JOHs. DEE ZOOM, GEBRs. STRAATSBURG, DE GRACIEUSE, AANLEG VAN GAS- EN WATERLEIDING. Electrische Schellen en Telephoons. DE LEIDSCHE WIELRIJSCHOOL, Steeds groote keuze Rijwielen en benoodigdheden. iOssiiLikdoarnsmeer.! f dsllaiuur-WbHsiï j| fj dercoederen u F. R ff. BEINTZ CO., LE1DSCH DAGBLAD, ZATERDAG 4 AUGUSTUS. - DERDE BLAD. Burgerlijke Stand. Anno 1900. .Vervolg der Advertenticn. Openbare Vrijwillige Uerkooping JParasols JParapluies P. A. SARONI. 31N. Rijn. Hooigracht 12-14. 6542 2* Haarlem merstraat Billijke prijzen. Solide qualiteiten. Interc. Telephoonn. 238. Bonds-Rijwielherstellers 1ste klasse. Rijnlandsche Bankvereeniging k v. d. BERG. Gruttersknecht. i) Omleiden. N fMPMJilWoaoa )J l So. 12106. INGEZONDEN. Mijnheer de Eedacteurt Èn om den betrokken onderwijzer met (name genoemd in het door U geciteerde uit ihet Verslag van de Vereen, voor Christel. Onderw. voor On- en Minvermogenden ln Uw No. van 21 Juli jl.# èn omdat daarin wordt genoemd de Unie van Chr. Onderwijzers, 'verzoeken ondergeteekenden een plaats ln Uw blad voor onderstaand schrijven. Het zij ons vergund, M. d. R., Uw lezers in te lichten aangaande ons onderzoek in de ontslagquaestie van den heer v. d. Putte. "We meenen niet onbescheiden te zjjn, wanneer we U verzoeken ons daarbij behulpzaam te zijn, niet twijfelende, of U zult volgaarne bereid zijn, den goeden naam van v. d. P. te helpen handhaven, waar die, ondanks U zeiven, in het nummer van 21 Juli in ge vaar komt. Daar hot weinig afdoende zou zijn, indien we ons bepaalden tot een weerspreking van ^hetgeen het verslag meedeelt, zien we ons ^genoodzaakt in 't kort den loop van ons ingesteld onderzoek te memoreeren. We zullen jzoo beknopt mogelijk zijn, om niet te veel van Uw ruimte te vergen. In Januari dezes jaars werden onderge teekenden door het Hoofdbestuur der Unie van Chr. Onderwijzers benoemd om een onder zoek in te 6tellen naar de reden van het ongevraagd ontslag, gegeven aan den heer |C. W. v. d. Putte, onderwijzer aan de Chr. Sch. op de Pieterskerkgracht te Leiden, hoofd de heer F. Uittenbroek. Do ontslagbrief luidt als volgt: Leiden, Juni '99. M. De Yereeniging voor Christelijk onderwijs aan on- en minvermogondon, alhier, deelt U by dezen mede, dat zy besloten heeft U tegen 1 Mei 1900 ontslag te geven als onderwyzer aan hare school aan de Pieterskerkgracht. Hoewel den y ver waardeerende, waarmede gy aan die school zyt werkzaam geweest, gevoelt zy zich tot haar leedwezen hiertoe verplicht, aangezien Uw onderwys niet aan de voreischten voldoet. (w. g.) Namens het Bestuur: S. H. J. De Wolff, Voorzitter. 'ï.-v P. J. Couvéb, Secretaris. De quaestio is dus het niet, voldoen aan de eisclien, aan het door v. d. P. te geven onder- wys gesteld. We bezochten de hoeren v. d. Putte, F. Uittenbroek en A. J. De Lange, hoofd der school a. d. Middelste Gracht, ujtgaande van hetzelfde Bestuur, en correspondeerden met ds. De Wolff, daar we niet in de gelegenheid waren Z.Eerw. te bezoeken. By v. d. P. vernamen we hot volgende: Gedurende ruim 17. jaren is hy werkzaam aan bovengenoemde school. Op 1 Nov. '95 ontving hy by zyn koperen Jubileum aan de school 40 van het bestuur, anet den wensch, nog veel jaren daar work- zaam te mogen zijn. Het hoofd vereerde hem een fraai geschenk. De collega's en de kin deren dus de ouders bedachten hem met geschenken. Driemaal had de heer U. aanmorking ge maakt op zyn onderwys. De eene opmerking was betrekkelyk juist; by het hooren van de 'tweede staat ieder onderwyzer verbaasd, hoe het mogelyk is, dat een hoofd zoo iets on methodisch kan opmerken; by een derde op merking sloeg de heer U. do plank glad mis. De heer U. had v. d. P. meermalen geprezen, o. a. tegenover den heer G. Mulder, vroeger hoofd eener Chr. Sch. te Leiden. Vóór 5 a 6 jaar is v. d. P., door bemidde ling van den heer U., waarnemond hoofd ge weest te Rynsburg. Na zyn ontslag solliciteerde v. d. P. by den heer Do Lange. Deze zeide, niet ongenegen te zyn hem voor te dragen, wanneer de heer Uittenbroek beloofde, de benoeming niet in den weg te zullen staan, en hy v. d. P. de lasterlyke praatjes deed ophouden, die door 'zyn toedoen in omloop waren. By die gelegenheid hebben 5 onderwyzers van de school Middelstegracht een schryven tot het bestuur goricht met verzoek, den heer 'v. d. P. Ie willen benoemen, hetzy tydeiyk, jhetzy voor vast, niet twyfelende, of v. d. P. zou onder de leiding van hun patroon nuttig kunnen werkzaam zyn aan gen. school. De heer U. deelde ons het volgende mede: Reeds gedurende 8 jaar had hy machtiging van het Bestuur v. d. P. to ontslaan wegens slecht onderwys. Dat er niet eerder gebruik van was gemaakt, was enkel goedertierenheid. De 40 gratificatie wap ter aanmoediging, daar v. d. P. in den laatsten tyd beter werkte. De aanmerkingen op v. d. P. betroffon allerminst zyn yver, hoewel de heer U. meende, dat er ook een yver is zonder ver stand. (De ontslagbrief sprookt echter van gewaardeerden yver). Ook hier werd gesproken van 8 aanmer kingen op het onderwys gemaakt. Hoe de heer U. v. d. P., slecht onder wyzer als hy heet te zyn, kon aanbevelen voor de gewichtige betrekking van waar nemend Hoofd to Rynsburg, werd ons by verdere bespreking niet duidelyk. Onze correspondentie met ds. Do Wolff gevoerd liep over de vraagKan het Bestuur geheel of gedeelteiyk torugkomen op het genomen besluit, of zoo niet, wat kan het Bestuur doen voor v. d. P.? Op beide vragen ontvingen we een ontkennend antwoord, met motieven, die we niet konden deelen, voor welke verdere gedachtenwisseling we den belangstellenden Lezer vervvyzen naar het orgaan der Unie „de Christelyke Onderwyzer" Nos. 8, 4, 5 en 6 van 1900, uitgever W. Zurich, te Doetinchem. Ook met don heer De Lange hadden we een samenspreking. Eveneens stond hier op den voorgrond, wat er voor v. d. P. zou kun nen gedaan worden. Hy had v. d. P. meer dan eens zien werken en, zooals we hadden vernomen, zyn werk een- en andermaal tegen over anderen geprezen. Op onze rechtstreek- sche vraag: Wat dunkt u van zijn onderwys? luidde het: Daar wil ik geen antwoord op geven. In een later in No. 5 van „de Chr. Onderw." door hem ingezonden stuk zegt do heer d. L., dat by v. d. P. eens zeer aardig (door hem zelf gecursiveerd) een repetitieles heeft zien houden. Hoe de andere lessen waren, vernamen we nergens van den heer d. L. Dat v. d. P. niet by hem was benoemd go- worden, had hy aan zichzelven te wyten, daar hy geen eind had gemaakt aan den laster. Welke die was, vernamen wo niet. Ook voor deze correspondentie moeten we verwyzen naar gen. blad en naar „de Christeiyke School" Nos. 9 tot 16 en No. 19, uitgever S. Swart Jr., Rotterdam. Aangaande Rynsburg wendden we ons tot ds. v. Druten aldaar, met do vraag, of v. d. P. indertyd ten genoegen van bestuur en ouders was werkzaam geweest. Als antwoord daarop ontvingen we het volgende schryven: L. S. De ondergeceekende verklaart by dezen, dat hy steeds met groole tevredenheid heeft hooren spreken over het onderwys van den heer v. d. Putte, tydens hy na het vertrek van den lieer Wëyland, aan onze Chr. school waar nemend hoofd was. Rljlnsburg, (w. g.) H. v. Druton. 19'Febr. 1900. Nog hebben we ons gewend tot don heer J. v. d. Vegt, vroeger onderwyzer op do Pieterskerkgracht, later hoofd der Christel yke School te Zwartebroek. Deze noemde het onderwys van v. d. P. voldoende en meende zelfs te mogen constateeren, dat zyn werk gewaardeerd werd, aangezien hem ook het onderwys in de geschiedenis was opgedragen in andere klassen. Met het oog op bovenstaande feiten meen den we, M. de R., dat het onderwys van v. d. P. niet mag worden gequalifleeerd als niet voldoende aan de eischen, en dat mitsdien zyn ontslag niet is te biliyken. Nog zy opgemerkt, dat v. d. P. nooit door het bestuur zyner school ia gohoord. Dit rapport met conclusiön, toegezonden aan het schoolbestuur en aan de heeren Uit tenbroek en De Lange, is wel door laatst genoemde aangevallen, doch mot een alles behalve eervol succes. Op de laatstgehouden Algemeone Vergadering van do „Unie" op 5 Juli is dan ook de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: „De Algemeene Vergadering zegt het Hoofd bestuur dank voor zyne bemoeiingen in de zaak-v. d. Putte, en keurt het goed, dat derge- ïyko zaken, zoo ze nog eens mochten voor komen, ln ons Orgaan worden bekendge maakt." Insgeiyks de volgende van hot Hoofdbestuur: „De Unie van Christeiyko Onderwyzers en Onderwyzeressen in Nederland, byoengekomen in algemeene vergadering in het gebouw „Irene", te Utrecht; kennis genomen hebbende van het rapport, uitgebracht door de commissie van onderzoek, inzake het ontslag van den heer v. d. Putte, Chr. Onderw. te Leiden; spreekt als haar overtuiging uit, dat ge noemd onderzoek geen enkel degeiyk argument heeft opgeleverd, waardoor het ontslag ook maar een glimp van rechtvaardigheid zou verkregen hebben; betuigt haar innigo verontwaardiging over de onchristelyke handelwyzo van hét Bestuur der Chr. School te Leiden, één harer mede leden aangedaan, on ontraadt elk onderwyzer daar eon betrekking te aanvaarden." Ton slotto, Mi- de R., nog een enkele op merking over het stukje zelf in Uw blad van 21 Juli. Daar staat, dat het v. d. P. gelukt was, een vereeniging, genaamd „de Unie van Chr. Onderw. in Nederl." tot een verklaring tegen het Bestuur te bewegen. Dit is geheel onjuist. Do Unie heeft zelf deze zaak aange pakt, om, als het kon, v. d. P. te helpen. Bovendien laat de Unie zich niet bewegen tot een verklaring tegen eenig bestuur. Vorder zegt het verslag in Uw blad: „het Hoofdbest. van „Chr. Nat. Schoolonderwys" Gn van de „Vereeniging van C. O. en O." hebben de zaak by ons onderzocht en daarna gemeend, geen ongunstig oordeel over ons besluit te moeten uitspreken." De wyzo, waarop deze mededeeling gedaan wordt, is alleszins geschikt den Lezer in den waan te brengen, dat het oordeel van gen. Besturen gunstig is geweest. Om dezen indruk te voorkomen, weg te nemen zoo noodig, zy het genoeg op te merken, dat het onder zoek van C. N. S. den naam van onderzoek niet mag dragon. Zonder zich tot v. d. P. te wenden tot nadere inlichting, nadat hy hun geschreven had om tusschenkomst, ontving hy ten antwoord, dat ze verder niet op do zaak konden ingaan (I). Wat hot bestuur van de „Vereen, v. C. O. en O." aangaat, deze hoeren hebbon geen onkelo conclusie getrokken, alleen maar feiten geconstateerd. Ziedaar, Mynh. de Redacteur, zoo kort ons doeniyk was, de feiten gereleveerd zooals zo door ons bevonden zyn. Wy meenden, dat we in dit blad een en ander aan uw lezers moesten voorleggen. Het persooniyk belang van v. d. P. is reeds be- langryk geschaad door het hom gegeven ont slag, en door het in uw blad opgenomen verslag zou het bestuur ook onder uw lezers, die zeer waarschyolyk niet voldoende op de hoogte waren, den persoon van v. d. P. in ruimer kring publiekeiyk treffen. We rekonden het ons ten plicht, dit te voorkomen. Met dank voor de plaatsing, -Hoogachtend: Uw Dw. Dra, Amsterdam, G. Iprma. 30 Juli 1900, J. v. d. Sluis, Programma Tan Mnzieknlt?ocringen. MUSIS SACRUM. Zondag 5 Augustus, te halfacht, door het Stafrauziekkorps van het 4de Keg. Inf., Directeur: de heer W. Van Erp. Eerste afdeeling: No. 1, Trioinf-Marsch, Vink; 2. Ouverture „Le Brasseur de Preston", Adam; 8. „Les Kameaux", Mélodie, Faure; 4. Nos. II en V uit de Spaanscho dansen, Moazkowski; 5. Fan tasie de l'Opóra „Lo Bal Masqué", Verdi. Tweede afdeeling: No. Voorspel van het 8de bedrijf en Bruidskoor uit de Opera „Lohengrin", Wagner; 7. Accellerationen-Walzer, Strauss; 8. Oud-Neder- landsche Militaire Marschcn in gebruik by het Nederiandsclia Leger tijdens den Spaanschon Succes8ie-Üoilog. Voor militairen beworkt door W. Van Erp; 'J. Fantasie do l'Opóra „Cavalleria Rusticaua", Mascagni. Nos. 1, 2 eu 8 eersto uitvoering op „Musis Sacrum". Park-Concert. Dinsdag 7 Augustuste halfacht, No. 1, „Mit Eichenlaub und Sohwer- tern", Marschv. Bloa. 2. Ouverture „Le Domino Noir" Auber. 8. Volks-scene uit „Der EvaDgeli- mann"KionzL 4. Introductie en Clior uit-Carmen" Bizet 5. „Ueber den Wellen", Wals Rosas. 6. Potpourri uit „Der Bettelstudent" Millöcker. 7. Handicap", Marschltosey. ALKEMADE. Bevallen: C'. A. Zoetendaal geb. ltewylc Z. A. M. Hoekstra geb. Borst g. KATWIJK. Geboren: Jacob, Z. van K. v. Bcelen en W. Plug. Lydia Johanna, D. van P. De Vries en G. Ravensbergen. Maria Klasina Antonia, D. van P. N. v. d. Drift en A. O. H. M. Saraber. Overleden: H. Krook, 8 m., Z. van U. Krook en M. v. Duyvenbode. J. v. Duyn, 81 j., wed. van A. v. Duyvenbode. Levenloos kind van het raanljjk geslacht van K. v. Beelon en W. Plug. Gehuwd: M. Mugge jm. 22 j. en P. Bave- laar jd. 28 j. Ondertrouwd: J. Zuyderduyn jm. 26 i. en A. Verburg jd. 26 j. J J LISSE. Ondertrouwd: P. Langeveld en M. C. Wijsman. C. v. Gerven en C. Wittemao. L. J. Nigton en P. J. v. d. Maden. J. Berkhout en C. Nederpelt. Geboren: Marijtje Apolonia, D. van M. Weyers en D. C. Audiffred. Leendert Gerrit, Z. van A. Faas en M. H. Hageman. Hondrika Johanna, D. van H. Th. Sweenen en A. Stichter. Elisabeth Maria, D. van It. C. Smakman en M. v. d. Enden. Adriana Huberts, D. van J. J. v. Zoelen en P. v. d. Geest Overleden: J. v. Ginhoven 10 ra. Th. E. Warmerdam 10 m. J. C. H. v. Keateren 23 in. NOORDVVIJKERHOUT. Geboren: Johanna P. M. J., D. van G. Bulten en G. M. v. Noord. Overleden: P. Duivenvoorde, echtg. van J. L. Drama 35 j. RIJNSBURG. Geboren: Cornelis Tbeodoris, Z. van P. J. v. d. Meer eu 0. v. d. Meer. Willem Daniöl, Z, van L. Noteboom en W. Bouwman. Ondertrouwd: IJ. v. Duyn jm. 23 j. en C. Kromhout jd. 18 j. SASSENHEIM. Geboren: Cornelis Theodorus, Z. van C. Langelaan on M. v. Tol. STOMPWUK. Bevallen: C. C. Keuken meester geb. Post D. H. G. v. Veen geb. Smits Z. Overleden: G. Sluyter, 73 j., echtg. van G. G. Teunissen. S. H. De Vreede, D. b w. VOORHOUT. Geboren: Wilhelmus, Z. van J. Van der Ploeg en P. Wijnands. ZOETERMEEK. Overleden; C. v. d. Meer, 4 mnd. ZEGWAARD. Ondertrouwd: C. Adegeost jm. 30 jr. en C. In 't Veen, jd. 29 jr. Geboren: Leendert, Z, v. A. Bregman en S. Van Waay. Bodegraven. In de maand Juli is aan het postkantoor alhier in de Rykspostspaarbank ingelegd 1335.85 en terugbetaald 1803.45. Het laatst uitgegeven boekje draagt het num- mor 738. Lciinuidoii. Aan het telephoonkantoor al hier werden gedurende de afgeloopen maand Juli behandeld 78 telegrammen, n.l. ontvangen 38 en verzonden 40, welk aantal tot nog toe niet word bereikt. Oudslioorn. Gedurende de afgeloopen maand werden aan hot telephoonkantoor alhier be handeld 123 telegrammen, n.L 51 ontvangen en 72 verzonden. Noordwykorliout. De milicion Th. De Boer, van do lichting 1896 en Ingedeeld by het 4de regiment infanterie te Leiden, is tegen 3 Sept. a. s. in werkeiyken dienst opgeroepen. Nadat de verkiezing van de heeren P. Duivenvoorde en C. Wassenaar als polder meesters van don Noordzyderpolder door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd, zyn de verkoaenen door hot nieuwbenoemde hoofd van dien polder deze week beöedigd. Do massa fietsryders, die tegenwoordig onze gemeente doortrekt of bezoekt, doet ons natuuriyk ook het oog gericht houden op de wegen- De aanmerkingen, die we in den laatsten tyd hadden op den toestand van den Heerenweg, Duinweg of hoe hy verder mocht heeton, hebben we om verschillende redenen in de pen gehouden, totdat moeder Natuur met haar regen het kwaad verholpen had. Toch kunnen we niet nalaten to wyzen op het verkeerde om in onze gemeentewegen te be straten, verstraten, enz., in het algemeen wogen los te maken in jaargetyden, waarin de kans op behooriyke sluiting gering is, zooals by het leggen van een paardenspoor in den Heerenweg weer duidelyk is gebleken. De ouders van do bruid wonen hier, die van den bruidegom elders, ik meen by Den Haag, en het paartje zou j.l. Donderdag te Noordwyk do woonplaats van hot a. s. jonge vrouwtje trouwen. Haar ouders alhier hadden hun werkzaamheden geregeld, waren zooal8 het behoorde op tyd te Noordwyk prosent en elndelyk ging de bruiloftsstoet op naar het raadhuis, alwaar de ambtenaar van den Burgeriyken Stand natuuriyk wachtte. Slechts éón lid ontbrak, nl. de vader van den bruidegom, en dit noodzakeiyk element voor een beUiyorlgko bevestiging van Hymens band bleef schitteren door afwozighoid. Er werd getelegnipheenl, ja zelfs werd een koerier afgezonden, maar papa gaf tot dusverre geen permissie, Alkeniadp. Op een bevolking van 439® zielen kwamen hier in 1899 153 geboorten voor, tegen 85 overledenon, is 1.93 ten honderd, nl. benoden 1 jaar 28, van 1-6 j. 17 van 5-14 j. 3, van 14-20 j. 0, van 20-50 j. 12, van 50—65 j. 4, van 65—80 j. 16, boven de 80 j. 5. Noordwijk-aan-Zoo. Voor de kinderen der badgasten alhier werd op den verjaardag van H. M. de Koningin-Moedor een aardig feestje bereid. Eenige tydelyke bewoners van het pension „Noordzeo" hadden voor jongens en meisjes spelen en wedstryden georganiseerd op een vóór het ponsion gereedgemaakt ter rein aan het stranozakloopen, boegspriet- loopen, turfrapen, (Iriebeenloopen, tonloopon, en vooral, 'c aardigste van alles, „de clou": een wedloop mot hindernissen, waar by achter eenvolgens te overwinnen wareneen gieppei met zeewater ter breedte van één meter, daar onmiddeliyk achter een even hoogo zandrug, daarna tonnen om door to kruipen. De meeste jongens stapten of sprongen, tot groot ver maak der toeschouwers, in 't water. Verschil lende hoeren onder de badgasten leidden de wedstryden, die door een uitvoering van eenigo Leidsche muzikanten werden opgeluis terd. Na afloop trok men, met de muziek voorop, weer naar het pension. Torwyi overigens in beide dorpen de dag kalm voorbyging, een optocht van met oraDje getooide kleinen niet meegerekend bracht de avond de aangekondigde muziek uitvoering van de harmonie-kapel „Crescendo", by ontstentenis van den directeur, den heer J. Oostelaar, gedirigeerd door den heer A. Ham. Wegens den vry hevigen zuidwesten wind ging van de muziek nogal wat verloren, overigens voldeden de verschillende nummers als gewooniyk zeer good, en het talryk gehoor vermaakte zich uitstekend, golyk bleek uit de toejuichingen, die van alle kanten opsteen, zoowel uit de dichte drommen buiten op 't terras en de duinen vóór het badhotel „Konynenburg", waar het concert wederom gegeven werd, als uit de veranda's en do groote zaal. Tegen den afloop verplaatste zich de beweging in de richting van „Huis ter Duin", waar vuur- pylen afgeschoten en de traditioneele teerv tonnen ontstoken en verbrand werden. Hot goheel kenmerkte zich door opgewekte vroolykheid en de volmaaktste orde. Ryiisburg'. Door de duisternis misleid, liepen gisteravond een dame en een heer ln de moddersloot naast de Noordwyker trambaan, even voorby de bocht van de Brouwersteeg. Hoewol zoo'n modderbad geen direct lovens- gevaar oplevert, is het toch eon minder aangename gewaarwording tot overdeknleön in do modder weg te zinken. Te verwonderen is het, dat deze ongevallen niet meer gebeuren, vooral by de Egyptische duisternis dor laatste avonden. Op hot Ryks-telephoonkantoor z(jn in de maand Juli behandeld 780 telegrammen; hiervan werden verzonden 418 en ontvangen 367 telegrammen. In dezelfde maand van hot vorig jaar werden verzonden 814 en ontvangen 834 telegram men, totaal behandeld dus 648 telegrammen. Voorhout. In het Stationskofflehuis en het café „De Bonte Koe" ey.n lysten neergelegd, waarop degenen, die zich willen aansluiten by een op te richten Harmonie- of Fanfare korps, hun handteekening kunnen stellen, zoodat nu ook Voorhout zyn eigen muziek gezelschap zal verki-ygen. Wederom heeft de Commissie voor de Volksfeesten op Donderdag 16 Augustus het programma uitgebreid door daaraan toe te voegen het „blaastrappen" voor meisjes van 12 tot 16 jaren. De ouderdom voor deelnemers aan het rlng- rydon met paard on tilbury is bepaald op ten minste zestien jaren. De commissie mocht er in slagen voor de fee8teiykheden te ongageeren de zeer gunstig bekende Beiersche Harmoniekapel (15 personen) onder directie van den heer H. Uhlrich. Verder vernemen wy, dat de aanmelding voor de volksspelen kan gesehieden van Zondag, 5 Aug., tot en met Woensdag 8 Aug. by de heeren Corn. Paardekooper en J. Van Steyn, en dat latere aangiften niet worden aangenomen. in het Notarishuis te Leiden, by opbod en afslag Zaterdagen» 18 en 25 Augustus lt>00, 's avonds te halfacht, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leidon, van: Drie HUIZEN en ERVEN te Leiden. No. 1. Hot HUIS en ERF No. 101 aan den Nieuwen Ryn, groot 96 c.A. Bovon gedeelteiyk verhuurd A 2. 's woeksoverigens in clgeu gebruik. Grondbel. 17.775. No. 2. Het HUIS en ERF No. 13 aan de 4de Binnenvestgracht, groot 49 c.A. Boven verhuurd A 1.75, beneden A f 1.85 per week. Grond- bei. ƒ6.345. No. 3. Het HUIS en ERF Nos. 91 en 91a aan do Middelstegracht met BOVENHUIS (aparte opgang), groot 74 c.A. Beneden verhuurd A ƒ2.—, boven A f 1.75 per week. Grondbel. ƒ11.09. De perceel en hebben Duinwater leiding. Breeder by biljetten omschreven. Betaaldag 1 October 1900. Te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van <10-2 uren. 6534 35 6532 10 EN zijn zeer voordeelig en naar den laatsten smaak te verkrijgen: GEHEEL OVERDEKT. DAGELIJKS INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN. 42 Aanbevelend, 6543 60 N. Rijn 11. Reiden. De Bank belast zich met den aan- en verkoop van Effecten; wisselt Coupons en vreemde Banknoten. Neemt gelden a deposito. Opent Rekening-Courant op ver schillende voorwaarden; verstrekt gelden tegen onderpand van Efiecten of Crediet-Hypotheek Neemt en geeft gelden op Prolon gatie. Incasseert wissels op binnen- en buitenland; geeft ai wissels op bui- tenlandsche hoofdplaatsen (direct verkrijgbaar). Reglementen der Doposito's.enz. verkrijgbaar ten ICantore der Bank N. Rijn 11. 1505 17 Laatste getuigschrift, Den Heer V. KRAAL Jr., te Kampen. Met verwondering wordt my door volen, die my eenigo dagen geleden zoo gebrekkig hebbenzionloopen, gevraagd, wat my scheelde en door welk middel ik daar zoo spoedig ben afgekomen. Na tuuriyk komt daardoor het gesprek op Uwe pleisters, waarvan ik gaarne con stateer, dat ze een onfeilbaar middel zyn tegen likdoorns. 4248 20 Met de meeste achting, I. SCHOT'Jf, Sergt. darti 1 lerie, Hazen windhondstr. C. 180, Gorinchem, 18/3 '00. Vorkrygbaar A 0.25 by de Firma Rbijst &Kr ai: en J.H.Dijkhuis, Leiden. De .ondergeteekende verklaart, dat, hetgeen hy Maandag 9 Juli jl. tegen Mejuffrouw VERMEULEN op de Staats- spoorbaan by den Morschweg heeft gezegd, slechts laster was. 6538 7 Gevraagd: een Il.-K. Grutters* kuecht, omtrek Leiden, tegen kost en inwoning. Loon nader te bepalen. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 6537. 8 *3 von t -r— J f ijn verUrycjbaar by 7305 28

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 9