BUITENLAND^ Frankrijk. In de tweede zitting van de Interparlemen taire conferentie voor scheidsgerecht in den vrede diende de Franscho afgevaardigde d'Es- tournellö8 de Constant de volgende motie in: „De conferentie drukt den wensch uit, dat de gewapende interventie van de mogendheden voor een rechtmatige straf voor de moord partijen, die in China voorgekomen zyn, niet tot nieuwe gebiedsuitbreidingen voert, die een wereldoorlog zouden kunnen ontboeien, even min ook tot ondernemingen, die voor de eco- n om i ache, sociale en politieke toekomst van de Europeesche staten noodlottig zouden zyn. Zy wenscht integendeel, dat het ingrepen van de mogendheden de aanvang van een georga niseerd 0 en biyvende overeenstemming tus- schen do staten is." Over do motie zal eerst worden beraad slaagd. De „Libre Parole" is tot een boete van 4000 en een schadeloosstelling van 10,000 franken veroordeeld wegens twee lasterlijke artikelen tegen baron Rothschild. Volgens de „Rappel" loopen er geruchten .van een groot schandaal, dat weldra openbaar zal worden. Het betreft onregelmatig samen gestelde maatschappen, verduistering van gelden, enz., waarby verscheidene afgevaar digden, die zich in den laatsten tyd bijzonder vijandig tegen de regeoring hebben betoond, betrokken moeten zyn en ook gerechtelijk vervolgd zullen worden. De Marokkaansche stam van Benimeria heeft den 30sten Juli een Fransch militair 'transport aangevallen, waarbij 9 Franschen gedood en 9 gewond werden, terwijl de aan- valleis met zware verliezen werden terug geslagen. De president der Republiek, die a. s. Maandag met den Schah een bezoek zal brengon aan de munt, heeft daar oen gedenkpenning besteld, die in bijzijn van den vorst zal worden geslagen. Zonder een enkele zitting van den Schah heeft do graveur Patey een stempel gesneden, welke zijn welgelijkend portret v oorstelt, getooid met de astrakanen muts met 'pluim en alle ridderorden op de borst. De Schah zal bij zijn vertrek naar Engeland aan boord van de „Brux" worden begeleid door een eskader van drie pantserschepen en twee kust wacht-vaar tuigen. Duitsohland. Het stoffelijk overschot van Alfred van Saxen Koburg Gotha, den tweedon zoon van koningin Victoria, is te Koburg ter aarde besteld mot do gebruikelijke plechtigheden. Velen zijner verwanten waren er bij tegenwoordig. Keizer Wilhelm heeft als admiraal van de Duitsche vloot aan den eersten lord der Admi raliteit van de Engelsche vloot een telegram 'gezonden van rouwbeklag met het overlijden van Prins Alfred, die vroeger als Hertog van Edmburg zooveel voor de Engelsche vloot heeft gedaan. XtolitW Do eenheid, pveral zoo noodig, is in Italiö tijdelijk verkregen door de misdaad, daar ge pleegd. Alle partijen betreuren den moord van koning Humbert en betreuren Humbert zelf. Menig staaltje wordt medegedeeld van zijn plichtvervulling, zijn hulpvaardigheid en groote liefdadigheid, zijn dapperheid niet alleen op 't oorlogsveld, maar ook in tijden van gevaar, wanneer er menschenlevens te redden waren. Zijn bezoek aan Napels in de hevige cholera- epidemie aldaar is nog niet vergeten. Ook maakt men waardeerend molding van de uitstekende wijze, waarop hij zorgde voor ('t beheer zijner bezittingen, die door zijn vader wel wat slordig werden behandeld. Ook in deze was hij zyn volk ten voorbeeld. Yan zijn opvolger koning Yictor Emanuel HI wordt met lof gesproken. Moge de saam- gevoelde smart de sterksto band volk en vorst verder steunen en 'tland ten goede komen I De quaestie, wie der Duitsche vorsten tegen- «woordig zal zijn bij do begrafenis van koning iHumbert, is nog niet opgelost. Het is nu vry .zeker, dat keizer Wilhelm zelf niet gaat. Do :vraag blijft nu, of prins Heinrich, prins Albrecht of een zijner zoons naar Italiö zal vertrekken. Ten aanzien van Humberts begrafenis is nog iniets bepaald, daar nog steeds vergeefs naar [Zijn testament gezocht wordt. Wel heeft de (tot dat doel naar Rome gezonden opperjager meester een album met de gedenkschriften 'van den overledene gevonden, dat aan koning Yictor Emanuel is ter hand gesteld. Het lijk is Donderdagavond in een dubbele 'kist van lood en notenhout gelegd en zal voorloopig in het Pantheon worden bjjgezet. Heden zou het daartoe Daar Rome worden gebracht. Een openbare tentoonstelling zal met plaats hebben. Naar gemeld wordt, heeft de Paus oen hartelijken brief van rouwbeklag aan koningin Margherita geschreven. Aan prins Colonna, den burgemeester van Rome, hoeft deze Woensdag het volgende telegram gezonden: „Doodelyko droefheid verhindert m\j niet, kracht en troost te zoeken in de hartelijke uitingen van verontwaardiging en rouw, welko mij uit allo oorden van Italië bereiken. Aan Rome, ook in warm gevoel vooraan, zend ik m\jn hartelyksten dank en dit doende is het m\j, alsof ik den laatsten smartelijken groet van gene zijde des grafs vertolk van hom, die Rome zoo liefhad en haar gelukkig en groot wenschte." Dit telegram is met een begeleidende bet fcendmaking overal in de stad aangeplakt. Donzelfden dag is op last van den kardinaal- aartsbisschop Ferrari in de hoofdkerk van Milaan een plechtige Mis voor Koning Humbert (gecelebreerd, welke door den Gemeenteraad en de hofbeambten werd bijgewoond. In den Gemeenteraad aldaar heeft de radi cale burgemeester een welsprekende rede op den ov wieden Koning gehouden, waarby echter de socialistische Raadsleden niet tegen woordig waren. De gemeenteraad van Milaan heeft besloten het aan de tumvereenigingen toebehoorend stuk grond te koopen en op de plaats, waar de moord op koning Humbert gepleegd werd, jeen instelling van liefdadigheid te stichten, .die den naam van koning Humbert zal dragen. De gemeenteraad van Rome besloot ter .nagedachtenis van koning Humbert 100,000 lire te schenken aan zijn Invalidenhuis te X urate. Te Turijn hebben reeds 20,000 personen elk 10 centimes bijgedragen voor een krans op 'eKonings graf. Koningin Margherita gaat voorloopig te Turyn wonen. De componist Pietro Mascagni heeft van den minister van bïnnenl. zaken opdracht ontvangen, het muzikaal gedeelte van den lijkdienst te regelen en i6 terstond daartoe naar Rome vertrokken. Een zekere Possanzini werd Woensdag avond te Ancona gevangengenomen. Hij be weerde Bresci (zoo wordt de moordenaar nu weer genoemd) niet te kennen, doch erkende in Milaan en Monza te zijn geweest. In Ancona is ook een vreemdeling aangehouden, die portretten van Bakoonin on Mala testa by zich droeg. In Prato is de overheid overgegaan tot de gevangenneming van oen broeder van Bresci, die schoonmaker is, evenals van een bloed verwant, die Marorri heet, en zeven andere anarchisten; zy droegen dolken en revolvers by zich. De moordenaar is overgebracht naar do gevangenis te Milaan. Voor zyne wachters moet by hebben uit geroepen: „De volgende maal geldt het den Czaar 1" Een opgewonden menigte omringt aanhou dend de gevangenis, zoo dreigend in hare houding, dat zij ongetwijfeld korte wetten met den moordenaar maken zou, indien hy haar in handen viel. Te Castel San Pietra is een achttienjarig meisje, waarmede hy een tyd lang echynt gewoond te hebben, aangehouden. Te Yenetió is een soldaat aangehouden, die in een heiberg, ten aanhooren van verschillende personen, aangaande den aanslag gezegd had: „Jammer, dat het niet eerder gebeurd is!" Naar men zegt, komen onder de papieren, op Elba by Quintavalli gevonden, brieven voor van lieden, die zich verbinden om den Duitschen Keizer en den Prins van Wales te vermoorden. Maar men zal wol doen aan dergelyke by zonderheden, die na een misdaad als te Monza altoos worden opgedischt, niet te veel gewicht te hechten. Te Montevideo zyn aangehouden vier per sonen, die in een openbaar gemaakt manifest den moord op koning Humbert goedkeurden. Het moet thans vaststaan, dat Bresci reeds verleden Zondag tydens de mis in de konink lijke kapel te Monza is binnengegaan, kenne- ïyk met de bedoeling zyn moordplan ten uitvoer te leggen by het binnenkomen des Konings. Yóór het laatst der volgende week zal de ministerraad bepalen of do moordenaar naar een jury zal worden verwezen, dan wel voor het Hooggerechtshof zal terechtstaan. Het Senaatslid Astengo is voornemens, den minister van binnenlandsche zaken te inter- pelleeren welke maatregelen de regeering denkt te nemen tot beveiliging van den persoon des konings. Na den moordaanslag van Accia- rito in 1897 werd aan Astengo een onderzoek opgedragen in zake den politiedienst voor den persoon des konings, waarby hem bleek, dat die ten eenenmale onvoldoende was. Sedert is daaraan niets veranderd. België. De verbazingwekkende houding der Engel sche Regeering ten aanzien van Sipido's vrij spraak deze week in Lagerhuis in 't volle licht getreden, geeft de „Petit Blon" het volgende hartig woordje in de pen: „De Belgische Regeering heeft wèl gedaan, met op zulk een onzinnigen stap geen ant woord te geven. En indien zy het doen mocht, is het te hopen, dat zy antwoorden zal dat in België gezworenen en magistraten alleen van de wet en hun geweten afhankeiyk zyn en niet van het uitvoerend gezag en dat men bovendien in België grootmoedig gonoeg is om vier maanden voorloopige hechtenis een voldoende straf te achten voor een kwajongen van vyftion jaren, zonder oordeel des onder scheids met een onschadelijk pistooltje schie tende op een Prins dien hy niet raakt en die gelukkig nog al wel blyft varan." De Belgische regeering doet in antwoord op de gisteren vermelde nota der Engelsche regeering, naar aanleiding der zaak Sipido, opmerken, dat zy als gestreng toepasser dar wetten deze niet heeft kunnen overtreden, hoe groot ook haar verlangen was, met ge strengheid togen Sipido op te treden. Inderdaad zegt de Belgische wet, dat een knaap, die een wettig domicilie in België heeft en die ter beschikking der regeering wordt gesteld, drie dagen heeft om zich van cassatie te voorzien. Daar Sipido, by zyn ouders wonende, een wettig domicilie had, kon hy dus niet worden aangehouden dan na drie dagen. Hy heeft van dat uitstel gebruik gemaakt om te vluchten. De Regeering betreurt dit incident, doch kan er niet aansprakelyk voor worden go- houden. De minister van oorlog keurde do inschry- ving goed voor het uitrusten eener Belgische ambulance voor China. Er waren gisteren in het bekken van Charleroi 6276 stakende glasblazere. Op eenige glasblazerijen te Jumet, waar nu nog gewerkt wordt, hebben de werklui tegen 1 September staking aangekondigd. Alles is rustig. j GfrvoofDrttannl& Het acliynt, dat Iedere dag weer een nienwe verrassing ten aanzien van Engeland in petto heeft. Yorklaarde do regeering gisteren zonder blikken en blozen, dat zy zich aan een orger- ïyke onhebboiykheid tegen de regeering van het kleine België had schuldig gemaakt, waarby zy, de uitvoerende macht, zich critiek veroor loofde op de rechterlijke macht, vandaag blykt uit het achterstaand telegram, dat Chamberlain naar de dictatuur streeft. De vrye leden van het zelfstandige Lager huis, vrye Britten by uitnemendheid dus, werden door den minister even faire ge nomen, omdat zy „tydens moeiiyke onder handelingen" brieven geschreven hadden aan een der onderhandelende partyen. Men kende de Britsche rechtvaardigheid. Ziedaar nu de dito vryheid. Officieel© Keun isgeving, WAARSCHUWING. bischryoing voor de Nationale Militie. Burgemeester en Wethouders van Leiden her inneren bij deze do ingezetenen, dat ingevolge de wet van 4 April 1892 (Staatsblad No. 56) het register van inschrijving voor de Nationale Militie den 3 1 81 e n Augustas aanstaande, des namiddags te vier oren, voorgoed wordt gesloten, en roepen mitsdien de goborenen in het jaar 1881, die zich nog niet hebben doon insohrijven, op, om zich daartoe nog vóór dat tijdstip aan to geven, te einden de nadeelige govolgen, die uit verzuim ten deze voor hen zouden ontstaan, to voorkomen, ook al mochten zij door een vergissing omtrent hun geboortejaar in de meening hebben verkeerd, dat zij nog niet tot aangifte ter inschrij ving gehouden waren. Zy noodigen daarom belanghebbenden, die 18 a 19 jaren oud zyn, uit, zich zoo noodig omtrent het jaar hunner geboorte te vergewissen, en zioh, zoo dit jaar 1881 is, alsnog ten spoedigste aan te melden, waartoe gelegenheid z&l worden gegoven ter Secretarie dezer gemeente (afd. Nat. Militie en Schutterij, kamer No. 9), op iederen werkdag, tosschen des voormiddags halttien en des namid dags drio uren, tot en met 3l Augustus a. s. burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JOTA, VVeth., io.-Borg. 4 Aug. 1900. YAN HEYST, Secretaris. De aanslag op den Schah van Perzië. Omtrent den moordaanslag op den Schah tydens z(jn bezoek aan Parys wordt nog meegedeeld, dat er te Parys eerst werd verteld, dat een Italiaan zich met een dolk op den Schah had geworpen, dat de Schah den aan valler by de keel had gegrepen en hem toen met een revolver, die hy uit don zak haalde, in bedwang had gehouden tot de politie hem kon overnemen. Dit verhaal is echter over dreven. De man, die den aanslag wilde plegen, is tusschen de 25 en 30 jaar. De grootvizier (volgens een andere lezing generaal Parent) greep den dader, toen hy op de trede van het rytuig staande opdenYorst mikte, zóó snel en krachtig by den pols, dat het wapen hem ontviel en later in het rytuig gevonden werd. Op het oogenblik zyner aan houding riep de jonge man uit: „Leven de kinderen des volks 1" Na eerst geweigerd te hebben op de vragen des commissaris van politie te antwoorden, zeide hy later: „Ik heb gedaan wat Ik verkoos te doen." De man spreekt zeer goed Fransch, maar met een zuidolyken tongval, zoodat hy wel een Italiaan kan zjjn, gelyk dan ook hot volk toen hy werd weggebracht riepSlaat dood den Italiaanl Weg met den Italiaan 1" De Schah was zoo weinig ontsteld over het gebeurde, dat hy zyn koetsier gelastte door te ryden naar de Almabmg, waar hy met zyn gevolg scheop ging voor een bezoek aan Sèvres. Hy moet echter de meening hebben uitgespro ken dat de dader een werktuig is van de sekte dei- Babisten, die vier jaren geleden z(jn vader, Nasser Ed Din, te Teheran vermoordde, omdat dez9 den stichter hunner sekte, Ali Mohammed, heeft verbannen. Yermoedelyk heeft de dader medeplichtigen, want toen de Schah met z(jn secretaris naar zyn rytuig ging werd laatstgenoemde een brief overhandigd uit Napels, den Schah waarschuwende op zyn hoede te zyn tegen een beraamden aanslag. Gozegde brief was echter niet te Napels, maar te Parys op de post ge daan en het roode lak vertoonden den afdruk van eon Belgisch geldstuk. Het regiment, welks nummer op een zakdoek (of een gordel) by den dader gevonden werd, staat te Saint- Denis. Ook had de man een courant in den zak met een uitvoerig program der uitstapjes van den Schah. De identiteit van den dader is nog niet vastgesteld. Sommigen houden hem voor iemand uit de buurt der Baskische provinciën. De rechter van instructie Valles heeft ver geefs getracht hem oen verhoor af te nemen, waarna hy den kerel heoft laten binden en fotografeeren, wat zeer moeilyk ging, daar hy telkens het hoofd voorover boog. Zyn onder goed is geteekend G. M. Er werd nog eon dolk by hem gevonden, maar geen papieren. Ook bezit men het signalement van een persoon, die den dader biykbaar heeft aan gespoord, maar by diens arrestatie op de vlucht ging. Toen de Schah van zyn tocht naar Versailles terugkwam, bracht President Loubet hem een bezoek, die zyn verontwaardiging over den aanslag uitsprak en Z. M. met de verijdeling gelukwenschte. Alle ministers en vreemde gezanten hadden hun kaartjes reeds aan het paleis afgegeven. In verband met de vraag of de man, die don aanslag pleegde, medeplichtigen heeft gehad, is van belang de verklaring van een huisschilder, die d6n aanslag heeft zien ge beuren. Hy zeide: Ik zag den man in de eerste ry van de toeschouwers staan. Naast hem stond een goed gekleed man, die blijkbaar vol ongeduld op den Schah wachttehy zeide vaak: Wat duurt dat langl Daarna haalde hy een zeer mooi horloge uit zyn zak en meende „O, nu is het vjjf minuten over negenen, thans zal hy wel komen". De politie zoekt thans met grooten ijver dezen man met dat horloge. In de omgeving van den Schah houdt men den moordaanslag voor de daad van een krankzinnige. De Schah telographeorde het bericht van den aanslag zelf naar Teheran. De oorlog tusschen Engeland en TransraaL Een telegram uit Leribe van 1 Augustus, door de militaire censuur „verbeterd", deelt het volgende mede omtrent Prinsloo's overgave: De Boeren, die door goneraal Rundie uit Ficksburg en Lady brand en door Clements en Paget uit Lindley verdreven waren, ver- eenïgden zich by Fouriosburg en trokken terug in hot kleine dal der Calodon, dat geen uitweg aanbiedt dan door den Nauwpoortpas en de Ponte d'Or. Hunter zond de generaals Bruce Hamilton en Macdonald met zeer ver sterkte afdeelingan naar eerstgenoemde pas, die door de Boeren bewaakt werd. Zy vielen de Boeren, die ongeveer 600 man sterk waren, aan en verdreven hen naar Harrysmith. Macdonald trok daarop snel naar de Ponte d'Or, om de Boeren te verhinderen langs dien weg te ontsnappen. Inmiddels trok Hunter naar hot dal dor Caledon. Den 28eton zonden do Bo^ron hunne achter hoede af, om don Engelachen den toegang tot dat dal te betwisten. Een regiment be reden infanterie en een regiment guides, tegen hun flanken afgezonden, konden hunnen aan val niet weerstaan wegens de mooilykheden van het terrein, waarop Hunter drie regi menten infanterie tegen hou front afzond. De Boeren openden het vuur van een heuvel, dien zy in het midden van hot nauwe dal hadden bezet, maar de Engelsche artillerie stelde spoedig hun eenigo kanon buiten dienst. Tot het invallen der duisternis hielden de Boeren nog stand, maar toen ontruimden zy hun stolling. De Engelschen hadden dien dag 3 dooóen en 22 gewonden gekregen. Den vol genden dag achtervolgden zy de Boeren in het dal. Men hoorde do kanonnen van Mac donald, die de Boeren te Nauwpoort en by de Ponte d'Or in bedwang hielden, 's Och tends te 8 uren kwam het aanbod tot over gave. Men weet do rest zoo eindigt het telegram, wat wy niet geheel kunnen toestem men, zoolang niet is opgelost, hoe er van 600 Boeren 986 kunnen worden gevangengenomen. Over de ontsnapping van Olivier in den Yry staat is nog niets naders bekend. Ook al slaagt hy er niet in zich duurzaam te hand haven en de kern te vormen van een nieuw legertje (wat zoo onmogelyk niet is), al valt hy binnen betrekkeiyk korten t(jd den Engel schen in handen, dan toch kan hy de divisie Hunter lang genoeg ophouden om te maken, dat De Wet zich geheel en al aan de ver volging kan onttrekken. Yolgens de laatste berichten zou men geloo- ven, dat deze zich in de buurt van Yredevoort, vlak by de Vaal in het Noord-Westen van den Oranje-Yrystaat, bevindt, waar hy de kolon- nes van Broadwood en Little zich met goed ge volg van het lyf houdt. Lord Methuen begeeft zich nu naar die plaats om hen te helpen de Vry stater te omsingelen en te verpletteren. Zyn marsch van uit het Noorden (Rustenburg en Potchefstroom) wordt belemmerd door tal van Boerenafdoelingen, die hem vry ernstige verliezen, die men te Londen nog niet weet, hebben toegebracht. Men mag aannemen, dat als De Wet nog te Yredevoort is, hy niettemin groote kans heeft om Methuen mis te loopen en heelhuids in Transvaal te geraken. In Transvaal is de toestand van Roberts vry wat gevaarlyker, dan men in het alge meen denkt. In de meest optimistische tele grammen valt tusschen de regels door te lozen, dat de geheele streek tusschen de Vaal en Rustenburg zóó stampvol Boeren zit en deze zóó krachtig hun guerilla voort zetten, dat lord Kitchener er op uit moest om Baden Powell in Rustenburg te helpen. Hier zou het plotseling optreden van De Wet veel goed kunnen doen. Aan den anderen kant bevindt French zich te Middelburg weer in zeer oneigenaardige, nl. verdedigende stelling: het eindpunt van een opmarsch, die gestaakt is zonder dat er althans volgens de Engelsche berichten ernstig is weerstand geboden. De onlusten In China. Wy hebben thans geen enkel telegram met betrekking tot de gebeurtenissen in China ontvangen. Of de troepenmachten der mogend heden, hetzy dan gezamenlijk of elke afzon- deriyk, inderdaad van Tientsin opgerukt zyn, weten wy niet. In elk geval is het bericht nog niet officieel bevestigd. Het meest waar- schyniyk lijkt ons, ook met hot oog op het gozameniyk aantal troepen te Tientsin, dat op 16- a 20,000 man wordt geschat, de onder stelling van de „Westm. Gazette", die meent, dat de gisteren gemelde troepenbewegingen slechts verkenningen waren. Intusschen vernoemt de „Standard" uit Tientsin, dat alle troepen behalve de Engel- scheD, heet het, reeds eenigen tyd tot oprukken gereed zyn. De Engelschen zyn 't zoo weinig, dat Engelschen zelf toegeven dat zy veilig buiten rekening biyven kunnen. De Russen en Japanners, ongeduldig geworden, rukken vast op, ondanks de stellige orders om samen te werken met de Engelschen. Generaal Grodekof meldt, dat te Blagowesj- tsjen8k versterkingen aangekomen zyn. De Chineozen versterken hun stelling op de hoogte van Sachalin, aan den overkant. Uit Oerga in Mongolië wordt gemeld, dat een kerk en Russische huizen te Kalgan door Boxers en soldaten geplunderd en in hrand gestoken zyn. De Fransche consul te Shanghai meldt, dat in Sjansi verscheidene zendelingen van allerlei landaard vermoord zyn. Herkeljjke Boriohton. Hazerswoude: Nod.-Herv. Gemeente. Zondagavond te halfzeven ds. W. G. Klercq, van Koudekerk. Goref. Kerk. Zondagmorgen te halftien en '8 avonds te halfzeven de heer W. T. Van Dam, theologisch candidaat van Kampen, te Bolnes. Woubrugge: Geref. Kerk. Zondagvoorm. te tien uren en 's avonds te halfzeven de hoer Hiensch, van YeenendaaL Noordwykerhout: Zondagnamiddag te twee uren. Geen Zondagsschool, 's Avonds te halfzeven ds. D. J. Yan Aalst. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Een wit kinderjurkje. Een gouden medail lon, waarin haar. Een broche. Een cein tuur met gesp. Een kinderlaar aj& Een wagenschroef. Een portemonnaie met eenig geld. Een gouden dameshorloge. Een parasol. Een vrouwenzak met eenig gold.— Eonig los geld. Imichtingen zyn elkon werkdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Telegrammen, PRETORIA, 8 Aug. (R. 0.) Commandant- generaal Botha en president Kruger hebben een proclamatie tot de burgers gericht, waarin zy verklaren, dat zy bereid zyn tot vergoeding van allo schade, door de Engelschen aan hun hoeven toegebracht, onder voorwaarde, dat de eigenaars op commando blyven. BLOEMFONTEIN, 8 Aug. (R. O.) Een spoor trein, waarin zich kolonel Stowe en de Ameri- kaansche consul-generaal bevonden en waarvan de Amerikaansche vlag wapperde, ontspoorde en verbrandde bij Honingspruit, ten zuiden van Kroonstad. Dit was het work van een vliegende patrouille der Boeren. Zy maakten geen gevangenen. FOURIESBURG, 3 Aug. RO.) Er zyn 2500 Boeren in generaal Hunters kamp. In generaal Hamilton's kamp bevinden zich ongeveer 1600 Boeren met negen kanonnen. Er waren er omstreeks 5000 in het dai. Dezen waren het, die eerst ontkwamen. Thans verklaren zy met beslistheid zich te willen overgeven. In de lagers is een enorme hoeveelheid vee. De wegen zyn over oen uitgestrektheid van twintig mylen door wagens versperd. LONDEN, 3 Augustus. (R. O.) Minister Chamberlain zeide m bet Lagerhuis, dat in de archieven te Bloemfontein en Pretoria parti culiere brieven gevonden zyn, waaronder afschriften van twee brieven, welke door een Engelsch lid van het Parlement geschreven moeten zyn vóór het uitbreken van den oorlog. De Britsche regeering heeft ook afschriften van brieven, die door twee andore leden van het Parlement even voor het begm van den oorlog zouden zyn geschreven. De brieven bevatten geen verraad, maar het paste geen Engelschman, zulke brieven te schryven terwyl de regeering met moeiiyke onderhandelingen bezig was. De regeering wil het antwoord afwachten van hen, van wie men denkt dat de brieven afkomstig zyn, alvorens in de vraag der open baarmaking van de brieven te beslissen. MONZA, 3 Augustus. (R. O.) In zyn proclamatie aan het Italiaansche volk prysfc Yictor Emanuel III zyn vader, en zegt, dat hy de taak zal voortzetten, hem door zyn vader nagelaten: de verdediging der instel lingen tegen al wie deze mocht bedreigen. Hy zal uit de overeenstemming van denk beelden met zyn volk, en uit de liefde van zyn volk de kracht putten om zich te wyden aan de bescherming van de vryheid en van de monarchie, grondslagen van het hoogste belang van het land en waarborg voor de eenheid van Italië, die in den naam Rome saamgevat wordt. 31 ar ktbericliton. In dezen tyd van het jaar valt in den kaas- handel meestal een flauwe stemming waar te nemen, doch op het oogenbhk is dit niet het geval: de handel in Goudscho althans blijft vlug, terwijl de prijzen zich ferm houden. De Goudsche kaasboeren hebben reden om tevreden te zijn: do prijzen zyn belangrijk hooger dan verleden jaar, terwijl over het geheel veel meer kaas wordt gemaakt dun toen. De betere stemming heeft niet alleen invloed op de uoteeringen van de beste* soorten, maar vooral ook die van minder lijno qualiteiten. De kacskoopers zijn veel toeschiete lijker, en veel tweede soort kaas geldt nu nog^ 25, wat verleden jaar om dezen tyd een goede prijs voor eerste soort kaas mocht worden genoemd. De noteeringen van Edammer op oe Noord- Hollandscho markt blijven mot kleine schoimne- hagen standhouden. Te Alkmaar liep kleine Edammer verleden week tot 27, commissie f 25, middelbare 27.50. Deltische en Friesche bleven mede op den ouden prijs. Delft noteerde verleden week 22 32.50 per 1U0 kilo; te Sneek werd Frie-che nagelkaas verhandeld tot ƒ34.50 het schippond. in deu kaashandel te Loudea viel verbetering waar te nemen; voor fabriekakaas worden hooge prijzen verwacht. In de Al bias? er waard werd de vorige week van f 2028 besteed; in de Lopiker- en Krimpener- waard liepen do prijzen van late soort Goudsche van 26f 28.50, zware f 29 en f 30, 2de soort f 2025; Derby 1ste soort f 26.50; 2de soort 22.50Edammer lete soort 28.50, 2de eoort f 2123AO. (U. D.) Leiden, 4 Augustus. Granen met weinig bandeL Witte Tarwe werd tot lagere prijzen aangeboden, mot weinig omzet omdat de koopers meerendeels een afwachtende houding aannemen. Van de ovenge artikelen werd een en ander verkocht tot flauw vonge prijzen. Witte Tarwe ƒ6.30 a ƒ7.Roode ƒ6.10 f 6.50, Walia-Walia f a per 80 KG. Rogge 4.90 a 5.40 per 74 KG. Zoinergerst fa Winter-/af Chevalier- f 6.a 6.75 per HL. Haver /"3.50 a ƒ3.76 por 50 KG. Groene Erwten a per HL. Faardenboonen ƒ6.a 6.25 per HL Duivenboonen ƒ7.10 a 7.35 per HL Koolzaad a per HL Kanariezaad ƒ6.a ƒ7.50 per HL Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ7.— por HL. Boter. Aanvoer 6700 kilogr., 1ste qual. per tyi vat 60.— a fbi.—2de qual. per '/-» vat 41.— a ƒ48.lsto quaL por kilogr. ƒ1.25 a ƒ1.36, 2de qual. per kilogr. ƒ1.10 a 1.20. Lange zwarte turf. 270,000 stuks. 3.a 3.50 per duizend. IJtrccht, 4 Aug. Op de weekmarkt waren heden' 400 stuks vee aangevoerd. De pryzen waren voor» stieren 70 a 180, voor vaarzen 60 a 160, voor pinken 60 a 100, voor melkkoeien,/ 100 a J 210,j voor kalfkoeien 140 a 230, voor vaarskoeien) 80 a 180, voor vette koeien 150 a f 250, voor nuchtere kalveren 7 a 14, voor magere kalvj f a voor magere varkens 16 a 45, voor biggen f 6.a 12. Utrecht, 3 Aug. Op de kaasmarkt warerf heden aangevoerd 120 wagens, to zamen wegende 30,000 KG. Prijzen waren: lete qual../ 50.aƒ56. 2de qual. 43.a 49.zwaardere /56 a 58. .Schiedam, 3 Aug. Noteering van do Beurs- commissie. Moutwyn 9'h per HL. Zonder tost en zonder belaatiug. Spoeling 0.60. Noteering van do Makelaars. Moutwyn 9.75/ Jenever 13.76, idem Amaterd .proef 15.25. Noteering van den Distillatourebond. Moutwijn ƒ9.75, Jenever 13.75, Amst. Proef 16.26. Alkmaar, 3 Aug. Kaas. Aangevoerd 525 partyen, wegende 175,000 KG. KJeiuo 27.50, com missie 26.middelbare ƒ27. Handel zeer viog. Deventer, 3 Aug. Boter por v* vat 23. a afw. ƒ21.— a ƒ22.—por l/)6 vat 10.50 a 11.per KG. ƒ1.10 a 1.20. Eieren 3.a 3.50 de 100 stnks. Heden te liet weer Amsterdaniseïie- Beurs-vacantlcdag, zoodot notee ringen ontbreken. Het stoomschip „Prins Willem III", van Amsterdam naar Paramaribo, passeorde 2 Aug. Dover; de „Sindoro", van Rotterdam naar Batavia, passeorde 1 Aug. Ouessant; de „Teviotdale" (Holland-Amerika-iyn), van Am sterdam naar Newport News, passeorde 2 Ang. Dungeness; de „Admiral" (thuisreis) vertrok 2 Aug. van Lissabon; de „Bundesrath (uit-; reis) vertrok 2 Aug. van Napels; de „Herzog vertrok 4 Aug. van Amsterdam naar Oost-* Afrika; do ^Koningin-Regentes", van Amst er-] dam naar Batavia, passeerde 4 Juu Laap Dol Armi; de „Prinses Amalia" vertrok 4. Augustus van Amsterdam naar Bata\ia;t de „Reichstag" (uitreis) arriveerde 3 Aug. te. Mozambique; de „8alak", van Batavia naar» Rotterdam, passeerde 2 Augustus Sagrós;! de „Statendam," van Rotterdam naar Nieuw- i York, paleerde 3 Augustus Lizard.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3