Beurs vau Amsterdam. aldus medewerkte tot verontreiniging van de 'Haagsche binnenwateren. De havenmeester, die het proces-verbaal opmaakte, deelde mede, dat dit de gewoonte schynt te zyn van der- gelijke schippers en dat hy zelfs eens bevonden had, dat in oen der grachten het vuil M. boven de watervlakte uitstak. De locaaltrein Scheveningen Rotterdam van de ET. IJ.-S.-M. is gisteravond, uit Scheveningen komende, by de Laan van Meerder voort te 's Gravenhage tegen een stilstaande stoomtram gereden, waardoor het achterbalkon van die tram geheel is ingedrukt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats; Den 17den Juli, des namiddags ,te vier uren ongeveer, werden uit perceel Koordeinde 58 te 's-G-ravenhage door insluiping ontvreemd 13 gouden heeren- en dameehor loges, 1 zilveren dames-armband, met goud gemonteerd, 2 gouden heeren-vestkettingen met ring en musqueton, 5 gouden dames hor Jogekettingen, alles nieuw. De commissaris van politie der 1ste afd. te 's-Gravenhage verzoekt van deze voorwerpen de opsporing, inbeslagneming en aanhouding van den dader. Door een persoon, zich noemende Küne- meyer en die opgaf te Nijmegen te wonen en te logeeren in het hotel „Toelast", te 's-Gravenhage, ongeveer 20 jaren, klein, met •zwart haar en gok leed met zwart kamgaren jacquet-kostuum en stroohoed, werd op 25 Juni 11. van den rijwielhandelaar Robbe, aldaar, gehuurd een rijwiel, dat hij tot heden niet teruggebracht heeft. Bij informatie bleek, 'dat iemand van don opgegeven naam niet in liet hotel „Toelast" logeerde of had gelogeerd, weshalve het vermoeden ontstond, dat bedoeld [rijwiel door den huurder werd verduisterd. De commissaris van politie der 4de afd. te 's-Gravenhage verzoekt opsporing, aanhou ding en voor-hem-gqleiding van J. H., on geveer 21 jaren, laatst wonende te 's-Gra venhage, thans zwervende. Hü wordt ver dicht ten nadeele van de snelwitterij van 'den heer H., te Rotterdam, in wiens dienst hy was, zich te hebben schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte. De commissaris van politie te Helder ver zoekt opsporing en aanhouding van O. M. Klasing, 24 jaren, lsten luitenant-kwartier meester der mariniers, 13 Juli jl. te Amster dam gezien in het cafó „Polen", vermoedelijk in gezelschap van den luitenant van hetO.-I. leger J. en een gewezen adj.-administratour JL Hij is van verlof achtergebleven en wordt verdacht van verduistering. Hot cassatieberoep van de we- iuwe Sörensen, wegens de bekende vergifti ging te Rotterdam veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf, zal Vrijdag 3 Augustus a. s. voor den Hoogen Raad behandeld worden. In het Ziekenhuis te Rotterdam Is gisteravond opgenomen de 20 jarige stoker Joseph Koruöl, die op het Fransche stoom schip „Wandriele", staande achter de vuren, getroffen werd door de vlammen, die uit den oven sloegen en waardoor hij deerlijke brand wonden bekwam. In den gisteren door de Woer- jensche Wielerclub „De Struisvogel" gehouden wegwedstrijd word de 6-kilömeter-wedstryd gewonnen door Jan Mulder, 2de W. Mulder, beiden van Woerden; 3de A. Bax en 4de G. Strucb, beiden van Arnhem. Voor de rechtbank te Haarlem stond gisteren terecht de hoofdopzichter der gemeenteremiging aldaar, J. Verkoren. Bij dagvaarding was hem ten laste gelogd, dat hy in zyn quahteit van hoofdopzichter der reiniging verschillende sommen geld heeft joek gebracht. Do navolgende getuigen waren gedagvaard Jhr. mr. F. K. Van Ötyrum, voorzitter der commissie van enquête; J. De Breuk, wet houder, chef der reiniging; F. Rones, belt opzichter; J. P. v. d. Eykhoff, boekhouder; G. Warmerdam, to Hillegom; H. Cornelisse, te Haarlem; J. Laras, te Oude-Wetering; G. Boosman, te DrachtenJ. v. Delden, to Vaasson J. Prins, to Rynsburg, schippers; G. P. J. Beccari, aannemer. Het getuigenverhoor in aanmerking ge nomen, noemde het O. M. dezo zaak in Haarlem een cause cólèbre, en vroeg schuldigverklaring en veroordeeling tot 3 jaar gevangenisstraf. Na breedvoerig op de goede hoedanigheden van beklaagde te hebben gowezen, vroeg do verdediger mr. H. Ph. 't Hooft een zacht oordeel van de rechtbank, riep haar clementio in en vroeg aftrek der preventieve hechtenis. Bekl. erkende hot hem ten laste gelegde. Door achteruitgang kwam hy tot het misöryf, de wethouder stelde te veel vertrouwen in hem. Op dit punt zeide hy schuld te hebben, op andere punten trachtte hy steeds den dienst zoo goedkoop mogeiyk te maken. Hoewel bekl eorst het voornemen had zich van het leven te berooven, had hy den zedelyken moed te biyven voortloven. Mot .levendige kleuren schetste pl. wat bekl. heeft mooten lyden, en hoe hy by don rechter commissaris heeft meegewerkt. Bekl is geen schavuit en verdient geen 3 jaar. Do schade is 3200; over 16 jaar is dat zooveel niot. Met het oog op enkele gelden, die nog aan Verkoren moeten worden uitbe taald, toonde pl aan, dat de geheelo schado maar f 1000 is. Hy was al aan hot inhalen. Had hy tyd gehad, dan had hy het geheel gedaan. Ver- koren's y ver was steeds te roemen. Hy smeekte aan pl. mot tranen in de oogen niets van den heer De Breuk te zeggen. Beklaagde toonde zich zeer aangodaan. De uitspraak is bepaald op 24 Juli a. s. De luitenant der genie Hoekstrah was gewoon met zyn rywiel van Zand voort naar Haarlem v. v. te gaan. Op zekeren dag schoot de heer Posthuma zyn hond, die vrij rond liep, dood, en de eigenaar deed daarvan aangifte by de bevoegde macht, met het gevolg, dat gisteren deze zaak voor de Haar- lemsche rechtbank werd behandeld. Het bleek, dat do hond liep op jachtveld van den heer Posthuma, waar hy kippen joeg van nesten met fazanteneierendaardoor meende de heer Posthuma gerechtigd te zyn den hond te dooden. De subst.-officier van justitie, van oordeel, dat hier opzettelyk en wederrechtelyk be schadiging van eens anders eigendom had plaats gehad, eischte 300 boete, subs. 60 dagen hechtenis. Als verdediger van beklaagde trad op mr. Van Meurs, die de daad van beklaagdo trachtte te rechtvaardigen en den luitenant als den schuldige beschouwde door-het niet vasthouden van zyn hond. Uitspraak 24 dezer. Woensdagavond om negen uren had op den Mauritsweg te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats met de stoomtram. Toen een stoomtram van Rotterdam naar Schiedam vertrok en met snelle vaart door de bocht van de Van-Oldenbarneveldt-straat reed, passeerde juist een bestelwagen van de Zwitsersche wasch- en strykinrichting, direc teur de heer v. <4 Schalk te Ryswyk. De locomotief reed dwars in den wagen, zoodat de groote seinlantaarn geheel naar binnen drong. De koetsier L. v. d. Ryst, 24 jaar, wonende te Voorburg, en diens knecht werden van den bok geslingerd, waarby de koetsier inwendige kneuzingen bekwam. De beide paarden sloegen op hol, doch werden nog op den Mauritsweg door een huurkoetsier, zekeren S. v. Evelmgen, gegrepen. Een paard was mede gewond. De wagen is zwaar beschadigd, terwyl de stoomtram niet derailleerde. De gekwetste is naar het ziekenhuis over gebracht. Voor het gerechtshof te Amster dam diende gisteren in hoogor beroep de zaak tegen J. HeDgst, typograaf. Daar beklaagde niet aanwezig was, werd verstek tegen hem verleend. Hengst was door de 5de kamer van de rechtbank aldaar veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, wegens mishandeling van den corrector Melai, in de 2de Oo6terparkstraat op den 9den Mei, tydens den stakingstyd dus. De procureur-generaal mr. Kist vond deze zware straf zeer gemotiveerd, èn omdat de mishandeling ernstig en vooruit beraamd was, èn om een les te geven aan hen, die arbei ders, zoogenaamde „onderkruipers", niet willen respecteeren. Hot O. M. ^eischte bevestiging van het von nis. Uitspraak 25 Juli. In het ziekenhuis te Rotter- dam is overleden de 53-jarige verversknecht P. Wittebol, die 21 Juni op de Vredenoordkade nit een zoldorraam op straat was gevallen en daarby den schedel brak. Schilderyen-fabrieken. Dezer dagen waarschuwde de „Amh. Crt.": „Laten de liefhebbers van schilderyen op hun hoede zyn, dat zy niet het slachtoffer worden van het bedrog, dat in den laatsten tyd in ons land met schilderyen wordt ge pleegd. Er schynt namelyk ergens een fabriek te zyn, waar men stukken van onze groote meesters maakt. Zoo zyn er in de laatste weken verscheiden valsche Mesdag's in omloop gebracht. Een dame, zoo wordt gezegd, wil wegens geldgebrek haar Mesdag verkoopen voor eeD spotprys, een ander wil voor de opbrengst van het schildery een rywiel koopen en zoo gaat het door. Sommige menschen en dit pleit niet voor hun verstand der schil derkunst, want de nagemaakte stukken zyn gewoonweg afschuwelyk meenen, dat zy voor een spotprysje een doek van een grooten meester zyn machtig geworden, maar in werkelykheid zyn ze in het bezit gekomen van een nietswaardig lor." En nu waarschuwt het „Haagsche Dagblad" „In een van de kunsthandels in Den Haag is dezer dagen een valsche Mauve ontdekt, een met den naam Mauve valschelyk getee- kend stuk. De kunsthandelaar, die er in was geloopen, heeft zich tegen schade gevry waard, vermoedelyk door den Mauve-fabrikant, die in den omtrek van Arnhem verblyf moet houden, met openbaarmaking en vervolging te drei gen. Daar echter uit denzelfden hoek meer Mauvo's waren aangeboden, zy men voor bedrog van dien aard op zyn hoede." Gisteren passeerden aan het station te Roosendaal een tweetal kleine negers, die een ieders aandacht trokken. Do eene was 23, de andere 18 jaar oud. Hun grootte bedroeg niet meer dan een halven meter. Te Wageningen is Woensdag een driejarig meisje van E. door een zwaar be laden wagen overreden. Do kleine wilde haastig den weg oversteken, toen het wagen rad haar raakto. Zy was onmiddellyk dood. To Hebelermeer, even over de grenzen, by Nieuw-Schooneboek (Dr.), heeft men by het turfgraven op een diepte van on geveer 3 meter het volkomen gave lyk van een mensch opgedolven. De kleur der huid was nog natuurlijk, doch veranderde spoedig onder den invloed van licht en lucht. Zelfs de kloeding kon men nog duideiyk onderscheiden. Men heeft nog niet kunnen onderzoeken hoeveel eeuwen dit lichaam onder de dikke, bederfworende veenlaag kan hebben gelegen. Te Hoorn is de 2 9-jarige koper- slager B. M. op noodlottige wy-ze om het leven gekomen. Met anderen bezig zynde met het neerlaten van een zwaren yzeren bak, schynt aan de toestellen iets gehaperd te hebben, althans plotseling schoot de bak naar beneden, terwyl M. zich daaronder bevond. De gevolgen waren verschrikkeiyk. Het hoofd werd als het ware verpletterd, zoodat het gelaat byna niet te herkennen was. M. was een oppassend werkman en stond op het punt van te trouwen. De justitie stelt oen onder zoek in. To De Lutte (Ov.)isde 26-jarigo L. Hazeroth, boekhouder eener margarine- fabriek, die met drie anderen in den Dinkel ging baden, in een draaikolk geraakt en, niettegenstaande alle moeite om hom te redden, verdronken. De 19-jarige bakkersknecht J. R., te Apeldoorn, is by het baden in het Kanaal aldaar verdronken; hy kon niet zwemmen en verdween in de diepte vóór men hem kon helpen. Een half uur later werd zyn lyk opgehaald; pogingen om de levensgeesten wederom op te wekken mochten niet meer baten. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren; het lyk is daarna naar het Ziekenhuis vervoerd. De overledene, wiens ouders in Almkerk wonen, was een flinke, degelyke jongen en stond by zyn patroon hoog aangeschreven. De Grand Prix du Roi, die Zondag 22 Juli te Brussel verreden wordt, zal door Z. M. Leopold, die een prachtig kunstvoorwerp daarvoor heeft uitgeloofd, bygewoond worden. Als zekere deelnemers worden genoemd Hcnri Meyers, Protin, Jacquelin, Grogna, Broka, Van den Bom, Deleu, enz. (Ebl.) Een hevige brand verwoestte eergisteren in den namiddag een wjjngeest- fabriek te Saint-Denis. De brand ontstond .doordat een werkman door onvoorzichtigheid een brandende sigaret in een vat, gevuld met alcohol, liet vallen. De vloeistof vlamde dadeiyk en deelde het vuur mee aan de in de naby- heid staande vaten. Niettegenstaande blus- schingsmateriaal spoedig aanwezig was, bleven van de groote fabriek niets dan de muren staan. Een beddenfabriek, die in de buurt stond, vatte eveneens vlam. Na twee uur werken was het vuur gebluscht. De schade bedraagt ongeveer 140,000 franken. Drie werklieden raakten zwaar gewond. De pier van Queenborough is gisteravond afgebrand. Passagiers en post werden ten gevolge daarvan met expres- vervoer via Port Victoria naar Vlissingen gebracht. De Londensche correspondent van de „N. R. C." seint nader: Een geweldige brand brak te Queenboro uit in het havenstation, waar de schepen van de Maatschappy „Zeeland" aanleggen. Ondanks hulp van de vloot en het garnizoen van Sheerness, breidden de vlammen zich over alle gebouwen van het havenstation uit, en alle brandden af. De schade wordt geschat op 50,000 pd. st. De booten van de „Zeeland" zyn niet beschadigd. De dienst wordt waar- schynlyk naar Dover verlegd. Te Frankfort, in Kentucky, had een pas aangesteld betaalmeester zyn ambt aanvaard. Toen hy echter de brandkast, waarin het geld en de Staatspapieren geborgen waren, wilde openen, bleek het, dat niemand meer de combinatie van de veiligheidssloten kende. Drie dagen deden eenige slotenmakers tever geefs moeite om haar te openen en reeds wilde men geweld gebruiken, toen men op de gedachte kwam zich tot den bestuurder van de gevangenis te wenden. Deze stuurde een gevangene, een beruchten brandkasten- openbreker, die op heoterdaad was betrapt, toen hy bezig was in een Bank zyn bedrijf uit te oefenon. En dezen gelukte het werk na korten tijd. Uit vrees voor een ongewenscht bezoek van dezen boef, die spoedig vry komt, zal nu het gebouw zorgvuldig bewaakt worden. Zaterdagmorgen is do Belgische minister van spoorwegen aan het Noorder station gekomen en heeft er, na een kort gesprek met eenige beambten, plaats genomen op de locomotief van een trein naarKortryk. Hij hanteerde de machine, deed de stoom fluit worken en lette op de signalen voor het vertragen of het stilhouden van den trein en deze kwam op het reglementaire uur te Kortryk aan. De heer Liebaert overhandigde by het afstappen een goeden drinkpenning aan den machinist. Een ïykBtoet reed te Cuesmee in Henegouwen naar de kerk. Iemand ziende, dat een kar in den weg stond, nam het paard by den teugel om plaats te maken, doch zonder hot te weten wierp hy zoo zyn eigen zoontje om, zoodat het kind onder een der wielen viel en op slag dood bleef. Men herinnert zich hoe onlangs te Parys een aantal personen ziek werden na het gebruik van bedorven vloesch, afkom stig van écn slager, en hoe één hunner reeds gestorven was. Thans is eon tweede bezweken, een meisje van negentien jaar; en van nog drie anderen wordt de toestand be- denkelyk geacht. Zondag zyn te Parya twee per sonen aangehouden, die electrische batteryen en andere toestellen hadden gestolen uit een depot. Eén hunner werd daarby zulk een schok toegebracht door den stroom, waaraan hy zich onvoorzichtig had blootgesteld, dat men een uur noodig had om hem by te brengen. Te Asnières is eengepension- neerd luitenant-kolonel Périssé 's ochtends dood in zyn bed gevonden. Hy had de gaslamp, waarby hy gewoon was te werken, den avond te voren afgedraaid, maar verzuimd ook do kraan te sluiten, waar de gomelastieken slang op de metalen gasbuis sloot. Door een onver klaarde oorzaak nu moet die slang in den nacht losgeraakt zyn, zoodat het gas de kamer vervulde en hem deed stikken. Van alle deelen dor wereld komen berichten van groote hitte. Te Londen hebben Dinsdag niet minder dan 300 menschen, ten gevolge van de warmte, het bewustzyn verloren. Meer dan 200 gevallen van zonne steek werden dan ook in de gasthuizen be handeld. De warmte heeft Dinsdag te Parys ver scheidene slachtoffers geëischtde heer David Lebrun bleef plotseling dood, toen hy de rue de Grenelle inging. Een aardewerker, Charles Morelli, is eveneens in de rue du Fauburg Saint-Antoine, ten gevolge van een congestie, dood gebleven. Do heer Lazare Felsemberg werd, terwyl hy de place Saint-Augustin overstak, door een zonnesteek getroffenin een apotheek binnen gebracht, blies hy den laatsten adem uit. Te "Weenen en te Berlyn steeg de thermo meter eveneens boven het gemiddelde. Ook te Nieuw-York was het Maandag zeer heet, zelfs in den nacht werd het nauwelyks koeler. De thermometer stond er 105° in de schaduw. Veel gevallen van zonnesteek en be roerte hadden er plaats. Daar ter stede gaf de warmte aanleiding tot een zelfmoord. Voor trams en ry tuigen vielen de paarden by dozynen dood neder. In de hotels weigerden de koks te werken en een aantal menschen zyn ook aldaar met zonnesteek in de gast huizen gebracht. De politie heeft haar handen vol met het afmaken van dolle honden. Duizenden arme menschen sliepen 's nachts op de daken van huurkazernes, anderen kampeerden op de havenhoofden. Een sensatie- lievend blad heeft de hulp ingeroepen van een regenmaker, prof. Bishop. Deze heeft vier-en- twintig bommen laten ontploffen op het dak van het gebouw van de courant en zeide er voor in te staan, dat er gisteravond regen zou vallen. Volgons de laatste berichten is bet te Lon den en te Parys wat koeler geworden. De directie van een der Beriynsche omni- busmaatschappyen is op het goede denk beeld gekomen den paarden natte doeken op het hoofd te leggen. Aan elk der eindpun ten worden deze doeken verfrisebt. De warmte heeft to Parys gisteren opnieuw twee slachtoffers geëischt. Een voerman, werkzaam by een aannemer, viel van de rue Saint Sabin, door een toeval getroffen, neer. In een apotheek binnengebracht, stiorf hy. Het andere slachtoffer is een grysaard, die, gezeten op een stoel In den tuin van het Palais Royal, plotseling inoenzonk. Hy had opgehouden te leven. 20 Joh 1900. i>ct Ned. Cert. Hat. Sdmld 2^ Obligation3 Hongdïjjo, Leen. mZiivoi 1839 Oo6tcnx. Rsnto i;t Pap. Mei/Nov. JanjJoli 5 Port, O. B. 1B&&8A met Ticket 8 dito dito 18SS^ö9 dito dito 1890. 4 dito dito Tabakaleening. Koaland BiaounL 189-i i 1831 Rb. 625 4 18C7/69 100 i 1S&9 Rb. 625,2de sorie Gaoal. 4 60 Emiasio 1891 Rb. 025 I Spanje, ObL P-rp. Schold 4 Turkijo Obl. Geprivll A gecoavortoerde serie D C. Mexico, Bine. AlloaLarc 2c eer. 5 Brazilië, 1889 4 funding Loening 1898 5 Colombia 100-500 Venezuela, ObL looi 100 4 .«O 4 Poruv, Corp. Obl.0 Cert v.pxet Aand. Italiö, ObL Zoid-ltaL Spoor 8 SpwAecn. 1887/89 sec. A-B 3 Portugal, Boira Baixa 3 Rutland, ObL Wladik. 1896,93 4 Rjasan-TTr. R. 625 4 1S884 Aand. N. Air. HandalBtaroenig. 9 Cult. Mjj. Vorstenland. a f Kon. Petroloombronoen D Dardtschc Petroleum Gewone Aand. Schibajeff Aand. Sumatra Palombang. Moeara Bnim Ned. Handol-Mjj. Rescontro N. W. 4c. Pac. Hyp.-B. Scbuldbr. Incomebonda MaxweU Aand. HolL Uzeren Spoorweg My. tot BxpL v. Staatspw. ObL Ned. Contc. Sp. f 1000 S Aand. N. Zuid-Air. Spoor 6 ObL - 1899 4 ObL Boxtel-Wezel 1867/80 gost *,and Amerikaanecho Vaart Botterd. Lloyd Amerika, Aand. Atchison Topeka P*e*- Oblig. AdjdL Den v. Rio Grande a Flor. Ctr. 4c Pcnina St. Louis San Fr.gew. A. ,2epr.A. Aand. Miaa. Kansas Tqiu ObL lohyp. 4 V-riA Spoor Aand. 2e prof. A. Ontario Western Aand. Korf- Woat. C.v. Aand. Booth. Pao. CL Ge w. Aand. 9 „4 pCt GoudL Union Pao. Cert. v. Aand. p prof. Aand. W. N.-Y. 4c P. afg. C.T. A. 9 Incomeb. Wabsah Sp, 0. v. pref. A. Kan dub City Sub. Belt Oer N. M. Pittab. Gulf Sharoe. Pittab. Gulf prof. A. leiL O.S Hongarije, Tbcisa-Lotan. 4 Turkije, Spoorw.-Lokm3 Spanje, Madxid-Loten3 Fr. Deli Tabak M^.Aand. Deli-Coltuur-Maatacbappy Cert. v. AnncL Arondzburg. Aandeelen Sen om bah Aandeelen Rotterdam-Deli Ned.-Ind. Mijnbouw-My. 80. Oostenrijk, Papior f 20.77,4 dito Zilver f Franscho f Divorso Ryksmark f— Zilveren Roebels L25 dito In Gouden Roebola Prolongatie 34 pCt. koon. 784 904 83 80%) 804 22% 324 27 934 62% 94 984 94 944 68 90% 22% 38% 64 864 13 264 264 664 104 66 644 61 944 844 944 944 1104 63 239 120 1674 64 1624 148 914 7 1094 117 é64 1784 92 884 994 1224 26% 714 99 10% 104 34 4 104 904 674 114 174 204 344 334 794 684 744 14 93 31 19 20 164 374 724 1164 77 201 78 904 804 804 224 324 944 614 94 964 674 384 864 26% 104 65% 63% 2364 1204 65 162 1484 117 92 254 71 18% 104 104 10% 90 •7 114 174 204 344 324 784 -67% 164 374 724 116 37 77 Russen tl.8»X Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Bevallen: A. Idenburg gob. Pik D. C. Henry geb. Srjpestyn D. A. öluimer geb. Bardelmeijer D. E. De Kwaasteniet geb. v. d. Neat D. ALFEN. Üvorleden: W. Van Dijk D. Ij. BODEGRAVEN. Bevallen: A. C. Van Dommelen geb. Kortenoeven D. C. Ten Brink geb. Koopman D. Overleden: C. J. Van Dam 20 i. J. H. Spoel 6 j. J- A. Kuijf 6 m. C. Leliveld, wed. von T. J. Freericks, 68 j. Gehuwd: P. J. Menningh jm. 37 j. en M. E. ^BOS^KOO'P.1 i e v a 11 e n: W. Slootjes geb. Verheul Z. N. Overduin geb. Ravensberg Z. M. G. Keunzer geb. Gijfelinck Z. Overleden: A. Buurman 6 m. Gehuwd: G. Klaverveld 26 j. en K. L. Smits 24 j. C. Vau Eijk 27 j. en C. A. De Jeu 23 j. KOUDEKERK. Bevallen: A. Van Leeuwen geb. Visser Z. NIEUWKOOP. Overleden: A.FokkerZ. 14d. OUDSHOORN. Bevallen: M. Spijker geb. v. Laar Z. Overleden: H. W. J. v. d. Velden Z. 3 m.— L. Oling, huisvr. van J. D. Wysman 74 j. K. Vonk 4 m. REEUWUK. Bevallen: S. Schalkwijk geb. Velthuis Z. Overleden? C. v. d. Heijden 4 m. TER-AAR. Bevallen: H. Ambagtsheer geb. Jansen Z. M. Kalshoven geb. Do Bleker Z. en D. A. Van Voen geb. Van der Meer Z. M. Booxe geb. Verlaan D. Overleden: H. Wgnfort, echtg. van A. Hoogervorst, 64 j. SASSENHEIM. Geboren: Jeroen Leonardus Jacobus, Z. van G. v. Nobelen en E. Koelewyn. Leonardos Antonius, Z. van P. G. Noordenneer en J. B. Kemper. Hendrik Abraham, Z. van P. v. Zonneveld en J. Moolenaar. Bart ha Dirkma, D. van D. J. De Zwart en J. Steenvoorden. Ondertrouwd: J. Kortekaas wed. 32 j. en L, v. Munster wed. 32 j. STOMP WIJK. Ondertrouwd: J. P. Kneyber jm. 30 j. en A. C. Disseldorp jd. 23 i. Bevallen: P. J. Kokshoorn geb. Hooymans D. H. C. Onderwater geb. v. d. Meulen Z. Hi W. Scheepmaker geb. Kouwets D. Overleden: M. Van Aphen V. 76 j., echtg. van T. Bentvelzen. H. Smite M. 63 j., echtg. van W. v. d. Meulen. VEUR. Overleden: M. Van Benten jd. 23j. ZWAMMERDAM. Bevallen: M. Koomans geb. Hoogondoorn D. E. Klever gob. Neleman L). F. Van den Bosch geb. De Groot D. A. v. Aalst geb. Qualm Z. Overleden: C. Van der Tier D. 4 m. Kerkelijke Berichtom Oud e-W e t e r i n gRem. Gem. Zondag- voorm. te tien uren, ds. L. R. Oldeman, van Gouda. "Woubrugge: Ned.-Herv. Kerk. Zondag- voorm. te halftien en 's avonds te halfzeven, ds. M. J. Sanders, pred. te Maarsen. Katwyk aan den R(jn: Ned.-Hen, Kerk. Zondagvoorm. te halftien, ds. Snetlag^- van Lissen Nam. te halfzes, leeskerk, oudeiv- ling Lom. Be werkstaking te Rotterdam. In do gistermiddag gehouden meeting dor bootwerkers, bleek andermaal duidelyk, dat, niettegenstaande de aausporing tot volhouden, de staking begint te verloopen. Het werd trouwens ook door de federatie erkend, dat" steeds meerderen aan het werk gaan, waar-; over zy luide haar verontwaardiging te kennen gaf. Ooikaas verzekerde, dat hy voor zich tot het uiterste zal volhouden, doch liet zich daarby op zoo'n onbehoorlijke wyze ten op zichte van de patroons uit, dat hijzelf en het bestuur zich een ernstige berisping van de zyde der politie op den hals haalden. Medegedeeld werd, dat ook uit Amsterdam 150 brooden voor de behoeftige stakers ge-' gezonden waren. In de eveneens gistermiddag gehouden ver gadering van cargadoors, reeders en andere werkgevers, is besloten de circulaire der boe':* werkers voor kennisgeving aan te nemend omdat men, daar van do zyde der patroont in de concessie reeds zoover is gegaan als maar mogelijk was, in conferenties geen heil meer wordt gezien. Het aantal werklieden, dat in den namiddag den arbeid hervatte, werd weder met eenigen vermeerderd, zoodat gisteren met bootwerkers, vreemd volk en equipages op een 90-tal schepen is gewerkt. Van die schepen liggen er een 50-tal op stroom. Dit werken biyfl' nog grootendeels behelpen, doch. ieder etmaal gaat het beter door vermeerdering van werk krachten. Het voornemen bestaat om heder, weder op eenige stukgoedbooton het werk* met bootwerkers te hervatten. De firma F. Drughorn was van plan hedenochtend voor een 14-tal ertsbooten bootwerkers aan te nemen. Omtrent een mishandeling van een boot werker door den staker A. B., uit de Hille- straat, op den Westersingel gearrosteerd, wordt het volgende medegedeeld: De mishandelde bootwerker ging na afloop der werkzaamheden op een stoomschip in de Spoorhaven, met zyn eveneens daar werk- zamen kameraad huiswaarts, hun wegnemende over de Wilhelminakade. Een twintigtal sta kers volgden hen, hen uitscheldende voor onderkruipers, doch, onder het oog van politie en militairen, begonnen zy op die kade geen handtastelykheden. De beide werklieden voeren met het Katendrechtsche veerbootje over en gingen toen door de Scheepstimmermanslaan, nu nog door een 8 a 9 stakers gevolgd. B# het stoomgemaal op den Westersingel werden zy aangevallen en ieder had 4 of 5 stakers voor zyn rekening. Een der werklieden werd tegen den grond geslagen en verwond en de andere liep een dracht slagen op. Op de komst der politio namen de stakers de vlucht en A. B. werd gegrepen. Gisteren zyn nog twee medeplich tigen opgespoord en naar het politiebureel in de Witte-de-With-straat overgebracht. Ook de andere medeplichtigen zyn bekend geworden, en tegen allen wordt proces-^varbaai opgemaakt' Een onderinspecteur van politie heeft gisteren in de Boompjes den bootworker E. De aangehouden, die na herhaalde aanmaningen van een cavalerie-officier zyn weg niet wilde vervolgen. Met het oog op klachten over het optreden van marine en militairen op het water, ver toeft de heer H. Yan Kol, lid der Tweede Kamer, te Dordrecht, om zich persooniyk te overtuigen van don toestand. Hy deedgisteiw avond reeds een reisje met de An ton" en de „Irene", die door de stakende Rynsleepere is gehuurd. Hr. Ms. torpedobooten (klein model) H en IV, resp. onder commando van de luits. ter zee 1ste kl. Woldringh en Bents van den Bergh, lagen in de marinehaven te Helle* voeteluis gereed om heden zich te voegen by de marine-divisie, belast met de surveillance op de wateren der Maas. Deze booten hebben bestemming tot Gorkum. Hedenmiddag seinde men ons uit Rotterdam: Veel bootwerkers hebben het werk hervat; de staking is dus feiteiyk geëindigd, maar nog niet officieel. Marktheriohten. Lelden, 20 Juli. Ter markt werden lieden aait- gevoerd: Stieren 48 stuks J 48 a ƒ225. Ktli- ea Melkkoeien 185 stuks /106 a ƒ250. Varekoeiea 64 stuks ƒ90 a ƒ196. Vette Ossen en Koeten 143 stuks ƒ116 a 252. Graskalveren stuks a Kalveren (.vette) 92 stuks 32 a ƒ92.— Kalveren (magere) 61 stuks ƒ8.a 20.—* Hamels (vette) stuks a Hamola (magere) stuks fa f—.—. Schapen (vette) 227 stuks ƒ16.— a ƒ27.—. Schapen (weide) 327 stuks 10.— a 19.—. Lammeren (magere) 443 stuks ƒ7.— a ƒ12.—. Varkens (magere) 190 stuks ƒ12.— a f 30.—. Varkens (vette) stuks a per KG. Varkeus (biggen) lög stuks 3.60 a ƒ11.—Paarden 1 stuks lzo a f 0 Veulons stuk a Bokken of Goite* 2 stuks ƒ2.50 a ƒ5. Ter markt aangevoerd 440 runderen, 143 kal veren, 654 schapen, 443 lammeren, 190 varkens, 156 biggen, 1 paard, veulen, 2 bokken of geiten. Ter wekelyksche Kaasmarkt aangevoerd 96 partijen. Besteed werd voor Goudsche Kaas van i ƒ18.— tot ƒ27.—, Derby-Kaas van tot t Leidsche Kaas de 150 KG. tot r Edammer Kaas 2de qual. tot/ Aan de Stadswaag gewogen 82 partijen, 3764 stuks, wegende 23686 KG. Utrecht, 20 Juli. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd wagens, te zamon wegend» 24260 K.G. rryzen warenlste qual. 24— aƒ25.50, 2de qual. ƒ20.— a ƒ23.50, zwaardere ƒ27 per 50 kilo. Handel vlug. Op de aardappelenmarkt waren aangevoerd330 manden nieuwe aardappelen, die verkocht werden voor /l.— a ƒ1.40 per mand. Op do kersenmarkt waren heden aangevoerd: 4 wagens kersen, te zamen 800 bennen, die ver kocht werden voor ƒ1.a ƒ1.40 per ben. Delft, 19 Juli. Aan de Stadswaag gewogen 469 achtsten en 64 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 13.620 kilogrammep. Prijs 40 a ƒ54 bet vierde, f 1.a ƒ1.35 bet K.G. Schiedam, 19 Juli. Moutwijn /9.<5; Jenever ƒ13.75; id. Amst. proef ƒ15.25. Katwijk. Het 12-jarig zoontje van M. V., alhier, had gisteron het ongeluk al spelenda onder een wagen lo geraken. Vrij ernstig aan de borst gewond, werd liy door den spoedigst ontboden geneesheer in behandeling genomen.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 2