DE GRACIEUSE, DE GRACIEUSE. Dr. Th. VAN WIJK, Musis Sacrum. J Speeltuin Vreewijk. Gevestigd te Leiderdorp, G. A. DE BRUIINE, DESKUNDIGE Stationsweg 74, Rotterdam. Poffertjes. JOHANNA EPSKAIP, PIANINO. opgenomen en dat allen, die ons kennen, slechts dit éóne verlangen, dat ons land niet van regoering verandert Wy hebben aangetoond, dat zoo wy laste ringen en aanvallen hebben moeten onder gaan en den oorlogstoestand, die thans onze beproeving is, zulks misschien is omdat men ons "wilde berooven van onze onafhankelijk heid en nog meer, omdat men besloten had zich meestor te maken van den grond, die ons eigendom is, om de eenige reden, dat hij goud- en diamantmijnen bevat W\j hebben gedurende het gansche tydperk, dat aan den oorlog is voorafgegaan, verzocht het geschil, dat Engeland beweert te hebben met de Zuid-Afrikaansche Republiek, te onder werpen aan een arbitrage, die wij zelfs had den willen organiseeren, zooals Engeland zich dat voorstelde. Engeland heeft de arbitrage geweigerd; het heeft voorgewend, dat het op ons een suzereiniteitsrecht had, dat niet bestaat Gelukkig had de Jameson-raid ons getoond in welke stemming de speculanten in Zuid- Afrika zich bevonden en heeft ons de nood zakelijkheid doen inzien om ons te wapenen, §pn einde onze onafhankelijkheid te verdedi gen. Enkel en alleen om in staat te zijn ons te verdedigen, hebben wij geweren en kanon nen gekocht en forten gebouwd. En wanneer 'Engeland ons thans verwijt ons te hebben toe gerust tot den aanval, dan is dat niet alleen in strjjd met de waarheid, maar ook een ver ontschuldiging, die het zelf zoekt voor zjjn eigen aanvalsbeweging. Wy wenden ons dus tot uw congres, samen gesteld uit de meest beschaafde mannen van alle georganiseerde staten, en wy zeggen beschaafd, omdat gy allen, die hier aanwozig zyt, beoogt een einde te maken aan die bar- baarschheid, die men oorlog noemt, on omdat gy uw pogingen aanwendt om het beginsel ingang te verschaffen, dat tusschen volken zoowel als tusschen de beschaafde menschen de geschillen moeten worden opgelost door beginselen van billykheid en rechtvaardigheid. Wanneer gy onze zaak ter hand wilt nemen, wanneer gy wilt verkondigen, dat de oorlog in Zuid-Afrika geen reden van bestaan heeft, dat hy een einde moet nemen, dat Engeland en de Boeren de wapenen moeten nederleggen, dat de over en weer te berde gebrachte grie- 'ven haar oplossiDg moeten vinden voor een scheidsgerecht, dan zyn wy overtuigd, dat niet alleen de oorlog in Zuid-Afrika kans zal 'Rebben ten einde gebracht te worden, maar jat gij de daad zult hebben verricht, die voor goed de instelling der interparlementaire unie onsterfelyk zal maken, omdat zy de theore tische discussie en de abstracte betoogen zal hebben verlaten, om zich te bemoeien met een positieven staat van zaken, met een bepaald geschil, waaraan zy een einde wil maken naar de beginselen van rechtvaardig heid en billykheid." Uit Parys wordt nader gemeldHet bureau van het Interparlementaire congres heeft be sloten, den Vrystater Wessels toe te laten, en tevens beslist, dat de memorie der gedele geerden zou worden rondgedeeld aan alle leden. De zaak zal echter geen punt van bespreking kunnen uitmaken. Verder blijkt, dat op de interparlementaire conferentie doEngelsc-he leden gedreigd hebben, heen te gaan, indien by het toelaten van Wessels, voor den Oranje-Vrystaat, niet uit drukkelijk bepaald werd, dat deze beslissing niets prejudicioerde ten aanzien der positie van dat land. Senator Pauliat zou verzet aantoekenen tegen het besluit van het bestuur om over de memorie van het Republikoinsche drieman schap geen debat toe te laten, maar men verwachtte, dat dit besluit door Yves Guyot verdedigd zou worden. Luitenant-kolonel Du Paty de Clam, be rucht uit de Dreyfuszaak, heeft zich tot den minister van oorlog gewend met verzoek ge detacheerd te mogen worden by het expeditie korps voor China. Bel ff ie. In den gemeenteraad van Charleroi hebben twee socialistische raadsleden het met elkander te kwaad gekregen. In de woordenwisseling, die tusschen hen ontstond, mengden zich ook de andere raadsleden, zoodat de voorzitter de zitting schorste. Nadat zy de zaal verlaten hadden, werd het een algemeeno klopparty. Groot-Brltannlö» In Londensche militaire kringen gaat het gerucht, dat lord Kitchener voor het opper bevel in Indiö bestemd was. Generaal Palmer, die thans daar bevelhebber is, zou weldra een Chineesch commando krygen. Het Lagerhuis nam gisteren in tweede lezing aan het wetsontwerp, waarby de uit voer van wapens wordt verboden, en in derde lozing het wetsontwerp op de vlootreserve en dat op de vry willigere. 0er?ltW De Tsaar heeft er in toegestemd, getuige te zyn by het huwelyk van koning Alexander, en den secretaris der Russische legatie te Belgrado, Mansouroff, opgedragen hom te ver tegenwoordigen. Do oorlog tusschen Engeland on Trams vaal. Het gebeurde in den Vry staat is gelukkig niet zóó ernstig als lord Roberts' eerste tele gram wol liet vermoeden. In een telegram met nadere by zonderheden moet de opper bevelhebber zyn mededeeling, dat Prinsloo zich met 6000 man heeft overgegeven, terugnemen en verklaren, dat het maar 986 man waren met éón kanon. Wel is waar blyft dit feit op zichzelf altyd nog zeer ernstig, maar den omvang van een ware ramp heeft het toch niet meer. Dit berioht toch doet vermoeden, dat 4000 Boeren, die met de troepen van Prinsloo zyn ingesloten, uit de val zyn ont komen. Volgens andere Engelsche berichten zou de sterkte der in den Vry staat opereerende Boerenmacht 7000 man zyn geweest. Daarvan zou De Wet er 2000 hebben medegenomen by zyn uittocht en de achterblyvende bevel hebber of het al dan niet Prinsloo was, is voor het oogenblik niet uit te maken, de eenige generaal van dien naam is indertyd wegens verraad gevangengenomen moet dus 6000 man hebben overgehouden. Wat er nu gebeurd is met de 4000 man, die nog zyn overgebleven, is niet duidelyk. Lord Roberts laat het wel voorkomen, alsof dezen zich wel spoedig zullen onderwerpen en alleen maar wat langer beraad noodig hebben om dezen weg als „den beste" te kiezen, maar men zal toegeven, dat dezo erg vage aanduiding niet van overwegend gewicht is te achten. Naar het schynt zyn er nog „eenige aanvoerders" in meer afgelegen deelen van de heuvels, die natuur- lyk hun mannen by zich hebben. Of deze commando's te zamen de 4000 overigen vormen is niet te zeggen; de onderstelling van den heer Williams in de „Morning Leader", die al dadelijk het aantal van 5000 wat hoog vond dat velen zich als gewone burgers zullen hebben verwyderd en naar Basuto- land of door de Britsche liniën zyn ontsnapt, lykt volgens het „Hbl." niet zoo heel onaan- nemelyk. Dat echter het aantal, dat nog stand houdt, niet onbeteekenond is, mag wel worden opgemaakt uit Roberts' last aan Hunter om de vyandoiykhoden onmiddellyk te hervatten. Voor de Jingo-bladen, die uitbundig heb ben gejuicht by Lord Roberts' eerste telegram en daaraan natuurlyk al dadelyk de gevolg trekking hebben vastgeknoopt, dat de oorlog nu beslist uit was, alsof er geen commando's meer in Transvaal waren, die ook nog een woordje hebben mede te spreken, zal het tweede telegram een geducht stortbad zyn. Voor de vrienden der Boeren is het een reden tot blydschap, voornamelyk, omdat de troepen van Hunter en Rundie in den Vry- staat nog niet vry zyn voor gebruik elders. Telegrammen. LONDEN, 81 Juli. (K. O.) Lord Roberts, byzonderheden over de overgave van Prinsloo seinende, meldt: Er zyn 986 Boeren en een negenponder Krupp-kanon vermeesterd. Eenige aanvoerders in de meer verwyderde gedeelten van de heuvels aarzelden om zich over te geven, bewerende, dat zy min of meer onafhankelyk van Prinsloo zyn. Lord Roberts gelastte toen generaal Hunter dadelyk de vyandeiykheden te hervatten en Prinsloo te waarschuwen, dat hy er persooniyk aansprakeiyk voor ge houden zou worden, dat alle kanonnen van zyn legermacht worden ingeleverd. STANDERTON, 31 Juli. (R. O.) De Boeren, die dezer dagen pogingen in het werk stelden om patrouilles in hinderlaag te lokkon, werden gedwongen gisteren terug te trekken van hun stelling by Joubertskop, nadat deze beschoten was. Generaal Hildyard, die te Volksrust opereert, noodzaakte afdeelingen Boeren, onder Christiaan Botha, terug te trekken uit de omgeving van don spoorweg. De onlusten in China. PARIJS, 31 Juli (R. 0.) Admiraal Courre- jolle seint aan den minister van marine uit Tsjifu: Er zyn duideiyke teekenen, dat de toestand verbetert, vooral bet keizerlyk edict, dat zegt, dat alle daden van de Chineesche rogeering ten doel hebben den vrede te be waren en dat zy de verdragen in acht wil nemen. BRUSSEL, 31 Juli. (R. 0.) De minister van buitenlandsche zaken heeft van den heer De Cartier, secretaris der Belgische legatie, een telegram ontvangen uit Shanghai, dd. heden. Op den 22sten zond de Amerikaansche consul-generaal door tusschenkomst van de Chineesche autoriteiten ter plaatse een telegram aan zyn gezant. De taotai Sheng liet hem daarop weten, dat het Tsung-li-Yamen geen telegrammen in cijferschrift doorlaat. Alle tele grammen moeten in gewone taal geschreven zyn. LONDEN, 81 Juli. (R. O.) In het Lagerhuis werd door de regeering medegedeeld, dat de Britsche bevelhebber er over denkt, terstond naar Poking op te rukken, en daarby op de krachtige samenwerking van de verbonden troepen hoopt. SHANGHAI, 31 Juli (R. O.) Particuliere berichten uit New-Chwang deelen mede, dat de Russen de buitenste Chineesche neder zettingen den 26sten aanvielen. De Chineezen vluchtten. De Russen keerden daarna naar hun stelling terug. Het wordt niet bevestigd, dat de forten door de Russen werden ge nomen. ROME, 31 Juli. (R. O.) De politie te Milaan heeft een man, genaamd Giusti, die met Bressi samenwoonde en verdachte dingen gezegd had, in hechtenis genomen. WEENEN, 31 Juli. (R. O.) Het „Wiener Tageblatt" verneemt, dat Antonio Clemence, die, sedert hy den 18den Juni aan de Italiaansche grens in hechtenis werd genomen, gevangen is gehouden, met Bressi geconfronteerd zal worden. Clemence heeft in een brief, dien de politie in handen heeft gekregen, beweerd, dat de anarchisten hem opgedragen hadden koning Umberto te dooden. MONZA, 31 Juli (R. O.) Koning Victor Emanuel en de Koningin landden hedenochtend te Reggio. Zy werden toegejuicht door de menigte en vertrokken naar NapelsDe troepen van alle garnizoenen legden den eed af. In geheel Italië heerscht rust. moordaanslag op don koning van Italië. In verband met den moord op den Koning van Italië en de vraag of Bressi uit eigen beweging heeft gehandeld zonder medeplich tigen, wordt er uit Genève aan herinnerd, dat Luccheni, de moordenaar der Keizerin van Oostenryk, in zyn proces verklaard heeft, dat zyn daad, ovenals de moord op president Caraot door Caserio, slechts de eerste bedry ven waren van den moord op verscheidene vorsten of staatshoofden, waartoe door de anarchisten besloten was. Zoodra het drama van Monza dan ook te Genève bekend werd, Maandagochtend te uren, stelde de veiligheidsdienst een onder zoek in of er mogolyk verband bestond tus schen die verschillende moorden, en op het oogenblik moet de politie de zekerheid hebben, dat zekere Angelo Bressi, wiens signalement veel overeenkomt met dat van den moordenaar, twee jaren geleden te Genève gewoond heeft en daar streng werd nagegaan als anarchist. Luccheni, die deswege in zyn gevangenis ondervraagd werd, blyft halsstarrig zwygen, hetgeen de vermoedens slechts versterkt Inmiddels wordt het onderzoek voortgezet De „Wiener A1L Zeitg." verneemt uit Buda- Pesth, dat Bressi daar in Augustus 1898 ge woond heeft en de aandacht der politie trok als propagandist voor de anarchie. Den dag van den moord op de keizerin Yan Oo3tenryk was Bressi uit Pesth verdwenen. De nu ontvangen bladen behelzen de eerste uitvoerige berichten over den koningsmoord. Hoewel daarin veel voorkomt, wat reeds bekend is, volgt hier toch een geregeld verhaal van de schandolyke misdaad: Hot gerommel van honderd schoten van olke vesting, dra gevolgd door edities van alle bladen, rouwende groepen in de straten, het algemeen 6luiten der winkels en een stilte, grooter dan op den rustigsten Sabbat, gaven uiting aan de diepe droefheid en den afschuw, die de moord van den Koning in alle kringen van Italië heeft gewekt. Nooit by menschenheugenis, is zoo diep een rouw betoond. Niet alleen de winkels zyn gesloten, maar ook de koffiehuizen en de restaurants. De goedaardigheid van den Koning en de hartelykheid, waarmede hy deelnam aan alles, wat er van belang omging in zyn geliefd Monza, gaf den misdadiger de gelegenheid voor zyn daad. Een aantal gymnastiekverenigingen had den een wedstryd georganiseerd op een open plaats, niet ver van het koninkiyk paleis, en de leiders hadden den vorst verzocht de pryzen te willen uitdeelen. Umberto hield by deze gelegenheid een korte toespraak, aan het einde waarvan hy zeide: „Het is my een groot genoegen weer onder myn volk te zyn, nadat ik zoolang van Monza afwezig ben geweest." Het waren de laatste woorden, die het volk van zyn lippen zou hooren. De Koning stapte in zyn rytuig met gene raal Ponzio Vagliano. Terwyi de paarden aanzetten, barstte een geestdriftig gejuich los, dat plotseling werd afgebroken door den klank van vier schoten. De paarden steiger den. De koning viel achterover tegen zyn aide-de-camp; uit hals en borst stroomde zyn bloed. Het eerste schot had hem in den hals getroffen, het tweede doorboorde het hart, de derde kogel miste en de laatste verbry- zelde den stervende don arm. Een oogenblik was het volk als met lam heid geslagen, maar do aanblik van den neer gezonken, mot bloed overdekten vorst deed de menschen uit de verdooving opschrikken. Men viel op den moordenaar aan, men sloeg naar hem en zou zonder twyfel de woede tot het uiterste aan den man hebben gekoeld, als niet de karabiniers en eenige brandweer mannen hem in hot midden hadden genomen en onder de bedreigingen der menigte naar de gevangenis hadden geleid. Middelerwyl reed het rytuig spoorslags naar het paleis. De Koning sprak nog slechts drie woorden na den aanslag, drie woorden, die zyn moed en zyn tegenwoordigheid van geest beter schetsten dan veel regels. „Het is niets", klonk het dadelyk van zyn lippen, toen de misdaad was volbracht. Hy zou ze niet weder openen. Toen het rytuig aan het paleis kwam, was de vorst niet meer. Koningin Margherita was juist terugge keerd van haar vorbiyf in de Alpen. Men hield de waarheid zoo lang mogeiyk voor haar verborgen en toen men haar langzaam voorbereidde op den slag, die haar had ge troffen, scheen zy den vollen omvang daarvan niet te kunnen beseffen. Weenend riep zy den geneesheeren toe: „Redt uw Koning 1 Redt uw Koning!" en toen een hunner ten laatste zeide: „Hier baat geen hulp meer, Uwe Majesteit 1" ging nog de zin van de droeve woorden aan haar voorby. Het lyk werd onmiddellyk gebalsemd. Des Konings slaapkamer werd tot chapelle ardente ingericht. De baar en de vloer zyn met bloemen bestrooid, lange waskaarsen ver spreiden een schemerachtig rood licht in het rond; zacht glfldt het over het gelaat van den doode, dat kalm is als lag de Koning in een droomloozen slaap. Ter weerszyden van de baar staan officieren die de wacht betrokken. By het lyk lag uren lang do vorstin geknield, die niet wilde scheiden van den man, dien zy zoo oprecht had bemind. De moordenaar, Angelo Bressi, is te Prato in Toscane geboren. Hy was twee maanden goleden uit Paterson, in Noord-Amerika, een bekend anarchistisch brandpunt, naar Europa gekomen. Hij woonde er in het hotel Bartholdi en stond bekend om zyn zacht en meegaand karakter. Men zegt, dat hy in Amerika een vrouw en een dochtertje van zeven jaar heeft achtergelaten, die te Hoboken wonen. De uitgewezen voormalige Italiaansche af gevaardigde Maletafla, die thans te Paterson woont, heeft verklaard, dat er wel een samen zwering bestond om koning Umberto van het leven te berooven, maar beweerde Bressi niet te kennen. Deze is een lange, donkore, jonge man. Hy droeg witte handschoenen (men zegt dat dit een van de maniertjes is, waarop de poseerende anarchisten gesteld zyn) en wa3 overigens netjes in het zwart, met een slappen bruinen hoed. Een verslaggovor van de „Daily Mail" seint dat hy den moordenaar gesproken heeft in de karabiniers-kazerne, waarheen hy dadelyk na zyn inhechtenisneming gebracht was. Bressi was toen erg toegetakeld. Zyn handen en armen waren vol sneden en met bloed bedekt, ten gevolge van zyn worsteling met het. volk. Hy lag op een bank, in zyn jas gehuld, en toen de verslaggever hem vragen stelde, zeide hy: „Zog hun dat ik uit Amerika gekomen ben, waar ik zydewever was, opzetteiyk om Humbert te dooden." „Waarom?" vroeg de journalist. „Uit beginsel, als anarchist, anders niet." Hy had geen medeplichtigen, zeide hy; hy had een dag te Bologna doorgebracht en was daarop naar Milaan gereisd. Er is reeds ge meld, dat do politie anders denkt over de quaestie van de medeplichtigen, en dat er al arrestaties plaats hebben gehad. Volgens be richten uit Paterson, in New-Jersey, heeft daar een Angelo Bressi, 32 jaar oud, tot den 7den Mei gewerkt in de zydewevery van Hamil en Booth. Kort daarna moet hy naar Italië vertrokken zyn. In verband met de geruchten over een samenzwering wordt het feit in herinnering gebracht, dat zekere Carbone Speradio, na te Paterson een Italiaan ver moord te hebben, zelfmoord heeft gepleegd, een briefje achterlatende, waarin hy bekend maakte, dat hy door het lot was aangewezen om koning Humbert om het leven te bron gen, maar dat hy een plaatsvervanger had moeten kiezen, en toen maar een verdrukker van de werklieden uit den weg had geruimd. Vooral te Napels, waar koning Humbert zoo populair was, in het byzonder wegens zyn bezoek aan die stad, toen de cholera er heerschte, in 1884, moet hot volk hevig onder en indruk van de doodstyding geweest zyn. Een ontzagiyko menigte stroomde naar bet koninkiyk paleis, allo winkels, fabrioken eav sociëteiten worden gesloten en een indruk- wekkende betooging van 60,000 menschen' vond plaats in do Via Roma. Frankryk heeft zeer veel rouwbetoon aan den dag gelegd. De officieelo bezookon en telegrammen waren talryk, de vlaggon op de openbare gebouwen te Parys en in do pro- vinciön werden halfstok goheschen, en alle feesten en ontvangsten naar aanleiding van j de tentoonstellingscongressen (peiscongrcs, interparlementair-congres, enz.) zjjn afgezegd. Evonzoo de foestoiykheden ter eero van den i Schah. In het Engelsche Hoogerhuis stelde gisteren j lord Salisbury voor, een adres aan de Koningin te richten, om do diepe sympathie uit te I spreken met het koninkiyk huis van Italië i en verontwaardiging over de misdaad. Lord Salisbury hield een lofrede op den overleden j koning, en verklaarde, dat de moord geen politieko daad was, maar ingegeven door de 1 ziekelyke zucht om van zich te doen spreken, die de vloek is van de moderne beschaving. 1 Het adres werd aangenomen, evenals oen j dergelyk adres in het Lagerhuis. J Men gelooft te Rome, dat de moordenaar op bevel heeft gehandeld. De laatste maanden j heeft Bressi werkeloos doorgebracht. Intus- I schen gaf hy vry veel geld uit. Een tweede revolver, op de plaats van den moord gevon- j den, is waarschynlyk een aanwyzing, dat erj een medeplichtige is. De laatste dagen is er'; te Monza iemand in zyn gezelschap geweest.", Een zekere vrouw, die met Bressi bevriend was, is te Bologna in hechtenis genomen. Nadat Maandag de dag geheel rustig ver-^' loopen was, hadden 's avonds verschillend^ monarchistische betoogingen van jongelieden met omfloerste vaneD plaats; voor eenige vaticaansche gezantschappen verlangden zy,\ dat rouwvlaggen zouden worden uitgestoken. Yan daar trok men naar het rodactiebureel van de socialistische „Avanti", Meer dan een uur lang werd lawaai gemaakt totdat een sterke politiemacht hen langzamer hand tot rust bracht. De „Avanti" was nl. in don loop van den dag in beslag genomen 1 wegens een hoofdartikel, waarin aan het vorige ministerie de schuld werd gegevon van den moordaanslag. Yan daar trokken de j demonstranten om 9 uren naar do Piazza Colonna onder de kreten: „Viva il Re!" 1 Een eigenaardigen indruk maakt do ver1 klaring, die de socialisten en anarchisten in de „Giorno" afleggen. Daarin wyzon zy da insinuatie terug, dat zij zulke middelen zouden) aanwenden. Daarvoor is hun ideaal te verheven." Hun ideaal is allereerst de onschendbaarheid' van het menscheiyk leven, zoowel dat van> koningen als arbeiders. Zy ontkennen daarom, elke betrekking tot don moordenaar. Spyfc over den moord zelf vindt men evenwel niet\ uitgedrukt. LEIDEN, 1 Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren, 16.5° C. 61.7° Fabr.heit, hedenmorgen om' 8 uren 19° C. 66.2° F., 's middags on^ 12 uren 22° C. 71.6° F., 's namiddag» i om 4 uren 21.5° C. 70.7° F. Het stoomschip Arundel Castle," met ambtenaren van de Z.-A. S.-M. aan boord, ia gistermorgen te 5 uren Ouessant gopassoortL en kan dus morgen tegen den middag Ylissingen verwacht worden. Hot stoomschip „Drumelzier" (Holland-; Amerika-iyn) vertrok 28 Juli van Newport-) News naar Amsterdam; do „Gedó", van Rot-j terdam naar Batavia, passeerde 30 Juli Pointj de Galle; do „Laertos", van Amsterdam naar i Batavia, vertrok 28 Juli van Liverpool; da, „Madura", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 31 Juli van Perim; de „Prkis Willem j IH" vertrok 1 Aug. van Amsterdam naar; Suriname; de „Spaarndam", van Nieuw-Toik' naar Rotterdam, passeerde 31 Juli Scilly. VerUear.cn in Atjeh. Biykens van den gouverneur van Atjeh J ontvangen telegraphische berichten 7.yn sedert de jongste mededeeling dienaangaande j in de „Nederlandscho Staatscourant" van 8 Juni 1900 by do krygsverrichtlngon aldaar gfr-j sneuveld de fuseliers F. Veltman No. 36194 en J. Schwartz No. 34141aan bekomen wonden overleden do fuseliers C. Yan Caenoghomj No. 46450, H. Cools No. 35068, E. Borromana] No. 30450 en do geniesoldaat D. B. Geuraj No. 36606; gewond de lste luitenants der] infantorie A. A. Dykstra en B. Lamberts, de; sergeanten der infanterie G. W. J. Yan den; Berg No. 27537, G. H. Lebrun No. 35853,! W. Ros No. 39130, E. F. W. P. Rakowskyi No. 37354, J. L. Boogh No. 38773, J. F.:i Yan Raay No. 50162 en de fuseliers Th. G.'j Bos No. 39812, G. Schuur No. 353S3, C. Yan! Doorn No. 46004, Th. Bottons No. 45122,j H. Cleton No. 49950, D. Hagonaar No. 33113 en T. Raukema No. 29438. Sts.-Cl ADVERTENTIE N. Den 8sten Augustus a. fï hopen 3a C. MENKMAX ek 6440 13 J. G. SCHUITEMAKER JS hun 131-jarige Kditier- ecnigiug to herdenken. Eenige Vrienden. -« Amsterdam, i 1 Aug. 1900. 3 Katwijk, Getrouwd Mr. A. D. H. FOCKEMA ANDREiE, Adv. en Proc. te Leeuwarden, en F. KOSTERS. Deventer, 1 Aug. 1900. De Heer en Mevrouw FOCKEMA ANDREiE Kosters betuigen, mede namens wederzydsche Familie, hunnen vriendelyken dank voor de vele be- wyzen van belangstelling, by hun huwelyk ondervondoik 6450 13 Heden overleed, na een korte on gesteldheid, onze jongste lieveling JAN HENDRIK, ruim 5 maanden oud. D. J. THIEL. E. C. THIEL Yallkntgoed. Leiden, 31 Juli 1900. (Narmstraat 32). 6469 7 Heden overleed, na eene kortston dige ongesteldheid, voorzien van de HH. Sacrementen der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Grootmoeder, Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw JACOBA PASSANT, Wed. van den Heer JOANNES YAN TON GEREN, in den ouderdom van 82 jaren. Mede namens de Familie, P. L. WILDENBERG, Excecuteur. Leiden, 1 Augustus 1900. (Heerenstraat 44.) 6457 14 Yoor de vele biyken van deelne ming, ondervonden by het overiyden van onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, betuigen wy onzen hartelyken dank. B. DRUKKER De Leedw. E. L. DRUKKER. Leiden, 1 Augustus 1900. 6144 8 De Heer T. F. THUSSEJf, Arts te Leiderdorp, maakt bekend, dat h(J om redenen van gezondheid zyn prak- tyk heeft overgedragen aan den Heer G. A. DE BUÜIJXE, Arts. 6452 6 Dorpsstraat 14 6453 6 Med. Docts. Arts. Voordrachten-Bibliotheek voor Partyen en Bruiloften; groote verscheidenheid in Pistaches, Bruilofts liederen, Menu's en Aardigheden. 6461 6 EL STUUR» Hooigracht hoek Nieuwstraat. (voor Vrouwen) Mevrouw VAN ZEGGEREN. Spreekuren: Dinsdags en Donderdags van 103. Overige dagen to Amsterdam, Overtoom 33L 6381 11 JPIA.NINO ten koop gevraagd, de prysvan f 100 niet te boven gaande. Brieven Bareel van dit Blad No. 6458. 6 Firma VAN DER PLAS, bericht aan haar geachte begunstigers, dat zy met haar net ingerichte Poffertjeskraam is geplaatst op het Van-der-Werff-Park by de Steen- schuur en daar eenigen tyd eiken dag zal bakken, belovende goede con sumptie en nette bediening. Hopende daardoor op een druk bezoek. Met de meeste hoogachting, JOHANNA EPSKAMP. Bestellingen worden op tyd aan huis bezorgd. 8458 18 Ter overneming aangeboden: een zeer mooie Pianino in nette kast, voor 135 Gld. 6437 6 Te bevragen: Rapenburg 76. 6464 7 A.I'tSf Breestraat 40, is weder te consultcercu. Het CONCERT op Zondag 5 Augustus a. s. zal gegeven wor den door de Kapel van het 4de Keg. Infanterie, Directeur de Heer W. VAN ERP, en het CONCERT op Zondag 3d Augustus a. a. door de Kapel van de LeidBche Dienstdoende Schut terij, Directeur de Heer JOH. GËYP. Namens het Bestuur, J. J. TER LAAG Cz., Secretaris. liostumcs. Door familieomstandigheden wordt zoo spoedig mogeiyk ter over neming aangeboden: een druk beklant fijn Atelier voor Dames- kostumes. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. G447» 8 BEDIENDE GEVRAAGD. Informatie by F. VAN DER KLOOT, Lange Diefsteeg. 6448 6 Geallustrcerdo Aglaja, is het beste en moest practisch* Dames-Moile-Tydsclirirt. Prijs por 3 maanden (6 mimmers) L37J. Elk nummer van 13 pagina's druks met tal van gravuren bevat een groot Supplement met een groot aantal duide lijke knippalroncai. Tweemaal per jaar wordt aan alle abonnécs gratis aangeboden een prachtig geïllustreerd KIXDERNUHMER met Sup- plCBEICItt. j Bij alle solide Roek ban- J deïaars wordesi bestellingen I aangenomen. Leider A. W. SIJTHOrF.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3