Pakhuis of Werkplaats DE GRAC1EUSE. ts w T eeniieuf Aardappelenberiebt. F3 o lit ie. AD VERTEN TIEN. Les gevraagd Bijbank Leiden. Dienstbode, Bericht van inzet. öpsnijsra Vrijwillige Verkosping MI. M DER BEST, „NEDERLAND". ROLLANDET C°., Gevraagds H. MARKS J Tailleur, De oorlog tussehen Engeland en Transvaal. Lord Roberts heeft nog een paar dingen geseind van het gevecht aan de Vetrivier, die wel van belang zyn. Een troep Boeren, seint by, vermoedelijk afkomstig van de commando's dieLadybrand hadden omsingeld, verscheen bij Brandfort met het doel den spoorweg te vernielen. Generaal Kelly-Kor.ny versterkte allo posten tussehen Smaldeel en Bloemfontein en deelde aan generaal Macdonald, den aanvoerder der Hooglandersbrigade, de aanwezigheid der Boeren mede. Deze was juist te Winburg aangekomen om deel te nemen aan Hunter's operaties tc^pn de rondzwervende Vrijstators. Macdonald trok daarop den 13den des mor gens by Tafelkop naar den zuidelijken oever van de Yetrivier over en vond de Boeren acht mijlen ten westen van deze plaats. Hy dreef hen achter de rivier en achtervolgde ze tot ten Noorden van de lijn naar "Winburg met het bekende resultaat. Aan Britsche zijde geen verliezen. Te Loron^o-Marquoz wordt verteld, dat het iwaar geschut der Boeren te Komatipoort zou zijn aangekomen. Het Boerenleger zou geheel gedesorganiseerd zijn; veel Boeren inemen de wyk naar de Portugeesche haven. Er zijn reeds vier treinen met vluchtelingen aangekomen. Ook mevrouw Kruger is te Loren^o-Marquez, en president Steyn wordt eiken dag verwacht. De families der Boeren, die naar Barberton de wijk hadden genomen, hebben bevel ontvangen te vluchten; er zijn 'drie stoomschepen aangenomen om hen naar Nederland over te brengen. Uit Pretoria is de mededeeling ontvangen, dat in de eerste week van October het vertrek ,van Lord Roberts te verwachten was, eerst naar Natal ter bezichtiging van de slagvelden daar, dan verder naar Europa, daar do eigeniyke oorlog dan als geëindigd was te beschouwen. Men nam aan, dat de laatste commando's der Boeren, die van werkelijk belang waren en nog over eenig geschut beschikten, thans reeds zich ontbonden en voor het einde van de maand over de Portugeesche grens go drongen zouden zijn. De Boeren onder aanvoering van Botha moeten French by Avoca hebben tot staan gebracht. Gelijk wy gisteren meldden, komt de „Daily Mail" met het bericht, dat te Pretoria velen gelooven, dat Theron, Do Wet's rechterhand, die voor eenige dagen al doodgezegd is, niet tlood is. En nu Theron dus volgens die velen toeft, is natuurlijk de beurt van een anderen Boerenleider, om dood te zijn. En ditmaal is fet waarlijk al weer Do Wet zelf, dien de correspondent van Laffan te Johannesburg pp 7 Sept. laat sneuvelen by Potchefstroom. Volgens een kafferbediende zou De Wet een schot door de longen gekregen hebben en enkele uren later overleden zijn. Wy voor ons gelooven, dat èn De Wet èn Theron springlevend zijn, en hopen spoedig eens weer wat opwekkend nieuws van hen te hooren. Wh worden tegenwoordig waarlijk niet verwend met goed nieuws van onze stamgenooten. De pryzen van levensbehoeften en levens middelen te Johannesburg zyn enorm gestegen. Groenten zyn schier niet te krijgen, ge condenseerde melk kost 1.56 per bus, sui ker /*1.26 en 1.87 y2 per pond, varkens- vleesch 1.55 per pond. Zeep is niet meer voorhanden, kaarsen doen 1.55 per pak, lucifers 46 ets. en 62 Y* ets. per doos. Gistermorgen heeft een 41-jarige dienst bode alhier haar dienst verlaten en is tot heden daar niet weder teruggekeerd. Zy was den laatsten tyd melancholisch en is dien dag te 8 uren v.m. voor het laatst gezien in het Plantsoen alhier aan den waterkant. Haar signalement luidt: middelmatig van gestalte, blond haar, zeer slecht gebit, ge kleed met blauw katoenen japon, bonte schort en pantoffels. Zy is blootshoofds. Daar gevreesd wordt, dat haar een ongeluk is overkomen, verzoekt ae Commissaris van Politie te Leiden by ontdekking van haar of haar lyk bericht. Uit Znid-Afrika terug. Blykens eon by de directie der Neder- landsche Zuid-Afrikaansche Spoorwog-Maat- schappy ingekomen telegram van don consul- generaal der Nedorlanden te Kaapstad, is op 15 September jl. wederom een stoomschip, de Arundel Castle", van Kaapstad naar Ylissingen vertrokken met een aantal geëm ployeerden der Maatschapph met vrouwen en kinderen te zamon ongeveer 200 personon aan boord. Ook nu weder zyn de namen der terug keerenden niet by de directie bekend. Gemengd Nieuws. Gisteravond maakte een deel der bezoekers van het laatste Park-concert na afloop hiervan zich aan ongeregeldheden schuldig, zoo by hot Gangetje, waar een ge- ruimen tyd expressolyk de passage werd be lemmerd, als later op de Botermarkt en Viscli- markt, waar de planken eener vermeldo kist, welke aan don wal stond, als projectielen werden gebruikt. De politie maakte een einde aan deze relletjes, zonder dat zy met ge s Lr eng heid behoefde op te treden. Door de politie alhier is aan- gehouden een 16-Jarige knaap, die alhier zonder doel rondzwierf en van Amsterdam was komen loopen. De zwerveling is derwaarts overgebracht. De krygsraad te 's-Gravenhage veroordeelde D. G. R., hozaar by het 3de eskadron Sde regiment huzaren, wegens het met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening. wegnemen van een rybroek, toebe- hoorende aan een kameraad ter zake van diefstal in de chambree, tot 4 maanden mili taire gevangenisstraf. Uitgesproken werden do sententiën van het Hoog Militair Gerechtshof, waarby werden veroordeeld I. L. O., huzaar bij het 3do eskadron 3de regiment huzaren, tot 7 maanden militaire gevangenisstraf, met ontzegging voor 6 jaren ter zake van desertie na derde desertie. H. S. H. K., huzaar by het depot-eskadron te Leiden, tot 2 maanden gevangenisstraf ter zake van mishandeling van een ambtenaar gedurende de rechtmatige uitoefening zyner bediening in casu een stalwacht in functie. IH. A. N. S., korporaal by het 4de regiment infanterie, in garnizoen to Leiden, tot drie maanden militaire detentie, een maand ge vangenisstraf en degradatie ter zake van: lo. insubordinatie door het beleedigen met woorden van zyn meerdere in rang; 2o. mishandeling. De Hollandsche IJzeren-Spoor- weg-Maatscbappy liet gisteren, met het oog op de opening der Staten-Generaal, 14 buiten gewone treinen loopen. Uit Hull is te Scheveningen be- richt ontvangen dat de bom „De vyf Gebroe ders", reeder A. C. Roeloveld aldaar, door een Engelsche boot overvaren is. Do 'oom is ge zonken, doch de bemanning gelukkig gered. Een ballon, waarmode delucht- reizigor Antenne gi3toren te 's-Gravonhage zou opstygen, geraakte by do vulling in brand. Ook de kleeren van een 12-jarig jongetje, dat stond te kijken, vatten vuur. Hot knaapje, bekwam e^nstigo brandwonden en werd.in.het ziekenhuis opgenomen, doch zy'n toestand is niet levensgovaarlylr. Do agent Schouten, die vry van dienst was, blusohte de kleeren van het kind, en werd daarby zoodanig verwond, dat hy zich in het ziekenhuis moest laten verbinden en voorloopig geen dienst kan doon. Na aanbesteding van foura- ges voor do troepen te paard in hot garni zoen Den Haag is de levering gogund: voor haver aan de hooren Muntinga Co., te Rotterdam, a 68 1/10 cent; hot hooi aan den hoer C. Yeistraalon, Den Haag, a 45Ya cont; hot stroo aan don heer Poelgeest, te Leimuideu, a 29 9/10 cent, alles per 10 kilogram. T o g o n A. Blokkonhorst en "\Y. F. Biegstraten, bootwerkers, die op 18 Juli A. Maat, eveneens bootwerker, ernstig hebben mishandeld, omdat hy aan het werk was ge bleven, werd gisteren door het O. M. by de rechtbank te Rotterdam een gevangenisstraf van 8 maanden geéiacht, verminderd met de preventieve hechtenis. Voor den eersten be klaagde trad mr. P. J. Troeletra als verde diger op. Men schryft uit Tilburg aan „De TQd": Zondag werd in de kerk van het H. Hart aangekondigd, dat heden, Dinsdag 18 September, 's ochtends te 8 uren, de plechtige reconciliatie der kerk xou plaats hebben. Er werd bygevoegd, dat zulks als voorzichtigheidsmaatregel geschieden xou en men daardoor niet den uitslag van het onder zoek der justitie wil vooruitloopen of een besliste meening uitspreken over de plaata, waar de misdaad is gepleegd. Tevens werden de parochianen uitgenoodigd de solemneele mis by te woDen, waarmede de plechtigheid zou besloten worden, en God vurig te bidden dat Hy het zoenoffer aanneme, zich over de parochie ontferme, en aan den schuldige of de schuldigen de genade der bekeering schen ken moge. Telegrammen. PRETORIA, 18 Sept. (R. 0.) Generaal Pole Carew heeft Kaapmuiden genomen en daar 56 locomotieven benevens een ontzaglyko hoeveelheid rollend materieel buitgemaakt. LORENgO-MARQUEZ, 18 Sept. (R. O) Er is hier een ambulance-trein van de Boeren aangekomen, met 20 gewonde Boeren en vier gewonde Engelschen. Hedenavond zullen hier 600 uitgeweken Boeren aankomen. LONDEN, 19 Sept. (R. O.) Aan de „Daily Telegraph" wordt van gisteren uit Loren90- Marquez gemeld: Er is een geregeld gevecht geleverd halver wege Kaapmuiden en Hectorspruit, waarin de Boeren hevige verliezen leden. Lorengo-Marquez is overvol van Boeren. De Nederlandscho ambulance kwam, op haar terugtocht naar Europa, van Komatipoort hier aan. Er is een Portugees op de grens door Boorensnipers gedood. Gisteren vertrok oen battery naar de grens, maar zy werd op 63 K.M. afstands daarvanr door Kaffers onderschept. Het gevecht duurt voort. LORENQO-MARQUEZ, 18 Sopt. (R. 0.) By Komatipoort houdt het vechten aan. Alle beschikbare mrwschappen zyn naar de grens gezonden. Men verwacht, dat de brug over de Komati-rivier vernield zal worden. Er heerscht hier groote ongerustheid. LONDEN, 19 Sept. (R. 0.) Aan de „Daily Telegraph" wordt van gisteren nader uit Lorengo-Marquoz gemeld: De Engelschen zyn te Komatipoort; het hevige gevecht duurt voort. De Duitscb» stoomboot „Herzog" kwam hier aan. LORENgO-MARQUEZ, 17 September. (R. O.) President Kruger zal zich niet, zooals zyn plan was, aanboord van de „Herzog" begeven. BERLIJN, 18 September. (R. O.) De „Nord- deutscbe Allgemeine Zeitung" meldt: Aan de gezanten te Londen, Parys, St.-Petersburg, Rome, "Washington en Weenen, en aan het gezantschap te Tokio is per telegraaf een rondschryven gezonden, onderteekend Bülow, behelzend, dat de regeering voor het aan- knoopen" van diplomatieko onderhandelingen met de Chineesche regoering als voorwaarde stelt: het uitleveren van de personen, die gebleken zyn de eerste eigeniyke aanstich- tors tot de schending van het volkenrecht by de te Peking bedreven misdaden te wezen. De regeering stelt aan de betrokken Kabinetten voor, hun vertegenwoordigers te Peking op te dragen de aanwyzing te eischen van de bedoelde Chineesche leiders, aangaande wier schuld, wat de aanstichting tot of het bedrijven van de euveldaden betreft, geen twyfel mogeiyk is. LEIDEN, 10 September. By de posteryen en telegraphie is o. a, verplaatst de commies 4de kl. LJ. Bakker, van Leiden (telegraafkantoor), thans tydelyk te Zandvoort, naar het spoorwegpostkantoor No. 2 te Ylissingen. De nieuwo Pauselyke Encycliek over de sociale quaestie zal 30 September verschynen. Het sloomschip „Admiral" (uitreis) arri veerde 18 Sopt. te Port-Said; de „Bah," arri veerde 19 Sept van Batavia te Amsterdam; do „Burgemeester Den Tex," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Sept. van Southamp ton; de „Horzog" (uitreis) arriveerde 18 Sept. to Loremjo-Marquezde „Koningin-Regentes" vertrok 19 Sept. van Batavia naar Amsterdam; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Sept. van Suezde „Maas dam" arriveerde 19 Sept. van Nieuw-York te Rotterdam; do „Reichstag" (thuisreis) arri veerde 17 Sept. te Marseille; de „Stassfurt" vertrok 16 Sept. van Padang naar Amsterdam. Oegstgccst. Maandag #1 September a. s. zal gelegonheid worden gegeven tot kostelooze vaccinatie aan het Gemeentehuis, dos namid dags van 1 uur tot halitwee. Aan do firma Terbeck en Do Ridder to 's-Gravenhage is vergunning verleend tot het oprichten eener machinale stoomsteenfabriek aan den Hoogen Morschweg alhier sectie E No. 315. Noordwyk-aan-Zeo. 2 K.M. benoorden hot dorp is gestrand de schokker „M. A. 168," schipper H. Bakker; volk gered. Het vaartuig is vermoedeiyk verloren. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante ELISABETH JONGMANS, in den ouderdom van 63 jaren. Uit aller Daam, A. J. JONGMANS. Leides, 17 September 1900. Bezoeken kunnen niet worden a/ge wacht. 7061 10 Tot ml]n diepe droefheid overleed heden, meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde Zuster W11 iHBIr MINA MARIA GEIJER, in den ouder dom van byna 64 jaren. 7866 8 P. M. GEIJER. Leiden, 18 September 1900. Heden overleed, te mijnen huize, onze hartelijk geliefde Moedor, Be huwd- en Grootmoeder Mejuffrouw de Wed. SUZANNA POPTIE, geb. Van der Lelie, in den ouderdom van ruim 81 jaren. Mede namens Broeders, Zusters en verdere Familie, d. POPTIE jzn. Leiden, 19 September 1900. (Nieuwsteeg 8.) 7869 11 in de bepalingen op het Ficts- rijden en haar ebbe en vloed in de gemeente Leiden. Reeds bekeurden genieten de voorkeur. Brieven onder No. 7859 aan het Bureel v. d. Blad. 7 met vrije Bovenwoning te huur, aan het water gelogen, omtrek Haven, op drukken, netten stand. Geschikt voor verschillende doeleinden. Te bevragen: Woninggids, 7873 9 Boonunarkt 11. Centrale Bank voor Landbouw en Nijverheid. Directeur: Mr. II. ENGEL De Bank vergoedt voor golden, die haar A deposito worden ver strekt, de navolgende rente: 'met 8 dagen opzeggen5 2 j pCt. voor 3 maanden vast, met 6 woken opzeggen 3 'voor 6 maanden vast, met 6 weken opzeggen 3j voor 1 jaar vast, met 6 weken opzeggen 4 7863 17 A, W. SIJTHOFF, te Leiden, heeft slom verkrijgbaar gesteld: HANDLEIDINGEN Toor Vrouwelijke llaudwerken, doos de Redactie van de „Gracieuse". Tegen 1 November gevraagd: een flinke, zindelyke van buiten, niet beneden 20 jaren, Geref. of P. G., die goed kan koken en netjos werken en stryken. Ver- eischte: van goede getuigen voorzien. Brieven aan hot Bureel van dit Blad onder No. 7861. 10 De perceelen, Zaterdag 16 Septem ber jl. door Notaris J. F. MEINERS, te Leiden, geveild, zyn in bod ge bracht als volgt: I. Het perceel Trekvliet 18, te LeideD, opf 4200.— 2'. Het perceel Trek vliet 19, te Leiden, op 4200.— 3. Het perceel Bree- straat 75, te Leiden, op 3550.— Onmiddeliyk verb, met 60. 4. Hot perceel Zonne- veldsteeg 16, te Leiden, op 2360.— 5. Het perceel Kaiser- atraat 17, te Leiden, op 1300.— 6. Het perceel Kaiser- straat 19, met Vergunning, te Leiden, op2500.— 7. Het perceel Hooge- woerd 67, te Leiden, op 2760.— 8. Het perceel Ouden Ryn 77, te Leiden, op 2375.— 9. Het perceel Haarlem merstraat 231, te Leidon, op2736. 10. Hetpercoel Van-der- Werfstraat 47, te Leiden, op970.— Onmiddeliyk verh. met 26. II. Het perceel Van-der- Werfstraat 49, te Leiden, op1000.— 12. Het perceel Lange- gracht 101, te Leiden, op 1676.— 13. Het perceel Lange- gracht 63, te Leidon, op 840.— Onmiddeliyk verh. met 260. De perceelen Langegraclit 43 en 41 zijn UIT DE JI VM) VERKOCHT. 16. Het perceel Bei- poort 6, te Leiden, op 600.— Onmiddeliyk verh. met 60. 17. Het perceel Bei- poort 8, te Leiden, op 400.— Later verh. met 25.— 18. Het perceel Bei- poort 10, te Leiden, op 470. Later vorh. met 26.— 19. Het perceel Bel- poort 12, te Leiden, op 660.— Later verh. met 26.— 20. Het perceel Morsch- straat 11, te Leiden, op 1775.— Afslag Zaterdag 22 September a. s., des avonds halfacht, in Den Burcht te Leiden. Nadere inlichtingen ryn te ver- krügen en verhoogingen kunnen worden gedaan ten kantore van voornoemden Notaris, Breestraat 89, te Leiden. 7818 65 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 29 September, bij af slag op Zaterdag 6 Oc tober 1900, telkens des avonds to zeven «reu, ton overstaan van J. F. MEINERS, Notaris to Leiden, van IIFIZFN en FRVFN, te Leiden, van: No. 1. Het HUIS en ERF aan den Ouden Singel, Nos. 130 en 130a, te Leiden, en aldaar kadastraal bekend Sectie B, No. 1424, groot 87 centi aren, bestaande uit een afzonderlyke Benedenwoning, bevattende: Gang met Kast, Kamer en Suite, beide met 2 Kasten, de Suite met Stookplaats, Keuken met Kasten, Slaapkamer met Bedstede, beschoten Zolder. In de keuken Pompen voor goed Regen en Putwater. De Bovenwoning met afzonderiyken opgang, bevat: Voorkamer met Stook plaats, Bedstede en Kast, kleinere Voorkamer, Achterkamer met Stook plaats, Bedstede en 3 Kasten, Keuken, Zolder met drie Kamertjes en Vliering. De Benedenwoning is verhuurd voor 175.—, de Bovenwoning voor 200.— per jaar. No. 3. Het WINKELHUIS aan de Hooigracht No. 109 te Leiden, kad. bekend Sectie I, No. 2138, groot 63 centiaren, met een Gemeene Poort naar de Hooigracht, kad. Sectie I, No. 2299, groot 85 centiaren. Het Huis bevat: Winkelvertrek, Huis houdkamer met Stookplaats, Bedstede en Kast, Keuken met Uitgang in de Poort, Kamer met Bedstede en 2 Kasten, Voor- en Achtertrap, mooie Yoorkamer met Stookplaats en Kast, Alkoof, Portaal met Kast, twee kleine Zoldeis en Vliering. Verhuurd voor 4.— per week. No. 3. Het HUIS en ERF aan de Volmolengracht No. 5 te Leiden, kad. bekend Sectio B, No. 1426, groot 44 centiaren, bevattende: Voorhuis, Zykamer, Binnenkamer met Stook plaats, Bedstede en Kast, Plaats met Snuivertje, Bo venvoorkamer met Kast, Achterkamer met Stookplaats en Bedstede, Zolder. Beneden verhuurd voor 1.50, Boven voor ƒ1.— per No. 4. Het HUIS aan de Vol- molen8teeg No. 1 te Leiden en aldaar kad. bekend Sectie B. No. 565, groot 22 centiaren, bevattende 2 Kamers, waarvan een met Stookplaats, Bed stede en Kast, verder Zolder. Ver huurd geweest voor 1.25 per week. No. 5. Het HUIS en ERF aan de Volmolensteeg No. 3 te Leiden, en aldaar kad. bekend, Sectie B. No. 1703, groot 31 centiaren, bevattende Voor kamer, Binnenkamer met Stookplaats, Bedstede en Kelderkast, gedeelteiyk overdekte Plaats en Zolder. Verhuurd voor ƒ1.50 per week. No. 6. Het HUIS en ERF aan de Volmolensteeg, No. 5 te Leiden, kad. bekend Sectie H No. 1704, groot 31 centiaren. Ingericht on verhuurd als perceel 6. No. 7. Het HUIS en ERF, aan do Volmolensteeg No. 7, te Leiden, kad. Sectie B, No. 1705, groot 31 centiaren. Ingericht on verhuurd als perceel 5. No. 8. Het HUIS en ERF, aa*i de Volmolensteeg No. 9, te Leiden, kad. Sectie B, No. 1706, groot 81 centiaren. Ingericht en verhuurd als perceel 5. No. 9. Het HUIS in de Lyster- poort No. 1, achter de Volmolen- steog, te Leiden, kad. Sectie B, No. 1707, groot 28 centiaren, be vattende: Voor- en Achterportaal, Woonkamer met Stookplaats, Bod stede en Kast, Zolder. Verhuurd ge- woest voor 1.10 per week. No. 10. Het HUIS met ERF en TUIN, aan de Langegracht No. 114, te Leiden, kad. bekend Sectie B, No. 1708, groot 1 are, 50 centiaren, bevattende b e n o d e nGang, 2 kleine Zykamers, Binnenkamer met Stook plaats, Bedstede en Kast, Binnen plaats mot Loods, Keuken, Achter kamer, waarboven Zolder, Achter plaats en Tuin, boven: Voorkamer en Achterkamer, beide met Stook plaats en Bedstede, verder Zolder. Verhuurd voor 3.26 per week. No. 11. Het HUIS met ERF en TUINTJE aan de Valkensteeg, No. 14, te Leiden en aldaar kad. bekend Sectie F. No. 1033, groot 66 centiaren, bevattende beneden: Gang met Kast, Zykamer met Bedstede, Binnen kamer met Stookplaats, Bedstede en 2 Kasten, Keuken, Plaats en Tuin; boven: Voorkamer met Bedstede, Achterkamer met Stookplaats, Bed stede en Kast, Keuken en Zolder. Verhuurd, beneden voor 1.85, boven voor 1.60 per week. No. 12. Het HUIS en ERF aan het Prinsensteegje, No. 4 te Leiden, en aldaar kad. bekend, Sectie B, No. 1365, groot 25 centiaren, bevat tende: Voorhuis, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede, Plaatsje en Zolder. Verhuurd voor 1.15 por week. No. 13. Het HUIS en ERF aan het Prinsensteegje, No. 6 te Lelden, en aldaar kad. bekend Sectie B, No. 1366, groot 25 centiaren. Inge richt als perceel 12. Verhuurd voor ƒ0.85 per week. No. 14. Het HUIS en ERF aan de Achter-Zandstraat, No. 16 te Leiden, en aldaar kad. bekend Sectie B, No. 610, groot 81 centiaren, be vattende: Gang, Zykamer, Binnen kamer met Stookplaats, Bedstede en Kelderkast, Keuken, Plaats en Tuin, Boven-Voorkamer met Bedstede, Ach terkamer met Stookplaats, Bedstede ©n Kast, verder Zolder. Verhuurd voor ƒ2.25 per week. No. 15. Hot HUIS met ERF en TUINTJE aan de Volmolengracht, No. 22 te Leiden, en aldaar kad. bekend Sectie B, No. 978, groot 68 centiaren, bevattende, beneden: Gang, Zykamer met Bedstede en Kast, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede, Keuken, Plaats met Kaat, Tuintje; boven: Voorkamer met Kast, Achterkamer met Stook plaats, Bedstede en 2 Kasten en Keukentje, verder Zolder. Verhuurd: beneden voor ƒ2. boven voor 1.75 per week. No. 10. Het HUIS en ERF aan de Van-der-Werfstraat, No. 25, op den hook van de Lombardsteeg, te Leiden, en aldaar kad. bekend Sectie H, No. 1940, groot 31 centiaren, bevat tende: Voorhuis, Binnenkamer met Stookplaats, Bedstede en Kast, Plaats en Zolder. Verhuurd voor 1.50 per week. De Bovenwoning van perceel 1 en al de overige perceelen hebben Duin waterleiding, perceel 1 en 2 ook Gas leiding. 7866 192 De grondlasten bedragen voor per ceel 1 ƒ25.49; 2. ƒ14.20; 3. 5.88; 4. 3.20; 6. 3.24; 6. 8.24; 7. 3.24; 8. 3.24; 9. 2.07; 10. ƒ8.51; 11. ƒ9.63; 12. ƒ2.07; 13. 2.07; 14. ƒ6.25; 16. ƒ7.24; 16. ƒ8.25. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen op 1 November a. s. Te bezichtigen op Dinsdag en Don derdag, van 2 tot 4 uren. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ton kantore van voornoemden Notaris, Breestraat 89, alwaar van af Maandag 1 tot en met Yrydag 6 October a. s., van 9 tot 3 uren, verhoogingen kan nen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoogsom. AARDAPPELEKHANOEL. Scliaponsteeg l)y de Paordensteog. Zccuwschc Festers en Tool- scUe Blanwen in prima qualiteit. 7876 9 Zich beleefd aanbevelend. DAGELIJKS YERKKIJGBAAE versehe Eieren, cent per stuk, lste qualiteit Roomboter f E40 p. Kilo, Bruud- en Soepkippen, tegen concurreerenden prys. 7876 7 Erven J. TREUR, Hoenderpark, Ocgstgeest. BREESTRAAT 82, LEIDEN, dagelijks te consnlteeren, belialvc Dinsdags. 7813 7 Stoomvaart-Maatschappij Passagebcsprcklng naar INDIE. Goederenverzending. Zeeassurantiëik 1490 10 Hieuwe Rijn 3. een MAASDKAMER metPEX- SIOA", liefst omtrek Ziekenhuis. Br. fr. lott. NP aan den Boekh. van L. K. C. DE HA A3, Noord- einde 166, Den Haag. 7879 7 Daar met het zetten van het programma voor de feestviering op 3 October een aanvang wordt gemaakt, wordt nogmaals op de ge legenheid g6\vezen, om daarin ADVKRTËNTIË.V to plaatsen. Het programma zal weder om bij duizenden gedrukt, goed verspreid en voor de abonné's op het „Leidsch Dagblad" voor verminderden prijs verkrijgbaar gesteld worden. Aan alle medewerkenden der muziekkorpsen 600 per sonen— wordt een program :11a reeds te voren toegezonden en aangezien deze den ge- heelen dag in de stad blijven, zal dus een aa wijzing, waar heen zich te begevenniet onnoodig zijn. AdvertenISéin worden inge wacht: 7867 31 Bureel „LEIDSCH DAGBLAD". Te koop in 3 perceelen of in massa: ongeveer 16 bunder éénjarig TEEJiHOCT, staande: Ongeveer 6 bunder te Brummen aan de Steenfabriek van den Heer H. VAN DE LOO. Ongeveer 6 bunder te Olburgen aan do Populier en Ongeveer 5 bunder to Bingerden by Doosburg. 7870 21 Inlichtingen worden gegeven door den 6teenbaas te Brummen, door H. LEBBINK te Olburgen en door den steenbaas te Bingerden. Inschrijvingen worden ten huizo van den heer JOHAN VAN DE LOO te Dieren, uiteriyk op 5 October vóór 12 uren 's middags ingewachC. Met deze bericht ondergeteekende aan zyn geachte Begunstigors, dat hy zyn Magazyn weder heeft GEOPEND met verschillende soorten print» qualiteit Aardappelen, alaZecuwsclie Ronde, Paars- petten of CVestenO onToolsehe Blauwen, de van ouds beroemde Fleuren, fijne Duinaardappe len (Xindemanneu) alle eerste qualiteit en tot concurreerenden Te bekomen by 7878 18 J. PEEREBOOM, Levendaaf. R HOOGEWOEKD 50. 7303 8

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3