N\ 12363 tdDonderdag 14 Juni. A*. 1900 r uo. feze fëoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. 'Jt? "euilleton. SVIOOiE VROUWEN. DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor leiden per 3 maanden. 2 1 5 Franco per posts Afzonderlpko Nommers I i i i f I 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTENTIËN Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17Grootsre lettors naar plaatsruimte. - Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. 1 Leiden, 14 Juni. Wij vestigen er de aandacht op, dat de Jaariykscho collecte ten behoeve van het „Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Neder landen" in onze gemeente niet zal gehouden worden op 18 Juni a. 8., maar op 25, 26 en 27 Juni. Ter vervanging van den marinier der Uto klasse N. Volkert, wiens detacheering is ingetrokken, is gedetacheerd by de Kweek school voor Zeevaart alhier de marinier der lste klasse A. Huizor, behoorende tot de eer3to afdeeling van het corps. De by het regiment grenadiers on jagers overgeplaatste lste luitenant P. J. G. Steen- berghe is bestemd voor de bataljons grenadiers. Genoemde officier zal op 18 dezer zyn nieuwe bestemming volgen. De minister van marine vertrok gister avond; de minister van binnenlandsche zaken hedenochtend naar het feestvierende Haarlem (Frans-Hals-fee8ten)voorts begaven zich daar heen de godelegeerden ter internationale conferentie voor privaatrecht en veel leden van hot schilderkundig genootschap „Pulchri1 Studio" en van den „Haagschen Kunstkring". Te Voorburg is in den ouderdom van 79 jaren overleden ds. F. A. Van Loenen, emeritus predikant by de Ned.-Herv. Kerk. Hy aan vaardde 13 Juni 1852 de Evangeliebediening te Grypskerke, stond vervolgens te Hoenderloo, 1855, Vlanen, 1857, Eo, 1861, Ommeren, 1865, Wolsum, 1866, Katwyk-aan-Zee, 1869, Haar lemmermeer, 1873, Kubaard, 1876, werd 5 Juli 1881 emeritus, waarna hy den dienst 4 Sept. 1881 weder aanvaardde te St.-Anthonypolder, pog stond to Nieuw-Beierland, 1883, Nieuw- land, 1889, on 1 Augustus 1897 opnieuw emeritus werd. Mevrouw M. W. CoelinghVordorman is verbonden aan het gezelschap, dat te Botterdam onder leiding van den heer Van Eysden wordt gevormd. Onder veel biyken van belangstelling herdacht gisteren ds. J. G. Knottnorus den dag, waarop hy 25 jaren geleden als predikant by de Ned.-Herv. Gemeente te 's-Graveohage optrad. Ds. C. J. Warners, predikant te Leersum, komt voor op hot drietal ter beroeping van een predikant by do Ned.-Horv. Gemeente to Alkmaar. H. M. do Koningin en H. M. de Koningin- Moeder zyn opgetreden als beschermvrouwen van de te Arnhem gevestigde „Yereeniging tot verzorging van gebrekkige en mismaakte kinderen in Nederland." By Koninkiyk besluit van 11 Juni is mr. W. A. P. F. L. Winckel, Oost-Indisch .hoofdambtenaar met verlof in Europa, laat- steiyk raadsheer in het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indiö, gedetacheerd aan het Departement van Koloniën, aangewezen als commissaris, bedoeld in het tweede lid van art. 110 der Grondwet, met opdracht om den minister van koloniën by te staan by de behandeling in de vergaderingen der Staten- Generaal van de wetsontwerpen strekkende tot: lo. wijziging van de begrooting vanNeder- landsch-Indië voor het dienstjaar 1900; 2o. ontbinding van het Hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië 3o. vervanging der artt. 92 tot en met 103 van het reglement op het beleid der Regeering van Nederlandsch-Indië door andere voor schriften. Het stoomschip „Flores", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 Juni Gibraltar; de „ïndomeneus" vertrok 10 Juni van Batavia naar Amsterdamde „Lombok", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 Juni Dunge- ness; de „Prins Frederik Hendrik" arriveerde 13 Juni van West-Indië te Niouw-York. Alkemarte. Het hier te Oud-Ado gehouden „Vogelschieten" behoort weder tot het ver- ledene. 11 schutters namen or aan deel; 4 houten, in elkander gezette vogels, op hoogo masten geplaatst, maakten achtereenvolgens het mikpunt uit De uitslag was als volgt: lste vogel: H. Van der Voort, vleugel; J. P, Zweris, te Schoten, staart; H. Wezenaar, te Veleen, vlag; L. Van der Lans, te Zoeter- woude, kop, vleugel en romp. 2de vogel: H. Van der Voort, vlag; L. Zuiderduin, te Noordwyk, vleugel; L. Van der Lans, te Zoeterwoude, kop en staart; A. J. Van Putten, -te Schoten, vleugel; H. Wozenaar, te Velzen, romp. 8do vogelL. Van der Lans, kopL. Zuider duin, romp, vleugels en staart. 4de vogel: J. Bakker, te Bloemendaal, vleugel; P. Van der Voort, te Noordwyk, vleugel en staart; H. Wezenaar, kop; J. P. Zweris, romp. Hot terrein van den wedstryd bovond zich by den heer v. dL Hulst. In den Baad dezer gemeente is een vacature ontstaan ten gevolge genomen ontslag en vertrek uit de gemeente door den heer M. Oosthoek (jaar van aftreding 1903). Alhier is Woensdag, te Kaag, door den districts-veearts, een geval van miltvuur gecon stateerd. Het cadaver van het aangetaste rond is verbrand. üazerswoudo. De lysten voor de inkwar tiering van militairen liggen ter visie in de secretarie, tot don 21sten Juni a. s. Die lysten zyn ook aangeplakt op de gewone plaats. Heel weinig menschen weten dit, omdat nooit op het officieele aanplakbord een oog laten vallen. Ge zoekt op die lyst uw huisnummer daarachter staat uw naam en in de volgende kolom vindt ge vermeld, hoeveel manschappen er in tyd van nood, zooals by v. oen paar jaren geleden by de uitbreking van „mond- en klauw zeer", by u zullen worden ingekwartierd. Als ge bezwaren tegen die lyst hëbt, kunt ge nu nog reclameeren. Op de secretarie zal men u daarvoor de noodige inlichtingen verschaffen. Loidschendam. Men schryfb ons dato 12 Juni: Fraai zomerweder begunstigde heden de door de afdeeling Stompwyk en Veur der Hollandsche Maatschappy van Landbouw uit geschreven feestelykheden. Deze bestonden uit een tentoonstelling van éénjarige stieren, aan ingezetenen behoorende, en uit een ring- rydery van paren, mede in deze gemeenten woonachtig. Voor de tentoonstelling waren een tiental stieren ingezonden. De keurings commissie, bestaande uit de heeren P. Hooymans Azn., I. Niekerk en P. v. d. Geest, kende don lsten prys a f 50 toe aan den zwart witkop stier van A. A. v. d. Berg, Wilsveon. De 2de prys a ƒ30 werd toegewezen aan den vaal- bonten stier van H. Mooyman, Veenweg, terwyi de 3de prys a f 20 en de 4de prys a 10 behaald werden door den zwartbonten stier van C. v. Santen aan den Vliet en den zwarten witkop van Jac. De Vreede, Veenweg. Deze tentoonstelling trok, uit den aard der zaak, weinig bezoekers. Meer belang stelling werd getoond voor het 2de nummer van het programma, de ringrydery. Hiervoor hadden zich 29 paren aangegeven. Des namiddags te 2 uren verzamelden zich de deelnemers in het dorp. Middelerwyi hadden zich ook daar de beide muziekcorpsen, die de feestelykheden zouden opluistereu, opge steld. Even over tweeën zette de stoet zich In boweging, om een rondgang door ae gemeente te doen. Vooraan ging de Harmonio van Leidschendam, daarop volgde do feest commissie en hierachter sloten zich naar volgorde do verschiliendo rytuigen aan. In het midden van den stoet deod het Fanfare-corps van den Veenweg zich hooren. Zoo ging het, onder de opwekkende tonen der muziek, door het dorp, langs de Damlaan naar Veur. Ten einde een geschikt keerpunt, voor don stoet to verlangen, had de heor J. Motz hot voorplein zyner villa „Builonlust" daartoe welwillend beschikbaar gesteld, iets, wat door do commissie op hoogon prys ge stold werd. Na gehouden rondgang kwam men ten slotte aan het terrein van den wed stryd, die ongeveer te 3 uren oen aanvang nam. Do pryzen werden achtereenvolgens be haald door den heer H. v. Veen en mej. M. v. Veen, lste prys, gouden dameshorloge en hoofdstel voor den ryder. De 2de prys, een flacon met gouden stop en een paardedekon, viel ten deel aan den heor C. A. Olsthoorn en mej. H. 0. Olsthoorn. De heer M. Waayer en mej. H. Waayer be haalden den 3den prys, een gouden broche en een paar leidsels, terwyl de 4de prys, een zilveren armband en een zweep, door don heer O. Verhagen en mej. L. Hooymans ge wonnen werden. Na afloop werden door den voorzitter der Afdeeling, don heer P. v. Duyvendyk, eenigo woorden van dank gesproken tot allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van het feest, waarna de pryzen door hom werden uitgereikt. Kort voor het einde van den wedstryd ontstond eenig oponthoud, doordat hot rytuig van oen der deelnemers defect raakte en het paard schichtig werd. De be trokken personen sprongen uit het rytuig en kwamen met den schrik vry; ook hot paard werd spoedig gegrepen. Des avonds werd hot feest in de zaal en den tuin van het café „Do Zwaan" voortgezet dopr een concert der beide muziekcorpsen. Te betreuren was hot, dat men, door do woestheid en vernielzucht van eenige opge schoten jongens, genoodzaakt was, zaal en tuin reeds v<5ér het gewone sluitingsuur te doen ontruimen. Ook zal voor sommigen der deelnemers de wedstryd nog minder aangename gevolgen hebben. By een gelegenheid als deze ryden soms personen, die er anders nooit toe in de gelegenheid zyn; een vriendelyko buurman staat zyn paard af, een ander leent een karretje, en klaar is men. Men denkt er ech ter niet altyd aan, te informeeren, of het paard wel in de juiste klasse voor de belas ting is aangegeven. De ambtenaren benutten nu zulk een gelegenheid, en zoo werden ook hier eenige slachtoffers gemaakt. Het is voor de betrokkenen te hopen, dat men de wet niet in al haar gestrengheid zal toepassen, daar anders menigeen een onaan gename herinnering van dit feest zal mede- nemen. Noordwyk. Tegen morgen (Vrydag)-avond, te acht uren, is oen openbare vergadering van den gemeenteraad uitgeschreven. De agenda bevat: lo. Ingekomen stukken, 2o. Verzoek tot het leggen van een straat langs het strand, 3o. Idem van den heer P. F. Van Santen tot het leggen van straat met rioleering langs huizen in aanbouw aan de Molenstraat, 4o. Idem van A. Slats om vergunning tot het bouwen van een houten schuur, 5o. Voorstel tot het bouwen van cellen in de wachthuizen, 0o. Regeling van uitgaven op de begrooting van 1899, 7o. Kohier hoofd, omslag over 1900. Ityo^burg. Yrydag 15 Juni, des morgens tussclien acht Gn negen uren, zal ten huize van dr. A. J. Van Walsem gelegenheid zyn tot kostolooze vaccinatie. Uit «lo „Staatscourant". Kon. besluiton. Aan H. O. F. Van Mods is od verzoek met ingang van 1 October eervol cotsfag verloeal als nitans te Zundert. ^euoernd tot notaris te Roosendaal J. J. M. Meilens, eaxniiJtai notaris te Breda; tot notaris op Tessel C. H. De Boer, candidaat-notaris te Medemblik. Met ingang van 1 September benoemd tot leerares aan 's Rijks hoogere burgerschool te Gioningen mej. T. lammes, aldaar. Beuoemd bij bet personeel der militaire admini stratie, en wel bij de kwartiermeesters, tot eersto- luitenant kwactioi meester, de tweede-lnitonant- kwartiermeesters N. 11. Van Roggen, van liet 2de regiment vesting-artillerie, A J. Uiterwiik, van de Cadettenschool, en C. Wals, van het 6de regi ment infanterie. Voor den tyd van vjjf jaren, gerekend van 26 Mei 1900, benoemd, by het Deraoneel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot reserve- officier van gezondheid der 2de klasse, de heer W. A. A. Van liinsbergen, arts. Min. beschikkingen. Door den minister van koloniën is de heer D. L. Massink gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot onderwijzer derde klas c bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en met dezen gelyk- gostclden daar te lande. Het Rootle Krols. De Voorzitter van het hoofdcomitó van heb Nederlandsche Roode Kruis, Baron Van Har- donbroek van Bergambacht, beklaagde zich in een ingozondon artikel in de „Nieuwe Botterdamscho Courant", dat prof. Hector Treub in zyn aangekondigd voornemen, ora „ten aanzien van do inrichting en wyze van werken van het Roode Kruis tot een zuiverder toostand te komen", een betoog van mis leidende strekking heeft geleverd. De heer Van Hardenbroek zegt, dat er geen sprake is van do „oprichting eener instelling tot opleiding van verpleegsters", zooals de heer Treub gelieft te verkondigen, en wat hy in „nogal dubbelzinnige termen gelieft te insinu- eeren als het onttrekken van duizendtallen guldens door het hoofdcomitó aan het doel, waarvoor zy geschonken zyn." Tot op het moment van des heeren Treubs openbaringen werd zegt baron Van Hardon- broek het hoofdcomitó nog niet verrast met de vereerende mededeeling, dat de toestand by het Ned. Roode Kruis eigeniyk niet „zuiver" is, en het college, gelden onttrekkende aan het doel, waarvoor zy geschonken werden, schatten zamelt om die te misbruiken voor woeldescbeppingen eo ander onnut werk. Weelde I Het begrip is zoo vaag en relatief. Zoo menigeen in ons land, om maar eens iets te noemen, oordeelt de Amsterdamscho Gemeente-Universiteit louter een luxe-lief- hebbery van Neerlands hoofdstad. „Wat betreft het gispen der houding van het hoofdcomitó ten aanzien van de Ned.- Russischo ambulance, zy .hier opgemerkt, dat genoemd college zich in zyn handelingen ter zake in hot minst niet heeft laten intimi- deeron door den soms kinderiyken drang van onverantwoordelijke personen, waar het voor zgn verantwoordelykheid en daarvoor alleen moest aanvaarden beslissingen en erken ningen, die van de meest ingrypende consequentiën zouden kunnen wezen voor hetb lot der Roode-Kruis-ambnlances onder Neder landsche vlag op do slagvelden in Zuid-Afrika." De heer Van Hardenbroek zegt ten slotte nog eens, dat hy het dringend noodig achtte te wyzen op de zeer ondoordachte, onzuivere argumenten, waarmede iemand van een maat schappelijke positie als de heer Treub ge meend heeft do handelingen van hot hoofd- comitó van het Ned. Roode Kruis openiyk te kunnen berispen. Prof. Treub, die in de „N. R. Ct." dit schryvon van den voorzitter van het „Roode Kruis" beantwoordt, schryft o. a.: Wel verre van iets te willen insinueeren^ heb lk, mede uit naam van „een paar myner! collega's", allereerst aan het bestuur van het Amsterdamsche comitó de volgende drio vragen^ gedaan lo. Ls hot waar, dat door het hoofdcomité van het „Roode Kruis" aan het bestuur van het Amsterdamsche comité schrifteiyk de noodige toestemming is verleend voor het uitzenden der z. g. Hollandsch-Russische ambulance 2o. Is het waar, dat later door het hoofd-' bestuur van het „Roode Kruis" moeliykheden gemaakt zyn om de Hollandsche leden dier ambulance te logitimeeren 3o. Is het waar, dat door het hoofdbestuur ca. f 70,000 z(jn vastgelegd in een ■'.iokenhuis te '8-Gravonhage? De beide eerste vragen zyn door den voor zitter van het comité bevestigend beantwoord.. De daarop betrekking hebbonde drie brieven zfln op myn verzoek door den voorzitter voor gelezen. Op de derde vraag is door den secre taris oen antwoord gegeven, in hoofdzaak overeenkomende met de in uw blad door den voorzitter van hot hoofdcomitó gedane mede- deolingen. Daarna heb ik gezegd, dat het naar d6 moening van mUzelf „en oen paar myner collega's" uit die antwoorden bleek, dat do inrichting van het Nederlandsche Roode Kruia niet deugt. En dat wei, niet omdat ik „en oen paar myner collega's" do handelingen van het hoofdcomitó afkeuren (dat is een punt, waarover op wellevende wyze te discussieeren valt), maar wel omdat degonon, die het essen tieel© van het Roode Kruis, nl. heb geli, geven, ton eenenmale verstoken zyn vaa eenigen invloed op do handelingen van het» hoofd comité. Dat is het gebrek, waaraan ik „en een paar myner collega's" aanstoot nemen, en hebben aan het bestuur van het Amsterdam scho comitó verzocht maatregelen te beramen om een verandering van tiet Kuinukl. besluit uit te lokken, waardoor dat gebrek worda opgeheven. Gemeenteraad van Bodegraven. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig dc heeren Okkerse en Turkenburg. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen islo. een schryven van don heer O. Zaal, houdende bericht, dat door hei', de benoeming als loeraar aan do ambachts- teekenschool wordt aangenomen onder dank betuiging voor de gedane benoeming2o. een missive van den hoer J. O. De Vet, waai by bericht wordt, dat zyn vader overleden is oa namens do familie dank wordt gebracht voor het aan den overledene uitgekeerde pensioen 3o. oen schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie, waarby goedgekeurd worden 64) Uitstekend I Ik zorg or voor, dat gy my niet vergeet I" Haar oogen kregen een koorts- achtigen gloed. Duideiyk en scherp, ofschoon met bevende lippen, ging zy voort: „Het gel dige testament sloot my als erfgename ten gunste van Raoul De Beauremont uit. De hartstocht, welken Frits Ehlers voor my had opgevat, bewoog hem, ray'n beloften vertrou wend, hot geldigo testament na den dood van myn echtgenoot aan my uit te leveren. Ik wierp het in hot vuur en dreigde hem met het bagno." „Wanneer gy niet krankzinnig zyt.^." stamelde Klaussen, terwyl hy, met een uit drukking van ongeloof en afschuw op het bloeke gelaat, langzaam achteruit trad. Deze blik vol afschuw, welken hy op haar vestigde, bracht haar geheel buiten zichzelve en als waanzinnig riep zy„Een bedriegster, een dievegge! Dat was de vrouw, die gy' je godin noemdet, wier gestolen goed gy deeldet, in wier armen gy geluk vondtl Dat was de vrouw, om wie gy vrouw en kind verliet I Dat is de vrouw, die voor je staat, die je naam draagtI Ehlers leeft! Hy vordert de erfenis voor de Beauremonts in. Doe nu, wat gy wilt, ik heb my op jou gewroken!" Zy verliet de kamer, waarin nu een doode- lyke stilte heerschte. EHaussen's ledematen weigerden hem den dienst. By Ines' laatste woorden was hy tegen de schryftafel getui meld. De armen hingen hem slap lang3 het Ujt Afschuw voor zichzelven, afschuw voor zyn toekomstig leven, afschuw voor zjjn ver leden, anders kon hy niet voelen. Dit gevoel echter deed zyn hoofd branden en kloppen. In zyn ooren suisde en bruiste het alsof het leedvermaak der geheele wereld zich in een spottend lachen lucht gaf. Zyn zenuwen beef den. Zyn spieren trokken krampachtig samen. Een nevel kwam voor zyn oogen. Eindeiyk klonk er een hartverscheurende kreet van zyn lippen, en hy viel, beide handen voor het gelaat drukkend, op den grond. Ines was naar haar kamer teruggekeerd. Zy voelde, dat de bekentenis, welke zy afge legd, de triomf, welken zy zoo juist bohaald had, eenig in hun afschuweiykheid was. In haar boudoir bleef zy een oogonbiik in gedachten verloren staan. Daarop nam zy een blaker van de tafel en trad daarmee voor den spiegel. Terwyl zy daarin keek, zweefde Greta's lief gelaat, met den lachenden, gelukkigen blik, haat zoo duidelyk voor oogen, dat Ines het naast hot hare in het spiegelglas meende te zien. Waren deze van overspanning verscherpte trekken werkeiyk de hare? Dit waskieurig gelaat met de donkere kringen onder de oogen en om de lippen Zy ontstelde. Wat haar daar aanstaarde, was dat niet een beeld van verval, alsof de ouderdom reeds te vroeg zyn stempel daarop had gedrukt? Ines voelde zich door zyn hand aangegrepen, de blaker ontviel haar. Het licht ging uit. Z\1 trad de kleedkamer binnen. Het witte tapyt met zyn rozenranken lag vlekkeloos op den grond, maar toch meende Ines nog de donkere schaduw van Frits Ehlers daarover spookachtig te zien heenvalleo. Tot aan haar voeten strekte die zich uit Zy nam de schol van de tafel en belde luid. Florence verscheen en bewees haar meesteres de gowone diensten. De dreigende onweerswolk op Ines' voorhoofd waarschuwdo haar even als anders vertrouweiyk te praten. „Is er nog iemand op behalve gy?" „Noen, mevrouw. Mynheer heeft zoo juist August weggezonden. „Goed. Gy kunt gaan." Ines wierp zich in een stoel en greop oen roman. Dooh nauweiyks had do kamenier de kamer verlaten, of met een onderdrukten kreet sprong zy weer op. Zy zag het verderf, waartegen geen hulp, geen ontkomen bestond, op haar aanstormen. Zy had geen berouw over haar bedrog. Het rechtmatige testament van Ernst De Beauremont, dat haar een jaariyksche rente uitkeerde, waarvan zy nauweiyks de uitgaven voor haar bloemen en handschoenen kon be- stryden, was niet beter waard geweest dan ten vure gedoemd te worden. Neen, van deze handel wyze had zy geen berouw. Maar iets anders berouwde haar, n.l. dat zy niet zoo by de hand was geweest en het zwakke leven van haar vyand had vernietigd, toen hy daar uitgeput in den stoel neerzeeg. Wanneer zy Klaussen ook nog deze be kentenis voor de voeten had kunnen werpen I Haar grenzenlooze wanhoop deed haar luid iaohen. Er bestond geen redding meer. Zoo diep kon zy niet van de hoogte van haar triomf neerdalen, om een beroep op de genade der Beauremont's te doen, om zich aan den hoon van don maTkies bloot te stellen. Maar wat was een leven waard zonder den gouden sleutel tot al zyn genietingen? Wat was het voor haar geweest, vóór de oude, gebrekkige man haar zyn mllUoenon in den echoot strooide? Do herinnering aan dien jammeriyken tyd van ontbering vervulde haar met afgryzen. En naast do sombero gestalte van gebrek en armoede strekten zich nu de wrekende handen der beleedigde gerechtigheid naar haar uit. Waar was de plaats, waar zy zich aan hun greep kon onttrekken? Slechts in het graf, anders nergens I Wat is de dood? Zy staarde, met de armen over de borst gekruist, voor zich uit. Een vluchten voor de klauwen van den ouderdom; een vluchten voor de macht der menschen en omstandigheden. Hot lot de loef afsteken. In gedachten ging zy in vliegende haast het dreigend arsenaal van don dood door. Sterven, zonder het te weten, daartoe was zy In staat. In het graf tuimelen, het niet lang zaam naderen. Had Florence niet van een middel gespro- kon, dat de pyn in haar ledematen verdoofde en slaap teweegbracht? Dat was het rechte. Ines greep naar de schel. „Ik voel my doodziek, na den schrik van dezen avond, na de ontmoeting met dien Hector De Beauremont," zeide zy, toen Florence binnentrad. „Ik heb een middel noodig, dat iny slaap brengt. Anders vind ik geen rast." De kamenier knikte. „Mevrouw ziet er zeer ïydend uit." „Gy hebt druppels, nietwaar, tot kalmoering der zenuwen? Ik wü daarvan nemen. Het duizelt my hi het hoofd. Geef my het fleschje." „U moet er pas van nemen, mevrouw, wanneer u in bed ligt. De slaap komt spoedig." „Des te beter. Jk zal met een lichte dosis de proef nemen. Waar la het fleschje?" „Hier. Zal ik de druppels aftellen?" „Ik neem eerst maar do helft," zeide Inea bittor lachend. „Leg een deken over do chaise- longue. Yoel ik geen werking, dan zal ik je roepen. Zet het flescbjo en den lepel naast my neer." Florence verzette zich tegen dit bevel. „Mevrouw, een kennis van my, een apothe kersbediende, heeft my hoimoiyk, zonder voorschrift van den dokter, deze druppels ge geven. Ik mag ze niet uit do hand ge\en.** „Gy kunt morgen myn dienst verlaten,'* antwoordde Ines, haar zielesmart ternauwer nood meer meester. „Hier is hot fleschje, mevrouw," fluisterde Florence deemoedig. „Ik wacht hier Do portière was nog niet geheel achter haar dicht gevallen, of Ines liet, het glazen kurkje> wegslingerend, den inhoud van het fleschje in óón teug door haar keel giyden. XVL Na hevige stormen was het toch eindelyk. lente geworden. In do warme aarde begonnen de voedende sappen to werken, het zaad schoot wortel. Groene sprietjes kwamen boven den, grond uit. Het zachtere weer dreef de stedelingen naar buiten, naar den Dierentuin, waar do boomen reeds met een licht groen W3as prykten. Om den goudvischvy ver speelden groepjes vrooljjka kinderen. Hun juichen en lachen klonk ver in hot rond. volgt.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1