m De Gracieuse. u lil 3 ADVERTENTIES. Ir. üiimke is tot IS Juli afwezig. Dr. mmim zal van 30 Jnni tot 22 Juli afwezig zijn. Het Dividendbewijs No. 6 ZOMEBZBM. Vrijdag 29 luni a. s. Dag-Dienstbode VERBOSE GEASB0TRR, Te koop aangeboden: Bnrgerjongeüng, op Zondag 8 Juli, E É99I C5S ld Gisteravond werd te Utrecht door de politie gearresteerd een huzaar, die zonder verlof zyn garnizoen te Ltfden had verlaten. Gisternacht is te Heel in de r.-k. kerk ingebroken. Eenige altaar-sieraden zijn gestolen en het offerblok is vernield en de inhoud daarvan ontvreemd. De daders zijn onbekend. J. K., te Venloo, die onlangs zijn kind van l1/, jaar heeft vermoord, is gisteren door de rechtbank te Roermond tot 8 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Bjj Hoorn is in het veld gevonden een onbekende, krankzinnige vrouw, van omstreeks 20-jarigen leeftyd, die zich poogde van het leven te berooven. Door den burgemeester is haar voor!oopige inbewaringstelling bevolen. De „F liegen de Blatter" geeft dikwijls vermakoiyke drukfouten te aan schouwen, maar de volgonde zéér vormakeiyke vinden wy in eigen boezem, nl. in het „Amsterdamsch Effectenblad", dd. 13 Juni, waar de dividendbetaling aangekondigd wordt op de aandeolen der Maaty. tot expl. van do Be Laval Stoomlribune (Stoomturbine). Julia Thompson, zuster van den „High Sheriff", te Cumberland, met eenige vrienden op reis in Zwitserland, na kerktyd Zondagavond 17 dezer met den predikant voor haar hotel pratende, klaagde over hoofdpijn •3n zoide, dat zy een kleine wandeling wilde doen. Zy ging en is tot heden niet terug gekeerd. Alle nasporingen zyn vruchteloos gebloven. Men vreest, dat zy in de snel- stroomende rivior by het hotel is gestort. Het spookhuis in de Bourgogne straat levert nog steeds den Parijschen bladen stof. Daar echter de op wacht gestelde agenten nooit iets vermogen te hooren van het klagend kinderstemmetje, waardoor een in het perceel wonende oudo juffrouw evenwel steeds beweert vervolgd te worden, houdt men het er voor, dat hot goede mensch aan zinsbegoochelingen lydt. Mevr. Caran d'Ache, do oclitgo- nooto van den onder dezen schuilnaam be kenden Parysclien caricatuurteekenaar, kreeg oen rekening van haar modemaker Paquin tot een bedrag van ruim ƒ4700. Haar ge maal vond dit „al te" en verlangde van de rechtbank, dat de eisch zou worden ontzegd, daar mevrouw haar bestellingen gedaan had zonder hem er in te kennen. De rechtbank echter oordeelde, dat het echtpaar op zoo weelderigen voet gewoon was te loven, dat het „er best af kon", en veroordeelde tot be taling. Een orkaan, vorgezeld van regen- stroomen, die tot tien inch in het uur stegen, heeft ontzaglijk veel kwaad gedaan in de zuidelyke staten van Amerika, met namo in Georgia en Alabama, waar spoorweglynen weggespoeld, oogston vernield en boérdoryen overstroomd zyn. Do stad Mobile in Alabama is door het water van Mobilebaai onder water gezet. Alle verkeer is gestremd en in het stygende water zyn twee huisgezinnon om gekomen. Een vyfde deol van do kerken in beide staten werd van de daken beroofd. By het innen der belastingen te Cadix hadden volgens officieele berichten ernstige rustverstoringen plaats. De winkels werden gesloten en veel huizen wordon door steenworpen beschadigd. De gendarmerie moest handelend togen het gepeupel optreden, waar by vyf gewonden vielen. A n d r e. De correspondent te Berlyn van de „N. R. Ct." seint: Volgens een bericht uit Kopenhagen aan de „Berl. Lokal-Anzeiger", bevat een klein Noorsch blad, welks plaats van versehyning verminkt is weergegeven, een telegram uit de in het uiterste oosten van Finmarken gelegen stad Vardöe, in het Finsch gesteld en luidend: „Audróe gered." Nadero verkla ring en bevestiging mag afgewacht worden 1 gemeenteraad van Leiden» Zitting van hedennamiddag te 2 uren. Voorzitter: de burgemeester, mr. F. "Was. Tegenwoordig: 19 leden. Afwezig de heeren Siegenbeek v. Heukelom, A.alberse, Juta, A. J. v. Hoeken, De Goeje, Zaayer, Drucker en Van Kempen. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet o. m. mededeeling van het adres van den heer M. Taverne en andero spekslagers en vleeschhouwers, om niet over te gaan tot de oprichting van een openbaar slachthuis. Dit stuk, door ons reeds vrooger in zyn geiieel medegedeeld, zal worden gevoegd by de stukken, die op de bedoelde zaak betrek king hebben. Een verzoek van den heer M. Bron, om eervol ontslag als 3de onderwyzor aan een der openbare scholen 2de kl. alhier. Aan de orde is: 1°. Verzoek van Mej. B. De Jong, om continuatie in do betrekking van Stads-vroedvrouw. (148) Benoemd wordt met 19 st. mej. B. De Jong. 2°. Benoeming van een Commissaris der Stads bank-van-leening. (147) Benoemd wordt mr. H. L. Drucker, met algemeene stemmen. 3°. Benoeming van een Directeur der Hoogero Burgerschool voor Jongens. (149) Benoemd wordt dr. J. L. Andreae, directeur dor H. B.-S. te Sneek, met 14 st. Op dr. J. D. R. Scheffer, leeraar aan de H. B. S. en het gymnasium te Breda, waren 5 st. uitgebracht. 4°. Verzoek van K. Kropf, om restitutio van be taald schoolgeld, Lager Onderwijs. (151) Ingewilligd. 5°. Rekening, dienst 1899, van het Gereformeerd Minne- of Arme Onde Mannen en Vrouwenhuis. (153) 6J. Rekening, dienst 1899, van de Stedelijke Gasfabriek. (154) 7°. Rekening, dienst 1899, van het Krankzinni gengesticht Endegeest." (155) Goedgekeurd. 8°. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden tot goedmaking der kosten verbondon aan de vol tooiing van het woning-onderzoek in deze ge meente. (150) 9°. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 29 Maart IJ. in zake de verhuring van het ijkkantoor aan het Rijk. (156) Aangenomen zonder discussie. 10°. Verzoek van het Bestuur der Christelijke Vereeniging voor Ziekenverpleging „hot Diaco- nessenhuis", om vergunning tot hot dempen van een gedeelte sloot langs den Witten Singel vóór het terrein Kadastraal bekend Sectie M. 1635 en 1636, gemeente Leiden. (109 en 139) Na eenige discussie tusschen den heer De Lange, dec Voorzitter en den heer Pera wordt hot verzoek, om don door demping verkregen grond tot tuintje te mogen inrichten, zonder hoofdelyke stemming ingewilligd. 11°. Voorstel tot uitbreiding van het bedrijfs kapitaal der Stedelijke Gasfabriek. (152) Aangenomen zonder discussie en zonder hoofdelyke stemming. De agenda afgehandeld zynde, en verder geen der leden het woord verlangende, deelt de Voorzitter mede, dat het aanvankelyk zyn voornemen was, het voorstel tot oprichting van een openbaai* slachthuis te doen behandelen in een vergadering op 6 Juli, maar ter voldoening aan het verzoek van vele raads leden die behandeling eerst in September zal geschieden. Hierna wordt de vergadering gesloten. TWEEDE KAMER* Zitting van heden. Per telegraaf.) De heer Pyttersen verkreeg verlof later der Regeering te vragen welke maatregelen zy denkt te nemen om de onafliankelykhoid van de leden van Kamers van Arbeid te ver zekeren, nu, blykens een bericht, een fabri kant te Almeloo een werkman voor de vraag stelde öf ontslagen te worden öf ontslag als lid van de K. v. A. te nemon. In zake het adres van don Bond van Machinisten en Stokers, wordt, na verwerping met 49 tegen 4 stemmen van de conclusie- Schapor om van allo machinisten een eenvoudig examen to vergen, goedgekeurd de door den heer Conrad verdedigde conclusie der meer derheid: van den minister overweging ver zoekende of het verwerven van een diploma voor stoomwerktuigen-bediening van zeer eenvoudige constructie, bevorderd dient te worden. Goedgekeurd worden eenige wetsontwerpen o. a. betreffende onteigening: voor een nieuwe brug over het Noordzeckanaal, en voor oen visschorshaven te Sckoveningen. (Aan den heer Pijnappel kan de minister thans geen herziening van de Onteigeningswet toe zeggen). By do behandeling van do verdere wets ontwerpen kon de Minister van Waterstaat omtrent den stand van het ondorzoek naar een van Engeland onafhankelyke telegraaf kabel-gemeenschap met Indiö goon nadere mededeeling doen. Goedgekeurd werden voorts: do kosten voor uitzending van de oorlogs schepen naar Zuid-Afrika en China; de over eenkomst met do gemeente Rotterdam be treffende overdracht van de spoorweghaven te Feyenoord; de verhooging van de Justitie begroting voor 1899 wegens hoogere uitgaven voor loonen en artikelen by den arbeid in gevangenissen enz.zoomede de overeen komsten betreffende de toepassing op den zeeoorlog van do begins-olen der Conventie van Genove en betreffende do wetten en gebruiken van den oorlog te land. De ontwerpen op do ouderlyko macht on voogdy en op do berechting van jeugdige personen zyn zonder stemming aangenomen. Na comité-generaal is do Kamer op reces uiteengegaan. Do oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Heden is er in hot goheel geen nieuw nieuws uit Zuid-Afrika. Iu een telegram uit Maseru van gisteren werd gemold, dat commandant Olivier door de Engelsche liniun heengebroken is, mot een commando van het zuiden (of van het noor den?) komende. Mon zal zich herinneren, dat commandant Olivier voor een paar wekon al dood gezegd is. De uit den dood herrezone is do wakkere commandant, die indertyd in het noorden der Kaapkolonie mot zooveel succes optrad. Het bericht is bemoedigend, omdat daaruit al weer de bedryvigheid der Boeren blijkt niet alleen, maar ook de onsoliditoit van den Engelschen ring, die de Boeren moet insluiten. Aan hot verslag van Reuter, den 24sten uit Kroonstad seinende, over de laatste aan vallen van generaal De "Wet, is het volgende ontleend: „De Boeren vielen in het station Honingspruit den trein aan, die met 400 infanteristen uit Pretoria zuidwaarts ging. De bevryde gevangenen uit Pretoria kwamen haastig aan. Zij waren gewapend met geweren, door de Boeren van Pretoria ingeleverd, maar hadden geen geschut. Kolonel Bullock, van de Devons (de man, die zich by Colenso niet wilde overgeven), voerde ze aan. De Boeren telden ongeveer 300 man met twee vyftien- ponders. Kolonel Bullock kon nog net naar Kroonstad seinen voor de telegraaf doorge sneden werd. De Boeren braken aan weerszijden der Engelschen de spoor op en zonden iemand met de witte vlag om overgave te eischon. De Engelschen weigerden. Dadelyk begon nu uit het noorden geweervuur; dat was ongeveer om halfnegen; daarna granaatvuur uit het noorden en zuidoosten. Daarop reden er Boeren naar het oosten en omsingelden zoo feitelyk de Engelschen. Na een paar uren van schieten, eischten de Boeren weer overgave. Bullock weigerde verontwaardigd, en tot halfvier duurde het gevecht zoo voort. Toen kwamen 300 yeomen, het 4de Argylls en het 17de lanciers met een battery veldgeschut uit Kroonstad te hulp. Dadelyk vluchtten toen de Boeren. Majoor Hobbs, die acht maanden een gevangene van de Boeren was geweest, sneuvelde met vyf minderen; een luitenant en 14 minderen werden gewond." Yolgons het „Berl. Tageblatt" waren de verliezen van het Duitsche korps by het Boerenleger in den slag by do Zandrivier: luitenant baron Yan Brakel, luit. GOnther, luit. Teichmann on twee onbekenden gedood, overste Lorentz, luitenant Yan Lohrstedt, luitenant-adjudant Yon Wrangel, luitenant Pontius, baron Wolff en Werke gewond. De gewonden bevinden zich in het Duitsche hospitaal te Pretoria. To Londen is van den generaal dor com municatie te Kaapstad bericht ontvangen, dat kapitein lord Kensington van het 2de regiment Life Guard den 24sten Juni aan zyn wonden is overleden. Roberts' telegram te Londen ontvangen van de overgave van De Villiers. Doch zonderling genoeg worden in dit telegram alle byzondor- heden juist zoo opgegeven al6 reeds bekend waren, doch laat de legerbevelhebber er het zeer belangryke slotgedeelte af, dat De Yilliers en een gedeelte van zyn commando zich niet overgaf, doch verder oprukte. BUITKNL AIV D. Frankrfjk» De Franscho regeering heeft een buitenge woon krediet van 3 millioen franken aange vraagd voor de uitzending van oorlogsschepen met troepen enz. naar China. Twee pantser- schepen zyn reeds vertrokken. Italië» Do minister-president Sarracco las gisteren in de Kamer de verklaring van hot nieuwe ministerie voor. Het doet een beroep op de afgevaardigden, opdat de parlementaire arbeid yverig kan voortgezet worden. Het is thans, zegt de regeering, niet het oogenblik voor groote programma's. Wy zullen aan het par lement voorleggen maatregelen tot bestryding van de economische malaise, die aan de be volking grond gaf voor ontevredenheid. Overi gens moeten wy ons thans bepalen de goed keuring te vragen voor het voorloopig budget en maatregelen van urgentie voor de geregelde werking der staatsmachine en tot herstel van de normale functie van het parlement. De regeering eindigt met een beroep te doen op de eendrachtige samenwerking. Groot*BrltanalS« Do Kamer van Koophandol te Liverpool heeft een verzoekschrift ingediend by het departement van koloniön om onder de aan dacht te brengen de reusachtige nadeelen, die de toestand aan de Goudkust berokkent aan den handel, en aan te dringen op het nemen van de krachtigste maatregelen om aan dien toestand een einde te maken. In parlementaire kringen is thans de meening overkeerschond, dat de ontbinding en de verkiezingen voor het nieuwe parle ment, waarvoor oorspronkelyk de maand Juli was bepaald, met het oog op den toestand in China in ieder geval tot het late najaar, misschien zelfs tot het voorjaar, zouden wor den uitgesteld. De opperbevelhebber in Zuid-Afrika, lord Roberts, heeft tegen 1 September in Londen een gemeubileerd liuis gehuurd en voor Sep tember verscheidene uitnoodigingen aange nomen. Telegram in e u. Later dan de particuliere berichten der oorlogscorrespondenten is ook weer lord Dc oiilmstcu ia (China. LONDEN, 27 Juni. {R. O.) De Engelsche consul te Tientsin seint, dat ky een briof heeft ontvangen van den inspecteur-generaal dor donane Hart, gedateerd Peking 19 Juni 4 uren 's avonds. Daarin wordt gemeld, dat de buitenlandsche legation uitgenoodigd zy'n, Peking binnen 24 uren te verlaten. WASHINGTON, 27 Juni. {Li. O.) Een tele gram van den Amerikaanschen admiraal Kempff, heden vla Tsjifu verzonden, meldt, dat do wachten der gezantschappon van Peking cn de buitenlandsche gezanten by admiraal Seymour moeten zyn, die op acht mylen afstand van Tientsin is verschanst. LONDEN, 27 Juni. {R. O.) In het Lager huis las de onder-minister Brodrick het volgende telegram voor van den Britschen consul to Tientsin, gedateerd 23 Juni: Een Britscke colonne van 650 man kwam hedenmiddag aan. 1500 Russen zyn, naar gemeld wordt, aan hot spoorwegstation te Tientsin; verder zyn er 150 Amerikanen en 50 Italianen aangekomen. Een ander telegram van den Britschen admiraal to Taku, gedateerd 25 dezer, luidt, dat de bevelvoerende officier van het Britscke contingent der strijdmacht, die tot ontzet van Tientsin is uitgerukt, meldt, dat men in gemeenschap is met Tientsin en verster kingen daarheen zyn gezonden. Admiraal Seymour wordt gezegd to zyn op tienmyien van Tientsin, waar by opgehouden wordt door do ziekon en gewonden en met den vijand slaags is. ST .-PETERSBURG, 28 Juni. (R. O.) De minister van oorlog ontving uit Port-Arthur dato 27 dezer een telegram van den vice- admiraal Alexejew, meldende, dat in den nacht van den 26sten een uit vier compagnieën Russische en een gelyk aantal andere, vreemde soldaten bestaand detachement admiraal Sey mour bevrydde. Tweehonderd gewonden, tot Seymours strydmackt behoorendo, worden door hot detachement naar Tientsin gebracht. ST.-PETERSBÜRG, 27 Juni (R. O.) Een telegram van den Russiscken vice-admiraal Alexejew uit Port-Arthur van 26 dezer aan den minister van oorlog luidt: Generaal Stoeszel is 24 dezer na een go- vecht Tientsin binnengetrokken en vereenigde zich met Amisimow. De verhezen zyn niet groot. Byzonderheden volgen. Een verdere officieele mededeeling meldt, dat op het oogenblik onder commando van Stoeszel in Tientsin zich een Russisch deta chement bovindt, bestaande uit 5 bataljons scherpschutters, acht kanonnen en Yier mor tieren. By den troep van Stoeszel op weg naar Tientsin bevonden zich volgens ingekomen berichten 140 Amerikanen en 100 Japanners. Waarschyniyk hebben zich by de Russische troepen ook aangesloten de 750 Duitschers, die op den dag na het vertrek der Russische troepen uit Taku naar Tientsin, geland waren Tot dusver zyn er geen berichten ontvangen, of ook troepen van andere naties deelnamen aan het ontzet van Tientsin. YOKOHAMA, 27 Juni (R. O.) De keizer van Japan heeft de regeering gemachtigd tot een uitgaaf van 50 nnlioen yen voor militaire doeleinden. BERLIJN, 28 Juni. Wolff's Bureau ontvangt bericht uit Shanghai van den 27sten dezer, dat, volgens tydingen uit Tsjifu, duizend Japansche soldaten te Taku aan land werden gezet. Nog twee duizend Japanneezen en een bataljon Fransche infanterie zouden volgen. BERLIJN, 28 Juni. (R. O.) De chef van het Duitsche eskader meldt uit Taku dato 26 dezer, dat do gezanten zich bevinden by het landmgs- korps. BERLIJN, 28 Juni. (ff. O.). De commandant van het Duitsche eskader voegt aan zyn telegram uit Taku van 26 Juni, volgens hetwelk do gezanten zich by het landings korps bevinden, toe, dat naar Christenen mel den de stryd in Tientsin op 25 Juni nog voort geduurd heeft, daar het versterkte arsenaal buiten de stad nog in het bezit van de Chineezen was. LEIDEN, 28 Juni* Tb ormometerst-andgisteravond om 8 uren 14° C. 57.2° Fabr.heit, hedenmorgen om 8 uren 15° C. 59° F., 's middags om 12 uren 19° C. 66.2° F., 's namiddags om 4 uren 19° U. 66.2° F. Op do classicale vergadering van Leiden verklaarden drie leden zich voor het toe kennen van het stemrecht aan vrouwelyke lidmaten. Het voorstel der Synode, dat do Doop kan worden toegediend aan kinderen in de gemeente, waartoe hun ouders behooren, vanwege den Kerkeraad eener andere ge meente, werd met algemeene stemmen ver worpen. Do 1ste luit. jbr= T. H. Roell, van het 3de reg. huzaren te 's-Gravenhage, heeft deta cheering aangevraagd by het Oost-Indische leger. Gisteren had het zesde Christelyke Zangersfeest plaats op het buitengoed „Woest- duïn" te Yogelenzang. Honderden waren op dit prachtige en uit gestrekte buiten samen gekomen om te luiste ren naar den koorzaDg met koperinstrumenten- begeleiding. Alle Christelyke Zangvereenigingen uit den lande hadden zich hier onder leiding van den heer J. Godefroy, uit Steonwyk, vereenigd tot eon koor van pl. m. 1600 dames en heeren. Hot feest werd geopend door don bonds voorzitter mr. H. ^graaf Yan Hogendorp met Daarna hieven alle aanwezigen Psalm 105 aan, waarop mr. graaf Yan Hogendorp een feestrede uitsprak, de aanwezigen welkom heetto en eon woord van dank richtto tot jhr. Boreél, die zich zoo verdiensteiyk had ge maakt. door zyn buitengoed af te slaan. Vervolgons zong het koor achtereenvolgen! zoor verdienstelijk het „Bondslied" (onda leiding van den componist graaf Van Iiogee dorp), „Bedo" van Kun3t, „De Morgen" varf Versteeg, „Leys" uit do 15de eeuw v°n Vanj Hogendorp, benevens nog een achttal koor^ liederen. Jammer dat vooral by do mannen»' stemmen do zuiverheid veel te wenschen liet.} Als sprekers traden op dr. Joh. W. Pont en ds. C. Yan Proosdy. - He* stoomschip „Bundesrath" (thuisreis) Vertrok 26 Juni van Marseille; de „Elbing", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 27 Juni' van Marseillode „König" (uitreis) vertrok 26 Juni van Suez; do „Spaarndam" arriveerde 28 Juni van Nieuw-Yoik te Rotterdam. v R'ynsTmrg. Gistermiddag hield prof. dr. jhr.1' B. H. C. K. Yan der Wyck in hot café „De! Landbouw", alhier, voor een dertigtal hoeren en dames een rede, waarin hy op duidelyko wyze de stellingen van Spinoza's leer ont* wikkelde en uiteenzette. Na afloop dezer rede begaven zich do toe* hoorders gozameniyk naar het Spinozahuis. Acadciuieniouws, Leiden: Goslaagd is voor het theoretisch, tandheelkundig-examen do heer J. M. Valk.i Amsterdam: Tot rector-magnificus der! gemeentelijke universiteit alhier is voor het studiejaar 1900 1901 door Burg, en Wets, benoemd prof. mr. D. Josephus Jitta. i Marktberichteu. 1 Delft, 28 Jnni. Granen werden heden meeren»/ deels hooger gehoudon; do handel was stil. Witte Tar^ve ƒ6.25 a ƒ7.50. ltoode ƒ0.35 a) ƒ6.80. Rogge ƒ5.20 a 5.60. Zomergerst a Chevalier 6.25 a ƒ5.75. Haver ƒ3.30 sl< ƒ3.80. Grocno Erwten ƒ7.a 7.50. Broine^ ffoonen 7.50 a ƒ8.76. Paardenboonen a liuivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.40. Koolzaadj Kanariezaad ƒ6.75 a f7.75/ I Hennepzaad ƒ6.75 a f 7.25 per HL. CORRESPONDENTIE. - Ingezonden stuk-y kon of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam met aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zyde gelegd. Den llden Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders JOHANNES SELIER en JOHANNA DE JONG hunne 40-jarige Ectitvcreeni- gïag; te herdenker. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Leiden, 29 Juni 1900. (Waardgracht 133.) 5615 11 Getrouwd ADRIAAN L. CENSE en 5607 10 LUCRETIA WERNER, die, namens wederzydsche familie, hun hartelyken dank betuigen voor do vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. ahsïerdau, 28 juni 1900_ Leiden, Door Gods goedheid werden wy verbiyd door de voorspoedige ge boorte van een welgeschapen Zoou, JAN MAL KITS. H. H. DE KONING. C. B. DE KONING-Bink. Leiden, 27 Juni 1900. (Vestwal No. 3.) 6616 8 Ondertrouwd C. A. DE WIT en S. J. REPELIUS. Utrecht, 28 Juni 1900. 5692 5 Ondertrouwd HENDRIK PEL en MARIA J. YAN DER HARST. Lelden, 28 Juni 1900. 5602 5 Heden overleed, zacht en kalm, na een ziekbed van 5 maanden, op byna zestig-jarigon leeftyd, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heor PAULUS JOHANNES DE WILDE. 5610 12 Uit aller naam: Wed. P. J. DE WILDE- M. Monshouwer. Leiden, 27 Juni 1900. (Hooigracht 67.) Volstrekt eenige kennisgeving. DANKBETUIGING. De Ondergeteekenden betuigen by dezen hun welgemeonden dank aan allen, die by gelegenheid van het door hen gevierd 60-iarig Huweiyks- feest op eenigerlei wyze van hun belangstelling biyk hebben gegeven. JAC. ROTTEVEEL 5584 10 en Echtgenooto. Warmond, 27 Juni 1900. Alle vorderingen betreffende de Exploi tatie der Buffetten op het Feestterrein, v.-d.-Y7erf-park, wor don ingewacht vóór Zaterdag 30 Juni. 5618 6 De Pachter K. KRUIF. De Heeren BLÖTE, VAN EMDEN, DEN HOUTEK en OPPENHEIM zjjn bereid praktijk waar te nemen. 5612 9 5609 6 der Leidsche Bouwmaatschappy is van af 2 Juli a. s. betaalbaar ten kantore der Rynlandsche Bank tegen ƒ40. Namens het Bestuur, 5613 7 J. HARTE VELT Az. 3de Abonnements-Concert. 5604 7 wordt terstond gevraagd, voor Noodhulp of voor vast, in den vollen kost, goed kunnende werken en een burgerpot koken. Aanb. in persoon 's avonds na 8 urenSociëteit Amieitia, Brcistraat. 5614 8 ALLEKFIJN STE f 1.30 per Kilo. Wed. J. STEE NU A IER Zn., Mandenmakersstceg 4, by de Waag. (Prima adres voor onver- YalHclile Boter. Goudsche, Leidsche en eclite Edammer Kaas). 5605 9 Tafellinnen, yzeren Tuinstoelen, hou ten Tafels, Voetenbankjes, enz., by elke gewenschte hoeveelheid, alsmede eenige Fornuizen van verschalende afmeting. Te bezichtigen en te bevragen: Feesttent, v/d. Werfpark. 5617 8 De Pachter, K.Kitt UT. Voor do vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden onzer dierbare Echtgenooto, Moeder en Behuwdmoeder, CHRISTINA CORNELIA v. OERLE, geb. Efskamp, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, 5600 .8 P. v. OERLE. Op een Fabriekskantoor alhier kan geplaatst wordeneen fatsoenlijke 14 a 15 jaren oud; goed lozen,reke nen en eon vluggo, netto hand schrijvende. Met zelf geschreven brieven zich aan te melden onder 1"\ 616 aan YTSMA's Boekhandel, reestraat 156. Leiden» 561110 Pleiziervaart mei muziek naar Amsterdam, uitgeschreven door de „Leidsche Dilettantenclub", des morgens te zes uren precies. ligplaats: ïlaven, Station „Volharding". Toegangskaarten f 1.25 voor Heer en Dame. Dameskaarteri f 0.75. Verkrijgbaar bjj de Heeren: F. J. DE JONG, Koornbrugsteeg 5. B. L. SCHALKS, Hocfstraat 21. A. C. M. VAN KOOKT, Lovendaal 26. J. BREUER, Mandenmakorsstoeg 10. W. BRUGMAN, Kapper, Diefsteeg 2. M. A. SUZAN, Kapper, Haarl.str. 39. H. LAND WAART, Laatste Straat Vreewijk 51. Wed. WIJNMAN, Hoog- woerd, 560S 23 Café Pa.nlago.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3