h u H A 128 Juni Springs aangevallen, een oostelp *van Johannesburg gelegen station, doch wer den door de Engelschen teruggedroven. Een ontsnapte krijgsgevangene heeft het bericht aangebracht, zegt de „Daily Mail", dat generaal De Wet met 7000 man naar Vrede oprukt, en dat president Steyn zich naar Bethlehem begeven heeft. Uit Loren^o-Marquez wordt van 29 Jun* aan de „Times" geseind: Zoowel de Boeren als de Üitlanders, die hier thans zijn, koes teren de meoning, dat er nog minstens drie tot zes maanden zullen noodig zyn om de Boeren te onderwerpen. Hot is duidelijk, dat president Krugor nog langen tijd do beschikking hebben zal over een voldoende troepenmacht om de guerilla in het gebergte voort te zetten. Voor het oogcnbhk is or geon sprake van, dat presi dent Krugor zich zal overgeveD, al zijn er enkele Boerenleiders, dio zich daarvoor ver klaard hebben. De „Westin. Gazette" moldt, dat do mili taire attachés bij het Engeischo leger, die thans Pretoria hebben verlaten, verklaarden, dat do oorlog feitelijk geëindigd is, en de onderwerping van do presidenten Steyn en Kruger weldra zal plaats hebbon. De „Daily Mail" verneemt uit Loren^o- Marquez, dat de ammunitie voor de Creusot- kanonnen der Boeren opraakt. Zij waren voornemens een fabriek op te riohten te Barberton, maar dit plan was niet uitvoer baar en de ambtenaren van de Creusot-maat- schappü zijn thans naar Europa vertrokken. Het voorgenomen bezoek van den High Commissioner, Sir Alfred Milner, aan de Zuid-Afrikaansehe Republiek, is, naar uit London wordt gemeld, voor onbepaalden tyd uitgesteld. De correspondent van de „Manch. Guardian" te Kaapstad meldt, dat de eigenaars van „Ons Land" besloten hebben een actie in te Btellen tegen den gouverneur Sir Alfred Milner, wegens onwettige belemmering van de circulatie van dit blad in de Kaapkolonie. Aan het banket van de Nationale Unie en van den Bond der Conservatieve Veroeni- gingen heeft minister Chamberlain Zaterdag avond een redevoering gehouden over den politieken toestand, waarin hij zeide: „De staatkunde der Engelsche Regeering in Zuid-Afrika is steeds geweest een pogen om, met vreedzame middelen zoo mogeltfk, maar met den sterken arm zoo het moest, recht en gerechtigheid te verkregen voor alle Engelsche onderdanen, en de vrijheid en .ge lijkheid te verzekeren van de rassen, die ge- 'waarborgd zijn in de andere kolonies. Dank zy der dapperheid onzer troepen, is het doel, dat de Regeering nastreefde, thans bijna bereikt." Zooale reeds vermeld is, heeft lord Roberts Jevel gegeven de boerenhoeven in de nabijheid van de plaats, waar deBoorencommano. 's de spoorlijn of de bruggen beschadigen, te ver nielen. In een telegram 28 Juni gedateerd seint Winston Churchill het een en ander over die barbaarsche wijze van oorlogvoeren. De Boeren, die nog strijden zoo luidt het in zijn telegram zijn wanhopige lieden, die zrch niet meer storen aan het verbranden van hoeven en onverschillig zijn voor de ellende van hun land (1) zoo zij slechts aan hun militaire eer en trots voldoen (11). Mis schien zal het verbranden van hoeven naby den spoorweg Boeren van nog onverbrande %oeven nopen onze zijde te kiezen. Niet alleen te oordeolen naar wat ikzelf gezien heb, maar ook naar wat ik van ver schillende zijden gehoord heb, zullen wij wol dra al onze gijzelaars gedood hebben en zullen er spoedig geen boerderijen meer over zijn om te verbranden, zeker niet by die doelen .van het spoor, die blootgesteld zijn aan de 'aanvallen der Boeren. In hetzelfde telegram zegt de heer Churchill dat natuurlijk dat verbranden alle echte (Engelsche) soldalen tegen de borst stuit. In hoeverre wy dat als waar kunnen aannemen, blijkt uit een brief van een anderen corres pondent van de „Morning Post", den heer Stuart. Dat individu schrijft onder meer het volgende: „De inlanders van den omtrek plunderden (onder de oogen der Britsche soldaten) de hoeve en iemand zette het huis in brand. Ik .beken ,dat ik een zeldzame genoegdoening, een warmen gloed om het hart voelde toen ik den rook van dat vreugdevuur hemelwaarts zag gaan. Een beest van een opstandeling kreeg zijn verdiende loon. Hy was een middelpunt van ontevredenheid geweest en had den spoorweg helpen opbreken. Een van de vroegere Jameson-raid-ge- vangenen schreide bykans tranen van vreugde toen hy het vuurtje zag. I Er was echter weinig tyd over, want een andere boerdery moest geplunderd worden (door inlanders?). Ik legde myn eieren en hoenders in myn kar neer en trok naar de 'volgende hoeve. Ik was te laat en kon het i huis niet eens binnen komen. Ik wist ochter ■nog wat haver te stelen en weer had ik het genoegen den rook van een rebellenhuis hemel waarts te zien stygen." Deze brief, waarin de vyanden van Engeland o. a. voor „menschelyk ongedierte", die soms verkeordeiyk behandeld worden „alsof ze met een fatsoeniyken kaffer gelijkgesteld konden worden", zyn uitgemaakt, is afgedrukt in de „Morning Post," een blad, dat van alle Engei scho bladen het meest aristocratische publiek heeft. (Ebld.) Aoodemleniouws* Leiden: Geslaagd is voor hetcandidaata- j examen in de rechtswetenschap de heer A. 'Rombach Jzn. Amsterdam: Bevorderd zyn tot arts de ^heeron J. A. Verschuyl, geb. te Amsterdam; |P. Elias, geb. te Djombang; H. J. Kattewinkel, fgeb. te Wyho; en toegelaten voor het 1ste gedeelte de heeren M. J. Ten Cate en F. H. Caaunnan, Do onlusten in China. Er is een gedeelteiyk antwoord gekomen op de vraag: Waar zyn de gezanten der vreemde mogendheden te Peking? Laten wy er dadeiyk by voegen, dat het antwoord zeer onrust barend is. Men mag nu wel als zeker aannemen, dat de reeds voor eenige dagen verspreide geruchten, dat de Dnitsche gezant vermoord Is, geiyk hadden. De geruchten zyn allereerst be vestigd door den correspondent van Reuter te Shanghai, die gisteren seinde, dat de Duitsche gezant aangevallen werd, toen hy zich naar het Tsung-U-Yamen begaf en dat hy in het Tsung-li-Yamon gestorven is. Daarby komt de officieel© bevestiging van den Engelschen consul te Shanghai, die duide- lyker 6preekt van eon moord op don Duitschon gezant, gepleegd op 18 Juni door inlandsche troepen. Dezo consul voegt er by, dat drie andere gezanten den 2Ssten Juni nog voilig waren. Dat is een schrale troost, vooral na het bericht van den Amerikaanschen consul, die seint dat volgons een telegram van Yoeng-loe de toestand der gezanten op 26 Juni hopelooB was. Zy zouden toen nog hoogstens 24 uren te leven hebben. Bovendien komt ook de Duitsche keizeriyke consul te Tsjifu het vermoorden van den Duitschen gezant bevestigen. Dat ziet er inderdaad zeer ernstig uit en men kan zich dus voorbereiden op een kracht dadig optreden der mogendheden. Immers, de toestand is thans zóó ernstig, dat men zich dien haast niet ernstiger kan voorstellen. De Amerikaansche admiraal Seymour heeft al8 volgt zyn wederwaardigheden aan de admiraliteit te Londen geseind: 3 Juni had hy twee aanvallen der Boxers af te slaan op zyn voorhoede, welke echter beide werden afgeslagen met zware verliezen van den vyand en zonder verliezen van de ontzettingSGolonne. 14 Juni vielen de Boxers in grooten getale den trein aan te Lang-Fang. Zy werden met veel moeite teruggeslagen met ongeveer honderd man gesneuveld. De verbondenen hadden vyf Italianen gedood. Denzelfden middag vielen de Boxers den Engelschen po3t aan, die het station Loefa beschermde. Versterkingen werden terugge zonden en de vyand werd verdreven, weer een honderd dooden achterlatend, terwyi de admiraal een gewonden matroos had. De spoorweg was hier echter zoozeer ver nield, dat "vorder voortgaan per trein onmo- geiyk was. De admiraal besloot dus 16 Juni naar Yangtsoen terug te gaan on langs dien weg zyn doel te bereiken. 18 Juni vernam hy echter, dat twee te Lang-Yoen achterge laten treinen waren aangevallen. Met eon verlies van vier- of vijfhonderd dooden werd de vyand weer afgeslagen, terwyl de ver bondenen zes dooden en acht en veertig ge wonden hadden. Te Yangtsoen voegden de twoo treinen zich 's avonds hy de troepen, doch verder konden ze niet. De admiraal had toen reeds gebrek aan ammunitie en mondvoorraad, ook aan water Yooralt en werd zeer in zyn be wegingen belemmerd door gewonden, zoodat hy besloot op Tientsin torug te trekken, waarmee hy in geen zes dagen verbinding had gehad. Don 19den werden de ge wondon op eon rivierboot geplaatst, terwyl do colonne langs de rivier schreed. In alle darpeü, waar men langs of door kwam, werd een hardnekkige tegenstand geboden. Do Chineozen, uit een stelling verjaagd, trokken op een tweede terug. Den 23sten bereikte men na een nacht- marsch een arsenaal, acht myi van Tientsin gelegen. De Chineezen deden eerst alsof zy de vreemdelingen vriendelijk ontvingen, doch richtten eensklaps het vuur op hen. De Golonne trachtte de Chineosclie stelling om te trekken; intusschen brachten de Duitschers twee kanonnen tot zwygen en bestormden de ver sterkingen, waarop het arsenaal door de ver bondenen bezet werd. Denzelfden dag werd door Chineezen getracht het arsenaal weer te bemachtigen, doch dank zy den voorraad, hier aanwezig, konden de Europeanen stand houden tot de komst der tweede ontzettings colonne. In het Engelsche Lagerhuis deelde de onder-minister St. John Brodrick mede, dat de Engelsche verliezen van admiraal Seymour bedragen 25 dooden, waaronder een kapitein, en 98 gewonden, waaronder 7 officieren. Het is niet bekend, hoeveel de andere troepen- afdeelingen verloren hebben, maar het gekeele verlies moet, naar gemeld wordt, 62 dooden en 212 gewonden zyn. Het „Journal" te Parys bevat een tele gram uit Brest, dat de Fransche kruiser „Dentrecasteaux", die zich in Chineesche wateren ophoudt, gezonken zou zyn. Het departement van marine heeft geen bericht van dien aard ontvangen en hecht er geen geloof aan. Aan de „Daily Mail" wordt van 28 Juni uit Shanghai gemold: Men bericht, dat het we6teiyke fort aan de Pei-Tang, 50 myi ten noorden van Taku, met toestemming der Chineesche overheid door matrozen der ver bonden vloten bezet is. Het oosteiyke fort is nog steeds door de Chineezen bezet. Beide forten zyn met groot modern geschut ge wapend. De onderkoning van Koeang heeft de Provinciale militie onder de wapenen laten komen, ten einde aan alle gebeuriykheden het hoofd te kunnen bieden. De kosten dezer mobilisatie worden yry willig door de inwoners gedragen. De telegraphlsche gemeenschap tusschen Tsjifu en Shanghai was reeds in den nacht van verleden Zaterdag onderbroken. Uit Shanghai wordt aan de „Daily News" gemold, dat de stoombooten naar Ningpo en Canton voortdurend vol vluchtende vrouwen en kinderen zyn. De onderkoning Lioe-Koen-Yih heeft eenige oorlogsbodems in de Yang-tse-Kiang gestation- neerd, voor de bescherming van Nanking. De onderkoningen van de provincie Kwang-Si en Kwang-toeng hebben uit Chilih last ge kregen de militie onder de wapens te roepen. Een telegram uit Hongkong aan de „Daily Telegraph" meldt, dat een keizeriyk besluit aan Li-Hoeng-Chang gelast om te Canton te blyven, waar zyn tegenwoordigheid noodig wordt geacht, wyi er gevaar voor opstand bestaat. Li-Hoeng-Chang hoeft 130 Boxers doen onthoofden. De Duitsche eskader-commandant roemt, in een telegram aan de Regeering, zeer de houding van het Duitsche contingent, dat te Tientsin is teruggekeerd. De kapitein Buchholz en 10 man werden gedood, 6 offi cieren en 3 man gewond. De gezondheids toestand was goed. Volgens een telegram aan de „Daily Express" vielen, op 21 Juni, by den marsch dor ontzettiDgscolonne van Taku naar Tientsin, van de voorhoede der gealfiëerden 450 man Russen onder kapitein Fitof en 133 man Engelsche marine-troepen onder majoor Waller in een binderling, vier myien oosteiyk van Tientsin. Van de Russen werden 32 man gedood en velen gewond, van de Engelschen vyf gedood en acht gewond. De voorhoede moest terugtrokken en een harer revolverkanonnen in den steek laten, dat door de Chineezen werd buit gemaakt. Later rukten 2000 man van de hoofdmacht op, met vyf kanonnen, en ontzetten de voor hoede. Den volgenden dag werd de ontzottings- colonne aangevallen door de troepen van generaal Nieh; het gevecht duurde den ge- heelen dag, tot ten slotte de Chineesche gene raal werd afgeslagen en de colonne haar marsch kon voortzetten. Uit Engeland is een afdeeling, bestaande uit 400 matrozen, 121 man der marine-artil lerie en 389 man marine-infanterie naar China vertrokken; zy zyn Zaterdag te Portsmouth ingescheept. De Engelsche kruiser „Argona" is van Sheerne8s naar Hongkong vertrokken. Uit Washington wordt aan de „Tribune" gemold, dat de vice-admiraal Kempff zal worden vervangen door admiraal Remey; admiraal Kempff zal naar Nangasaki vertrekken. Het feit, dat admiraal Kempff niet heeft deelgenomen aan den aanval op de forten van Taku, eischt opheldering, zegt het blad; deze zal worden gevraagd, zoodra er gelegen heid is den admiraal voor een xaad yan onder zoek te doen verschenen. In een ministersbyeenkomst te Yokohama was een deel der kabinetsleden, waarby de ministers van marine en oorlog, van oordeel, dat Japan de onderdrukking der opstandelingen in China zou ondernemen, terwyi de andere ministers slechts wenschten te handelen, om de vreemdelingen te beschermen. De stad Nieuw-York heeft twee regimenten vry willigere aangeboden voor den dienst in China en Pennsylvaniö een regiment. Het publiek is geheel vervuld mot de gebeurte nissen m het Westen. De Amerikaansche staatssecretaris Hay heeft de Amorikaansch© consuls in China doen weton, dat door de onmogeiykheid, waarin zy verkeeren om han instructies te ontvangen van den Amerikaanschen gezant te Peking, Conger, zy in overleg zullen heb ben te treden met de onderkoningen der verschillende provinciën over zaken, die do belangen van Amerikaansche onderdanen raken. Men vermoedt, dat deze maatregel genomen is, op aanraden van den Chineeschen gezant te Washington Woe-Tmg-Fang. Marlitoeriohteu. Rotterdam, 2 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd: paard, veulen, ezel, magere runderen, 225 vette runderen, 360 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, 1440 schapen of lommeren, 430 varkens, big, bok of geit. Men noteert: Vette Runderen prima lste qual. a lste qual. 64 a 2de qual. 68 a 3de qual. 62 a cents. Ossen lste qual. 62 a 2de qual. 56,3de qual. 62 cents, Stieren lste nL 66 a 2de qual. 45 a 3de qual. cents, veren lste qual. 85, 2dequaliteit 75 a 60 cents. Handel zeer traag. Schapen lste qnaL 62 a 2de qual. 46 a cents. Handel traag. Varkens lste qual. 43 a 2de qual. 42, 3de quaL 41 cents. Licht soort 38 a 36 cents. Schrale aanvoer en redelijke handel. Aardappelen: Westlaudsche klei ƒ1.20 a 1.60, id. zand ƒ1.60 a ƒ1.70 por Kin. Allen, 2 Juli. Aangevoerd 21 wagens kaas partyen: te zamen 878 stuks. Pry's: Goudsche kaaB lste qual. ƒ26.— a ƒ27.2de qual. j 20. a f24.—, Derbykaas f 24. Handel vlug. Utrecht, 2 Juli. Op de heden alhier gebonden paardenmarkt waren 490 paarden en venlens aan gevoerd. De paarden werden verkocht van ƒ80 tot ƒ600, de veulens van ƒ100 tot ƒ260. Telegrammen. NIEUW-YORK, 1 Juli. RO.) Gisternamid dag brak brand uit in de dokken van Hoboken. In korten tyd waren allo dokkon, behoorende aan de „Norddeutsche Lloyd", vernield, even als de stoomschepen „Main", „Saaie" en „Bremen". De stoomschepen Kaiser Wilhelm der Grosse" en „Phoenicia" werden beschadigd. Men vreest, dat ongeveer 200 personen het leven verloren hebben, daar de dokken en stoomschepen vol menschen waren toen de brand uitbrak. De groote pakhuizen zyn even eens vernield. Men schat de schade tusschen tien en twintig millioen dollars. De oorzaak van den brand is onbekend; by het afzenden van het bericht woedden de vlammen nog. Er heerscht groote verwarring en vreeselyke tooneelen vielen voor. [Volgens een ander telegram wordt het aantal personen, die by deze ramp het leven hebben verloren, op 400 geschat. Het Duitsche stoomschip „Kaiser Wilhelm der Grosse" geraakte wel in de haven in brand, maar men slaagde er in het vuur meester te worden. Het schip bekwam slechts weinig schade en de lading bleef onbeschadigd. Men begroot de matorieele schade op minstens twintig mfilioen dollars. Men heeft den steiger van de „Hamburg-Amerika-iyn" in de lucht doen springen om den brand te beperken. Volgens de „Hamburgische Börsen-Halle" zjjn üe stoomschepen gKaiaer Wilhelm dar Grosse" en „Bremen" zekerheidshalve uit het dok gehaald. Volgens de „Frankfurter Zeitung" was de brand in het stoomschip „Bremen" reeds zoo hevig, dat het midden in de North River lag te branden en dientengevolge ook verloren is. De stoomschepen „Saaie", „Main" en „Bremen" arriveerden respectievelijk 21, 25 en 27 Juni van Bremen te Nieuw-York.] De onlusten ln China. LONDEN, 30 Juni. (S. O.) Een telegram van kolonel Dorward aan het departement van oorlog, gedagteekend uit Tsjifu, 80 Juni 1.16 uur namiddag, meldt: Het arsenaal ten noordoosten van Tientsin is in den morgen van 27 Juni genomen door de verbonden troepen. De Engelsche troepen, dio aan het gevecht hebben deelgenomen, zyn de marine- brigade en het Chineesche regiment uit Wei- hai-woi. Van de marine-brigade zyn vier man gedood en 15 gewond, waaronder twee officie ren het Chineesche regiment sloeg den tegen aanval der Boxers op den linkervleugel af, waarby het den vyand hevige verliezen toe bracht. SHANGHAI, 1 Juli. (R. O.) De Duitsche gezant te Peking, baron Von Ketteler, werd aangevallen toen hy zich naar het Tsung-li- Yamen begaf. Hy werd zoodanig gewond, dat hy in het gebouw van het Yamen is overleden. LONDEN, 2 Juli. RO.) Een bericht aan de bladen uit Shanghai, dato 1 Juli, houdt in, dat groote troepenafdeelingen der verbonden mogendheden Peking moeten binnengetrokken zyn, nadat zy op het verbonden leger der keizeriyke troepen en der Boxers de overwin ning behaald hadden. BERLIJN, 2 Juli. (E. 0.) De keizeriyke consul te Tsjifu tolegrapheortOnze (de Duit sche) gezant is den 18den Juni te Peking vermoord. SHANGHAI, 1 Juli. (E. 0.) De Engelsche consul te Tsjifu seint: De Duitsche gezant te Peking is den 18den door inlandsche troepon vermoord. Drie niet nader aangeduide legaliën waren den 2<3sten nog gespaard. De Amerikaansche consul hier zegt, dat volgens een telegram van Yoeng-loe van den 26slen, de overige gezanten dien morgen nog in leven waren, maar hun positie liet geen hoop meer. Yoeng-loe twyfolde of zy het nog vier en twintig uren zouden kunnen houden, aangezien hy (Yoeng-loe) en de Keizerin hen niet meer konden beschermen. BERLIJN, 2 Juli. (Wolffbureau.) De keizer iyke consul te Tientsin meldt, dato 29 Juni, dat door Chineesche boden kort geleden het volgende sehriftelyke boricht uit Peking, onder- teekend Robert Hart, was ontvangen: De heer Von Bergen [Wolff'6 bureau teekont hierby aan, dat deze heer de tweede Duitsche legatiesecretaris is] meldt aan den comman dant der Europeesche troopen, dat de vreemde- lingenkolonie in de gozantschapsgebouwen wordt belegerd, dat de toestand vurtwyfeld is, on roept hem een: „Spoed ui" toe. Een Zondagnamiddag te vier nren, naar het scliynt door een zendeling uit Peking ge zonden, bode deelde zoo juist mede, dat de Duitsche gezant, baron Ketteler, op weg naar liet Ts:ng-li-Yamen werd vermoord en dat de meeste gezantschapsgebouwen verbrand zyn, alsook, dat de wacht ter bescherming gebrek aan munitie liad. BERLIJN, 2 Juli. (R. O.) Het Wolffburoau verneemt uit Londen van 2 Juli: Het consulaire corps te Tientsin had eon- pang de regeeringen als eonig middel tot red ding der vreemdelingen le Peking voorgeslagen, dat de mogendheden gezamentiyk de Chineesche regeering of de bereikbare Chineesche groot waar- digheidsbekleeders hadden moeten laten weten, dat do familiegraven der keizeriyke familie te Peking verwoest zouden worden, ingoval de vreemdelingen, en in het byzonder de ge zanten, vermoord werden. Tot dusverre was de Engelsche regeering niet geneigd dezen voorslag aan te nemen. LEIDEN, 2 Juli. Tbermomefcerstandgisteravond om 8 uren 16° C. 60.8° Fahr.heit, hedenmorgen om 8 uren 15° C. 59° F., 's middags om 12 uren 21.5° C. 70.7U F., 's namiddags om 4 uren 22° C. 71.6° F. Door de politie is Zaterdagavond de hand gelegd op een paar jongens, die zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van lood van een perceel aan de Hooglandsche Kerkgracht alhier. Aan het groot-ambtenaars-examen voor den Indischen dienst (eerste gedeelte) op 20 en 22 Juni jl. gehouden, werd door slechts 2 candidaten deelgenomen; beiden, de heeren J. K. Helder en G. A. B. Micola van Furs ten- recht, zyn geslaagd. Aan het groot-ambtenaars-examen voor den Indischen dienst (tweede gedeelte) van 18 tot en met 30 Juni jl. gehouden, zyn van de 36 candidaten, naar orde der eindranglyst, de volgende 21 heeren toegelaten: L. H. E. Schoonheyt met 52 punten, S. Mei huizen Jr. 51, J. J. Van Helsdingen 50, Th. A. Meister 50, F. J. Couwenberg 48, W. D. Bosch 48, C. H. Douwes Dekker 47, J. M. P. Kooreman 47, J. G. Van Heyst en J. H. E. Kanlbach 46; verder J. F. W. Van der Meu- len, A. H. K. Milo, C. E. Croes, O. Schüssler, J. M. Moorrees, H. J. Bernelot Moens, P. J. Van Gulik, W. C. Van Gelder, Th. Volme- ring, G. A. Van Nouhuys, J. G. Moojen, J. W. Roeseingh van Iterson, J. Ph. Baljon, J. Roest, P. J. Ketting Olivier, H. M. Lublink Weddik en G. L. Uljée. Zooals men weet, kunnen dit jaar slechts 10 ambtenaren ter beschikking gesteld worden van den gonverneur-generaaL Het maximum van het aantal te behalen punten bedraagt 60 in 6 vakken. Onder voorzitterschap van mr. T. M. C. Asser heeft Zaterdag jl. aan hot Departement van Justitie een vergadering plaats gehad van de Staatscommissie voor het Internationaal Privaatrecht, tot vaststelling van het advies aan de Regeering omtrent de aan de andere Mogendheden te doene voorstellen naar aan leiding van de onlangs to 's-Gravenhage gehouden Conferentie. Naar het „U, D." verneemt, zal de hoog leeraar dr. Nicolaaa Beets, Dinsdag 3 Juli op Paushuize te Utrecht door H. M.deKoDingin in een byzonder gehoor worden ontvangen. hot hoïoek iwi As jut die gemeente op morgen, zal Hare Majesteit' worden begeleid door een bereden militair escorte ter sterkte van 3 officieren en 60 onderofficieren en minderen van het lste rog.' veld-art., aldaar, onder bevel van den kapitein L. J. Van Heukelom. S. Wink, uit Heerenveen, die met Cronjé gevangen werd, is, geiyk zyn familie ver-; nomen heeft, nog niet naar St.-Helena ver-i voerd, maar wordt te Groenspruit aan de. Kaap gevangen gehouden. Het stoomschip „Sommerfeld", van Batavia nanr Amsterdam, arriveerde 30 Juni te Suez. Zwammerdam. Aan het telephoonkantoof. alhier zyn in dit oersto halljaar behandeld 673 telegrammen, waarvan 261 verzonden en 312 ontvangen. Uit de Zuid'A/rikaansche Mail. Te Simonsstad is overleden roej. Mary H.' Kingsley, de welbekende Afriknaneche reizig ster en schrijfster, die in den laatsten t|jd de republikeinsche krygsgevangenon aan het Palace hospitaal, Simonsstad, hielp verplegen. De begrafenis vond plaats ter zee, zynde het de begeerte van de overleden dame geweest,1 dat haar stoffelyk overschot aan de zoo zou worden toevertrouwd. De overledene werd met ade militaire eer begraven. Allan Johnson, een jonge Schot, die te Aberdeen in de medicynen studeerde, sloot zich als vrijwilliger aan by het Cape Medieal Servicet Korps, en kwam naar Zuid-Afrika. Van z|jn reis, van de Kaapstad naar het oorlogstooneel,i verhaalt hy o. a. het volgende: „Op gister avond passeerden wy een spoortrein, bestaande uit sieriyke salon-rytuigon, waarin Cecil Rhodes on zyn ryke vrienden, rondom een ryk beladen tafel, hun verlossing uit Kimberley, vierden; eon groot contrast met de andere Kimberleysche treinen, die vol zieken, zwak-' ken en halfvorhongerden waren, en welke allen den gebeelen nacht door in open trucks' in don regen lagen." Deze jonge man is niet lang na zyn aankomst, in het hospitaal te Bloemfontein, aan een ziekte, die hy door' blootstelhng aan weer en wind opgedaan had,' gestorven. (O. L.) Kleine Advertenties PER POSTWISSÏX. Wij wyzen er nogmaals op, dat de een voudigste en moest goedkoope wyze voor het toezenden eener Kleine Adver tentie is: het zenden van eon postwissel. Men schryve de advertentie achter op het strookje van den postwissel, zoodat de toe zending van advertentie en de betahng slecht» drie Cents kost. Mon zende vooral geen postzegels in oen brief 1 CORRESPONDENTIE. - Ingezonden stuk ken of mededeolingen, waaivan de inzenders bun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zydegologd. AD VERTEMTIEg. Den 16don Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders ALBERTUS HENDRIKUS ALTMÜIILER EK 5697 11 HILLEGONDA DE KR QIFF hunne Vijf-cn-twiMtlgjarig© EctaLver-eemgiiag te herdonken. Hunne dankbare Kinderen. Leiden, 2 Juli 1900. (Ryn- en Schiekade 15). Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig lydon, m(jn onver getelijke Echtgenoot© SUZANNA CASPERS, in den leeftyd van byna 56 jaren. 5719 1 A. F. SLUYTER. Katwijk-a/Zee, 28 Juni 1900. Heden overleed, na een langdurig lyden, nog onverwachts, onze ge liefde Broeder, Behuwdbroeder on Oom de Heer JOHANNES ANTHONIUS VAN DER HOEVEN, in den ouder dom van 61 jaren. 6695 9 Uit aller naam, P. VAN DER HOEVEN. Leiden, 29 Juni 1900. Zacht en kalm overleed heden, na tydig voorzien te zyn ge weest van de laatste ELH. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Vader en Behuwdvader de Heer MARCELLIS PAARDE- KOOPER, in den ouderdom van ruim 77 jaren. 5700 14 Namens de Familie: C. J. L. VAN DER MEER, Executeur Testamentair. Noobdwijk, 29 Juni 1900. Heden overleed, tot myn diepe droefheid, onze Echtgenoot en Vader, Grootvader en Overgrootvader, in den ouderdom van ruim 83 jaren. Uit aller naam, Wed. CORNET Fbankhtjizen. Leiden, 1 Juli 1900. 5702 9 (Oudeliedenhuis, Hoerengracht) Algemeene kennisgeving. Heden overleed, te Nymegen, onze Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw CORNELIA MARIA VAN VRIJ BERGER DE CONINGH. P. a VAN VRUBERGHE DE CONINGH. E. M. L. VAN VRUBERGHE DE CONINGH-Mabitz. Eenige kennisgeving Bezoeken van rouwbeklag kunnen wegens afwezigheid niet worden afge wacht5721 13 toss, 1 Juli ÏOOQ. eü A a Cl M c* eo H ES H;

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3