N®. 12436 Zaterdag 8 September. A9. 1900 <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. PRIJS DEZER COUBANT: Voor Lolden per 8 maanden; i i i S I 1.10; Buiten Leiden, per looper en waar sgenten gevestigd zün 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER AD VERTEN TIEN: Van 1 8 regels f 1.05. Iedere regel moor f 0.171. Grootere r letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad i wordt f 0.05 berekond. 1 Dit noinmer bestaat uit DRIE Bladen. Officieel© Keiinisgoying, Verplichte Hengstenkeuring. Do Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Bolland, Maken bekend: I dat ingevolge het door de Provinciale Staten vastgesteld Reglemont ter bevordering van de paaraenfokkory in de Provincie Zuid-Holland, geen I jiodere dan overeenkomstig de voorschriften van I dit reglement goedgekeurde, minstens driejarige hoDgstén tot dekking van meniën in deze Pro vincie mogen worden gebezigd, tenzij de hengst en de merrie minstens tien dagen in vollen en mvoorwaardelijken eigendom bij eon en denzelfden persoon zijn geweest en tijdens de dekking nog zijn dat bij overtreding van dit verbod de eigenaar, houder of hoeder van den heDgst zal worden gestraft met een geldboete van ten hoogste v ij f en twintig gulden en de eigenaar, houder of hoeder van de merrie met een geldboete van ten boogste tien gulden; 1 dat telken jare in de maanden October en Februari keuringen der bovenbedoelde hengsten tallen plaats hebben door een keuringscommissie van vijf leden en dat deze commissie voor de Octoberkenringen van het dekseizoen 1901 I tal zitting houden te Oud-Beijerland op Woensdag 3 October 1900, to morgens te 10 uren; te Uirksland op Donderdag 4 October 1900, 'smorgens te 10 uren; te Nieuwesluis (Heenvliet) op Woensdag 10 Oct. 1900, 's morgens te 11 uren; te Gorkum op Donderdag 11 October 1900, 'bmorgens te 11 uren; te Gouda op Woensdag 17 October 1900,. bmorgens te 11 uren; te Leiden op Donderdag 18 October 1900, to morgens te 12 uren; te Rotterdam op Donderdag 25 October 1900, to morgens to 10 uren. In herinnering wordt gebracht, dat de keuringen, in Februari 1900 verricht, krachtens art. 6 van het Reglement, niet langer gelden dan tot den Isten October 1900. 's-Gravenhage, den 3den September 1900. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PATIJN, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. Leiden, 8 September. De onderwijzers, alhier, belast mot de leiding van het herhalingsonderwys, genieten eon jaariyksche toelage van ƒ300, terwijl aan de verdere onderwijzers en onderwijzeres sen, aan wie dit onderwijs is opgedragen, jaarlijks ƒ200 wordt toegezegd, welke be dragen niet voor verhooging vatbaar zyn. Het komt B. en Ws. voor, dat deze bezol diging, met het oog op de diensten, welke van die onderwijzers en onderwijzeressen worden gevergd, en het groot aantal dienst jaren, waarop velen hunner als zoodanig reeds kunnen wijzen, te gering is. Niet minder toch dan 4 avonden per week moeten zj byna geheel ten behoeve van dit onderwijs beschikbaar stellen, terwijl van de 10 onder wijzers, thans met dit onderwijs belast, niet minder dan zeven reeds van 12 tot 18 jaren dienst hebben. B. en Ws. zouden het daarom billijk achten, indien aan de onderwijzers en onderwijzeres sen, belast met het herhalingsonderwijs, na 3-jarigen en na 0-jarigen dienst telkens een verhooging dier toelage van 50 werd toe- Daarvoor zal het echter noodig zijn de verordening--van- den llden Januari 1894 te wijzigen» Inmiddels -zijn door B. en Ws., in afwachting van 's Raada beslissing, op do ontwerp begroting voor het jaar 1901, bovenbedoelde verhoogingen uitgetrokken. Op diezelfden begrooting is de jaarwedde van mej. X N. Menkhorst, onderwijzeres in de handwerken aan de school in de Heeren straat, thans 200 bedragende, op 300 uit getrokken. Hoewel toch mej. Menkhorst met de geheele leiding van het onderwijs in de handwerken aan de school in de Heerenstraat is belast, en de omvang van haar werkzaam heden dus weinig verschilt van die eener eerste onderwijzeres, kon zij nooit de bezoldiging van een lsto onderwijzeres ontvangen, omdat zij in do verordening tot regeling van de bezol diging van het onderwijzend personeel aan de school in de Heerensrraat onder de onder wijzeressen 2de klasse wordt gerangschikt. Ook om deze onbillijkheid weg te nemen zal dus de verordening op dit punt moeten worden gewijzigd, bij welke gelegenheid zij dan tevens in overeenstemming kan worden gebracht met het destijds door den Raad genomen besluit om aan die school een lsten onderwijzer te verbinden. Behalve voor de in eon vorig nommer genoemde ambtenaren worden bjj de ontworp- gembv;pie-begrooting voor 1901 ook nog ver hoogingen van jaarwedde voorgesteld voor ieder der titularissen ad 100, t. w. voor den opzichter der gemeentewerken J. Iding en voor den ambtenaar ten bureele van den gemeente-ontvanger J. Van uui Togt. Wegens het toenemend aantal leerlingen van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", waarvoor thans alle klassen in twee, do eerste zelfs in drie afdeelingen zullea moeten worden gesplitst, wordt voorgedragen het aan het genootschap toegekend subsidie uit de gemeentekas te verhoogen met 1000 en dit thans te brengen op 8500. De kosten voor het Gymnasium worden ge- raamd op ƒ26,400, die voor de H. B.-School voor jongens op ƒ33,380, voor de H. B.-S. voor meisjes 16,200, voor het lager onderwijs ƒ156,610, voor de kweekschool tot opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen 5825, voor de bewaarscholen ƒ17,117, voor onder wijs in kunsten en wetenschappen 5325. Ter vervulling der vacature van stads- genoes- en heelkundige, welke op lo. November zal ontstaan ten gevolge van het aan dr. G. M. Kruimel op diens verzoek verleend eervol ontslag, is den Raad de volgende aanbeveling aangeboden; de heeren lo. A. Kist en 2o. H. W. Blote. De nieuw te benoemen genees- en heel kundige zal voorloopig weder alleen belast zijn met de geneeskundige armenpraktijk op een jaarwedde van 550. Naar aanleiding van het desbetreffend verzoek van den hoer F. Korthof geven B. en Ws. in overweging aan adressant terug betaling van schoolgeld te verleenen voor zijn beide kinderen over de maand April, ten be drage van ƒ2. aangezien deze wegens ves tiging in de gemeente het onderwijs eerst sedert half Mei hebben gevolgd. Ten aanzien van het verzoek van gebr. P. en J. Van Ulden deolen B. en Ws. mede, dat tegen don bouw van de door adressanten gewenschte schuur bij hen geenerlei bezwaar bestaat. Zy geven mitsdion in overweging aan adressanten de bij art. 3b der bouwverordening vereischto vergunning te verleenen tot het bouwen van een houten schuur op het perceel aan den Hoogen Ryndyk, sectie M. No. 981, overeenkomstig de overgelegde teekoning. Ter vervulling der beide vacatures van 3don onderwijzer aan de Openbare Jongens school der 2de klasse en aan de school der 3de klasse No. 3, zijn de volgende voordrachten opgemaakt: Voor de Jongensschool 2do klasse: lo. J. Th. Rinkema, 2o. L. F. Van Zoest, beiden onderwijzers te Leiden, en 3o. J. L. Van Leeuwen, onderwijzer te Hilversum. Voor de school der 3de klasse, No. 3; lOi P. C. G. A. Wijkmans, 2o. G. H. Nuesink, beiden adspirant-onderwijzers in deze gemeente, en 3o. A. B. De Zeeuw, adspiïant-onderwijzer te Rysoord. Voor de vacature van 3de onderwijzeres aan de school aan de Heerenstraat wordt de volgende voordracht aangeboden: lo. moj. A. M. Hoek, tjjdelijk onderwijzeres aan die school 2o. mej. M. K. Van Wijk, en 3o. mej. C. A. Roeper Bosch, beiden eveneens tijdelijk onder wijzeres in deze gemeente. Op de begrooting voor hot loopendo dienstjaar werd een som van 5000 uitge trokken voor de verplaatsing van het Bureau van Gemeentewerken, terwijl bij Raadsbesluit van 8 Maart 1L andermaal 1400 ter beschik king van B. en Ws. werd gesteld voor het maken van een meer doelmatigen opgang tot het nieuwe Bureau, voor privaten ten dienste van de leden van den Gemeenteraad en voor een verbinding tusschen de oude Rekenkamer en de door de verplaatsing van het Bureau van Gemeentewerken vrijkomende vertrokken. Bjj de begrooting dier werken kon evenwel geen rekening gehouden worden met de kosten van inrichting van laatstbedoelde vertrekken. Eensdeels toch was aan die vertrekken nog geen definitieve bestemming gegeven, ander deels was onzeker, wat van het bestaande meubilair van het oude Bureau van Gemeente werken voor de inrichting dezer vertrekken beschikbaar zou blijven. Thans staat vast, dat de kamer, destijds in gebruik bjj den direc teur van gemeentewerken, zal worden be stemd voor bureau van den inspecteur der bouwpolitie, terwijl het vroegere bureau van gemeentewerken door de belastingambtenaren zal worden in gebruik genomen. Een en ander zal eenige uitgaven medebrengen. Bovendien moesten ook voor do inrichting van de oude Rekenkamer, zooals zij thans verbouwd is, kosten van inrichting gemaakt worden. Alles te zamen genomen, acht de Com missie van Fabricage voor de installatie dezer bureaux een bedrag van 700 noodig. B. en Ws. geven den gemeenteraad daarom, in overweging voor dat doel genoemd bedrag te hunner beschikking te stellen en tot de vaststelling van do door hen overgelegde staten van af- en overschrijving over te gaan. Op den post voor Onvoorziene Uitgaven zijn thans nog 16,716.835 beschikbaar. De „Sts.-CL" van heden bevat do statuten der vereeniging: „Leidsch Kruisverbond, te Leiden, en de Schietvereeniging „Cronjó", to Woubrugge. Tot officier der orde van Leeuw en Zon zijn nog benoemd: ritmeester M. Van Kuyk, commandant van het eskadron ordonnansen te Amersfoort, dienstdoende bjj het verblijf van den Schah te Soestdjjk, en kapitein K. J. Van Ravenswaay, 2de reg. veldartillerie, 's-Gravenhage. Bij gemeenteraadsbesluit van 24 Sep tember 1896 werd aan mej. W. C. Hepp eervol ontslag verleend als 2de onderwijzeres aan de school 2de klasse voor jongens en meisjes. Ia die vacature is nooit voorzien en dien tengevolge aan de aan die school verbonden 3de onderwijzers de kans tot promotie ont houden. Het komt B. en Ws. billijk en wenscheljjk voor, nu deze vacature weldra 4 jaar heeft bestaan, daarin door de bevordering van een der 3de onderwijzers weder te voorzien en de alsdan vrijkomende plaats weder onbezet te laton. Mitsdien bieden zy in overleg met den arrondissements-schoolopziener en na inge wonnen bericht van het hoofd der school, tor vervulling van d9 vacature van 2den onder wijzer de volgende voordracht aan: lo.F. H. Duyverman, 3de onderwijzer aan die school; 2o. A. Meerburg, 8do onderwijzer aan de school dor 3de klasse No. 4; en 3o. J. Th. Rinkema, 3de onderwijzer aan de school der 3de klasse No. 3. Ter kennisneming van do bezwaren tegen het onteigeningsplan voor den visschershaven te Scheveningen hield heden te 's-Gravenhage zitting een commissie uit Gedeputeerde Staten, bijgestaan door den ingenieur van den Prov. Waterstaat en een ambtenaar van de Prov. Griffie en den burgemeester. Een belang hebbende had een bezwaar, door hem monde ling toegelicht. De heer H. C. Yan Ruyven, nieuwbe noemd schoolopziener in het arrondissement 's-Gravenhage, oud-inspecteur van het lager onderwijs in N.-Indië, was reeds sinds ©enigen tyd lid der commissie van toezicht op de lagere 6cholen, in de laatste maanden, sinds het aftreden van jhr. mr. Engelen, tevens secretaris der plaatselyko commissie te 's-Gra venhage, waarin hjj als schoolopziener zitting behoudt, doch slechts met raadgevende stem. Zijn ambtsgebied strekt zich uit oyer 's-Gra venhage en Wassenaar. Aan de betrekking is geen bezoldiging verbonden, doch bureaukosten worden vergood. De keuze van secretaris in de plaatselijke commissie zal geschiedon na voorziening in de vacature. Men meldt uit Den Haag: Op de ge schiedkundige tentoonstelling van het Neder- landsche Zeewezen zijn alsnog tentoongesteld eenige photograpliieën, in Japan genomen naar herinneringen aan de aloude handelsbe trekkingen mot Holland: oen aüker, twee beelden, een vuurscherm en de muur, die het aan de Nederlanders toegewezen terrein te Hirado omgaf. Hoogst merkwaardig is voorts eon Kake mono (eigendom van den heer Ph. Zilcken) met een gezicht in vogelvlucht op Deshima. Alle bijzonderheden zijn hierop weergegeven en de onderdeelen betrekkelijk do vestiging zyn allo met namen genoemd, als: kombuis, keuken, varkenshok, opperhoofdswoning, klok, tot het duivenhok toe. Het toeval wilde, dat juist gisteren de ten toonstelling bezocht werd door dr. Murakami, uit Japan, die zich hier te lande bevindt om op last zjjner regeering geschiedkundige onder zoekingen to doen. Het sluitingstijdstip van de tentoonstelling is van 15 tot 30 September uitgesteld. Woensdag 19 dezer zal het internationaal bureau van het Intern. Hof van Arbitrage, saamgasteld uit vertegenwoordigers te 's-Gra venhage der Staten, die de overeenkomst hebben geteekend, wederom bijeenkomen onder voorzitterschap van minister De Beaufort, ter benoeming van een secretaris-generaal en ter behandeling van verdere aangelegenheden betreffende do inrichting van het bureau. Deze vergadering zal waarschijnlijk plaats hebben in het gebouw aan do Prinsegracht. Door het curatorium van de Theol. School der Christelijk-Gerof. Kerk te 's-Gravenhage is als candidaat tot den H. D. toegelaten do heer J. v. d. Yegt, van Zaandam. De heer v. d. Yegt was vroeger als hoofd eener school by het bijzonder christelijk onderwijs werk zaam. In de mededoelingen van staatkundigen en algemeenen aard van het Koloniaal Yerslag van 1900 (Oost-Indiö) wordt o. a. het volgende De Indische Regeering overwoog na de ont vangst van het rapport van den controleur en dat van den commandant der „Serdang" in zake het ongeval, in 't laatst van 1899 aan drie scheepsofficieren der „Generaal Pel" overkomen, nog nader de wenschelijkheid van verdere pogingen tot plaatselijk onderzoek naar het lot der officieren en tot tuchtiging der negorijen, doch kwam tot de conclusie, dat waar de overblijfselen der vermoorden, naar ooggetuigen meedeelden, in zee waren gewor pen, een nader plaatselijk-onderzoek niets zou opleveren en dat dit en tuchtiging te eer achterwege kon bleven, waar voorshands geen vriendschappelijke aanraking met de inboorlingen te verkrijgen is na de, als vol doende represaille te beschouwon, wegvoering van 11 inboorlingen en naar 't oordeel van den resident van nadere tuchtiging geen heil is te verwachten. In 1899 is de voorloopige militaire spoor wegcommissie in Ned.-Indië kunnen overgaan tot voorstellen om eon permanente militaire spoorwegcommissie in het leven te roepen. Het in 1898 bijwijze van proef ingevoerde „Reglement betreffende het militair vervoer over de spoorwegen" wordt thans op grond dor verkregen uitkomsten herzien. Uitzending naar Ned.-Indië wordt voorbereid van 15-cM.-snelvuurgeschut voor kustver dediging; en eerlang van eenige revolver kanonnen om proeven te nemen omtrent de wenschelijkheid van invoering voor het N.-L leger van dien bewapeningsvorm. Hot onderzoek naar een doelmatiger eet- ketol voor het N.-I. leger wordt voortgezet. Aluminiumk-etels bleken te duur. De batterijen voor het Westgat van Soerabaia wil men vóór einde 1900 gereed krijgen en bereidt in tusschen soortgelijken arbeid voor ter verdediging van het Oostgat. De batterijen worden hoofdzakelijk bewapend met zwaar modern scheepsgeschut van de oorlogsvloot, doch tevens wordt uitzending voorbereid van 15-cM.-8nelvuurgeschut. Yoor het notarieel staatsexamen zyn van 17 September geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren: B. K. Schuurman, te Amsterdam, L. Van Buren Lensinck, te Hoorn; H. M. J. Yerheggen, te SittardC. G. Bakker, te AmsterdamJ. W. Kobler, te 's-Gravenhage. Yoor het tweede gedeelte de heeren r J. F. K. Frische, te RoermondL. H. J. E. Lienaarts, te Merkelbach; J. Wagemaker, te Alkmaar; D. Yan Oordt, te 's-Gravenhage; R. A. Lam- mers, te Groningen; E. Th. Koopman, te Beemster; Th. H. Lucassen, te Harlingen; J. M. H. O. Quadvlieg, te Wyk-Maastricht. Yoor het derde of schrifteiyk gedeelte van dit examen, hetwelk zal worden afgenomen op 11 en 12 dezer, hebben zich aangemeld 182 adspiranten. De „Sts.-Ct." bevat de wet van den 9den Juli 1900, houdende goedkeuring van de overeenkomst betreffende de wetten en ge bruiken van den oorlog te land, op 29 Juli 1899 to 's-Gravenhago gesloten tusschen Duitschland, Oostonryk-Hongarye, België, Denemarken, Spanje, de Vereenigde Staten van Amerika, de Vereenigde Mexicaansche Staten, Frankryk, Groot-Britannië en Ier land, Griekenland, Italië, Japan, Luxem burg, Montenegro, Nederland, Perzië, Por tugal, Rumenië, Rusland, Servië, Siam, Zweden en Noorwegen, Turkye en Bulgarye. Naar men verneemt, is op de voordracht aan H. M. de Koningin voor Directeur der Nederlandsche Handel-Maatschappy geplaatst de hoer Abr. Muller, than6 directeur der Oost- Afrikaansche Compagnie te Rotterdam. In het eerste kwartaal van 1900 heeft de Weesinrichting te Neerbosch 20,498.80 l/j aan giften ontvangen. Naar „Het Centrum" verneemt, zal de Bondsdag van het Kruisverbond in lietaarts- diocees 23 dezer te Deventer gehouden worden. Het Chr. Nat. Boerencomité is te Am sterdam yverig in de weer voor de Afrikaan- sche bannelingen. Het aantal der in het Tehuis aldaar opgenomenen bedraagt thans 30, onder wie 6 dames en 4 kinderen. Bovendien worden 2 heeren, "wier gezond heidstoestand dit wenscheiyk maakte, voor rekening der commissie aan zee verpleegd. Er is voor dit alles voel geld noodig, doch de commissio is vol goeden moed. Dat haar arbeid waardeering vindt, blykt uit de inge komen bydragon. Het stoomschip „Manhattan", hetwelk Transvaalscho bannelingen naar Holland brengt, passeerde gisterochtend St.-Catharine en werd heden om één uur te Ylissingen verwacht. Het schip heeft aan boord 494 passagiers, benevens een militair escorte. Do scheepsaangelegenheden voor deze boot worden te Ylissingen door de firma J. Been houwer behandeld, als agent van de „National Line." Abbenes (gem. Haarlemmermeer), Door prachtig weer begunstigd is hier eerst deze week het Koninginnefeest flink gevierd go- worden. Allerwegen was er gevlagd en groot en klein in het feestkleed gehuld. De scholieren, in een mengeling van oranje getooid, met hun baniertjes door het personeel e. a. bege leid, vormden in optocht met de muziek voorop, een schoon geheel; de kleintjes zyn onthaald en bogiftigd met geschenkjes als een blyvende herinnering aan het feest van Woensdag 11. Er was bepaald veel belangstelling in alles, wat te zien en hooren gegeven werd, onder het publiek heerschto een goede stemming en ook den avond bracht men genoegiyk onder elkaar door. Pry zen voor vermeld feest vielen ten deel als volgt: Ringryden: 1ste pry's P. Hulsbos, 2de prys P. Yan Tol, 3de prys J. Kroon. Sleuteltrekkenlste prys H. Yan Wyk 2de prys Antje De Koning, 3de prys Pleuntje Gysenbergh. Beide lsto pryzen waren een fraaie spiegel en een prachtig servies. Turfrapen: lste prys Anna Hulsbos, 2de prys Mietje Bos, 3de prys Dientje Yerver, 4de prys Grietje Verver. Tobbetje-steken: lste prys Mees Yan 't Riet, 2de prys W. Hulsbos, 3de prys Huib Kortekaas, Zakloopen: lste prys N. Yan Haastrecht, 2de prys H. Van Leeuwen, 3de prys Jac. Komen. Blaastrappenlste prys N. Yan Haastrecht, 2do prys W. Yan 't Riet, 3de prys Jac. Komen. Nog werd den scholieren, in optocht zynde, door het feestcomité een biyde verrassing bereid. Yoor het eerst was er te Abbenes een poffertjeskraam. Nu vond het de commissie niet onaardig de kleinen in de kraam op poffertjes te onthalen. Te Nieuw-Vennep zyn als pryzen op hot op 11 September te houden Koninginne feest uitgeloofd: Ringryden: lste prys voor een heer: een gouden horloge. 2de en 3de prys: luxe voor werpen. Sleuteltrekken: lste prys voor een dame: een gouden horloge. 2de en 3de prys: luxe l voorwerpen. Verder is bepaald: dat heeren en dames, die al meer een ^sten prys gewonnen hebben, niet mogen meedoen. Yoor de andere volksspelen zyn aldaar ook fraaie pryzen uitgeloofd. Alkemade. Gedurende de maanden Jan.— Augustus dezes jaars beliep hier, volgens den Burgerlyken Stand, het aantal geboorten 100, overledenen 57, huwelyken 20; tegen 96, 65 en 25 gedurende dat tydvak in 1899. Bodegraven. Aan den heer D. Turkenburg, zaadhandelaar en zaadteler alhier, is door H. M. Koningin Wilhelmina vergunning ven leend tot het voeren van het wapen Harer Majesteit als hofleverancier. Het bestuur van den polder „Reeuwyk" zal 12 Sept. a. s. schouw voeren over do in den polder aanwezige vaarten en weteringen, met de daarin zich bevindende kunstwerken, dyken, wegen, kaden en wegkanten, welke volgens het hoefslagboek door de ingelanden moeten worden onderhouden. Hazerswoude. De aangekondigde propa- ganda-vergadering onzer „Wilhelmina-ver- eeniging" had gisteravond plaats ten huize van den kastelein C. L. Boers. De voorzitter, de heer D. Burgersdyk, aanvaardde zyn taak met een geestdriftig woord, gewy d aan Koningin en Vaderland, de gevierde feesten endentoe- komstigen bloei der Vereeniging. De ontwerp statuten en het ontworpen huishoudeiyk regle ment werden gelezen en goedgekeurd. De feestvieringen mogen volgens die regle menten nimmer op Zondag worden geviord en zullen steeds op het dorp moeten gehouden worden. Om lid der Vereeniging te zyn, moet meu in de gemeente woonachtig, minstens 16 jaar oud zyn en 0.25 of meer contributie betalen per jaar. Het bestuur is voornemens ook in 1901 weder feest te vieren en zal daartoe by alle ingezetenen zonder onderscheid, die geen lid der Vereeniging zyn, aankloppen, ten einde een groot aantal vaste donateurs en donatrices op haar lysten te kunnen inschryven. De aankondigingen van algemeen© vergade ringen zullen voortaan in het „Leidsch Dag blad" geschieden, aangezien het zenden van convocatie-biljetten, by zoo'n groot getal leden thans reeds 140, en dat is pas een begin byna ondoenlyk is. Staande deze vergadering werd door byna alle aanwezigen de contributie uit eigen be weging belangryk verhoogd. Noordwiyk. Toen Donderdag-namiddag da negenjarige C. A. zich schoolwaarts begaf, had hy het ongeluk, onder stoeien met een makkertje, door de ledige brik van don heer Ham, die hun achterop kwam, te worden aangereden. Op den grond vallende, ontving hy een trap van het paard in den rug, maar deze stoot was tevens do gelukkige oorzaak, dat thans do wielen langs hem heen gingen. Wonder boven wonder heeft de kleine het er dus nog goed afgebracht; hy kon loopend, hoe wel ondersteund, de oudorlyke woning bereiken en heeft verder geen nadeeligo gevolgen be speurd; alleen kon hy nog niet zitten. NoordwiykorhouU De vergaderingen van onze afdeeling van do Alg. Yer. voor Bloem bollencultuur zyn in den rogel nogal goed bezocht. Woensdagavond had er een plaats in het café „Het Wapen van Noordwykerhout" van den heer v. d. Ende. By ontstentenis van den voorzitter, den heer B. C. Vos, wegens ziekte (hy is gelukkig herstellende) leidde de vice-voorzitter, de heer A. Koudys, de verga dering. De secretaris, de heer W. J. Guldemond, las de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd. Daarna had ballotage plaats van 5 nieuwe leden, de heoren G. Geerlings, W. Van Schie, C. Van den Bosch, N. Mooiman en E. v. d. Berg Fz., die allen werden aan genomen, alsook het lid-leerling C. P. Broek hof. Daarna werd verslag uitgebracht door een der afgevaardigden ter alg. verg., den heer L. M. Van Noort, wat door de vergadering met genoegen werd gehoord, waarna de voor zitter voorstelde reeds nu afgevaardigden te benoemen voor de e. v. algemeeno vergadering. Verkozen werden de heeren W. J. Guldemond en A. N. Vermin, die staande de vergadering hun benoeming aannamen. By de rondvraag stelde het lid Boezel voor, dat de afdeeling, indien mogelyk, iets zou doen in het belang van den tuinbouw, aangezien die vooral hier, hand aan hand gaat met het bloembollenvak. Do voorsteller had geen succos. Daarna had de verloting plaats en werd de vergadering gesloten. Kermis 1 Jawel, ze is er weer, do week van vermakelijkheden en pret. Watwo' onze haven noemen, is gevuld met schepen van velerlei bouw, allerlei heeriyks en moois bevattende. Reeds staan enkele kramen. Onze poffertjesbakker is ook woor gearriveerd en toen ik hem zag, dacht ik zoo by mezelf.'' hy schynt nog steeds alleen tyd gevonden to/ hebben, om andere magen te oliën, 's Mans vetgehalte is werkelyk nog altyd ver beneden pari. 'k Weet niet of hy vatbaar is voor goe den raad, maar anders zou ik zeggen: man, je moet meer lachen. Ga daarom do voor stellingen by wonen van onze tooneelvereeni- ging „Kameraadschap is ons Doel" in het Café „Het Wapen van Noordwykerhout" en als je er niet vet vandaan komt, is het je ei? i schuld. Nu, 'k wcnsch iedereen veel aangenr toe, zonder bitteren nasmaak. By den domeinopziener L. A" ;o-, wonende, aan den Korkweg alhier, i

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1