Mantelmagazijn „De Duif', WINTERMANTELS. Een extra sorteering KINDERMANTELS. No. 12442. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 15 SEPTEMBER. - DERDE BLAD. Burgerlijke Stand. KOLONIËN, Vervolg der Advertentiën. Dienstbode, Baren, Band en Modeartikelen. Te koop gevraagd: Openbare Verkoopiog. Parijs 1900. JOHJST DEWAFi SOES Haarlemmerstraat 67, LKIDEIV, bericht de ontvangst der NIEUWSTE MODELLEN Enorme keuze. Goede dualiteiten. Zeer lage prijzen. Leiden, It otterdam, Haarlemmerstraat 67. 7781108 Hoogstraat 344. Anno 1900. Gemeenteraad van Haarlemmermeer Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 16 leden. I Wordt medegedeeld: a prooes-verbaal van ^asopneming; b het bericht van het overladen op den 25sten Augustus 1900 van den ge beente-veldwachter N. Yan Leeuwen; c brief van de commissie tot pensionneering van politie-ambtenarend een adres van de weduwe N. Van Leeuwen om pensioen on e een adres van gemeente-ambtenaren om een pensioenfonds op te richten. De stukken, vermeld onder letter a en bworden voor kennisgeving aangenomen, terwyl de overige stukken zullen worden gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Wordt gunstig beschikt op het verzoek van de weduwe M. Verkuil Azn. om een monument te mogen plaatsen op een koopgraf. Eveneens wordt toegestaan het verzoek van J. Van der Wal van gelijke strekking. Wordt vastgesteld de gemeente-rekening over 1899, in ontvang op f 97,922.20, in uit gaaf op f 95,437.24, saldo f 2484.96; alsmede de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, in ontvang f 13,003.42, in uitgaaf/* 12,990.16s, saldo f 12.96'. Wordt aangeboden de bogrooting van inkom sten en uitgaven dezer gemeente voor 1901 en besloten deze te stellen in handen van de financieele commissie tot onderzoek en advies. Als voren wat betreft de begrooting voor hot Burgerlijk Armbestuur voor 1901. Tot leden der Commissie voor de Financiën worden benoemd de heeren B. Biesheuvel, voorzitter, J. Van Zijverden en F. L. Flaas, leden, alsmede tot leden der Commissie voor de Gemeontewerken de heeren J. H. M. Evelein, voorzitter, C. Bos en A. Suidgeest, leden. Wordt vastgesteld met 13 tegen 3 stemmen de ontworpen verordening op het rijden met motorrijtuigen in deze gemeente. Op voorstel van den heer 't Hooft wordt besloten de zaak der tramwegen te behan delen in een vergadering met gesloten deuren. De openbare vergadering wordt daarop ge sloten. Finanoiê oio Kronleki De Bears bleef ook deze week over liet algemeen stil. Verwonderen doet ons dit niet, want welke zou de oorzaak kunnen zijn van een willige markt? De politieke toostand in Afrika en vooral die in China is nog verre van roosklourig, terwyl ook de aanstaande of liever reeds een aanvang genomen hebbende verkiezingen in Amerika er ook nog het hare toe bijbrengen, om tot terughouding aan te sporen. Wel is waar zou men uit den terugtocht van president Kruger mogen besluiten, dat do oorlog in Zuid-Afrika zijn einde te gemoet gaat, doch van den anderen kant bezien, kon toch een reis van den ouden president naar Europa ook wel een gunstigen keer voor do Boeren- Ropubliekon in het uitzicht stellen. In elk geval is er geen enkele reden voor de Boerenveldbeeren in gelegen, om bet verzet tegen de geweldenaren op te geven. Wat China betreft, boewei de gezanten ontzet z\jn en Peking bemachtigd is en dus oogen- schijnlijk het doel der expeditie bereikt is, is men daar nog zeer verre van een .entente cordiale" verwijderd, ja, wij vreezen zelfs, dat nu eerst de ware strijd zal beginnen, want nu toch komen de bijzondere belangen eerst recht in het spel, en wy weten, dat dan de mogendheden eerst recht gevoelig zijn. Ook de Cbineezen zelf zijn volstrekt niet ingenomen met het voogdijschap, dat hun wordt opgedrongen. Hier ter Beurze was geld veel minder gemak- kelyk to verkrijgen en dientengevolge was ook de prolongatierente weder hooger. De grondtoon der Nederlandsche Staatsfondsen was flauw en hoewel in hot begin der week de koersen tamelijk vast waren, zoo verkeerden zij toch onder den druk van het duurdere geld en sloten op lager koersen, vooral de 3-pCts., welke in verhouding meer leden dan de Integralen. De Europeesche Staatsfondsen waren bijna onver anderd. De Portugeezen waren eigenlijk gezegd zwak, hoewel men met het oog op de verhouding tusschen Portugal en Engeland en de meer gunstige douane-ontvangsten zou mogen veronderstellen, dat deze fondsen thans meer gezocht zouden zijn en min of meer speculatief zouden mogen genoemd worden. Spanjaarden met weinig handel, doch iets hooger. De Council of foreign bondholders heeft het voorstel der reorganisatie goedgekeurd. Chineezen waren, hoewel er zeer weipig handel in was, toch vast gestemd. Mexicanen echter zeer zwak. Brazilianen min of meer lager en ook al met weinig handel. In Brazilië heersoht ook al groote geldschaarschte, zoodat de regeering besloten schijnt te hebben, om daaraan te gemoet te komen door aan de Banca da Republioa een voorschot te verleenen van 20,000 conto's de reis. Wat de unificatie van de schold van Argentinië betreft, schijnt het, dat de voorgestelde plannen onuitvoerbaar zijn, en er wellicht van do geheele zaak weer niets komen zal. Van de koloniale waarden waren do Tabaks- aandeelen in vaste, doch stille stemming. De berichten omtrent de stormen in Deli waren niet zonder invloed op de koersen. De goudmijn- waardon verkeerden in gedrukte stemming. De Guyana goud-placer kwamen 34 pCt. lager. Scheepvaartaandeelen waren meer gewild. Petro- leumwaarden verkeerden in aanmerkelijk boteren toestand. Moeara-Emm kwamen tot 163 pCt. Koninklijke verkeerden in betere stemming evenals Sumatra-Palembang. De Amerikaansche Spoorwogmarkt was flauw gestemd. In de eerste plaats kan men hiervoor als reden aanvoeren de afkondiging van de werk staking in de anthraciet-kolendistricten, terwijl ook de vreeselijke orkaan in Texas de Beurs te Nieuw-York ontstemde. De verschrikkelijke ver woesting, door dezen orkaan te Galveston veroor zaakt, is niet te omschrijven. Onder de Spoorweg maatschappijen, welko hierdoor voornamelijk ge troffen worden, bekleedt de Southern-Pacific een eerste plaats, lloar kostbare terminals zijn gehoel verwoest en wat meer is, heel waarschijnlijk zal Galveston niet meer worden herbouwd, en de stapel dus naar een andere haven verplaatst worden. Hoogstwaarschijnlijk zal Port-Arthur daarvan profiteeren. Door de ligging verder land waarts is, zal deze haven wellicht voor zulk een treurig lot beveiligd worden. De Gulfwaarden althans verbeterden sinds de catastrophe. Mocht het gebenren, dat Port-Arthur den handel en de scheepvaart van Galveston zou bemachtigen, dan kan dit niet anders dan aan de Gnlfwaarden ten goede komen, doch wanneer men de waarde der Gulfwaarden wil bepalen, moet men steeds voor oogen houden, dat de netto ontvangsten zeer veel moeten verbeteren, vóór men op eenig dividend op de preferente aandeelen zal kunnen rekenen. Ja zelfs voor de eerste-hypo- theek-obligatiën zal het zeer te wenschen zyn, dat de netto's aanmerkelijk verbeteren, wil men kunnen rekenen op geregelde rentebetaling. Bijnlandsche Bank. AARLANDERVEEN. Bevallen: R. W.Uithol geb. Dam Z. N- Esveldt geb. Bergshoeff D. M. v. d. Meer geb. Schreurs D. Overleden: A. C. Don Ouden D. 6 m. K. Den Brave Z. 1 j. ALFEN. Bevallen: G. J. Kwakernaak geb. Van Leeuwen Z. Ovorleden: M. Butterman Z. 2 m. BODEGRAVEN. Bevallen: N. Punsolie geb. Van Ryn D. J. De Vos geb. Broeren Z. B. Van Tol geb. Van Wonsveen D. G. Nodorhoff geb. Ou wen dijk D. Overleden: W. De Jong, wed. van A. Graaf land, 63 j. Gehuwd: L. F. Kniijt jm. 28 j. en C. Boer jd. 24 j. BAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. P. Van Opmeer en A Uitennark. H. Meiman en W. Boere. H. Vonhof en G. Zonneveld. J. Zoeteïnan en A. Zonneveld. Gehuwd: G. Visbeen en G. Verwoerdt. Bevallen. T. Vastenhout geb. Zoet Z. M. N. Verhulst geb. Wijntje Z. J. Vermoy geb. Persoon D. M. Vaandering geb. De Vos D. C. De Vlieger geb. Egbers levenl. Z. N. Juu- gerius geb. Van Delft Z. W. Mugchielse geb. Oldenburg Z. M. A. Doekes geb. Los D. G. Korsuize geb. Roodzand D. M. Granneraan geb. Beers D. J. Dol geb. Luchtenborg Z. G. Guldemeestor geb. Jansen D. A. Snijder geb. Brasser D. D. Husemeier geb. Post D. Overléden: M. Van der Sloot 76 j. M. G. Van der Riet geb. Haffner 44 j. T. J. Dui venvoorden 2 m. H. T. Jansen 9 m. H AZERS WO U DE. Ondertrouwd: K. Sloot weg 25 j. en Ja. De Groot 23 j., beiden te Hazers- woude. D. Van Klaveren 28 j., te Hazerswoude, en G. Terhorst 26 j., te Woubrugge. NIEUWKOOP. Gehuwd: Joh. Twaalfhoven 33 j. en M. Boetekees 25 j. OUDSHOORN. Bevallen: A Tuinenburg geb. Van der Ham Z. RIJNZATERWOUDE. B ev allen: D. Van der Wel, echt. van C. Treur, D. TER-AAR. Bevalleu: C. S. Angenent geb. Verburg D. E. Slootweg geb. Van Zijl D. C. Mauk geb. Van Staveren Z. II. Langhout geb. Van Elswijk Z. Ovorleden: A. Zwaan, eebtg. van J. G. Baas, 33 j. ZOETERWOUDE. Geboren: LeendertPietcr Haijo, Z. van H. Haaksma en H. Oosterlee. Christina Gorarda, D. van W. Molenkamp en M. Reeuwijk. Overleden: Jacob Moll v. Charante 2 m. Levenloos aangegeven kind van J. Boere en J. Zengers. Johanna Zengers 42 j., gehuwd met J. Boere. Ondertrouwd: J. Eikerbout 25 j., wonende te Leiden, en M. v. d. Knaap 23 j., wonende alhier. BATAVIA, 1116 Augustus. (Nederlandsche en Fransche mails.) Het „Bat. Nbld." verneemt, dat de 1ste luitenant der infanterie Bense, oud krygs- schoolleerling en secretaris van do militaire spoorwegcommissie, geheel belangloos een tactischen leercursus zal gaan openen, die zal kunnen worden bijgewoond door alle officieren, die zich voor het toelatingsexamen voor de Hoogero Krijgsschool zullen willen bekwamen. Naar hetzelfde blad verneemt, is de meenïng van de geneeskundige faculteit, dat, als de luitenant der cavalerie Do Koningh zal her stellen, hy zoo spoedig mogelijk naar Europa zal moeten vertrekken, doch zoo ooit, dan toch het eerste jaar volstrekt niet aan krijgs schoolstudiën zal mogen denkon. Ook hoort hot blad, dat de dirigeerende officier van gez. 1ste kl., overste J. A. C. Maier, eerstaanwezend off. van gez. in de lste mil. afd. op Java, van plan is, om, nadat hy 2 jaren in zyn tegen woordigen rang zal hebben gediend, mot pensioen te gaan. Particuliere belangen schijnen hem op nog betrekkelijk jeugdigen leeftyd naar het moederland terug te roepen. De tydelyke hulponderwijzeres C. J. C. Degent zal binnenkort eervol ontslag uit 's lands dienst vragen. De hulponderwijzer te Banda Neira C. 0. Strootman heeft wegens gezondheidsredenen overplaatsing gevraagd naar een koel klimaat. ATJEH. De „Java-Courant" van 10 Aug. meldt: „Volgens uit Kotta-Radja ontvangen tele grammen overviel en arresteorde een detache ment uit Meulaboh in Boebon „Toukoe Tjl" Radja Nagó van Meulaboh en maakte bij die gelegenheid twee Beaumontgeweren buit. Een colonne van Meulaboh maakte een tocht over Moego naar Wódjla. Tot naby Koeala Beë werd slechts een licht verzet van enkele met voorlaadgeweren gewapende kleine benden ondervonden. Do vyand liet 17 gesneuvelden met hun wapens in onze handen." Aan een uit Kotta-Radja door de Regeering ontvangen telegram wordt het volgende ont leend Een colonne van Meulaboh maakte een tocht over Lango naar Djamba, gelegen naby het hooggebergte. De nederzetting van Tjoet Nja Dien, gelegen by Getambang Baroe, was geheel verlaten, tegonBtand werd niet geboden. Tjoet Nja Dien w£is met haar - volgelingen naar Seunagan gevlucht. Tweo kleine benden Bovenlanders werden verrast en lieten vyf dooden met hun wapens in onze handen. De colonne van Keureutoö kwam gereed met den aanlog van den weg naar Rampaih; in Koureutoë was het overal rustig. De colonne brak het bivak to Peutöö op, om KeudèGcu- dong te bezetten en in Geudong, Bloeë, Sama- koero en Blang Mangat te patrouilleeren. Na die streken van vyanden te hebben gezuiverd, zou de colonne naar Kotta-Radja terugkeeren. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn de volgendo beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Bepaald: Dat het aan L. C. Kramer, gewezen opzichter 2de kl. by den waterstaat en 'a lands burgerlijke openbare werken verleend ontslag uit zyn betrekking als eervol moet worden beschouwd. Ontslagen: Eervol uit 'slands dienst, L. C. Kramor voornoemd. Aangeteekend: Dat ter vervanging van dou afgetreden voorzitter van het college van curatoren van het gymnasium Willem III, te Batavia, mr. J. C. Mulock Houwer, als zoodanig is verkozen het lid mr. Th. H. De Meester. Verleend: Wegens langdurigen dienstoen jaar verlof naar Europa aan den opzichter der werkplaatsen lste kl. bij den dienst der exploitatie van den Staatsspoorweg ter Sumatra's Westkust, C. M. Van Houtrijve. Gesteld: Tot ultimo December 1900 of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn tor be schikking van den voorzitter van den landraad te Malang (Pasoeroean) om te worden belast met griffiorswerkzaamheden by die reohtbank, F. De Ridder Mzn., particulier. Ontslagen: Eervol nit zyn betrekking, de hulponderwijzer aan de kweekschool voor inlanasche onderwijzers te Bandoeng (Preanger Regent schappen) CL Hekker, ten einde aen directeur van onderwys, eeredienst en nijverheid gelegenheid te geven hem tijdelijk werkzaam te stellen als onderwijzer 3de kl. by het openbaar lager onderwijs voor Europeanen. T y del ij k belast: Met de waarneming der betrekking van hulponderwijzer aan de kweek school voor inlandsche onderwijzers te Bandoeng (Preanger Regentschappen!, de onderwijzer 3de kl. bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen B. J. Vis8cher. DEPARTEMENT VAN OORLOG. Wordt bij aankomst geplaatst: bij het 16de bataljon te Padang-Pandjang, de kapitein van verlof uit Nederland terug verwacht wordende W. H. F. H. De Tourton Bruyns; bij het 6de bat. te Willem I, de kapitein van verlof uit Nederland terug verwacht wordende W. Smits; by het 17de bat., de 2de luit. uit Nederland ver wacht wordende, zynde bestemd voor den dienst hier to lande, J. D. Roukens; bij het 16de bat. te Padang-Pandjang, de 2de lnit. uit Nederland verwacht wordende, zijnde bestemd voor den dienst hier te lande, If. L. Bierman; by hel 15de bal., de 2de luit. uit Nederland verwacht wordende, zijnde bestemd voor den dienst hier te lande, D. Van den Berg. Overgeplaatst: By de troepenmacht in Atjeh en Onderhoorigheden t. n. i., de lste luit. bij het garnizoensbataljon van Sumatra's West kust te Bangkinang, J. G. De Greef; van Magelang naar Semarang, de off. van gez. lste kl. J. H. Anschutz; by aankomst in Indië te Padang, de off. van gez. lste kL J. A. Tamson, keerende van verlof terug; bij het 10de bataljon, de kapitein bij het 18de bat. H. J. L. Homburg; by het 16de bat. te Padang-Pandjang, de kapitein bij het 12do bat., geëvacueerd van Atjeh naar Padang on t. n. L overgeplaatst bij hetsubsistonten- kader aldaar, G. E. Spirlet; bij het sabsifltentenkader to Batavia, de lste laitenant by bet garnizoens-bataljon der Z./O. afdeeling van Borneo, H. G. Smagge; by het garnizoens-bataljon der Z./O. afdeeling van Borneo, de lste luit. bij het lido bat. L. A Bedet. Bij aankomst geplaatst by het 8ste bat. met intrekking zijner plaatsing by hot 16de bat., de kapitein van verlof uit Nederland terugverwacht wordende, W. H. F. A. De Tourton Bruyns. Bij den militairen geneeskundigen dienst Bevorderd: Tot dirigeerend off. van gez. 1ste kl., de dirigeerende off. van gez. 2de kl. J. Haga; tot dirigeerend off. van gez. 2de kl., de offl van gez. lste kl. J. C. O. Grön. Alfen. Naar wy uit betrouwbare bron vernemen, zal mot den a. s. winterdienst de schooltrein tusschen Leiden en Bodegraven weder worden ingevoerd. Vertrek van Leiden 's namiddags 4 u. 20 m. De trein rydt 's Maandags, Dinsdags, Donder dags en Vrydags. Alkemade* Als éénige candidaafc voor hot lidmaatschap van den Raad is de heer J. Bonda, gesteld door verschillende kiezers van Oude- on Nieuwe-Wetering, mitsdien, zonder stem- miug, reeds dadelyk benoemd. De heer P. -Roeloffs, die gesteld zou worden door do A.-R. kiesvereeniging „Nederland en Oranje", heeft zich teruggetrokken. Bodegraven. Een juffrouw, alhior, had zich vermaakt, In gezelschap van een heer, met spelevaren op den Ryn. Toen het reeds donker was, werd er weder naar huis geroeid. In de sluis zou de juffrouw uit het bootje stappen, maar dit was licht en de juffrouw nogal zwaar, waardoor het bootje kantelde en de juffrouw het aangename roeitochtje moest besluiten met een onderdompeling in den Ryn. Hulpvaardige handen brachten haar echter spoedig op het droge. Het bestuur van den Noordzyderpolder, alhier, zal op 21 Sept. a. s. schouw voeren overdo slooten, vlieten, weteringen en hoofden einden, gelegen in genoemden polder. Op 26 Sept. a. s. zal hetzelfde worden ge daan door het bestuur van den Meyepolder, alhier. Katwyk. In de afgeloopen week zyn van do haringvisschery teruggekomen: KW. 12, reedery Meerburg, 200 kantjes; KW. 67, reeder B. Dykdrenth, 140 kantjes; KW. 53, reeder M. Haasnoot, 280 kantjes; KW. 86, reedery Katwyk-aan-Zeo, 125 kantjes; KW. 90, alsvoren, 120 kantjes; KW. 34, alsvoren, 120 kantjes; KW. 50, reeder L. v. Duyn, 270 kantjes, en KW. 21, reeder W. Taat, 350 kantjes. Was de markt in hot begin der week iets gedrukt, gisteren waren de pryzen weder veel styver, zoodat de vaartuigen aardige besommingen maken. Koudekerk. Over den demoraliseerenden invloed van het alcoholisme zouden ter over tuiging de uitspraken van tal van bevoegde autoriteiten kunnen worden aangehaald; niet noodig: het dageiyksch loven brengt een ieder in kennis met diep-treurige gevallen, waarby- hy met eigen oogen de realiteit dor drank ellende aanschouwt. Zoo werd dezo week te dezer plaatse een drama afgespeeld, waarin de hoofdpersoon, door de verdervende macht der drankzucht gevoerd tot een toestand van geestolyke onmacht, zyn onverschilligheid^ toonde tegenover moreele conflicten, tegenover do verachting van de zydo zyner medeburgers. Het zedelyk gevoel verbannende, verzette hy zich togen do goede bedoelingen zoowel van andoren als van zyn ouders, die den publieken weg nu juist niet voor plaats van handeling geschikt oordeelden, allerminst op dat uur, waarop het verkeer zich gewoonlyk door groote drukte kenmerkt. Toch al had het schouwspel de aandacht getrokken van veel1 toeschouwers, die ook by de verwikkelingen van onverdeelde belangstelling biyk gaven. Do catastrophe volgde eerst na de komst der politie, wier taak niet gemakkolyk was, den held aan haar macht te doen gehoorzamen. Loimuiden. De vergadering van den Bonds- ring „Oudo-Wetoring en Omstreken", van Chr. Jongelingsvereenigingen, gohouden in het Geref. kerkgebouw alhier, werd met go- bed en psalmgezang door den voorzitter, Oen heer Bontje, geopend, waarna de notulen werden gelezen on goedgekeurd. Hierna werd het woord gegeven achtereenvolgens aan de i heeren Vroonland en Van der Blom, die do onderwerpen „Het Lot" en „Hoe moet een Geref. Jongelingsvoreeniging haar jaarfeest vieren?" inleidden, welke besprokingen aan gename discussiön uitlokten. Na psalmgezang sloot Ds. Voet de vergadering met dankgebed. Noordwykerhout. Dat do tweede uitvoe ring van do tooneelvoreeniging „K. I. O. D." Woensdag-avond zooveel beter was bezocht dan die van Maandag, ben ik zoo vry aan te nemen als een gunstig verschynsel. Hot Lof men heeft willen zeggen: laat ons de kat eens uit den boom kyken en eerst het oordeel afwachten over de eerste. Dat oordeal is be- paald gunstig geweest, althans de zaal iïi „Het Wapen van Noordwykerhout" van den heer Van den Ende was by do tweede uit- voering stampvol. De stemming van de toeschouwers was er al spoedig en bleef steeds de rechte. De nommera in de eerste afdeeling voldeden wel het beste. „Laura, maak licht" werd typisch weerge geven door den heer v. d. E., en de gebroeders W. en T. v. d. Burg beloven ook hoelwat op dat gebied, vooral de laatste. Zyn „Ovor- zicht van den Transvaalschen oorlog" was heel goed. „Dronkonmanstypon" echter kun», nen my, hoe good ook weergegeven, niet bekoren. Die tooneelen zyn m. i. altyd stuitend en de geestigheden er by behoorend van' twyfelachtig allooi. De heeren zullen het, by eenig nadenken, mot my eens zyn. Een vol genden keor krygen we nu zeker eens een blyspel van oenigen omvang. Waar de leden hebben blyk gegeven iets goeds te willen en veelbelovende krachten te bezitten, zal het wel gaan. De heer Kiek, uit Leiden, luisterde de voor], stelling op met een phonograaf. Op Dinsdag 18 dezer, voorm. te 9 uren, zal in een lokaal van het oude schoolgebouw gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting voor hen, die zich daartoe vóór of op 17 dezer op de secretarie aan melden tot des namiddags te 1 uur. Ook het biljartconcours in het cafó „Het Wapen van Noordwykerhout" was zeor geanimeerd. Na harden kamp tusschen een' dertigtal spelers kon de heer v. d. Ende den lsten, 2den, 3den en 4den prys respectiovelyk uitreikon aan de heeren E. v. d. Borg Tzn.# J. Heemskerk Wzn., P. Warmerdam Pzn. en L. Heemskerk Pzn. Ryiusburg. Op eon byeenkomst van blcem- bollenkweekers, gisteravond by den heer H. Coster gehouden, is besloten Donderdag 4 October a. s. een veiling te doen houden van droge bloembollen in het café „De Landbouw.'', Reeds werden 400 nummers opgegeven. Wou brugge. Het verzoek van P. J. Volle-, bregt, tot oprichting eener slachtery alhier, is door Burg. en Woths. voorwaardelyk inge-1 willigd. Mevrouw VAN STOCK.UM, te Lisso, verlangt met November; een nette, bekwame voor Tweede Meid, liefst Prot. Gods dienst. 7769 7 In bovengenoemd vak kan met half October geplaatst worden (Extern): een net, eenvoudig MEISJE; ©enigszins met het vak bekend is vereischte. Brieven Bureel van dit Blad No. 7761. 8 een ruim PAKHUIS, aan of naby de Tramiyn gelegen. Brieven met opgave van conditiën onder No. 110 aan A. L. DE VLIEGER, Bree- straat 132. 7757 7 Mr. D. VAN RIESSEN, Notaris te Katwyk, zal op Honderdag 27 September 190O, des morgens te halfelt^ ten huize van den Heer G. VLASVELD, te Valkenburg, om contant geld, in het open baar verkoopeu: Vier Kali'koeien, drie Vare koeien, drie Kalveren, vijf Lammeren, 8500 Kilogram Voorhoof, 1000 Kilogram Na- hooi, Melkkar en Hond, Kruiwagen, Melkketels, Melkbussen, Hooigereed- schap, Hekken, Palen en hetgeen verder te voorschyn zal worden ge bracht. Te bezichtigen één uur vóór de verkooping. Na afloop zal om contant geld worden verhuurd de Naweide, van 27 September tot Kerstmis 1900, van ca. ze» hectaren Weiland, onder Valkenburg, in den Zonne- veldschen polder, in 5 perceelen. Nadere inlichtingen en aan wy zing te bekomen by den Heer G. VLAS VELD, te Valkenburg. 7765 29 behaalden voor hun SOOTSH WHISKEY den eenigsten GRAND PRIX. Hoogste Onderscheiding. 7766 20 HooMasjenlsn voor Nederland en Koloniën: LUC. WOLVERS Co.. Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9