Zijn opvolger is zyn eenige zoon, de dortfg* Jarige Victor Emanuel, sedert 24 October 1896 getrouwd met prinses Helena van Montenegro. Kinderen z[Jn tot dusver nog niet gesproten uit dit fiuwoiyk. BUITENLAND. Fraukrijk, Men meldt uit Parys: Gisteren verbreidde zich tegen den middag alhier het gerncht, dat op het terrein der wereldtentoonstelling een moordaanslag tegen den Schach van Perziö beproefd was goworden. Het bericht verwekte natuurlek te meer opzien, daar even te voren do vermoording van den koning van Italië bekend geworden was. Over het voorval werd nader bericht: Toen de Schah uit de Perzische afdeeling naar buiten trad, bemerkte een beambte van de Tentoonstellings-commissie twee mannen, die hem daardoor in het oog vielen, doordat zy A.ziatische kleederen droegen en trachtten het cordon politie-agenten te doorbreken. Een hunner had een dolk in de hand. De beambte maakte onmiddellijk don politie- inspecteur op de luitjes opmerkzaam en toen deze op hen toetrad, nam een hunner de vlucht. Hy werd ingehaald, gegrepen en naar het politiebureel gebracht, waar hy verklaarde Araman Puadi te heeten en tot een Perzisch theater-gezelschap te behooren, dat op hot tentoonstellings-terrein 6peelde. Hu bestreed ten zeerste slechte voornemens gekoesterd te hebben. Hy had wel den Schah een smeekschrift willen overhandigen, dat dezen op den slechten toestand van zyn troep opmerkzaam maakte. De man werd m voor- loopig arrest gesteld. Duitsohland. De veldmaarschalk graaf Blumenthal be reikte gisteren den eerwaardigen leeftyd van 90 jaren. Hertog Alfred Ernst Albert, hertog van Saksen-Koburg-Gotha, prins van Groot-Bri- tannië en Ierland, hertog van Edinburg, graaf van Ulster en Kent, graaf van Gulik, Berg en Kleef, enz. (wiens overly den onder de telegrammen vermeld wordt), was geboren 6 Augustus 1844, als tweede zoon van prins Albert van Saksen-Koburg-Gotha en van koningin Victoria van Engeland. Hy volgde 22 Augustus 1893 zyn oom, hertog Ernst H, die kinderloos stierf, op. Hertog Alfred was 23 Januari 1874 te St.-Peter8burg gehuwd met Maria, grootvorstin van Rusland. Zyn eenige zoon, Alfred, is verleden jaar te Méran overleden. By familie- tiactaat is toen overeengekomon, dat de troon van Saksen-Koburg-Gotha zou komen aan den hertog van Albany, den zoon van wyien hertog Leopold vau Albany en prinses Helena van "W aldeck-Pyrmont. De hertog van Connaught, die het naast aan den troon stond, heeft van zyn recht afstand gedaan, evenals zyn zoon prins Arthur, de laatste onder het voorbehoud echter, dat hy zyn rechten wenschte te behouden, indien de hertog van Albany kinderloos mocht over laden. De hertog Charles Edward van Albany, thans hertog van Saksen-Koburg-Gotha, is ge boren 19 Juli 1884 en dus thans 16 jaar oud. Gvoot-BritcmnlQ» De kanselier der schatkist, sir Michael Hicks-Beach, diende gisteren by het Lagerhuis zen voorstel in, waarby hy gemachtigd wordt nog dertien millioen pond sterling te leenen, hetzy door een nieuwe uitgifte van de oorlogs- leening, hetzy door de uitgifte van schatkist biljetten, ten einde de hoogere raming der uitgaven te dekken. Do minister wees er op, dat hy nog de bevoegdheid had om zes millioen te leenen, maar nu dertien millioen vroeg om te gemoet te komen in behoeften, die zich misschien nog zouden voordoen. Hy geloofde, dat een bedrag van drie millioen voldoende zou zyn voor de operatie in China, waar Engeland niet op verovering van grond gebied uit is. Op een vraag betreffende don waarborg voor Japan antwoordde de minister, dat deze borgtocht voor rekening van Japan zelf kwam, daar het een grooter troepenmacht had ge zonden dan in den aanvang. Het desbetreffend aanbod was niet aangenomendaarom bestaat er niet de minste verplichting ten opzichte van de hulp van Japan. Het voorstel werd daarop aangenomen. Oostonrijk-Hong.-Monarcliie, De ."Wienor Zeitung" publiceert de ver loving van aartshertog Peter Ferdinand met prinses Marie Christine van Bourbon-Sicilië. Aartshertog Peter Ferdinand behoort tot den niot-regeerenden Toscaanschen tak van het huis Habsburg-Lotharingen. Hy is het vierde kind uit het tweede huweiyk van den laatsten regeerenden groothertog van Tosca ne, Ferdinand IV, die door de vereeniging van het grootvorstendom met Sardinië op 22 Maart 1860 zyn land verloor. Zyn moeder is prinses Alice van Bourbon-Parma. Peter Ferdinand is te Salzburg 12 Mei 1874 gebo ren, dus 26 jaar oud, en kapitein by een Oos- tennjksch infanterie-regiment. Zyn bruid Marie Christine is de dochter van Alfons van Bourbon, den laatsten koning van Sicilië (21 October 1860 van zyn troon vervallen verklaard), en Antoinette, prinses van Bourbon-Sicilië en op 10 April 1877 te Cannes geboren, dus 23 jaar oud. ServlÖ. Een van de vroegere Servische minister presidenten, Nikolajewitsch, heeft zich tegen over een medewerker van den Buda-Pesther „Naplo" over de ontvangst van hot bericht van de verloving van den Koning in het land, als volgt uitgelaten: „Ik kom zoo juist uit het binnenland en kan u slechts zeggen, dat het geheele land over do verloving van den Koning met mevrouw Draga Masjin buitengewoon verbitterd is. Toen het bericht van de verloving kwam, maakten de boerenmeisjes ten teeken van droefheid het haar los. Ook de oude boeren lieten zich ont stemd over de zaak uit. „Onze Koning", zeiden zy, „zal toch niet een ondorgeschikte van zyn moeder tot vrouw nemen." Ik houd dit huwe iyk voor een niet te noemen ongeluk. Ook in het leger heerscht groote opgewondenheid, en het hoopt, dat Milan deze verloving te niet sal doen. "Wanneer Milan nog bytjjds naar Sorvlë komt, dan komt er van dit huweiyk niets. Wanneer het tóch tot stand komt, kan ik my in het geheel niet voorstellen, wat dan geschiedt Servië heeft roods vele crisissen doorgemaakt, maar geen enkele had zulke gevolgen als dit huweiyk hebben kan. Wanneer gy morgen deputaties naar het paleis ziet trekken, wanneer g(j van massa's gelukwensch- tolegrammen hoort dat alles is gemaakt, officieel besteld. Hot land voelt evenals ik, is evenals ik verbitterd." Van zulke deputaties en gelukwensch-tele- grammen heeft men weinig gehoord. Integen deel werd gemeld, dat de Koning het korps officieren van het garnizoen tot zich bevolen had en hen in scherpe woorden elk protest tegen zyn besluit had verbodeik Kumeuiö. Uit Pesth wordt gomeld, dat het emigreeren der Joden tot stilstand is gebracht, omdat de regeering van Canada de verdere ontscheping van Rumeenscho Joden verboden heeft. Meer dan duizend Joden, die zich thans, op weg naar Canada, onder streng politie-toezicht in Pesth bevonden, en die voor een deel reeds tot Weenen waren gekomen, maar van daar naar Pesth teruggezonden werden, moeten nu weder over de Rumeensche grens worden gezet. De landverhuizers zyn vertwyfeld. Eenigen hebben getracht zelfmoord toplegen# 1>© onlusten in Cliina. Het nieuws uit China is nu in zeker op zicht bepaald geruststellend. Verschillende Europeesche consuls te Tientsin melden de ontvangst van een brief van den Japanschon gezant te Peking, waaruit mag worden op gemaakt, dat de gezanten op 22 Juli nog in leven waren en dat het beleg der Europeesche gezantschappen sedert 18 Juli gestaakt is. Ook is er een authentieke brief van een Japanschen kolonel te Peking van 22 Juli. Bovendien heeft de Duitsche consul te Tientsin een brief ontvangen van Below, den secretaris van het Duitsche gezantschap te Peking, gedagteekend 21 Juli, en zyn er onder de telegrammen nog verdere aanwyzin- gen, welke doen vermoeden, dat alle gezanten in veiligheid zyn. In het Engelsche Lagerhuis zeide gisteren de onder-minister St.-John Brodrick: „De raad van admiraals heeft 16 dezer besloten, dat de spoorweg van Taku naar Tientsin bewaakt en beheerd zal worden door de Russische atrydhj-achten. Wy hebben de Russische regeering doen weten, dat, aan gezien deze regeling de meest geschikte is in de omstandigheden, wy er geen bezwaar tegen hebben, maar het moest wel begrepen wordeu, dat de spoorweg weer onder het vroeger behoer zal komen by het eindigen der vyandelykheden. .Wy hobben geen rechtstreeksch nieuws omtrent het lot der legatiën, maar de Bntsche consul te Tientsin seint van 26 dezer: .Door een boodsohapper, die er niet in slaagde zyn brief aan do legatie af te leveren, wordt gemeld, dat volgens hetgeen hy in Peking hoorde, er niet gevuurd werd op de legatiën tusscben 15 en 19 Juli. „De consul telegrapheert van 27 dezer, dat er een brief uit Peking was ontvangen van 22 Juli van den Japanschen kolonel, mel dende, dat de legatiën sinds 17 Juli niet beschoten s^jn." De Duitsche consul te Tientsin seinde van 28 Juli naar Beriyn: De Duitsche gezantschapssecretaris te Peking, de heer Below schryft onder dagteekonmg van 21 Juli: .Dank voor het bericht van den 19den. Cordes (de tweede tolk) is vry goed, de overige leden van het gezantschap zyn wèl. Het detachement heeft 10 doodon en 14 ge wonden. De huizen van het gezantschap zyn sterk beschadigd door geschutvuur en worden door ons bezet gehouden. Sedert 16 Juli is de aanval der Chmeesche troepen op ons gestaakt. Ten spoedigste oprukken van do ontzettroepen is dringend noodzakelyk. Kaar ik uit goede bron verneem, is het lyk van baron Yon Ketteler door de Chineesche Regeering geborgen." Prins Kondachef, de Russische zaakgelas tigde te Brussel, heeft aan den Belgischen minister van buitenlandsche zaken een telegram van 30 Juli van admiraal Alexief, den bevel hebber van het Russische eskader te Tsjifu, medegedeeld, waarin gemeld wordt, dat de laatste berichten bevestigen, dat de gezanten te Peking buiten gevaar zyn. De oorlog tusscben Engeland on Transvaal. Do „Times" heeft hot volgende telegram ontvangen uit Brugspruit, dat het bericht van lord Roberts over de bezetting van Middel burg en de bewegingen van generaal French aanvult. French heeft Middelburg bezet, na een om trekkende beweging en hot verdryven dor Boeren, die slechts zwakken tegenstand boden by Wilgerivier en 6 dooden kregen. Generaal Dickson, dio op den linkervleugel marcheerde, ontmoette don vyand naby Brugspruit en joeg hem met eenige granaten gemakkelyk uiteen. Men schatte de sterkte der Boeren by Middel burg op 600 man, die op Machadodorp terug trokken. De strydmacht van generaal French, versterkt door de bereden infanterie van generaal Hutton en twee regimenten infanterie, handhaafde de gemeenschap met de Kleine Olifantsrivier. Ook de spoorweg tusscben Pretoria en Brugspruit werd goed bewaakt, maar het zou wel zes dagen duren voor die weer bruikbaar was. De spoorlyn van Balmoral naar Middelburg moet ongedeerd zyn. De Boeren waren dus in aftocht naar de bergen in de buurt, die een reeks natuurlyke forten vormen. Zoo zal dan eindeiyk het bergachtige district Lydenburg de diensten moeten bewyzen van laatste vesting en het leent er zich uitstekend toe. Toen de Engelschen hun opmarsch door den vlakken Vrystaat begonnen en hun talryke troepen slag op slag de Boerenstellingen om trokken en onhoudbaar maakten, waren de kenners van land en volk het er ai over eens, dat de ware streek voor het verzet was Lydenburg. Lord Roberts scbynt echter vooreerst niet van plan de voorwaartsche beweging door te zetten. Hy heeft den Boeren-commandant- generaal Botha een eind teruggedrongen en zal trachten af te rekenen met Christiaan De Wet, die zich volstrekt niet heeft ovor- gegeven, zooals men uit oen vroeger telegram uit Kaapstad zou denken. De Wet is nu naby Reitsburg aandeVaal- rivier, by Schoemansdrift en de Wetsdrift. De generaals Broadwood en Little zyn in zyn onmiddeliyke nabyheid en ook van uit Potchef- stroom trekken do Engelschen op hem los, onder bevel van Mothuen en Barton. Roberts bevindt zich te Pretoria om onmid- deliyk nieuwe instructies te geven als de glibberige commandant weer eens door de yzeren vuist mocht glippen. Botha's troepen nemen met den dag in aantal toe; de zaaityd is voorby en tal van Boeren, die naar huis waren gegaan om hun goederen te verzorgen, keeren naar hun com mando's terug. Roberts' werkeloosheid te Pretoria heeft hun daartoe de gelegenheid gelaten en, al is een deel van het land door de Engelschen bezet, daarmede is het nog niet afgesloten van het verkeer met de Boeren- strydmacht. Zal nu Lydenburg genoeg voorraad bevatten voor het Boerenleger De streek is zeer berg achtig, industrie vindt men er weinig, en vooral de veeteelt is er het hoofdmiddel van bestaan. Er zyn reeds by het begin van den oorlog groote stapelplaatsen voor koren en meel ge vestigd. Goud is er in overvloed, nu de Iie- geering de mynen van Barberton exploiteert: de hoofdvraag blyft, volgens het oordeel der deskundigenHoe zullen de Boeren hun zware ammunitie «krygen? Daar zitten zy Diet dik in. Do Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschappy kan haar hulp niet meer verleenen, al blyven er ook genoeg van haar kundige ingenieurs ter beschikking van de Regeering. Generaal Clery bewaakt nu met zyn divisie den spoorweg van Standerton tot Heidelberg. Te Suikerboschspruit heeft Clery de plek be zocht, waar de jagers uit Dublin een aanval van de Boeren doorstaan hebben. Dat zy dien aanval konden afslaan, was te danken aan de uitstekende stelling, die zy hadden gekozen en W3ar het 60ste jager-regiment vooraf ver schansingen had opgeworpen. Het oprukken van French en Pole-Carew naar Middelburg scheen de meeste Boeren uit don omtrek van den spoorweg naar Natal weggetrokken te hebben. Reuter seint uit Fouriesburg byzonderheden over den aanval op Retiefnek. De Zwarte Wacht, de lichte infanterie der Hooglanders en de Sussex trachtten den 23sten tevergeefs de kloof, die naar den nek leidde, en de om ringende heuvels te veroveren. Den 24sten liet generaal Hunter den aanval hernieuwen. 'sNachts hadden verkenners en vier compag- niën Hooglanders de heuvels boven het berg pad beklommen, welke door de Boeren ver laten waren. Maar dezen hielden nog het uit einde van het ravyn bezet en waren daar verdekt opgesteld; zy beschoten de Hoog landers met kanonnen. De Seaforths bestorm den toen de Boerenstellingen, en tegelykertyd werden de verdedigers door de Zwarte Wacht onder vuur genomen. Toen vluchtten ongeveer 250 Boeren overhaast weg, zy werden be schoten, maar zonder veel uitwerking. De Engelschen hadden ongeveer 100 dooden en gewonden gehad. Daarop vereenigde Huntor zich met Paget, Clements en Rundie. De Boeren stonden onder Roux, Fourie en Colbie, zegt de cor respondent; ongeveer 6000 Boeren hadden zich met hun wagens, enz. in de bergon teruggetrokken. In een beschouwing over de krygsverrich- tingen in Zuid-Afrika gedurende de afgeloopen week zegt de „Times", dat daarover, behalve de vervolging van generaal De Weta stryd macht, de maatregelen om de Boeren in het district Bethlehem m te sluiten en lord Roberts' algemeonen opmarsch naar Bethlohem, weinig te zeggen valt. De toestand bewesten Pretoria blyft steeds duister; de uitslag der operatiön van verleden week wyst echter op vorderingen en al getuigen de telegrammen van Roberts van een vertrouwen, dat ons niet gerecht vaardigd schynt door de gebeurtenissen, zegt het blad dan moeten wy niet vergeten, dat hy beter dan wy in staat is den toestand te beoordeelen. T elegrammeu. MONZA, 30 Juli. (R. 0.) De hertog van Genua is hedenochtend hier aangekomen. De hertog en de hertogin van Aosta worden ver wacht. Er is een tweede revolver gevonden onder de publieke tribune op de plaats van het gymnastiekfeest. De koning gaf den geest toen hy m het paleis aankwam. Daar de koningin aan een eenvoudige kwetsuur dacht, was het een hartverscheurend tooneel, toen zy de waarheid vernam. Men zegt, dat Z. H. de Paus een mis heeft opgedragen. De conservator van het Quirinaal heeft hot particuliere vertrek van den koning verzegeld. Het ministerie hooft, overeenkomstig do wet, zyn ontslag ingediend. MONZA, 30 Juli. R. 0.) De koningin bidt by het lyk van den koning, dat bewaakt wordt door een adjudant. De koningin wil de kamer niet verlaten. Toen zy in den afgeloopen nacht hoorde, dat de koning ver loren was, zeide ze: „Het is de grootste misdaad van de eeuw. Umberto was goed en trouw. Niemand had het volk meer hef dan hy. Hy haatte niemand." BERN, 30 Juli. (R. O.) Volgens een tele gram uit Chiasso [kanton Tessino, in Zwitserland] heeft de moordenaar ver klaard, dat hy een broer heeft, die luitenant der infanterie is. Bressi had geen cent op zak. Op alle vragen van den rechter antwoordt hy: „Laat my met rust. Ik zal sprekon als hot oogenblik is gekomen." Hy heeft kalm geslapen. PARIJS, 80 Juli. (R. 0.) De „Temps" meldt, dat de Italiaansche regeering sedert 20 Juni door de Oostenryksche overheid ver wittigd was, dat een geheim genootschap het op het leven van den koning van Italië gemunt had. Dien dag had de Oostenryksche politie, op aanwyzing van den vader van een anar chist* op du grens van Oostenryk en Italië een individu in hechtenis genomen, dio ver klaarde door een anarchistische groep aange wezen te zyn om den koning te vermoorden. Vier andere souvercinen waren eveneens door de anarchisten ter dood veroordeeld. By de ontvangst van hot telegram van de Oosten ryksche regeering liet de minister van binnen- landscbe zaken den veiligheidsdienst om den persoon van den koning versterken, maar toen de koning bemerkte, dat men grootere voorzorgsmaatregelen nam, onderhield hy er de ministers over en verlangde het herstel van den vroegeren toestand. ROME, 30 Juli. (R. O.) Telegrammen uit alle steden en dorpen van Italië gewagen van algemeen rouwbetoon. In iedere stad zyn winkels gesloten en haDgen vlaggen halfstok. De garnizoenen lossen salvo's van honderd kanonschoten. Koningin Margherita was in de Alpen. Z. H. de Paus was de eerste, die de koningin zyn deelneming betuigde en zyn afschuw uit sprak over de misdaad. MONZA, 31 Juli. (R. O.) De koning werd door de drie revolverschoten getrofien m het hart, het linker-sleutelbeen en in de oksel streek. De koning stierf alvorens het kasteel be reikt te hebben. De onlusten in Cliina. WASHINGTON, 80 Juli (R. O.) De Ameri- kaansche consul te Tsjifu telegrapheert, dat den 25sten Juli een brief is ontvangen van de Japansche legatie te Peking, gedateerd 22 Juli. Daarin wordt gemeld, dat de Duit sche, Russische, Amerikaansche, Britsche en de halve Japansche en Fransche legatiën zich nog verdedigden, en dat de keizer en de kei zerin volgens gerucht te Peking waren. BRUSSEL, 80 Juli (R. O.) De minister van buitenlandsche zaken deelt de volgende tele grammen mede: lo. Een telegram uit Tientsin van 29 Juli, luidende: Uit Shanghai wordt van 28 dezer geseind, dat den vongen dag een briefje van den onder-secretaris der Duitsche legatie was ontvangen; daarin wordt bevestigd, dat de Belgische legatie was verbrand en dat op 23 dezer de leden der legatie nog leefden. Sinds 16 Juli hadden de Chineezen de legatiën niet meer aangevallen. Hierby wordt opgemerkt, dat dit telegram slechts onder voorbehoud kau meegedeeld worden, daar er by het overseinen fouten in moeten zyn gekomen. 2o. Een telegram uit Shanghai van 30 Juli, meldende, dat volgons den gouverneur van Shantung een keizerlyk decreet van 24 Juli verklaart, dat alle gezanten veilig zyn. Voorts meldt het telegram, dat de rebellen op 8 Juli de Engelsche legatie aan vielen, maar met een verlies van 1000 man waren afgeslagen. BERLIJN, 80 Juli. (R. O.) Volgens een telegraphisch bericht van den keizerlyken consul te Tientsin van 27 Juli, is daar een van 19 Juli gedateerde mededeeling vau den Japanschen gezant te Peking ontvangen, vol gens welke de in Peking ingesloten vreem delingen zich voortdurend togen de Chineesche troepen verdedigden en de hoop koesterden, het tot het einde van Juli te kunnen volhouden. Tegen dien tyd werd de aankomst van ontzet troepen verwacht. De Japansche gezant vermeldt verder, dat de Chineezen sinds 18 Juli hadden opgehouden, de stelling dar vreemdelingen te beschieten. Dit wordt ook bevestigd op 22 Juli door den commandant van het Japansche detachement, dat zich te Peking bevindt. LONDEN, 81 JuU. (R. O.) De Chineesche gezant heeft aan de „Times" verteld, dat hy een depeche had ontvangen, met de tyding dat Li-Hung-Chang te zamen met de andere onderkoningen en gouverneurs een verzoek schrift tot den Troon had gericht, waarin zeer dringend wordt aangeraden, de buitenlandsche gezanten onmiddeliyk naar Tientsin te zenden onder escorte, of hun verlof te geven, vry met hun regeeringen te correspondeeren. De keizer- ïyke goedkeuring zal aan den gezant worden meegedeeld, zoodra die verkregen is. BERLIJN, 80 Juli. (R. O.) Wolff's Bureau verneemt uit Tientsin van 26 dezer: Niet ver van Tientsin is op 24 dezer een Russische afdeeling van 13 man door 80 Japanners aangevallen. De Russen verloren 2 dooden en 3 zwaar gewonden, de rest gaf zich aan de Japanners over. Uit eon dadelyk ingesteld onderzoek bleek, dat de Russen door de Japanners by vergissing voor Chineezen waren aangezien; het incident wordt als afge loopen beschouwd. Op 25 dezer werd het Chineesche kamp by Peitang door drie Russische compagnieën be schoten. De Russen hadden geen verliezen. BERLIJN, 30 Juli. (R. O.) Wolffs Bureau ontving het volgende telegram uit Tsjifu van 28 dezer: De gouverneur der provincie Shantoeng heeft op 21 dezer een proclamatie uitgevaar digd, ter afkondiging van een keizerlyk be sluit van 1 Juli. Daarin wordt gezegd: Wy badden gehoopt, dat de Jhochuan-militie (Boxers) den vyand zouden bekampen en een dreigende schande zouden helpen afwenden. De benden hebben echter onder hun naam geroofd en gemoord, waarom de valsche Jhochuan van de echte zullen worden afge zonderd en 6treng onderdrukt. De gouver neur merkt daar by op, dat in Tientsin en Peking het grootste gevaar heerscht, en dat de Jhochuan ten spoedigste noordwaarts moesten trekken. LONDEN, 30 JulL (R. O.) De admiraliteit heeft het volgende telegram ontvangen van schout-by-nacht Bruce (via Chemulpo): „Het Britsche gezantschap te Peking is van 20 Juni tot 16 Juli van alle zyden her- haaideiyk aangevallen door de Chineesche troepen met geweer- en geschutvuur. Sedert 16 Juli is een wapenstilstand ingesteld, doch het cordon van de belegeraars blyft nauw om de legatie getrokken. Aan beide zyden der positie zyn de Chineesche barricaden vlak by de onze. AJle vrouwen en kinderen zyn in het Britsche gezantschap. De verhe zen bedragen tot heden 62 dooden, waaronder kapitein Strouts van de marine en een groot aantal gekwetsten, waaronder kapitein Halli- day van de marine. De overige menschen van het gezantschap zyn allen wel, behalve David Ohphant en Warren. Dan volgt de onderteekeniag: „21 Juli. Macdonald." LONDEN, 31 Juli. (R. O.) Do „Daily Telegraph" ontvalt uit Loren?o-Maiquez, dato 29 dezer, het bericht, dat kapitein Gourko, Russisch attaché by do Boeren, door den Tsaar is teruggeroepen en Zaterdag aldaar is aangekomen. ZEERUST, 29 Juli (R. O.) Er loopen ge nichten, dat de Boeren op Zeorust aanrukken Alle voorraden der Regeoring zyn naar één* kamp gebracht, waarvoor groote toobcroidsclen zyn gomaakt. De konvooien naar Elandsrivier zyn opge houden; de verkenners des vyands zyn in het diBtrict gezien. Een inlandsch verkenner' bericht, dat 400 Boeren te Stoenbokfontein gelegerd zyn. De Burgers, die zich in het Rustonburg- district niet hebben overgegeven, voogden zich weder by hun commando's. De postkar naar Boschjesstroom is iij 's vyands handen gevallen. FOURIESBURG, 30 Juli. (R. O). Onder de Boeren, die zich aan generaal Hunter over gaven, waren 650 man van hot Ficksburg- commando en 450 man van het Ladybrand- commando, benevens 1500 paarden, 2 kanon nen, 60 wagens en veel karren. Tal van Boeren zyn door Nauwpoort-nek gegaan, om zich aan generaal Macdonald over te geven; anderen komen nog steeds hier aan. Het Harrysmith- en Vrede-commando zyn nog in het veld. ROME, 81 Juü. (R. O.) De „Figaro" zegt, dat Victor Emanuel morgenavond aan land zal gaan te Reggio di Calabre. CARACAS (Venezuela), 30 Juli. (R. O.) Er is een nieuw kabinet samengesteld, waarin Edwardo Blanco minister van buitenlandsche zaken is. BERLIJN, 31 JulL Het Wolffsbureau ver neemt uit Rome, dat keizer Wilhelm tot koning Victor Emanuel H en de koningin weduwe Margherita na ontvangst der doods- tyding van koning Humbert zyn warmste en hartelykste betuiging van deelneming heeft gericht. KOBURG, 81 JulL (R. O.) Hertog AJfred van Saksen-Koburg-Gotha overleed gisteravond om tien uren op het slot Rosenau, aan hart verlamming. KOBURG, 31 Juli. (R. O.) De dood vrij waarde den hertog voor een langdurige ziekte. De hertog, die in Mei te Herculesstad met goed gevolg ©en kuur onderging tegen rheu matism e, voelde in Juni ernstige pyn in de keel. Specialiteiten constateerden den 22sten Jun! te Weenen het begin van eon kankergezwel aan den wortel der tong. De zieke was er zich niet van bewust, dat zyn toestand go- vaar opleverde. Hy hoopte op genezing. Op verlangen van zyn familie, die door de genee8heeren op de hoogte van zjjn toestand was gebracht, begaf hy zich naar het kasteel Rosenau, waar by onverwacht overleed. LEIDEN, 31 Juli. Thermometers tandgisteravond om 8 uren 17° C. 62.6° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 18° C. 64.4° F., 's middags om 12 uren 20.60 C, 68.9° F., 's namiddags om 4 uren 20'-' C. 68° F. De gemeenteraad van Den Haag heeft heden benoemd tot ondorwyzeres aan de openbare burgerschool aan den Zuidwal aldaar mej. C. M. Friderichs, te Leiden. De ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat zyn gisteren ter wekelylö» sche audiëntie by de Komngm geweest. Minister Pierson zal ln de volgende week voor een drietal weken naar Tyrol gaan. De heer Hartogh, lid der Tweede Kamer, die om gezondheidsredenen in Zwitserland vertoefde, is van daar in Den Haag terug» gekeerd. By het Departement van Buitenlandsche Zaken is van het Nederlandsche gezantschap te Rome bericht ontvangen omtrent den aan slag op en het overlyden van den Koning van Italië. Namens den minister is door den secretaris-generaal aan den gezant deelneming betuigd in den rouw, waarin de koninklyke familie en het volk van Italië gedompeld zyn. De ministers van marine, justitie, oor log en koloniën verleenen deze week geen audiëntie. Het stoomschip „Admiral" (thuisreis) vertrok 28 Juli van Marseille; de „Chemnitz" vertrok 29 Juli van Padang naar Amsterdam; do „König" (thuisreis) vertrok 29 Juli van Durban; do „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 30 Juli te Aden. By het onweder yan Zaterdag middag werden van den veehouder G. Vau Schaik, in de Waard, gemeente Snelrewaard, twee koeien met een paard en veulen in de weide gedood. Door assurantie wordt de schade grooteiyks gedekt. Omstreeks dien tyd overkwam dienzolfden veehouder, met paard en wagen van Utrecht komende gereden, een ongeval op Achthoven onder Linschoten. Doordien oen voorraad van den wagen liep, kantelde de wagen, welkë daardoor aanmerkeiyk beschadigd werd. Ge lukkig, dat het paard onmiddellijk staan da werd gehouden, waardoor man, vrouw en kind met den schrik vry kwamen, en erger onheil werd voorkomen. Te Linschoten werden van den veehouder T. Brouwer twee pinken, weidende op Catton- brook, door het hemelvuur getroffen. Tydens het onweder van Zaterdagnamiddag zyn in de omstrekon van Montfoort door den bliksem gedood: 2 veulens by J. Bos, in Willeskop, en 1 paard met 1 veulon by J. Van Rossom, in Blokland. Te Dungen (N.-Br.) sloeg de bliksem in de boerdery van K. Hofman, welke tot don grond» is afgebrand. Een paard werd getroffen en gedood. Te Wlldert (N.-Br.) is door het inslaan van den bliksem de boerdery van J. Maerten ge heel afgebrand. Een paard en twee koeien gingen mede verloren. Toen tydens het onweer te LJzendyke eeU man en een vrouw in het deurgat van hun woning stonden, werd den man door den bliksem de pyp uit den mond geslagen, ter- wyi de bril van de vrouw stuk sprong. Be halve dat de vrouw eenig letsel kreeg in het aangezicht, kwamen zy met don schrik vry. In een schuur op de hoeve van M. Vani Zuylen, te Polsbroekerdam, werden vier var kens doof den bliksem gedood.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3