Hesidentie-Zadels De Gracieuse. Zit- en Slaapkamer Jacquets (nieuw model) van af f 2.70. Zwarte Pelerines van af f2.75. Mooie Mantelcostumes van af f 10.-. Calfcapes van af f3.50. Reismantels van af i4.~. HSR. RE. REE, Breestraat 28. LEIOEN'S OMGEVING ADVERTENTIES. Pianino. -jp&m (uitbreiding van den brand In Hoboken ligt in do houten pieren. Men vestigt er de 'aandacht op, dat alle steigers, enz. in Nieuw- York van hout zijn en de dagbladen hebben reeds een veldtocht geopend tegen hetgroote gevaar, dat in deze houten land-, los- en laad plaatsen schuilt. De critiek valt bet scherpst neer op de kapiteins van vele sleepbootjes, wier gedrag, gelijk gemeld, in één woord onmenscheiyk ge weest. Aan de drenkelingen, die in het water worstelden, werd gevraagd of zy voor hun reddiDg betalen wilden en konden. "Was het antwoord onzeker, dan stoomden do onmen- Bchen weg. Later was er een wedstrijd wie de brandende stoombooten de rivier op zou sleepen om daarmee een hooge premie te verdienen. Met genoegen zal men vernemen, dat reeds een strafvervolging tegen verschillende van zulko rivierscbuimers is ingesteld. De cijfers der omgekomenen blijven wis selen tusschen 300 en 400. Het „Staatsblad" te Nieuw-York noemt 360 slachtoffers. Yan de gevonden lijken zyn slechts vier herkend. Daaronder is het lijk van den kapitein der „Saaie", Mierow, die op de brug van zijn schip den heldendood stierf, terwijl hij het 8cliip poogde te redden. De „Norddeutscho Lloyd" heeft een terrein aangekocht, waar voor haar rekening alle lijken begraven zullen worden en een fraai tgedenkteeken zal worden geplaatst. De oorlog tusselion Engoland on Transvaal. Veel niouws uit Zuid-Afrika is er ook heden nier. De Engelscho couranten hebben Botha 'en zijn leger weggeredeneerd en dringen aan op een finale afrekening met den Boeren generaal van hot oogonblik, den geduchten De Wet. Hij maakt het Roberts maar al te lastig en de hoog noodige „klopjacht" op de commando's in den Vrijstaat is dus begonnen. De troepen van Hunter en Macdonald ztjn keurkorpsen; Hunter heeft uitmuntende be- redeu manschappen en de bekende vecht generaal Mac heeft zyn Hooglanders. Toch maken wy ons nog niet ongerust en zien wij met vreugde hoe Roberts zijn front al meer en meer verzwakken moet. Volkomen begrijpt men by den tegen woord igen stand van zaken, dat Roberts geen enkeion soldaat voor China missen kan. De Tommies zyn hard noodig in Afrika, het grooto leger zou al te licht versmelten. De „Indépendance" berekenr., dat Roberts nog slechts 75,000 man voor actief optreden heeft overgehouden, nu zoo talryko korpsen zyn verbindingslyn moeten bewaken en de ingewandenkoorts zoovele slachtoffers maakt. De correspondent van do „Daily Mail" te ■Rustenburg seinde den 23sten Juni het vol gende: „In de districten Marico en Rustenburg is de vrede hersteld. Troepen van generaal Ba- den-Powell, die het land van hier naar Mafe- .king doorkruist hebben, hebben ruim 3000 geweren ingezameld. Snyman's leger vlood in alloryl langs den weg naar Zeerust, achtervolgd door kolonol Flumer's kleine colonne, terwijl generaal Ba- den-Poweli met het Protectoraat-regiment den lagen weg over de loodmyn hield. De Boeren gingen in hun wilde vlucht in de Magalies- bergen onneembare stellingen voorby; zy trachtten niet eens de nekken bezet te hou den, waar vyftig man een leger zou kunnen keeren. Telkens vielen er onderweg burgers uit en nu zyn op de leiders na allen op hun plaats terug. „Gedurig patrouilleert de kleine troepen macht van generaal Baden-Poweli de districten Marico en Rustenburg af en er is niet het geringste gevaar meer voor opstand hier. Meer naar het zuiden gaan er, zoo het heet, vele burgers zich by De Wet aansluiten. Het hangt er nu maar van af, hoe de veldtocht in den Vrijstaat afloopt. Als De Wet voor goed gebroken is, zal Botha waarschyniyk zich gewonnen geven, en do laatste tegen stand der Boeren zinkt ineen. „Rustenburg is een broeiplaata van het Krugerdom. Drie zonen van don president ,en een broeder hebben zich aan kolonel Plumer overgegeven. Caspar Kruger, de oudste zoon, doet nu vooral al zyn bost om voer aan de Engelschen te verkoopen. „Commandant Du Plessis is nu met zeven tig man, die eenigen tyd in de hefivelen heb ben standgehouden, naar het oosten ontsnapt om zich b|J Botha te voegen. Op Du Plessis, hoeve is een telegram van president Kruger gevonden, uir Machadodorp, waarin de burgers worden vermaand, zich niet te laten misleiden door lord Roberts' proclamatie, die slechts een lokaas is om hen te vangen en voor hoogverraad gevangen te zetten. „In het noordeiyk deel van het district Marico gaven Lintsjwe's Kaffers eenigen last, maar generaal Bad en-Po well's troepenmacht, nu te Rustenburg samengetrokken het Pro tectoraat-regiment onder kolonel Horo is een paar dagen geleden aangekomen zal er zich mee bemoeien. „Do telegraaf van Pretoria naar Mafeking is veilig." Verwanten en vrienden van de ryko jongelui in het gevangengenomen 13de bataljon yeomanry, nl. de Duke of Cambridge's Own, maken zich ernstig bezorgd, dat zy te Nooit- gedacht ontberingen zullen te doorstaan hebben. Dus willen zy geld voor hen zenden, maar de Boeren vinden niot goed, dat de gevangenen geld in handen krygen. Te Pretoria hebben gevangenen met geld al heel wat gedaan gekregen. Dus antwoorden zy op alle verzoeken, dat er gold kan gegeven worden aan het commissariaat, dat voor de gevangenen, zonder onderscheid te maken, daarvoor zal aanschaffen wat zy noodig hebben. Twee vaders van yeomen hebben f 12,000 aan kolonel Spragge, den bevel hebber, willen zenden, maar hetzelfde antwoord kwam in. X>e onlnsten Id China* Het besluit van keizer Wilhelm, om vier oorlogsschepen naar China te zenden, duidt, volgens het „Berk Tageblatt", op een zeer ernstigen militairen maatregel, alhoewel het geen oorlogsverklaring beteekent. De divisie bestaat uit vier oorlogsschepen „Bayern" „Würtemburg", „Baden" en „Sachsen". Elk hunner heeft 7400 tons waterverplaatsing en heeft een bemanning van 440 man. Het leidt geen twyfel of de keizer heeft met de keus dezer vier schepen, de namen dragende van de vier grootste staten van het keizer rijk, aan de mogendheden een bewijs willen geven van de solidariteit der Duitsche natie. De keizeriyke gouverneur te Kiautsjau heeft den 2den Juli het volgende bericht naar Beiiyn geseind: „Vóór acht dagen beval de Chineeeche gouverneur den zendingsposten zich naar de havenplaatsen te begeven. Op het verlangen voor hun loven en eigendom in te staan, verklaarde hy hiertoe niet in staat te zijn. Daarom trokken allen zich hierheen terug. Macze is ontruimd. De spoorwegbeambten van daar zyn naar hier onder weg." Het Japansche Roode-Kruis schip „Hakuai" heeft zich den lsten Juli van Yokohama naar China begeven om als hospitaalschip voor do gewonden van alle Janden to dienen. Van admiraal Kempff is te Washington bericht ontvangen, dat liet s.s. „Oregon", dat aan den grond is geloopen op 34 gr. noorderbreedte en 120 gr. 40 min. ooster lengte, in geen gevaariyken toestand verkeert. Er zyn drie eleepbooten ter hulp gezonden. De aanbiedingen van een Japanscli oorlogs schip om te heipon, werden van de hand geslagen. Do hitte is in Calcutta zoo hevig, dat alle arbeid in de open lucht in de daguren on- mogelyk is. Het troepenvervoer naar China ondervindt hier vertraging door en is dus eenigen tyd uitgesteld. Telegrammen. LONDEN, 3 Juli. RO.) Een telegram van lord Roberts, heden uit Pretoria verzonden, meldt, dat generaal Hunter den lsten Juli Frankfort bereikte zonder tegenstand. Generaal Macdonald voegde zich daar gisteren by hem. Mothuen meldt van Paardekraal, aan den weg van Heilbron naar Kroonstad, dat hy een commandant van De Wet's vorspieders gevangennam, benevens twee andere Boeren, en An dries Wessels, het hoofd van den Afrikaander Bond. Een telegram van Buller uit Standerton van heden meldt, dat Clery Grelingstad be zette, zonder tegenstand, doch onder voort durend „snipen" van de Boeren, waardoor hy vier of vjjf man verloor. De onlusten In China* LONDEN, 8 Juli. (B. O.) In het Lagerhuis deelde de onder-minister van buitenlandsche zaken Brodrick het volgende mede: Volgens berichten uit verschillende bron zyn een groot aantal vreemdelingen en zende lingen gevlucht in het Britscho gezantschap en wordt dit belegerd. De toestand in Peking is zeer ernstig; wy hebben geen rechtstreek- sche berichten van daar. De Engelsche consul to Tientsin telegra- pheerde op 28 Juni, dat door de verbonden troepen drie arsenalen met een ontzaglyken voorraad buskruit en munitie verbrand zyn. LONDEN, 8 Juli. RO.) De liberale afge vaardigde Pritchard Morgan stelde in het Lager huis een motie voor om de bespreking van den toestand in China urgent te verklaren. De onder-minister Brodrick deed daarop do volgende mededeelingenWy zyn in overleg geweest met de andere mogondheden, waaronder Japan. Onze zienswyze is over het geheel geweest, iedere mogendheid, onverschil lig, welke aan te moedigen om snel troepen te zenden, om in alle gebeuriykheden te voorzien. Aan de Japansche rogeering hebben wy het volkomen duideiyk gemaakt, dat wy hopen, dat zy kans zal zien om haar troepenafdeelin- gen, die reeds geland zyn, aan te vullen, en wy hebben geen redon om te gelooven, dat door een der andere mogendheden eenige invloed is aangewend om Japan den lust te benemen, het werk te doen. Wy hebben 9 oorlogsschepen te Taku, 25 op de Chineesche stations, en eenige zyn onderweg daarheen. Die macht zal wel vol doende zyn om ons in staat te stellen, de traktaathavens, waar vreemdelingen wonen, te beschermen. Er is geen nalatigheid gepleegd. Onze aandacht moet in de eerste plaats ge richt zyn op de veiligheid der gezantschappen quaesties van politieken aard moeten opge schort worden totdat wy weten, wat het resultaat is van de eerstvolgende weken. Er moet een volkomen overeenstemming zyn tusschen de mogendheden, en daarop is ons streven gericht geweest. Tot dusver is er tusschen de mogendheden volkomen eenstem migheid geweest omtrent de te nemen maat regelen. De motie-Morgan werd tenslotte inge trokken. PARIJS, S Juli. (R. O.) By de behandeling van de suppletoire begrootiug van marine in de Kamer, zeide de minister van buiten- laridsche zaken Delcassé, in antwoord op een vraag van den heer Sombat: In Juni heb ik reeds de strekking van onze politiek in China aangegeven. Frankryk, meester in Indo-China, heeft geen onkel belang by de verbrokkeling van China, heeft volstrekt geen lust om China den oorlog aan te doen, maar kan zich niet onttrekken aan den plicht de Fransche onderdanen te verdedigen en hun veiligheid te verzekeren. Frankryk wil het behoud van den status quo in China, het koestert geen enkel geheim plan, en ik zie niet in, wie er op dit oogenblik byzondere oogmerken zou kunnen hebben. Het gemeen schappelijk gevaar schept voor de mogend heden een gemeenschappriyken plicht; zoo denken alle mogendheden er over. De aanvullings-kredieten werden goedge keurd. SINT-PETERSBURG, 4 Juli. (R. O.) Een mededeeliDg van de Russische telegraaf- agentuur uit offlcieol9 bron zegt, dat de sterkte der troepen der verbonden mogendheden, die zich thans op Chineesch grondgebied bevinden, te zamen geschat wordt op 16,000 man, waarvan er zich 10,000 in Tientsin bevinden, onder bevel van den Russischen generaal- majoor Stoessel. Zoodra maatregelen voor de veiligheid van Tiontsin getroffen zullen zyn, zal een gedeelte der troepen naar Peking vertrekken. BERLIJN, 4 Juli. (Wolff bureau). De keizer iyke consul te Tsifu meldt: De stoomboot, aan boord waarvan de vreemdelingen uit Tientsin zich bevinden, wordt weer ingesloten en beschoten. De vrouwen en kinderen zullen er van verwyderd worden. De Chineesche troepen hadden het op den spoorweg gemunt. Bruggen zfln vernield. De waterleiding naar Taku is echter ongeschonden gebleven. De zendingshuizen te Mukden zyn verbrand en veel inlandscho Christenen aldaar gedood. Tusschen Mukden en Nuitschwang is de spoorwegbrug vernield. SHANGHAI, 4 Juli. WolffbureauEen door sir Robert Hart uit Peking naar Tientsin gezonden yibode bracht de tyding, dat op den 268ten Juni, behalve de Duitsche, Engel sche en Italiaansche, ook alle andere gezant- schap8gebouwen te Peking verwoest waren, alsmede, dat de gezameniyke gezanten in het EDgelsche gezantschapsgobouw door de Chi neesche troepen werden beschoten. ST.-FETERSBÜRG, 4 Juli. (R. O.) Een telegram van den vice-admiraal Alexejeff aan den minister van oorlog, dato 1 Juli, meldt, dat de verliezen van het expeditie-korps tot den 25sten Juni bedragen4 officieren gedood, 7 gewond; 56 manschappen gedood en 190 gewond. LONDEN, 4 Juli. (R. O.) Telegrammen aan de bladen uit Shanghai, van gisteren, melden, dat er te Peking den 2östen Juni een bevel is uitgevaardigd, en dadeiyk naar de provinciën is geseind, bevelende den autoriteiten de Boxers en andere patriotten te werven om hulp te verleenen in den oorlog tegen de vreemde mogendheden. SHANGHAI, 3 Juli. Wolffbureau.) Luidens berichten uit Tientsin werden de vreemde lingen op 1 Juli in het gebouw van het Engelsche gezantschap belegerd en was hun toestand hopeloos. TAKU, 30 Juni (R. 0.) Via Tsjhifu wordt van 3 Juli gemeld: Alexejeff en de admiraal der Engelschen hielden heden krygsraad en kwamen tot het besluit, dat hot onmogelyk zou zyn zonder een veel grootere stydmacht Peking te bezetten. Het kon mogeiyk zyn, dat Tientsin be houden bleef, maar wanneer dit niet mogelyk bleek, zouden zy Taku zien te behouden. TSJIFU, 3 Juli. (R. O.) Er wordt medege deeld, dat alle vreemdelingen uit Tientsin zyn verbannen. De toestand in die plaats wordt als wanhopig beschouwd; de Chineezen zyn bezig met het aanleggen van verschansingen onder de muren. De spoorweg tusschen Tientsin en Lutai is in handen der Chineezen. SHANGHAI, 3 Juli (R. O.). Heden werd door het consulaire lichaam vergaderingen gehouden. Het bleek dat alle onderkoningen in het gebied van Yangtse Kiang besloten waren de vrede te bewaren, en dat alleen de gouverneur van Chekiang tegen de vreemdelingen gekant was. Shanghai is veilighet hulpleger wordt dage lijks grooter. LONDEN, 4 Juli (R. O.) De Khedive is heden naar het vasteland vertrokken. WILHELMSHAVEN, 4 Juli (R. O.) Aan den feestelyken maaltyd in het officieren ca sino antwoordde de Keizer op een heildronk van prins Ruprecht van Beieren met een toost op den prins en zei o. a., dat de oorlog in deze dagen groote historische oogenblikken te voorschyn had geroepeD, die de overtuiging moesten wettigen, dat Duitschland gedwongen wordt aan wereldpolitiek te doeD. De Oceaan is onontbeeriyk voor Duitschlands grootheid, maar strekt ook ten bewfize van het feit, dat op hem en aan zya andere zyde zonder Duitschland en zonder den Duitachen Keizer geen groote beslissing meer mag genomen worden. Het Duitsche volk heeft dertig jaren geleden niet gezegevierd en zyn bloed heeft niet gestroomd om zich by gewichtige buiten landsche beslissingen op zyde te laten zetten. Indien dit gebeurde, zou het met de positie van het Duitsche Ryk als wereldmacht gedaan zyn. En de Keizer is niet vanzins het zoo ver te laten komen. Op de begraafplaats te Katwyk-aan-Zee* had hedennamiddag om halfdrie een treffend' plechtigheid plaats. Aldaar werd door een Comité, bestaande uit de heeren H. H. Breuning, M. W. Jaeger» J. Kunst, mr. M. Ryke en W. F. Verhey, het monument voor wyion dr. A. Nykamp, die' nu juist een jaar geleden zoo gehoel onver wachts uit het leven scheidde en wiens stoffeiyk overschot daar ter ruste werd gelegd, aan de familie overgedragen. Van deze plechtigheid waren vele bloed verwanten, vrienden en vereerders van de» onvergeteiyke doode getuige. De Centrale Commissie voor de Wereld tentoonstelling te Parys heeft bekend gemaakt de voorwaarden van deelneming aan den tydelyken wedstryd van zuivelproducten te Vincenne8 van 25 30 Juli. Aanvragen tot deelneming moeten worden gericht aan mr. L. Baron Mtchiels van Ver- duynen, commissaris-generaal voor Nederland- te 's Gravenhage. Do verzending der goederen, die kosteloos is, heeft plaats op 23 Juli door de zorgen van den heer A. Verkerk, van uit Utrecht. De plaatsruimte op de tentoonstelling wordt den exposanten gratis verstrekt. De inrichting der Nederlandsche afdeoling enz. is opgedragen aan den heer J. A. Van Erven Dorens te Parys. Drie wedstryden van zuivelprodneten zullen plaats hebben gedurende de tentoonstelling en wel: lo. van 23 28 Mei; 2o. van 25 30 Juli; 3o. van 19 24 September. De hoofdverdeeling geldt ten opzichte van producten uit het buitenland en uit de Fransche koloniën de volgende categorieën: lo. Melk van eiken oorsprong; 2o. Boter van eiken oorsprong, en 3o. Kaas van eiken oorsprong, kaas van koemelk. Vreemde inzenders van de beste producten ontvangen diploma's van verschillenden graad. Het stoomschip „General" (thuisreis) vertrok 2 Juli van Delagoabaai; de „Kaiser" (uitreis) vertrok 8 Juli van Zanzibar; de „Kanzier" (thuisreis) arriveerde 3 Juli te Napels; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juli te Genua; de „Prins Willem II", van Amsterdam naar Suriname, passeerde 3 Juli 11 u. vm. Ouessant; de „Prins Willem III," van Suriname naar Amsterdam, arriveerde 4 Juli Havre; de „Prins Willem V" vertrok 3 Juli van Nieuw-York naar West-Indiö; de „Salak" vertrok 4 Juli van Batavia naar Rotterdam; de „Sindoro", van Java naar Rotterdam, arriveerde 3 Juli te Marseille; de „Soembing", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juli te Port-Said. Katwyk. Op Donderdag 5 Juli a. s. des namiddags te 2 uren zal door dr. De Ruiter Zylker in het Gemeentehuis te Katwyk aan den Ryn en op Vrydag d. a. v. in het Weeshuis te Katwyk-aan-Zee terzelfder tyd gelegenheid worden gegeven voor kosteloozo in- en her inenting. Dit jaar namen 100 bommen en 70 loggers van Scheveningon deel aan de verscL visschery. Zy besomden totaal In afslag ruim 140,000. Het gemiddelde van de loggers was ruim f 1050 en van de bommen ƒ750* per schip. De hoogst6 loggerbesomming was van den reeder F. Vrolyk, schipper C. Pronk, i ruim f 2200, en de hoogste bom f 1400. Evenals de trawlvisschery voor de loggers,' levert de schrobnetvisschery aan de betrokken1 reederyen, op een enkele uitzondering na^ geen winst op. Het vorig jaar was het doorsneecyfer der bommen nog lager. Academie nieuws. LEIDE.V, 4 Juli. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 16° C. 60.83 F., 's middags om 12 uren 17.5° C. 63.5° F., 's namiddags om 4 uren 16° C. 60.8° F. De Nederlandsche en Fransche mails uit Oost-Indiö zyn morgen alhier te verwachten. Do mail van West-Indiê, aangebracht te Havre per s.s. „Prins Willem III", wordt heden avond alhier verwacht. Leiden. Heden is alhier bevorderd tot doctor in wis- en natuurkunde de heer D. R. Thierry, geboren te 's-Gravenhage, na ver-, dediging van een academisch proefschrift, ge- titeld: „Over de toepassing van het theorema, van Fourier in de theorie der buigingsver- schynselen." Geslaagd ls voor het prop. examen in de geneeskunde de heer Th. W. Himpe. Bevorderd zyn tot arts de heeren D. J. Fangman, J. Van Dyk en H. R. De Roos, terwyi geslaagd ls voor het arts-examen, eerste gedeelte, de heer E. J. Abrahams. Den 20sten Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders C. MECHELSE en 5773 10 N. TJEERDSMA hun 12'/i-jarlge Echtrerceni- ging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen Oegstgeest by Leiden, 4 Juli. Kampong „Makassar 102." Getrouwd Dr. H. C. BERENDS, Arts, en E. J. DE RIDDER. De Heer en Mevrouw BERENDS— De Ridder betuigen, mede namens de wederzydsche Familie, hunnen hartelyken dank voor de vele be- wyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. 5760 13 Katwijk a/d. Rijn, 4 Juli 1900. Getrouwd: M. J. MEYER en M. MARSMAN, die, mede namens wederzydsche Familie, hun hartelyken dank be tuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. 5755 11 Werkendam, Leiden, 4 Juli 19001 Myn hartolyken dank aan den Heer Directeur en verdere Ambte naren, Hoofdbostellers, Collega's, den Weled. Heer H. PAUL en verdere belangstellenden, voor de vele en ruime blyken van belangstelling, my op den lsten Juli j.l. geschonken, welke dag bij my steeds in herinnering zal biyven. 5767 11 J. J. SWAAN, Brievenbesteller, Leiden, Juli 1900. Men verlangt ten spoedigste: een Md-Hnishondster, goed kunnende koken on genegen huiswerk te verrichten en van goede getuigen voorzien. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 5768. 8 Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zyn aan of gelden of geldswaar den onder zich hebben, behoorende tot de nalatenschap van den Heer JOHMNES ANTONIUS VAJ DER MOEVEN, gewoond heb bende te Leiden en aldaar 29 Juni 11. overleden, worden verzocht daarvan opgave, betaling of afgifte te doen vóór 15 Juli a. s. ten kantore van Notaris GORDON, Rapenburg hoek Scheepmakeresteeg te Leiden. 6772 14 speciaal met de beste Vanillc- stokken bereid heeft een heerlyken geur en smaak. Eenmaal geprobeerd neme men voor de inmaak stt-eds dezen Brandewyn. Prijs 85 Cts. per Liter* 677414 P. B. ERADES, Kraaierstraat, hoek Nieuwe Rijn. Gevraagd: een gebruikte Plano, geschikt voor eerstbeginnende. Brieven met prijsopgave Bureel van dit Blad onder No. 5776. 6 Voor een STUDENT wordt ge vraagd met kost en bediening of pen sion, in een Christelijk, degelijk, beschaafd gezin. Aanbiedingen met opgave van voorwaarden worden in gewacht onder No. 6780 aan het Bureel van dit Blad. 11 A. W. NIJTUOFF, te Leiden, heeft nltgegeven en by alle Boek handelaars verkrijgbaar gesteld: vroeger© dagen, Voordracht, gehouden in de byeon- komst van het Departement Leidon der Maatschappy tot Nut van het Algemeen 11 Januari 1900 DOOB Mr. Oh. M. DOZY, Archivaris der Gemeente Leiden. Prijs 40 Cts. VOORHEEN 5765 30 Z5IJT3NT DE BESTE

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3