ZONDAGSRUST. MENGELWERK. Openbare Vrijwillige Verkooping, KAMERS. Openbars Vrijwillige Verkooping BEUZEMKER Co., AANBESTEDING. Openbars Vrijwillige Verkooping INBOEDEL,, „TESSELSCHADE", VüBflflOtlP MMjüM. ,,'tHuijs te Warmout", kan dat eenvoudig niet Gaat het nu aan telkens te vragen wat z\j niet geven kan en alzoo de meening te helpen verbreiden, dat de onvoltooidheid der tegenwoordige toestanden In de eerste plaats te wyten is aan de overheid? Laat men din toch eerst eens aantoonen, hoe men zich zulk een loonvaststelling van over heidswege voorstelt". De Nederlander doet voorts uitkomen, dat door Staatsbemoeiing met ouderdomspen sioenen do belastingen zullen stygen en de middenstand, van welken velen het toch mcoiiyk genoeg hebben, daarvan het meest zal moeten opbrengen. Wel wil zy in het midden laten of de wet niet op de een of andere wijze ouderdomspensionneering zal moeten bevorderen; de wetgever zal dan wellicht moot9n dwingen zich te verzekeren, zy het dan dat ook de Staat uit eigen kas by past. Maar h. i. hadden de diaconieën in quaestio moeten kunnen zeggen, dat die ouden van dagen, waarvoor zy te zorgen hebben, dien Staatsdwang en die Staatshulp niet noodig hebben; dat wie tot haar kring bohooren mannon zyn, die zuinig en eenvoudig weten te loven; zonen en dochters, die zorgen voor hun ouders; meer of inin gegoede en goed- geofscho gemeenteleden, die te hulp zullen komon waar de hulp der broeders te kort schiet Kunnen zy dat niet zeggen, dan moesten zy zich h. L tot diegenen wenden, by wie de schuld ligt, en hen aansporen tot betere plichtsbetrachting. Dat ligt h. i. binnen den workkring der diaconieën en kerkeraden; niet aan de Regeering te verwyten wat zy niet verhelpon kan. Doch Do Nederlander hoopt, dat niet veel diaconieën zich by het ingediende adres zullen aansluiten. Een Üonaparte. Zegevierend waren de Fransche troepen van de met bloed gedrenkte slagvelden van Jena en Austerlitz teruggekeerd. Byna half Europa boog in slaafsche onderworpenheid de knieën voor oen overweldiger, en hot woord van don kleinen Corsicaan had wottelyke kracht van de verrukkelyke Pyreneeën tot do verro, verre gobiedpalen van liet onmeteiyke Tsaren ryk. In de dagen, dat deze schets aanvangt, leefde er in een van de lieflyke valleien naby Toscane's hoofdstad een nederig dorpspastoor, die, uitsluitond bedacht op het geostoiyk en tydeiyk welzyn der aan zyn zorg toever trouwde kudde, zyn priesterlyke bediening mot voorbeeldigen ernst waarnam, in uren van verpoozing tuin on wyngaard al3 een verstandig hovenier bearbeidde en zich overigens weinig of niets aan ydele, wereldsche beslom meringen liet gelegen zyn. Zelfs in dit nederig, diep in de vallei ver scholen dorpje trilde de naam van den wereld- veroveraar op ieders lippen, de naam van den kleinen Corsicaan, die zich door een der stoutsto kunstgrepen tot de hoogste sport van de ladder lies roems in het land van den H. Lodewyk had weten te verheffen. Ja, zelfs binnen de stille pastorie van don nederigen dorpsherder was de mare doorgedrongen, dat dra de Paus het Vaticaan zou verlaten om binnen Frankryks trotsche hoofdstad de fonkelende keizerskroon op Bonaparte's hoofd te drukken. Ook hy had vernomen van de schitterende zegepralen, door den onverschrokken held bevochten, van vernietiging zoovoler legers, van ontbinding zooveler Staten, doch weinig bekreunde zich de vrome priester om al deze tydingen; met even voorbeeldige zorg als weleer bleef hy waken voor de kudde, hem door God toevertrouwd, als het ware koud en onverschillig voor den steeds stygenden roem van Frankryks onvergeiykeiyken held. Vreedzaam streken zyn dagen voorby. Was zyn dagtaak volbracht, dan schepte hy er een kinderiyk vermaak in zyn kalkoenen te verzorgen, die hem overal, waarheen zyn schreden zich richtten, als waren het trouwe honden, vergezelden. Intusschen zette de wereldgeschiedenis haar loop voort. Napoleons faam klonk als een klaroengeschal van land tot land, van oord tot oord, zonder dat zulks ook slechts den ge- ringsten indruk by don dorpsherder achterliet. En toch droeg ook deze in vorgetelheid levende den naam Bonaparte; toch was hy oen oudoom des overweldigers, tot wien byna alle naties geurige wierookwalmen deden opstygen, voor wien geheel Europa sidderde, kortom, een oudoom van keizer Napoleon I, Frankryks machtigen heerscher. Men schreef het jaar 1807. De eerbiedwek kende, zestigjarige dorpsherder had de ver schillende plichten zyner bediening het was een Zondag stipt vervuld on lag nu behaagiyk neergevlyd in den zaohten arm stoel, hem eens, by een feesteiyke gelegenheid, door zyn parochianen ten geschenke aange boden. Juist, nu wy hem onopgemerkt be spieden, neemt hy een pak nieuwsbladen ter hand, die, wat slechts hoogst zelden ge beurde, als by toeval dit afgelegen dorpje bereikt hadden. Eensklaps schuift hy een dor couranten ter zyde, noemt zyn bril af, verheft zich van zyn gomakkelyken zetel en wandelt, de han den op den rug over elkander geslagen, met ongewoon snelle passen hot schier armoedige vertrek op en neer. „Wonderlyk, ongelooflyk," mompelt hy. Meester van half een werelddeel l Die kleine Napoleon, het bedorven kindje myner nicht LeLitia. Hy, die blonde knaap, thans keizer der Franschen en schrik aller Europeesche vorsten en volkeren! 't Is ongelooflyk en.... toch waarl" ,'t Schijnt," vervolgde hy, aldoor peinzend, na eenige oogenblikken, „dat de tyd der wonderen is aangebroken. Wie bad zóó iets verwacht als naspel der revolutie, die het koningschap afschafte en de edele hoofden van Frankryks wettigen souverein en diens nobele gemalin Marie Antoinette onder het wreodo staal der guillotine geworpen heeft 1 En nu, nu is die kleine Corsicaan, zooals de officieren hun ambtsbroeder plachten te be titel on, tot keizer uitgeroepen; nu heeft do zoon myner nicht Letitia, door zyn geluksster geleid, stoutmoedig de hoogste waardigheden weten te bereiken. Moeder Fortuna begeleidt hem waar hy slechts gaat, en by iedere schrede vlecht een schitterende zege nieuwe lauweren om zyn slapen." Een oogenblik speelde er een glimlach om de lippen des priesters, „Maar neen," vervolgde hy, „Ik ben niet trotsch op de eer, de bloedverwant van dien held te wezen. Moge mfjn keizerlyke neef golukkig zgn in zyn hooge, maatschappelijke waardigheid; moge de Hemel hem beschermen en hem behoeden voor hoogmoed on eigen waan, opdat zyn val niet evenzeer verhaast worde als zjjn verheffing I" Terwyi pastoor Bonaparte nog luide zfln gedachtenloop vervolgde, kwam zyn kamer knecht Pierre doodelyk ontsteld het schamele studeervertrek binnengestormd. „Eerwaarde," riep hy op gojaagdon toon, „ginds, in do verte, komt oen troep ruitors op ons dorpje toegesneld, en, als ik my niet vergis, richten zy zich regelrecht hier naar de pastorie. Wat zonden zy wel met ons vóór hebben?" Ongeloovig snelt de priester naar hot kleine venster en ziet met verbazing hoe een afdee- ling huzaren reeds voor zyn woning stilhoudt en hoe een officier van zyn ros stygt en den drempel der woning overschrydt. Een oogen blik later bevindt hy zich reeds in de kamer. „Heb lk de eer, pastoor Bonaparte in eigen persoon voor my te zien?" vraagt hy, na in eerbiedige groetenis de hand aan zyn helm gebracht te hebben. „Om u to dienen, mynheer," luidt het ant woord des priesters, terwyl door geheel diens lichaam een koude rilling vaart. „Wat is er van uw dienst?" „Ik heb niet te uwen opzichte te gelasten, eerwaarde," antwoordt de fiere luitenant, „integendeel, ik sta geheel en al te uwen dienste. De moeder van Z. M. den Keizer heeft over u gesproken." „Wel, wel, heeft myn nicht Lotitia nog aan my gedacht? Sinds geruimen tyd hebben wy elkander, door zoo velerlei beslommeringen des levens, uit het gezicht verloren. „Z. M.", vervolgde de officier, terwyl zyn lippen zich tot een glimlach plooiden, „kan er zich maar niet mede vereenigen, dat zulk een naaste bloedverwant, zulk een voorbeeldig en achtenswaardig priester al8 u, eerwaarde, in een armoedig dorp als dit onbekend blyft, terwyl hy, uw keizerlyke neef, schier half Europa onder zyn schepter ziet buigen. Wel aan, wees zoo goed een keuze te doen. U hebt slechts te kiezen, welke verheven kerke- lyke waardigheid u bekleeden wilt. Eischt u, eerwaarde, een plaats aan het Hof, een bis- schoppelyken zetel of wel een kardinaals hoed? Z. M. is bereid aan al uw wenschen te gemoet te komen; immers, hy is heer en meester van schier gansch een werelddeel; zyn wil is voor elkeen wet." Wie kan het den edelen priester euvel dul- don, dat hy, by deze ongehoorde aanbiedingen van Napoleons gezant, een oogenblik als in duizeling geraakte; dat hy het vorgryede hoofd een poosje tusschen de handen moest nomen, om zich te vergewissen, of niet alios, wat hy vernomen had, een droombeeld was in stede van de zuivere werkelykbeid? Wien kan hot verbazen, dat hem even, doch ook even maar, het brein omliep, toen hy op lispelenden toon, als ware hy Dog moederziel alleen, de woorden des luitenants herhaalde? Hy, die altyd zulk een eerbiedige vrees, zulk een diepen eerbied getoond had, als hy met zyn bisschop in aanraking kwam; hy, die dan steeds als verblind werd door den glans van myter en 6taf.hy zou zelf tot het dragen dier hooge onderscheidingsteekenen gerechtigd wordenhy zou slechts één woord te uiten hebben, om byna tot de meest ver heven kerkelyke waardigheid opgevoerd te worden 1 Nogmaals, wie kan het den boproefde euvel duiden, dat hy vol onbeschryflyke be wondering tot zyn keizerlijken neef opzag, van wien z\jn vorgoders in overdrachteiyken zin plachten te zeggen, dat hy den nacht in dag, hot licht in de duisternis kon veranderen? Ten laatste riep hy, na allengs van zyn verbazing een weinig bekomen te zyn, op een toon van kinderlyke opgetogenheid uit: „Is het dan alles waar, mynheer, wat u my zoo even hebt voorgespiegeld Zoo ja, vergun my dan een oogenblik 1" De officier, die niemand minder was dan een der meest beproefde helden van Napo leons onoverwiniyk leger, stond met een vriendelyken glimlach op de anders zoo stroeve gelaatstrekken het gevraagde uitstel toe, en de gryze priester verliet het echamolo ver trek, na eerst zyn hoogen gast nog verzocht te hebben, zich zoo behaagiyk neer te vlyen, als de eenige gemakkelyke zetel der kamer si echts gedoogde. Pastoor Bonaparte peinsde slechts korten tyd over het besluit, in deze zaak te nemen. Moeflyk was de stryd niet tusschen de liefde voor het bekooriyke buitenleven en den schit terenden glans van het keizeriyk hof. Wat woog do gedachte zwaar, zyn getrouwe kudde te verlaten en als kerkvoogd (hoe spoedig wellicht, want de keizer was oppermachtig) een taak op de schouders to laden, welke aldoor tot de meest onoverkomelyke moei- lykkeden aanleiding zou geven. Kort, maar hardnekkig was de stryd. Nu eens zege vierden de gedachten aan het vorsteiyk pur per, dan weder was het de gehechtheid aan het landeiyk leven, welke hem tot blyven drong, waar hy was, doch de overwinning helde weldra tot het laatste over. Zonder zich nog opnieuw te bezinnen, richtte de vrome priester de schreden wederom naar zyn studeervertrek, trad regelrecht op den krygsman toe en zeide mot een lichte sidderiDg in zyn stem: „Excellentie, hoe oer u myn dorpje gelieft te verlaten, des te meer verplicht u my. Laat my hier myn Gode welgevallig leven in eer en deugd voortzotten: ik haak niet naar aard- schen roem en grootheid. Zeg slechts aan myn keizeriyken neef, -dat ik hem van harte erkentoiyk bon voor zyn goedheid jegens my, doch deel hem tevens mede, dat ik hem dringend verzoek, aan don H. Stoel alleen de aanvulling van ledig staande bisschopszetels over te laten. Bovendien, ik ben te oud en te zwak, om nog een hooge kerkelyke waar digheid te vervuilen en koester nog slechts éón verlangen, d. i. te sterven te midden myner parochianen." Na deze woorden groette do priester mot de diepste onderdanigheid den wakkeren sol daat, die reeds zooveel bloedige voldslageii, had medegemaakt; doch deze laatste hield: hem terug, toen hy het vertrek wilde veiv laten. Mynheer de pastoor," riep hy éón en al verbazing, „u versmaadt dus de gunsten van myn edelmoodigen, koizerlyken gebieder? Ia u zulks wel ornst? Denk, bid ik u, aan den voor u open gehouden bisschopszetel; denk, denk toch aan don kardinaalshoed J" „Excellentie, werp een blik door dit venster," viel de pries tor den held met oen engel achtig geduld in do rede, „en zie daarginds, hoe myn tuintje, door mjjzelvon bearbeid, welig groeit en tiort; zie voorts myn vreod- zaam dorp, thans verlicht door den gulden zonnegloed. In de nederige stulpen, wier daken gy hier ziot vorryzon, klopt aller hart vol kinderlyko genegenheid voor den ouden, maar armen pastoor; eikoen in dit gehucht kent my on oer bied igt my als een vriend, als een vader. Is dit Diet het ware, onvervalschte geluk, is dit niet de ware vréde? En gy, gy wilt, dat ik dit alles ga verlaten, in ruil voor vergankolyke aardsche gooderen, voor goud on langs onwaardigen weg verkregen kerke lyke eere-ambten? Ach, Excellentie, vertrek van hier en ga mijn keizerlijken neef melden, dat ik hem innig dankbaar ben voor zyn onbeschryflyke goedheid en dat ik hom met den trotschen adelaar op zyn gulden troon hetzelfde geluk toewensch, dat ik hier in myn schamele, doch vreedzame parochio aldoor ongestoord gesmaakt heb." Geen tegenwerpingen, goen smcekboden baatten nog iets; de gezant zag zich wel genoodzaakt onverrichter zake to; zyn koizer lyken gebieder terug te keeren en hem mede- deeling te doon van den ongelukkigen uitslag zyner pogingen. Wy vliegen ettelyke jaren vooruit en schry- ven 1815. Evenals op den gedenkwaardigen dag, dier, wy hierboven beschreven, zit do godvreozende pastoor Bonaparte in zyn donzigen armstoel, gewapend met eenige dagbladen, hem uit een naburige stad toegezonden. Hy heeft het lezen er van uitgesteld tot het meer rustige middag uur en doorloopt ze nu mot een vluchtigen, doch klaarbiykeiyk nieuwsgierigen oogslag. Helaas 1" roept hy weldra met een van diepe aandoening trillende stem, „heb ik niet oen voorgevoel gehad, dat zoo iets hem be schoren was Arme, keizerlyke neef, hoe diep beklaag ik ul En hoe treffend wordt in u het woord der Schrift tot waarheid gemaakt-* „Wie zichzelven verheft, zal vernedoi- worden 1" De couranten behelsden de noodlottige tydin- van Napoleons val en zyn verbanning naa* Sint-Helena. Do priester bleef geruimen tyd in ernstige gepeinzen verzonken. Hy dacht over hot treurig lot van den grooten balling. Eon traan blonk in zyn goedige oogen en hy zegonde het oogenblik, waarop hy aan de stem der verleiding, die als een sirenenzang geklonken had, met den machtigen bystand van Boven weerstand had geboden. Pastoor Bonaparte leefde nog vele, vele jaren in gelak en tevredenheid te midden z?nec in het Notarishuis aan kfsb!Bstl Don ,;urS t0 tó<Jon. Mlllllt opbod en afslag op "=-:- Zaterdagen 18 en 25 Augustus 1900, telkens fles avonds te lialluclil, ten over staan van J. F. KELNERS, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het HUIS en ERF, aan de Oude Varkenmarkt, No. 28, te Leiden, en aldaar kadastraal bekend Sectie F, nummer 154, groot 55 centiaren, bevattende beneden: Zykamer, Bin nenkamer met Stookplaats, Bedstede, Kast en Kelder, Keuken en Plaats met Tuintje. Boven: Voorkamer met Stookplaats, Bedstede en Kast, Achterkamer met Stookplaats en Kast, verder Zolder. Verhuurd beneden voor 1.50, fciovon voor 1.60 per week. No. 2. Het HUIS aan de Oude Varkenmarkt, No. 26, te Leiden, en aldaar kadastraal bekend Sectie F, nummer 156, groot 25 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer met Stookplaats, Bed stede, Kelder en Kast; b oven: Voor kamer met Stookplaats en Kast en Achterkamer met Stookplaats, Bed- ptodo en 2 Kasten. Verder Zolder met Kamertje. Verhuurd beneden voor 1.25 en boven voor 1.25 per week. No. 3. Hot HUIS en ERF met TUINTJE aan de Valkensteeg, No. 12, te Leiden on aldaar kad. bekend Sectio F, No. 1034, groot 72 centiaren, be vattende beneden: Gang met Kast, Zykamer met Bedstede, Binnenkamer met Stookplaats, Bedstede en 2 Kasten, Keuken, Plaats en Tuin. Boven: Voorkamer met Bedstede, Achterkamer met Stookplaats, Bed stede en Kast, Keuken en Zolder. Verhuurd beneden voor 1.85, boven voor ƒ1.60 per week. No. 4. Het HUIS en ERF met TUIN aan de Valkensteeg, No. 14, 4e Leiden en aldaar kad. bekend Sectie F, No. 1033, groot 66 centiaren. Dit perceel is geheel ingericht en verhuurd als perceel Na 3. No. 6. Hot WINKELHUIS aan de Oude Varkenmarkt, No. 19, op don hoek van de Groenbazengraclït en BOVENWONING met afzonderiyken opgang, aan de Groenhazengracht 75, te Leiden on aldaar kad. bekend Sectie F, No. 196, groot 55 centiaron. Pe Boneden woning bevat: Winkel- vertrek, grooto Binnenkamer, Zy- kamertje en Keuken. Het Bovenhuis bevat: Gang, Kamer aan de Varken markt, met Stookplaats, 2 Bedsteden en Kast, Kamer aan do Groenhazen gracht, mot Stookplaats en Kast. Koukon en Zolder. Verhuurd beneden voor ƒ2. Ibovon voor ƒ2.60 per week. No. 6. Het HUIS, aan de Groen- hazongracht No. 7, te Leiden en aldaar kad. bekend Sectie F. No. 197, groot 19 centiaren, bevattende Woonvertrek met Stookplaats, Bedstede en Kast, verder Zolder. Verhuurd voor 1.10 per week. No. 7. Het HUIS in de Zwynhoorn- poort la aan de Groenhazengracht te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 667, groot 11 centiaren, bevattende Voor vertrek, Binnenkamer met Stookplaats on Bedstede en Zolder. Verhuurd voor f 1.10 per weok. No. 8. Het HUIS in do Zwynhoorn- poort No. 9. te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 199, groot 36 centiaren, bevattendeVoorvertrek, Binnenka mer met Stookplaats en 2 Bedsteden, Plaatsje en beschoten Zolder. Verhuurd voor 1.40 per week. No. 9. Het HUIS en ERF in de Zwynhoompoort No. 11 te Leidon, kad. bekend Sectie F Nos. 668 en 200, groot 1,04 aren, bevattende: Voor vertrek, Woonkamer met Stookplaats, 2 Bedsteden en Kast, Keukon, Plaats en Tuin, verder Zolder. Verhuurd voor 1.30 per week. No. 10. Het HUIS aan de Groen hazengracht No. 13, te Leidon, kad. bekend Sectie F No. 201, groot 15 centiaren, bevattende: Woonvertrek met Stookplaats, Bedstede en Kast, Bovenkamer met Stookplaats, Bed stede en Kast, verder Zolder. Verhoord voor 1.40 per week. No. 11. Het HUIS aan de Groen hazengracht No. 16, to Leiden, kad. bekend Sectie F No. 821, groot 13 centiaren, bevattende beneden: Woonvertrek mot Stookplaats, Bed stede en Kast, boven: Woonkamer met Stookplaats, Bodstede en Kast, verder Zolder. Verhuurd benedenvoor 0.85, boven voor f 0.70 per week. No. 12. Het WINKELHUIS en ERF aan de Groenhazengracht No. 17 te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 202, groot 44 centiaren, bevattende bene- d e nWinkelvertrek, Woonkamer mot Stookplaats en Bedstede, Keukon en Plaats; boven: Voorkamer met Stookplaats en Kast, Alkoof, Achter vertrek en Vliering. Verhuurd voor ƒ2.— per week. No. 13. Het HUIS aan de Groen hazengracht No. 19, met uitgang in de ZwyD hoorn poort te Leiden, kad. bekend Sectie F No. 721, groot 20 centiaron, bevattende: Woonkamer en Bovenkamer, beide met Stook plaats en Bedstode, verder Zolder. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 14. Het HUIS in de Zwyn- hoornsteeg No. 1 te Leiden, kad. be kend Sectie F No. 722, groot 14 centiaren, bevattendeWoonvertrek met Stookplaats en Bedstede, verder Zolder. Verhuurd voor 080pear week. No. 15. Het HUIS in de Zwyn hoornsteeg No. 3 te Leiden, kad. be kend Sectie F, No. 723, groot 20 centi aren. Ingericht als porceol No. 14. Verhuurd voor ƒ1.— per week. No. 16. Het HUIS en ERF in de Zwynhoomsteog No. 6 te Leiden, kad. bekend Sectio F, No. 724, groot 26 centiaren, bevattende Woonvertrok met Stookplaats, Bedstede, Kelder en Kast, Plaatsje en Zolder. Verhuurd voor ƒ1.10 per week. No. 17. Hot HUIS en ERF in de Zwynboornsteeg No. 7 te Leiden, kad. bekend Sectio F, No. 734, groot 30 centiaren. Ingericht als het vorige pereeeL Verhuurd voor ƒ1.05 per week. No. 18, Het HUIS en ERF in de Zwynboornsteeg No. 9 te Leiden, kad. bekend Sectie F, No. 733, groot 80 centiaren. Ingericht als het vorige pereeeL Verhuurd voor ƒ1.20 per week. No. 19. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 11 te Leidon, kad. bekend Sectie F, No. 757, groot 27 centiaren. Ingericht en verhuurd als het vorige pereeeL Na 20. Het HUIS en ERF in de Zwynhoornsteeg No. 13 te Leiden, kad. bekend Sectie F, Na 758, groot 30 centiaren. Ingericht en verhuurd als het vorige porceel. No. 21. Het HUIS en ERF in do Zwynhoornsteeg No. 15 te Leiden, kad. bekend Sectio F, No. 759, groot 34 centiaren. Ingericht en verhuurd als het vorige pereeeL Met uitzondering van perceel 2, dat Pompwater heeft, hebben al do percoelen Duinwaterleiding. De grondlasten bedragenvoor perceel 1 /11.07, 8 2.08, 15 2.02, 2 6.29, 9 4.80, 16 2.05, 3 9.63, 10 4.49, 17 2.40, 4 9.63, 11 4.48, 18 2 46, 5 6.45, 12 4.67, 19 2.46, 6 2.41, 13 4.62, 20 2.46, 7 12S, 14 1.99, 21 2.46. Aanvaarding by de betaling der kooppenningen op 15 September a. s. Te bezichtigen Dinsdags en Don derdags van 2 tot 4 uren. Nadore inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Breestraat No. 89, alwaar van af Maandag 20 tot en met Vrydag 24 Augustus a. s., van 9 tot 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoogsom. 6621 206 Net gemeubileerde Kamers van verschillenden prys met degelyk Pension terstond beschikbaar. 1578 6 Papenstraat 4, in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 18 Augus tus, by afslag op Za terdag 26 Augustus 1900, beide dagen des avonds te lialf- acht, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. EERSTENS, Notaris te Leiden, van: Het good onderhouden en zeer com fortabel ingericht HEERENHUIS, ge legen te Leiden, aan den Ouden Ryn No. 74, groot 1 are, 2 centiaren, be vattende beneden: ruime GaDg met Pló, Kast, Keldor en open Trap, flinke Zijkamer, Doorgang met Kasten, Achterkamer met Alkoof en Kasten, Keuken en open Plaats, beide met Kasten. Boven: 2 Vóórkamers, waarvan één met Kasten, twee Logeer kamers aan de achterzyde, beide met Kasten, Keuken mot Kasten en Pié, daarboven ruimen Zolder met twee Logeerkamertje®. Byna alle Kamers syn van Schoor steenmantels of Stookplaatsen voor zien, In het porceel is beneden en boven Duinwater aanwezig. In eigen gebruik. Te zien des Maandags en Donderdags van 1 tot 3 uren namiddags. Te aanvaarden, na de betaling der kooppenningen, den lsten November 1900. De helft der koopsom kan als 1ste hypotheek, togen rente, op het pand gevestigd blyven. Meerdere inlichtingen te bekomen, ton kantore van voornoemden Notaris, Hooigracht 77, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van een ryblc gedeelte der ver hoogsom. 6357 47 door HH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin deren en Vol wassenen, versterkt de longen on ver ruimt do borst 9 a 10jaar.ll4 a 15 jaar. Damea. Heeren. f S.50. Franco na onlv. van podw. 2086 21 13. U3CH1UABKT. 13. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Leidon Ais voornemens op Dinsdag den 7den Augustus 1900, des voorm. te 11 uren, in de Kerkeraadskamer der Gereformeerde Kerk aan de Hooigracht te Leiden AAN TE BESTEDEN: Het bouwen van een Hofje, op het terrein aan de Kalvermarkt Nos. 7, 8, 9 en 10 te Leiden. Aanwyzing op het terrein op Woens dag den lsten Augustus 1900, des voorm. te 10 uren. Bestek en teekenmg liggen ter inzage ter plaatse der besteding van af 30 Juli 1900 op eiken werk dag, de besteding voorafgaande, van 'b morgens 9 tot 's nam. 1 uur, en zyn aldaar verkrygbaar tegen betaling van 1.50 per stel. Inlichtingen worden verstrekt door den Architect B. E. SPUKER Azn., Oude Vest 39 te Leiden. 6356 28 Com contant geld), ten sterfhnize van den Weled. Zeergel. Heer Dr.W. P. VAN RH UN, te Leider dorp, aan de Dorpsstraat 12, op Dinsdag 7 Augustus1900, des voormiddags te 10 uren, ten over staan van Mr. CL H. P. KLAVER - WUDEN, Notaris te Leiden, van een goed onderhouden bestaande uit: Canapó's, Fauteuils, Stoelen, Tafels, Secretaire, Chiffon nière, Bonheur du Jour, Linnen- en Commodekasten, Boekenkast, wel luidende Pianino, staand Horloge, Kabinet, Tafel- klokje, Pendules, Spiegels, Schil deryen, Toiletspiegel, Ledikanten mot Boddegoed, Wasch- en Bedtafels, Mangel, linnenpers, Kachels, Vloer- kleedon, Karpetten, Gordijnen, eenig Zilverwerk, Porselein, Glaswerk en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te zienMaandag 6 Augustus a. 8., van 10 3 uren. 6368 80 Al wat men koopt op Zon dag, terwijl het even goed een dag vroeger of later gekocht kon worden, koopt men veel te duurl Het wordt namelijk gekocht ten koste van de Zondags rust aer winkeliers en hun .bedienden. Bureau van Voorlichting en Bemiddeling by het kiezen van een werkkring voor beschaafde Vrouwen en Spreekuur van 10 12 uren 's ochtends by de Directrice Mej. A. SCHOLTEN, Plant soen 75, en voor Kinderjiilfrou wen by Mevrouw KLUYVER, Hear rengracht 20. 1791 9 De Notaris J. F. S. FRIJLINCK, te Warmond, is voornemens op nader te bepalen dagen in de maand Sep tember 1900, te Warmond, publiek te veilen en te verkoopoa: Het Oud-Adellijk Landgoed onder WARMOND, met daaraan verbonden heerlijke reek ten, omringd door prachtig opgaand Hont en alleraangenaamst gelogen aan de Hoflee, bestaande in: Kasteel, Tuinman»- en Por tierswoning, Stal en Koetshuis met Boomgaard, Weiland, Moestuin met Druiven- en Bloe menkast, Oranjerie, uitgestrekte Boecligrondcn, bezet met prachtig, zeer zwaar en hoog opgaand Ge boomte, Waterpartijen en visekrijke Vijver*, alles zeer gunstig aan elkander gelegen aan den Straatweg van Leiden naar Haarlem, tusschen den Straatweg en de Hoflee, te Warmond, op een uur gaans van Leidon, 16 minuten van do Stoom tram van Haarlem naar Leiden, 10 minuten van het Station Warmond, alles te zamen groot ongeveer 20 hectaren. Te bezichtigen Dinsdags en Donder dags van '8 namiddags één tot vyf uren, op vertoon van een toegangs kaart, af to geven door do Notarissen A. G. BODAAN, Mr. G. VAN ROSSEM, en P. C. L. EIKENDAL, te 's-Graven- hage, en genoemden Notaris te War mond tegen betaling van f 1.— voor de Algemeene Armen van War- jiQnd, 6097 4^

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 6