r 12433 "Woensdag 5 September. A0. 1900 feze Courant wordt dagelijks, met uitsondering 'Van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. •leiden, 5 September. PRIJS DEZER COURANT: 1 - .«.„s .W-A.-.' i.._" Voor Leiden per 3 maanden. l""x Ï.IO? Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ï(Jn 130.'1 Franco per post s s s_ *5 5 eivsé i s 1*®^* PRIJS DER AD VERTEN TIËN Van 1 6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. v In de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1901 wordt o. a. nog voorgesteld den tyde- lijken beambte by het oud-archief W. P, Yan jjüiljn tot vast ambtenaar te benoemen met .Terliooging zyner jaarwedde van 400 op 500 en de jaarwedde van den ambtenaar ter secre tarie A. J. S. De Rochemont te verhoogen met 100. Yerder wordt voor den bode-stadhuisbe waarder en den lsten bode een schadeloos stelling uitgetrokken van f 50 voor ieder hunner, wegens het gemis van emolumenten Ivoor het rondbrengen der aanslagbiljetten voor 'de plaatselijke directe belasting, recognitiën, Isclioolgeldbiljetten e. d., welke functie Uians Is opgedragen aan de Belastingambtenaren. I I. Ook wordt evenals vroeger 150 uitge trokken, ten einde by voorkomende ziekte 'der boden of by buitengewone gelegenheden 'in den geregelden dienst te kunnen voorzien. Naar aanleiding van een bjj B. en Ws. iingekomen verzoek van de Commissie voor [liet Oud-Archief wordt een verhooging van ihot artikel schryfloonen ad f 1000 met 400 door hen voorgesteld. De Commissie wenscht !namel\jk over deze som te kunnen beschikken, 'ten einde met betaling per akte (dus zonder uitbreiding van personeel) tydeiyk meer per sonen aan het werk te kunnen stellen voor het 'alphabetiseeron der doop- en begrafenisregisters. Indien toch met dit werk geen sneller voort gang kan worden gemaakt dan onder do huidige omstandigheden mogelyk is, dan zal nog een onafzienbare tyd moeten verloopen, alvorens dit werk tot een goed einde is gebracht; Aangezien nu een archief alleen dan werkeiyk nut heeft, wanneer het mogelijk is ,over do daarin berustende gegevens te be skikken, achten ook B. en Ws. deze tijdelijke vorhooging van bedoelden post alleszins ge wettigd; 400 is ongeveer het bedrag, dat jaarlijks op deze wijze kan wordon verwerkt. De kosten voor den aankoop van een nieuw 'vloerkleed in de Raadzaal worden door B. en Ws. pro Memorie uitgetrokken, omdat die kosten geheel afhankelijk z\jn van het inzicht |van den Raad omtrent de eischen, waaraan zulk een vloerkleed zal moeten voldoen. Zal een zeer eenvoudig vloerkleed wordon aan geschaft als het bestaande, of wel zal men [een meer bij de schoonheid van het vertrek en •de daarin aanwezige wandbekleeding passend itapijt aanschaffen, ook met het oog op de mogelijkheid, dat de raadzaal by plechtige igolegenheid als receptiezaal moet dienst doen? B. en Ws. zouden aan het laatste de voor kom geven. In verband nu met de grootte van het vertrek, dat een oppervlakte heeft van 88 M*., kunnen de kosten alzoo uiteenloopen van 260 tot ƒ1320. Zekerheid kan hierom trent evenwel nog niet worden verkregen, zoolang niet vaststaat, hoe de leden van den Raad zullen moeten worden geplaatst na de uitbreiding, welke dit collego in het volgend jaar by de algemeens verkiezingen zal ondergaan. Verder wordt voorgesteldAanschaffing van nieuwe tafolkleeden 60; drie dubbele lesse naars op het bureau van den gemeente ontvanger verven en van nieuw laken voorzien \f 60; zes nieuwe gordynen 42; kapstokken ten dienste van de Raadsleden 250. De kosten voor het huishoudeiyk bestuur ,worden geraamd op 96,502, die der poütio en van de brandweer op 122,814, die van het armwezen op 68,455 en die van het onderwys op 325,553. De teekenschool van de St.-Jozefsgezellen- voreeniging alhier houdt weer een tentoon stelling in haar gebouw aan het Rapenburg, over de Academie, by de Kloksteeg. Ze vormt een belangrijke verzameling van hetgeen door de leerlingen in den afgeloopen cursus is vervaardigd. Do volgende cyfers bewijzen dit: van de [34 leerlingen in hot handteekenen zyner280 en van de 48 leerlingen in het bouwkundig teekenen 300 teekeningen, welke gisteravond werden beoordeeld door twee jury's, waarvan 'die voor de eerste afdeeling bestond uit de heeren J. Van Dam, C. J. Van der Drift en W. J. Lampe; die voor de tweede afdeeling uit de heeren G. F. Van Beukonng, L. Van der Laan en C. R. Van Ruyvem De volgende pryzen werden door haar toegekend Handteekenen: 1ste S. Duindam, 2de G. Walraven, 3de H. DriesseD, 4de H. Walraven, 5de G. Horreur, 6de G. Rosier en een eervolle vermelding J. Van der Steen. Bouwkundig teekenen: 1ste H. Vorst, 2de W. Meyer, 3de P. Van Bergen en Henegouwen, 4de H. Niersman en 5de J. Van Benten. 1 Naar wy vernamen, was het aantal leer lingen het vorige jaar belangryk vermeerderd ,en ook op andere wyze neemt de belang stelling toe in de school, waaraan de heer P. M. J. Van Oerle als onderwyzer in het 'handteekenen en de heer C. J. Van Oerle als onderwyzer in het bouwkundig teekenen verbonden is. Hun, zoowel als den leden der jury, die zich welwillend beschikbaar hadden gesteld, werd door den president, den weleerw. heer J. J. M. Teule, kapelaan van de Petruskerk, hartelyk dank gezegd voor hun bemoeiingen. Bovendien sprak hy de beste- wenschen uit voor den verderen bloei der school, v&tfssA itëyt y>uf voor Haq aanstaanden be kwamen werkman niet te onderschatten is. Do tentoonstelling Lb voor iederen belang stellende geopend heden- en morgenavond, dus Woensdag en Donderdag, van 8 tot 10 uren. Wy herinneren er tevens aan, dat er a. s. Vrydag-avond van 9 tot 10 uren in hetzelfde gebouw nog gelegenheid gegeven wordt, om als leerling te worden ingeschreven. Beroepen is by de Ned.-Herv. Gem. te Deurne de heer W. Hage, cand. te Leiden. De luitenant ter zee late klasse J. F. Nyland, dienende aan boord vanHr. Ms. wacht schip te Willemsoord, wordt met 15 dezer gedetacheerd te Leiden. De gezant van Siam by ons Hof is gister avond weer uit de Residentie vertrokken naar Brussel. Na gisteren te 's-Gravenhage te zyn gebleven, is heden naar Londen teruggekeerd de heer Montagu White, consul-generaal der Zuid-Afrikaansche Republiek aldaar. De sedert gisteren te 's-Gravenhage ver toevende gezantschapssecretaris der Zuid- Afrikaansche Republiek, de heer Van Boe- schoten, kwam direct uit de Zuid-Afrikaansche Republiek, waar hy president Kruger in goeden welstand heeft gesproken en verlaten. De gemeenteraad te 's-Gravenhage ont ving in zyn vergadering van gisteren tegen over het voorstel van B. en Ws, in zake de exploitatie van den schouwburg definitieve voorstellen van den Rotterdamschen tooneel- speler den heer Brondgeest, plannen, waaruit blykt wat adressant thans wil. Hy biedt aan met subsidie uit de gemeentekas lo. een nieuwen schouwburg aan de Parkstraat te bouwen; 2o. den schouwburg in het Korte Voorhout te doen verbouwen of wol: 3o. een nieuw gebouw ter vervanging van hot laatst bedoelde op te richten. Gelyktydig met dezen voorslag kwam by den Raad in een adres van het bestuur van de „'s-Gravenhaagsche Toonkunstenaarsver- eeniging" met het verzoek het voorstel van B. en Ws. in zake de exploitatie van den schouwburg (opdracht aan de tegenwoordige concessionarissen) te willen aannemen. De akten van ratificatie van de drie verdragen en de drie verklaringen der Haagsche Vredesconferentie zyn neergelegd door Duitsch- land, Oostenryk-Hongaryo, Belgiö, Denemarken, Spanje, Frankryk, Italië, Nederland, Perziö, Rumeniö, Rusland, Siam en Bulgaryo. Voorts door Portugal allo, behalve die be treffende het verbod van het gebruik van af plattende kogels en door Zweden en Noorwegen alle, behalve die betreffende toepassing van de Geneefsche conventie op zee-oorlogen; door de Vereenigde Staten van Amerika de arbitrage-conventie, die betreffende de toepas sing der Geneefsche conventie en de verklaring, verbiedende het werpen van projectielen uit ballons; door Engeland de drie door haar ge- teekende verdragen. Nog niet neergelegd zyn de ratificattèn van China, do V. S. van Mexico, Griekenland, Japan, Luxemburg, Montenegro, Servië,. Zwitserland en Turkye. Van de ratificatie is in alle overgelegde akten uitgezonderd art. 10 van hot verdrag tot toepassing der Geneefsche conventie op zee-oorlogen. By koninklyk besluit zyn benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie by do kantongerechten in het arrondissement Alkmaar standplaats Alkmaar rnr. J. Bruyn, kantonrechter-plaatsvervanger te Alfon en burgemeester van Hazerswoude, en mr. W. L. Luyken Glashorst, advocaat te Botterdam. Naar „Het Centrum" meldt, is de zeer- eerw. heer J. G. H. C. Essink, kanunnik, deken der stad Utrecht en plebaan der metropolitane kerk aldaar, door Z. H. den Paus benoemd tot Proost van het Metropoli- taan Kapittel van Utrecht. Z. K. H. de Groothertog van Saksen bracht gistermiddag, vergezeld van zyn secre taris, een bezoek aan de tentoonstelling van de Hollandsche Teekenmaatschappy in de kunstzaal van „Pulchri Studio", in Den Haag. Dr. Leyds, gezant van de Zuid-Afri kaansche Republiek, is gisteravond, vergezeld van een secretaris, te 's-Gravenhage aange komen en afgestapt aan het Hotel „De Twee Steden". Te 's-Gravenhago is gistermiddag in het „Hótel des Indes" aangekomen YoussefKhan Nazare Aga, raad by de Perzische legatie to Parys. By de familie te Amsterdam is bericht ontvangen, dat de heer L Muller Gzn., vroeger te Amsterdam woonachtig, te Johannesburg krygsgevangen is gemaakt. De heer Muller was luitenant van politie te Johannesburg. Na den intocht der Engelschen aldaar was het hem vergund daar te bly ven wonen. Begin Augustus kwam echter plotseling het bevel, dat hy zich op een der Engelsche bureaux had te vervoegen, waar hem de mededeeling werd gedaan, dat hy gevangen was; hem werd vergunning verleend van zyn vrouw en kinderen afscheid te nemen en verder weet men niet waar de Engelschen hem heen brachten. Te Meppel is in do vergadering der Liberale Kiesvereeniging aldaar mr. H. Smeenge met algemeene stemmen opnieuw candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. De centrale liberale kiesvereeniging vergadert aanstaanden Donderdag. Door dea minister van oorlog is het volgende schryven verzonden aan de Com missarissen der Koningin in eenige provinciën: De onvoltalligheid van mindere militairen by de bereden korpsen van het leger heeft het noodzakeiyk gemaakt, dot naar middelen werd omgezien, welke er Uleiden kunnen, dat in de uitkomsten der werving voor die korpsen verbetering komt. Onder meer wordt die verbetering verwacht van de uitzending van onderofficieren naar de verschillende gemeenten van enkele pro vinciën van ons land met het doel, by do bevolking den lust tot dienstneming door gepaste middelen aan te wakkeren en hen, die hot voornemen hebben of door de zoo even genoemde middelen er toe te bewegen zyn, zich aan den militairen dienst te ver binden, en tot byeenbrengen der noodige bescheiden, en overigens met raad en voor lichting ter zyde te staan. Zal deze maatregel echter iets ten goede uitwerken, dan is het een onmisbaar vereischte, dat de bedoelde onderofficieren, die gekozen zullen worden uit de meest geschikten hunner standgenooten, zich verzekerd kunnen achten van den steun en de medewerking der plaatselyke overheid, óók opdat de bevolking wete, dat zy aan de uitgezonden militairen haar vertrouwen schen ken kan. Het voornemen bestaat, ook het gewest onder uw bestuur gedurende een drietal maan den door twee onderofficieren tot vorenbedoeld oinde te doen bereizen en het is in verbaDd hiermede, dat ik de eer heb UHEGestr. be- leefdelyk te verzoeken, de burgemeesters in hun provincie met dit voornemen in kennis te stellen en hen uit te noodigen, om, wanneer bedoelde onderofficieren wier komst intus- schen nog vooraf door den betrokken regiments commandant aan het hoofd van elke te be zoeken gemeente zal worden aangekondigd -- zich by hen aanmelden, dezen hun medewer king te willen verleenen op zoodanige wyze als dien burgemeester, ook ter bereiking van het beoogde doel, raadzaam zal voorkomen. In het najaar zal by do uitgevers S. A W. N. Van Nooten, te Schoonhoven, verschynen een geheel nieuwe bundol proza en poëzie van dr. E. Lauriflard, onder den titel van „Koren en Klaprozen". Uit Wost-Indiö is te 's-Gravenhage het telegraphisch bericht ontvangen, dat de gezag hebber van Aruba, de heer J. A. Do Veer, aldaar overleden is. De luitenant ter zee lsto klasse A. H. baron Van Heerdt tot Eversberg, uit Oost- Indië in Noderland teruggekeerd, is op non activiteit gesteld. SisCrt Hr. Ms. pantserdekschip „Noordbrabant," onder bevel van den kapitein ter zee A. W. F. C. Van Woerden, ia 4 dezer van Brest ver trokken. -— Het stoomschip „Kanzier" (uitreis) arri veerde 3 Sept. te Port-Said; de „Spaarndam", van Nieuw-York naar Rotterdam, ia 4 Sept. Scilly gepasseerd. Alkemade. De kermis behoort weder tot het verledene. Het samenvallen daarvan met die in meerdere gemeenten zal zeker wel een der oorzaken geweest zyn, dat het getal kramers van elders 6teeds afneemt en dit jaar bepaald gering was. De nog menigvuldige werkzaamheden op veld en akker hebben het kermisbezoek ditmaal niet verhoogd. Hot weder was goed. Een en ander liep geregeld at Op Donderdag 13 September a. s. zal do verkiezing plaats hebben van één lid van den gemeenteraad, ter vervulling der plaats, open gevallen door het vertrok uit de gemeente en de ontslagneming van den heer M. Oosthoek. Opgaven van candidaten kunnen op dien dag, van 'svoorm. 9 tot 'snam. 4 uren, by den Burgemeester worden ingeleverd, en moeten door ten minste 10 kiezers zyn onderteekend. Bodegraven. Nu de avonden weer langer worden en er dus voor den werkman weer meer tyd tot lezen komt, heeft het Nut, alhier, de Volksbibliotheek voor het publiek weder beschikbaar gesteld. Iederen Zaterdag, van 12 tot 1 uur, is er in de Bewaarschool gelegenheid om booken kosteloos ter lezing te krygen. De heer P. Ruitonburg, alhier, is op de landbouwtentoonstelling te Gouda on op die te Woerden bekroond geworden met den lsten prys voor de beste melkgevende schot. De heer D. Schouten, mede alhier woonachtig, werd op beide tentoonstellingen bekroond voor zyn inzending zoetemelkscho kaas. Door milde giften daartoe in staat gesteld, hebben een 120-tal leerlingen van do christeiyke school, alhier, een reisje naar Amsterdam gemaakt en aldaar een bezoek aan „Artis" gebracht. Gedurende de maand Augustus is aan het postkantoor alhier, in de Rykspostspaar- bank ingelegd 2058.96 en terugbetaald ƒ3513.02. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 743. Benthuizen. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie van de lichting 1901 bedraagt in deze gemeente vyf. Leiderdorp. Gisteravond was do passage van de Leiderdorpschebrug voor geruimen tyd gestremd, doordat een hoog geladen hooischuit daarin vastzat. Katwyk. Voor het hotel „De Roskam" alhier werd gisteren onder directie der heeren Jb. Van der Gugten en A. De MooyJr. een veiling gehouden van droge bloembollen, waar in vergelijking met de groene veilingen lage prfizen werden besteed. Het ging dan ook niet ving. Aan de loting voor de nationale militie zullen dit jaar 17 jongelingen meer deelnemen dan ten vorigen jare, -toen het inschryvings- rogister 69 ingeschrevenen bevatte; thans bedraagt het getal 86. Hazerswoude. Vrydag-avond, 7 Septem ber a. 8., zal in de zaal van den kastelein O. L. Boers een groote propagandavergadering worden gehouden van de onlangs opgerichte Wilhelmina-vereeniging, onder voorzitterschap van den heer D. Burgersdyk. Deze vergadering begint te halfacht en is voor iedereen toegankeiyk. De collecte by de door ds. J. L. Schouten in de Gereformeerde kerk gehouden bidstond voor onze stamverwanten in Zuid-Afrika, naar aanloiding van Psalm 94: 1 15, heeft opge bracht ƒ31.79. Deze som komt geheel ten goede aan de Zuid-Afrikaansche bannelingen, die door de goede zorgen van het Christelijk Boeren-comitó in de hoofdstad van ons land een aangenaam tehuis hebben gevonden. In deze gemeente doen zich eenige ge vallen van diphtheritls voor. Een kind van elf jaren is reedB na een kortstondig ïyden aan die ziekte bezweken. Noordwyk. Een 350-tal parochianen uit de naburige gemeenten Noordwykerhout en Warmond kwamen gisteren in processie ter bedevaart naar het gebeente van Noordwyks patroonheilige Sk-Jeroen. Onder leiding van hun eerwaarde heeren geesteiyken trokken zy omstreeks tien uren ons dorp binnen, om, na de gebruikeiyke plechtigheden in de kerk en op het Martelveld, tegen vier uren den terugtocht te aanvaarden, telkens begeleid door de tonen der fanfare „St.-Jeroen". Gedurende de afgeloopen maand Augustus werd in de postspaarbank alhier ingelegd 3809.20, tegen een bedrag nan ƒ9168.16, dat werd terugbetaald. Het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 859. In den loop derzelfde maand werden aan het rykstelegraaf kantoor behandeld 1550 tele grammen, en wel: verzonden 576, ontvangen 643, opgenomen en verder geseind 331. Noordwykerhout. Een bonte veldmuis is zeker wel een zeldzaamheid. Door den arbeider Jac. Nulkes werd er een gevangen, waarvan de voorste helft wit en de achterste zwart was. Jammer, dat door het transport het beestje zooveel had geleden, dat het den volgenden dag stierf. Hot huidje ia echter bewaard ge bleven. Oudsboorn. Gedurende de afgeloopen maand werden alhier geboren 9 jongens en 2 meisjes, terwyi óón persoon als overleden werd aan gegeven. Er werden twee huwolyken vol trokken. Oegstgeest. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie lichting 1901 be draagt in deze gemeente 34. Door de firma Terbeek en Do Ridder te 's-Gravenhage is vergunning aangevraagd tot het oprichten van een machinale stoom- 8 teen fabriek aan den Hoogen Morschweg alhier Sectie E No. 315. Bjjnsburg. In de maand Augustus zyn op het rykstelephoonkantoor alhier 150 tele grammen verzonden en 162 ontvangen, totaal behandeld dus 312 telegrammen. In Augustus 1899 werden 251 telegrammen behandeld, waarvan er 121 werden verzonden en 130 ontvangen. Wassenaar. In de vergadering der Afd. Wassenaar van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur deelde de voorzitter mede, dat er een 400-tal nummers was opgegeven voor do droge veiling. Do plaatsing en het nummeren zal op den verkoopdag des morgens te zes uren be ginnen. Voor een geregelden gang van zaken wenschte de voorz., dat de inzenders hun bollen zouden brengen in de volgorde, waarin ze in den catalogus voorkomen. Ontvangen was een „Programma" van de tentoonstel ling, welke in April 1901 te Amsterdam ge houden zal worden door de Afd. Amsterdam van do Maatschappy van Landbouw en die van Tuinbouw. Hiervan word voorlezing go- daan voor zoover genoemd programma betrek king had op de inzendingen van bolgewassen. De vraagbus gaf eenigen aanwezigen ge legenheid wat onaangename dingen te schryven, die ze biykbaar niet durven zeggen. Over het algemeen gaf men over die wyze van handelen zyn verontwaardiging te kennen. Aardiger was do vraagGf do bollen niet in den grond zullen gaan? De voorz. meende, dat zo daar voor in den regel gekocht worden. Had de vrager het oog op den tragen handel? Men hoopte, dat er wel weer een betere tyd zou komen. Na verloting van eenigo tuinbouw gereedschappen werd de vergadering gesloten. Waddingsveen. Alhier heeft een droevig ongeval plaats gehad. Een aardig vierjarig knaapje, dat zyn vader uit de kerk te gemoet ging, geraakte te water in de Kerkwegsloot en werd levenloos opgehaald. De smart der ouders over dat verlies is niet te beschryven. Het fanfarekorps „Concordia" zal aan het festival te Leiden op 3 Oct. deelnemen. Do hit van den bakker V. d. S. sprong met wagen en al de sloot in op het zien van een automobiel, niettegenstaande de voerman gewaarschuwd had. Woubrugge. Door het bestuur van den Veender-polder, alhier, zal Maandag 24 Sep tember a. s. schouw worden gedreven over de tochten, de geleisloot en de wegslooten aan de landzyde, die van alle onkruid moeten zyn gezuiverd. Zegwaard-Zoetermeor. Voor de nationalr militie, lichting 1901, zyn in eerstgenoemdo gemeente 24, in laatstgenoemdo 13 personen ingeschreven. Aan het Rykstelephoonkantoor alhier zy'n gedurende de afgeloopen maand Augustus behandeld 185 telegrammen, waarvan 87 zyn verzonden en 98 ontvangen. Gedurende do maand Augustus jl. werd aan het hulppostkantoor alhier in de Ryks- postspaarbank ingelegd in 59 inlagen een bedrag van ƒ3803.92 en aan 10 inleggers terugbetaald ƒ1054.03, terwyi 5 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Alfen. aan den Ryn. Gisteren werd door de Alfensche harddravery- en ronvereeniging een harddravery gehouden, waaraan de vol gende paarden deelnamen: „Belwood" van A. A. Van den Berg, „Angelina" van stal Jan Steen, „Huntress" van Joh. De Mol, Ceres" van De Lyster, „Dawnlight" van A. Van der Munt, „Mouquette" van stal Unitas, „Wilhelm HI" van J. Mooyman, „Robert Se& Heele" van Joh. De Mol, „Egbertine" van stal Jan Steen, „Sador U" van H. K. Glas Jz. By de eerste ronde vielen af „Angelina", Ceres", „Mouquette", „Wilhelm LH" en Sador II". Hiervan kreeg de hoofdprys ad ƒ100 „Mouquette", de premie ad ƒ60 Sador II". Van de eerste winners verwierf „Dawnlight* den prys van 200 en „Huntress" de premie van 100. Evenals andere jaren, trok ook deze hard- dravery veel publiek. Na afloop der harddraverij werd het op het terrein by den heer Van der Sanden, waar de draaimolen, poffertjeskraam en meer dergeiyke stonden, overvol en. tot laat in dea avond heerschte er een gezellige drukte. Zoetennoor. In den Driemanspolder en in den Nieuwen Polder onder deze gemeente is onder het vee van oen drietal landbouwers mond- en klauwzeer uitgebroken, Door den heer A. P. Verhoef! alhier is aan Burg. en Weths. vergunning gevraagd tot het plaatsen eener nieuwe stoommachine van acht paardenkrachten tot het dry ven zyner 8toomgruttery in zyn pand Sectie D. No. 747. Zy, die hiertegen bezwaren mochten hebben, kunnen deze op Vrydag 14 dezer, desnamid-, dags te 6 uren, ten raadhuize alhier inbrengen. Uit «1© „Staatscourant". Kon. besluiten. Benoemd tot controleur I van den waarborg van gouden en zilveren werken te Alkmaar, A. J. M. Moussaolt, thans te Schoon hoven; tot ontvanger der registratie en domeinon te Rhenen, N. Van Everdingen, thans te Ommon;vi te Nijkerk C. L. B. Pet, thans to Gennep; to Horst A. P. Versluys, surnumerair; te Gennep L. Ruijssenaers, surnumerair; te Ommen H. E. Wiersema, surnumerair. Aan S. J. Van Slooten op vorzoek eervol ont slag verleend als bewaarder dor hypotheken, het kadaster en de scheepsbowyzen to Haarlem onder dankbetuiging voor do aan den lande bewezen diensten. Aan A. G. Van Wieringen op verzoek eervol ontslag verleend als inspecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Roermond en benoemd tot inspecteur der voormeldo middelen te Roermond M. J. G. P. A. Arnoldts, thans to Eindhoven. Benoemd: tot notaris te Borger H. R. Trip, notaris te Middelstum; te Boilen B. Schutter, candidaat te Terborg; tot commissaris van politio to Delft F. A. Boombergen, commissaris van politio te Harderwijk. Mr. D. baron Van flogendorp, directeur van het Protocol van het Departement van Buiten- landsche Zaken, benoemd tot ridder in de ordo van den Nederlandschen Lseuw. Pensioen verleend aan W. Buitenhuis, laatste lijk kommies 1ste kl. bij 'a Rjjks belastingen, ƒ435; voorts aan de volgendo weduwen van burgerlijke ambtenaren: A. Roeleveld, wed. L- M. Driehuya Rabe, kommies 3de kl. bij 's Rijks belastingen, ƒ168; L. Hogen Esch, wed. R. H. Wickers, brievengaarder, f 75; A. G. P. Du Clonx, wed. mr. F. Alting Mees, lid vau den Raad van State, ƒ600; C. L. Pols, wed. .nr. J. Minnema Buma, griffier bij het gerechtshof te Leeuwarden, 600; jonkvr. M. J. von Iddekinge, wed. rur. C. J. J. Wyckorkeld Bisdom, griffier nij den Hoogen Raad der Nederlanden, f 600; M. J. (A.) Paos of Paas, wed. P. J. Tummers, postbode, ƒ167; A. C. Van Eks, wed. S. Hof, gezagvoerder op een ltrjksvaar- tuig to lJmuiden, ƒ893; A. Z. of A. J. Z. Walter, thans wed. J. Van Bladeren, eerder wed. C. Van dor Veen, oommies-verificatour 2de categorie by 's Rijks belastingen, ƒ222. Gemeenteraad van Oegstgeest. Voorzitter: de heer J. G. M. Van Griet- huysen, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer H. G. Yan Sillevoldt. Voor kennisgeving wordt aangenomen het bericht van den heer J. C. Don Ouden, dat hy zyn benoeming tot onderwyzer aanneemt, en de mededeeling, dat de brandkranen aan den Morschweg zyn gelegd. De heer A. Jufformans wordt herkozen als wethouder en nadat de gekozene had verklaard zyn benoeming aan te nemen, wordt hy door den Voorzitter geluk gewenscht. Nadat door de Commissie van Onderzoek der gemeenterekening 1899 by monde van den heer Taets van Amerongen tot voor* oopigo vaststelling was geadviseerd, wordt dienovereenkomstig de rekening vastgeste' 1 in ontvangst op 39,621.80, in uitgaaf 36,180.74, en alzoo met een batig e i van 3441.06. De gemeentebogrootiDg 1901, zooals die door B. eaWs, isopg

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1