ZONDAGSRUST. BEUZEMAKER Co., F. F. W. HEISTZ Co., Vrijwillige Verknoping, AANBESTEDING. ftlaatkiiippen. - Kostuamnaaien. U A. A. BI JSüG, Rijtilandsolio Bankvereenipg Goedkoopst en solïcdstvervoer met gesloten cn platte wagens. H.BraltHi.,E08mlraat8, Onderlinge Levensverzekering van Eigen Inlp. Agent voor Leiden en OmstrekenA. J. BINNENDIJK en F. DE BOEB, Rapenburg 99. Gevestigd: Anoa-Paniownasir. 28, Hts D. MDYBERMAN, W. VAN BEELEN Cl, te Katwijk, Openbare Vrijwillige Verknoping, R.1 OienstSiode Openbare Vrijwillige Verkooping, Uitgesneden Ooraed-Bccf (Libby). Algemecue beschouwing van Lichamen cn Krachten, ïïarratc cn Moleculaire Krachten, Leep der Trillingen eR Geluid, was men afhankolyk van de goede luim des 'schippers om het eiland to betreden zoowel als om het te verlaten. De meeste huizen 'hadden de vuurplaat midden in de kamer; een oponing in het dak, welko door twee luiken gesloten kon worden, diende tot schoor steen. Wanneer de echtgenoote van den predikant huisbezoek ging doen, dan sloeg zij uit voorzorg oen „rookmantel" om, speciaal voor die gelegenheid bewaard. De jeugdige jongeling draaide anderhalf jaar om zyn aangebedene heen, vóór hft officieel 'om het jawoord kwam. Was dit gewichtige i woord gesproken en door wederzydschefarailiön bekrachtigd, dan mochten zy samen wandelen en deden dit, niet „armpje-door," maar pink aan pink, langs de smaile, bochtige paadjes en dijkjes, over vonders en plankjes, tot de kermis verscheen. Men maakte afspraak met vier of vyf even gelukkige paartjes; de meisjes brachten in haar boezelaar een voorraad koek mee, de jongens voerden een kannetje anys aan, en daarmee trok men naar de kramen, denkt go misschien. MisI Naar huis of naar de herberg? Ook niet. Naar eei» botter 1 alwaar men in het vooronder den ganschen nacht allergenoeglijkst feestvierde. Eindelijk komt de lang verbeide dag van de bruiloft. Men gaat aanteekenen. De bloed verwanten van bruid en bruigom, d. w. z. drievierde part van Markens bevolking, vormen samen een stoet, zeer lang en zeer plechtig. Men loopt, als de ganzen, achter elkander; eerst do man, dan mejuffrouw zyn echt genoote of verloofde; dan weer de man, enz., om den anderen. Alloen het bruidspaar mag naast elkaar wandelen. Allen zijn in het Zondagsche tenue; de heeren met hoogen hoed, wambuis met gouden knoopen, wüdo broek, zwarte kousen en muilen, en gewapend met een lange pijp; het vrouwelyk geslacht zoo bont mogelijk gekleed. Het spreekt vanzelf, dat de held van den dag oen echte bruigoraspljp hoeft, door de bruid met eigen hand versierd By het bruiloftsmaal bestaat do hoofdschotel uit een bijzondere soort brood pap, waarvan wy het recept vergeten zyn, doch die buitengewoon smakelyk moet zyn. De kinderen schynen inderdaad tot hun zesde jaar allen meisjes of lievor kleine vrouwtjes. Zelfs do knapen dragen pony en lange ki uilen. Zo zyn slechts van de meisjes onderscheiden door een alleen voor ingewijden kenbaar teeken aan het fraai geborduurd mutsje. Wanneer echter dit levensjaar bereikt i3. mogen zy naar den barbier wandelen, die hét lange haar in manneljjke vormen snoeit; zy krjjgen dan in plaats van de vrouwen muts een pet op en zootjes aan volgen de andere kleedingst ukken der herschepping, Is ergens een doode, dan komt op den dag der begrafenis de gansche familie samen in het sterfhuis en allen zitten zwijgend op den grond. De naaste bloedverwanten leunen met het hoofd op do kist. Zoo wacht men tot het teeken van vertrek gegeven wordt. Dan nemen de dragers de baar op en allen volgen, eerst de mannen, dan de vrouwen, naar den grafheuvel. Is het lijk in de groeve bijgezet, dan werpen do naaste familieleden ieder op hun beurt een schop aarde op do kist. De grafheuvel is het eenige overblijfsel van een oude buurt, die „Altena" heette. Op enkele werven houdt men den naam nog in aandenken; die gestorven is wordt niet be graven, doch naar Altena gebracht. De Markensche kerk is eerwaardig oud; zóó oud, dat men er met stormweer geen oefening in durft houden. Indien de Markers geld hadden, stond er reeds lang een nieuw kerkgebouw; misschien was er dan ook een nieuwe luidklok, aangezien de huidige ge barsten is en een geluid voortbrengt, alsof zekere twee keukengoreodschappen met elkaar in aanraking komen. Doch de goede lieden z\jn niet ryk, en hopen nog altyd, dat er eens een rijke „iemand" op het eiland komt, die, mot den toestand begaan, een flinke som voor een nieuwe Hervormds kerk schenkt. Thans- worden de bezoekers der kerk, de nieuwsgierigen, in de gelegenheid gesteld een gave te offeren en is er reeds in menige Nod.-Herv. Gem. in den lande voor het goede doel gecollecteerd. 't Zou echter jammer zjjn voor het „typische", als de oude kerk mot haar scheepjes van den aardbodem verdween. Er raakt al zooveel op Marken weg. Op het geheele eiland is nog slechts éón huis, dat naar ouden trant de vuurplaat midden in het vertrek heeft en den rook door hot dak laat gaan. Er verrijzen hier en daar verscheidene stcenen huizen. Hot vrouwelijk geslacht is niet zoo schuw moer als eertijds, toon het by de verschijning van een vreemdeling naar binnen vloog en de deur op den grendel deed; nu roept het zelf de bezoekers van het eiland in huis en pocht in zoo'n museum van oudheden op pronkbedden en sloopen en oud-Dolftschlaat zich photographeeron en wyst hoe hoog soms het water in huis staat en waar de bewoners dan verblyf houdenop den zolder. De Engel- schen hebben het van 't jaar evenwel by hen verkorven door hun oorlog togen de Boeren; zy worden met den nek aangezien door de stoere Markers, als zy op hun grasryk eiland aan den arbeid zyn, en een hunner heeft, don Britten ton wolkom, op een schuur naby do haven geschreven: „Leven de Boeren 1" Wat zal Markens toekomst zyn? Zullende postkaarten van het eiland mettertyd geld waard worden? Als de Zuiderzee is drooggemaakt en in kolossale vierkanten verdeeld, alle precies even groot, dan zyn do Markers verdwenen. Hun- kleedy, een wassen pop omgehangen, zal slechts in het Rijksmuseum te vinden zyn. Men zal met den spoortrein voorby eenige heuveltjes ryden en de kinderen zullen vragen „Pa, waar was Marken vroeger?" ONGEVALLENWET. In haar Memorie 'van Antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer, zegt de Regeoring o. a. nog het volgende: „Hoe "was na het votum der Eerste Kamer, die de vorige Ongevallenwet verwierp, de toe stand? Uit do debatton was gebleken, dat by de meerderheid der Eerste Kamer geen be zwaren bestonden tegen doel en strekkiDg der wetsvoordracht, maar, dat velen ernstige bedenkingen hadden tegon: lo. do publiek rechtelijke regeling dezer materie; 2o. de ruime mate van voorziening in de geldeiyke gevolgen der ongevallen en 3o, het gemis van bepalingen, waarby eigen verzekering of ver zekering by maatschappyen werd toegelaten. Aan de twee oerstgenoomde bezwaren tege moet te komen was den ministers onmogeiyk. Anders was het gesteld met het derde be zwaar. Yan den aanvang der discussion af is door de Regeering verklaard, dat, hoewel zy de aanneming van haar ontwerp, zonder eenige byvoeging, verkiesiyk achtte, zy zich nochtans by bepalingen als de bedoolde, mits deugdelijk geredigeerd en geen Inbreuk makende op de rechtstreeksche betrekking tusschen do verzekerden en de Bank, zou kunnen neerleggen; tegenover het amende ment van de hoeren De Beaufort c. s. is zelfs een byzonder tegemoetkomende houding door haar aangenomen. Zy kon dus zonder eenige inconsequentie te begaan een nieuw ontwerp indienen, artikelen behelzende in don geest van dat amendement. Daarenboven had de meerderheid der Tweede Kamer, schoon ver deeld ten aanzien der uitwerking van het beginsel der verzekering buiten do Bank zich ten gunste van dat beginsel zelf uitgesproken. Lag het dan niet voor de hand den stap te doen, waartoe door de Regeeriog besloten is Had zy dien stap nagelaten, men zou haar terecht beschuldigd hebben van de eerste voorwaarde te miskennen, waaronder heb parlementaire stelsel op den duur kan stand houden: bereidwilligheid tot gomeen ovorleg, tot allo concession, die met beginselvastheid vereenigbaar zyn. Men zou haar ook mot reden gevraagd kunnen hebben, of het haar ernst was, toen zy de urgentie der voorge stelde wet betoogde. Het wil den ministers voorkomen, dat zelden klaarder was aange wezen, welken weg de Rogeering moest inslaan. Zy heeft geen oogenblik geaarzeld dien weg te kiezen. „Begrypelyk is het, dat de weder-indiening van het ontwerp met opneming van do nieuwe artikelen geen toejuiching vindt by dezulken, die deze artikelen onaannemelijk achten. Bevreemdend is het daarentegen, dat evenzoo scbynt geoordeeld te worden door andoren. „Het Kabinet zou uit den weg zyn gegaan voor het votum der Eerste Kamer 1 Hierop is te antwoorden, dat de Regeering na het votum der Eerste Kamer uitsluitend is te rade ge gaan met hot groote belang tot het spoedig tot stand komon eener regeling in den geost van die, met welke de Tweede Kamer zich bereids vareenigd had. Het staat bovendien niot vast om welke reden de meordorhoid dor Eerste Kamer de wetsvoordracht heeft afgestemd, hetzy op grond van het publiek- rechteiyk beginsel der voordracht, hotzy om het centrali3eerend karakter daarvan. Do Regeering kan dan ook op dit oogen- blik slechts hopen, dat voor het nieuwe ont werp eon meordorheid in do Eorsto Kamer te vinden zal zyn. „Hot Kabinet zou tegon zyn overtuiging hebbon toegegeven aan don drang der groote werkgovers. Niets is minder juist. De Regee ring heeft slechts rekening gehouden met den in de Staten-Generaal vry algemeen gouiton wenscli, dat de organisatie der verzekering wat minder centralisoerend zou wordon, en zy heeft getracht de technische bezwaren te ondervangen op grond van welke zy lioofd- zakeiyk het amendement-Lobman c. s. had bestreden. „Versterkt wordt de invloed der Eerste Kamer! Gestold dit ware alzoo: maar indien oen gedragslijn ware gekozen, die de tot standkoming der wet zooals byna met vol strekte zekerheid te voorspollen was jaren lang verschoven had, zou zich dan die invloed in mindere mate hebben doen geldon? „Aan de Eerste Kamer is zydelings een recht van amendement toegekend 1 Dit argu ment bowyst te veel, want het zou moeten leiden tot doze slotsom, dat geen door de Eersto Kamer verworpen wetsvoorstel opnieuw mag worden ingediend met wyzigingen, die het voor deze aannemelijker maken. Het argument is bovendien niet juist, omdat, geiyk roods hierboven werd opgemerkt, niet kan worden gezogd op grond van welk motief de Eersto Kamor de voordracht verwonen heeft. Aan een der het meest op den voorgrond getreden motieven, het publiekrechtelijk karakter der regeling, is in geen enkel opzicht tegemoet gekomen. „Er. wordt hier een gevaariyk antecedent gesteld: door de concession tracht de Regee ring de meerderheid der Eerste Kamer te winnen! Met hetzelfde recht zou kunnen worden gezegd, dat de Regeering tracht de Tweede Kamer in haar geheel door conces- siön te winnen. Noch het een, noch het ander is juist. Na het afstemmen der wetsvoordracht stond de Regeoring voor do vraag, of het nog mogeiyk was een wetsvoordracht in te dienen, welke, rustende op dezelfde grond slagen, meer in overeenstemming zou zyn met de duidelyk uitgesproken wenschen van de meerderheid der Tweede Kamer en welke de kans aanbood, om haar ook door de Eersto Kamer bekrachtigd te krijgen. Toen zy deze vraag bevestigend meende te kunnen beant woorden, heeft zy besloten, met terzijde stelling van eigen meening ten aanzien van niet-principieelo punten, de totstand koming der zaak alsnog te moeton beproeven. Yan een gevaariyk antecedent kan derhalve geen sprake zyn. Wel zou zulks hot geval zyn geweest, indien de Regeering door het afleggen eener belofte, als in de Eerste Kamer gevraagd, getracht had eer» meerderheid te vinden en daarna een novelle had aan hangig gemaakt. Thans was na de gevallen beslissing de Regeering volkomen vry om datgene te doen, wat naar haar meening het meest met 's lands belang strookte. Zy stond op een vry standpunt, gelyk ook de Volks vertegenwoordiging zich tegenover het thans in behandeling zyndo ontwerp op een vry standpunt bevindt. De ministers achten het onnoodig op deze beschouwingen verder in te gaan, nu do zienswyze, die zy bestrydon, in de Kamer zelve een critiek heeft uitgelokt, die hun af doende schijnt. Onbegrypeiyk is het hun, dat besliste voorstanders van maatschappe- lyke hervormingen, wien ook de urgentie dezer horvormingen kfaar voor oogon staat, op grond van zeer betwistbare politieke over- wegingou een stap kunnen afkeuren, waarin zy zelve moeten erkennen, dat liy aan de spoedige totstandkoming der thans opnieuw voorgedragen wet in hooge mate bevorder lijk is. Bezwaren tegon de voorgedragen wij zigingen kunnen de ministers ton volle eer-' biedigen. Op dit zakoiyk terrein worde echter de quaestio teruggebracht. Do eenige bel ang- ryko vraag, die nu boróist inoet worden, i3 deze: wat is boter, dat do werklieden nog! jarenlang van oon ongevallenwet verstoken blyven, dan dat zy oon ongevallenwet vor krijgen geheel ovorccnkomstig do door do Twöedo Kamer aangon-omone, behoudens dit$ eene, dat eigen verzekering on verzekering^ by maatschappijen daarin wordt opgenomen,* met sterko waarborgen tegen misbruikon? Wie mot do Regeoring de laatste meening is toegedaan, make or haar geen grief van naar die meening to hebbon gohandold." UITLOTINGEN. 2r/i*pCt6. Antsvorpecho leken van 1887 a fr. 10U. Trebfcin£ vau IC'Soptrrabir 1900, bot&slbaar 1 Jnli 1901. Striaba; 270 5Ó48 19ISO 28497 3-0301 50028 59016 701 8421 20223 J>9S09 40236 'MG2X G0019 8175 99o9 22-935 30902 40799 52513 60110 4187 11199 24207 83347 41819 54528 60340 430 4 11293 24355 84247 42513 03Ö38 61362 4408 14712 26605 35595 47394 57742 61,74 534S 15170 27549 80150 48343 58057 62038 Premién: 8erio 30S09 no. 1 f 15000; e. G1771 r. 23 fr. 1000; e. 51523 n. 10 fr. 500* e. 534S u. G, e. 24355 n. 4r elk fr. 250; e. 8173 d. f, f.3175 r. 22, 4408 d. 2 e. 9989 d. 6. e. 11199 a. 11. e. 11298 D. 16, e. 15176 n. 12. b. 2G605 r. e, 28407 r. 17, e. 30962 d. 7. e. 35585 a. 23, F.'36391 n. ll, o. 41319 l\ 1, e. 41819 v. 25, f. 58057 n. 13, e. 6S037 u. 17, G0140 n. 10. p. G1362 a. 9, G203S n. 5, e. G2033 d. 8, i lk fr. 150. Alle overige uammora, in bovecsta&ndo serieën vervat, zijn aflosbaar met 110 fr. Programma yan Muziekuitvoeringen. MUSIS SACRUM. Zondag 16 September, te twee uren, door liet Stafmuziokkorps van het 4de Reg. Inf., Directeur: de heer W. Yan Erp. Eersto afdeeling: No. 1. Kaiser-Friedrich-Marsoh, Friedemann; 2. Ouverture „Zehn Müdchen unc' kein Mann", Von Suppé; 3. o. Babillage, b. Au Moulin, arr. Yan Erp, Gillet; 4. Fantaisio sur l'Opóra „I Masnadieri", Yerdi. Tweede afdee ling: No. 5. Ouverture ,Fra Diavolo", Auber; C. „La Gitana", Valse, Bucalossi; 7. Fantaisie sur l'Opóretto de J. Offenbach ,Ln Grande Duchessre de Góroldstein", Van Erp; 8. „Hi guet Branden burg Allenvego!" Marsch für Trompeten-Solor Honrion. Nos. 4 en 8 eerste uitvoering op .Musis Sacrum". Marktberichten. Yan de groote Zuid-Hollandscbe kaasmarkten kon verleden week weer een zeer vlugge handel worden bericht; de noteeringen van Goudsche bleven met kleine schommelingen op dezelfde hoogte, terwijl die van Derbv en Edammer beide nog f 1 hooger liepen. Yeel fijne Goudsche wordt nog altgd aan de huizen opgekocht; de boorop herinnoren zich niet, ooit zooveel bezoek van kaaskoopers te hebben gehad als tegenwoordig. De prijzen van Edammer op doNoord-Hollandsche markt zijn tot staan gekomen. Enkele markten noteerden f\ jager dan de week te voren. De hoogste noteoring van kleine was verleden week f 32, commissie 30, middelbare /"SI. Delftache liep te Maassluis tot f 35 of f 21/, hooger dan de vorige week; Friesche nagolkaas werd te Sneek verhandeld tot f 45. To London ging minder in den kaashandel om, doch bleven do hooge noteeringen met kleine schommelingen standhouden. D.) In Caa'Siis- of Brivaailcsscn desverlangd les aan huis, alsook grondig onderricht in Maaikii. en naaiea van Giidergocd. Prospectus ter inzage en inlich tingen te bekomen, liefst op Dinsdag en Donderdag van 2 4 men, Hooi gracht Ö2» 7369 13 Mej. VAN ROSSEN, Gedipl. Onderwijzeres in Baines-Confcclie. Or.dorgeieekende geeft kennis, dat 3. VAX DEK IIOEVEX niet meer bij hom in betrekking is, alzoo Jeon Naaimachines voor hem verkoopt noch op zijn naam mag verkoopon. 7750 16 p. 0, Haarlemmerstr. 14.7. 1>E 5145 7 „OPRECHTE" Haarlemmer-Olie alleen verkrijgbaar bjj C. DE HONING ÏII.I.Y, 13 Achlerstra/it 15. Haarlem. 13. VISCIIMAISKT 13. 2084 IS Al wat men koopt op Zon dag, terwijl het even goed een dag vroeger of later gekocht kon worden, koopt men veel te duurt Het wordt namelijk gekocht ten koste van de Zondags rust der winkeliers en hun bedienden. N. Rijn 11, - .Leiden. De Bank belast zich met den aan- en verlzoop van ILilocten; wisselt Coupons en vreemde Banknoten. Neemt gelden a deposito. Opent Rekening-Courant op vez^- schillende voorwaarden; verstrekt gelden tegen onderpand van Eü'ecten of Crediet-Ry-potheek. Neemt en geeft geldon op Brolon- gatio. Incasseert wissels op binnen- en buitenland; geelt at wissels op bui tenlands cho hoofdplaatsen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Deposito's, enz. verkrijgbaar ten Kantore der Bank N. Rijn ±L 1505 17 Ti' HET GARANTIE. YERHUIZINGEN door geheel Europa. Takelen Tan allo goederen, Veevervoer cn Slcepcrlj. Telephoonn. 389. Expediteur: A. VAN BENTEN, Ryn- en Schiekade 120, IiEIDEN. 7010 24 Dommekrachten te huur. Paarden te huur. Takels te huur. Wagens te huur. le llillcgom, J- op Donderdag den 27aten September 1900, bij opbod, en op Donderdag den 4den October 1900, bi) afslag, telkens des voormiddags te elf uron, in het Hotel SISTERMANS, te Hil- legom, door den Notaris D. J. VAN STOCKU1I, te Lisse. Een TUINDERS WONING met nog een WOONHUIS, Stalling, Schuren, Erf, Boomgaard en uitmun tend TUIN. of BUOEMBOEUEN- IiAND en eenig WEILAND met breede Yaarsloten, zeer gunstig aaneen- gelegen te Hillegom in den Weerlaner- polder aan de Oosteindervaart, te zamen groot 3 Heet., 79 Aren, in 3 perceelen met Combinatie, breeder bij aanplakbiljetten omschreven. Te aanvaarden het Tuinland dadelijk na de toewijzing, de Woonhuizen 1 Hei 1901, 7291 25 linrenu: K0ïlT£NAAltEAI)fi 3, VUPAVENIIAGE. u Directeuren: J. C. VAN GOENS, J. 2. SCHÜ1JLENBUBQ cn Mr. E. A. SMIDT. Verzekerd Kapitaal f 14,500,000 i Winst indo 5jaren 18S5/S9 f 122,424 Verzekerde Kente 630,000 5 1890/94 282,849 Reservefonds 6,000,000 I 3 1895/97 263,248 Uitkeering van 05 pCt. clcr TVinst aan henwier verzekeringen winst opleveren. 'S-GKAVEXIIAGE, uitsluitend te consulteeren voor: Keel-, Keus- en ©orzielifcm. Spreekuur: van uren. 7703 11 Agent v/h. „L. D.", beveelt zich be leefd aan tot het plaatsen Tan Advertenüön, leet leTeren Tan „He Gracicase" en andereBock- ïrerken. 7749 11 Tevens Agent der Ned. Verz. Bank, gevestigd te Amsterdam. Sluit verzekeringen op leven on by overiyden van af f 50.—en hooger. Daar waren twee Konlngskinderon, Die minden elkander zoo teêr, Haar vader was Rem vyandig», Dat smarte hun beider zoo zeerl Dat hoorde een tooverhekse," - -V, Dio sprak er, o-jongeling fier! Breng Thomson's -Puddingpoeder Uw liefste, kom, spoed u van hier! Hot meisje daaruit bereidde Een Pudding zoo smaak'iyk en fyn, Die bracht er de Koningszone Haar vader toen op het fesfy'n. De oude was eerst verbolgen,' Maar vond toch den'Pudding zoo best, Dat by de twee brave gelieven Nog trouwen liet op het lest. ,-. Hy sloot er zyn lief in d'armon," En juichte met lachenden mond; 't Is Thomson's Puddingpoeder, Dat ons voor altyd verbond. THOMSON'sPIJDDLNGPOE- D£B, in 10 smaken, A 10 cenfs per pakje; alom verkrygbaar. THOMSON'S TM1LLESIJI- KEU a 5 cents per pakje. Men eische by zynon Winkelier THOMSON l THOMSON 1 THOM SON 1 en weigere de vele waardelooze namaaksels in den handel. 7752 82 Ieder, die iets te Torderen heeft van, Terecliuldlgd is aan of onder zyn berusting heeft behoorende tot de onder het voorrecht van Boedel beschrijving aanvaarde Nalatenschap van Mej. JANNETJE DOKTER, Weduwe van den Heer T*AUJLUS TESKE, gewoond hebbende te Leiden aan don Apothekersdyk No. 20, en aldaar overleden 26 Augustus 1900, wordt verzocht daarvan opgave, be taling of afgifte te doen Tóór 1 October a. s., ten Kantore van den Notaris J. J. TER LAAG Cz., te Leiden, Steenschuur 11. 7756 18 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 22 September 1900, by afslag op Zaterdag 29 Soptembor 1900, telkens des avonds te halfacht, ten overstaan van W. F. KAISER, Notaris te Leiden, van: Het BUITENVERBLIJF, genaamd „Rusthof", aan den Hoogen Ryndyk, onder de gemeente Leiden, even buiten de voormalige Hoogewoerdspoort, aan de achterzyde uitkomende aan het Jaagpad naar Utrecht, bestaande in: Koepel, Tuinmanshai8, Schuur en Broeibak met 5 Ramen; voortB:zeer fraaien Tuin, waarin vele opgaande Boomen, Vruchtboomen on Heesters, Moosgrond en Water, by het kadaster bekend in Sectio M. Nos. 924, 925, 926 en 927, to zamen groot 20 aren, 1 centiare. Het perceel is zoo aan de vóór als aan de achterzyde uitstekend geschikt voor bouwterrein. Te bezichtigen op eiken Maandag, Woensdag en Vrydag vóór den afslag van 10 tot 4 uren. Aanvaarding en betaling op 15 October 1900. Meerdere inlichtingen zyn te ver- krygen ten kantore van voorn. No taris KAISER, Rembrandstraat No. 25, te Leiden, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 7592 39 Met 1 November gevraagdeen nette als Meid-Alleen, in een klein gezin, van goede getuigen voorzien; wascli buitenshuis. Brieven aan het Bur. v. d. Blad No. 7738. 8 in het Notarishuis aan don Burcht te Leiden, by opbod Zaterdag 22 September, by al- slag Zaterdag 29 Sep tember 1900, beide dagen des avonds to Iiaïfnclit, ton overstaan van Mr. C. H. P. KLAVER WIJDEN, No taris te Leiden, wan: No. 1. Het WINKELHUIS en ERF met TUINGROND te Leidon, aan den Lagen Ryndjjk, No. 8, even buiten de Zyipoort, waarin steeds met goed succes do Kruideniersaffaire is uit geoefend, strekkende van den Lagen Ryndyk tot den Ryn, groot ongeveer 1 are, 79 centiaren. Hot Huis bevat: Winkel met Kast, Zykamer, Alkoof, Gang, Bergplaats, Binnenkamer met Bedstede en 2 Kasten, Keuken, Kelder, Zolder met 2 afgeschoten Slaap kamertjes. De Kamers zyn behaDgen, voorzien van Stookplaatsen en verdere ge makken. Het perceel hooft Regen- en Putwater. No. 2. Een SCHUUR en TUIN GROND, naast en strekkende als het vorige perceel, geseiiikt voor Bouwterrein, groot ongeveer 1 are, 80 centiaren. De perceelen Nos. 1 en 2 zyn in eigen gebruik. No. 3. Het HUIS en ERF te Leiden, aan de Binnenvestgracht by de Steen straat, Ho. 8, groot 56 centiaren, bevattende Gang met Kast, Voor kamer met Bedstede, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede met Kast, Kelder, Keuken, Plaats en Zolder. De Kamers zfln behangen en voorzien van verdere gemakken. Het perceel heeft duinwaterleiding. Verhuurd voor f 2. per week. De perceelen zyn te bezichtigen: Nos. 1 en 2 des Dinsdags en Don derdags van 102 uren on No. 2 daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 102 uren. Te aanvaardon by de betaling der kooppenningen op 15 October 1900. Meerdere inlichtingen zyn te be komen ten kantoro van genoemden Notaris KL A VERWIJDEN, Plant soen 45, alwaar op iederen werkdag tusschen de veiliDg en den afslag van 10 3 uren, verhoogingen kunnen wordon gedaan tegen genot van één vijfde gedeelte van elke verhoogsom. 7576 62 Weder verkrijgbaar: Wed. K. I»E CHAAH', Hooigracht 7. 7729 E Op Maandag den lsten October des middags te 12 uren, zyn Burgemeester en Wethouders der Gemeente Leiden voornemens op het Raadhuis aldaar AAN TE BE STEBEN: Het maken van een vaste Brug over de Witte-Singel- gracht bij de Kaiserstraat. Het Bestek met Teekeningen ligt ter inzage op hot Bureau van Ge meentewerken op eiken werkdag, de Besteding voorafgaande, van 's mor gens 9 tot 's namiddags 4 uren en is aldaar h f 1.50 per stel verkrygba.' (by franco toezending h f 1.55). Aanwyzing in loco zal"plaats lebben op Maandag den 24sten September 1900, des voormiddags te 10 uren. AJle gewenschte inlichtingen zyn op voornoemd Bureau "van Gemeente- werken verkrygbaar, dagelyks tus schen .11 en 12 uren. 7751 28 Uitgaven van A. W. SI JTIIOEF, te Leiden: van bare voornaamste toepassingen, DOOB X>r. J. BOSSCHA. EERSTE BOEK, BSWEBKT DOOB Dr. J. BOSSCHA en Dr. ff. C. L. VAK SCHAffi Prijs fl.ru>. TWEEDE BOEK, BEV.'EHKT DOOR Prof. Dr. 1. P. KLKNEN. Prij3 f 7.35. DERDE BOEK, BEWERKT DOOR It. W. C. L. VAN SCHAIK. Prys f3.25. Alle Boekhandelaren nemen bestellingen aan

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 7