Automobiles De Gracieuse. NICO SNEL. Attentie. DION et BOUTON GEDARD KI. DEE, Breestraat 28. AANBESTEDING. A.L.DEVLIEGER, Is ei Iuinbouwvereeniging „Voorburg en Omstreken". To. 1241?. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG II AUGUSTUS. - DERDE BLAD. Anno 190' Burgerlijke Stand. Vervolg der Advertentiën. BEUZEMAKER Co., TENTOONSTELLING van Bloemen, Planten, enz., ter directe aflevering voorhanden. Stalling voor Automobielen Langebrng hoek Choorsteeg. Tentoonstelling I KREDIET. Financiéelo Kronleki Een blik over den toestand der Bears, in bet algemeen genomen, kan ons niet andora dan den iuitroep: Kalm, stil en Hauw!" ontlokken. Hoe gaarne '^ij ook meer levendigheid en pathos zoudon 'wenschen, toch hopen wij, dat deze kalmte zal 'blijven bestaan, want hoewel er, oppervlakkig be- lechouwd, geen redenen zyn, waarom juist onze 'Beurs haar kalmte zou verliezen, zoo ia toch de 'politieke atmosfeer met voldoende microben be- Izwangord, waardoor de Beurzen aan een of andere acute ziekte ten slachtoffer zouden kuDnen vallen. ,Ecn dior gevaren ia de geldmarkt. Wol heeft de lEngolache Bank haar disconto-rente niet verhoogd, jdoch dit zal toch niet kunnen uitblijven, tenzij alles in het voordeel van Engeland gaat mode lwerken. Wat zal de houding der Bank zyn, wan neer de stortingen op de oorlogsleeningen ver vallen, en hoe zal zy te gemoet komen aan de groote vraag naar geld, welke men in het najaar zeker te verwachten heeft? Wat zullen de Ame rikanen doen met de bonda, waarop zij nu voor •groote bedragen hebben ingeschreven? Zullen zij ,die kalm houden tot den vervaltijd 1903, of zullen zy deze, zoodra er voldoende winst op te behalen is, naar Londen terugzenden en de winat realiseeren zal het goud, dat thans door Amerika wordt 'afgegeven, juist dan niet door grooten productie- iuitvoer uit de Yereenigde Staten naar Nieuw-York moeten terugvloeien? Dit zijn alle gebeurlijkheden, wolko meer dan waarschijnlijk zyn. Bovendien valt hot zeer te betwijfelen of de regeering te 'Londen aan deze pas geleende som (10,000,000 |pd. st.-Exchequer bonos) genoeg zal hebben en of Iwellicht door den aan te vangen strijd in China Voldra niet weder een beroep op do geldmarkt 'zal moeten worden gedaan. Buitengewoon sterk <js de positie der Engelache Bank thans zeker «iet. Haar metaalvoorraad ia 6lechts 31 millioen ;pd. st., terwyl de Amerikaansche schatkist over ?21 millioen pd. bL of 341 millioen dollars aan igoud en de Fransche Bank over 883/< millioen jpd. st. of ruim 2200 millioen franken aan goud «beschikt. In Rusland, waar de biljetten-omloop (door ongeveer 150 pCt. aan goud gedekt is, waar dus alle in omloop zijnde biljetten zonden kunnen worden afgelost en nog 50 pCt. zou overblijven, jdaar worstelt men met een ongunstige handels balans en is men verplicht, den enormen, door vele Sn Frankrijk gesloten leeningen verkregen goud- Voorraad aan te tasten om de ongunstige handels balans en andere schulden to dekken. Wel produ ceert Rusland zelf goud, doch niot voldoende Voor de tegenwoordige behoefte van het land. Eigenaardig, dat jnist Engeland en Rusland, die het meeste belang hebben bij de gebeurte nissen in China, het slechtst bij ka9 zijn, terwijl de beide groote republieken Frankrijk en Amerika de nervus belli bezitten. Men behoeft er niet aan te twijfelen of zij zullen beiden van dit bezit partij weten te trekken. De toestand in Zuid-Afrika zoowel als in China is er nog verre van af om de toekomst met gerustheid in te zien. Zuid- lAfrika is nog in lango Da niet gepacificeord en zal nog veel geld en menschenlevens kosten, en China 1? Ja, daar is het eerst moeiljjk, om zich aan een voorspelling te wagen. Naar het ons toeschynt, staan wij aan den vooravond van een grooten eniangdurigen strijd. Den afloop en degevol- gen daarvan kan niemand gissen en zijn zeker nog «iet te overzien. Een ding is echter zeker, en dat is dit: zoo er nu al gesproken wordt van duurte in velerlei artikelen, tot de allereerste behoeften behoorende, zoo nu reeds steenkool en fabrieksproducten hoog in prijs gestegen zijn, deze artikelen by het naderen van den winter zeker nog duurder zullen wordeD, en dat de uit rusting yan groote legerafdeelingen en oorlogs vloten daarin geen verbetering zullen brengen, doch deze schaarschte nog etorkor zullen doen gevoelen. Inmiddels had onze Beurs een zeer kalm ver loop. Er valt dan ook niet veel bijzonders te ver melden. Onze Staatsfondsen bleven onver anderd. Disconto-rente bleef eveneens hetzelfde. Prolongatie-rente vast op 4 pCt. In Oosten- ij kers en Hongaren ging weinig om. De toersen bleven hier op hun zelfde standpunt. Even eens was dit het geval met do Portugeezen. Russische fondsen waren vast, doch stil. Alles en alles genomen was er zeer weinig variatie in de [Buitenlandsche Staatsfondsen. In Holl&ndsche fondsen ging niets om en in Cultuurwaarden zeer weinig. De Tabaksmarkt was zeer lusteloos; slechts in de aandeelen der grootere maatschappijen was eenigo handel, doch alle waren daarbij fractioneel ïager. Toch zyn over het algemeen de berichten uit Indiö niet ongunstig, wat den stand van den oogst betreft. In petroleum-aandeelen had eonige be woging plaats. Koninklijke konden zich bijna 10 pCt. verheffen, dooh moesten ten slotte weder iets afgeven. Yan de Mjjubouwaandeelen waren Noord-Celebes en Soemalata aan merkelijk hooger. De meeste beweging was wel in Amerikaansche Spoorwegwaarden. Do Union- Pacific-aandeelen, welke na het bekend worden, dat het dividend op 2 pCt. bepaald is, tot 60 pCt konden ryzen, konden zich echter hierop niet handhaven. Londen liet, ondanks het succes der schatkistleening, de meeste waarden, waaronder ook de Mijn- en Spoorwegwaarden, in den steek. Evenwel, de gegevens omtrent de Amerikaansche Spoorwegwaarden zijn en blijven gunstig. De Chicago North Western heeft, nauitkeering van het dividend, nog een surplus van ruim 1,600,000 doll. De Norfolk en Western ontving de laatste week van Juli 64,000 doll, en de Denver Rio Grande 70,000 doll. meer. De Nieuw- York Ontario en Western eveneens 19,000 doll, meer, enz. De brnto-ontvangsten der Kansas City en Southern zijn niet ongunstig, doch de netto's konden door de lage vrachtprijzen hiermede geen gelyken tred houden. Overigens verkeerde de markt, hoewel dit by de goed voorziene schatkist der Unie geen ongerustheid hoeft te baren, toch eenigszins onder den indruk der geannonceerde goud-verzendingen. Rijnlandache Bank. Gemeenteraad van R^jnsburg. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter deelde mede: lo. dat op het verzoek om een 4de postbestelling omstreeks het midden van den dag, door het Dagelyksch Bestuur aan bevoegde autoriteiten gedaan, afwijzend is beschikt, met mededeeling, dat wanneer wijziging van uren gewenscht is, dit zal worden overwogen. De heer H. Hogewoning Cz. is van meening, dat alleen een 4de postbestelling de gemeente kan helpen en niet verandering van uren. Deze bestellingen op éón dag zijn voor een gemeente met zooveel handel als Rynsburg te weinig. (Alleen in de vorige maand werden op het Rijkstelephoonkantoor alhier 780 tele grammen behandeld. Wijst dit niet op gebrek aan nog een postbestelling?) Besloten werd geen wijziging voor te stellen in de bosteluren 2o. dat door Burg. en Weths. kasopneming is gedaan bij den gemeente-ontvanger, waarbij boeken en registers in behoorlijke orde werden bevonden en de kas een som van ƒ478.92 aanwees 3o. dat de ontvangst van den baggerverkoop bedroeg 503.50; waarvan nog 100 moet geïnd worden; 4o. dat de gemeente-rekening over 1899 goedgekeurd van Gedep. Staten is terug ontvangen. Aan den Raad werd voorgelegd de begrooting der schutterij, bedragende in ontvangst en uitgaaf 241. Het aandeel, dat de gemeente Rijnsburg hierin moet bedragen, is ongeveer 16 a 17. Hierna bood de Voorzitter de begrooting aan voor het jaar 1901 ter voorloopige vast stelling. De begrootkig werd woörloopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 11282.21. Naar aanleiding van deze begrooting vroeg de heer H. Hogewoning Cz. tot hoever het Dagelij ksch Bestuur den Vliet wilde laten schieten. De Voorzitter deelde hierop mede, dat de bedoeling was het volgende jaar met het uit diepen van den Vliet te gaan tot aan P. Kort. De heer H. -Hogewoning merkt op, dat dan juist hot slechtste gedeelte bleef zitten, en het z. i. beter is nog een jaar te wachten met het bestraten (daar de straten thans in uitstekenden staat verkeeren) en de Vliet verder uit te schieten. Ook de heer N. v. Egmond betoogde het wenschelijke en het noodzakelijke voor de scheepvaart om eerst den Vliet in voldoenden toestand te brengen. Later zou op deze zaak worden terugge komen, terwijl nog do groote verbetering van het vaarwater wordt geconstateerd, door het schieten van den Katwijkerweg, Lange Vaart en het eerste gedeelte van den Vliet. De heer J. v. Iterson achtte het wenschelijk een schoeiing te doen maken aan de losplaats bij den heer J. Kromhout. De wethouder A. Van den Eijkol zal hier voor zorg dragen. Nog wordt besloten, dat ook aan de z.g. „Laatste Stuiver" geen dunne mest enz. meer gelost mag worden na 's mor gens 8 uren. Bij de gebruikelijke rondvraag deelde de wethouder A. Van den Eijkel mede, dat eenige bewoners in de buurt van den heer Kort hem hadden verzocht om een stoep naar den Vliet. Besloten werd hierop later een beslissing te nemen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter hierop de vergadering. Gemeenteraad van Eisse* Tegenwoordig al de leden. Bij afwezigheid van den Burgemeester wordt het presidium waargenomen door den oudsten wethouder, den heer R. Huyg, en het secre tariaat door den ambtenaar ter secretarie, den heer J. C. Zaneveld. Daar deze vergadering een voortzetting is van de vorige, worden geen notulen gelezen. Aan de orde is de vaststelling der gemeente rekening over 1899. Nadat het rapport der Commissie, belast met het onderzoek, is voorgelezen, wordt de rekening vastgesteld met algemeene stemmen (de bei-Je wethouders onthielden zich van stemming) in ontvang op f 36,488.04, uitgaaf op 35,954.715, en alzoo het batig saldo op ƒ533.325. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen: a. een missive van Ged. Staten, ter begeleiding van een goedgekeurd Raadsbesluit tot ver hooging der jaarwedde van den heer J. Wesselo. Aangenomen voor kennisgeving. b. De begrooting der rustende schuttery voor het jaar 1901. Wordt voorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 241. c. Missivo van Ged. Staten betreffendo een kleine redactie-wijziging der voorgedragen verordening op de heffing van leges. Na te z(jn toegelicht, wordt besloten aan de gemaakte opmerking te gemoet te komen. d. Adres van den heer J. A. E. Holste c. s., houdende verzoek tot invoering van een salaris regeling der onderwijzers. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten dit verzoek aan te houden tot een volgende vergadering. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten, waarna wordt overgegaan tot oen zitting met gesloten deuren, ter behandeling vaneen reclame van den hoofd, omslag. ALKEMADE. Geboren: Anna Cornelia, D. van H. Heemskerk en O. J. Van dor Voorn. Johanno3 Jacobus, Z. van H. P. Klein en G. J. Van Amerongen. Gerardus Stephanus, Z. van J. Mollers en M. Van Hameren. Johanna Apo- lonia, D. van P. l'Ami en M. Van Haastrecht. Overleden: Johannes, 8 d. Z. van L. Zoeten daal en C. A. Rewijk. Johannes Uubertus Adrianus, 18 d. Z. van A. J. Dysselbloem on A. Van Deursen. Ondertrouwd: C. De Koning, jm. 86 j. en T. Van Iperen, wed. J. Oostenbrug 41 j. van Haarlemmermeer. HAZERSYVOUDE. Gehuwd: L. Mulder 28 j., van Hazerswoudo, en C. O. Fontein 26 j., van Leiden. KATWUK. Geboren: Pieter, Z. van A. Van der Plas en L. Jonker. Aaltje, D. van H. Verdoes en A. Van der Plas. Johanna, D. van K. Van Duijvenbode on W. K. Van Beelon. Overleden: A Van Staveren 66 j., wed. van Jao. Haasnoot. Ondertrouwd: G. Jonker 23 j. jm. en G. Van Dnijn 22 j. jd. H. Schaap 22 j. jm. en P. Kulk 22 j. jd. H. J. YViepking, wedr. van A. Vooys 20 j. jd. LISSE. Ondertrouwd: H. Van der Hoeven en M. M. Wijsman. S. Warmerdam en W. De Vos. P. Vergun9t en M. J. Do Vries. J. C. Zaneveld en C. Moolenaar. Geboren: Cornelia, Z. van J. v. d. Horst en W. v. d. Byl. Johanna Martina, D. van C. J. v. d. Meer en N. A. De Groot. Cornelia, Z. van A A. v. d. Aart en P. J. Lemmers. Anna, D. van S. P. Halfschepel en M. v. d. Zon. Overleden: C. Gabel wed. C. Krösscbell, 69 j. J. G. Van Rooyen, 2 m. G. Zwart, wed. H. Van Ëenwijk, 69 j. A. M. M. Van Kesteren 8 m. J. Dorenberg, 5l/j j. P. Faas, 15 j. Lovenl. Z. van J. v. d. Geest en E. v. d. Akker. M. Van Dorp, echtg. van G. v. Ruiten 53 j. RIJNSBURG. Geboren: Grietje, D. van W. Sohoneveld en C. v. d. Haak. Willem, Z. van A. Vletter en T. v. Egmond. Overleden: Teunia, 1 j., Z. van G. Starken- burg en C. Haasnoot. Maartje, 14 j., D. van J. De Winter en C. De Mooy. Gehuwd: C. v. d. Vlist jra. 24 j., te Leiden, en A. C. Knoop jd. 25 j., te Rynsburg. P. Zwaan jm. 26 j. on M. Lindhout jd. 23 j. SASSENHEIM. Gehuwd: J. Kortekaas wedr. 32 j. en L. v. Munster wed. 32 j. Geboren: Gerrit, Z. van S. Vlasveld en C. Bol. Marinus, Z. van L. A. v. d. Vijver en C. M. Van 't Hof. VOORHOUT. Ondertrouwd: D. Van der Schrier jm. 26 j. en M. Van der Menlen jd. 28 j. WOUBRUGGE. Overleden: L. A Bakker Z. 2 m. ZOETERWOUDE. Geboren: MarinusAntho- nius, Z. van G. v. Diemen en A. Buitendijk. Overleden: G. Z. A. De Jongh van Arkel, j., gehuwd met H. S. L. J. Gevers Leuven. Adrianus Zandvliet, 12 j., Z. van J. Zandvliet en A. Evers. BL Slijkhuis, 55 wedr. van M. Keizer. Uazerswoude. Tot voorzitter van de onlangs opgerichte Wilhelminavereeniging is verkozen de heer D. Burgersdyk, tot secretaris de heer H. Voets en tot penningmeester de heer P. Kerkvliet. De hoeren T. J. Natzyl, J. Plaisier, J. Van Nierop en J. Fase werden tot com missarissen benoemd. De vereeniging telt thans 118 leden. Da feestcommissie voor 31 Aug. a. 8. heoft de verschillende feestelijkheden nu definitief geregeld en wel als volgt: 's Morgens te negen uren, ringrydery met paard onder den man; halfelf hardloopen met hindernissen en stroophappen door jongens van 10 tot 14 jaar en blokjes-rapen door meisjes van 9 tot 12 jaar; twaalf uren ringr(jden op fietsen; 's namiddags te halfdrie ringrfiden door paren met paard en tilbury en om negen uren 's avonds groot vuurwerk. De prachtige pryzen, die voor de riDgry'uery met paren zyn aan gekocht, staan ter bezichtiging in de vitrine van den hoer H. Van Hoff. We maken vooral opmerkzaam op den hoofdprijs, die in iedere pronkkamer een waardige versiering zou wezen. Wat er gisteravond gebeuren moest, begrepen slechts enkelen; doch het ging als een loopend vuur door het dorp, zoodat de menschenmassa, die zich aan den Gemeene- weg opstelde, gedurig talryker werd. De „Harmonie" stond aan do brug gereed om den heer L. Mulder, die onlangs do genees kundige praktik van den heer P. Wijn, be nevens diens huis mot grooten tuin, stalling, paard en rijtuig heeft overgenomen, en nu met zijn jeugdige gade van een huwelijks- reisje terugkeerde, feestelijk in de gemeente en in zijn woning to ontvangen. Tusschen dichte rijen van belangstellenden rolde hot rijtuig zachtjes voort, terwijl de tonen der muziek in de harten van honderden weerklank vonden. Diep geroerd door dit eenvoudig eer betoon, steeg het jonge paar voor de nieuwe woning uit, waar door familie en vrienden dien dag alles in gereedheid was gebracht om de bewoners behoorlijk te ontvangen. In de tuinkamer en in don tuin werd nog menig nummer ten gehoore gebracht, hartelijke toespraken werden gehouden en even hartelijk boantwoord, terwijl de „Harmonie", die wel staanshalve besloot, spoedig de talrijke gasten van den dokier alleen te laten, over het ont haal on de minzaamheid der nieuwe doipelinge in het minst niet te klagen had. Do/regen, die don ganschen dag by stroomen was ge vallen, hield juist op, toen de eersto tonen der muziek zich heten hooren, en het bleef mooi weer. Moge dit een profetie zyn voor de toekómst van den heer Mulder en de jonge doktersvrouw. „Waar is uw bruid vroeg gistermorgen onze ambtenaar van de secretarie aan een jonkman, die zich in ondertrouw wilde begeven. „Hot regende zoo", en nu dacht h\j„ik zal maar alleen gaan". Toen de ambtonaar hem aan het verstand gebracht had, dat men om aan te teekenen en te trouwen noodzakelijk met zfin tweeön moot zijn, kwam de bezorgde toekomstige echtgenooteen paar uren later, niettegenstaande den hevigen stortregen, met zijn bruidje aanzetten. liillegom. Ter secretarie dezer gemeente ligt ter inzage een verzoekschrift met bijlagen ▼an T. Schalkors, smid to 's-Gravenhage, om vergunning tot oprichting van een smederij in een .perceel, staande aan de Meerstraat in deze gemeente, kadastraal bekend in Sectio B No. 2229. Bezwaren tegen dit verzoek kunnen worden ingebracht in een der lokalen van het gemeente huis op Dinsdag 21 Aug. a. s., des voor- miüdag8 te 11 uren. Katwijk. Gistermorgen te vier uren werden langs een hulpspoor twee locomotieven en een personenrijtuig der Rynlandsche Stoomtram alhier overgebracht op het nieuwe spoor om aldaar proefrit te doen over de wissels en nieuwe bruggen, zoowel vaste over de zanderij- sloot als draaibrug over den Ryn. Naar men ons mededeelt werd alles, be houdens wellicht een paar kleinigheden, in orde bevonden en zal a.s. Dinsdag de dienst plaats hebben over het nieuwe gedeelte. Lisse, De verlofganger F. De Smit, be hoorende tot het 7de regiment infanterie, in garnizoen te Arasterdam, is opgeroepen om' op Maandag 27 Aug. a. s. by zyn korps onder de wapenen te komen. Noordwykerliout. De minister van water staat, handel en nijverheid heeft eervol ont slag verleend aan den heer C. Boezel als. brievengaarder te Noordwykerhout en als zoodanig benoemd den heer C. Berghout, tc Rotterdam, met ingang van 1 Sept. a. s.' De landbouwer H. H. word gisteren in het land aangevallen door zyn stier. Het beest wierp hem op den grond en waarschijn lyk ware het H. heel slecht gegaan, indieD hU niet mtyds door zyn werkman was ontzet. Nu kwam hy met eenige kneuzingen vry. Aan het strand voor deze gemeente is een flesch aangespoeld, gemerkt No. 555 en waarin een briefje met hetzelfde nummer, ♦afgezonden door den heer G. GiJson, professor te Louvain in Belgiü, met verzoek om opzon ding van hot briefje met mededeeling waar de flesch werd gevonden, aan welk verzoek is voldaan. Uudshoom. Voor het seizoen 1900 1901 zyn in deze gemeente aangevraagd: 2 jacht akten, 8 groote vischacten, 8 kleine wsch- akten voor schakels en 3 kleine vischakten voor fuiken. De begrooting van den Vrouwgeest polder voor den dienst van 1901 bedraagt id ontvangst en uitgaaf 1677.10 i De omslag per hectare bedraagt ƒ8. 1 'Aur-Aur. Stond het in de vorige maand gunstig voor de tuinlieden in deze gemeente, thans echter zyn zy in de verwachting zeer ■teleurgesteld, niet alleen door de vele schade, die door den hevigen wind in den iaatsten tyd aan de boonen is toegebracht, maar ook door hot natlo weder, dat den groei van de agurken heeft belemmerd. Duurte is tegen woordig in de pryzen der boonen op te merken, mogelyk ontstaan door de schaarschte dier vruchten. i, Aangezien deze gemeente voor een groot gedeelte uit den tuinbouw bestaat, is een droge tyd voor deze plaats wenscheiyk, te meer nog, daar de gevestigde ambachtslieden, winkeliers, enz. alhier zich ook naar den uit slag van den tuinoogst moeton schikkon. Mocht in den toestand van hot weder spoedig verandering komen, dan kan de oogst van de agurken de schade mogelyk nog eenigszins herstellen. De rekening van de inkomsten en uit gaven dezer gemeente, sluitende met eon batig^ saldo van f 243.09 over den algeloopen dienst, is den Raad aangeboden en ligt ter gemeente secretarie voor oen ieder ter inzage, terwijl Afschriften tegen betaling der kosten verkry baar zyn gesteld. Zoctorwoudo. Er gaan geruchten, om ter gelegenheid van de a. s. kermis (begin Sep-, tember) een harddravery te organiseeren. Wat hiervan zy,-de toekomst zal hot loeren. Ter benoeming van oen adjunct-brand-, meester aan de: brandspuit te Gelderswoude, wordon door den directeur der brandweer voorgedragen de heeren Jacs. De Jong en K. Schrama, beiden aldaar. De staat van do bevolking dezer gemeente, gerangschikt naar- de onderscheidene gods dienstige gezindten, is aldus: Nod.-Hervorm den 745, Cbristel.-Geref. 307, Roomsch-Katho- lieken 2267, Remonstranten 37, Waaisch- Hervormden 5, Evang.-Luth. 3, Hersteld-Evang.- Luth. 12, Doopsgezinden 5 en tot geen gods' dienst behoorenden 16. Passagiers uit Afrika. Met het stoomschip „General", van dc Deutsche Ost-Afrika Linie, hedenavond té Rotterdam te verwachten, komen waarschyn* lyk Nederlandsche passagiors mede, om tg Rotterdam af te stappen. lste klasse: mevr. Van Garderen en mevr. Koekoek, beiden te Lorenqo-Marquez aan boord gekomen 2de klasse: mej. Jeanne Cludts, uit Beira, mevr. Burger en kindje uit Lorenqo-Marquez; 3de klasse: de heeren Schuurman, Hoog straten, G. A. Dillen, Kapteyn, Van der Hoi si met vrouw, dochter en 8 zoons, mevr. J. Lyster en kind, allen uit Lorenqo-Marquez. Een oude firma in Wijnen en aanverwant» Artikelen te Rotterdam, wcnscht in relatie te treden met Dames of Heeren uit don deftigen stand, genegen zich in eigen kring, tegen ruime provisie met den verkoop te belasten. Geheimhouding verzekerd. Adres met franco brieven onder letter S aan den Boekhandelaar P. M. BAZENDIJK, Botterdam, usn is door HEL Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen b(j Kin deren en Vol wassenen, versterkt de longen en ver ruimt de borst. QalOjaar. 14 a 15 jaar. 10 a 12 Dames. 12a 14 Heeren. f3.-. f3.50. Franco na ontv. van postte. 2086 21 13. VISCH HARKT. 13. JE 6145 7 „OPRECHTE" Haarlemmer-Olie alleen verkrygbaar by C. BE KONING TILLY, 13 Achterstraat 15, Haarlem. ANTIEK. Het meest© geld wordt gegeven voor Oud Porselein, Meubelen, Zilver en Schilderyen by 6703 6 1. D. WIERSMA, Nieuwstr. 8 b/d. Burcht. op 14, 15 en 10 AngustHB, bij C. A. SPOOR, Stations-Koffiehuis te Voorburg. ENTREE den lsten dag f D-, de beide volgende dagen f 0.25 per persoon. Namens het Bestuur, 6698 20 A. DE RUITER, Secr. 6701 40 do der Loterij ten behoeve der R.-K. Kerk van Degstgeest in de Parochiale School. Geopend dagelijks van Zondag 12 tot en met Zondag 19 Aug., van 10 tot 6 uren, des Zondags tot 7 uren. Entrée 10 Cts. Zaterdag en Dins- dag 25 Cts. 6687 10 Op MAANDAG «len 20stcn Augustus 11>00, des middags te twaalf uren, zyn Burgemeester en Wethouders der gemeente Leidon voornemens op het Raadhuis aldaar AAN TE BESTEDEN: Het op diepte en onder talud brengen Tan den bodem inliet Ecvcndaal, «I© Eangegraclit, de Uiter ste- eu MiddelstegrackU IN DRIE PERCEELEN. Het bestek en de teekeningen lig gen ter inzage en overname op het Bureau der Gemeentewerken, waar tevens inlichtingen worden verstrekt op eiken werkdag, de besteding voor afgaande, van 's morgens te 9 uren tot 'snamiddags te 4 uren, en zyn aldaar a 0.50 (voor toezending bui ten de stad a ƒ0.55) per stel ver krygbaar gesteld. Aanwyzing op Dinsdag 14 Augustus a. s., des voormiddags te 10 urem op höt Raadhuis. 6555 29 firma A. A. RENSINK, BREESTRAAT 132, LEIDEN. o8614 14 In alle formaten RUIM VOORHANDEN. Depot van het Nederl. Bijbel-Gen. UUEDIB'J'. Meubelen, Bedden, Matrassen, Ledikanten, I enz., worden op ar.éér I I gemakkelijke voor- I I wuurden geleverd, j I onder de stiptste ge- j licimliouding. Brieven Bureel van dit Blad onder No. 8530. Centraal- Advertentie-Burean vak 821 17 GEBROEDERS VAN DER HOEK, BRLLSTRiiT 113, LEIDES. PLAATSING VAN ADVERTENTIES IN ALLE Binnen- en Buitenlandsche COURANTEN. ©enig oprichter in 1888 van den Theehandel voorheen ©EBBS» SNEE, bericht door deze, dat de Zaal^ in de Warmoesstraat te Amster* dam gevestigd biyft en op denzelfden'f voet voortgezet wordt. 6032 Vraag aan uw winkelier Thee van* Uw belang gaat met het geregel^ gebruik er van gepaard.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9