Poffertjes. P. Het Pare Vaccinogène KIESVERENIGING. MINERVA-KOEKJES, VERSCHE BRASBRTER HARTESTEEG 3. H Voor een Jongmensch, UITGIFTE GESLOTEN. e ALGEMEENE VERGADERING, Ridderslag v. Vrijdag 22 Juni a.s. JOH. M. EGGERS, ftijnlandscfie Bankvereeniging, f. Heintz S( Co., ftijnff, Leiden. W. F. V. D. REIJDEN, Firma HENDRIK PEL, Aardappelenbericht. 4 KORPEBSHQEK. Nieuwstraat SOEP, De Erven Wed. EPSKAMP van Justitie verklaard had zich er mede te kunnen vereenigen. Op arb. 6, regels 6tellende omtrent de split sing van kinderen naar aard, leeftyd, herkomst, enz., was een amendement voorgesteld door den heer Van Kol c. s. strekkende om te be palen, dat de afscheiding, hier bedoeld, zooveel mogelyk moet geschieden en om de nachtelijke afzond-: ing (het z. g. kooien-stelsel) zooveel mogei^op te heffen door inrichting van practische slaapzalen met toezicht. Het eerste gedeelte van dat amendement ;werd zonder hoofdelijke stemming aange komen en het tweede gedeelte (facultatieve nachtelijke afzondering) aangenomen met 61 stemmen tegen één. Op art. 10 (disciplinaire straffen) werd door' den heer Van der Zuoaag als amendement voorgesteld om alleen als straf te behouden het verbod van schrijven, het verbod om bezoek te ontvangen en andere voorrechten, terwijl door den heer Schaper als amendement werd voorgesteld om sluiting in de boeien en het opleggen van meerdere straffen tegelijker tijd te doen vervallen. De heeren Ketelaar en Nolting stelden als amendement voor de cachotstraf toe te laten 'voor ten hoogste 4 dagen voor verpleegden j.van 14 tot 18 jaar on voor ten hoogste 8 dagen voor verpleegden boven 18 jaren. Door den heer Schaper a s. werd hun 'amendh in tweeön gesplitst: lo. geen slai- jting in de boeien en 2o. geen combinatie van straffen. De Frans-Hals-feesten te Haarlem. De feesten begonnen gisteravond. De opvoering door de letterlievende ver- eeniging „J. J. Cremer1' van het tooneelstuk van den heer H. M. P. Van Emmerik, „Frans- Hals", had al dadelijk bij den aanvang een itegenslag, omdat do kapper niet gekomen was. In de hoop, dat hy nog komen zou, .keerde men de volgorde om en begon met jhet gedicht van dr. Schaepman, dat op het ^laatsto oogenblik de heer J. W. Van Alphen, lste luitenant der infanterie, bereid gevonden was om voor te lezen. Het vers, rijk aan fraaie metaphoren, een doorgaande lof op Frans Hals, waarbij evenwel ook zyn zin tot losse scherts niet werd vergeten, had veel succes. Het decor trok de aandacht; al was het 't werk- van liefhebbers, het was met zorg geschilderd. Omstreeks halftien kwamen de hoofdpersonen van het feest, die by den Commissaris der Koningin een diner hadden bygewoond, in den schouwburg. Onder hen merkte men o. a. op de dames Gravin De Pourtalès en Thérèse Schwartze, dr. LauriUard, Bart van Hove, den beeldhouwer Scholtz, den schilder Mesdag en veel andere bekende artisten. De schouwburg was geheel gevuld met een groote schare belangstellende gasten, want het was een invitatievoorstelling, waar toe niemand tegen ehtrée toegang ver krijgen kon. Vooral het tweede be'drjjf (de scène met hGt model en de ontmoeting met Van Dyck) had veel succes. Het tableau vooral, voorstellende de groep schutters van don Kloveniersdoelen, waarby het Wilhelmus werd gespeeld, verwekte veel enthusiasme. Kader seint men ons heden uit Haarlem: In den morgen was de lucht betrokken, maar tegen de komst der Koninginnen, kwar tier vóór óénen, was het helder zonneschijn. 1 Hier en daar in de stad zyn enkele ver sieringen, overigens allerwegen vlaggentooi. Koningin Wilkelmina was in het licht groen gekleed, Hare Moeder droeg een lila kostuum. i Door de dochters van den burgemeester werden in het versierd salon van het station bouquetten aangeboden, terwyl Hare Majestei ten op haar tocht naar het Florapark luide werden toegejuicht. 1 Twee jongedames Teding van Berkhout boden ook hier bouquetten aan. De onthulling van het standbeeld had vol gens programma plaats. Na de op de rede van den heer Krol ge schiede onthulling, hield de Koningin een korte toespraak, verzekerende dat Harer Majesteit's tegenwoordigheid eon bewys is van Hare belangstelling in de vaderlandsche kunst en een waardeering en hulde veor een beroemd man als Frans Hals. Een groote krans werd namens Haar aan het voetstuk gelegd. Vervolgens ook een krans door den Duit- schen gezant namens keizer .Wilhelm, en één namens kunstenaars uit Antwerpen en één van Nederlandsche Kunstgenootschappen door Mesdag, na diens gehouden rede namens collega's. Treffend was de ommegang rond het beeld van vele oude en jonge Noderlandsche schil ders en aangrypend vooral de bloemenhulde van zeven-en-twintig in het wit gekleede jonge dames, die vier aan vier achtereenvolgens voor do Koningin, die in een versierden tempel buigingen maakte, en dan achteruit het beeld naderden, terwijl de muziek Hulde aan de Kunst" uitvoerde. De onthulling geschiedde door het drukken op een electnschen knop, waarop het doek viel. Academionieuws. Leiden: Bevorderd is heden tot doctor in de artsenyberéidkunde aan de universiteit te Leiden de heer J. L. B. Van der Marck, geboren te Roermond, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „Bydrage tot de kennis der Simarubaceae. L Samadera Ind. Gaertn." Geslaagd zyn voor het candidaats-examen in de rechten de heeren M. De Mos en R. Van Woelderen; voor het Prop, examen in de geneeskunde de heer G. J. E. Ruysch; voor hot doctoraal examen in de rechten de heeren H. Heuvelink en A. B. Van der Laan; voor het, eerste natuurkundig examen de heer T. Hoekstra. De oorlog tusschon Engeland cn Transvaal. Router's correspondent geeft de volgende beschryving van den tocht van de Engelschen, door Botha's-pas, op 9 Juni: Togen den middag ontplooide de infanterie zich voor een aanval, op ongeveer 8 KM. van den pas. Zy rukte voort door een dal, waaruit een steile weg naar den pas leidt, en bereikte in prachtige orde de uitloopers van den heuvelrug zonder het vuur van den vyand tot zich te trekken. De voorhoede had den top bereikt vóór de Boeren op verren afstand het vuur openden. Het was duideiyk, dat wy te maken hadden met de achterhoede van de Boeren. De Lancashire-Fuseliers vormden de vuurlyn, maar andere bataljons, die den kam op verschillende punten hadden bereikt, waren ook aan het vechten. De Boeren begonnen te schieten met een pom-pom en richtten een nauwkeurig vuur op don pas. Zij onderhielden ook gedurende tien minuten met een groot kanon en ge weren een zwaar vuur op de Engelsche rechtorflank. Daarna verlieten zy hun stel lingen en trokken een eind terug vóór zy weer tegenstand boden. Uit de vallei gingen het 18de en 19de huzaren onder generaal Brocklehurst den pas op en stelden zich op het plateau op. Daarna joegen zy voort om het convooi van de Boeren in te halen. Do ambulance wagens waren in de achterhoede en men achtte het waar- schynlyk, dat zy het groote kanon en het pom-pom dekten. De Boeren volgden hun gewone tactiek door het gra3 in brand te steken om zich te beschutten, en de Engelsche cavalerie kon het convooi niet vóór zons ondergang inhalen. Toen kreeg zy last om terug te keer en. De Boeren waren een paar duizend man sterk aan den pas, en hun geringe tegenstand bewees, dat zy gedesorganiseerd waren. Zy verwachtten blykbaar niet, dat de Engelschen den pas zouden forceeren, en meenden, dat de aanval slechts een schynbeweging was om een aanval op den Nek te bedekken. Zy volgden de bewegingen van de Engelschen echter nauwkeurig, en toen zy den ernst van den toestand inzagen, pakten zy hun boeltje byeen en gingen er van door, den pas, die de poort is, welke de twee kolonies scheidt, openlatende. Het Maxim van de Boeren bracht den Engelschen eenige verliezen toe. Enkele officieren ontkwamen op wonderbaarlijke wyzo; van één hunner werd de kolf van zyn geweer verbrijzeld. Een door het Londensche departement van oorlog uitgegeven staat van de Britsche ver liezen brengt het totaal aan gesneuvelden, gekwetsten, vermisten en aan ziekte overle denen op 24,400. Daarby moeten nog worden gevoegd 14,145 officieren en manschappen, die wegens ziekte en invaliditeit naar huis z(jn teruggekeerd, zoodat het eindcijfer wordt 36,606. Volgons een bericht uit Port-Eiizabeth, ls het Engelsche oorlogsschip „Doris" daar terug gekeerd uit de Kosibaai, waarheen zy eenige sloepen had meegenomen, om eon kleine troe penmacht aan land te zetten, die van daar in Swaziland moesten doordringen. Maar de Boeren bleken op hun hoede tegen deze expeditie en de troepen bleven aan boord. Te Vryburg zyn nieuwe arrestaties ge schied. Tot de slachtoffers behoort ook de heer Trasaforiher, een gewezen lid van den Wet- gevenden Raad. De heeren Fischer en "Wolmarans zyn te Davenport (Iowa) getuige geweest van een grooten optocht te hunner eer. Later werd een byeenkomst gehouden, waarop vier duizend menschen tegenwoordig waren. Do gewezen burgemeester van de stad, Baker, en de tegenwoordige, Heinz, bekleedden achtereenvolgens het voorzitterschap. Verschil lende sprekers voerden het woord ten gunste van de Boeren. Te midden van geestdriftige toejuichingen werd ten slotte een motie aan genomen, bewondering uitsprekende voor den heldenmoed van de Boeren en den wensch uitende, dat de zaak van de menscheiyke vrybeid in Zuid-Afrika op on wrikbaren grond slag gevestigd zou worden. Tegenover de nieuwe telegrammen van lord Roberts mogen de volgende berichten staan, min of meer van Boerenkant afkomstig: De „Daily Express" verneemt uitMachado- dorp, dd. 9 Juni: Generaal (Christiaan Botha heeft een gevecht geleverd, dat drie uren geduurd heeft. De verliezen der Engelschen zyn talryk. Vier burgers zyn gewond. De burgers trekken in goede orde terug. Den lOden heeft generaal Christiaan Botha zware verliezen toegebracht aan een Engelsche colonne, die op een 35 M. afstands van de nieuwe stellingen der Boeren (by Laingsnek) kwamen. Van de Boeren sneu velden er zes en werden er vyf gewond. De Engolschea rukken op ten oosten van Pretoria. Het commando te Eerste Fabrieken wacht hun aanval af. De Engelschen rukken op Van-Reenen's- pas aan. De „Daily Mail" verneemt uit Loren^o- Marquez, dd. 11 Juni: Het gerucht loopt, dat generaal Louis Botha de Engelschen by Pretoria teruggeworpen heeft. De „Standard" verneemt uit Durban, dd. 12 Juni: Volgens de laatste berichten van de Delagoabaai trokken 15,000 Boeren op Mid delburg terug. T o 1 e r a m men. LONDEN, 13 Juni. (R. O.) Lord Roberts meldt uit Pretoria van 12 dezer Lord Methuen trok heden naar Rhenoster- rivier, waar hy een volkomen overwinning op commandant De "Wet behaalde. Hy maakte zich meester van diens lager en verstrooide den vyand in alle richtingen. Generaals Methuen en Kitchener marcheer den heden in de richting van Kroonstad. LONDEN, 13 Juni. {R. O.) Lord Roberts seint nader uit Pretoria: Pretoria en Johannesburg zyn volmaakt rustig. Na de nvergave vaa Pretoria trok com mandant Botha terug naar een stelling, vyftien my len oostwaarts op. den weg naar Middelburg. Roberts beval op den llden een aanval op de stelling van Botha, maar daar deze door een frontaanval feitelyk onneembaar was, trachtte de divisie van French de linkerflank, die van Hamilton de rechterflank om te trekken. Beiden stuitten op grooten tegenstand. Twee van Hamilton's infanterie bataljons slaagden daarin byna nog voor het vallen van den avond; toen werd echter bevel gegeven op het veroverd terrein te bivakkeeren. De divisie van generaal Pole Carew, die het centrum bezet hield, trok voorwaarts om Hamilton te ondersteunen. Lord Roberts voegt hieraan nog toeHarer Majesteit's regeering behoeft geene ongerust heid te hebben over de veiligheid van het leger in Zuid-Afrika. De Boeren hadden onge- lukkigerwyze een klein succes, maar dit zal spoedig te boven gekomen zyn en het zal niet veel tyd kosten om den spoorweg te herstellen. Ik ben nu in staat myn verbindingsiyn tueschon Pretoria en Rhenosterrivier krachtig te beschermen. Methuen zal de lyn bewaken, als hy voor uittrekt. Van Bulier heb ik mededeeling ontvangen, waaruit blykt, dat hy spoedig weer met zyn troepen in het veld zal zyn. Ik hoop dat de verliezen op 11 dezer niet ernstig zullen biyken. Earl Airlie is onder de gedooden. In Kroonstad is alles rustig. LONDEN, 10 Juni. (R. O.) Lord Roberts seint uit Katbosch van Dinsdag: De troepen van Methuen verloren 1 doode en 18 gewonden. Het Derbyshire-regiment verloor op 7 Juni 36 dooden en 104 gewonden. Deze laatsten zyn allen opgenomen in het hospitaal der Yeomanry, dat door de Boeren was genomen, maar heroverd door Methuen. LONDEN, 13 Juni. (R. O.) Bailor's ver liezen op don lOden en llden waren: 26 man gesneuveld, 126 gewond en 2 vermist; twee officieren werden gedood en zes gewond. LONDEN, 13 Juni. {N. R. C.) Volgons tele grammen uit Kaapstad hebben de Boeren by Smaldeel oen trein buit gemaakt en 3 KM. spoor opgebroken. Generaal Hunter verjaagde daarna de Boeren en bracht hun zware ver liezen toe. LONDEN, 14 Juni. (R. O.) Lord Roberta meldt, dato 13 dezer, uit Pretoria, dat het gevecht met Botha den geheelen dag van don 12den voortduurde. De Boeren ontruimden des nachts hun sterke stelling en trokken in oostelyke richting terug. Lord Roberts ge looft, dat zyn vorliezen matig zyn. Botha streed met groote vastberadenheid en hield de Engelsche cavalerie op beido flanken tegen, maar Pole-Carew en Hamilton drongen voorwaarts op het front ïd, waarop de Boeren terugwekon. LAINGSNEK, 13 Juni. (R. O.) Generaal Bulier trok hedenmorgen Volksrust binnen, trok door Charlestown en kampeerde by Laingsnek. De spoorwegtunnel is niet ernstig beschadigd. De ingenieurs hopeD, dat de trein er Zondag door zal kunnen ryden. LONDEN, 14 Juni. (R. O.) Generaal Buller seint heden, uit Laingsnek, dat de stad en het district Wakkerstroom zich geheel hebben overgegeven. KAAPSTAD, 13 Juni. (R. 0.) Schreiner, de minister-president, heeft zyn ontslag genomen. Het is aangenomen. KAAPSTAD, 14 Juni. (R. 0.) De gouver neur ontbood den heer Gordon Sprigg, die beproeven zal een kabinet samen te stellen. LONDEN, 14 Juni. (R. 0.) De „Daily Mail" ontving dato 12 dezer uit Tientsin do mede deeling, dat de Russen 2000 soldaten te Taku aan land hebben gezet. Deze legermacht be staat uit infanterie, cavalerie en artillerie. YOKOHAMA, 14 Juni (R. O.) Japan zondfc een gemengd regiment naar China. TIENTSIN, 13 Juni (R. O.) De expeditie is nu te Lang-Fang, op de hoift vau aen weg naar Peking, en blyft daar voorloopïg. SHANGHAI, 14 Juni (R. Cl) Do „Daily News" ontving hot volgende tels^ram uit Chung-King, dato 13 dezer: Riot bezetto Yun-Nan Fu. De gebouwen der Chineesche inlaudsche zending weiden gedeel- teiyk verwoest; die der Roomsch-Kalhoiioke zendingsgenootschappen werden geheel ror- nield. Alle zendelingen zyn in veiligheid ge bracht. BERLIJN, 14 Juni. Volgens de „N. Fr. Pr." onderhandelt de Rumoensehe regeering op het oogenblik met de* groep der Disconto- Gesellschaft over de uitoefening dor optie op do overige 70 mill, franken van de laatste Rumeensche leening ten bedrage van 170 mill. fr. Het blad veronderstelt, dat do optie door de bankiersgroep in September zal worden uitgeoefend. Tweodo Kamer, Vervolg. Het adres van kapitein Bosch ovor het onwettig ontslag van zyn broeder uit den offleiersdienst is verzonden aan den minister van koloniën om inlichtingen. Na langdurige discussie, waarin de Minister verantwoordelijkheid weigerde voor het ont nemen van alle disciplinaire straffbn, werd ge handhaafd met 48 tegen 21 stemmen de boelen insluiting; met 54 tegen 15 stemmen de gelyk- tydige oplegging van meerdere straffen; met 47 tegen 22 stemmen de celstraf tot voor kinderen beneden 14 jaren. Alle voorgestelde disciplinaire straffen wer den goedgekeurd met 65 tegen 4 stemmen. Op voorstel van den heer Lohman is het maximum van verzorgiogskoston van ver pleegden by particulieren, voorgesteld op 40 cents daags, niet in de wet opgenomen. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 13.5° C. 66.3° Fahr.heit, hedenmorgon om 8 uren 15° C. 59° F., 's middags om 12 uren 18° C. 64.4° F., 's namiddags om 4 uren 18'- C. 64.4° F. Delft, 14 Joni. Granen werden heden prijshou dend verkocht, de handel was stil. Witte Tarwe ƒ6.a 7.26. Roode ƒ6.20 a f G.60. Rogge ƒ5.a 5.60. Zomergerst a Chevalier ƒ6.26 a ƒ6.76. Haver ƒ3.30 a ƒ3.80. Groene Erwten ƒ7.a ƒ7.60. Bruine Boon en ƒ8.a ƒ9.Paardenboonen a Duivenboonen ƒ7.10 a ƒ7.35. Koolzaad a Kanariezaad ƒ6.76 a ƒ7.76. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ7.25 per HL. Burg-erhjke Stand van Leiclen. BEVALLEN: J. Keereweer geb. v. d. Nat Z. A M. W. Moolhuyzen geb. Harthoorn D. S. Eswilder gob. Sprayt Z. G. S. Onderwater geb. Burendse D. W. J. Streeder geb. Haas Z. E. Sehreoder geb. Vijl brief Z. C. Ysrver geb. Meyers D. J. M. E. Laman geb. Flippo Z. M. M. Van dor Mark geb. Burgerjon D. J. Labordoa geb. Den Os Z. J. v. Roven gob. Hoeman D. E. Thiel geb. Esderts D. W. C. Heerma geb. Tapée D. E. Van Venetien geb. Carton D. J. M. Van der Heiden geb. v. Harskamp Z. C. M. Groenevehl geb. Dg Ru D. J. M. Joiïermans geb. Paardenkoopor Z. M. Kreft geb. Van der Laan Z. C. Van der Klein gob. Do Vrind Z. J. Huter geb. Mark D. GEHUWD: J. H. L. Brains jin. en G. J. Ver hoog jd. J. Carton jm. en J. Van Wavoren jd. M. v. d. Linden jm. en A. Wallaart jd. M. W. v. d. Klugt jm. en J. v. d. Laan jd. J. De Ridder jm. en IC Stikkelorum jd. A. Keyzer jtn. en H. Plug jd. A. A. De Rooy jm. en J. P. Dullemond jd. J. J. Van Putten im. en M. Kiel jd. H. Gordijn jm. en C. M. Ouwerkerk jd. G. F. Enseling jm. en M. Van Zwieten jd. Q. Van As jm. en J. Zwanenburg jd. J. Mark jm. en E. Wassenaar ]d. R. W. Janzou jm. en E. Dool jd. OVERLEDEN: K. Kooy W. 78 j. J. Hoffman geb. Wyllig V. 96 j. B. Van Dam M. 74 j. C. M. v. d. Looy v. d. Leeow geb. Smalt V. 49 j. J. Stouten Z. 3 j. J. U. De Groot geb. Huy V. 57 i. J. Fassear geb. Terda W. 71 j. J. Brokaar geb. Lares V. 46 j. C. C. V. Tiemeyer geb. v. d. Pot W. 58 j- J. C. Si moor D. 3 m. L. v. d. Boon geb. Thiel D. leven].- G. De Grauw Z. 4 M. G. Spruitenburg D. 2 m. C. A. De Bruin gob. Koreman V. 42 j. A. Van' den Dop M. 70 j. J. Frankhuizen M. 77 j~ M. J. Van der Kooi D. 5 m. ADVERTENTIES. Ondertrouwd: WILLEM BOOT en MARIA SMITTENAAR. Leiden, 14 Juni 1900. (6de Groenesteeg 96.) 6248 6 Ondertrouwd: M. J. MEYER 5237 6 M. MARSMAN. Werkendam, j u Juni 1900- Leiden, Getrouwd JACOB BOEHMER en EVA KLOOTS, die, ook namens wederzydsche 'Familie, hun harteiyken dank be tuigen voor de vele biyken van be langstelling, by hun huwelyk onder vonden. Leiden, 14 Juni 1900. 6235 10 Gisteravond werd ons ouderhart vreeseiyk getroffen door den dood van onzen lieven Zoon PIETER, in den ouderdom van 14 jaar. 6229 7 J. VAN KONIJNENBURG, zoetkbwoude. G. rljnsbubgeb. Eenige en algemeenc kennisgeving. De Heer en Mevrouw WITKOWSKI— Plkytb betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van be langstelling, by de geboorte hunner jDochter ondervonden. 6248 6 Leipzig, Juni 1900. Is tot nadere aankondiging Het Kantoor der Firma H ARTE- VELT en ZOON, Distillateurs te Leiden, zal Dinsdag den lOden Juni 1900 den geheelen dag GESLOTEN zijn. 6217 8 VRIJZINNIGE De Voorzitter der Vrijzinnige Kiesvereeniging roept de leden op tot het houden eener op Yrjjdag 15 JUNI a. des avonds te 8 aren precies, ra hkt 6019 20 KITSG EUOrW, ten einde over te gaan tot het kiezen van eenen Voorzitter en drie Bestuursleden. van li—16 jaren, bestaat ge legenheid op een Bloem- kweekerij geplaatst te wor den voor kantoorwerk, etc. Eigenhandig geschreven brieven onder lettere C J bjj den Boek handelaar L. D. PAPENDRECHT, te Sassenheim. 6245 10 tat Dlneeixa en om Kamen te bespreken voor de Maskerade. Biimko prUa. 6161 8 Adres: Papenstraat 4. van genummerde Tribunekaarten i f 5.- en flmmegangskaarten a f 1.50 voob den bij den Hseb Botermarkt 14, op Vrijdag 15 Juni. Een Lid van het L. 8. O., die kaarten f 6. voor zijne gaston koopt en in het bezit ie van een rood-en-witte Ommegangskaart, b(J het Collegiam gehaald en gestempeld L. S. O., kan deze kaart alsdan tegelijkertijd GRATIS inwisselen tegen eene kaart voor hem zeiven, recht gevende op eene gereserveerde plaats naast die zfjner gasten. Ieder Eeünist, die kaarten 6 fü koopt voor zijne gasten, kan op vertoon van zijne Reüniatenkaart tegelijkertijd GRATIS eene kaart voor zichzeiven bekomen, recht geven de op eene gereserveerde plaats naast die zijner gasten. 6261 49 Be tweede uitgifte der Trlbnnekaarten f 5.— zal plaats hebben op ülaandag IS Juni a. g. Tweede uitgifte van Ommegangskaarten f JL150 op Donderdag 81 Juni o. a. Bamens het Cdleglom, A. G. VBEEBE, ab-acüs. riSé»»/ (^efc/en a depoöiio voet £etien ttt hangen teimj'tt. 7120 9 Te buur op de Breestraat 184 een groote Voorkamer, 3 Ramen, 1ste Etage, een groote Voorkamer, 3 Romeo, 3de Pr. Brieven Kloksteeg 10, Leiden. 12 cents per ons. Banketbakker, R. Rijn SI IJlt de vrucht bereide per beele en halve flesch verkrijgbaar. Telephooon. 394. Roosewoerd IR). 6249 8 Versch uit de knilen: prima Zeeuwscbe Jammen en puike Paarspetten van af 14, 10, 18 ets. en hooger por 9 kop, por mud zeer civiel. 6262 9 dagelijks verkrijgbaar A 20 Cents per portie, 6902 6 IPapenstraat 4. f 1.30 per Kilo. AdresWed. J. STEENHAUER Zn., Mandenmaker8steeg 4, by de Waag. 6177 7 Maskeradefcesteu. Uitstekende gelegenheid voor stal ling van Fietsen ad ƒ1. per stuk, Café-Restaurant „Buitenzorg", Witte Singel, Lelden. 5242 7 Diners verkrijgbaar bij vooruitbesteiliog. Anisette ƒ0.45 Persico „0.45 Curasao „0.45 Frambozen-Likeur „0.45 I Kwast „0.45 Jenever 0.65J Brandewijn 0.671 Cognac „0.85 1 Bordeaux-Wyn „0.50 Hadera-Wijn „0.60 Malaga-Wijn „0.80 Port-Wijn „0.80 Champagne. Kannenbier „0.15 Pilsener „0.25 Beiersch „0.25 Echt Beiersch „0.30 Franciskaner „0.40 C9 0 6230 26 bericht, dat zy nog alle avonden zal bakken en ook gedurende de Maskeradeweek op de Turfmarkt. 5244 19 Met de meeste achting, Erven Wed. EPSKi^P. Yan dezen gunstig bekenden sol ij ver zyn by den uitgever A. W. SIJTHOFF, te Leiden, verschenen de navolgende geschiedkundige ver halen voor oud en jong Nederland: Een Helftsbavcnsclie Kwa jongen, of het leven van Luitenant- Admiraal Piet Hein. 2U1© clrak. I>e Vaandrig van Frederik Hendrik, of de Nederlandsche Republiek in 1629. 2de druk. Vlissingen in 1572, of Oog om oog en tand om tand. 3de druk. De Scblppersjougen, of Leiden in stryd en nood. 3de druk. Vlissinger Bficlilel of Neerlands glorie ter zee. 2de druk. Tocli Oranje Boven! of Wil lem Hendrik, Prins van Oranjo-Nassau van 1650 tot 1672. 2de drnk. Worstelen en Ontkomen of de eerste jaren van het Stadhouder schap van Willem III, Prins vr.'-~ Oranje. Bestevoer Tromp, 3de druk. Hoe Willem Advocaat werd, 2de drnk. Mannen van Stavast, 3de drnk. Janmaat in de Oost of vesti ging van hot Nederlandsche gezag op Celebes. Krijgsman en Hoopman. Prys van elk deel met 4 plaafcjoi 90 Cts. iDgenaaid en ƒ1.20 in sior-, ïyken prachtband.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 3