A\ 1300 Woensdag 1 Augustus. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. Franco per post Afzonderlijke Nommers f I.IO. 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTEITTIÈTI "Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meor f 0.17£. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incassecren buiton do stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer toestaat nit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ned. Znid-Afi'ikaansche Vcreeuiging. Afdecling Leiden en Omstreken, Ontvangen bij den tvaamemenden Penning meester: Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad: Gecollecteerd voor de Boeren op een 35-jarige echtvereeniging in de Kolfmakerssteeg f 2.26 Gecollecteerd op 't vyf-en-twintigjarig feest van A. F. en C. M. v. D.f na de voordracht van H. A. M. „1.87 Bedragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester, Rembrandtstraat 19, of nan het Bureel van dit Blad. Leiden, 1 Augustus. Ter gelegenheid van den verjaardag van rfi. M. de Koningin-Moeder op morgen zal door de troepen van dit garnizoen te 12 uren 's middags een groote parade op het Schutters veld worden gehouden. Als commandant van de parade zal optreden de luitenant-kolonel Sabron, van het 4de regiment infanterie, die de verschillende wapens zal opstellen naby don west- en noordrand van het veld en met den rechtervleugel naar den Rynsburgersingel. De Rynlandsche Bankvereeniging F. F. "W. Heintz Co., te Leiden, opent morgen te Alfen aan den Ryn een bijkantoor. Voor het examen Engelsche taal, lager onderwijs, zijn geslaagd de dames M. C. Neeb, te Leiden, en D. J. Yan Velzen, te Oegstgeest. By de Lflidsche Spaarbank is in de maand Juli ingelegd f 70,037.08 en terugbetaald f 65,329.67'/,, terwyl zyn afgegeven 80 nieuwe en geheel afgelost 86 boekjes. Het gezamenlyk tegoed der 11685 inleggers bedroeg einde Juli f 2,208,919.04'/,. Aan het Postkantoor alhier en de daar onder behoorendo hulpkantoren werden ge durende de tweede helft der maand Juli do volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekendheid van do geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: M. Jansen, Zwaap, Dordrechter, AmsterdamJoh. Wagenaar, Ede; mej. Walter, '8-GravenhageG. Van Roon, Rotterdam; J. Ossentjuk, Scheveningon; D. Bosman, Schry- vers, niet vermeld. Briefkaarten: Mej. W. E. v. d. Berg v. As, Bufkus, W. C. Köhler, Amsterdam; mej. Hariet, mej. M. C. Sprado, N. Vermeulen, mej. Betsy 's-Gravenhage; L. A. v. d. Hoven, W. Kramer, J. H. Heyenbrock, Leiden mej. G. v. d. Schalk, Roelof-Arendsveen L. A. v. d. Pas, W. C. Van Leende, J. Bekkers, C. Ensink, P. Van Weizen, Rotterdam; J. Gerritsen, mej. J. v. d. Steen, Van Leeuwen, niet vermeld. Terugontvangenuithet buitenland: Brieven: Miss Odrel Williams, Londen; Mademoiselle Jac. Bos, Paris; Anna Frind, Wernigerode. Briefkaarten: A. L. Cense, Coblene; mr. J. L. D. Van Doorn, niet vermeld. De minister van marine, jhr. Roëll, ver'rok hedenochtend met zyn adjudant naar Willemsoord, tot het brengen van een bezoek aan 'sRyks werf aldaar en Hr. Ms. pantser- dekschip Gelderland." De Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk, in Den Haag vergaderd, heeft in haar zitting van gisteren, naar de conclusie der rapporteerende commissie, de voorloopig aan genomen wetswyziging van toekenning van het stemrecht aan vrouweiyke lidmaten niet definitief vastgesteld, en alzoo verworpen. De Synode benoemde tot leden der Algemeene Synodale Commissie de heeren dr. A. W. Bronsveld, pred. te Utrecht, en P. J. Siegers, ouderl. te Vlissingen, en tot hun secundi de heeren P. Romyn, pred. te Arnhem, en prof. Gooszen, te Leiden. De keizer van Oostenryk heeft aan den heer Arnoldy, stationschef der H. LJ.-S.-M. te 's-Gravenhage, het Gouden Kruis van Ver dienste met de Kroon toegekend. De Commissaris der Koningin in Zuid- Holland bezocht heden de gemeenten Numans- dorp, Zuid-Beierland, Klaaswaal, Westmaas en Mynsheerenland. Naar de „N. Gron. Crt." van welinge lichte zydo verneemt, heeft prof. Bülbiing te Groningen den hem door de Pruisischo regeo- ring aangeboden leerstoel voor de Engelsche taal en letterkunde aan de universiteit te Bonn aangenomen en reeds ontslag gevraagd uit zyn tegenwoordige betrekking. De leer stoel, dien prof. Bülbring te Bonn zal inne men, is niet vacant geworden door hot aftre den van een voorganger, maar zal nu opge richt worden naast den bestaanden. De minister van marine heeft zyn tevre denheid betuigd aan den chef, de officieren van gezondheid, de onderofficieren en minde ren, in dienst by hot marine-hospitaal te Helder, voor de wfize waarop ieder hunner zich bey verd heeft, om hulp te verleenen aan de verwonden by gelegenheid van het onge luk op 13 Juli, door het springen der gra naten veroorzaakt. Do toestand der gekwet sten biykt overigens steed3 vooruitgaande te zyn. HaarlCt De „Sts.-Ct." bevat de wetten van den lOden Juli 1900, houdende naturalisatie van: Th. Bohlsen te Assen, M. S. Hausdorff te Rotterdam, J. G. Janzing te Leeuwarden, J. B. Leinweber, A. H. Reintjes, J. Schwenzer en J. C. Vetter te Lobit, J. B. Dewaerheyt te Sint Jan-Steen. By burgemeester en wethouders van Haarlem was de vraag in overweging, hoe zekerheid is te erlangen, of de boekhouding van verschillende gemeente administratiën vol doet aan alle eischen eener goede boekhouding. Zy meenen dit doel te zullen bereiken door een aan een groote gemeente verbonden accountant uit te noodigen een onderzoek in stellen en daarvan verslag te doen, desnoods vergezeld van wfizigingsvoorstellen. Zy verzoeken den Raad daarvoor een krediet van hoogstens f 600 te verleenen. Yan de beide stoomschepen, die te Vlissingen worden verwacht, met de ambte naren der Nederl.-Zuid-Afrikaansche Spoorweg- My. aan boord, wordt de Arundel Castle" Donderdag en de „German" Vrydag verwacht. Per stoomer „German" arrivoeren Sierks en vrouw, De Jong, vrouw en 4 kinderen, en Stedeveld mot vrouw en 8 kinderen, allen Groningers. De mannen behooren tot het personeel van de Z.-A. S.-M. Het stoomschip „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 31 Juli te Genua; de „Malang", van Java naar Rotterdam, vertrok 81 Juli van Marseille. Abboncs (gem. Haarlemmermeer). Heden, Woensdag, 1 Augustus, is het 25 jaar ge leden, dat de heer C. Donker, van Nieuw- Vennep, zyn diensttyd by de posteryen is begonnen. Met de grootste nauwgezetheid en püchtsbetrachting heeft hy die functie gedu- rendo dien tyd volbracht. Dat hy nog veel jaren die functie waarnemel Bodegraven. Op de markt alhier wordt door velen des Dinsdagsmorgens een broodje verdiend mot het trekken van kaaswagens naar de verschillende pakhuizen. C. V., uit hot naburige Zwammordam, is des zomers meestal ook hier op de markt te vinden om wagens te trekken. Gistermorgen had hy weder zoo'n vrachtje van de markt naar de Nieuwstraat. In de Wilhelminastraat, waar het op dat oogenblik zeer vol met rytuigen was, kwam een los paard aanrennen, dat aan zfin geleider, een jongen van dertien jaar, ontsnapt was. Het paard vloog tegen C. V. aan, waardoor deze viel en een trap van het dier tegen het hoofd kreeg. Hevig bezeerd, werd hy by iemand in de Wilhelminastraat binnengedragen en later mot een kar naar zfin woning vervoerd. By Burg. en Weths. dezer gemeente is ingekomen een verzoekschrift van de wed. P. Vink, alhier, van beroep stalhoudster, tot het verkrygen van vergunning tot het verkoopen van sterken drank in hot klein in de koffie kamer van het door haar bewoonde perceel wyk D. N. No. 30. Mr. v. D. de B., alhier, thans op reis, zond naar hier het treurige bericht, dat zyn neef en reismakker do hoer v. D., uit Nichte- vêcht, by het bergbeklimmen in Zwitserland, jammeriyk om het leven is gekomen. Haarlemmermeer. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 9 Augustus, des voormiddags te halfelf, ten Raadhuize. Te behandelen onderwerpenlo. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 2o. Aanbieding Gemeente-rekening over 1899. 3o. Opmaken der voordracht voor leden van het college van Zetters. 4o. Ontwerp-besluit tot af- en overschryving in de begrooting van 1900. öo. Ontwerp-verordoning op het ryden met automobielen. liillegom. Gisternacht omstreeks halféén had zekere J. De V., alhier, waarschyniyk door de duisternis misleid, het ongeluk aan de Beekkade by de 2de draaiplank, in de Bille- gommerbeok te loopen, met het treurig gevolg, dat hy weinige minuten later door do beide in de nabyheid sur veil leerende gemeente-veld wachters, die den val in het water hadden ge hoord en daarop onmiddeliyk waren toege sneld, mot behulp van een dicht naby ge legen schuit en eenige bewoners der Beekkade, schynbaar levenloos werd opgehaald. Waarna, na toepassing van de bostaande voorschriften tot opwekking der levensgeesten, waarmede men langdurig bezig was, onder leiding van den te hulp geroepen geneeskundige, ten slotte door dezen de dood werd geconstateerd en het ïyk naar de gemeente-ziekenbarak vervoord. Noordwykerliout. In de maand Juli werd aan het hulppostkantoor alhier ingelegd f 1521.25, verdeeld over 14 inlagen, terwyi terugbetaald werd f 241.75 in 12 keeren. Noordwyk. Op initiatief van de vereoniging voor vreemdelingenverkeer, alhier, zal de Harmonie-kapel „Crescendo" wederom een muziekuitvoering geven aan het strand, voor het Badhotel van den heer Van Konijnenburg; ditmaal op Donderdag 2 Aug. by gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder. Daar de directeur van „Crescendo", de heer Joh. Oostelaar, op dezen dag elders zfin werkzaamheden moet presteeren, zal deze uitvoering zondor zfin leiding plaats hebben, wat, naar zyn meening, geen al te grooten invloed op de te spelen stukken zal hebben, dank zy den oefeningen, deze week gehouden. Èn voor het publiok èn voor den heer Van Konynenburg wonschen wy mooi weer en een prettigen avond. Leiderdorp. Met hot oog op zfin gezondheid heeft de heer T. F. Thyssen, med. doet. en arts, met ingang van lieden, zyn geneeskundige praktyk nedergolegd. De heer De Brufine, arts, vestigde zich als geneesheer. De yk der maton, gewichten en weeg» werktuigen zal binnen deze gemeente plaat, hebben op 13 Augustus 1900, van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur in de Raadzaal. Naar de onderscheidene godsdienstige gezindten bestond de bevolking dbzer go meente op 31 December 1899 uit: Gereformeerde Kerk 436 mann., 46Q vr. Nederd.-Herv. 346 342 Roomsch-Kath. 153 141 Remonstrantsch 3 5 Doopsgezind 1 2 Anglik. Episcopaal 1 939 mann., 951 vr. Te zamen alzoo 1890 zielen. Valkenburg. Aan het Rykstelephoon- kantoor zyn in den loop der maand Juli be handeld 52 telegrammen, waarvan 23 werden verzonden en 29 ontvangen. Voorschoten. De aandacht van belang hebbenden wordt gevestigd op de in dit nommer onder de advertentiën voorkomende kennisgeving van Burg. en Weths. betreffende de op Woensdag 8 Augustus te houden oefe ning met een gedeelte van het personeel dor brand weeri Waruioud. Gedurende de maand Juli werd aan het postkantoor te Warmond indeRyks- postspaarbank ingelegd f 7045.42, verdeeld over 93 inlagen. Terugbetaald 4871.10, verdeeld over 96 terugbetalingen. Thans zfin er te Warmond 586 boekjes in omloop. In dezelfde maand werden er 154 tolegram- mon behandeld, waarvan 82 aankwamen en 72 werden verzonden. Woubruggo. Do nieuwe begraafplaats voor de R.-K. gemeente van Hoogmade o. a., aan gelegd achter de kerk aldaar, is reeds in gebruik genomen. In aanmerking genomen, dat de vorige doodenakker op een aanmerke- ïyken afstand van het kerkgebouw gelegen was, is do tegenwoordige voor de parochie bepaald een verbetering. Op een bevolking van 2024 zielen kwamen hier in 1899 62 geboorten tegen slochts 30 sterfgevallen voor 1,43 ton honderd, waar van 8 beneden hot jaar, 5 van 15 jaar, l Hagenaars over Leienaars DOOS OOM TOBBE. XV. Leidsche avonturen van Mevrouw Fan den Abeele, Mevrouw Heshusius van den Abeele bleef zitten op het wit planken schavot vóór het huis van mevrouw Olmberg op het Rapenburg. Voorbygangers van allerlei slag slenterden onder de schaduw der hooge boomen.'t Meest waren het maskerade-pelgrims uit de naburige 'gemeenten. Allen keken naar de vreeselyk mooie movrouw met haar japon van kersrood 'fluweel en haar hoog opgaanden hoed met wapperende veeren. 'n Paar straatjongens riepen „Mooi aarbaiol mooi aarbaiel" De Haagsche mevrouw kreunde er zich niet om, want ze had zich in een druk ge sprek met Dora gowikkeld. „Juffrouw Dora" zeide „ik mag u immers zoo noemen?...." „Dora, alleen Doral mevrouwt" „Heel goed! Noem my Nora? We be hooren tot dezelfde wereld van onderdrukte, 1 miskende vrouwen I Ik houd my bozig met propaganda voor de ontzaglyko beweging van het Feminisme. Ik heb overal aansluiting: Londen, Nieuw-York, Berlynl Iemand van oude talenten moet tot de onzen behooren I We moeten toonen, dat we onder de vrouwen auteurs bezitten, die de mannen vor over treffen 1 Wanneer zal uw groot werk ver- 'Bchynen „Nog in lang niet, mevrouw lNora Mfin onderwerp vordert zeer geduldige studiën l ,Ik heb my eerst in het Grieksch ingewerkt, ;zoodat ik de acht en veertig deelen van INiebuhr's Byzantynsche geschiedschryvers in de oorspronkeiyke taal kan lezen. Latijn 'kende ik al op myn zeventiende jaar. Ik ,moet te Byzantium in de negende en tiende eeuw gehoel op myn gemak wezen. De ge- jfirochtelyke ketteryen van Paulicianen en ;Manichaëers moeten verklaard en in do volle praktyk van hun reusachtige zedeloosheid 'voorgesteld worden.... Maar dan ook geloof ik, dat geen wetenschappelyk man myn werk zal vorbeteren Dora I Ik bo wonder je 1 Het is wel jammer, dat je geschiedenis gekozen hebt, want voor ouzo feministische praktyk hebben we niets aan geschiedenis. Maar aan den anderen kant lis het toch heel goed, dat je zoo grondig studeerL Want de mannen verkondigen altyd, dat or geene wetenschappeiyko boeken van blyvende waarde door vrouwen geschreven zyn. Kom dus maar met je Byzantium je zult vóór onze zaak getuigen I Je zult een groote persooniykheid worden van onze revo- lutionnair feministische kringen. Heb je lust en tyd om vandaag over acht dagen in Don Haag myne receptie by te wonen? Je kunt natuurlyk by me logeeren, Javastraat, ik heb veel plaats „Heel graag, mevrouwNora l Ik ga hier met niemand om." „Ik zal je presenteeren aan een salon vol beroemde artisten aan mevrouw Azzaro de Guerra, geboren Droogbak, directrice van ons feministisch tydschrift, aan den com ponist VJasklomp, aan den dichter Alexander van Geelwortel, enfin, nog vele anderen meer 1 Ik reken dus stellig op je, Doral" Mevrouw Van don Abeele voelde een zacht tikje op haar schouder. Zo keek om. De jonkheer Gaston van Meyningen vertoonde een zeer glimlachend gezicht. Hy zat geheel alleen opgescheept met de artiste Jeannet, die hem nooit gezien had, en niets schilderachtigs aan hem vond, tenzy alleen het grys van zyn hoed, als tint geestig afstekend by het hardrood van 's jonk mans voorhoofd en wangen. Ze spraken maar zeer weinig, terwyl mevrouw Hope haar best deed mevrouw Olmberg voor te bereiden op gewichtige tydingen. „Mevrouw 1" zei Gaston op zeer be leefden toon „hoeft u my niet gezegd, dat u hier nog eene visite moest maken, als de maskaradedrukte wat voorby was?" „Dank je, Van Meyningen 1 Ik zou het vergeten. Laat ons de dames bedanken voor de vriendschappelyke redding uit onzen nood l" In een oogwenk had mevrouw Van den Abeele afscheid genomen. Het getal der voorby gangers op het Rapenburg was zeer vermin derd do feestdrukte had zich verplaatst naar elders, naar het Van-der-Werf-park. De mooie Haagsche dame had nog alleen eene snelle woordenwisseling met Dora, en daarna ver dween ze met haar cavalier. Beiden haalden diep adem. „Duf Leidsch volkl" bromde Gaston. „En dan dat dom gloriéeren op eigen zedelyke en intellectueels voortreffelykheidl" voegde Nora er aan toe. „Ik heb die historieschryfster aangenomen voor myne Dinsdagmiddagen 1" „Grand bien vous fassel Ik zou geen vyf minuten naast zulk een verfomfaaid wezen willen zitten I" „Pas d'observationsl Die niet vóór ons is, is tegens ons. Daar heb je je naar in te richten 1" Ze liepen in do richting van do Breeslraat. Nora zag op haai- uurwerk en zei: „Wys me nu den weg naar den Ouden Ryn je hoeft niet mee te gaan. Vervelende menschenl We zullen tegen zes a halfzeven weer naar Den Haag teruggaan. Je dineert in de Javastraat, nietwaar? Van den Abeele is op reis voor zaken in België. Maar waar vind ik je straks?" „Ik zal het je wfizen ga maar meel" Ze liepen nu snel voort door de Breestraat, waar zich eene bonte monigte van feestgan gers bewoog. Door do Maarsmanssteeg streefden ze naar de Vischbrug, en op de Hoogstraat gekomen, zei Gaston: „Noral Hier ben je by den Ouden Ryn, en kun-je niet misloopenMaak je visite kort I Ik zal hier op en neer wandelen hot heet hier de Hoogstraat I Ik ga niet heen, voor ik je terug zie!" Mevrouw Van den Abeele zou in een paar minuten terugkomen. Ze bracht een kaartje te voorschyn met een nummer van een huis op den Ouden Ryn eene benedenwoning. Vyf of zes schreden verder vond ze het num mer een zeer eenvoudig huis met opge schoven ramen en wyd geopende deur. Zo keek door de ramen er was niemand. Zo belde, maar er kwam niemand. Ze gluurde door de gang er liep niemand. Ze belde nogmaals en nu vry luid. Geen beweging, geen leven in het huis. Ze liep de gang in keek in do openstaande kamer. Daar zag het er zonderling uit. Een stoel was omverge worpen. Een vaasje met bloemen lag in stuk- kon op het tapyt, terwyl het water een breeden plas vormde. Maar noch de stoel, noch het gebroken vaasje konden mevrouw Van den Abeele uitleggen, waarom de bewoners afwezig waren. Ze liep door de gang, deed een zykamer open en vond daar op een ouderwetschen leunstoel een heer, die geslapen had, en nu ylings verschrikt opvloog. Het was een grys- aard, met een klein hoofdje, vol rimpels en zeer gebogen houding. De man droeg een ouderwetsche gesloten blauwe jas, versierd met een fletsch oranje-lintje, waaraan een miniatuur medailletje hing. Hy greep by het opstaan naar een kruik, die by zyn stoel stond, en poogde een diepe buiging te maken voor do binnentredende. „Mevrouw Pilat van Bulderen 1" riep Nora. „Juist mevrouw, dat is hier!" is dus. „Majoor Pilat van Bulderen, gepension- neord kaptein wegens lichaamsgobroken, om u te dienen, mevrouw l" „En waar is uwe vrouw?" „Dat zou ik u niet kunnen zeggen 1" „Maar, meneer f' Nora keek den armen, verwonderden, zwak ken man verontwaardigd aan. Do gepension- neerdo kaptein boog nog eens. „My ontging de eer u te leeren kennen 1" zei hy met fierheid. „Ik ben mevrouw Heshusius van den Abeele, Den Haag, Javastraat. Mevrouw Pilat van Bulderen komt somtyds op mfin jour des Dinsdagsl" „Neem me niet kwaiyk, mevrouw I Ik kan u niet veel inlichting geven. Maar toch kan ik u wel verklaren waarom dit huis zoo leeg is geloopen. We hebben nu al een dag of zes hier een dame en pension ge nomen, mejuffrouw Johanna Olmberg, van het Rapenburg. „'n Zuster van Dora?" „Juist, mevrouw 1 Een zuster van Doral Ik geloof, onder ons gezegd, dat myn vrouw nooit een ongelukkiger greep heeft gedaan, dan toen ze die ondeugende heks.o, pardon, mevrouw I Het ontviel me by ongeluk I Juffrouw Olmberg is met alles ontevreden, mevrouw 1 Ze schimpt op alles 1 Alles is slecht l Van morgen is er eene hevige oneenigheid geweest tusschen myn vrouw en onze pen- sionnairo. De stoet van de studenten komt hier niet voorby. Do gracht is hier te smal. Nu wilde juffrouw Johanna dan hior, dan daar naar toe. Ze deed mevrouw Van Bul deren allerlei onbiliyke vorwyten, ze gooide mot onze meubelen door de kamer zo liep hevig tierend weg, en nu is mevrouw met de meid haar achternaen dit is een staaltje, mevrouw l uit het leven vaü een oud soldaat!" Nora nam eon elegant etui met visite kaartjes gaf er een aan den ouden man, en zei, dat ze movrouw Pilat van Bulderen Dinsdag over acht dagen by haar in Den Haag verwachtte en dat bet haar speet, dat het zoo ongelukkig trof. Dat 6peet ook zoer den majoor Pilat van Bulderon, gopensionneerd kaptein wegens lichaamsgebrekenhy stond nog te buigen, «toon Nora al lang ver dwenen was. Jonkheer Gaston van Meyningen, besterad zyn vader eenmaal op te volgen als heer van Boomsbergen en Victoriënbroeck, liep met zeer langzame schreden langs do huizen van de Hoogstraat. Het was er zeer druk mot allerlei voorbygangers, die uit de Donkorsteeg of uit de Maarsmanssteeg kwamen aanzetten. Gaston liet zyn oog gaan over het bonte publiek, met al den hoogmoed van iemand, die eiken morgen op een prachtig rypaard inde scha duwen van het Haagsche Bosch familiare groeten wisselt met do „chevaucheerende" leden van het Corps diplomatique. Zfine aandacht werd getrokken door twoe dames, die in de schaduw van een kiosk luid stonden te redeneeren. Hy luisterde. Eene dikke vrouw met een groenen bril zei: „Maar wat wil-je dan eigeniyk, Jo?" Een meisje met een fletsch gezicht ant woordde: „Ik wil naar het feestterrein 1 En jy moet meel" „Ja, maar laat me daa don majoor oven waarschuwen, dat we later etenl" „Onzin l Dat zal Mie wel doenl Je gaat nu dadeiyk mee, Apollonial of ik zet geen voet meer in je morsig huis I" „Kalm, kalml dames 1 De lieve en voor- sienighe Heere Aelbrecht van Beyeren, Palts- greve upten Rhine, gebiedt vrede in al sinen gouwen 1" Een gezelschap zeor vroolyke studenten en reünisten met breede roode en groene linten in het knoopsgat, die juist uit de Donkereteeg kwamen aanstormon van een zeer mild be sproeid feestdejeuner, bleef voor het twistend paar stilstaan. Een jong reünist, met den stroohoed naar het achterhoofd geschoven, en een bloeienden blos op de van gezondheid en Sillery-moussoux blakondo wangen, had deze deftige woorden tot do dames Jc en Apollonia gesproken. Jo zag met woedende blikken naar do schaterlachende reünisten, en den arm van movrouw Pilat van Bulderen vattend, plotseling snel weglooper.d, zei 20: „Kom, Apollonia! Geen woord tot die dronken chimpanzees 1" Een donderend koor van vreugde!:roton schalde over de Hoogstraat. De reünist met don stroohoed schreeuwdo het luidst. Diiaina koerdo hy zich om en zag de wondormooio movrouw Van den Abeole op do groep afkomon. Terstond naderde hy met den hoed in de hand, boog, en vroeg: „Hoe gaat het mot do bewoners dor Elyzeesche veldon, schoone Aleid van Poel geest?" Nora keek angstig uit naar Gaston. De reünist vervolgde: -„Het «pyt me voor u, freule! Hertog Aelbrecht is wol in Leiden, maar hy is nu getrouwd mot oeno heole mooie Gravin van Cleve 1" Plotseling verscheen Gaston in hot midden van de groep. Hu stiet met oen enkelen greep den reünist achteruit, die togen zyne vrienden aantuimeldo. Snel bood hy mevrouw Van den Abeolo zyn arm. Maar voor hy zyn weg vervclgdo, riep hy luid: „Mijn naam is Van Meyningen! Ik ben lid van hot Leidscho Studentencorps l Die satisfactie verlangt kan ze halen aan dit adres En met een gebaar van volkomen onver schilligheid wierp bij zyn visitekaartje 111 do groep der schreeuwers.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1