Regenmantels I. SUL Menn Golfcapes. L. W.-V. „ALL RIGHT". Nationale Polowedstrijd, ONTVANGEN: DE GRACIËÜS& ADVERTENTIE K. Letden, 10 Augustus 1900. Grand Restaurant Bimaache Is 12 A.out: Aparte Zalen dispo nibel voor Dejenners, Diners en Sonpers,Ver gaderingen en Brui loften. 6729 34 DEN BPRCHT. Winkeljuffrouw TE HUTJE: 3NTIETJWE c 1 De jongste wekeiyksche lyst van Engelsche verliezen, uitgegeven door het Engelsche dopartement van oorlog, loopt tot Zaterdag 4 Augustus. Als de verliezen van verleden •week, zieken uitgesloten, wordt opgegeven 1 officier en 32 minderen gedood, 15 o. en 222 m. gewond, 6 o. en 141 m. vermist of gevangen, te zamen 22 o. en 895 m. Met name genoemd worden alleen de aanvallen op den trein by Frederikstad, op 30 Juli en op dien by Kroonstad op 2 Augustus, te zamen 3 o. en 107 minderen; de rest 19 o. en 288 m. zyn „oudere verliezen". Aan ziekte 6tierven er verleden week in Zuid-Afrika 4 o. en 101 m. (tegen 2 o. en 109 m. de voorafgaande week), invalide naar huis gezonden werden 62 o. en 992 m. (tegen 13 en 1513). In het geheel waren er tot 4 Augustus in Zuid-Afrika aan ziekte gestor ven 145 o. en 4937 m. en invalide naar huis gezonden 1105 o. en 25,049 m. Verleden week verloor, volgens opgave, het leger uit allen hoofde 74 o. en 1286 m. Het geheele aantal verliezen tot 4 Augustus, behalve de zieken en gewonden in Zuid-Afrika, ook de bevryde en in gevangenschap gestorven gevangenen niet meegerekend, 37,775 man. Latere Britsche verliezen in Zuid-AIrika zyn nog: 16 man gowond, 7 vermist, 40 overleden aan ziekte of wonden. Merkwaardig is, dat onder deze laatste rubriek namen voorkomen van menschen, die reeds in April jl. zyn ^ostorven. In plaats van nader bericht over de ge vechten by Elandsrivier, over het belangryke krygsbedryf tegen De "Wet, over den tocht van Olivier, meldde ons do telegraaf gisteren niets meer dan hot verhaal van een komplot, dat nog juist bytyds te Pretoria ontdekt is. ,Wij gelooven het verbaal maar half; in elk geval komt het ons in hooge mate overdre ven voor. De menschen, die in Pretoria zyn gebleven zouden toch, met zoovele duizenden Engelsche soldaten om de stad heen en een duchtige bezetting binnen, zoo'n dollen streek niet uithalen. Misschien dat een paar mannen over de mogelykheid van zoo'n plan onder een glas whiskey hebben zitten praten. Maar lord Roberts zoekt aanleiding om zich onge- wenschte menschen van den hals te schuiven. Eerst vrouwen en kinderen van Boeren en de Hollanders van de Z.-A.-S.-M., toen onlangs menschen, die zich in en voor (I) den oorlog verraderlyk en schaamteloos tegen Engelschen gedragen hebben. Deze werden uit het land verbannen, een zelfs voor 25 jaar. Kinder achtig en ergerlyk beide. Hebben die menschen werkelyk verraad gepleegd, dan worden zy natuurlyk onder do 'krygswet gestraft; de verbanning, omdat zy den Engelschen onaangenaam zyn, is een paskwil en willekeur. Niemand ontzegt in oorlogstyd een generaal het recht om te verwyderen wie zyn operation in eenigerlei opzicht kunnen belemmeren, maar die hinder- lyke gewoonte van de Engelschen om aan al wat zy doen een mooien glimp te geven! Nu, met dat komplot zal het stellig wel ook zoo wezen. En in elk geval is dat aange namer lezing voor het Engelsche publiek, dan het verhaal van den ontsnapten Olivier, den ontsnappenden De Wet, don gevangengenomen Hoare, en den aftrekkenden Carrington, Baden- Powell en Ian Hamilton. Aldus schryft de „N. R. Crt." van heden. De „N. Gron. Crt/' zegt over hetzelfde geval het volgende: Het is natuurlyk op dit oogenblik niet te zeggen of de berichten waar zyn. De moge lykheid bestaat natuurlyk, dat het geheele komplot slechts uitgevonden is, om nieuwe maatregelen van willekeur togen hen, die voor de Engelschen lastig zouden kunnen worden, te motiveeren. Maar aan den anderen kant is het niet cnwaarschynlyk, dat er wezenlyk een komplot heeft bestaan, al nemen wy dadeiyk aan, dat de plannen der samenzweerders schromelyk overdreven zyn voorgesteld. En als hot waar is, dat er een komplot bestaan beeft, dan kunnen wy het alleen be treuren, dat het ontdekt en verydeld is. Het zou wat waard geweest zyn voor de Boeren, als zy lord Roberts levend in handen haddden kunnen krygen. BUITENLANIX Frankrjjk, Zekere dokter Devillers, die den senator Pozzi, lid van het staatsgerechtshof, wegens de veroordeeling Yan Déroulède voor een ellendeling had uitgemaakt, is tot drie duizend franken boete veroordeeld. Yalette, die als medeplichtige aan don moordaanslag op den Schah van Perzië was m hechtenis genomen, is weder op vrye voeten gesteld. Italië. De „Corriere della Sera" velt een uitorst scherp oordeel over de Italiaansche politie. Het blad zegt, dat de misdaad van Monza slechts mogeiyk geweest is door grenzenloos gemis van voorzorg. Het is waar, dat koning Humbert van een veiligheidsdienst voor zyn persoon niet heeft willen weten. Maar men had den dienst handiger moeten inrichten en zóó organiseeren, dat de koning en het publiek er niets van merkten. In plaats daarvan heeft men alle voorzorgsmaatregelen nagelaten, zoodat men zich slechts „er over kan ver wonderen, dat koning Humbert niet reeds lang het slachtoffer van een aanslag geworden is. De Italiaansche politie is blind en doof. In de gansche wereld heeft men meer van de Italiaansche anarchisten geweten dan zy wist. Over het geheel is nergens de openbare veilig heidsdienst slechter georganiseerd dan in Italië. Ieder burger is in staat het eone of andere feit aan te voeren, dat de gebrekkige organi satie van de politie bewyst. Zy wordt boven dien in haar werkzaamheid voortdurend ge stoord door inmenging van boven uit politieke overwegingen. Zy weet dan zelf niet meer wat geoorloofd en verboden is; zy moet menigmaal de oogen op hoogor bevel sluiten. Zoo is zy niet alleen slecht, maar ook verdorven. Overigens begaat niet alleen de politie dom heden. Te Rome li«oft de ambtenaar van het Openbaar Ministerie het extra-nummer van het socialistische orgaan „Avanti", waarin de dood van koning Humbert besproken werd, in beslag genomen, zonder het te lezen. Hy onderstelde, dat dit blad den moord wel zou goedkeuren, althans vergoelyken, en kwam later tot de ontdekking, dat de „Avanti" de misdaad van Bresci even streng veroordeeld had als do bladen van andere partyen. Te Caserte is een gevaarlyk anarchist in hechtenis genomen, die een Amerikaansche revolver, ongeveer duizend gulden en eenige belangryke stukken by zich had. Nadat de begrafenis van koning Humbert had plaats gehad, werd het Panthéon voor het publiek opengesteld. De menigte was echter zoo enorm groot, dat men genood zaakt werd het gebouw te sluiten, ten einde ongevallen te voorkomen. Den geheelen avond bleef het op het plein voor het Panthéon vol met menschen, zoodat het verkeer ge stremd werd. De winkels en magazynen ble ven gesloten. De vertegenwoordigers van de gemeenteraden van Rome en Turyn werden in den loop van den dag toegelaten, ten einde kransen te leggen aan het graf van koning Humbert. Aan de „Pester Lloyd" wordt uit Rome gemeld Daar men geen testament van Humbert heeft gevonden, erft Victor Emanuel het ge heele vermogen van zyn vader. Men verzekert, dat koning Humbert aan roerende goederen voor 22 millioen lire heeft nagelaten, dat in Italiaansche rente en in aandeelen in spoor wegen en ny verheidsinrichtingen belegd is. Bovendien zyn er een aantal kasteelen en landgoederen, die echter meest geld kosten of niets opbrengen. De inkomsten van de kroongoederen in het Napolitaansche worden voor doeleinden van algemeen nut in Zuid- Italiö besteed. De opbrengst van twee groote landgoederen in Piemont vloeit echter in do particuliere kas van den Koning. Humbert was sedert den aanslag van Acciarito gewoon, zoo dikwyls hy op weinig bezochte plaatsen kwameen pantserhemd te dragen. Op den dag, dat hy te Monza was, gebruikte hy het niet; hy had gezegd: „Hier ben ik thuis, en ik ben bly dat lastige ding kwyt te zyn." Het proces tegen Bresci zal 29 Augustus 'voor de jury te Milaan behandeld worden en in één zitting afloopen. Z. H. de Paus heeft gisteren prins Heinrich van Pruisen, die vergezeld was van den Pruisischen gezant baron Rotenhan, in gehoor ontvangen. Later bezocht de prins ook kardinaal Rampolla. Belffië. De uit Londen te Antwerpen aangekomen anarchisten zyn daar door Engelsche detectives zoo scherp in het oog gehouden, dat zy het geraden hebben geacht, gisteren die stad te ver laten in de richting van Brussel en Parys. 's Nachts te voren werden op de muren van het koninkiyk paleis, de cellulaire gevangenis en tal van openbare gebouwen anarchistische biljetten aangeplakt. Een daarvan luidt: „In 1898 werden 785 werklieden te zamen tot 1269 jaar 6 maanden en 14 dagen gevangenis straf veroordeeld. 700 werklieden werden in de straten van Milaan vermoord. De uitge hongerde werklieden en de vermoorde Itali aansche broederen zyn door Bresci gewroken 1 Leve Bresci 1 Leve de anarchie 1 Doodt aan de bourgeoisie 1" Een ander luidt: „Ravachol is nog niet doodl Leve de anarchie l Bresci zal gewroken worden! De aanslagen zullen zich vermenigvuldigen!" Ook was er een biljet, beleedigend voor koning Leopold. De herkomst dier biljetten wordt opgespoord. De Antwerpsche geheime politie hoeft op aanwyzing van een Engelschen speurder, twee mannen gepakt, die verdacht worden, anarchist te zyn en de aanplakkers van de bovenvermelde plakkaten te wezen. Het huwelyk van prins Albrecht met prinses EÜzabeth van Beieren zal voltrokken worden te München in het laatst van September of op 1 October. Volgens de bladen hebben zich voor den krygstocht naar China zevenhonderd oud soldaten en vierhonderd soldaten onder de wapenen aangemeld. Een onbekende heeft ingeteekend voor twee en een half millioen franken, en men zegt, dat men zyn inteekeniDg als onbegrensd kan beschouwen. Volgens de „Gazette de Charleroi" is Leopold II de milde inteekenaar. De Schah van Perzië komt heden te Ostende en blyft tot den 24sten. De koning ontvangt hem te Brussel. 8erTi8» Gisteren heeft de koning zyn gemalin koningin Dragma aan het Servische leger voorgesteld, dat daartoe in het kamp van Banjoca was by een gekomen. 's Avonds werden alle officieren uitgenoodigd tot het feestmaal in het paleis. Een der broeders der nieuwe koningin, luitenant Nikolaas Lunjenica, heeft het commandeurskruis met de ster van de Takovo-orde gekregen. De koningin heeft als eeredame mej. Helena Petrowitch benoemd. De koning heeft de koningin bevorderd tot chef van een regiment infanterie, dat tot heden den naam droeg van koningin Nathalie. Een meisjesschool, die ook den naam van Nathalie droeg, zal voortaan Dragmaschool heeten. Armenië. Volgens berichten uit Bitlis zouden weer Armenische moorden hebben plaats gehad in het district Sassoon. In het Armenische dorp Spagkank zouden 200 manneD, vrouwen en kinderen zyn vermoord door Turksche soldaten onder bevel van generaal Ali-pacha, den bevel hebber to Bitlis, die daarop het dorp in brand Het steken. De soldaten werden geholpen door Koerden. Drie andere dorpen werden geplun derd. Het heet, dat do soldaten zyn uitgezonden om revolutionaire agitatoren op te sporen. De onlasten in China. Graaf Waldersee, de generalissimus der internationale troepen in China, is uit Wfi- helmshöbe, waar hy 's Keizers gast was, naar Beriyn vertrokken. Keizer "Wilhelm geleidde den veldmaarschalk naar hot station en riep hem by het vertrek van den trein een: „Heil, den opperbevelhebber van de verbonden troepen in China 1" toe. Graaf Waldersee zal over San-Francisco naar China reizen en hoopt dus vóór de Duitsche troepen, die pas uit Bremer haven zyn vertrokken, de plaats zyner bestem ming te bereiken. Uit Beriyn wordt gemeld, dat tot de officieren 'van den staf van graaf Waldersee o. a. be- booren graaf Eulenburg en graaf Stolberg. Officieel is bevestigd, dat Yang-tsoen aan de Pei-Ho den 6den Augustus door de ver bonden troepen is bezet. Byzonderheden ont breken nog. Men verwacht, dat do Chineezen nu voldoende leergeld hebben betaald en zich niet langer zullen verzetten tegen den opmarsch naar PekiDg. De troepen zouden twee dagen te Yang-tsoen bly ven om op levensmiddelen te wachten en dan den tocht voortzetten. De Amerikaansche consul-generaal te Shanghai meldt, dat de Britsche vloot daar wordt geconcentreerd en het voornemen be staat Britsche troepen aan land te zetten. Van andere zyde wordt gemeld, dat admi raal Seymour, die te Shanghai is, uit Hong kong drie duizend man Indische troepen krfigt ter versterking, voor de verdediging van het Jangtse-gebied. De Amerikaansche kooplui te Shanghai hebben tegen het aan land zetten der Engelsche troepen geprotesteerd en het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken onder handelt over het protest met de Britsche regeering. De Russische generale staf heeft bericht ontvangen, dat de Kozakken, die uitgezonden waren om den rechteroever van de Argoen te zuiveren, een Chineesch generaal, vyf officieren en 58 Chineesche soldaten gevangen hebben genomen. De Russen geven dus wel kwartier. Generaal Chaffee seint: By de inneming van Yang-tsoen hebben de Amerikanen onge veer 60 man verloren. Ook de Belgische minister van buitenlandsche zaken ontving een telegram van den consul te Shanghai, gedagteekend gisteren, meldende, dat by keizeriyk besluit Li Hung Chang tot gevolmachtigde benoemd is, om de vredes onderhandelingen te voeren. Gemeld wordt, dat 3000 Zwarte Vlaggen uit Kanton naar het Noorden zyn getrokken en dat meer van deze troepen volgen. NIEUW-YORK10 Aug. (R. O.) Het depar tement van landbouw maakt bekend, dat de gemiddelde stand van katoen is 76. De lage stand van katoen wordt hoofd-' zakelyk toegeschreven aan droogte en ook aan de hevige regens in sommige districten. De gemiddelde stand van maïs wordt in het maandelyksch verslag opgegeven als 87.5, vooijaarstarwe 56 4, haver 85. Uit Tsjifu wordt gemeld, dat de Russen de inlandsche stad van Nioetsang hebben geno men en verwoest. Te Rome zou officieel bericht zyn ontvan gen, dat de Italiaansche gezant in China, markies Raggi, op 31 Juli uit Peking is ver trokken. ]>Iarktborichto n. Leiden, 11 Augustus. Granen werden heden tol iets betere prijzen" verkocht. Witte Tarwe word algemeen hooger gehouden; de verkoop ging langzaam omdat de behoeften niet groot zrjn. Van Nieuwe Rogge werden enkele partijtjes aangeboden, van voldoendo kleur, doch meeren- Witte Tarwe 6.40 a 7.20, Roode 6.10 a ƒ6.50, Walla-Walla a per 60 KG. Rogge 4.90 a ƒ5.50 per 74 KG. Zomergerst a W inter- a f Chevalier- ƒ6.a ƒ5.75 per HL Haver 3.50 a 3.76 per 50 KG. Groene Erwten a per HL. Paardenboonen ƒ6.a 6.25 per HL. Duivenboooen ƒ7.10 a 7.35 per HL Koolzaad a per HL. Kanariezaad 6.a 7.60 per HL Hennepzaad f 6.50 a 7.per HL Boter. Aanvoer 7530 kilogr., lste qual. per V* vat 62.a 66.2de qnai. per vat 46. a 50.3ste qual. per kilogr. 1.80 a 1.40, 2de qual. per kilogr. 1.15 a 1.25. Lange zwarte turf. 450,000 stuks. ƒ3.a 3.50 per duizend. Utrecht, 11 Aug. Op de weekmarkt waren heden 500 stuks voe aangevoerd. De prijzen waren voor stieren 70 a 18U, voor vaarzen 60 a 160, voor pinken 60 a ƒ100, voor melkkoeien l00aƒ2l0, voor kalfkoeien 140 a 230, voor vaarskoeien 80 a 180, voor vette koeien 160 a 250, voor nuchtere kalveron 7 a 14, voor magere kalv. a voor magere varkens 20 a 50, voor biggen 6.a 12.•- .Leeuwarden, 10 Aug. Boter. Aangevoerd 142/4, 43/8 en 14/16 v. Eerste soort 46.50. Kaas. Aange voerd 16,162 KG.; nagel 18.— a 28.50. Vee. De aanvoer bestond boden uit: 1369 Run deren, 1203 Schapen, 920 Varkens, Hokken en Geiten, Paarden, totaal 3530 stuks, waarvan de noteering is als volgt: StiereD, enter- 70 tot 140, Twenter- 150 tot 275, Ossen tot f vette Koeien 165 tot 200, melke en kalve Koeien ƒ140 tot 196, Pinken 50 tot 70, vette Kalveren 20 tot 55, Graskalveren tot nuchtere dito 8 tot ƒ10, vette Schapen 18 tot 22, weide id. 14 tot ƒ17, Lammeren 11 tot ƒ13, vetto Vorkons 40 tot 70, magere dito 25 tot 45, vette Biggen ƒ20 tot 40, kleine dito ƒ5 tot ƒ7, Paarden tot f Vette Koeien lsto qnaL 27 tot 30 c., 2de qual. 23 tot 27 c., 3de qual. 17 tot 21 c., stieren 20 tot 25 c., vetto kalveren 27 tot 32 c., vette Schapen 22 tot 25 o., vette Varkens 18 tot 20 c., Varkens Londensche markt 16 tot 17 c., p. KG. In Rundvee was de handel bevredigend; in Stieren en in vetto Kalveren bij het begin der markt vlug, later stadig; in Wolvee prijshoudend en in Varkens zeer gewild. Deventer, 10 Aug. Boter per Vs vat 25.— a ƒ26.50, afw. ƒ23.— a 24.—, per'/ig vat 10.50 a 12.50, per KG. 1.10 a 1.20. Kieren 3.50 a 4- de 100 stuks. Alkmaar, 10 Aug. Kaas. Aangevoerd 600 partijen, wegende 170,000 KG. Kleine 30.50, com missie 27.50, middelbare 29. Handel zeer ving. Zwolle, 10 Aug. Boter. Aangevoerd 417/8 en 172/16 v. en 2&40 stukken, wegende samen 11,480 KG. Prijs per Va vat 22 a 25.50, per KG. 1.15 a 1.30. Schiedam, 10 Aug. Noteering van de Beurs- commis8ie. Moutwijn 9— per HL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling ƒ0.70. Noteering van de Makelaars. Montwyn 9.76, Jenever 13.75, idem Amaterd. proef ƒ15.25. Noteering van den Distillateursbond. Moutwijn ƒ9.76, Jenever 13.75, Am at, Proef 16.25. T o 1 o «r r a. m m o n, LONDEN, 11 Augustus. (R. O.) Lord Roberts seint uit Pretoria dd. 10 Aug.: Generaal Bulier marcffëert op Ermeloo aan. Generaal Rundie heeft te Harrysmith com mandant Marais en 133 gewapende burgers gevangengenomen. Generaal Hunter meldt uit Bethlehem, dat de burgers voortgaan zich te onderwerpen. Den 8sten en Öden hebben zich 130 burgers, die een millioen patronen by zich hadden, onderworpen. Lord Kitchener was gisternamiddag in gevecht met de achterhoede van De Wet by Lindequee en hoorde by die gelegenheid de kanonnen van Methuen 6 mylen ten noord westen. YOKOHAMA, 10 Aug. (R. O.) Officieel wordt medegedeeld, dat de Japansche verliezen by Peitsang 200 dooden en gewonden bedragen. PARIJS, 10 Aug. RO.) Het Turksche gezantschap spreekt het bericht van de ziekte van Sultan Abdoel Hamid H tegen. LEIDEN, 11 An^nslns. B. en Ws. van Amsterdam stellen den Raad voor, het voormalig Buitengasthuis af te breken wegens den bouwvalligen staat, waarin dit verlaten gesticht verkeert De bewaking kost der gemeente ƒ500 's jaars. De kapt.-luit.-ter-zce P. A. R. Hennequin, uit Oost-Indiö in Nederland teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De ingenieur der 2de kl. by de marine jhr. M. Rappard, thans gedetacheerd by het depar tement van marine, wordt met 1 September a. s. gedetacheerd te Rottterdam. De officier van gezondheid der 2du kl. J. H. Stork, geplaatst by het hospitaal der marine te Willemsoord, wordt met 10 Augustus a. 8. op non-activiteit gesteld en met 11 September d. a. v. geplaatst aan boord van Hr. Ms, pantserdekschip „Zeeland". Te Seelisberg, in Zwitserland, is op ruim 55-jarigen leeftyd overleden de heer Fr. Van Overzee, ruim 25 jaar directeur van het Vriesseveem te Rotterdam, en consul van Oostenryk en Hongarye aldaar. De overledene was ridder in de Kroonorde van Oostenryk en de vorige week werd hom nog door den Keizer van Oostenryk do Frans-Jozef-ord geschonken. Het stoomschip „Herzog" (uitrois) arri veerde 9 Aug. te Lissabon; de „Kronprinz" (uitreis) vertrok 9 Aug. van Dar-es-Salaam de „Spaarndam" (Holland-Amerika-iyn), van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 10 Aug. Wight; de „Sumatra" vertrok 11 Aug. van Amsterdam naar Batavia; de „Timor" vertrok 11 Aug. van New-Castle (N. S. W.) naar Java. De einduitslag van den schaak- wodstryd te Groningen is de volgende: lste klasse, laatste ronde, Colpa 1 Loman 0, Oskam 1 Speet 0, H. B. v. Rhyn 0 N. N. 1, Meyers 0 Meiners 1, Deelman 1/i Strick Vi- De einduitslag is alzoo, dat de lste prys werd behaald na kampparty door den heer Oskam tegen N. N. met 81/* p., 2de prys door den heer N. N. met 81/, p., 3do prys door den heer Strick v. L. met 71/, P-, 4de prys door den heer Meiners met 71/a p., 5de prys door den heer Loman met 7 p. De eere-medailie, door den Bond aange boden, die evenwei nog eens moet worden verdedigd, valt ten deel aan den heer G. C. A. Oskam, Den Haag, torwyi de verguld-zilv. medaille, verleend door de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, is toegekend aan den heer R. J. Loman te Londen. Gistermiddag omstreeks kwart voor zessen was de bierhuishouder F. DeK., in de Atjehstraat te Rotterdam, bezig kool zuur in een vat bier te brengen, toen plot seling het vat met een harden slag uiteensloeg. Stukken van het vat troffen met zulk een kracht den kastelein, dat hy op de plaats dood bleof. lieden is liet weer Amsterdamsche* Rcurg-vacaniiedag, zoodat notee ringen ontbreken. LEIDERDORP. Overleden: K. De Hoog, echtg. van H. De Jong 32 j. Ondertrouwd: H. A. Van Ingen Scbenan on S. J. De Koning. 8TOMPWIJK. O verled on: J. v. Swieten V. 84 j., wed. G. S. Verberg. J. Verborg V. 94 jv wed. H. Smits. V. v. d. Ham V. 70 j., echtg. van S. A. Smoelen. YEUR. Bewallen: M. De Rnyter geb. Over- voorde Z. C. W. Roozenburg geb. Samuel Z. J. v. d. Lee geb. Winterkamp 'Z. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken of medede9lingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zyde gelegd. Indebted* Werk!nr. zijn opgenomen i Volw. TCin- DATUM. DAG BK. pora. doron. Totaal. 6 Aug. Zondag 46 6 61 6 Maandag 56 8 64 7 Dinsdag 69 14 73 8 Woensdag. 64 18 82 9 Donderdag 61 17 78 10 Vqjdag 58 13 71 11 Zaterdag. 60 10 70 Zoo do Heere wil en zij leven, hopen den 25sten Augustus a. s. onze ge liefde Ouders JAN v, WEEZEL zn SAKKELINA v. D. NAT hun 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Run dankbare Kinderen en Leiden. Kleinkinderen. (3de Haverstraat 86.) 6690 11 Den 24sten Augustus a. s. hopen onze geliefde Ouders CORNELIS SIP en 6084 12 DIENTJE MESSEMAKER hun Vijf-en-twintigjarigc Eeht- Yereeniging te herdenken. Namens hun dankbare Kinderen en Behimdkinderen, Zuster en Zwager. T. DE TOMBE en T. DE TOMBE Messkmakeb. Katwijk a/Zee, 11 Augustus 1900. Ondertrouwd J. C. ZANEVELD, Gemeente-Ontvanger, zn O. MOOLENAAR. lis3b, 10 Augustus 190CL Oeen Receptie. Eenige kennisgeving. 8692 8 Door deze geven w(j kennis van de geboorte van JOIIAMVKS, Zoon van JAN DE NIE ©n M. W. DE NIE Wibthofe. Eenige kennisgeving. 6711 8 De Heer en Mevrouw Dr. L. DREES- SEN—Hoogenstbaaten geven kennis van de geboorte van een levenloozen Zoon. 6705 6 Amsterdam, 11 Augustus 1900. Heden overleed, na een smartelijk lijden van ruim 3 weken, ons Innig geliefd Dochtertje ANNA CORNELIA, in den jeugdigon leeftyd van bijna 11 jaren. Mede namens de Familie, D. M. VERSTRAATEN. J. YERSTRAATEN—v. Daajlen. Leiden, 11 Augustus 1900. (Langebrug No. 46.) 6713 11 Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden by het overlyden onzer geliefde Moeder en Behuwd- moeder, betuigen wy onzen harteiyken dank. 6691 8 E. I. VAN IT ALLEE. M. VAN ITALLIE-Smous. Leiden, 11 Augustus 190Ot Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden by de ziekte en het overlyden van onzen Broeder, Behuwdbroeder en Oom den Hoer GUILLAETME NICOLAS VAN DER KOOG, betuigt de Familie haar wel- gemeeuden dank. 6706 10 Hit aller naam, M. J. H. VAN DER KOOG. Leiden, 11 Augustus 1900. Voor do talryke bewijzen van be langstelling, dis wy in de laatste dagen mochten ondervinden, betuigen wy, mede namens onze Kinderen, onzen harteiyken dank. 6686 8 C. J. SPEELMAM. F. SPEELMAN—De Raadt. 's-Gbavenhagb, 11 Aug. 1900. Ondergeteakenden betuigen hun hartelyken dank aan de Weled. Hoeren GEBRs. KONING voor de onder steuning, ruimschoots 4j jaar ge schonken aan hun Oudere. Namens de Familie BORST. MOESCHj 0EUSTOBE3T. 6718 8 V oordrachien-Bibliotlieek voor Partyen en Bruilof tan; groote verscheidenheid in Pistaches, Bruilofta- hederen, Menu's en Aardigheden. 6725 6 XL STI ER, Hooigracht boek Nieuws tra afc Convert 4 i 1.25. Consommé Julien. Turbot Sca Mousseline. Filet Mignon la Bordelaise. Haricots Princesses. Poulet rOtL Compote. Glace aux Nougats. Dessert. op Zoudag 12 Angustns, des n.m. te één uur precies, or 6724 15 gevraagd, bekend mot den verkoop van Dameshoeden. Schriftelyke aanbiedingen Mode-Magazyn 6727 6 „Wilbelmina", Haarlemmorstr. 141. Bovenhals met vrpen opgang Haar- lemmerstr. b/d. Bakkerssteeg ƒ180 p. j. (voor klein gezin of eenige Dame), 4 Kamers, Keuken en gedeelte Zolder, Gas- en Waterleiding. Benedenhals met Taintje Oude Singel b/d. Bak kerssteeg a f 165 p. j., 3 Kamers, Alkoof, Keuken, Qas--en Waterleiding. Inlichtingen Haarlemmerstr. No. 267b en Woninggids, Boommarkt No. 11. EN 6722 24 van goede getuigen voorzien en vlag in den Winkel, by S. P. MINNEMA,' Haarlemmerstraat 6728 7

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3