PARASOLS. Timmerlieden IEMAND, Uitstap-biljetten, Geen Kostschool. WAARSCHUWING. W. MATVELD, 5677 20 Leidsche Spaarbank. De Graciense, Prijs per kwartaal fU1\ N. Rijn 31. P. A. SAR0NI. zéér verlaagd tarief, :i Ondergoederen G Van Brussel, Openbare Vrijwillige Verkocping. Openbare Verkooping BOUWMANSWONING Katwijk a. d. Rijn, 30 Juni. gemeubileerde Zit-en Slaapkamer BEUZEfflAKER Co., Roerende Goederen, I No. 12376. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERPAQ 30 JUNI. - VIERDE BLAD. Anno 1900. rti i nrM^™hMM^"jrrrr niH—P—ajui"'iiMB,,'i|1 M—nww itfi ■■gaMnaiiMHWBa—wiHiw^ntfTimncT. „U. Tweodo Kamor, Militaire Wetten. Samenstelling der Landmacht, enz. Blykens het afdeolings verslag had de late Indiening van ontwerpen tot regeling van. ide samenstelling der Landmacht bevreemding gewekt. Spoedige afdoening werd te meer noodig geacht, waar de betrekkelijke waarde der schutterij, nu deze haar doodvonnis ver beidt, waarschijnlijk nog zal verminderen. Andere leden waren van oordeel, dat de aanhangige wetsvoorstellen op sociaal gebied den voorrang moesten hebben. Sommige leden, die zich tot dusver verzet hadden tegen militaire uitgaven, waren nu bereid mede te werken in de door de Regee- ring gewenschte richting tot verzekering van 's lands weerbaarheid. Enkele andere leden, zich mede scharende onder de anti-militairisten, waren daartoe echter geenszins bereid. Door veel andere leden werd aangevoerd, dat het vraagstuk van 's lands weerbaarheid ■niet langer onopgelost mag bly ven. Door betere organisatie der levende strijdkrachten, meende men, behooren d9 persoonlijke en financieels offers, die aan de landsdefensie worden ge bracht, vruchtbaar te worden gemaakt. De groote uitgaven, die sedert jaren aan ons .vestingstelsel worden ten koste gelegd, mogen lniet aan zoodanige organisatie in don weg staan. De invoering van den persoonlijken dienstplicht is de eerste stap geweest om te Lornen tot verbetering onzer legertoestanden. Op dien weg moet thans worden voortgegaan. Beperking tot het strikt noodige zal, volgens die leden, daarbij uit den aard der zaak op -den voorgrond moeten staan; maar dit mag er niet toe leidon, dat wjj ons alleen tegen schending der neutraliteit wapenen en niet ook tegon aanvallen op onze onafhankelijkheid. Er waren leden, die zich altijd warme voorstanders van een volksleger hadden betoond, doch die door den loop van zaken in Zuid-Afrika hun vertrouwen in de kracht van een dergelijk leger hadden verloren. Andere leden daarentegen waren nog altijd van meening, dat de oplossing van het defensie-vraagstuk gezocht moet worden in de richting van een volksleger. Het beroep op den krijg in Zuid-Afrika werd door hen gewraakt. Wil men treden in een beoor deeling van de waarde van een volksleger, dan heeft men den blik te wenden naar Zwitserland. Het Zwitsersche stelsel behoeft men echter voor ons land niet slaafs te volgen. De voorgedragen organisatie, waarbij de dienstplicht door verlenging van den duur wordt verzwaard, werd door verschillende leden bestreden. Onderscheidene leden konden zich met het denkbeeld van algeraeenen dienstplicht niet vereenigen, omdat deze huns inziens tot te groote uitgaven zou leiden. Sommige leden gaven in overweging hun, die door hot lot voor den dienst worden aangewezen, zekere voordeelen te verleenen, bijvoorbeeld de voorkeur voor sommige be trekkingen. Wederom andere leden wilden het voldoen aan den militieplicht gemakkelijker maken. De bevoorrechting van bedienaren van den godsdienst, enz. werd door sommige leden bestreden. Andere leden zouden dat privilege gehandhaafd willen zien. Sommige leden verklaarden met deze wets ontwerpen in geen geval te kunnen mede gaan, wanneer niet de achtmaandsche eerste oefeningstyd voor de onbereden korpsen in de wet wordt vastgelegd. Wat de inlijving tot korte oefening van 4 maanden betreft, meenden enkele leden, dat die ten goede behoort te komen aan hen, die in hun bedrijf in voorjaar en zomer het slechtst kunnen worden gemist. Sommige loden waren van oordeel, dat de herhalingsoefeningen in het algemeen weinig waarde hebben. Andere waren van oen tegen overgestelde meening. Vrij algemeen werd toegejuicht, dat de Regeering in het belang der volksweerbaarheid maatregelen heeft genomen om het schijf schieten zooveel mogelijk te bevorderen. Do voorgedragen organisatie werd in bij zonderheden besproken. Nadere inlichtingen werden gevraagd omtrent hetgeen wordt medegedeeld omtrent de be zettingstroepen. Men vroeg ook of niet moet voorzien worden in personeel voor heliographie en voor do militaire luchtvaart. Verscheidene ledon meenden, dat nood zakelijk wijziging gebracht moet worden in de organisatie van het reservekader. Voor aanvulling van in oorlogstijd te iyden verliezen achtten sommigo leden de sterkte der aanvullingsreserve to groot, sommige leden meenden, dat men de dienstplichtigen zal moeten kunnen verplichten zich tot graad of rang te doen opleiden, 's Ministers berekening van de meerdere kosten, die uit zyn organisatie zullen voortvloeien, werd te optimistisch geacht. Gemengd Nieuws. „Een diepbedroevend foi t". Onder dit opschrift deelt de heer H. J. De Dompierre do Chaufepie te Utrecht het volgende mede in hot „Tydschrift van Armenzorg" „Een diep bedroevend, hoogst ernstig feit, voor do waarheid waarvan wy durven instaan, is in Finkega (burgerlyke gemeente West stellingwerf) geschied. „In don aanvang der maand Juni heeft zich aldaar verhangen een kind van elf jaar oen jongen uitbesteed door het Burgeriyk Armbestuur in een gezin, dat wy vooralsnog niet aanduiden. „Wy mogen voorloopig alleen het feit constateeren dat in dat dorp do kinderen der Ned.-Herv. Gemeente buiten de zorgen der diaconie worden uitbesteed door de burgerlyke gemeente. De diaconie laat èn in dat dorp èn in de andere dorpen de gemeenteiyke Armenzorg „voorgaan" naar wy meenen volkomen in stryd met de armenwet. Een dezer kinderen was een jongen van elf jaar, Hendrik Mulder naar het scheen werd het lot dozen jongen te zwaar en op een morgen maakte hy een einde aan zyn leven. „Wy durven uit dit diep aangrypende feit nu nog geen gevolgtrekkingen maken, hoewel tal van vragen zich als ware opdringenAan welk soort gezinnen worden de kinderen door het burgeriyk armbestuur van Weststelling werf uitbesteed? Zyn de verplegingskosten voldoende? Wordt er meer gelet op goed koopheid dan op innerlyke waarde der pleeg ouders? Is er in dit geval sprake van mis handeling? Was er voldoende toezicht door armvoogden en opzichters? Is de daad mis schien voortgekomen uit den aanleg van den jongen, geheel buiten de omstandigheden der uitbesteding om? Is er door de bevoegde autoriteiten na don dood van den knaap een voldoend onderzoek ingesteld? „Het is niet de lust om sensatieberichten te verspreiden, niet de neiging om „schan dalen" te verhalen, die ons dreef dit feit te publiceeren, maar wel de innige schrik, dat zulke feiten kunnen gebeuren in ons hefdadig Nederland, en het terugbeven voor de gedachte, dat er in ons land kan worden geleden „tot den dood toe" door uitbestede kinderen. „Wy hopen een nader onderzoek in te stellen en de resultaten hiervan mee te deelen". De firma Wm. H. Müller enCo. deelt aan do „N. R. C." mee, datzy besloten heeft van af 2 Juli de schepelingen voor de onder haar beheer staande stoomvaartmaat- schappyen en reederyen niet meer aan te nemen door bemiddeling van derden. De schepelingen kunnen zich na dien datum aanmelden aan de daarvoor ingerichte afdeeling. Dit is zegt het blad een zeer heilzame maatregel. De zeelieden worden hierdoor onttrokken aan de macht van de huurbazen, en zy krygen nu direct te doen met „het kantoor", waarvoor zy varen. Zy zullen dan niets meer behooven te betalen om een plaats op een schip te krygen, en aan dezelfde afdeeling, waar zy zonder willekeur worden aangeworven, zal de advanco-noot onverkort wordon uitbetaald. Naar aanleiding van een bericht omtrent de gespannen verhouding tusschen Hollandsche en Engelsche visschers, heeft baron Yan Geen aan den schipper van het hospitaal-kerkschip „Do Hoop" geseind, Ler wick onmiddoliyk te verlaten en aldaar niet terug te keeren, doch zoo noodig Aberdeen als naaste haven aan te doen. De oudste inwoner van Enkhuizen, J. De Graaff, vierde gisteren zyn lOlsten verjaardag. De oude heer is nog byzonder kras. De stakende timmerlieden te Enschedee hebben het laatst genomen besluit der werkgevers aanvaard en zullen Maandag den arbeid hervatten. Te Haarlem moeten in de paarden tram de beurzen gerold zyn van twee dames, die naast een „heer" zaten, die als de dader verdacht wordt. Do man is lang en schraal, had een zwarten phantasiehoed op on een gryze overjas aan. Niet onmogoiyk is het, dat men hier te doen heeft met denzelfden man, die verleden week te Amsterdam viermaal achtereen zyn vingervlugheid bewees. Een Russische gravin, die te Parys is afgestapt, heeft der politie kennis gegeven, dat zy door haar kamenier voor 200,000 frs. aan diamanten bestolen is. In Asmara in Erythrea is een goudexploitatiemaatschappy tot 6tand geko men mot een kapitaal van twe9 millioen lire, die in deze streek goud gaat delven. De aan- vankeiyke proefnemingen hadden zeer gun stige resultaten. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur t Het Leidsch Studentencorps heeft de vorige week, al was het alléén maar door de mooie Maskerade, den ingezetenen reden tot dank baarheid gegeven en bovendien waren de overige feesten wel in staat de onderlinge goede verstandhouding te vermeerderen. Jammer echter dat daarin reeds nu weer eenige stoornis echynt te moeten komen. Op het „Zomerzorg"-concert toch van gister avond kwamen onder de uitvoering van het laatste nommerMann's phantasie op Gounod's „Romóo et Juliette", eenige jongelui binnen, die eerst om de muziektent zulk oen hinder veroorzaakten, dat do directeur midden in het stuk moest afkloppen, terwyi zy kort daarna hun luidruchtig optroden eenigszins verder van de tent herhaalden en nu wel op zulk een wyzo dat de heer Yan Erp zich genoodzaakt zag thans voorgoed de uitvoering met de schoone compositie to staken, en dadelyk het concert met een gebruikelljken marsch deed eindigen. Al de inteekenaren met hun dames waren alzoo door die enkele jongelui gedupeerd. Zou het Collegium niet by machte zyn ter voorkoming eener herhaling van dergeiyk op treden tusschenbeide te treden? D. HoUandache visschers iu Engeland. Aan „The Shetland News" van Zaterdag 23 Juni ontleent „Het Vad." het volgende: Niettegenstaande wy in oorlog zyn mot hun stamverwanten, zyn wy toch vorheugd onze oude vrienden, do Hollanders, weer in onze haven te zien. Wy zyn zoo gewoon hen in dit godeelte van het jaar te ontmoeten, dat hun afwezig heid voor ons oen gemis zou zyn. De bevolking alhier, zooals vanzelf spreekt, anti-Boers-gezind, toont zich dan ook vriend schappelijk jegens de Hollandsche visschers. Het schynt, dat de Hollanders kort geleden er aan twyfelden of die ontvangst te Lerwick wel zoo vriendschappolyk zou zijn, maar by ondervinding is gebleken, dat er in dit opzicht niets te vreezen is. Zonder twyfel zullen de Hollanders hier niet openlyk hun sympathie voor do Boeren uiten; zoolang zy aldus han delen, is er geen reden, waarom wy hen niet met harteiykhoid zullen bejegenen. Dertig loggers hebben te Stornoway hun geluk beproefd, evenals onze vloot. Ze vingen evenwel weinig. Do eerste haring werd ge vangen 50 myien van Baltasound. Laatstleden Zaterdag lagen 115 schepen la de haven en 30 bommen waren aan de kade te North Ness vastgemeerd, hetgeen een schilderachtig gezicht opleverde. Door ds. v. d. Valk van Scheveningen is het „Albert Café" te Garthspool gehuurd. Hier kunnon de zeelieden komen om brieven te schrijven aan hun familiedo visschers zyn den predikant daar zeer dankbaar voor. Zondag werden in de korspelkerk door ds. v. d. Yalk twee godsdienstoefeningen gehouden, des voormiddags en dos avonds, telkens te 8 uren. De dienst was druk bezocht; de zee lieden schenen den prodikant voor zyn optroden ook zeer erkentelyk te zyn. Een paar schepen kwamen deze week in de haven met schade, die hier hersteld wordt. Een zeeman, lydende aan rheumatiek, werd aan wal gebracht en hier geneeskundig be handeld. Korkoljjke Berichten, Hazerswoude. Ned.-Herv. Gom.Zondag morgen te halftien, do heer J. Taal, hulp prediker te 's-Gravenhago, en 's avonds te halfzeven, ds. Yan Wyngaarden, van Katwyk. Geref. Kerk: Zondagmorgen te halftien en 's avonds te halfzeven, ds. J. L Schouten. Noordwykerhout. Ned.-Herv. Gem. Zondagvoorm. to tien uren, de heer E. Ippius Fockens, theol. candidaat te Leiden. Geen Zondagsschool. Woubruggo. Geref. KerkZondagvoorm. te tien uren en 's avonds te halfzeven, de heer Joh. Kroeskamp, van Utrecht. Een beroemd Duitsch Arts is er in geslaagd door behandeling met Electriciteit een kind uit don dood op te wekken. Het kind leed aan een maagkwaal en de arts had een opiumdrankje voorgeschreven. Door onachtzaamheid dor ouders kreeg het kind des avonds eene to groote dosis en toen de dokter den volgenden ochtend terugkwam, was het dood. De doktor stelde alle pogingen in hot werk om de levens geesten weder terug te brengen, doch tevergeofs. Toen liet hy een electriseer- machine halen en gebruikte deze zoo, dat de stroom door hot ganscbo lichaam van het kind ging, van het onderlyf tot den hals. Na eenige oogenblikken begon het kind te ademen, doch nog zwak. Zoodra de stroom afgebroken werd, hield het ademen op en verviel het kind weder tot een des doods geiy- kenden toestand. Do dokter werd niet ontmoedigd doch liet don stroom onafgebroken tien uren lang werken. Na tien uren kon het kind weder ademhalen ook als de stroom was afgebroken; het was weder levend geworden. Als men het bovenstaande gelezen heeft, kan men zich niet verwon- doren, dat het Voltakruis met de Ster zoovele menschen van een zekeren dood gered heeft en ontelbaren zieken over de geheele wereld geluk en gezondheid hergeven, omdat het Voltakruis met de Ster een naar het menschelyk lichaam gepast sterken olectrischen stroom ontwikkelt, die hot geheele organisme een mate van gezondheid en kracht geeft, waardoor het lichaam als herboren wordt. Het hart slaat weder geregeld, de longen ademen, de maag verteert gemakkeiyk en hersens en ruggemerg worden gesterkt. In het kort, van de slechtste gezondheid wordt men weder hersteld door het dragen van het Voltakruis met de Ster en weinige uren zyn vaak voldoende om de hevigste pijnen te stillen en hulp tegen jarenlang lyden te brengen. Prof. HESKIER'g nieuw samengesteld Yoltakruis met de groote Ster kost f 2.25, zon der ster 1.50 en met 2 Ele menten f3. Vorkrygbaar: by don Generaal- Ageiet Toor Nederland LOUIS VAN WINSEN, Vijzelstraat 122, Amsterdam, on by J. H. DIJKHUIS, Hoogstraat 5, Leiden. De verpakking moet van den naam van Professor IIE8KIER, don werkeiyken uitvinder van hot Volta kruis en den eenigen bezitter der Patenten, voorzien zyn, anders is liet namaaksel. In Nederland wettig gede poneerd. 5649 96 (Nadruk verboden). LAKTASSCHEN, zeer sterk, slap en plat in den zak, in diverse grootten voorhanden. !n Couvert-formaat 14, IB, 18, 22, 25 en 30 Cts. per stuk. In Portefeuille-formaat met 2 zakjes 25, 30 en 35 els. per stuk. PAARDENSTEEG 4, LEIDEN. 14 door erfenis in het bezit gekomen van Kapitaal, zoekt langs dezen weg in relaties to komen met Personen, die geneigd zyn door samenwerking het geld meer productief te maken. Steller dezes stelt 10 M. beschikbaar. Dames of Heeren, die hierop mochten wenschen in te gaan, wordt beleefd ■verzocht hunne geëerde brieven, met vermelding voor welk bedrag zy wenschen deel te nemen, te zenden onder No. 5671 Bureel van dit Blad. Voor de ontvangst der renten en aflossingen der llyp. geld- leenlngen en hot vertoonen der kwi- tantiên van assnraniic-bljdrage zal werden zitting gehouden in het Gebouw der Bank (Oude R(jn No. 60) Bfaandag 3 Juli, des voormiddags van 94 tot ll£ uren. 6568 12 Be Comm. v. Dagel. Beheer. 5674 fO Opnieuw ontvangen: een groot© sorteering van de meest courante soorten togen zeer lage pryzen. HOLLANDSCHE IJZEREN-SPOORWEGMAATSCHAPPIJ. Gedurende de maanden Juli, Augustus en September van elk jaar worden dagelijks uitgegeven: TEGEN GELDIG één M aand. Tarief en voorwaarden zijn aan Stations, Informatie- Bureaux en Be- stelkantoren verkrijgbaar tegon den pr(js van 3 Cents. 6661 24 v A <33ocaeö van 7305 23 ONTVANGEN; een nieuwe collectie Geboorte-, Verlovings- en Onderlrouwkaarlen van af n .50 per 60 met Env. Haarlemmerstraat 267, Leiden. Door een flinken voorraad caricaturon bijzonder ingericht voor alle 8581 20 RUIME KEUZE VOORDRACHTEN cu BRUILOFTSLIEDEREN. Een Levensverzekoring-Maatschappy vraagt voor haar afdeeling Volks verzekering (Begrafenisfonds) een actieven 5673 11 op gunstige condities. Brieven met opgave van referenties en den tegenwoordigen werkkring onder letters HL W WERNER's Boek handel, Blasiusstr. 14, Amsterdam. De Notaris FRIJLENCK, te War mond, zal op Dins dag 17 Juli 1900 by inzet en op Dinsdag 24 Juli 1900 by af slag, telkens des voormiddags 11 uren, in het Logement „Het Bruine Paard", te Sassenheim, veilen cu ver- koopen: Tien ARBEIDERSWONINGEN met SCHUURTJES, ERVEN en TUIN GROND, te Sassenheim, naby den Minneweg, genaamd: „Het Huis ter Nes", kad. Sectie A, Nos. 988, 989, 990, 993, 994, 995,1319,1320,1321, 1322, 1323 en 1324, te zamen groot 43 aren, 36 centiaren. Te veilen in drie perceelen. Breeder by biljetten omschreven. By de week verhuurd voor f 10. To aanvaarden onder gestanddoenlng der huur, de getimmerten by' de be taling der kooppenningen, het overige by de ontruiming in het loopend seizoen. 5572 38 Grondlasten over 1900 f 22.84. Betaling der kooppenningen vóór of op 1 September a. s. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen veiling en afslag tot 23 Juli, '8 middags 4 uren, hoogingen kunnen worden gesteld tegon genot van één vijfde der verhoogsom. Inmiddels uit de hand te koop. van een mot ruim 21 H.A. WEI- en BOUW LAND, in de Hazerswoudsche Droog- makery, te Hazerswoude, ten over staan van Notaris C. KORTEWEG, te Hazerswoude, op Woensdag 4 Juli 1900 by opbod en Woensdag 11 Juli 1900 by afslag, telkens 's voormiddags 11 uren, in het Koffiehuis van den Heer J. RODENBURG, in het dorp Hazers woude. 6466 19 Alles verhuurd aan den Heer J. OOMS tot 1 Mei 1901 en Kerstmis 1900, voor f 1365 'sjaars. Te koop gevraagds Vrachtwagen, gebruikt doch in goeden staat. Opgave van grootte der burrie, draagkracht en prys. Verhuiskisten voor inpakken Linnen goed. Opgave maat en prys. Br. fr. B. S. RUIVEKAMP Ju., Lange Bees tenmarkt 60, '8-Hage. 5665 8 By Mej. H. J. PRINSEN, vroe ger In8titutrice te Leiden, bestaat gelegenheid tot plaatsing van een paar MEISJES, die een inrichting van onderwys moeten bezoeken. Nauwkeurig toezieht op do studie. Fr., Eng. ©n Duitsche conversatie. Adres: Pieter-Both-straat 86, Den Haag. 5664 12 GEVRAAGD by Ph. QUALM te Koudekerk. 5666 5 By deze deelen wy mede, dat van af heden geen handel meer voor gezamenlyke rekening zal worden gedreven en ieder voor zichzelf den handel zal voortzetten. JAC. v. d. GUGTEN, Katwyk a. d. Ryn. Y. v. DUIJN, 5662 11 Rynsburg. Een student vraagt, in ©en klein gezin, ln een stille buurt: liefst met volledig Pension. Alleen hun, die volkomen rustige kamers kunnen aanbieden, wordt verzocht hun brieven in te zenden vóór Maandagavond onder No. 5678 aan het Bureel van dit Blad. 10 door HH. I »ron aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin doren en Vol wassenen, versterkt de longen en ver ruimt de borst. 9 a 10 jaar. 14 a 15 jaar. 10 a 12 9 Dames. 12 a 14 Heeren. f3.-. f 3.50. Franco na ontv. van postuj. 2086 21 13. VISCH MARKT. 13. Notaris B. L. LOEFF, te Scheve ningen, zal ln het openbaar ver- koopen a. op Woensdag den 4den Juli 1900, des namiddags te 1 uur, in het Verkooplokaal aan de Wassenaar- sche straat te Scheveningen: 1. De BOMSCHUIT, genaamd: de Vrouw Aagje, gemerkt SCH 341, staman C. DE BEST, liggende te Vlaai dingen, groot netto 60sl/looton, met: Masten, staand en loopend Want, Zeilen compleet, bostaande uitgroot Zeil, kJeine Stagfok zonder Stag, groote Fok, Jaagfok, kleine Fok, Drieling, Vliogor of Driekant, Achter zeil, groote Vin, Stormfok, 2 Zwaarden, Rondhoutwerk compleet, Bezaansmast compleet, 2 groote Mikken, 3 Helm stokken, Pompwerk compleet, 2 Kom passen, 2 Seinvuren, 2 Lichters, Lantaarns, 3 Ankers (klein, 3 klauw en haalklein), Landtouw met Speel- touw, Vallen compleet metHaalreep. Voorts 9 tonnen Zout h f 2. per ton over te nemen. 2. De BOMSCHUIT, genaamd: de Twee Gezusters, gemerkt SCH 67, 6tuurman JACOB ROOS, liggende aan het strand te Scheveningen, groot netto 5 555/100 ton, met: Masten, staand en loopend Want en verderen inventaris zooals by No. 1 is omschreven. Voorts 7 tonnen Zout f 2.—per ton over to nemen. 3. De BOMSCHUIT, genaamd: Jonge Pioter, gemerkt SCH 323, stuurman EWIT GROEN, liggende aan het strand te Scheveningen, groot netto 510,/100 ton, met: Masten, staand en loopond Want en verderen inventaris, zooals by No. 1 is omschreven. Voorts 4 tonnen zout a f 2 per ton over te nemen. Betaling der kooppenningen op 1 November 1900, met bybetaling van 5 pCt. rente per jaar, in geval van te late betaling, gerekend van af den betaaldag tot don dag der wer- keiyke betaling. Onraadspenningen contant. Betaling van kooppenningen en kos ten ten kantore van Notaris LOEFF voornoemd. Te bezichtigen op alle werkdagen. b. Op Donderdag 5 JuliI900v des namiddags 1 uur, op het Erf van Mevr. do Wed. A. HOOGEVEEN, aan de Wassonaarsche straat to Scheve ningen: als: eenige Haringnetton, Zuilnetten," Reeptouwen, Breeltouwen, Speerree- pen, Rytuigtouwen, Vischbooraen, Breels, Tonnen, IJskisten en hetgeen verder ton verkoop zal worden aan geboden. Betaling van kooppenningen en kosten als voren. Te zien een uur vóór de ver kooping. 5661 75

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 13