Openbare Verkooping. het raam, en droomcrig naar buiten kykend, haar geest ver weg, scheen te denken aan iets, en hoe hy soms gemeend had, tranen te zien in haar oogen. Als hy dan vroeg 'wat haar scheelde, dan had ze steeds ont wijkend geantwoord. Ha zulke vlagen van melancholie was ze opmerkelijk liever en zorgvoller voor hem. Z'n geringste wenschen las zi) in z'n oogen on voorkwam ze met zoo'n toewijding al6of zo jegons hem goed wilde maken iels, dat ze meende aan hem misdreven to hebben. En toch was het hom, alsof iets, wat wist hy niet, tusschen hen gekomen was, iets, dat geheel haar ziel ver vulde, waaraan ze steeds dacht, en dat haar scheen te doen kwijnen. En nu, nu was ze doodziek. Wat daarvan het einde zou zjjn: hjj vreesde het ergste.... Een paar weken zijn sedort verloopen. In dezelfde kamer, waar het vroeger zoo biy en vroolyk was, waar hy later treurde om z'n Elly, zoo ziek, zoo smarteiyk lijdend, waar nu zoo'n groote, groote droefheid heerscht, omdat zydood is, daar heeft Eüenne hem, dien hy haatte, de broederhand gereikt; daar, tegenover hem, Karei, zoo ongelukkig, heeft hy vergeten z'n wraakgevoel. Beidon hebben ze geweend, samen, over dat verlies, dat door niets vergoed kan worden. Verzoend waren ze door de nagedachtenis aan hun lieve doode. En do geest der dierbare afge storvene knoopte tusschen hen een band van vriendschap, die slechts met den dood zou eindigen. Pc oorlog tusschonEngcland oaTransvaal. Uit brioven van soldaten, die Pretoria hiel pen nemen, is het volgende ontleend: Wat ook de bladen mogen zeggen, je kunt do Tommies niet overtuigen, dat ons trans port een succes was. Ik geloof niet, dat de oorlogscorrespondenten gewoten hebben, dat ons rantsoen terug was gebracht tot het laagste. Onze ergste ondervindingen waren, nadat wy over de Vaalrivier waren getrokken. De man nen waren uitgehongerd, ofschoon er honder den tonnen levensmiddelen in blikjes en ander vleesch lag langs de verbindingsiynen. Één- of tweemalen hadden wy oen pa3t stukjes van oude trekossen, maar het vleesch was zóó taai, dat het onmogelijk was het te kauwen. Wy sneden er maar kleine stukjos af, dio wy als pillen doorslikten. Wy waren allen verlangend om Pretoria to bereiken, om onzen honger te stDlen, zegt de soldaat, die een lofrede houdt op een opmarsch en het snelle oprukken. Dan zullen wo ten minste eens eon goed maal hebben, en ik ben er zeker van, dat, als de Boeren tegenstand hadden geboden, wy als duivels zouden hebben gevochten om by het eten te komen. De garde verzamelde korsten brood, die door de Boeren waren achtergelaten aan oen spoor wegstation. Het is een feit, en ik heb nog nooit lekkerder gegeten dan toén. Wjj kregon ons eten voordat we voorby den opperbovol- hobbor marcheerden. De Kaffers juichten, maar ik geloof, dat'de Boeren ons erg donkor aan keken. Het kon ons echter niet schelen, want wat hot vechten en het marcheeren en de vijandelijkheden betreft, Btondon de Boeren in onze oogen niet togenover den hongert Vorder volge hier een Interview in de „Novoja Vremja" met Maximoff, die het over de capitulatie van Prinsloo heeft, ofschoon zijn beschouwing wat ongelooflik lyktl „Ik ken Prin8loo uitstekend", zelde hy, „en ook den toestand in de Zuid-Afrikaansche Repu bliek. Prinaloo genoot sodert zijn terugtocht van Colesberg geen vertrouwen meer en er was bijna quaostie van hem wegens hoog verraad terecht te stellen. Sinds Maart woont hy op zyn boerdery, ongeveer 60 K.M. ten zuiden van Brandfort. Het schynt onmogelijk, dat hy nu opnieuw oen commando zou hebben verworven. .Volgons mijn oordeel 1b hot slechts een Engolsche manoeuvre. In het district Lady- brand heeft de bevolking altyd voor EngelBeh- gezind gegolden on ik geloof, dat de Engelschen, die groote goochelaars, zich met Prinsloo hebben verstaan en dat deze er zich toe ge leend heeft een capitulatie te „arrangeeron", bestemd om op de werkeiyke strjjders der Boeren grooten Indruk to maken? Dit laatste schynt gelukkig niet hot geval te zyn. Over do overgave van Prinsloo geeft voor- loopig slechts de .Daily News" verschillende mededeelingen van een correspondent. De Boeren schreef hy Zondag voor acht dagen zyn voortdurend nog in snellen terugtocht. De marsch van de divisie-Bundie van Willow Grange naar Fouriesburg en de inneming van Fouriesburg behooren tot de boste feiten van dozon oorlog. Generaal Rundie had Driscolis verkenners vooruit geschoven. Zy gingen met koene wildheid op Commando-nek af en strokon als een klein onwodor over Fouriesburg neer. De generaal had uitdrukkelyk verklaardnoch man noch paard moost ontzien worden. Mid- delorwyi moost hyzelf met de infanterie, artiilerio en cavalerie zich zyn weg zestig kilometer ver door de bergpassen breken. Zyn troepen legden dezen afstand tusschen éón uur op den 26sten en 5 uur den vol genden avond af. Het ging door de enge bergpassen met looppas, de bajonetten opge plant voor den onmkldollyken aanval. Het was een pracht-manoeuvre. Rundie had de Driscolis verkenners vooruit- gezonden -om den vijand schrik aan te jagen. De verkenners violen op Fouriesburg aan, terwyi de vyand het sterk bezet hield. De Boeren meenden blijkbaar, dat zy hetgeheele Engolsche leger op den hals kregen, en ont- ruiindon in groeten -schrik hun stellingen. De officieren -dor verkenners reden met Lord Kensington, Bundle's adjudant en een hom vergezellend garde-officier om het hardst, wie hot eerst in de stad zou wezen. Zy haalden de vlaggen van don Oranje-Yrystaat neer en bovryddon onmiddellijk 200 krijgsgevangenen, die spoedig door Driscolis menscben met de geweren van den vyand toegerust werden. Toen de Boeren dan van den eersten schrik waren bekomen, koordon zy om en deden oen aanval op de stad, doch de vorkonners en de pas gewapende krygsgovangonen hielden hen dapper terug tot generaal Rundlo met de Yeomanry te voorschyn kwam. Hy was den anderen Brltschen generaals een paar uren voor. Kapitein Driscoll overhandigde hem de Ingehaalde, vyandeiyke vlag als tropee van de achtste divisie. Toen generaal Hunter aan kwam, gai Bundie de vlag aan hem over. Den volgenden dag wenschte toen Sir Archi bald Hunter voor don geheelen staf kapitein Driscoll geluk met een korte toespraak, en schonk hem de vlag als aandenken van zyn wapenfeit. Ook kapitein Daviea en luitenant Brabant (zoon van den generaal nit de Kaap kolonie) werden om hun dapperheid geprezen. Zaterdag rukten daarop de generaals Cle ments, Hunter en Paget uit Fouriesborg op, om den nu hopeloos in het dal-ingesloten Boeren scherper te ïyf te gaan. Een paar honderd hadden zich reeds overgegeven, maar meer dan 8000 man handhaafden zich nog. De vereenigde strydkrachten van de Engelschen bewerkten hen don geheelen dag metlyddiet- en andere granaten. Zy antwoordden met hun artillerie beslist genoeg, maar hielden tegen den infantorie-aanval geen stand. Nog tot na het invallen van de duisternis hield de kanonnade aan. Blijkbaar wilden de generaals den vyand niet loslaten, alvorens hy een beslissenden slag geleverd of de wapens neergolegd had. Zondag schynen dan de onderhandelingen betreffende de overgave gevoerd en tot een besluit gebracht te zyn, want de correspondent meldt Maandag, dat hy met den correspondent van de .Daily Mail" in het kamp van de Boeren was gereden, om Prinsloo in te halen en in het Engelsche leger te brengen. Goneraal Rundie ging den tegenstander, die het hem in de laatste maanden zoo lastig gemaakt had, te gemoet en schudde hem de hand. Toon kwam generaal Hunter met den staf naar voren, de Engelsche vlag werd ge- heschen, de troepen Btondon stil en generaal Prinsloo verklaarde in allen vorm do overgave aan genoraal Huntor. Hierop reden de Boeren onder zyn com mando, ongeveer 1000 man, naderby en legden onder de Britsche vlag hun wapenon neder. Zy hadden een maniyke, waardige houding. Ook in het gesprok was noch van pralery noch van kruipen sprake. Men zag gryze koppen onder hen en halve knapen, maar de groote menigte bestond uit jonge mannon, in de volste kracht van hun jaren en in de boste gezondheid. Hot had hun biykbaar noch aan levenemiddelen, noch aan kleederen ontbroken. Do paarden waren* in goeden toestand en van goede soort, kortom, het was een wakkere schaar, die zich -daar voor het onvermydel'yke boog. De vrouwen en kinderen in het Boeren- kamp kwamen niot in de Britsche liniön.. Ook zy zagon er zeer goed uit. üit eon interview met den heer Wessels, toen nog te Parys, in de „Indépendance", is het volgende: „Vreest gy niet, dat do capitulatie van Prinsloo oen slechta uitwerking zal bobben?" „In geenen deeie. De Oranje-Yrystaat was afgesneden van zyn verbinding mot het Noor den. Prinsloo en zyn troepen konden geen ammunitie moor hebben. Dit is in myn oogen de eenige verklaring van het gebeurde. Prinsloo heeft zich overgegeven, omdat hy inzag, dat het onmogeiyk was den atryd voort te zetten zonder patronen." „Maar Is hetzelfde gevaar niet voor Trans vaal te vreezen?" „Zeker niet. Ik weet en de heer Wessels legde nadruk op deze woorden dat de ammunitie-voorraad meer dan overvloedig is. De worsteling zal worden voortgezet, hoe langer hoe vastberadener." „El|jft n nog eenigen tyd in Parys?" „Ik ga morgen het onderhoud had Yrydag plaats naar Brussel, en van daar naar Den Haag. Maar wy, de heeron Fischer, Wol- marans en ik zelf, zullen ons verblijf in Europa nog voortzetten." „Hebt g(J eenig diplomatiek resultaat ver kregen?" „Niet tot op dit oogenblik, maar wy wachten de gebeurtenissen a£ Er zou lots kunnen gebeuren, dat de zaken te onzen gunste deed koeren. Zonder iets bepaalds op het oog. te hebben, biyvon wy hoop koesteren." „En Indien er geen afleiding komt, hoe denkt ge dan, dat de oorlog zal afloopen? „Overweldigende machten kunnen ons nood zaken tydeiyk de wapenon neer te leggen. Dan zyn wy door een twintigmaal sterkeron vyand verslagen. De correspondent van de „Daily Graphic" in Pretoria schrijft het volgende over generaal De Wet: „Een man 13 er ondor do overgebleven troepen van het Boerenleger, over wien allen zonder onderscheid goiyk moeten denken generaal of commandant De Wet. Reeds zyn schitterende terugtocht van Stormberg, toen wy met 60,000 man in Bloemfontein wachtten om hem op te vangen, geeft hem aanspraak op den naam van een uitstekend generaal. Zyn oporaties in het westeiyk district van de Oranje-rivier-kolonie, in het byzonder die tegen de spoorwegiyn, en de vernieling hier van boven Kroonstad waarop alleen door het verbranden van do post, die in zyn handen viel, een smet is geworpen drukken het zegól op zyn krügsroem, zijn ongemeen goede behandeling van de zieken, gewonden en ge vangenen en zyn humaniteit. Hy is inderdaad een doorn in ons oog geweest, en voor zyn tegenstanders is het te hopon, dat hy einde- ïyk in het nauw wordt gedreven." Nog vleiender schryft de „Cape Times" over hem: „Het is een feit, dat"ChristiaanDe;Wet al zyn schitterende strooptochton mot minder dan 1500 man hec-ft uitgovoord. Met deze vliegende colonne heeft hy treinen opgehouden en vernield, mijlen lange proviand-colonnes af gesneden, een duizend myl spoorwegrails op gebroken, de Britsche verbindingslinies in don rug wekenlang onderbroken, en met behulp van een klein commando onder zyn broer niet minder dan 1300 Britsche soldaten als gevangenen naar het hoofdkwartier van de Boeren in Oostelijk Transvaal gezonden. Alle latere borichten bevestigen den eersten indruk over do wonderbare krijgskunst, do grenzen- looze vindingrijkheid, do handigheid en de dapperheid, waarmee al zyn operaties uitge voerd worden. Allen stemmen daarin ovoreen, dat Do "Wet «ioeds ridderlijk gehandeld hoeft, en dat zelfs een Metbuen niets tegen hem kon inbrengen." KECLA3LES. 40 Cents por regel. Raadgering voor hsjsarda Fet-soaen. Wanneer men aan zyn levensavond gekomen is en wanneer ten gevolge van ziekten of eenvoudig door een verzwakking van het bloed de krachten afgenomen hebben, verliest men dikwijls don moed en het leven wordt een last. TalrQke gevallen hebben echter aan getoond, dat men ten onrechte twyfelt en dat mon zich ondanks don gevorderden leeftjjd zyn krachten en verzwakt bloed weder her nieuwen kan. Menigen zieke hebben wy plot seling weder een frissehe gezondheid zien terug bekomen. Door welk middel mag hy dan dezelve terug bekomen hebben? Welnu, waarde lezers, door het regelmatig gebruik der echte Pink-pillen van Dr. WiBiams. Ziehier weder een voorbeeld van genezing. Do beer C. Alleyn, to Oostburg, (Zeeland) schryft: Reeds lang was ik lijdende aan de maag, onverschillig welk eten kon myn maag niet verdragen, leed vcol aan maagzuur, py'nen in de lendenen en in de ingewanden. Yeel over de wondervolle en ongc-hoopto genezingen der Pink-pillen gelezen hebbende, kon ik. niet nalaton ze ook eens te probeeren. Onder harte- ïyke dankzegging kan ik n de genezing myuer ziekte melden, by de eerste doos gevoelde ik reeds beterschap. Het ware te wenschen,' dat al diegenen, die aan oen dergel yke ziokto ïydende zyn, zich eveneons van Pink-pillen bedienen. Verkrygbaar a ƒ1.75 de doos, en ƒ9.— do 6 doozen, b|j J. H. I. Sxabiub, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland. Franco toezending tegen postwissel. Het bloed, zyn kracht hernemende, geoft nieuwe sterkte aan het organisme. Door de spieren te versterken, gaat men deze storingen, die de oorzaak zyn van zoovoel lyden, tegen. Yele ziekten zyn verschuldigd aan de ver zwakking der spieren en van het bloed en worden genezen door een spierversterkor zoo werkdadig als de Pink-pillen: Bleekzucht, bloedarmoede, ataxie loeomotrice, rhoumatiek, verlamming, algemeene zwakte by de vrouwen on mannen door licbamelyke on .geestelijke overspanning. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om- stroken by Reyst Kbak, Drogerijen, Bees tenmarkt W|jk 6 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogeryen, Hoogstraat No. 5. 06S5 52 BUITENLAND. Fraultrg^i, Do vergeiyking van de maanden Juli van de beide tentoonstollingsjaren 1889 en 1900 is voor de Parysche schouwburgen heel wat minder gunstig uitgevallen dan die over de maand Juni. De vier groote schouwburgen ontvingen alle belangryk minder: de opera 48,785 fr.do Comódio Francais» 78,219 fr.; de Opéra-Comique 35,593 fr. en het Odion 20,553 fr. De „Cocarde" woet mede te deelen, dat Alfiod Dreyfus op het oogenblik verblijf homft op een landgoed van Joseph Aeinach in Soino-et-Oiee. Gpenbara Vrijwilligs IMoopg, het Notarishuis aan Den Burg te Loiden, by opbod en afslag op Zaterdagen 18 en 25 Augustus 1900, telkens des avonds te halfaeht, ten over staan van J. F. NF.INERS, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het HUIS en ERF, aan do Oude Yarkeumarkt, No. 28, te Leiden, en aldaar kadastraal bekend Sectie F, nummer 154, groot 55 centiaren, bevattende beneden:Zykamer,Bin nenkamer met Stookplaats, Bedstede, Kast en Kelder, Keuken en Pla3ts met Tuintje. Boven: Voorkamer met Stookplaats, Bodstede en Kast, Achterkamer met Stookplaats en Kast, verder Zolder. Verhuurd bonedon voor 1.50, boven voor 1.60 per week. No. 2. Het HUIS aan de Oude Yaikenmarkt, No. 26, te Leiden, en aldaar kadastraal bekend Sectie F, nummer 156, groot 25 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer met Stookplaats, Bed stede, Kelder en Kast; b o ven: Voor hamer mot Stookplaats en Kast en Achterkamer met Stookplaats, Bed stede en 2 Kasten. Verder Zolder met Kamertje. Verhuurd benoden voor 1.25 on boven voor 1.25 per week. No. 3. Het HUIS en ERF met TUINTJE aan de Valkonstoeg, No. 12, te Loiden en aldaar kad. bekend Sectie F, No. 1034, groot 72 centiaren, be vattende b e n o d e nGang mot Kast, Zykamer met Bedstede, Binnenkamer met Stookplaats, Bedstede en 2 Kasten, Keuken, Plaats en Tuin. Boven: Voorkamer met Bedstede, Achterkamer mot Stookplaats, Bed stede en Kast, Keuken en Zolder. Verhuurd beneden voor 1.86, boven voor 1.60 per week. No. 4. Het HUIS en ERF met TUIN aan de Valkenstoeg, No. 14, te Loiden en aldaar kad. Sectie F, No. 1033, groot 66 Dit perceel is geheel Ingericht en verhuurd als perceel No. 3. No. 5. Het WINKELHUIS aan de Oude Varkenmarkt, No. 19, op don hoek van de Groenhazengracht en 'BOVENWONING met afzondorlykon opgang, aan de GroenhazoDgracht 75, te Leiden en aldaar kad. bekend Sectie F, No. 196, groot 65 centiaren. De Benedenwoning bevat: Winkel- vertrek, groote Binnenkamer, Zy- kamertje en Keuken. Het Bovenhuis bovat: Gang, Kamer aan de Varken markt, met Stookplaats, 2 Bedsteden en Kast, Kamer aan de Groenhazen gracht, met Stookplaats en Kast. Keuken en Zolder. Verhuurd beneden voor ƒ2.—, ^oven voor ƒ2.50 per week. No. 6. Het HUIS, aan de Groen hazengracht No. 7, to Leiden en aldaar kad. bekend Sectie F. No. 197, groot 19 centiaren, bevattende Woonvertrek met Stookplaats, Bedstede en Kast, verder .Zolder. Verhuurd voor 1.10 per wook. No. 7. Het HUIS in de Zwynlioom- poort 7a aan de Groenhazengracht te Leiden, kad. bekend Sectio F No. 667, groot 11 centiaren, bevattende Voor vertrek, Binnenkamer met Stookplaats en Bedstede en Zolder. Verhuurd voor 1.10 per week. No. 8. Het HUIS in do Zwjjnhoorn- poort No. 9. te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 199, groot 36 centiaren, bevattende: Voorvertrok, Binnenka mer met Stookplaats en 2 Bedstoden, Plaatsje en beschoten Zolder. Verhuurd voor 1.40 per week. No. 9. Het HULS en ERF in de Zwynhoornpoort No. 11 te Leiden, kad. bekend SootieFNos. 668 en 200, groot 1,04 aren, bevattende: Voor vertrek, Woonkamer mot Stookplaats, 2 Bedsteden en Kast, Keukon, Plaats en Tuin, verder Zolder. Yerbnurd voor 1.30 per week. No. 10. Het HUIS aan de Groen hazengracht No. 13, te Loiden, kad. bekend Sectie F No. 201, groot 16 cenOaren, bevattende: Woonvertrek mot Stookplaats, Bedstode en Kast, Bovenkamer met Stookplaats, Bed stode en Kast, verder Zolder. Verhuurd voor 1.40 per week. No. 11. Het HUIS aan do Groon- hazengracht No. 15, te Leiden, kad. bekend Sectio F No. 821, groot 18 centiaren, bevattende bon eden: Woonvertrek met Stookplaats, Bed stede en Kast, boven: Woonkamer met Stookplaats^ Bedstede on Kast, verder Zolder. Verhuurd beneden voor 0.85, boven voor 0.70 per week. No. 12. Het WINKELHUIS en ERF aan de Groenhazengracht No. 17 te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 202, groot 44 centiaren, bevattende bene don: Winkelvertrek, Woonkamer met Stookplaats en Bedstode, Keuken on Plaats; boven: Voorkamer met Stookplaats en Kast, Alkoof, Achter vertrek en Vliering. Verhuurd voor ƒ2.— por weok. No. 13. Het HUIS aan de Groen hazengracht No. 19, met uitgang in de Zwynhoornpoort te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 721, groot 20 centiaren, bevattende: Woonkamer en Bovenkamer, beide met Stook plaats en Bedstedö, verder Zolder. Verhuurd voor 1.76 per week. No. 14. Het HUIS in de Zwyn hoornsteeg- No. 1 te Leiden, kad. be kend Sectie F No. 722, groot 14 centiaren, bevattende: Woonvertrek met Stookplaats en Bedstede, verder Zolder. Verhuurd voor 0.80 per week. No. 1-6. Het HUIS in do Zwyn- hoornstoog No. 3 te Loiden, kad. be- kond Sectie F, No. 723, groot 20 centi aren. Ingericht als perceel No. 14. Verhuurd voor ƒ1-— per week. No. 16. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 5 te Leidon, kad. bekond Sectie F, No. 724, groot 26 centiaren, bevattende Woonvertrek met Stookplaats, Bedstede, Kelder en Kast, Plaatsje en Zolder. Verhuurd voor ƒ1.10 per week. No. 17. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 7 te Loiden, kad. bekend Sectie F, No. 734, groot 30 centiaren. Ingericht als het vorige perceel. Verhuurd voor ƒ1.05 per week. No. 18, Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 9 te Loiden, kad. bekend Sectio F, No. 733, groot 30 centiaren. Ingericht als het vorige perceel. Verhuurd voor ƒ3.20 per week. No. 19. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 11 te Leidon, kad. bekend Sectie F, No. 757, groot 27 centiaren. Ingericht-en verhuurd ais het vorige perceel. No. 20. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 13 te Leiden, kad. bekend Sectie F, No. 758, groot 80 centïaron. Ingoricht en verhuurd als hot vorige perceel. No. 21. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 15 to Loiden, kad. bekond Sectie F, No. 759, groot 84 centiaren. Ingericht en verhuurd als hot vorige perceel. Mot uitzondering van porcëol 2, dat Pompwater beeft, hebben al de perceelon Duinwaterleiding. De grondlasten bedragen: voor percool 1 11.07, 8 ƒ2.08, 15 ƒ2.02, 2 6.29, 9 4.30, 16 2.05, 8 9.63, 10 4.49, 17 2.46, 4 9.63, 11 4.48, 18 2.46, 6 6.45, 12 4.67. 19 2.46, 6 2.41, 13 4.62, 20 2.46, 7 1.98, 14 1.98, 21 2.46. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen op 16 September a. s. Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags van 2 tot 4 uren. Nadore inlichtingen zyn to bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Breestraat No. 89, alwaar van af Maandag 20 tot en met Yrydag 24 Augustus a. s., van 9 tot 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van éón vijfde der ■verhoogsom. 6521 206 Zijl Gij Doof?? Alle gevallen van DOOFHEID of IIAStOHOOKIQïiliCLD z|)n nu Geneesbaar door onao niouwe uitvinding, behalve degenen, welke doof geboren zijn. Gegons in de ooren lioudt direct op. Be schrijft Uw geval; onderzoeking en raad vrij; men kan zich met weinig onkosten te huis genezen. 6164 14 Dr. Dalian's Sural Inslllnta, 59E la Salle five., EHIESED ILL De Notaris I«. A. T. BINNEN DIJK, te Noordwijk, zal op Donderdagen 23 en 30 Augus tas n» sn telkens des morgens te elf uren, in het Logement van Mej. de Wed. DE "WILDE, te Noordwykerliout, verkoopen: De BOUWMANSWONING „De Kleine Zak" met diverse percoelen best WEILAND, gelegen In don Noordzyderpolder onder Noord- wijkerhout, groot ruim 28 hec taren. Te voilen in 19 perceelen. Te bezichtigen op alle werkdagen en te aanvaarden, onder gestand- doening der huurovereenkomsten, de landerijen met Kersrfmls a. s. en het overige op 1 Mei a. s. Betaling kooppenningen 1 November n. s. 6519 28 Inlichtingen te bekomen ton kantore van genoomden Notaris, alwaar tus schen de velling en den afslag ver hoogingen worden aangenomen tegen genot van één vijfde der verhoogsom. Residentie-Zadels E 5818 8 Solar-Lantaarus bij GERARD til. DEE, Breestraat 28, Openbare Verkooping. Do Notaris L. A. T. BINNENDIJK, te Noordwijk, zal op Woensdag 22 Augustus a. s., des morgens te elf uren, in het Logement „Het Hof van Holland", aldaar VEIi- KOOPES: De sedert weinig jaren nieuw ge bouwde VILLA „Weltevreden", bevattende Gang, 6 Kamers, Kouken, Kelder en Zolder, benevens stoenen SCHUUR, EltF, TUIN en BOUW TERREIN, te Noordwyk aan den Weg naar Noordwyk aan Zee, groot 12 aren 10 centiaren, In 8 perceelen. Verhuurd tot 15 September 1902 tegen slechts ƒ800 'sjaars. Te bezichtigen Dinsdag, Woensdag en Donderdag van iedere week, des namiddags van 2—5 uren en te aan vaarden, onder gestanddoening der huurovereenkomst, by de betaling der kooppenningen op 15 Septem ber a. s. Inlichtingen te bekomen ton kantore van genoemden Notaris. 6518 28 in het Notarishuis aan Don Burg, te Leiden, by opbod an afslag op Zaterdagen 1 en 8 September a. s., telkens des avonds te halfaeht, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het HUIS en ERF aan de Oude Vost, No. 73, te Loiden, kadas traal bekend Sectie H. No. 1138, groot 1 are 9 centiaren, bevattende beneden: Gang, zykamer met nis, Binnenkamer mot Stookplaats, Bed stede, Kast en ruimen Kelder, Koukon, PlaatB en Tuintje. Boven: Voor kamer met Stookplaats en Kast, Achterkamer met Stookplaats en Bedstede, groote Kastmet Gootstoon. Vorder Zolder. No. 2. Het HULS en ERF aan den Maresingol, No. 44, tegenover de brug aan do Oude Heerengracht, te Leidon, kad. bekend Sectie K. No. 216, groot 46 centiareD, bevattende: Gang, Voorkamer, Binnenkamer mot Stook plaats, Bedstede en Kast, Keukentje en Plaatsje. Verder beschoten Zolder met Bedstede. No. 3. Het dubbel HUIS met ERF en TUINTJE, naast het vorige perceel, gemerkt No. 45, kad. bekend Sectio K. No. 217, groot 1 aro 64 centiaren, bevattende: Winkelvertrek, Binnon- kamer, gebruikt alB Magazyn, met Stookplaats, Bedstode en Kast, Keu ken, Plaats, Voorkamer, Binnenkamer, Keukon en Tuin aan de Heeronlaan, verder beschoten Zolders. (De houten Schuur aan de Heerenlaan is hot eigendom van don huurder.) No. 4. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heerenlaan, No. 1, te Leiden, kad. bekond Sectie K. No. 218, groot 47 centiaren. Dit perceel bevat, even als al de volgende perceelen, die eveneens zyn ingericht: Voortuin, Portaaltje, Kamer met Stookplaats, Bedstede en Kast; Achtervertrek of Keuken mot Stookplaats, Bedstede en Kast en beschoten Zolder. No. 5. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heeronlaan, No. 3, te Leiden, kad. bekend Sectie EL No. 219, groot 47 centiaren. No. 6. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heerenlaan, No. 5, to Leiden, kad. bekond Sectie K. No. 220, groot 46 centiaren. No. 7. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heeronlaan, No. 7, te Leiden, kad. bekend Sectie K. No. 221, groot 47 centiaren. No. 8. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heerenlaan, No. 9, te Leiden, kad. bekend Sectie EL No. 222, groot 46 centiaren. No. 9. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Heerenlaan, No. 11, te Leiden, kad. bekend Sectie EL No. 223, groot 46 centiaren. No. 10. Het HUIS,ERF en TUINTJE aan de Heerenlaan, No. 13, to Leiden, kad. bekend Sectie K. No. 224, groot 45 centiaren. No. 11. Het HGTSjERFcnTUINTJr aan de Heerenlaan, No. 15, te Leiden, kad. bekend Sectie EL No. 225, groot 45 centiaren. No. 12. Het HUIS,ERF en TUINTJE aan de HeeronlaaD, No. 17, te Leiden, kad. bekend Sectio EL No. S2ö, groot 46 centiaren. No. 13. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Binnonlaan, No. 2, te Leiden, kad. bekend Sectio K. No. 215, groot 33 centiaren. No. 14. Hot HUIS, ERF en TUINTJE aan de Binnonlaan, No. 4, to Leiden, kad. bekend Sectio EL No. 214, groot 47 centiaren. No. 15. Het HUIS, ERFen TUINTJE aan de Binnenlaan, No. 6, te Leiden, kad. bekend Sectio EL No. 213, groot 64 centiaren. No. 16. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Binnenlaan, No. 8, te Loiden, kad. bokend Sectio K. No. 212, groot 55 centiaren. No. 17. Het HUIS,ERF en TUINTJE aan de Binnenlaan No. 10, te Leiden, kad. bekend Sectie EL No. 211, groot 65 contiaren. No. 18. HetHUIS,ERF en TUINTJE aan de Binnenlaan No. 12, tc Leiden, kad. bekend Sectio K. No. 210, groot 65 centiaren. No. 19. Het HUIS.ERF en TUINTJE aan de Binnenlaan No. 14, te Leidon, kad. bekend Sectie K. No. 209, groot 55 centiaren. No. 20. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de B'mnenlaan No. 16, te Leiden, kad. bekend Sectie KL No. 208, groot 55 centiaren. No. 21. Het HUIS, ERF en TUINTJE aan de Binnenlaan No. 18, te Leiden, kad. bekond Sectie K. No. 807, groot 56 centiaren. De perceelen hebben alle Duin waterleiding en zyn verhuurd: Per ceel 1, beneden voor 2AO, boven voor 2.—, perceel 2 voor 2.15, perceel 3 voor ƒ5.—, de perceelen 4 tot en mot 21 ieder voor ƒ1.50 per week. De grondlasten bedragen voor per ceel 1 14.29, pere. 2 6.55, porc. 3 ƒ8.29, do overige perceelen ieder 4.02. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen op 1 October a. s. Te bezichtigen op Dinsdag en Don derdag van 2 tot 4 uren. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Breestraat 89, alwaar vanaf Maandag 3 September tot en met Yrydag 7 September a.s., van 9 3 uren, vor- hoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één tijWe der verhoogsom. 6689 142

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 7