Inzenders van Advertentiën ADVERTENTIE N. Engeland komt er na rond voor uit, dat net een groote grief heeft tegen Buslands optreden in China. De Rassen moeten erg bazig optreden op de plaatsen, waar de ver bonden troepen een aanvankelijk succes moch ten behalen. Zoo hebben zy het geheele verkeerswezen tusschen Taku en Tientsin onder hun controle genomen en reeds maat regelen voorbereid om ook hot transport tot Peking te regelen tot de vijandelijkheden ten einde z\jn en de lijn weer aan China kan worden overgedragen. Admiraal Seymour is met kracht van argumenten tegen Ruslands eigenmachtig her stellen van den spoorweg buiten Tientsin opgetreden en beweert, dat dit feitelijk de taak was van Engeland. Frankrijk had zich intusschen meester ge maakt van het transport te water en Rusland en Frankrijk doelen dus tusschen Taku en Tientsin de lakens uit. Rusland heeft reeds een dienst ingesteld van vijf treinen per dag tusschen beide plaatsen. Bovendien is het ook meester van de telephoon en telegraaf. Er is één troost voor stampvoetend Albion de draadlooze telegraaf 1 Dinsdag voor een week zou eon Marconitoestel met de nieuwe troeponbezending te Tientsin aankomen. Den 20sten Juli werd uit Tientsin gemeld, dat de internationale commissie, die voorloopig belast is met het bestuur van de stad, bestaat uit de kolonels Bower, Wogak en Aoki. De rust keert langzamerhand terug, maar er be gint gebrek te heerschen ten gevolge van do verwoesting, in de provincie aangericht, en de vernieling van den oogst. Er wordt aan gedrongen op invoer van levensmiddelen. In hot zuiden van Mandsjoerye zyn vyf Fransche zendelingen, tot de Missions catho- liques behoorende, vermoord. Mgr. Potron, procureur van de Franciskaner- missiën, zegt uit Han-keoe, in de" provincie Hoe-pe, bericht ontvangen te hebben van den pioord op twee Fransche zendelingen. Verschillende bladen brengen berichten over het innemen van de inlandsche stad van .Tientsin, waardoor de Europeesche troepen ten minste op dit punt meester van het terrein schynen. De troepenmacht, welke deel nam aan de operatie, was 10,000 man sterk. Hoe talryk de vyand was, wordt niet gemeld, doch wel wordt gewag gemaakt van zyn buiten gewoon moedig stryden en het groote krijgs beleid, dat door hem daarby werd aan den dag gelegd. De „Daily News"-correspondent spreekt van de „verwonderlijke juistheid" van het schie ten der ChineezeD. Op verschillende punteft padden zij den schïetafstand aangegeven en zy zelf stelden zich niet bloot, doch maakten ge bruik van elke verdekking. Het infanterievuur der Chineezen was verschrikkelijk en daar zy geheel verborgen waren, was de uitwerking dik- wyls zeer ontmoedigend voor de verbondenen. De Engelschen beleefden weer profijt van hun khakidat de verliezen der Britsclie afdeeling zoo Mag waren, moet daaraan toegeschreven worden, zegt de „Daily Mail." De Japanners, Franschen en Amerikanen droegen blauwe uniformen en deze soldaten vormden als hot ware schijven voor de Chineosche scherp schutters. 's Morgens te halfzeven lieten de Russen een Chineesch magazijn ter noorden der stad in de lucht springen. De slag was zóó hevig, dat de vensters der huizen op een afstand van vier mijl braken. Een bijzonder heldenfeit wordt gemeld van een Japansch soldaat. De poorten van de Chinoesche stad van Tientsin moesten worden vernield ten einde het binnenrukken der Europeesche troepen mogelijk te maken. Do mijn wilde echter niet springen. De soldaat snelde toen vooruit en liet met een toorts de myn ontbranden. Do moedige kerel vloog natuurlijk zelf mee in de lucht. De oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Als van Engolsche zjjde gemeld wordt, dat er van den een of anderen legeraanvoerder „no news" is, kan men er stellig op aan, dat er wel wat nieuws is, maar nieuws, dat men liever tracht te verbergen. Zoo is het ook weer dezer dagen gegaan. Er is geen nieuws van generaal Hunter, seinde lord Roberts voor een paar dagen, en nu blykt uit achterstaand telegram, dat er wel degelijk nieuws was, maar nieuws van bovengenoemde soort. Generaal Hunter hoeft namelijk ten zuiden van Bethlehem zoo iets als een neder laag geleden. De lichte Hooglanders werden gedwongen terug te trekken. De Britsche verliezen bedroegen „ongeveer" 50 man. Het mag verwondering wekken, dat de Boeren- verliezen niet „zwaar" waren. Men begrijpt te Londen in het geheel niet, hoe de Boeren er bijna altijd in slagen zeer besliste voordeelen te behalen, zooals het verbreken van de communicaties, het nemen van treinen, van bataljons, van regimenten, terwyl de Engelsche generale staf iederen dag vage overwinningen seint, welke evenwel 'zonder eenig gevolg blyven. De Boeren bemoeien zich niet met krijgs kunst en z\j hebben succes. De Engelschen 1 maken bewonderenswaardige bewegingen, i welberaamde concentraties, en bijna nooit 1 hebben zy ook maar het geringste succes. Vandaar, dat een Engelsch blad spottend voorstelde om generaal De Wet de plaats aan te bieden van lord Roberta. Zonder twijfel zouden de zaken dan veel beter gaan. Alleen hebben de Engelschen nu eens Commando-nek genomen, met een terugtrekkende beweging der Boeren. Eindelijk is dan, zooals onze lezers weten, de algemeene opmarsch naar het oosten be gonnen om te trachten president Kruger ge vangen te nemen wijl noch de inneming van Bloemfontein, noch die van Pretoria oen einde hebben gemaakt aan den oorlog. Men gelooft, dat, als Kruger maar eerst is ingepikt, dat einde er zal zyn. Intusschen is de opmarsch gevorderd tot Balmoral, de eerste stad in het district Middel burg. De Engelschen, zoo seinde lord Roberts Woensdag van daar, zyn hier gekomen zonder de Boeren te hebben gezien. Dinsdag vielen zy French' ruitery en Hutton's bereden voet volk aan op 10 K.M. ten Z. van BalmoraL Alderson tastte toen met bereden voetvolk den rechtervleugel der Boeren aan, terwyl French een wyde omtrekkende beweging op hun linkervleugel maakte. Toen zy hun terugtocht bedreigd zagen vluchtten de Boeren, achter volgd door French en Hutton. Later zou French op zyn mar8ch in oosteiyke richting weer 2000 Boeren hebben gezien, die zich echter ook nu niet lieten pakken. Over vroegere gebeurtenissen bevatten de bladen iets naders. In de eerste plaats dit, dat het niet commandant Lombard, maar een veldkornet van dien naam geweest is, die op de grens van Swaziland gesneuveld is. Vervolgens iets naders omtrent de nederlaag van generaal Rundie by Retiefnek ten zuiden van Bethlehem. Die nederlaag moet ernstiger geweest zyn dan aanvankeiyk gedacht is. Intusschen twyfelt men er te Londen nog steeds aan, of De Wet deze week inderdaad tweemaal een proviandtrein vermeesterd heeft. Dat er wederom per telegraaf melding wordt gemaakt van veel ziekten en sterfgevallen in het Engelsche leger, is wel een bewys, dat die bezoeking van de Britsche troepen hoe langer zoo meer toeneemt. De correspondent van Reuter te Maseru verneemt, dat nog 800 Vrystaters uit de dis tricten Lady brand, Thabanchu en Wepener by Aasvogelkop in lager zyn en er niet aan denken, zich te onderwerpen. Zy hebben aan niets gebrek dan aan schoenen. Als een staaltje van de nauwkeurigheid, waarmede generaal De Wet ingelicht wordt, vermeldt een correspondent van Laffan, dat kort voor de vermeestering van den trein ten noorden van Kroonstad door de Boeren, een trein met 100,000 pd. st. aan specie naai-hot noorden gezonden werd. De Wet liet twee treinen ongehinderd doorgaan en hield den bedoelden trein aan. Gelukkig voor de Engel schen was, ten gevolge van een ongelukje, de wagen, waarin het geld zich bevond, aan het vorige station afgehaakt. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat generaal Porter, die zyn sleutelbeen gebroken heeft, als brigade-commandant opgevolgd wordt door generaal Gordon, wiens plaats wordt inge nomen door kolonel Little, van het 9de reg. lansiers. Beide brigades staan onder opper bevel van generaal French. Generaal Hamilton heeft, behalve de brigade van Cunningham, een halve brigade Connaughts en Royal Fusieiers onder zyn bevelen. Het Londensche departement van oorlog heeft de verlieslyst, welke te Kaapstad tot 24 Juli loopt, verder gepubliceerd en nader opgegeven als gesneuveld by verschillende gevechten 5, gewond 5 officieren en 16 soldaten, krygsgevangen 2 officieren en 8 soldaten, gestorven aan wonden 5, gestorven aan ziekte 20, waarvan 16 aan ingewandskoorts. De „Daily Mail" verneemt uit Waterval, dat de Boeren weg zyn getrokken uit de nabyheid van die plaats. Zy hebben een aantal van hun landgenooten, die zich hadden overgegeven, medegevoerd. De man van de „Daily Mail" te Pretoria raadt het Engelsche legerbestuur, al het land te verwoesten 80 K.M. aan eiken kant van de verbindingslyn, nu het „goedertieren beleid" een mislukking is gebleken. De Transvaalsche strydmacht is, zegt hy, in de laatste veertien dagen sterk ver meerderd. In het Kaapsche district Glen Grey is de krygswet ingetrokken. Kolonel Schiel had in de „Times" gezien, dat een Franschman op St.-Helena in een brief aan Sir Howard Vincent had verklaard, dat hy (Schiel) ontevreden was over de behandeling, die hy als krygsgevangene op St.-Holena onderging. Schiel spreekt dit nu in een brief aan de „Times" togen. „De behandeling, die do krygsgevangenen en hy van den kant van de militaire bevelhebbers, kolonel Leefe en kolonel Evans, ondervinden, is integendeel zoo vriendelyk en grootmoedig, dat het onbiliyk en ondankbaar zou zyn om een dergolyke bewering niet te logenstraffen." Volgens een telegram aan de „Daily Tele graph" uit Pretoria, zyn de commando's van de Boeren in Transvaal als volgt opgesteld: commandant-generaal Botha staat ten oosten, Viljoen ton zuidoosten, De la Rey ten noorden en een ander commando ten westen van Pretoria. De correspondent van do „Daily Mail" te Rhenoster geeft de volgende beschrijving van de laatste bewegingen van de Vrystaters. De twee De Wetten (Christiaan en Piet) en president Steyn glipten met 1500 man en vier kanonnen in den nacht van den löden te Slabbertsnek door het Engelsche „cordon", De generaals Paget en Broadwood vochten den volgenden dag met een gedeelte van deze strydmacht, zonder uitslag. De brigades bereden infanterie van Broad wood en Ridley begonnen Dinsdagochtend, gesteund door artillerie, de vervolging en zyn sedert druk in de weer geweest. Zy kwamen Donderdagmiddag in aanrakiDg met de achter hoede van de Vrystaters op 22 K.M. ten N. van Lindley en er werd tot het invallen van de duisternis scherp gevochten. De Engelschen drongen 10 K.M. vooruit, maar toen de Engel schen stil hielden om proviand over te laden, ontglipten de Boeren hun weer. De Engelschen vervolgden hen weer den volgenden dag, maar er werden nog slechts losse geweer schoten gelost. De Engelschen stonden Zondag by den spoorweg om proviand in ontvangst te nemen. Te Kaapstad is bericht ontvangen, dat De Wet's strydmacht, die in twee afdeelingen aftrok na het gevecht op den 19den, zich weer by Rhenosterspruit vereenigd heeft. Uit de Zuid-Afrikaansche Mail. De „Standaard" ontleeDt aan een particulier Bchryveü, den 24sten Juni verzonden, het volgende „De landsomstandigheden hier zyn, sedert myn vorig schrijven, niet veel veranderd. De Engelschen bezetten, behalve Johannesburg en Pretoria, ook Potchefstroom, Klerksdorp en Standerton. Een groot deel van het land, en juist dat deel, waarop de vijand het minst prysstelt, is dus in handen der Britten, doch de vraag is nu, of zy in staat zullen zyn te houden wat zy hebben. De groote legermacht van lord Roberts heeft gebrek aan proviani, doordat de toevoer door de gefedereerden wordt afgesneden. Het snelle doortrekken van Roberts kan heel goed zyn val worden. Zyn tocht langs de Oosterlyn vervolgt hy niet. Hy was tot Bronkhorstspruit genaderd, doch trok sedert naar Pretoria terug. By Donkerhoek, tusschen de stations Eerste Fabrieken on Van der Merwe, zyn den vyand zware verliezen toegebracht. Te Pretoria werden 45 by Donkerhoek ge vallen officieren begraven. Na het gevecht vroeg Roberts aan generaal Botha om 5 of 8 dagen wapenstilstand. Botha heeft echter geweigerd, om reden indertyd Cronjé's ver zoek om wapenstilstand van de hand gewe zen werd." Terecht herinnert de „Standaard", dat kort na Pretoria's bezetting lord Roberts naar Bronk horstspruit oprukte en het toen heette, alsof generaal Botha gevraagd zou hebben om een wapenstilstand van 8 of desnoods 5 dagen, om over overgave te kunnen overleggen met president Kruger. Lord Roberts had toon slechts 5 dagen willen toestaan. Men is nu echter beter ingelicht. Van Roberts is het verzoek uitgegaan. Marktberichteu, Leiden, 27 JqIL Ter markt werden heden aan gevoerd: Stieren 63 stuks J 49 a ƒ238. Kalf- en Melkkoeien 132 stuks ƒ110 a ƒ242. Varekoeien 62 stuks ƒ83 a ƒ196. Vette Ossen en Koeien 206 stuks ƒ116 a ƒ251. Graskalveren stuks a Kalveren (yette) 63 stuks 30 a 77.50. Kalveren (magere) 63 stuks 8.a ƒ19. Hamels (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Schapen (vette) 539 stuks ƒ16.— a ƒ27.—Schapen (weide) 347 stuks 10.a ƒ2 1.—. Lammeren (magere) 744 stuks ƒ8.a ƒ14.Varkens (magere) 126 stuks ƒ13.a ƒ15.Varkens tvette) stuks a per KG. Varkens (biggen) 231 stuks ƒ3.60 a 12..Paarden stuks/ a Veulens stuk a Bok of Geit 1 stuks ƒ2.50 a Ter markt aaugevoerd 453 runderen, 116 kal veren, 886 schapen, 744 lammeren, 126 varkens, 231 biggen, paard, veulen, 1 bok of geit Ter wekelyksche Kaasmarkt aangevoerd 102 partyen. Besteed werd voor Goudaohe Kaas van ƒ18.tot ƒ27.50, Derby-Kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas 2doqual. tot Aan de Stadswaag gewogen 102 partyen, 4412 stuks, wegende 28957 KG. Utrecht) 27 Juli. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 140 wagens, te zamon wegende 35000 K.G. Pryzen waren: lste qual. 25.a 27.50, 2do qual. 21.a 24.zwaardere 28 a per 50 kilo. Handel vlug. Haarlem, 26 Juli. Op de Paardenmarkt werden heden 694 Paarden aangebracht. De handel was vrij levendig. De prijzen liepen van 65700. JOell't, 26 Juli. Aan de Stadswaag gewogen623 achtsten en 50 zestienden vaten Boter, wegende te zaraen 12,960 kilogrammen. Prijs 40 a ƒ63 het vierde, ƒ1.a 1.327s het K.G. BUITENLAND. Frankrijk, Max Régis en zyn handlangers, bekend uit de aDti-semietische beweging in Frankryk, zyn te Draguignan vrygesproken. Het feit, waarvoor een kapitein te Epinal tot 60 dagen vestingstraf is veroordeeld, blykt zich als volgt toegedragen te hebben: Den 14den Juli zag hy, dat zyn hospita de vlag had uitgestoken. De kapitein verzocht de driekleur binnen te halen met de woorden: „Neem die lap toch wegl" Toen zyn hospita hem vertelde, dat zy het gedaan had, om hem te pleizieren, antwoordde hy: „"VVat geef ik er om I Ik wil geen feestvieren voor de Repu bliek van Loubet". Deze woorden werden be- leedigend geacht voor den president. Te Parys hebben de werklieden in de ysfabrieken het werk gestaakt wegens.... de warmte. Verschillende cafó's en banket bakkers zitten reeds zonder ys. DuitiMohland, Men verzekert, dat het zenden van soldaten uit Beieren naar China in den Landdag te München aanleiding zal gevon tot levendige opmerkingen. Een aantal Beiersche afgevaar digden beweren, dat de verdragen van 1871 Beieren niet verplichten mee te doen aan verwyderde expedities. In weerwil van de tegenspraak van den minister van oorlog houdt de Beiersche pers vol, dat men met geweld soldaten in het Dultsche expeditie korps heeft ingelyfd. België. Uit Brussel wordt gemeld, dat reeds voor drie millioen geteekend is voor het zenden van 1000 vrywiliigers en eenige mitrailleuses naar China. Generaal Brialmont moet gezegd hebben, dat noch de neutraliteit noch de grondwet zich tegen do deelneming van België verzetten. Oroot»Brltmuii^ Het Hoogerhuis heeft gisteren het wets ontwerp betreffende het verbieden van den uitvoer van wapenen in derde lezing aange nomen. In het Lagerhuis zeide minister Balfour, dat het wetsontwerp houdende verbod tot uitvoer van wapenen en ammunitie, zoowel toepasseiyk is op steenkolen als op andere militaire voorraden. By de indiening der begrooting voor Indië zeide lord Hamilton, de minister voor Indië, dat hy een regeling had getroffen voor do uitgifte van een leening van 3 millioen pond sterling, ter voorziening in de meerdere uit gaven, veroorzaakt door den hongersnood in Indië. Amerika* Aan de „New-York Herald" wordt uit Panama geseind, dat 1500 opstandelingen Vrydag te Corozal by Panama zyn aange- komon. De regeerings troep en rukten op, maar trokken na een gevecht van verscheidene uren terug. Zondag werden de vyandeiykheden heropend met een artilleriegevecht; de beveb hebber van de regeeringstroepen vluchtte daarna met den chef van zyn staf aan boord van het Engelsche oorlogsschip „Leander". De plaatsvervangende gouverneur van Panama heeft nu het bevel over de regeeringstroepen op zich genomen* Intusschen wordt de toestand er, volgens de latere berichten, die op Jamaica ontvangen wor den, niet beter op. De opstandelingen behalen telkens voordeelen, en binnen en buiten de stad Panama wordt gevochten. Engelsche mariniers zijn aan wal gezet om het consulaat te beschermen. Men houdt het er voor, dat de val van Barranquilla, dat belegerd wordt, het sein zal zyn voor den val der regeering van Columbië. Uit Caracas wordt gemeld: De vrede is officieel afgekondigd in de geheele Yenezue- laanscho Republiek. Er is groot vreugdebedry f in de hoofdstad. De politieke gevangenen zyn bevryd. T o 1 c g; r a iei moii, LONDEN, 26 Juli. RO.) Lord Roberts bericht: Generaal Hunter heeft den 23sten de stelling der Boeren op de heuvelen ten zuiden van Bethlehem aangevallen. Na een geheelen dag te hebben gevochten, heeft by oen kopje genomen. Er werd een aanval gedaan op een ander kopje, dat den nek bestreek, maar de aanval werd zeor krachtig weerstaan en slaagde niet. Do lichte infanterie der Hooglanders werd door een zeer hevig vuur genoodzaakt terug te trekken. De Engelsche verliezen bedragen ongeveer 60 man. Generaal Hunter heeft den 24sten een vallei achter den nek bezet en den 26sten beeft de vyand zyn stelling ontruimd. MASERU, 26 Juli. (B. O.) Generaal Rundie rukte togen de Boeren op en nam Commando- nek. De Boeren trekken terug op Fouriesberg. De Engelschen volgen hen om hen te omsin gelen. Onder de Engelsche troepen komen veel gevallen van koorts en tal van sterfge vallen voor. BALMORAL, 26 Juli RO.) Op zyn marsch in oostelyke richting trof generaal French ten zuidoosten van Balmoral twee duizend Boeren aan, die echter by zyn nadering vluchtten. De Boeren zeggen, dat zy voornemens zyn den guerilla-oorlog voort te zetten tot de presidentsverkiezing in Amerika heeft plaats gehad, aangezien hun interventie van de Ver- eenigde Staten is toegezegd zoo de demo craten de zege behalen. KAAPSTAD, 26 Juli(B. 0.) Het regeerings- ontworp ter berechting van de rebellen door byzondere rechtbanken is by het Huis van Afgevaardigden ingediend. By de stemming over de correspondentie over de toepassing van de krygswetten stem den 45 leden vóór en 41 tegen de regeering. De ex-premier Schreiner, de vroegere Staats- procureur Solomon en nog drie Hollandsche leden stemden met de meerderheid. De onlusten in China* LONDEN, 27 Juli. (R. 0.) De „Daily Graphic" verneemt, dat de Chineesche gezant aan het ministerie van buitenlandsche zaken den 21aten een lang telegram overhandigde, dat van den keizer van China heette te komen en waarin de tusschenkomst van Engeland wordt ingeroepen. De nota was geiyk aan die, welke aan het Amerikaanscho en aan het Fransche gouver nement werd gericht. De regeering beeft nog niet geantwoord. Hot blad verneemt, dat de verzoenende houding van de Yereenigde Staten in de verantwoordelyke kringen hier meer byval vindt, dan de strenge maatregelen, welke de Duitsche regeering wil nemen. BRUSSEL, 26 Juli. (R. 0.) De minister van buitenlandsche zaken deelt een depeche mede van den Belgischen consul te Shanghai. Deze meldt: De Engelsche consul te Tientsin ontving Zaterdag een telegram van den Engelschen gozant te Peking van 4 Juli, waarin deze om hulp vraagt. Er waren nog levensmiddelen voor twee wekenhot aantal dooden was 44, dat der gewonden 88. Het zou onmogeiyk zyn het langer vol te houden als er niet spoe dig hulp kwam. Li-Hung-Chang had gezegd, dat hy overtuigd was, dat de gezanten nog in leven waren. LONDEN. 26 Juli. (R. 0.) In het Lagerhuis zeide St.-John Brodrick, dat er geen verder officieel nieuws was uit China. SHANGHAI, 26 Juli. (R. O.) Admiraal Seymour is hier aangekomen. Er wordt gemeld, dat de oorlogsschepen „Centurion", „Undaunted" en „Dido" te Woosung zyn. De volgende oorlogsschepen bevinden zich te Shanghai: de Engelsche „Daphne", „Alacrity", „Hart" en „Woodcock"; het Amerikaansche „Castine"; het Hollandsche „Holland"; het Fransche „Surprise" en de Japan8che „Takao" en „Akaji". BRUSSEL, 27 Juli. (R. O.) De minister van buitenlandsche zaken maakt een telegram bekend uit Tientsin van den heer Ketels, vice-consul van België, verzonden van Tsjifoe den 20sten en van Shanghai don 27sten dezer en inhoudende, dat de Engelsche gezant den 4den dezer aan de consuls schreef, dat zy verplicht waren paardevleesch te eten en nog altyd weerstand konden bieden; alsmede, dat een bediende van den Duitschen gezant den 9den Peking verliet, die zegt, dat de Engelsche legatie alleen des nachts wordt aangevallen en dat er reden is te meenen, dat de gezanten te Peking nog weerstand zouden kunnen bieden, indien zy munitie genoeg haddon. TIENTSIN, 24 Juli WolffbureauHeden kwam een den löden dezer uit Peking ver trokken bode by een tolbeambte alhier mede- deelen, dat de soldaten van prins Tsching tegen de troepen van generaal Tung hadden gestreden en de nederlaag geleden hadden, alsmede, dat de vreemdelingen zich verdedigden in de noordeiyko kathedraal in de nabyheid van hot verboden stadsgedeelte. LONDEN, 27 Juli (R. O.) Decorrespondent van de „Daily Mail" te Shanghai seint van Macdonald in Peking een van den 6den ge dateerd scbryven ontvangen te hebben. Daarin zegt Macdonald, dat de vreemdelingen geen hulp ontvangen van de autoriteiten en dat, dank zy de lafhartigheid der Chineezen, nog drie gezantschapsgebouwen gespaard zyn. Men hoopt het daarin nog veertien dagen uit te houden. Indien men evenwel in het nauw gebracht mocht worden, zal dit niet meer dan hoogstens vier dagen het geval zyn. Voortdurend wordt met granaten geschoten. LEIDEN, 27 Juli. Thermometerslandgisteravond «.n S uren IS0 C. 64.4° Fabr.hoiL, hedemn j. :i .jui 6 uren 18^ U. 64.43 F., 'smiüj^s urn 12 uren 23.5° C. 74.3° F., 'snam.Jdags om 4 uren 23.5' C. 74.3° F. Onze vroegere stadgenoot, do heer J. Zuurdeeg, slaagde gisteren voor de hoofd akte en werd tegelykortyd te Rotterdam als onderwyzer benoemd. Dr. Metz van de tweede Nederl. ambu-1 lance kan binnen eenige dagen uit Zuid- Afrika m Nederland worden terugverwachte Dr. Metz is verbonden aan het Gemeente Ziekenhuis te Rotterdam. Het stoomschip „Oen gar an", van Rotter- dam naar Java, vertrok 20 Juli van Marseille; de „Dean" (Kou. W.-L Maildienst), van Para-; manbo naar Amsterdam, vertrok 2G Juli van, Havredo „Prinses Sophie", van Arasterdam naar Batavia, arriveerde 27 Juli te Padang; de „Solo" arriveerde 27 Juli van Batavia te Rotterdam. De p o 81 aan do Boompjes te Rotterdam, door de mariniers tydens do staking betrokken, is nu ook opgeheven. Dit detacüe- ment mariniers is naar Willemsoord torug- gekeerd. Do hulpstoker L. K., op do stoom boot „Paul van Ylissingen", van Rotterdam naar Deventer, is ten gevolge van do hitte overleden. Door de groote hitte is de boerenarbeider G., te 's-Gravenzando, op het land bezweken. Hy laat een vrouw met negen kinderen achter. Te Vlachtwedde (Gr.) zyn de veldarbeiders H. Rentema en H. Wilts aau zonnesteek overleden. Te Dussen (Noord-Brabant) is oen kiöd door de hitte bevangen en gestorven. Ook Woensdag zyn weder oen vyf-tal per- 1 6onen te Parys het slachtoffer geworden van de warmte, doordien zy door zonnesteken - getroffen werden. Twee hunner stierven onmiddellyk. Te Sons-le-Saunier werd een generaal Revin, die de daar ter plaatse gestation- neerde 25ste brigade infanterie commandeerde, gedurende de manoeuvres aan het hoofd zynor troepen eveneens door een zonnesteok ge-1 troffen. Onmiddelyk werd hy opgenomen en naar zyn woning heengebracht. Buiten eenige verwondingen aan het hoofd, bleek hy door een val van zyn paard ook een zyner polsen bezeerd te hebben. Een der leden v a n LI o yds over handigde gisteren kapitein Engelhart van de „Kaiser Wilhelm der Grosse" te Southampton de Lloyds-medaille, wegens het in veiligheid brengen van zyn schip tydens den brand te Hoboken. Tevens werd hem een prachtig uurwerk overhandigd vanwege de assura deuren. Ambtenaren der N.-Z.-A. S.-ML Uit Apeldoorn wordt aan het „N. v. d. D." geseind: De „Arundle Castle" zal vermoedelyk eerst in het begin der volgende maand aan- komen, doch het is nog onzeker of dit te Vlissingen zal zyn. Om opstopping te voorkomen, wordt aan- geraden de verwanten niet af te halen. Aan boord is mede de heer Yan Stipriaan' Luïscius, een der hoofden van de Spoorweg-/ Maatschappy. De belangen aldaar zyn thans opgedragen aan jhr. Yan Kretschmar van» Veen, directeur. De repatriëerenden worden door de Engel schen vervangen door Canadeesche en Austra lische vakmannen. De Schutterij-quaestie te Rotterdam* Naar de „Maasb." nader verneemt, beroepen de officieren zich in hun adres aan den' burgemeester op de Schuttery wet. Volgons den considerans dier wet zyn „de schuttery en opgericht tot behoud der inwendige rust" en in verband hiermede wordt in art. 184 der Gemeentewet de schutterij het eerst genoemd, wier hulp door den burgemeester het eerst kan worden gevorderd, in geval van op roerige beweging, van samenscholing of andere stoornis der openbare orde. Nu de burgemeester in plaats van de schuttery de hulp heeft ingeroepen der mili taire macht, achten de schuttery-officieren,' dat in stryd met de wet is gehandeld. en van andere voor het Leidsch Dagblad be-x stemde stukken wordt beleefd verzocht de' kopy daarvan slechts op één zyde van het papier te schryven, en niet ter weerszyden,' niet tegen elkaar. Ook is het wenscheiyk, dat vooral do namen zeer duidelijk worden geschreven. Beide maatregelen zyn in het belang van spoed en juistheid. Op 12 Aug. e. k. hopen Mynheer en Mevrouw J. NIERSTRASZ— Gbbard te Leiderdorp hun 25-jarige Eclitverecniging to gedenken. Bezoeken worden afgewacht bij voor keur op MaandagDinsdag en Vrijdag den 6den, 7den en lOden Augustus. 6340 7 Ondertrouwd JOH. VAN ROOYEN en 6337 6 B. GRIMBERGEN. Leiden, a-msterdam, 26 Juli 1900. De Heer en Mevrouw Jhr. M. YAN DEN BRANDELER-Klom geven kennis van de geboorte van een Zoon. Maassluis, 25 Juli 1900. 6323 4 Geboren: PIJETER JOniNNES, Zoon van: 6335 8 W. F. CRAMA on J. CRAMA -Favier. Utrecht, 26 Juli 1900. (Hagelstraat 18.) J Algemeene kennisgeving 22 cS m •3P' CÖ <3P

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3