De Gracieuse. flinke Dienstbode, ADVERTENTIES. VERLOREN: Omtrent het zeer treurige onge val op den Morachweg zendt men ons de volgende nadere lezing: Het geval heeft zich als volgt toegedragen. Knecht en jongen waren uitgereden naar het veer in Valkenburg. De koetsier is daar over gevaren en liet godurende zijn afwezigheid de zorg voor het paard aan don ongeveer 16 jarigen jongen over. "Wat er toen gebeurd is, is niet recht duidelijk, maar ten slotte is het paard op hol geslagen. Er was dus niemand in het rijtuig, terwijl uit een vorig boricht zou volgen, dat beide personen er zich in zouden hebben bevonden. Was het maar waar geweest, dat althans de koetsier or zich in zou hebben bevonden, het ongeluk zou niet hebbon plaats gehad. Uit het bericht zou volgen, dat de koetsior laf Is geweest door er uit te springen, terwijl kan worden verzekerd, dat hij, ter wille van zijn goeden naam als koetsier, liever zijn leven zou hebbon gewaagd. In de duinen achter „Meer en Bosch" te Loosduinen is het in vergevor derden staat van ontbinding verkeerendo lijk gevonden van zekeren P. Hobenaar, die, bij een poging om met zijn arm een konijn uit een hol to halen, door een zandstorting bedolven en gestikt moet zijn. Men vermoedt, dat het l\jk van den ongo- lukkige ongeveer 14 dagen bedolven is ge weest. Een Belgisch heer werd Zaterdag middag in de vestibule van het Holl. Spoor station door een anderen heer verweten, dat h\j door hem geruïneerd was. De politie kwam er aan te pas. De lastig gevallen heer bleek te zjjn een der beklaagden uit het strafproces, onlangs te Brussel go- voerd in zake den Transvaalschen Selati-spoor- weg en veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Een electrische tram kwam gisteren op het Gevers-Deynoot-plein te Sche- veningen in botsing met een rijtuig van „l'Urbaine," waarin twee dames zaten. De koetsier had niet voor zich uitgekeken. De dames kwamen met den schrik vrijde koet sier van het rijtuig bezeerde zijn rechterbeen. De wegwedstijd Rotterdam Utrecht en terug, uitgeschreven door de Rottordamscho Rennersvereeniging had gis teren plaats. 11 deelnemers verschenen aan de start, waar een talrijk publiek aanwezig was. Te 10 u. 20 min. klonk een pistoolschot van den starter en gingen allen in de beste orde af. De uitslag was als volgt: lste J. Verhoeff, 3 u. 35 min.; 2de G. M. Verhoeven, 3 u. 49 m. 39 s.; 3de J. Okon, 4 u. 0 m. 51 s.; 4de P. Schriek, 4 u. 12 m. 2 s.; 5de H. Croon, 4 u. 13 m. 28 s. J. Verhoeff reed in den zeer mooien tijd van 3 uren en 35 minuten, hiermede het record, dat altijd nog op naam van Cordang stond, met ongeveer 4 minuten verbeterende. 's Avonds werden den 5 prijswinners de prijzen onder menige hartelijke toespraak uitgereikt. J. Verhoeff kreeg nevens de kampioensjerp nog een zilveren medaille voor de eerstaankomende aan het keerpunt (Utrecht). Ongelukken werden niet geboekstaafd. Teylers Stichtingen. Uit Haar lem schrijft men, dat binnenkort een nieuw proces verwacht kan worden over de nalaten schap van Pieter en Elizabeth Van der Hulst, die hun zeer aanzienlijk vermogen in 1785 aan hun neef Pieter Teyler, te Haarlem, nalieten, onder voorwaarde, dat het bi) kinder loos overladen aan de naaste bloedverwanten zou komen. Zooals men weet, zijn er over dat bijzonder groot vermogen onder beheer van Teylers Stichtingen te Haarlem meermalen proces een gevoerd, waarbij zelfs vorst Bismarck en rechtsgeleerden van naam betrokken waren. Sedert ls nu gebleken, dat Pieter, Elizabeth en Maria Van der Hulst (Teylers moeder) een jongere half-zuster hadden, wier nakomelingen zich na den dood van Teyler (die kinderloos overleed) in het Utrechtsche bevonden, maar waarschijnlijk door onbekendheid geen werk van de erfenis haddon gemaakt. Thans echter schijnt een familie v. B., te Culenborg, haar rechtstreeksche afstamming van die half zuster te kunnen bewijzen, en is reeds een bekwaam advocaat in de zaak gemengd, om de quaestie tot een spoedig einde te brengen. Het comité van winkeliers te Amsterdam, ter ondersteuning van werkeloozo diamantbewerkers en schijvenschuurders, be richtte ons, dat de hoofdprijs gotrokken is door den heer C. E. Frenzel, te Groningen. In een vergadering van winkel- juffrouwon te Amsterdam is gisteren besloten tot het oprichten van een vakvereeniging, nadat de aanwezigen waren toegesproken door mevr. M. Drucker. Vier en dertig dames lieten zich als lid der nieuwe vereeniging in schrijven. Uit haar werd een commissie van zes leden benoemd, om met het comité, dat de vergadering belegde, statuten en een reglement te ontwerpeü. Te Helden by Venloo is de schaap herder M. Van Lier in de weide door een paard tegen het onderlijf geslagen, met het gevolg, dat hy byna dadelyk overleed. Te Kerkrade is in de steen kolenmijn Vockart de arbeider P. Paffen onder een neerstortende massa steenkolen bedolven geraakt. De man was dadelyk dood. Een andere werkman werd gewond. De dagmailboot „Nederland", van de My. „Zeeland", was gisteravond te ongeveer halfzeven tor hoogte dor nieuwe sluis, toen haar zuigerstang brak. Door het aanhoudend blazen werd men te Ylissingen opmerkzaam, dat er iets haperde, en voor de met 4 man bemande boot van de „Nederland" aldaar aankwam, was reeds te halfacht een sleepboot derwaarts gezonden. Doze keerde te 9 uren met de passagiers en de mail terug. Do mailboot lag ten westen van de nieuwe sluis, ter hoogte van Knocke, voor anker en werd hedenmorgen te 8.45 te Vlissingen binnengesleept. De passagiers zyn hedennacht om halftwee met een extra-trein vertrokken. Hedenmorgen ondervonden reizi gers en post van Engeland over den Hoek- van-Holland door den zwaren mist ruim 2'/j uur vertraging. De aansluiting met Duitsch- land werd gemist. Tot de reizigers behoorden em 50-tal Transvaler» met ^gedwongen verioA* De oorlogtussehcn Engeland en Transvn aL Het is vormakelyk de naïeve verwondering te zien, waarmede de Engel6che bladen moe ten constateoren, dat lord Roberts' verklaring, dat de oorlog uit is, zoo wat nergens buiten Engeland wordt geloofd. De gekeele Fransche pers, seint de Parysche correspondent van de „8tandard", weigert aan Roberts' woorden geloof te slaan. En dan voegt hy. er aller- heeriykst naïef by: „Zelfs do officieuze „Tomps" merkt op, dat men den oorlog onmogeiyk als geëindigd kan beschouwen." De Temps" schryft verder o. a.: „Lord Roberts keert naar Engeland terug. Tot den tyd van zyn vertrek moeten wy de meest optimistisch gestelde telegram men verwachten, en zoolang de verkiezingsveldtocht duurt, zullen wy niet minder optimistische tele grammen van zyn opvolger krygen". In „Reynold's Newspaper," het orgaan der Engelsche democraten, leest men: Wy denken niet, dat heb Engelsche volk zoo dom is als lord Roberts het wil doen gelooven. Hy schryft alsof de oorlog geéindigd was; maar de dageiyksche bekendmaking der lange verlieslysten logenstraft dat. Hy overdryft schermutselingen en bewaart hot stiiswygcn over het feit, dat acht treinen door do Boeren zyn veroverd in dezelfde week van deze maand, op het oogenblik zelfs, dat hy, volgens de jingolstische „Daily Mail", ver plicht was vier of vyf steden van den „ge- annexeerden" Oranje-Vry staat te ontruimen. De volken op het vasteland in elk geval zyn niet door die proclamaties en annexaties op papier bedrogen, want geen van hen heeft nog de inly ving van den Oranje-Vry staat of van de Zuid-AfrikaanscheRepubliek by hetEngelsch grondgebied erkend. Lord Roberts seint uit Nolspruit, dat kapi tein Perkins van het Hospitaalkorps van Nieuw Zuid-Wales, die den lOden door de Boeren by Hekpoort gevangen was genomen met drie ambulances en naar Rustenburg werd govoerd, is losgelaten en Woensdag aan Commandonek aankwam. Vyf van de zes man, die met Perkins gevangen werden genomen, en vier gevangonen van Ridley's bereden infanterie worden terzelfder tyd los gelaten. De Boeren lieten de ambulances wachten, munt slaande uit de omstandigheid, dat een paar van hun geweren, door de mannen van de ambulance als curiositeiten bewaard, daarin werden gevonden. [Lord Roberts schynt dit den Boeren kwaljjk te nemen. Toch zyn zy volkomen in hun recht. De conventie van Genève bepaalt, dat mannen van het Roode Kruis niet gewa pend mogen zyn. Hebben zy wel wapens, dan verbeuren zy het voorrecht der onzydigiieid. Dit nu was hier het geval. Hot loslaten der gevangen doktoren en hospitaalsoldaten is een goedheid van de Boeren, waartoe dezen waarschyniyk zyn overgegaan, toen hun bleek, dat inderdaad de geweren niet in de ambulance waren om casu quo tegen de Boeren dienst to doen. Lord Roberts past het zeer zeker niet, zegt het „Hbl.", zich daarover geraakt te toonen. De Britsche opperbevelhebber, die Hollandsche doktoren als krygsgevangenen naar Ceylon laat voeren, omdat ze onvoorzichtig onschul dige particuliere brieven hebben overgebracht,, behoorde beschaamd te zwygen of anders hulde te brengen aan de onverdelgbare groot moedigheid van zyn veel zwakkeren tegen stander, die van hem een andere behandeling gewend is.] Lord Roberts seint verder: Kapitein Perkins en zyn mannen werden geplaatst in de gevangenis van Rustenburg, waar de generaals De laRey en Smuts hen be zochten. In den tronk waren 70 Boerenge- vangenen en in De la Rey's lager nog 300 Boeren, die geweigerd hadden hun eed te verbreken en opnieuw te vechten. Onder de nog 6trydenden zyn een paar onverzoenlyken, doch hot grootste deel vecht nog slechts onder dwang. Toen de mannen van Perkins gevangen werden genomen, riepen de vrouwen op do hoeven in den omtrok, dat ze allen doodge schoten moesten worden. Generaal Knox meldt, dat hy Woensdag by den weg van Kroonstad naar Lindley een gevecht met den vyand heeft gehad. Charles Williams maakt in de „Morning Leader" een opmerkiDg omtrent bovenstaand telegram van lord Roberts. Hy schryft: „Wy zyn er eindelyk achter gekomen, uit welke bron de correspondenten putten, die ons maar steeds verteld hebben en altyd verkeerd verteld hebben, wat de vyand voor nemens was te doen. Zy hadden hun inlich tingen van den veldmaarschalk lord Roberts zelf, dat is nu duidelUk. Hy seint uit Nelspruit van 20 Sept.: „Onder hen die den stryd nog volhouden, zyn een paar onverzoenlyken, de groote meerderheid vecht alleen nog onder dwang." „Hoeft men ooit zulk een volstrekten non sens gelezen? Als het grootste deel alleen maar onder dwang vecht, waarom weigert het dan niet en dwingt het kleinere deel? De waarheid is, dat het grootste deel onver- zoenlyk is en een telegram uit Pretoria van den correspondent van Router's agentschap, die er altyd op uit is geweest in zjjn berich ten het hoofdkwartier aangenaam te zyn, spreekt van het waarschyniyk spoedig einde van don officieelen oorlog, maar gelooft, dat „de guerilla nog veel maanden zal kunnen duren." Hot officieel© eind© van den oorlog moet inderdaad al zeer naby zyn in de oogen van den „Central-Nows"-correspondent te Johan nesburg, die Vrydag seinde, dat de vrede binnen enkele dagen zal worden afgekondigd. Is lord Roberts daartoe misschien uit Nelspruit naar Pretoria teruggekeerd, waar by Vrydag aankwam? Een telegram van lord Roberts, gedag- teekend Waterval-Boven, 20 September, luidt: Generaal Pole-Carew bereikte gistermorgen Kaapmuiden met de bereden infanterie van Henry; de gardebrigade volgde 's middags. Hy meldde, dat er om zoo te zeggen geen weg was, en dat er een pad gehakt moest worden door het kreupelhout en de ravynen. Aan het spoorwegstation stonden 19 loce motieven, waarvan er elf beschadigd en acht verbrand war en* Ook werden veel goederen wagens gevonden: 38 met meel, 27 met kolen, een met koffie, vier mot machinerieën, acht met schryfbehoeften, andere ledig, te zamen 114. Veel meel en koffie was onbruik baar gemaakt. De brug over de Kaaprivier is vernield, maar do oude weg kan, naar men zegt, ge makkelijk hersteld worden. Er is ook schade aangericht aan de wissels, enz., maar die wordt geleideiyk hersteld, en ik hoop morgen te vernemen, dat een gedeelte van Pole-Care w's divisie Hector6pruit bereikt heeft. Ian Hamilton's colonne is een dagmarsch by de gardebrigado ton achter. Den 19den heeft Pole-Carew te French Bob (by Barberton) vyf wagens met ammunitie en geweren buit gemaakt. Kelly-Kenny rapporteert, dat do concentratie van den vijand by Doornberg gebroken is, en dat er nu geen georganiseerd verzet meer is in hot zuiden van de Oranjerivier-kolonie (Vrystaat). Te Waterval-Onder gebeurde gisteravond een betreurenswaardig ongoluk. Luitenant Clarke van do Royal Warwick ging de posten rond onder een zwaren storm. Het schynt, dat hy het aanroepen van den schildwacht niet hoorde of deze zyn antwoord niet ver nam, maar do schildwacht schoot op een paar metera afstand op hom. De kogel drong by het sleutelbeen in en kwam aan den rug uit. De wond staat gunstig en wordt niet als ernstig beschouwd. In een telegram uit Pretoria, van 21 Sept. meldt lord Roberts: Den 21sten, 's ochtends, vernam generaal Methuen, die van Jaagkraal naar Schweizor- Renecko oprukte, dat een Boerenkonvooi in noordoostelyke richting trok. Hy zette het dadelyk achterna en dreef de Boeren op de vlucht. Hy veroverde een 15-ponder, die door de 14de battery veld te Colënso verloren was, 26 wagens, oenige karren, 8000 stuks vee, 4000 schapen, eenige geweren en omstreeks 20,000 patronen voor kleinkaliber-geweren. Voorts nam hy 28 Boeren gevangen, waar onder er 8 behoorden tot de staatsartillerie, en 3 Kaapsche opstandelingen. Generaal Hildyard heeft den 19denVryheid bezet. De vyand onder C. Botha had een sterke stelling ingenomen, die omgetrokken werd door de bereden infanterie van Gough en Bethune. Onze verliezen worden als zeer gering opgegeven. Generaal Clery meldt, dat een patrouille van Thorneycroft'6 bereden infanterie, onder kapitein Shea, hedenmorgen een vyandolyke afdeeliDg overvallen hoeft, niet ver van het station Vaal, naar men zegt vorkennors van Tkeron. Een van de verkenners werd gedood, een gewond en een gevangengenomen. Ook vond men een zak dynamiet. De gevangene is oen Hollandsche Amerikaan hy bevestigt Theron's dood en zegt, dat de afdeeling naar Lydenburg oprukte. Over de reis, zooals de Engelsche bladen zeggen, de vlucht, van president Kruger, is men nog lang niet uitgepraat. De Duitsche bladen over het algemeen brengen hulde aan Nederland voor het aanbod aan president Kruger. Het verst gaat wol de „Berliner Neueste Nachrichten", die heftig opkomt tegen het onzen lezers bekende artikel van deLon- denscho „Standard" en o. a. zegt: „Nederland heeft door zyn besluit om pre sident Kruger voor zjjn reis naar Europa een oorlogsschip aan te bieden, overal buiten Engeland nieuwe harten veroverd. Het is te hopen, dat er ook zelfs aan genen kant van het Kanaal nog stemmen zullen opgaan, die de aanvallen van do „Standard" afkeuren. De begeerte om den gryzen aanvoerder van het dappere Boerenvolk niet alleen op staatkundig gebied onschadeiyk te maken, maar hem ook persooniyk te verootmoedigen, toont volgens het Beriynsche blad een diepen afgrond van zedeiyke gevoelens. De geringste eerbied voor haar eigen natie moest de „Standard" beletten, die natie bloot te geven door zoo lage aandriften aan den dag te leggen. De uitbarsting van woede van het ministerieele Londensche blad tegen Neder land is alleen opmorkeiyk als een biyk van het lage peil van do politieke zedelykheid in sommige, den toon aangevende kringen van Engeland, maai* men kan niet aannemen, dat de „Standard" in dezen het gevoelen van Salisbury uitdrukt". I>c onlusten In China. Do Fransche gezant Pichon telegrapheert 10 dezer uit Peking naar Parys: Drie katholieke zendelingen zyn vermoord in Petsjili, ovenals twee Italiaansche bisschop pen in noordeiyk Shansi, een Itahaansch zendeling, een Fransche Franciscaner monnik, 7 Europeesche zusters en verscheiden pro testante geestelyken, die de gouverneur voor zyn oogen liet onthoofden. Uit Shanghai wordt geseind, dat graaf Wal- dersee naar het noorden vertrokken is. Hot departement van buitenlandsche zakon te Washington publiceert de nota's, gericht tot Duitschland, Rusland en China met be trekking tot de houding der Yereenigde Staten in de Chinees che quaestie. In antwoord op DuitschlaDds nota zegt de regeering van Mac Kinley, dat ook zy gelooft, dat de bestraffing van de daders der gruwelen noodzakelyk is om een herhaling te voor komen, maar zy is van oordeel, dat geen strafmiddelen zoo afdoen^ zullen werken als ontzetting uit de ambten en bestraffing door de koizeriyke overheid zelf, het komt den Yeroenlgden Staten niet meer dan billyk voor aan China de gelegenheid te bieden zichzelf aldus te rehabiliteeren. De Amerikaansche R6geering is echter geneigd de bestraffing te beschouwen als een voorwaarde, waarover eerst afdoend onderhandeld kan worden by de eindregeling. In het antwoord aan China worden Li-Hung- Chang en prins Tsjing als gevolmachtigden aangenomen en verklaart de regeering te Washington, dat zy den heer Conger, gezant der Yereenigde Staten, zal machtigen om zich met hen in betrekking te stellen. Aan Rusland antwoordt de Amerikaansche regeering, dat zy op dit oogenblik niet voor nemens ia haar gezantschap uit Peking terug te trekken BUITENLAND. Fi*ankryk« Het banket der maires te Parys, dat Zater dag plaats had, kenmerkte zich door de talryke ovaties, aan president Loubet gebracht By het rondschenken der champagne ont stond een levendige woordenwisseling, doordat Max Régis, burgemeester van Algiers, betoo gingen had uitgelokt. De politie naoi Régis mede. President Loubet keerde naar het Elysée terug, geëscorteerd door eenige duizenden burgemeesters, die riepen: „Leve Loubet 1 Leve de Republiek! Leve het ministeriel" en de Marseillaise zongen. Zy overstroomden den tuin van het Elysée en juichten den president met geestdrift toe. Naar aanleiding van het feestmaal der bur gemeesters legde de minister van justitie aan president Loubet een genade-decreet voor, waarin 166 opgelegde straffen vervallen wor den verklaard. Dit decreet komt aan 30 bladen van alle party richtingen ten goede. Geveilde peroeelen, Gehouden verkooping in het Notarishuis aan Den Burg, te Leiden, op Zaterdag 22 Sopt. 1900, ten overstaan van J. F. Meiners, notaris te Leiden: Het huis, Breestraat 75, in bod ƒ3400, kooper de heer I. Rosdorff q.q., voor 3600; het huis, Zonneveldsteeg 16, in bod 2420, koopers de heeren D. Kruissink c. s., voor 2440; het huis, Kaiserstraat 17, in bod 1300, kooper de heer P. Kooreman q.q. het huis, naast hot vorige, 19, in bod 2500, kooper de heer P. H. Spyker q.q.; het huis, Hoogewoerd 67, in bod 2780, kooper de heer J. H. C. Parmentier q.q.; hot huis, Oude Ryn 77, in bod 2375, kooper de heer M. C. Laman qq.het huis, Haarlemmerstraat 231, in bod 2735, kooper de heer P. Koore man q.q.; twee huizen, v.-d.-Worf-straat 47 en 49, samen in bod 2025, kooper de heer I. Rosdorff q.q., voor 2050het huis, LaDge- gracht 101, in bod ƒ1675, kooper de heer P. Yan Wyk q.q.; het pakhuis, Langegracht 53, in bod ƒ1100, kooper de heer P. Kooreman q.q.; vier huizen, Fokkostraat 6, 8, 10, 12, samen in bod 2155, kooper de heer N. D. Smits; het huis, Morschstraat 11, in bod 1800, kooper de heer P. H. Spyker q.q. de beide huizen, Tiekvliet 18 en 19, zyn niet gegund. T e 1 c g r a iik i» o u. LOREN^O-MARQUEZ, 23 September. (R. O.) Boeren, die de grensstellingen hebben verlaten, zyn over de grenzen heen gekomen. Yyf- honderd zyn er hier aangekomen; het meeren- deel zyn vreemdelingen en mannon van de Iersche brigade. LONDEN, 24 September (R. O.) De Engel- schen hebben zoo wordt uit Loren^o-Marquez, dato 23 dezer, aan de „Daily Mail" gemeld- Kom3tipoort zonder tegenstand bezet. De brug is niet beschadigd. De Boeren vluchtten over de grens, zich overgevende aan de Portugeezen met groote hoeveelheden geweren en ammunitie.- PARIJS, 24 Sept. (R. O.) Uit Weonen wordt aan „Le Journal" gemold, dat president Paul Kruger Z. H. den Paus oen telegram zond, waarin hy zegt: In hooge mate lydendo, uit geput en wegens myn hoogen leeftyd er toe genoodzaakt, trek ik my terug. Toch hoop ik op don eindeiykon triomf van mfin volk. SINT-PETERSBURG, 24 Sept, (R. O.) Er is te Peking een bevel van den Tsaar ont vangen volgens hetwelk het gezantschap moet worden verplaatst en de Russische troepen moeten terugtrekken. Het vortrek van het gezantschap en de aftocht der troepen in de richting van Tientsin is begonnen, omverder trapsgewijze te worden voortgezet. LONDEN, 23 September. (R. O.) Goschen, Eerste Lord der Admiraliteit, heeft aan zyn kiezers bericht, dat hy zich niet herkies baar stelt. LEIDEN, 24 September. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 14° C. 57.2° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 143 C. =57.2° F., 's middags om 12 uren 20J C. 68^ F., 's namiddag* om 4 uren 19* C. =r 66.2° F. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 100, 50, 10 en 5 H.L. waren de pryzon 81, ƒ41, ƒ8.30 en ƒ4.15. Als chef van dienst voor do Ryks-contróle op de beetwortelsuikerfabriek te Halfweg is aangewezen de ambtenaar van 's Ryks be lastingen R. Stutvoet, van Lisse, reeds te Halfweg gedetacheerd. Het stoomschip „Anchises" arriveerde 22 Sept. van Amsterdam te Batavia; de „Ardjoeno", van Rotterdam naar Java, arri- seerde 23 Sopt. te Southampton; de „Drumel- zier" (HollandAmerika-lyn), van Newport- News naar Amsterdam, passeerde 23 Sopt. Wight; de „Java", van Batavia naar Amster dam, vertrok 24 Sept. van Perim; de „Soem- bawa", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Sept. van Marseille; de „Titan" arriveerde 24 Sept. van Java to Amsterdam. Burgerlijke Staad vau Leltleo, Eerste huwehjksafkoüiligiüg van 23 Sept. J. T. Gaijkema jm. 27 j. en M. v. d. Heyde» jd. 28 j. J. C. Campfens jm. 23 j. on E. Van Eergen en Henegouwen jd. 27 j. J. Bodijn jm. 21 j. en J. De Haas jd. 22 j. C. J. Key9er jm. 29 j. en G. A. Lens jd. 24 j. G. W. F. Wentholt jm. 37 j. en li. Th. F. Boogaard jd. 30 j. A. N. Balesha jm. 23 j. en E. Eisenmenger jd. 19 j. H. Bedorf jm. 26 j. en M. E. Prater jd. 30 j. N. De Groot w. 38 j. en B. De Jong jd. 25 j. Vee-uitvoer. Blykens bericht van Hr. Ms. gezant te Brussel zal met ingang van 26 dezer hot douanekantoor Selzaete (station) des Woon»' dags, in plaats van 8 tot 10 nren, van 6 tot 11 uren opengesteld zyn voor den invoer van Nederlandsch slachtvee, bestemd voor de slachthuizen te Antwerpen, Brussel, Cureghom- Anderlecht, Gent en Luik, alsmede voor dien van paarden, schapen, geiten en vloosch. RECTIFICATIE. In de advertentie, Zaterdagavond geplaatst, van Not. EERSTENS, staat: Perceel 1 is inmiddels uit de hand verkocht; moet zJJn: Perceel 1 is inmiddels uit de hand TE KOOP. Zoo doHeere wil, dat ój leven, hopen onze geliefde Ouders FREDEREK ADRIANUS PEET km 8019 10 CORNELIA DE NIJS, don 6 October hun 35-jarig© Eclitrereenigtag te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. TiimnnM, 24 September 1900. Yoorspoedig bevallen van «en Zoon J. DE JOSSELIN DE JONG, gob. KAPPKIJNH VAM DB COPEELLO. 8000 4 Wassenaar, 22 September 1900. Yoorspoedig bevallen van een Hinken Zoon 8005 6 J. a BRUMMELKAMP -KBBS. Leiden, 23 September 1900. (Haarlemmerstraat 40). Algemeens kennisgeving. Yoorspoedig bevallen van een Zoon M. A. LAMAN—Hendbikbem. Zoetkrwoude, Hoogo RJJndflk, 23 September 1900. 7990 8 Heden overleed, tot onze diepe droef heid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Dochter "WILHELMINA FREDERKA, in den ouderdom van ruim 23 jaren. Onzo hartelijke dank aan den WeledolZeergeL Heer Doctor HARTEYELT voor do liefderijke be handeling, haar in die langdurige ziekte bewezen. C. KROMHOUT. W. KROMHOUT, 8006 15 geb. Van der Tuis. Leiden, 22 September 1900. (3de Binnenvestgracht 7.) Heden overleed, na voorzien te z(Jn van de 1. H. Sacramenten, onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader BARTHOLOMEUS KAPTIJN, in den ouderdom van 70 jaren. 8003 14 M. OOSTVEEN-Kaptijn. W. OOSTVEEN. P. KAPTIJN. A. KAPTIJN Bbdineh. A. v. d. STAAIJ-Kapiijn, J. M. v. d. STAAIJ. M. JANMAAT Kapiijn. D. JANMAAT. Lisse, 23 September 1900. Heden overleod m(jn geliefde Echt- genoote PETRONELLA AGATHA HULSHOFF, in den ouderdom van 69 jaren. 7969 9 O. P. WALLER ZEPER, mede namens de Kinderen. Katwijk, 21 Sept. 1900. Benige kennisgeving. Bezoeken worden niet afgewacht. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante JACOBA JOHANNA MART A CHOUFOUR, in den ouder dom van 41 jaren. Wed. M. CHOUFOUR-Spat. J. O. CHOUFOUR. G. CHOUFOUR Soperlai. J. CHOUFOUR. N. 0. CHOUFOUR, Van dke Zeeuw. Loden, 22 Septomber 1900. (Hooigracht 72). 8004 17 De ter-aarde-bestelling heeft plaats Dinsdag 11 urm, Heerenpoort. Voor do vele bewijzen van belang stelling, dezer dagon ondervonden, zeggen w(j, ook namens onze Kin deren, hartelijk dank. 8008 7 D. F. MAYER. J. H. MAYER Schuurink. Leiden, 24 September 1900. Gevraagd) een boven de 18 jaren, voorzien van goede getuigen. Zich in persoon aan to melden, tusschen 8—10 uren, SociCtett ^Minerva" 8024 9 (Ingang Vrouwesteeg). oen zwart KRUIS, In good gevat, me* 1MREL. Togen be looning terng te bezorgen Bureel v. d. Blad No. 8018. 6 Zaterdag 29 September a. e., doa avonds to halfaclit, in het Nota rishuis aan den Burcht te Leidon, ten overstaan van Mr. O. H. P. KLAYERWIJDEN, Notaris te Leiden, afslag van de navolgende peroeelen te Leiden, in bod gebracht als: No. 1. Het WINKELHUIS en ERF met TUINGROND, aan den Lagen f 3260. Rijndijk No. 8, op No. 2. Een SCHUUR en T U1NGROND, daarnaastop No. 3. Het HUIS on ERF, aan de Einnenvestgracht b(J de Steanstraat, No. 8, op Tot on met Zaterdag a. ton kantore van genoemden Notaris KLAVERWIJDEN, van 10-3 uren, vorhoogiiigen worden gedaan tegen genot van 6éi> vijfde der ver. lioogso'-u. k-'Jo -1 800.- 1000.- kunnen

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3