon 's morgens voor de verkooping. 8172 18 B() de velling op 27 Septem ber Jl., ten overstaan van den te NoordwUk geveBtigden Notaris L. A. T. BINNENDIJK gehouden, van de 3 WOONHUIZEN met BOUW TERREIN te Kuln ijk aan Zee, zUn do perceelen, met inbegrip van de genomen verhoogingen, in bod gebracht No. 1 op/-1600.- No. 8 op/-1400.- 2 1400.- 4 300.- Vorhoogingen worden aangenomen tegen genot van é<Sn vyfde der verhoogsom. 8177 21 AfVilag en TocwU/Jng Don derdag 4 October a. des avonds te hall'acht in bet Logement .De Zwaau", te Katwijk aan Zee. van de Tuinüerswoning met Gloambollen- land tc Hillegoni in da Weerlanerpolder. By do veiling op 27 September 1900 aldaar, door Notaris VAN STOCKUM to Lisso gehouden, z'Jn de porceelen in bod gekomen, als: No. 1. WONING mot BLOEMBOL LENLANDf 4500. - Verhoogd 500.— No. 2. BLOEMBOLLEN LAND met SCHUUR 3900.- No. 3. BLOEMBOLLEN LAND 2600.- Do afslag biyft bepaald op Donder dag 4 October 1900, des voormiddags elf uren, en worden verhoogingen aangenomen tegen genot van '/5 der verhoogsommen, ton kantore van voorn. Notaris tot daags vóór den afslag tot des namiddags 3 uren. 8200 23 De Notaris FRIJLINCK, to War mond, zal op Dinsdag 2 October 1900, des voormiddags te 10 uren, aan het Stationskofflehuis te Warmond om contant geld publiek verkoopen Toonbank, Winkelopstand eener Kruidenierszaak, Kruidenierswaren, nieuw Glas- en Aardewerk, eenige Meubilaire Goederen en Afbraak en hetgeen verder te voorschyn zal wor den gebracht. Te bezichtigen 's morgens voor de/ verkooping. 7978 12

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 13