De Gracieuse. ADVERTENTIES. AARLANDERVEEN, Eyn en wy zouden gaarne van de andere mogendheden vernemen of er redenen bestaan, die ons niet bekend zyn en die; naar haar raeoning, aanleiding moeten goven totinzich- ton, afwijkend van de onze. Deel dit mede aan den minister van buitenlandsche zaken." De oorlog tussclien Engeland en Transvaal. Het gaat blijkbaar eenigszins zonderling toe 'in de buurten van Belfast Er zyn slechts 'twee berichten van Roberts. In het eenezegt hü: inboorlingen berichten, en in het andere verklaart lii): gevangenen berichten. Ergo weet de heer Roberts niet, wat de Boe ren eigenlijk uitgevoerd hebben. En w|j weten het ook niet Maar het staat vastop dit oogenblik wordt niet meer gevochtende Boeren trekken weg. I Waarom? Waarheen? We zullen geduld moeten hebben en wach- I ton op nadere berichten. De „Daily Telegraph" heeft het volgende telegram ontvangen uit Lorengo-Marquez „Acht pleegzusters en even zooveel dokto ren, aan het Russische ambulance-korps bij Boeren verbonden, zijn vandaag (Donder se) met de „Kronprinz" naar Europa ver trokken. „De Boeren erkennen, dat het vijfdaagsche jsvecht to Machadodorp het hovigst is geweest \an den gehoelen oorlog, met uitzondering ran den 6tryd bij Pietersheuvel. Zy bleven jmrdnekkig in hun stellingen, totdat het glinsteren van de bajonetten bewees, dat do Dritsche infanterie oprukte, en die aanval bleek onweerstaanbaar. De vjjand vluchtte in richtingen, kanonnon, schietvoorraad, tenten, wagens, alles achterlatende." Heeft dit gedeelte van het bericht betrek king op de bestorming van den Vogelstruis- kop? Maar daar is slechts één pompom in handen van de Engelschen gevallen. Wat wordt het Britsche publiek dus schit terend ingelicht 1 Do Boeren totaal verslagen, hun kanonnen, hun munitie, alles kwijt en in wanorde gevlucht na de schitterende over winningen van lord Roberts' leger. Jammer maar, dat van de overwinningen zelf zoo 'weinig gehoord wordt; dat nog niets bekend is van de zoo extra hevige gevechten, die vijf dagen hebben aangehouden, en van den 'onweerstaanbaren stormaanval van do Britsclie infanterie. Jammer ook, voor de Engel schen wel te verstaan dat dit achterlaten van kanonnen, enz., kortom dat „alles", door Engelsche soldaten niet is gevonden te Belfast, noch te Machadodorp, noch te Waterval- 'Boven, noch zelfs bjj Waterval-Onder. Het is, .zegt het „Hbl.", klaarblijkelijk door de aarde verzwolgen en komt langs een onbekenden weg weer by do Boeren terug, die met alles wat zij kwijt zijn, den Engelschen nog wol eens to woord zullon staan, hetzy dan in Lydenburg, hotzjj by Elandshoek, waar, naar de kaart doet vermoeden, nog wel een stelling is, die den Engelschen een belangrijke over winning zal kosten of anders elders. Tevens meldt de „Daily Telegraph" uit Loien^o-Marquez: „President Kruger is in de richting van Lijdenburg vertrokken. De Engelschen honden thans Waterval-Onder bezet. Eloff, de neef van president Kruger, wordt hier vanavond verwacht. De „Kronprinz" heeft een ontzag lijke hoeveelheid baar goud meegenomen. Al de Britsche officieren en andere krygs- gevangenen uit Nooitgodacht worden hier dageiyks verwacht." Aan hetzelfde blad wordt gemeld, dat onder de passagiers van de „Kronprinz" zich ook bevindt de heer Erasmus, lid van den Volksraad. Aan de „Daily Express" wordt uit Belfast geseind „Generaal Sir Redvers Bulier is Dinsdag opgerukt en heeft Dalmanutha bezet. Zyn ruiterjj drong door toc Machadodorp, dat ook bezet werd. „De nederlaag van gisteren te Berg-en-Da) heeft de Boeren weer op de vlucht gejaagd. Zy hebben biykbaar weinig lust om te vechten. Generaal French rukt voortdurend uit het westen op en ondervindt geen noemens- waardigen tegenstand. Hy vind den vyand geheel onvoorbereid, waar hy ook komt. „De Boeren zyn nu in tweestryd. Zy moeten èf op Lydenburg, óf verder naar het oosten terugtrekken. Kiezen zy het eerste, dan raken ?y natuurlyk den spoorweg kwyt gaan zy oostwaarts, dan komen zy onvermydeiyk in een slop. „De wanhopige dapperheid, die zy gisteren (Maandag) aan den dag legden, schynt er op to wyzen, dat w|J het einde der worsteling naderen. Tevens worden wy echter telkens herinnerd aan het feit, dat wy een verbazend bergachtige streek binnendringen, en de be kwaamste officieren, met wie ik over den toestand gesproken heb, verbloemen niet, dat Lord Roberts nog een zware zaak voor zich heeft." De pogingen van Rhodes om de kolonische soldaten in Zuid-Afrika to bewegen zich in Rhodesia te vestigen, hebben in Australië geen instemming gevonden. De premier van Nieuw- Zuid-Wales heeft tot het Londensche departe ment van koloniën het verzoek gericht, om zyn regeering niet te negeeren wanneer de koloniale contingenten in Zuid-Afrika worden ontbonden. Menschen, die uit Bloemfontein te Kaapstad aangekomen zyn, melden, dat volgens Boeren, door generaal Baden-Powell gevangengenomen, generaal De Wet dood is. Dit bericht heelt bevestiging noodig, voegt de „Daily Mail", dio het opneemt, er zelf bjj. Telegrammen uit de Kaapkolonie berichten, dat verschynselen er op wyzen, dat onder de Hollanders in de Kaapkolonie weder een gisting is ontstaan en men een opstand vreest, die zich uit zal strekken tussclien Veer tien stroo- men, Mafeking, Kimberley, Taungs en Vryburg. Met het oog op dezen tegenwoordigen toe stand heeft de divisie onder Methuen zich naar Mafeking begeven en is aldaar aange komen. Het Engelsche garnizoen te Veertien- 6troomen houdt des nachts steeds de loopgraven .rondom de stad bezet. Een nieuwe concen tratie van Engelsche troepen op de grens naby Kimberley wordt voorbereid. Te Londen gaat een gerucht, dat de Bóeren- gevangenen op het eiland Ceylon dreigen in opstand te komen. Hoewel officieel hierom trent geen berichten zijn ingekomen, kan dit gerucht wel op waarheid gegrond zyn, daar een geheel regiment het bevel heeft ontvangen, het garnizoen op Ceylon te gaan vorsterkeü. De Londensche correspondent van de „Liberté" deelt over de omstandigheden, waaronder lord Roberts genoopt is tot de onderteekening van zyn laatste proclamatie, het volgende mede: De tekst van dit besluit is het werk van Sir Alfred Milner, den Com missaris der Koningin In Zuid-Afrika, die daarby geïnspireerd werd door den minister Chamberlain. Lord Roberts hield het besluit ©en dag of-veertien onder zich; b\j was on gezind z|jn handteekening te zetten onder een dergeiyk stuk. Sir Alfred Milner wendde zich daarop tot z|jn hiërarchischen chef, den heer Chamberlain, die van lord Lansdowne, den minister van oorlog, gedaan kreeg, dat aan maarschalk Roberts een uitdrukkelyk be vel gezonden werd tot onderteekening van het besluit. De verantwoordelykheid voor de maatregelen, die sedert een week van kracht zyn, komt dus geheel neer op Sir Alfred Milner en minister Chamberlain. In een onderhoud, dat dr. Frederik Rompel, de thans hier te lande vertoevende oorlogs correspondent van „De Volksstem", bad met den heer Danie Wolmarans, van het Boeren- driemanschap, dat uit St.-Petersburg in Den Haag is aangekomen, verklaarde deze, op do vraag van Rompol wat h|j dacht van don jongsten grooten veldslag in den omtrek van Machadodorp en Belfast: „Ik heb er nog niet veel van gelezen; alleen korte en onvolledige berichten, waaruit ik niet kan wys worden. Wel weet ik, dat de bezetting van Machadodorp niet van die beteekenis is, welke de Engelschen er aan trachten te geven. Het terrein, waar thans is gevochten, is niet zoo gunstig voor de Boeren-tactiek als lord Roberts dit wel wil doen voorkomen. Dit gunstige terrein komt eerst achter Machadodorp, den kant naar Waterval-Boven toe. Daar zyn de groote slagen te wachten." Van De Wet hoort men nu rare dingen in de Engelsche bladen. Hot heet, gelyk ge meld, dat zyn volgelingen verbitterd zyn, dat hy hen nu voor de tweede maal misleid heeft, en in kleine troepjes naar den Vry staat- doet terugtrekken, om zich te onderwerpen. Zelfs in Engeland dryft men den spot mot het zoeken naar De Wet, en niet precies ton koste van De Wet. Men mag komen, waar men wil, overal wordt men met het onschul digste gezicht van de wereld gevraagd, of men weet, waarom 5000 paraplu's naar Zuid- Afrika gezonden zyn, om dan op het ont kennend antwoord deze verklaring te ont vangen: „Om De Wet ie vangen" (the wet de nattigheid). In de straten wordt tegen woordig onder de tallooze penny-artikelen eon nieuwe puzzle verkocht, dat reusachtigen aftrok vindt en groot vermaak gecfc. Het bestaat uit de gebruikelijke kleine puzzle- kaarten, die in ruwe omtrokken een kaart der beide Zuid-Afrikaanscho republieken ver- toonon, mot het randschrift: „Dit is Trans vaal Waar is De Wet?" Als men zyn penny voor het plaatje betaald heeft en naar het portret van den Boerengeneraal zoekt, vindt men spoedig, dat liet onmogelijk is, het raadsel op te lossen. Men doet dus het eenige, wat overblyft, gaat naar den verkoopor terug en vraagt hem vortrouwelyk om de noodige inlichting. Het antwoord, dat den kooper ten deel valt, is dan: „Kunt gy De Wet niet vinden, meneer? Dan kan ik u niet helpen. Gevonden heeft hem tot nu toe nog niemand, niet een Kitchener. Als gy hem ook niet kunt vinden, is hy zeker weer verdreven, zooals gewoonlijk. Moor kan ik ook mot zeggen." Zoo is generaal De Wet tegenwoordig een der populairste mannen te Londen, beschermen, en of ik de Boxers zal straffen en tot onderwerping brengen. Park-Concert. In de „Express" schrijft nu weer een oog getuige van de Spioenkop-gevechten, die be weert, dat men van liet kopje, waar Botha met de Krupps stond, de pontons, waarover de Engelsche troepen wegtrokken, heel niet zien kon, zoodat er van die grootmoedigheid van Joubert niets waar zou wezen. Telegram mon. LONDEN, 31 Augustus. (R. O.) Een tole- gram van lord Roberts, heden uit Belfast verzonden, bevestigt do invrijheidstelling van 1800 krijgsgevangenen door de Boeren, maar de officieren moeten naar Barberton overge bracht z|jn. De krygsgevangenen zeggen, dat de presi denten Kruger en Steyn, en de generaals Botha, Schalk Burger en Lukas Meyer den 29sten naar Nelspruit zyn gespoord. De Boeren schynen zich in verschillende richtingen te verspreiden. WASHINGTON, 31 Aug. (2?. 0.) Rusland heeft den Vereenigden Staten medegedeeld, dat het, nu de gezantschappen ontzet zyn, voor stelt om de gezanten en do troepen uit Peking terug te trekken totdat er weer een Chi- noesche regeering gevestigd is. De regeering der Vereenigde Staten heeft daarin toegestemd, in overweging gevende, dat de gezanten te Peking beraadslagen over een gemeenschap- peiyken aftocht der verbonden troepen uit Peking. Ook Frankryk moet het voorstel aange nomen hebben. NLEUW-YORK, 31 Aug. (R. 0.) De „Herald" verneemt uit Washington, dat v|jf mogend heden toegestemd hebben in Ruslands voor stel om de troepen uit Peking terug te trekken twee gaven te kennen, dat zy daar tegen waren. De internationale toestand is zoo gunstig mogelijk voor de Amerikaansche be langen. De mogendheden, die zich tegen Ruslands voorstel gekant hebben, zyn Duitsch- land en Italië, die ook Li-Hung-Chang'8 ge loofsbrieven onvoldoende achten. NIEUW-YORK, 1 Sept. (R. O.) Li-Hung Chang telegrapheert, volgens de „Tribune,'' uit Shanghai, dato 31 Augustus: Het terugtrekken der vreemde troepen uit Peking zou de vredesonderhandelingen be vorderen. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden of ik er op krachtige wyze toe zal overgaan de orde te herstellen, de vreemdelingen te No. 1. 2. Dinsdag 4 September, te hal/acht. Amazonen-MarschVon Blon. Ouverture „Die Frau Meis- terin"Von Suppé. „Am Golf von Neapel", Wals, La Gnardia. Fantaisie uit „Bellisario" Donizetti. „Men zeilde lekkertjes" uit „De Schipbreuk"Wagenaar. „De Fremereberg", Fantaisie KoeDnemann. „Das Bieoenhaus", Marsch. Schneider. Marktberic U ton. De gunstige stemmiog in den Goudechen kaas handel blijft voortduren: van alle Zuid-Hollandsche markten kon verloden week weer een vlugge handel worden bericht, terwijl op enkele de notee ringen nog een weinig omhoog liepen. Eerste soort kaas blijft schaarsch; voor fijne qualiteiten, meest aan de huizen opgekocht, woraen prjjzen besteed, die soms ƒ2, ƒ3 boven de hoogste markt- noteeringen gaan. De prgzen van Edammer op de Noord-Holland- scho markt liepen weer hooger. Hoorn en Alkmaar noteerden voor kleine tot f 33, commissie en middelbare tot f 31, dat was reap, f 0.50 en f 2 meer dan in do week te voren. Magere kaassoorten z|jn betrekkelijk nog hooger prijs dan Goudsche en Edammer. Nieuwe Frie- sche Nagelkaas liep te Sneek tot f 41.50, of f 2.50 hooger; Delftsche tot f 33.50, tegen f 32.50 in de week te voren. De prjjzen van Leidsche gaan nog steeds om hoog. Voor fijno gewassen wordt reeds tot over de 70 de 150 kilo bedongen. Te Londen was de handel verledenweek buiten gewoon vlug, niettegenstaande de prijzen van de meesto soorten aanzienlijk verbeterden. In de Alblasserwaard werd de vorige week van f 21f 29 besteed; in de Lopikor- en Krimpener- waard liepen de pryzen van lste soort Gondsche van f 26f 29, zware ƒ29—f 31, 2de soort ƒ21ƒ25; Derby lste soort 27, 2de soort 22ƒ25.50; Edammer lste soort ƒ2830, 2de soort ƒ26. U.D Leiden, 1 September. Granen werden hedon met voldoend aanbod tot nagenoog onveranderde prijzen verhandeld. Jarige Witte Tarwe met meer vraag tot iets betere prijzen te verkoopen; Nieuwe werd nog weinig begeerd. Nieuwe Kogge, Gerst en Haver van uiteenioopende qualiteit, werden tot genoteerde prijzen verhandeld. Witte Tarwe ƒ6.a 7.50, Roode ƒ6.a ƒ6.75, Wall a-Wall a a per 80 KG. Rogge 4.75 a 5.30 per 74 KG. Zomorgerst 4.25 a 4.50, Winter-4.10 a 4.60. Chevalier- ƒ4.90 a ƒ6.50 per HL. Haver 3.25 a 3.75 per 60 KG. Groene Erwten 6.75 a 7.50 per HL. Faardenboonen a per HL. Duivenboonen a per HL. Koolzaad 9.50 a 10.75 per HL. Kanariezaad 6.a 7.60 per HL. Hennepzaad 6.50 a ƒ7.per 11L. Boter. Aanvoer 7380 kilogr., late qual. per V* vat 52.— a 56—, 2de qual. per 'A vat 46.— a 50.lste qual. per kilogr. 1.30 a 1.40, 2de qnal. per kilogr. 1.15 a 1.25. Lange zwarte turf. 180,000 stnks. 3.15 a 3.75 per duizend. Utrecht, 1 Sept. Op de weokmarkt waren heden 675 stuks vee aangevoerd. Do prijzen waren voor stieren 70 a 180, voor vaarzen 60 a 150, voor pinken 40 a 100, voor melkkoeïon 100 a f 220, voor kalfkoeieu 120 a 230, voor vaarskoeien 100 a 180, voor vette koeien f 140 a 260, voor magere kalveron 15 a 50, voor nuchtere kalv. f 6 a 14, voor magere varkens 25 a 60, voor liggen 6.a 11. afgeloopen, mag als volkomen geslaagd wor den beschouwd. De Nedorlandsche mail uit Indié wordt hedenavond alhier verwacht. De Indische begrooting voor 1901, thans nog by den Raad van State, zal dit jaar later dan gewooniyk aan de Staten-Generaal inge diend worden. Dit is toe te schry ven aan het optreden van een nieuwen gouverneur-generaal. De voorbereiding en overweging n. 1. van zyn in de begrooting uitgewerkte denkbeelden, plannen en voorstellen vereischen ditmaal meer tyd dan in gewone omstandigheden. Naar men verneemt, zouden reeds voorstel len van den gouverneur-generaal ter zake van de verdediging van Java hier te lande ont vangen zyn. Het stoomschip „Gedé" vertrok 31 Aug. van Padang naar Rotterdam; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 81 Aug. van Genua; de „Kronprinz" (thuisreis) vertrok 30 Aug. van Delagoabaai; de „Lombok", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 1 Sept. te Batavia; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, is 31 Aug. Oitavos gepasseerd; de „Soembing", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 31 Aug. van Perim. LEIDEN, 1 September. Thermometorstandgisteravond om 8 uren 14.5° C. 58.1° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 15° C. 59° F., 's middags om 12 uren 17° C. 62.6° F., 's namiddags om 4 uren 17J C. 62.6° F. Naar aanleiding van het feit dat de heer P. Keulemans hedon een halve eeuw by de Leidsche Katoenmaatschappy (voorheen De Heyder Co.) in betrekking is, waarvan de laatste jaren als handelsreiziger, mocht hy vele blyken van belangstelling ontvangen. Reeds vroegtydig werd hy hedenmorgen op het bureel ontboden, waar de hoeren direc teuren, alsmede de vroegere directeur de heer P. L. C. Driesen en echtgenoot©, en dr. A. P. Driessen, zoomede het geheele personeel van kantoor en magazyn zich bevonden. De heer Fel. Driessen hield tot den jubilaris een zeer hartelyke toespraak om hem met zyn feest geluk te wenschen en hem als souvenir een gouden remontoir en gesloten enveloppe namens de directie aan te bieden. Het kantoorpersoneel vereerde hem als hul- debiyk een gouden pennehouder en fraai bloem stuk, terwyl ook het magazynpersoneel in het aanbieden van een geschenk van zyn belang stelling deed blyken. By elke aanbieding ont brak het evenmin aan gelukwenschen der collega'8. Verrast en aangedaan als hy was, gevoelde hy zich toch gedrongen voor een en ander in enkele woorden zyn harteiyken dank te betuigen, en zich in aller welwillendheid te biyven aanbevelen. Talryk waren verder de be wyzen van be langstelling in den vorm van cadoaux, bloem stukken als anderszins, welke den heer Keule mans ten deel vielen. Moge het hem gegeven zyn nog veel jaren zyn werkzaamheden tot genoegen zyner chefs te vervullen 1 Onder den toeloop van veel belangstel lenden, zoowel militaire als burgerpersonen, had gisteren na afloop der parade de hervatting van de wedstryden op het Schuttersveld plaats. Zy bestonden achtereenvolgens in wielerwod- stryden, polsspringen, hoog- en verspringen van een springplank, het maken van polsbruggen en schermen op sabel en geweer. De muziek deed zich nu weder gedurende de wedstryden hooren. Er was gezorgd, dat ieder dus in die wed stryden mede kon dingen. Vooral het spingen met don pols, waar by nu en dan een der mededingers een bad nam, veroorzaakte veel hilariteit onder de aanwezigen. By den schermwedstryd werd men in de verwachting niet bedrogen. Goede schermers als de sergeanten Barends en Demenint hebben altyd meerder kans, om een prys te behalen, dan minder in die kunst bedrevenen. Zoowel by het echermen met het geweer als met de sabel werden dan ook door genoemde onder officieren de lste en 2de pryzen behaald. By het polsspringen behaalde de sergeant Demenint, by het wielryden voor militaire- wielryders, de milicien Nasveld en in dat voor amateurs de korporaal Quithoven eerste pryzen. Deze waren weder kunstvoorwerpen. Deze benevens nog vele andere pryzen werden weder op dezelfde wyze na afloop uitgereikt. Het feest, dat om halfzes 's namiddags was Hazerswoude. De lieflyke stralen der scheidende Augustuszon beschenen gister morgen reeds zeer vroeg een tooneel van biydschap en feestgenot, dat aan onze anders zoo stille dorpsstraat een eigenaardigen gloed verleende. Geen windje, krachtig genoeg om de vaderlandsche driekleur om den stok te frommelen, deed zich gevoelen en onder statig neerhangende vlaggen en wimpels, die huis aan huis waren uitgestoken, wandelden onze goede dorpelingen in feestgewaad en met oranje op de borst heen en weder. Aan de brug by den heer L. Blonk prykte een sta tige eerepoort, door de feestgenooten opge richt Men dacht er niet aan, te gaan zoeken, of soms een enkele bewoner niet meedeed aan de algemeene huldezoo vast was men over tuigd, dat liefde voor Koningin en Vaderland, ook zonder uiteriyk vertoon, toch in de ziel van allen den boventoon voerde. De aloude volksspelen namen onder het schetteren der trompetten, het geklank der fluit en het geroffel dor trommen omstreeks halftien een aanvang en steeds groeide de volksmenigte in aantal, die uit eigen en omliggende ge meenten kwam deelnemen aan de echte Oud- Hollandsche volkspret. De voorzitter der feestcommissie, de heer J. Gaarkeuken, reikte, telkens met toepasse- lyke woorden en kwinkslagen, de pryzen aan de overwinnaars uit en werd op zyn beurt hartelyk en waardeerend toegesproken door den heer D. Burgersdyk, als voorzitter van de onlangs opgerichte Wilhelmina-vereeniging. Tusschen negen en tien uren des avonds werd een schitterend vuurwerk afgestoken, dat met de lustige muziek der „Harmonie" niet weinig bybracht om de algemeene geest drift, die zich in vroolyke kreten en rhyth- mische bewegingen van het publiek openbaarde, tot een passende hoogte op te voeren. Met een ernstige en diepgevoelde toespraak, van de tribune op het kerkplein door den voorzitter tot de feestgenooten gericht en door allen zwijgend en belangstellend aangehoord, werd de genotvolle dag besloten. Uitslag der volksspelen. Bingrijden met paard onder den man. D. Vroolyk, lste prys, een dubbele wekkerklok; J. Paauw, 2de prys, een nikkelen rookstel; D. Van der Werf, 3de prys, een nikkelen horlogeketting. Hardloopen met hindernissen. B. Versteeg, lste prys, een leeren sigarenkoker; L. Stra- ver, 2de prys, een portomonnaie; H. Ballering, 3de prys, een nikkelen horlogeketting; J. Vos, 4de prys, een nikkelen tabaksdoos. Balletje-dragen. D. Qualm, lste prys, 2.50 H. Ballering, 2de prys, ƒ1.50; A. Raaphorst, 3de prys, f 1.—; J. Vos, 4de prys, f 0.60; B. Vepetéeg, 6de prys, 0.26. Blokjesrapen. De meisjes S. De Boer, M. Fortgons, J. Visser, C. Visser en G. Elswyk ontvingen een hoofdprys, bestaande in een album, een naaikistje of een reukflacon, de overige 34 kregen een kleineren prys. Bingrijden op rywiclen. D. A. Van den Bosch, lste prys, een goldino horlogeketting; H. P. Fortgens, 2de prys, een rooktafeltjeL. Blonk, 3de prye, een inktstel; Jac. Erkelens, 4de' prijs, een leeren portemonnaie. Ringrifden met paard en tilbury. De damei L. Van Vliet, lste prjja, een boerenjongens-, glas met zilveren deksel; G. Merbes, 2de prflt trekpot met theelichtje; J. Zuiddam, 3deprijs, een albumtafeltje; A. Fokker, >de prjjs, een olie- en azijnstel. Do hoeren C. Natzijl, lste prijs, een zilveren sigaren- en lucifersstandaard; W. Gille, 2de' prjjs, een rooktafeltje; H. Voets, 3do prija, 2 rijtuiglantarene; L. Van Nielen, 4de prijs, een dubbele wekkerklok. Kntwyk. Ter gelegenheid van den Konin- f ginnedag wapperde te Katwyk aan den R|jn alom de driekleur. De feesten begonnen met de schooljeugd, die op de speelplaatsen werd beziggehouden en met verschillende spelen aardige prysjes verwierf, terwyl het aan ver snaperingen niet ontbrak. Des middags vingen de feestelykheden voor de grooteren aan, op geluisterd door de tonen van „Katwyk's Harmonie", die zich den gehoelen dag onder leiding van een tydeiyk kapt-..neester, den heer J. Van Beelen van St.-Pancras, uitstekend van haar taak heeft gekweten. Doch niet vooruitgeloopen. Des middags dan werd be gonnen met ringsteken op de flets voor per sonen boven 16 jaar, waarvoor 6 pryzen bi schikbaar waren en de eerste prys, een gouden horlogeketting, werd behaald door den heer H. Vooys; daarna per fiets voor jongeren, eveneens zes pryzen; van den eersten prys, een nikkelen theepot met licht, was do jongeheer J. Bokhorst de winner. Eindeiyk? was er ringryden te paard, waarvoor 7 pryzen: den eersten prys, een gouden remontoir, ver wierf de heer P. De Best. Gedurende dezen wedstryd was het voor meisjes turfrapen en ballenryden, en voor jongens zakloopen en broodhappen, waarvoor een 20-tal pryzen beschikbaar waren, waar onder zeer aardige, o. a. een gouden armband, een nikkelen wekker, een werktaschje, een theeblad, sigarenkokers en -pypjes, enz. Na afloop van deze volksspelen werd met de muziek voorop een ovatie aan verschillende ingezetenen gebracht, waarna in het hotel „De Roskam" onder welgekozen woorden door den heer H. J. Bokhorst de pryzen aan de gelukkige winners werden uitgereikt. Van" negen uren tot halfelf liet de „Harmonie'' zich weder in haar tent op de Turfmarkt hooren, waardoor den geheelen avond een" vroolyke geest onder de geheele bevolking bleef heerschen. Zeiden we boven reeds, dat; de „Harmonie" zich kranig hield, ook aan de Feestcommissie mag een woord van lof niet worden onthouden. Heeft zy een moeiiyken dag achter den rug, zy kan er verzekerd van zyn, velen een recht aangenaam en gezellig feest te hebben bereid. Ook te Katwyk aan Zee is recht gezellig feest gevierd. Hier werden de schoolkinderen gezamenlyk onthaald op het zoogenaamde Wantveld, nadat eerst, begeleid door Crescendo van Noordwyk, een tocht door de gemeente was gedaan. Des namiddags werd hier ringgereden te paard en tevens een wedstryd gehouden in mastkiimmen, waarvoor eveneens flinke, degelijke pryzen beschikbaar waren. By het ringryden werd de eerste prys behaald door den heer B. Dykdrent en by het mastkiim men, waarvoor doelmatige pryzen, die den winners goed te pas kwamen in de huishouding, beschikbaar waren, verwierf P. De Haas den eersten prys. Des avonds liet Crescendo zich wederom op het Wantveld hooren, terwyl de school jeugd te zes uren weder in de schoollokalen werd onthaald. Ook hier heerschte den geheelen dag en avond een aangename, pret tige geest, waartoe ongetwyfeld het schoon® weder niet weinig heeft bygedragen. Aan de feestcommissie mag zeker een woord van lof niet onthouden: Heeft zy een drukken dag gehad, velen heeft zy aan zich verplicht De Transvaalsche deputatie bracht gisteren ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin nog een bezoek aan het Kurhaus te Scheveningen en woonde ook het concert' in de Sociëteitstent in het Haagsche Bosch by. Te Naarden is gedurende twee dagen het vyfhonderdvyftigjarig bestaan der 8tad feestelyk gevierd. Den 15den September a. s. hopen onze geliefde Ouders HUBERTUS YAN DER WEIJDEN en CATHARINA TEGELAAR hun 25-jarige Eclitvereeniging te herdenken. Bun dankbare Kinderen en Kleinkinde)-en. Leiden, 1 September 1900. (Voldersgracht No. 36.) 7222 11 Getrouwd ADRa. VERHOOG en A. H. SCHEIDLER, die, ook. namens wederzydsche familie, hun hartelyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Abnhem, 31 Aug. 1900. 7219 De Heer en Mevrouw KAREL A. L. KEULS—Payens, betuigen door dezen hunnen hartelyken dank voor de vele blyken van belangstelling, by de geboorte hunner Dochter ontvangen. T.imtcN, 1 September 1900. 7225 6 Voor de vele bewyzen van deel neming, ontvaDgen gedurende de ziekte en na het overiyden onzer hartelyk geliefde Echtgenoot© en Moeder CORNELIA WILLEMEN A HE1LO, geb. Berends, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, N. HELLO. G. I. A. E. HELLO. 7201 11 A. M. HE1LO. DANKBETUIGING. Voor de vele blyken van belang stelling by de herdenkiDg onzer 50- jarige Echtverooniging, zoowel van hier als elders ondervonden, betuigen wy, mede namens onze Kinderen, onzen welgemeenden dank. N. NOORLANDER. A. NOORLANDER - Smalino. Leiderdorp, Aug. 1900. 7200 10 wegens sterfgeval. Do Notaris J. C. 8PBÜYT, te Alfen a/d. Ryn, zal aldaar, aan de Lage zyde,in hetHotel „DeVergulde Wagen", BIJ VEILING op Vloensday 19 September 1900, BU AFSLAG op Woensdag 26 September 19D0, telkens des morgens te 11 uren, PUBLIEK VERKOOPEN: met Erf, staande en gelegen aan de Lage zjjde van het dorp Alfen, onder de gemeente plaatseiyk geteekend Wyk 6 No. 7, kadaster Sectie O Nos. 29 en 1673, samen groot 1 are, 57 centiaren. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen uiteriyk Donderdag 1 November 1900. Het perceel is op iedoren werkdag, tusschen 10 en 3 uren, te bezichti gen, op vertoon van een bewys van toegang, verkrygbaar by den Notaris, ten wiens kantore nadere ïnformatië^ zyn te bekomen. 7230

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3