■1: $eze <§ourant wordt dagelijks, met aitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. N". 12387 ^i-ydag 13 «Tuil. A\ 1900 PRIJS DEZER COURANT! Voor Lolden per 8 maanden. J J 5 J l i'" Franco por post Afzonderlijke Nommera i J ft" 2 1 i f MO- 5 1.40. t 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere rogol moor f 0.17iGrootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten do stad ■wordt f 0.05 berekend. Ofüoieolo Keuiüsgeying. J3_i:rgomeoBtor on Wethouders van Leiden; (jezlon bet adres van Z. G. VEERMAN en B. KLOK, houdende verzoek om vergunning tot op- ïiobting van een bewaarplaats van lompen, beenderen, enz., in do peroeolon Baatetraat Nos. 4, 6 en 8, kat a a Ir aal bekend Beotio B No. 19&4; Golot op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan liet publiek, dat ge- ftpomd versoek met do bijlagen op de Secretarie dozer gemeente ter visie gelogd is; alsmede, dat op poiidordag 2tt Juli B.e., 'evoorauM&gB to ©If uren, bp bot Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven, ®m bezwaren tegen dat verzoek in te brengen.- Burgeoioes er en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Borgèmeester, 12 Juli 1000. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 13 Juli. Yoor het examen in de handelsweton- ëchap (boekhouden, handelsrekenen en handels recht) vanwege de Vereenlging van Handels bedienden „Mercurius", te Rotterdam, zjjn geslaagd de heeren O. Th. J. Yan denBergh, D. A. Holtz Jr., beiden van Leiden, en W. Keiser, van Noordwyk-Binnen, allen leer lingen van den heer A. H. Yan den Oever. Te Amsterdam is met goed gevolg afge legd het aanvullingsexamen volgens art. 86 der wet op het Hooger Onderwas by de literarische faculteit door den heer J. S. L. Aghina, van Leiden. Zondag 8 Aug. zal de feestelijke inwijding plaats hebben van de groote zaal, plaats biedende voor ruim 800 personen, gebouwd achter de huizinge van den R.-K. Volksbond, afd. Leiden, aan het Rapenburg alhier. Hedenmorgen om tien minuten voor negenen verbrokken de troepen van het vierde regiment infanterie alhier per extra-trein Staatsspoor naar het schietkamp de Harskamp. Èhin werd aan het station uitgeleide gedaan door hoofd- en verdere officier on van de artillerie en cavalerie, en ook van het eigen Wpen, omdat niet alle manschappen zyn weggegaan. De muziek 6peelde terwyi de troepen van de Morschpoort-kazerne langs den Morsch-singel en don Stationsweg naar den trein trokken, te midden van oen langs den weg staande groote menigte. Het personeel, dat aan de schietoefeningen gaat deelnemen, staat onder commando van den luitenant-kolonel Sabron. Het buitenlandsch verlof van den officier yan gezondheid der 2de klasse D. J. E. Mac Lood, en van den korporaal jhr. J. Bowier, Van het militair hospitaal alhier, die zich ter beschikking bobben gesteld van de voreeniging „het Roode Kruis" en bfi de Noderlandsche ambulance in Zuid-Afrika zyn ingedeeld, is by J^oninkiyk besluit verlengd tot 1 October a. s. De militairen, die aan een strengere tucht b(j het .Depot van Discipline" te gissingen werden onderworpen, zag men Vroeger daarheen geleiden in de van alle Versierselen en kleuren ontdane uniform van die inrichting, hetgeen onnoodig opzien baarde en onnoodig onteorend was voor do betrokken personen. Op een voorstel, reeds in het vorige jaar gedaan door den humanen tegenwoordigen Commandant, is besloten, hen voortaan eerst in Ylissingen van uniform te doen veranderen. Hot getal der voor straf by het Depot go- plaatsten bedraagt thans nog geen 40. HG.) Ds. v. d. Valk, van Schevoningen, is uit Lerwick teruggekeerd. De „Sts.-Ot." bevat de statuten van don „Nederlandscben Studenten-Roeibond" te Haar lem, erkend volgens de wet van 23 April 1855. Het voorstel om op het terrein van het ziekenhuis te Rotterdam een zusterhuis te bouwen, werd In de gemeenteraadszitting gisternamiddag algemeon toegejuicht, doch gaf meteen aan verschillende leden gelegen heid om er op te wyzen, dat de beschouwingen der commissie nu en een jaar geleden heel wat verschilden. Zeer terecht Is dan ook hulde gebracht aan den heer Guldenarm, die gewis een krachtigen stoot aan de afschaffing van het wakers- en waaksterspersoneel heeft gegeven, al wilde men dat dan ook vroeger niet erkennen. Tot directeur der H. B.-S. 8-jarigen cursus In plaats van den heer K. Mars werd in afwijking van de voordracht gekozen de heer J. W. Weevers, leeraar aan die school. Burg. en Weths. van Amsterdam stellen voor, uit den Raad te benoemen vyf ambte naren van den Burgerlykon Stand, omdat don wethouder, aan wien onder meer de afdeeling Burgerlijke Stand is opgedragen, hot werk te zwaar gaat vallen. Uit do stukken biykt, dat Z E.G. in hot eerste semoster van 1900, 50,000-maai zyn handteekening heeft moeten stellen onder officieele stukken, den Burger- lyken Stand betreffende. B. en Ws. geven in overweging, aan elk der 6 uit den Raad te benoemen ambtenaren een vergoeding van 600 per jaar toe te leggen. Do bepaling is thans by de posteryen en telegraphie ingevoerd, dat zy, die vóór hun aanstelling in 's lands dienst werkzaam waren, dien tyd ook voor hun pensioen kunnen doen gelden. (^4. Gt.) De 87ste jaarvergadering van de Wees- Inrichting te Neerbosch is gisteren gehouden. Uit het jaarverslag biykt, dat 48 jongens en 33 meisjes in het afgeloopen jaar do in richtingen verlieten, om een betrekking in de maatschappy te gaan bekleeden. Overleden zyn 8 jongens en 1 meisje. Daarentegen werden 67 kinderen opgenomen, zoodat het aantel verpleegden op heden 753 bedraagt, terwfil er een klein huis gebouwd is, speciaal bestemd tot huisvesting van kinderen beneden de 3 jaar, waarin binnenkort 54 kinderen een vergoeding voor het ouderiyk huls zullen vinden. De gezondheidstoestand op de inrich ting word zeer gunstig genoemd. Do totale ontvangst bedroeg ƒ93,478.17, waarvan alleen de boekdrukkery 19,808.26s opbracht, terwyi daar niet by gorekend is het vruchtgebruik van een legaat van 19,000 van mevr. Driessen uit Amsterdam. De bakkery, die dit jaar in werking werd gesteld, kan thans geheel in de behoefte der Weesinrichting voorzien. Do plaats van de overleden directrice is vervuld door mevr. Van 't Lindenhout Koper, terwyi de heer G. Jacobs uit Moppel tot adjunct-directeur is benoemd. Het macneiyk personeel heeft nu een instructie ontvangen; ook hetvrouweiyk personeel zal er een krygen. Heden kwam de Commissie van Rap porteurs uit de Eerste Kamer voor het ontwerp betreffende de progressie in gemeente belastingen bijeen. Dinsdag a. s. vergadert de commissie der Tweede Kamer voor de Indische rekeningen. Te 's-Gravenhage overleed, in den ouder dom van bijna 84 jaar, de heer W. B. Stoof, oud-leeraar der R. H. B.-S. to Utrecht. H. M. de Koningin-Moeder zal, waar- schyniyk in Septomber a. s., eon gedenksteen plaatsen, welke in do in aanbouw zynde zevende kerk van de Ned.-Herv. Gem. te 's-Gravenhage, de „Regontesse-Kerk", zal geplaatst worden. Een commissie uit do Staten van Zuid- Holland, vergezeld van verschillende technici, stelde gisteren een onderzoek in naar de havens en grachten van Schiedam. Een stoomboot van den havendienst was tot haar beschikking gesteld. Mejuffrouw L. Dreesman, die na een langdurig verbiyf in Zuid-Afrika te Sappemeer (Gr.) is teruggekeerd, zal een tentoonstelling houden van een aantal eigenaardige en be langwekkend© voorwerpen, door haar aldaar verzameld en betrekking hebbende op het leven van de Transvaalsche Boeren. De opbrengst is bestemd voor de weduwen en weezen der gevallen helden in Zuid-Afrika. Ook de heer J. Lefèbre, chef van de afdeeling beweging der Haagsche Tramweg- Maatschappy, heeft eervol ontslag uit zyn betrekking verzocht, hetgeen hem verleend is. De benoeming van een nieuwen directeur der H. T.-M., tor vervanging van den heer Billen, ls in den eersten tyd nog niet te verwachten. De correspondent van de „Kölnische Ztg." te Wilhelmshaven meldt, dat de „Noord- Brabant" by haar vertrek haar kapel het Duitsche volkslied liet spelen; het schip ging onder do hoezee's van de bemanning door de sluizen. Langzaam stevende de „Noord- Brabant" langs de Duitsche linie-schepen op de reede en telkens weerklonk van weerszyden een krachtig, kameraadschappeiyk gejuich. Het verlof naar Nederland van de 1ste luit. der inf. O.-I. leger O. A. Rogge is met zes maanden verlengd. Hot stoomschip „Anchises", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 12 Juli Dunge- nessdo „Gedó", van Rotterdam naar Java, ver trok 12 Juli van Marseille; de „Java", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 11 Juli Malta. Ahhenes (gom. Haarlemmermeer). Evenals te Abbene8 zal dit jaar ook te Nieuw-Vennep wederom Koninginnefeest zyn, althans Maan dag a. s. zullen belanghebbenden en liefhebbers van Nieuw-Vennep in het café van don heer Duivenvoorde vergaderen om een commissie te vormen tot viering van vermeld feest. Dat ook dit feest alagel De bloembollonoogst te Lisserbroek is vry gunstig te noomeir. Al vast kan men voor dit jaar aldaar het volgende vaststellen Tulpen goed. Krokussen zeer klein van stuk, zoodat de opbrengst daarvan het middelmatige niet zal overschryden. Narcissen, dié over een veertien dagen gerooid worden, verwachting middelmatig. Hyacinten worden er weinig of niet geteeld. llillegom. Woensdagnamiddag, te circa vyf uren, geraakte het tweejarig zoontje van den winkelier P. Z., aan den Stationsweg, alhier, al spelende in een naby gelegen zandery- 6loot te water eq was reeds in zinkenden toestand, toen de postbode H. Walter, die daar passeerde en hot gevaar zag, zich zonder te bedenken gekleed te water begaf en zoo gelukkig mocht zyn den kleine te kunnen redden. Haarlemmermeer. Den 12den dezer, des namiddags omstreeks halftwee, bedreef zekere P. H., oud 41 Jaren, een wanhopige daad. Op gemeld tydstip bevond hy zich aan den kant van de Ringvaart naby Schinkelveer en bleef eenigen tyd in het water staan kyken. Onverwachts sprong hy in het water en beroofde zich door verdrinking van het leven. Do we!dra toegeschoten buren haalden hem op het droge, doch de pogingen, om de levens geesten weder op te wekken, bleven vruchteloos. De ongelukkige laat een weduwe met 8 kinderen na en naar men zegt was hy ïydende aan zwaarmoedigheid. Leidschendani. Begunstigd door hoerlijk zomerweder, gaf de Leidschendamscho Har- monie-vereenfging Apollo" in den tuin van café „De Zwaan" een buitengewone uitvoering. Het programma bevatte een 8-tal nummers, die verdiensteiyk werden uitgevoerd. Een woord van hulde mag niet worden ont houden aan den yverigen directeur den hser G. P. Loebèr. Jammer was het, dat maar weinigen gehoor hadden gegeven aan de uit- noodiging. Noordwyk. Woensdagnamiddag speelden aan het Westeindo eenige kinderen bij en op aldaar liggende cementen ringen voor put- werken, toebehoorende aan den heer Overmeer, toen eensklaps een der ringen aan het rollen ging en, ergens tegen stootende, brak. De tienjarige Jan v. d. L. geraakte met zyn rechterhand tusschon de stukken bekneld, waardoor drie vingers verbiyzold werden. Dr. Kervel verleende de eerste hulp. Plet is nog niet zeker, of de onvoorzichtige jongen het gebruik van een of meer dier licliaams- deelen al dan niet zal moeten missen. Voorschoten. Op 1 Jan. bestond de be volking dezer gemeente uit 2744 zielon. Ten opzichte der verschillende godsdienstige ge zindten waren- dezon verdeeld als volgt: Ned.-Herv. 1335, Waalsch-Herv, 17, Angl. Episo, 2, Ev.-Luth. 83, Herst.-Ev. Lutli. 4, Doopsgez. 18, Rem. 4, Apost. 15, Ger. Kork 181, Roomsch-Kath. 1110, Oud-Roomsch 4, tot geen dezer gezindten behoorende 15. Israèiieten worden in dozo gemeente niet aangetroffen. Uit <le „Staatscourunt." K o n i n k 1. besluiten. Benoemd met ingang vau 10 Augustus tot directeur van het po3t- en telegraafkantoor te 's-Gruvcland, F. Roel/s, thans in gelijke betrekking to Wateringen; met ingang van 16 Juli bij de Rijks electrische inrichtingen te IJmuiden tot hoofdmachinist J. J. Knaap, tbnns machinist bij de sluizen van het Noordzeekanaal te IJmuiden; tot machinist K. J. G. Raue te Hellevoetslui3 en tot machinist-olectricien A. Yan Akkeren, te IJmuiden. Pensioen verleend: Met ingang van 1 Juli, aan den op verzoek eervol uit zijn betrekking ont slagen magazijnkneclit bij de Stapolmagazijnen te Delft, T1l P. Sanders, 400 'sjaara. Gemeenteraad van Oegaigeest, Voorzitter de heer J. G. M. Van Griet- huysen, burgemeester. Afwezig de heer Pr Kromhout. Do notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Yoor kennisgeving worden aangenomen de besluiten van Ged. Staten tot goedkeuring der af- en ovorschryving 1899 en hot besluit tot in-gebruik-goving van grond aan D. W. Reiveilo en het proces-verbaal van kasopneming 26 Juni 11. Aan don hoer 0. W. Paap wordt wegens benoeming te Zaandam eervol ontslag ver leend met ingang van 1 Augustus als onder- wyzer aan de school Morsch. Op de voordracht ter benoemiug van twee leden voor het Ooilege van Zetters van 's Ryks directe belastingen worden na stemming ge plaatst de aftredende heeren A. Juffermans, A. Den Haan en de heeren D. Yan der Putten en J. J. baron Taets van Amerongen. De Gemeenterekening over 1899 wordt den Raad aangeboden en ter fine van onderzoek gesteld in handen eener commissie, waartoe gekozen worden de hoeren A. Don Haan, H. G. Yan Sillevoldt en J. baron Taets van Amerongen. Ten behoeve der begrooting van 1900 wordt over het batig saldo van 1899 beschikt tot een bedrag van 2800. Besloten wordt aan don Morschweg twee nieuwe brand kranen aan te brongen en de bestaande brandkraan op de nieuwe waterbuis over te brengen. De rekening over 1890 en de bogrooting' over 1901, beide door het Heilige-Geest-Arm bestuur ingezonden, worden na onderzoek goedgekeurd. Tot lid van het Heilige-Geest-Armbestuui wordt herkozen het periodiek aftredend lid de lieer J. J. baron Taets van Amerongon. Na behandeling van enkele reclames in zake den Ploofdeiyken Omslag 1900 wordt do vergadering gesloten. Gemeenteraad van Sasscnbeini. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en na een opmerking van den heer Kruyff goedgekeurd. Ingekomen waren: lo. Een missive der gemeente Voorhout, dat zy om verschillende redenon niet kan meegaan met "het voorstel om voor beide gemeenten een barak voor zieken op te richten. "Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2o. Een verzoekschrift van den keurder van levensmiddelen C. Harteveld om zUn trakte ment van ƒ25 te brengen op ƒ100 wegons de uitbreiding der werkzaamheden, aan die betrekking verbonden. Dit wordt toegostaam. Een novenverzoek om, in sommige gevallen, de keuring te doen plaats hebben door zyn zoon Gerardus, wordt van de hand gewezen, 3o. Een missive van Lisse om aanvraag van deelname in de verantwoordeiykheid in de op te richten telephoon in do gemoenter Hillegom, Lisse, Sassenheim. Na beraadslaging wordt besloten, dat door Sassenhelm l/\ ii? de verantwoordeiykheid zal worden godrageu. Daarna wordt door B. en "Ws. een voorstel Ingediend, olü do uitgaven voor het uitdiepen, der brandsloot in de verzorgfagskoaten van J. Beyk ad ƒ140 te bestrydeu uit tien post onvoorziene uitgaven. Dit wordt goedgakGurtfr. Naar aanleiding van een schrijven van Gedeputeerde Staten wordt vastgesteld, dat. de verhooging van het salaris der onderwyzerti van terugwerkende kracht zal afin voor het tegenwoordige personeel. De ontvangsten der schoolgolden worden"} L-TTTOTfi'il iraafiffi(.4al(i voor het aanstaand kwartaal vastgesteld op ƒ77.10. Atenu komt do verkiezing van dec hoer 0. Rynsburgor als lid van don Raad tor tafel en wordt don heeren v. Heemstra on Roest verzocht de geloofsbrieven na te xibil Deze worden in orde bevonden en dus tot toelating geadviseerd. Door B. en Ws. waa opname gedaan der kas van den gemeente-ontvang*»:. Do kas was in orde bevonden, met een saido vau ƒ906 sluitende. Do beproeving der brandspuit had don 5don Juni plaats gehad. Het bleekteen, dat de blusoh- middelon in zeor goeden toestand waicn. Een verzoekschrift van H. v. d. Mey om"' vrijstelling van hondenbelasting word afge-? wezen. j De openbare vergadering werd toen goslo- ten, om in een geheime over to gaan, tor bespreking van den Hoofdelykeu omslag. EF'OTLxllle-toia., VERBROEDERING. 24) Zy drukte haar hand op het onstuimig kloppende hart. Had zy wèl gehandeld met aan het gevoel harer liefde toe te geven? Wist zij niet, dat schier onover komelijke moeilykheden zich tegen haar liefde zouden verzetten? Was het denkbaar, dat zy, een dochter van Frankryk, zich met een Duitschen officier kon verbinden, die eenmaal misschien opnieuw het zwaard tegen Frankryk trekken zou? Wat zouden haar bloedverwanten van haar keus zeggen Haar grootvader bezat het edele hart van zyn zoon, haar vader; hy zou haar liefde, haar geluk niet In den weg: staan. Maar de andoren I De familie van haar tante, van haar over leden moeder, die beiden in de Duitschers nog altyd de erfvyanden van Frankryk zagen? En toch, de stem haars harten klonk boven al deze bedenkingen uit, en de geestesstem haars vaders scheen haar troost en moed in het bekommerde hart te fluisteren. Zy zag in de lotgevallen harer liefde het lot hunner volken beschaamd. Waarom zouden de beide groote, dappere, edele natiën elkander niet de hand ten vrede kunnen reiken? Waarom moest dan steeds haat en tweedracht tus schen hen heerschen? Waarom lagen de ten oorlog uitgeruste legers, talïoozer dan ooit, aan de grenzen tegenover elkander, wantrou wend elkaar gadeslaande, als het ware hot «ogenblik verbeidend, dat zy elkander met moordende wapenen konden verscheuren? Zy kende zeer goed de booze hartstochten, dio diep in het binnenste van de geesten dor natiën sluimerden l Zy wist, dat aan weers zyden die hartstochten tot oorlog, tot haat aanzetten I Zy wist ook, dat tusschen haar en den geliefde do hartstocht van don haat zou optreden, dat het een stryd betrof tus schen den haat en de liefde. Was het dan niet dubbel haar plicht, haar taak, in dien kamp do wapenen haars harten, do wapenen der liefde, die het testament haars vaders waren, te doen gelden? Haar oogen rustten met een byna sombere uitdrukking op den bruinen jachthond van Eugèno De Marange, die zich aan haar voeten had neorgevlyd. Hét was slechts een redeloos dier, niet beminnend, niet hatend in den trant der menschen, en toch kwam haar het dier op dit oogenblik als de bode van dien duivel van haat voor, welk© niet slechts tusschen de volken, doch ook tusschen haar en den geliefde met donker gejaat Scheidend optrad. Zy stond op, om snel heen te gaan, toen de hond opsprong en een man te gemoet liep, die den grooten weg langs kwam. Clarissa herkende Eugöne De Marange. Zy kon een ontmoeting met hem niet meer ontkomen; reeds schreed hy haar, beleefd groetend, te gemoet. „Zoo geheel alleen, schoono nicht?" vroeg hy, terwyi een licht spottend lachje zyn lippen krulde en zyn oogen onderzoekend rondwaarden. „Ik zag u straks met den heer Von Holten." „Mijnheer Yon Holten heeft my verlaten, om naar het gezelschap terug te keeren. Ook ik was op het punt heen te gaan." „Én daarin moest ik u storen l Ik vraag duizendmaal verschooning, maar die eenzame wandeling met den Duitschen officier wekte metterdaad myn nieuwsgierigheid op." „Sodert Wanneer is het de gewoonte, de schreden van anderen al3 een spion na te gaan?" vroeg Clarissa scherp, den kapitein uer aanziende. Eugöne De Marange verbleokte en drukte de tanden op elkaar. Maar hy bedwong zyn toorn en antwoordde schynbaar sohertsend: „Men kan tegonover die Duitschers niet voor zichtig genoeg zyn. Wie weet, of mynheer de luitenant myn schoono nicht niet schaken wilde 1" „Wat gaat dat u aan? Ik weet alleen, wat ik te doen heb." Zy wilde zich vorwyderen, maar Eugène De Marange trad haar in den weg. „Mademoiselle Clarissa," zeide hy met licht trillende stem en een dreigend opflikkeren der donkere oogen, „gy spreekt daar op een oigenaardigen toon tot mij." „Dien gy vermyden kunt, als gy niet stoeds myn gezelschap wildet zoeken 1" „Mejuffrouw l Maar neen, vergeef my, ik wil u niet meer boos maken; ik verzoek u my kalm aan to hoorenl" „Wat hebt gy my te zeggen?" „Dat ik u bemin en dat ik uw toestem ming verzoek om met uw grootvader te mogen spreken." Clarissa ging een schrede achteruit. Zy had reeds lang vermoed, dat in Eugène's hart jegens haar een hartstocht ontvlamd was, dien zy door koele terughoudendheid vruchte loos had getracht te doen uitdooven. Tot nu toe was zy een alleenzijn met den kapitein nog steeds ontweken, thans was het oogenblik der beslissing aangebroken. Zy was intusschen geen seconde in onzekerheid aangaande het te geven antwoord, ook al zou in haar hart de liefde tot Koenraad geen plaats gevonden hebben. Met vaste stern antwoordde zjj: „Ik heb dit oogenblik zien aankomen, kapitein. Ik hoopte evenwel steeds, dat gfi te rechter tyd zoudt inzien, dat ik uw genegenheid niet kan beantwoorden en dat ik u myn toostem- ming niet geven kan aanzoek om myn hand te doen." „Clarissa „Met uw verlof, mynheer De Marange." Zy wilde lang3 hem heen gaan en zich met korten groot vorwyderen. Maar in Eugèno De Marange's hart steeg de verbittering naar boven. Hy trad op haar toe en groep driftig haar hand. „Mejuffrouw," fluisterde hy hartstochteiyk, „ik ken de oorzaak van deze afwyzing." „Laat myn hand ios, mijnheor De Marange l" „Niet vóór en aleer gy my hebt toegegeven, dat gy dien Duitschor bemint, dat gy hier een geheime by'eenkomst met hem hadt." „Gy beleedigt my; laat my gaanl" „Clarissa, ik bemin ul Hoe kondet gy u toch doOT dien Dultscher laten verblinden? Ik bemin u sedert het eerste uur, dat ik u gezien heb; ik kan zonder u niet leven; Clarissa, heb medeiydenl" In uitbarstenden hartstocht wilde hy haar diphter tot zich trekken. Zy stiet hem terug. „Gy zyt een ellendeling l" riop zy. „Laat my of ik moet om hulp roopon "„Vergeef my, Clarissa.... ik weet niet, wat ik doe gy gij doet niet wèl de liefdesbetuigingen van dien Dultscher aan te hooren; hy misleidt u hy bedriegt u „Zwyg en maak uw Onrecht niet nog grooter door ongegronde lastertaal 1" „Ik spreek de waarheid." „Ik geloof u niet.... My dunkt, dat wy elkander niets meer te zeggen hebben." Snel verwyderde zy zich. De kapitein doed geen moeite haar terug te houden. Met doffe oogon staardo hy haar na. „Ik zal Je bowlen," mompelde hy, „dat ge een bedrloger gehoor verleend hebt, al heb ik ook zelf.... maar; onverschillig I Er moot eon eind aan komont Dezo toostend is onverdraagiyk. Hy keek op zyn horloge. „Nog een kwar tier," sprak hy biriuensmond3. „Ikzalzondor omwegen met haar spreken zy moet van hier weggait zy niot vrywlUig, ha, dan heb ik eon middel om haar te dwingen 1" Hy wierp zich op do bank neder eu staardo/ in somber gepeins verzonken, vóór zich uoer. Toen ademde hy diep, stond op, haalde zyn tabaksdoosje to voorscbyn, draaide zich een sigarotto en ging met haastige sohroden op en neer, dichte rookwolken uitblazend. Na een poos reeds daalden de schaduwen van den avond op bet park neor, sloeg do hond even aan. E9n snelle, vluchtige tred weerklonk op het kiezelpad. De Marange wierp de sigarotto weg „Zy komt," fluisterde hy,' zyn nals uitrekkend. „Er moot een eind aan, gomaak-t worduil" faarop ging hy de donkere vrouwen gestalte te gemoet, die haastig den weg uit het bosch afkwam. XIV. „Gy bobt my lang laten wachten, tfargot,* begon hy gomeiyk, het jongo meisje aohtolooa de hand toestekend, hetgeen Margarothe echter over het hoofd scheen te zien. „Vergeef me," antwoordde zy, „zoo ik iets later kom. Ik moest by het toebereiden der koffio helpen. Nu de gasten zich voorhet, vertrek gereed maken, kan ik even weg." j „Eindelyk!" riep de kapitein ongeduldig/ „Dat gezelschap van Duitsche officieren enj ambtenaren werd op den duur ondraagiyk V) (Wordt vervolgdJ

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1