s. H. c. SMITS, NERGENS ruime keuze een loopjongen koopjes! i Brandassurantie Winkeljuffrouw, i Winkeljuffrouw WATERTOCHTJES Moselbliimchen. Houten Schuitje, r. m M. I J. C. DEE, BOVENHUIS KAMERS. Grand Spctaclt Concert, Kijnlandsche Bankvereenïging, |t. Rijn 11, leiden, Vereenigings-Café „DeToekomst" Inrichting voor Teekcnoaderwijs. op Beurspolis. Kamers Aankomend Barbiersbediende, Vervoer van Bloembollen, DEPOT ADMINISTRATIE. I. C. C. HENDHICHS, Doezastraat h. Molenstceg, Residentie-Zadels Solar-Lantaarns by GERARD M. DEE, Dames-Hemden, Pan talons, Nachtjaponnen Nachtjakjes, Piqné 0q Cassa Bokken, „Dn Nord", Leiden. Heersen (Genldal), Groote schaduwrijke Lusttuin. H. KITS M HEIJNINGEN Go., Adres: Breestraat 110. G. H. DE JONG, Donkersteen 9 P. GULDEMOND, aan beleid niet alleen oorzaak was geworden, dat Eloff met 120 man in handen der Engel- schen viel, doch ook, dat Mafeking niet door de Boeren genomen werd. De uitspraak van den krygsraad, in het gis teren ontvangen Reuter-telegram medegedeeld^ is waarschijnlijk het gevolg van die aanklacht^ Te Pretoria zijn, volgens Reuter'a corres pondent, de volgende bijzonderheden ontvan gen over de laatste krijgsverrichtingen by Bethlehem. De brigade van generaal Paget bezette met de 38ste battery den 5den Juni Lindley, en verdedigde het een geheele maand tegen de herhaalde aanvallen van generaal De Wet. De verdediging strekte zich uit over een lyn van ruim 17 KM. Het kanonvuur begon den 16den Juni en den 20sten werd een piket Munsters aangevallen. Zy verdreven de Boeren op de punt van de bajonet. Tot den 26sten schoten de Boeren voortdurend met kanon en klein geweer; daarna bracht- ten zy vyf kanonnen in actie en vielen de Yorkshire Light Infantry aan. Een piket van een halve compagnie werd in de pan gehakt; slechts zes man bleven ongedeerd. De Yorkshires zetten, met inbegrip van de gewonden, de bajonet op het geweer en hielden de Boeren in bedwang, die ten slotte aftrokken. De 38ste battery verloor 7 man, toen zy het bedreigde piket hulp wilde brengen. Den Oden Juli zond generaal Clements een boodschapper naar Bethlehem om de overgaaf van de stad ie eischen. Generaal De Wet weigerde zich ©nvoorwaardelyk over te geven, en generaal Clements viel daarom den voorkant en den linkervleugel van de Boeren aan, terwyl Paget hun rechterflank opereerde. Twee compagnieën Munsters namen, toen al hun schietvoorraad op was, een kopje met de bajonet. Het ge vecht werd in den ochtend van den 7den Juli hernieuwd. Paget ging voort met de flank van de Boeren om te trekken, en ton slotte bezetten de Royal Irish het voornaamste kopje van de stelling van de Boeren. De Engelsche verliezen waren ongeveer 100 man. De Boeren vluchtten in groote verwarring door de stad heen. Uit Beira (Portugeesch Oost-Afrika) wordt bericht, dat de Britsche consul Mac Master een dolksteek in den nek heeft ontvangen. Men twyfelt aan zyn behoud. De moordenaar werd naar de gevangenis gebracht. BrÜéche verliezen in Zuid-Afrika, De in Londen bekend gemaakte lysten van het slagveld in Zuid-Afrika, loopende tot 13 Juli, vermelden als gesneuveld slechts drie minderen, gewond elf, waarvan eon officier, gestorven ten gevolge van ziekten, op enkele uitzonderingen na aan ingewandskoorts, 31 minderen en 2 officieren. Het totaal der verliezen bedraagt tot het eind der vorige week 32,524, waarby niet gerekend zyn de zieken en gewonden, die in Engelsche hospitalen in Zuid-Afrika worden verpleegd. Deze opgaaf berekent, dat er nog ,61 officieren en 1900 minderen als gevangenen in handen der Boeren zyn. Als invaliden z(jn reeds naar het vaderland teruggezonden 965 officieren en 26,337 man. De verhezen by Nitralsnek worden door lord Roberts als volgt geseindofficierenge sneuveld 1, gewond 3, gevangengenomen 2; minderen: gesneuveld 5, gewond 37. Het is niet aan te nemen, dat Roberts niet vergeten zou hebben te zeggen, dat deze lyst maai* voorloopig is. Een dergelyke vergeetachtigheid vinden wy ln zyn telegram hierachter. Hy geeft wel veel byzonderheden over het Transvaalsche gevecht, maar vergeet te melden, wie nu eigenlyk gewonnen heeft. Als wy do 4 gevangen Boeren tegenover de 23 gevangen Engelschen stellen, zouden wy zeggen, dat de Boeren in hot voordeel waren, al hebben zy dan ook niet alle stelüngen genomea, Het tweede bericht van Roberts ln dat telegram is zeer opwekkend. Opnieuw is immers bewezen, dat het veel genoemde cordon niets te beteekenen heeft, geiyk wy indertyd een Duitsch deskundige in de „Köl- nische Ztg." hoorden verklaren. De berichtgever van de „Times" te Kaap stad zegt, dat nu alles gereed is voor den opmarsch van de Engelschen naar Machadodorp. Generaal Hamilton, die hersteld is van de wond aan zyn sleutelbeen, zal hem beginnen. Deze voert thans bevel over een nieuwe divisie, samengesteld uit de brigade van gene raal Smith-Dorrièn en een nieuwe brigade onder kolonel Cunningham, van de Derby- shires; deze laatste brigade bestaat uit vier bataljons van de generaals Hart en Barton, die nu met halve brigades langs de verbin- dingslynen staan, de cavalerie-brigade van kolonel Mahon (met de Imperial Light Horse), en het woudlooperskorps van kolonel Hickmann. De „Daily Express" verneemt uit Lorengo- Marquez, dat de telegraphische gemeenschap met Machadodorp is afgesneden. Uit Trans- vaalsche bron is verder te Lorengo-Marquez bericht ontvangen, dat de burgers van het commando van Hazebroek den 8sten Juli op de Engelschen te Lindley drie kanonnen heb ben veroverd; de Boeren hebben Yilliorsdorp en Frankfort (in den noordoosthoek van den Vrystaat) opnieuw bezet. Het bericht deelt verder de reeds bekende byzonderheden over de overwinning by Moselikatse's Nek (ook Nitralsnek of Commando-nek genoemd) mede, waarby de Boeren weer 2 kanonnen en een maxim zouden hebben vermeesterd en 100 gevangenen gemaakt, terwyl de Witpont- brug door hen vernield zou zyn. De "Wet moet hier natuuriyk bezig zyn geweest, indien dit telegram de waarheid bevat, en in het voor zyn troepen zoo by uitstek geschikte terrein is hy dan zeker niet te vangen op de wyze, die de Engelschon thans toepassen. De stilte van Roberts over de operatiën van Rundie is maar een matige bevestiging van dit gerucht. De Engelsche troepen lyden meer en meer van de koude, daar zy geen schoenen of kleeren hebben en de wintor zeer streng is. Hierby sluit zich waardig aan het volgende bericht van de „Daily Express", mede van Lorengo-Marquez afkomstig, uit hetVrystaat- sclie oorlogstooneel Een oorlogsbulletin, dat hier werd uitgege ven, meldt, dat den 16den Juli een groot ge vecht heeft plaats gehad op Senekal's nek. De Engelschen werden met aanzienlyke verliezen geslagen. De Boeren hebben 200 gevangenen gemaakt, waaronder 7 officieren, en hebben vier kanonnen en veel levensmiddelen en paar den genomon. De verliezen van de Boeren bedroegen tien man. Be onlusten in China. Een meer uitvoerig en ook zwarter getint verslag over de beweging van den opstand naar het Noorden is officiéél door de Russi sche regeering bekendgemaakt. Er wordt in gezegd, dat er geen twyfel bestaat, of China heeft aan Rusland den oor log verklaard. De vyandelykheden, die begon nen zyn, laten geen einde voorzien. De toestand in Oost-Siberiê is uiterst ern stig, zegt het regeeringsbericht. De Boxers, of liever de geregelde Chineesche troepen want deze loiden het eigenlyke gevecht hebben een Russische transportboot genomen, geladen met ammunitie, by Aigoen, aan den Amoer, en byna het geheele Russische escorte neergeschoten. Daarop volgde een onverwachte aanval op Blagovesjensk, dat gebombardeerd werd. Het garnizoen bood moedigen tegenstand, doch het word overmeesterd en byna allen sneu velden. De stad werd verbrand. 1 Juli (niet bekend of het volgens Euro- peesche, Russische of Chineesche tydrekening genomen is) bereikte het bericht den generalen 6taf, dat door China in Aigoen een oorlogs verklaring was afgelegd. Generaal Gribowski trachtte daarop tot die stad door te dringen per stoomboot, doch twaalf myl van die plaats vond hy de rivier versperd, daar de Chineezen versterkingen langs de oevers hadden aan gelegd, waarop veertig kanonnen stonden. Hy had daardoor zyn poging om Aigoen te bereiken op te geven. Het bericht sluit met de mededeeling, dat op den Oo8t-Siberischen spoorweg byna alle stations tot den grond afgebrand, bruggen vernield en de rails opgebroken zyn. De Russische consul te Koeldsha heeft dringend om versterkingen geseind. De laatste berichten uit Tientsin komen eveneens uit St.-Petersburg6che bron. De Chineezen rukken met bewonderenswaardige hardnekkigheid vooruit en sluiten Tientsin met groote tactische" kennis steeds nauwer in van het westen, oosten en zuiden af. Dageiyks worden de belegeraars nog versterkt. Tusschen Tientsin en Peking worden ver sterkingen gebouwd. 17 Juli werd het aantal Chineezen voor Peking op minstens 150,000 goed gewapende soldaten geschat. Hierby moet evenwel volgens het „Hbl." worden opgemerkt, dat de militaire medewerker van het „Berl. Tagebl." pertinent verzekert, dat het cyfer van het beschikbare Chineesche leger slechts 80,000 man kan bedragen. Behalve de gezanten en de legatie-perso- neelen bevonden zich te Peking een negentigtal Europeesche beambten by het departement der inkomende rechten, de drie universiteiten (Peking-Hoogeschool, Keizerlyk College en Keizorlyke Universiteit), de Chineesche, spoor- wegmaatschappy, de Hongkong- en Shanghai Banking Company, het Hotel de Peking en by de handel firma's. Hun families zyn daar niet by gerekend. Behalve de gevalbn Euro peanen zyn de 450 man Europeesche troepen, die in het begin van Juni naar Peking ge zonden werden, omgekomen. Dit zyn 60 Duitsche, 75 Engelsche, en evenveel Fransche en Russische, 63 Amerikaansehe, 42 Italiaan- sche, 40 Oostenryksclie en 26 Japansche soldaten. Door de consuls te Shanghai wordt reeds met Lioe-Koen-Yi, die superintendent is voor den handel op de zuideiyke havens, onderhandeld ovor de aanstelling van een opvolger van den naar men aanneemt by den christenmoord te Peking gevallen sir Robert Hart. Voorgesteld is de heer F. Taylor, secretaris van het sta tistisch douane bureau, als tydelyk directeur (ler inkomende rechten te benoemen. Marktberichten. Delft, 19 Jnli. Granen in flauwe stemming en de handel zeer stil. Witte Tarwe ƒ6.26 a 7.30. Roode f 6.60 a 6.80. Rogge ƒ6.30 a 5.60. Zomergerst a J Chevalier ƒ6.25 a 6.75. Haver ƒ3.40 a ƒ3.80. Groene Erwten a fBruine Hoonen ƒ7.50 a f 8.76. Paardenboonen a Dnivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.40. Koolzaad a fKanariezaad ƒ6.76 a ƒ7.76. Hennepzaad ƒ6.76 a 7.25 per HL. Amsterdam, 19 Jnli. De gisteren te Batavia bij inschrijving aangeboden ca. 13,300 bl. Billiton- tin werden verkocht tot den dooréénpriis van 94.27 Ind. Cour. per picol, gelijkstaande met ƒ81 hier op ceel geleverd. Schiedam, 18 Juli. Spiritus 5'/8, Moutwijn vast; Distillateurs ƒ10; Beurscommissie ƒ9.50; Jenever ƒ14.i<L Amst. proef ƒ15.50. Telegrammen, LONDEN, 18 Juli. (f?. O.) Lord Roberts meldt van gisteren uit Pretoria, dat de Boeren dien dag een hardnekkigen aanval deden op den linkervleugel der stelling van generaal Pole Carew en langs den geheelen Engelschen linkervleugel, onder bevel staande van generaal Hutton. De Boeren deden herhaaldelyk pogingen om de stelling te bestormen. Zy naderden haar tot op korten afstand, den fuselïors toe roepende zich over te geven. De stellingen worden dapper verdedigd dooi de Iersche fuseliers en koloniale soldaten. Hot verlies der Boeren bedraagt vyftien gesneuvelden, vyftig gewonden en vier man, die gevangengenomen werden. De Engelschen telden zeven dooden, 29 gewonden en ver misten 23 man. Vyftienhonderd Boeren met vyf kanonnen slaagden er in heen te breken door het cordon, gevormd door Hunters en Rundies brigades, tusschen Bethlehem en Ficksburg, zich be gevende naar Lindley en op de hielen gevolgd door de brigades van Paget en Broadwood. PRETORIA, 18 Juli. (B. O.) Wolmarans, wiens woning gelegen is binnen de Britsche linièn, is by Hatterley gearresteerd, wyl een groote hoeveelheid wapenen en zes duizend staven goud in zyn woning verborgen werden gevonden. KAAPSTAD, [zonder datum]. RO.) Vyftien honderd Vrystaters, die uit Bethlehem ont kwamen, bereikten na een geforceerden marsch den 17den dezer oen plaats tusschen Beth lehem en Lindley. De Britsche cavalerie vervolgt hen. Een treffen wordt elk oogenblik verwacht. De onlusten In Clilna. BERLIJN, 18 Juli. (R. O.) De „Nordd. Ztg." bericht, dat staatssecretaris von Bülow zich genoodzaakt heeft gezien, aan het Chineesche gezantschap alhier mede te doelen, dat het aan dat gezantschap tot nader order niet meer veroorloofd kan worden, om telegrammen in cyferschrift of overeengekomen taal te ver zenden en dat de telegrammen, voordat zy kunnen verzonden worden, aan den staats secretaris tor goedkeuring moeten onderworpen worden. BRUSSEL, 18 Juli. (R. O.) De minister van buitenlandsche zaken heeft heden een telegram van den Belgischen consul te Hongkong ontvangen, volgens hetwelk Li-Hung-Chang hedenmorgen op zyn reis naar het noorden door Hongkong is gekomen en een lang onderhoud met den gouverneur hoeft gehad. De heer De Cartier, secretaris van het Belgische gezantschap in China, seinde heden uit Shanghai, dat volgens berichten uit Chineosche bron, de vreemdelingen te Peking in het paleis van prins Tsjing zouden zyn gevlucht. WASHINGTON, 18 Juli. (R. O.) De Ameri kaansehe gezant te Seoul telegrapheert: Boxers en Chineezen staan met een groote macht op weinige myien van de grenzen van Korea de inboorlingen te Pingjang zyn zeer ver ontrust en vluchten; de vreemdelingen blyven in veiligheid. De regeering van Korea is zeer beangst. Fowler, de Amerikaansehe consul te Tsjifu, seint, dat de gouverneur van Shantung hem telegrapheerde, dat een koerier van hem Peking den 9den Juli heeft verlaten, en dat toen de gezantschappen het nog hielden. BRUSSEL, 18 Juli. (R. O.) De minister van buitenlandsche zaken ontving van do Belgische legatie te Parys een telegram, vermeldend, dat de gezant van China aldaar een officieel bericht ontving, waarin gezegd werd, dat de vreemde gezanten den 13den veiüg waren. BERLIJN, 18 Juli. (R. O.) Wolff's bureau ontvangt uit Kanton het bericht van den 17den, dat Li-Hung-Chang in een afschoidsaudiëntie aan hot consulaire korps zeide in te staan voor de' rust in het zuiden van China. Hy verklaarde, dat hy de regeering te Peking openlyk zyn mis noegen over haar houding had te kennen gegeven. Ingeval de gezantschappen gered worden, was hem door Engeland, Frankryk en de Yereenigde Staten een tegemoetkomends houding beloofd, waarop hy ook rekende ten aanzien van zyn onderhandelingen met ds overige mogendheden. Do gouverneurs van elf provinciën hadden gemeenschappelijk een nota aan do Kroon ingediend, waarin werd aanbevolende vreemde kooplieden en missionarissen in het geheelo ryk te beschermen, of er oorlog kwam of niet, ten einde het aanzion van China als beschaafden staat te behouden; de nog in j leven zynde gezanten te redden, omdat er dan nog onderhandelingen mogelyk zouden zyn, waarby de regeering de geredden voor China zou kunnen gebruiken; dat de regee ring een verontschuldigingsschryven over do vermoording van von Ketteler zou zendon aan den Duitschon keizer, alsmede eon voor- stel tot bemiddeling door dc andoro mogend heden zou doen; aan Frankryk en de,. Vereenigde Staten een schriftelyke «verzekering te geven van de goede bedoelingen van China en volle schadeloosstelling toe te kennen voor het verhes van leven en goed door de vreem- delingen geleden, en militaire autoriteiten en burgerlyke ambtenaren in do provincie Tsjili op te dragon om do roovers en muitende soldaten te bestraffen. SHANGHAI, 17 Juli. (R. O.) Officieel wordt bevestigd, dat den vrouwen en kinderen van. vreemdelingen is verzocht geworden, do rivier- havens te verlaten. Ongeregeldheden hadden plaats by het Poyang-meer in de nabyheid van Kiukiang. Verscheidene missionarissen werden gedood en de kapellen verbrand. PARUS, 19 Juli. (R. O.) Een bericht uit Bièn-Hoa (Cochin-Cbina) meldt het overlyden op gisteren van generaal Borguos Desbordes, be- volhebbor van do Fransche troepen in Indo- China. BERLUN, 19 Juli. (Wolft bureau). Uit Tsjifu melden dato 18 Juli de berichtgevers van Amerikaansehe bladen, dat de vreemdelingen te Peking den 6den Juli een uitval deden, dat zy daarop gebombardeerd werden en dat zy zich sedert den 9den Juli in bomvrye schuilplaatsen bevinden. De Keizer zou dood zyn en Prins Taan zou zich van den troon hebben meester ge maakt. Generaal Nieh, die ten gunste der vreemde lingen was opgetreden, zou gedwongen zyn tot zelfmoord. Een Duitsche poststoomboot meldde, dat den 7den de vieemdelingon te Peking nog in leven waren. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zydegelegd. LEIDE1V, 10 Juli. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 22° C. 71.6° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uron 20° C. 68° F., 's middags om 12 uren 27.5° C. 81.5° F., 's namiddags om 4 uren 28° C. 82.4° F. De vicaris van het Metropolitaan-kapittol, do Hoogeenv. heer Jansen, is gisteravond te Utrecht overleden. Het stoomschip „Gedé", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 Juli van Suez; de „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 18 Juli te Napels; de „Maasdam" vertrok 19 Juli van Rotterdam naar Nieuw-York en was des voorm. halfnegen in zeede „Prins Alexander" arriveerde 19 Juli van Java to Amsterdam. ADVERTENTIES. Heden overleed, na een lang durige ongesteldheid, tydig voor zien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Weledele Heer JOHANNES ANTONIUS SCHMIER, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Uit aller naam, Mevr. de Wed. A. J. SCHMIER— Karpesteijn. 's-Gravenhage, 17 Juli 1900. Anna Paulownastraat 12. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht, 6109 20j Benige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, te 's-Gravenhage, myn geliefde Broeder, deWeledeleHeer JOHANNES ANTONIUS SCHMIER, in den ouderdom van ruim 74 jaren. Mevr. Wed. H. P. A. v. WENSEN Schmier. Leiden, 17 Juli 1900. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. 6117 10 Eenige en algemeene kennisgeving. (pe/c/ett a deposito voox holten faupen teimifn. 7120 9 GEOPJEND: Vestwal 46. Uoefstraat 73. talen disponibel voor Vergaderingen, Bruiloften en Partijen. ■Uitgebreide Leestafel, Couranten,Brochures, enz., enz. 6098 10. Hooge woerd 02. Zomervacantie van 23 Juli3 Sept. Aanmelding nieuwe Leerlingen: Zoeterw. Singel 45. W. C. A. RIDDERHOF, Leer aar a/d. School v. Kunstnijverheid te Haarlem, 6079 9 lloogewoerd 62, boven. 6815 8 Een Heer en Dame, geh., z. k., vragen mot Nov. a. s. oen ongemeub. ZIT- en SLAAPKAMER, met gedeeltelyke bediening. Aanbiedingen met prysopgave Bureel v. d. Blad No. 6126. 8 goed kunnende scheren, kan ge plaatst worden, met kost, in woning en salaris by 6128 6 W. SPANJAARD, Heemstede. Tegen begin Augustus gevraagd een fatsoeniyke eerlyke WTNKEL- JUFFROUW, niet beneden 20 jaar, van goede getuigen voorzien. Zich schriftelijk aan te melden met franco brieven aan de Singer- Maatschappy, Mare 84, Leiden. Weder, zooals vorige jaren, zal er alle Vrydagen, tot 1 uur, gelegenheid zyn tot Oudo Vest by de Beestenmarkt, Veer schipper J. 1V1KJXEBÜAM, 6112 S EillepLOta. Haven. ter opleiding in 't passementeriovak gevraagd by Tb. OEVERHAUS, N. Ryn 41. 6121 6 Wegens vertrek naar elders wordt een redelyk beklant der Leidsclie Broodfabriek voor weinig geld ter overneming aange boden. Brieven onder No. 6120 aan het Bureel van dit Blad. 8 mot de CABSJENSBOOTEN langs de Zijl, Kagermeer, Bra- seinermeer, Wonbragge en den Bijn. Een Ringkaart kost CO Cents, Kinderen 30 Cents. Zie laatste pagina van de Dienst regeling. 6018 16 Een beknopte reisbeschrijving van de verschillende tochtjes, welke men met de Carsjensbooten kan maken (uitgave J. C. KOOYKER), is in den Boekhandel verkrygbaar a 10 Cents. KATWIJK AAN ZEE. Wegens teleurstelling alsnog ge meubileerd te hnnr, voor billyken prys, met of zonder Pension: Voor kamer, Achterkamer, Slaap kamer, Keuken en Kelder, in de Voorstraat, te Katwyk a/Zee. Adr. met br. lett. Y, No. 8 p. r. Postkantoor Katwyk a/Zee. 6127 9 met vier flinke Kamers, Keuken, Zolder, Gas- en Waterleiding, voor f275 'sjaars te huur aangeboden. Te bevragenLangebrug 87. 3262 o Net gemeubileerde Kamers van verschillenden pry8 met degeiyk Pension terstond beschikbaar. 1573 6 Paj&enatraat 4» Een Dame (gehuwd), uit den netten stand, P.G.een goede hand schry vende, zoekt eenige administratie, onverschillig van welken aard, liefst aan huis. Brieven met opgaaf van salaris Bur. van dit Blad No. 6090. 8 kan men zoo goedkoop zyn uur werken aanschaffen of laten repareerenal8: Doezastraat 29. 6126 6 Coiffeur, 6114 10 bericht met dezen, dat hy van af Augustus 's Zondags gesloten is. 't Beste adres voor Haarwerken en Pariumeriean. zn 6813 8 Brccstraat 28. waarbij eenige soorten tegen extra lage prijzen. Aanbevelend, 6116 20 hoek JPaardensteeric Badplaat» Katwijk a/Zce. Te kuur3 ruime gemeubileerde Kamer» met Keuken, geheel vry en van alle gemakken voorzien, dicht aan het Strand. Br. fr. a/d. Agent v/h. Leidsch Dagblad te Katwyk a/d. Ryn No. 40. 6131 7 Gedurende de Kermis van af Maandag 23 Juli eiken avond: Directeur: G. STROOBER. Specialiteiten Tan den eersten rang. Orkest onder hiding r. d. Heer D. SOUFLET. Aanvang 8 uren. Entrée Zaal 50 Cts., Balkon 30 Cts. Na de pauzo 30 Cts. Zie de aanplakbiljetten. 6129 19 tusschen MAASTRICHT en VALKENBURG, aan het Spoor. 6030 12 Dozen uitstekenden Moezel wijn, welke door ons sedert 1893 met succes wordt verkocht en betrokken wordt van de firma JUNG Co., te Rüdesheim, leveren wy voor ƒ39 per 48 fl., per 12 fl. f 10, oxcl. emb. franco thuis. 5598 15 Wijnhandelaren, LEIDEN. - CHBORLSTEEG 6. GEVRAAGD. 6124 6 ongeveer 4 Ton groot, mot Luikem Mast, enz., alles in goeden staat, te koop aangeboden. 6063 8 Adres: L. BOL, Graanhandel, Oudshoorn. van af Bottinesf 3.25* Geregen Schoenen 2.25* Zeildoek-Pantoffels 1.00* Dames-Pantoffels m/hak 1.10* Stoffen pantoffels f 0.60,/0.80, 1.10* Bruin Loeren Pantoffels m/hak „1.50* Muiltjes 0.10' Kinderschoentjes4 0.25* gjS3F~ Wit, Zwart en Bruin linnen Laarzen worden spoedig afgeleverd. 6122 16 Het allernieuwste op het gebied van Muziekautomaten. Het blad wordt door een prachtig Mechanisme opgezet 1 en weder afgenomen. Het instrument, door mff j geleverd, is to zien: Beli- BierlialKc, Oude Singel 210 b/d. Pauwbrug. 6130 17 I Muziekinstrumentmaker, leiden. SOEP, dagelijks verkrijgbaar A 29 Cents per portie. G'. 02 6 IPapenstraat 4.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3