HERMAN F. A. DAMEN ZOON, te Leiden, Au Bon BEarché, Wit HEEREN-Glacé, Stoomtram Haarlem-Leiden. Firma J. C. RATING, 8 L. Poten. DEN HAAG. 8 L. Poten. KAMERS. Bewaarkluis voor Waarden. No. 12361. y LEIDSCH DAGBLAD, DINSDAG 12 JUNI. - TWEEDE BLAD Anno 1900. Burgerlijke Stand. aanbevelenswaardige Kloezelwijn, a f 43.per 48 JPl., door de Firma in den handel gebracht, is te ontbieden aan hun kantoor Burgsteeg 2a of aan de Depots: Voor contant 10 pCt. korting. Vischmarkt No. 19 en Kraaierstraat, hoek Nieuwe Rijn. J wit Glacé 4-knoop ƒ1.10, per 3 paar ƒ3. l-Kn, fl-,2-Sn, /1.2d Hollandsche, Fransche en Weenerbroodbakkerij en Koekbakken], Filiaal li reestraat 102. Specialiteit in IPain-de-Luxe. PAKHUIS. B. A. JANSEN, s-Bosch Officieel© Kennisgoying, KENNI8GEYINÖ. XiOTING YOOB DE SCHUTTERIJ. Burgemeester en Weihouders veo Leiden brenge® ter kennis van belanghebbenden, dat de alpha- betiaclie naamlijst van personeD, geboren in het jaar 1875, die zich overeenkomstig de wet van 11 April 1827 (Staatsblad No. 17) voor de Schutterij hebben doen inschrijven, tor inzage zal liggen ter Socretario dezer gemeente (Afd. Nationale Militie en Schutterij, kamer No. 9), van den 8sten toten met den 14den Juni aanstaande (de Zondag uit gezonderd), van dos voormiddags halftien tot des namiddags 3 uren, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van het Raadhuis, en wel: op Vrijdag 15 Juni 1900, dos voor- middags le halflion; zullonde ten behoeve van de geborenen in de jaren 18GG tot en mot 1874, dio zich in dit jaar ter inschrijving voor de Schutterij alhier hebben aangemeld en buiten hun toedoen niet vroeger reeds, hetzij in deze gemeente hetzy elders, voor de Schutterij werden ingeschreven, een naloting plaats hebben op denzelfden dag des namiddags te lialfdrie. De ingeschrevenen zullen zeiven hun nummers kunnen trekken of zulks door gemachtigden kunnen laten doen, terwijl voor hen, die niet zullen zijn verschenen of zich niet door een gemachtigde zullen hebben doen vertegenwoordigen, door een der leden van de Commissie uit het Gemeente bestuur de nummers worden getrokken.' Tevens worden de belanghebbenden verwittigd, dat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gehouden van de redenen tot vrijstelling, welke de ingeschrevenen vermeonen, krachtens art. 3 dor Wet, te kunnen doen gelden. Dientengevolge zullen degenen, die mochten vermcenen, aanspraak op vrijstelling te kunnen maken, zoowel als zij, die zich in den dienst willeD doen vervangen, de bewijzen daartoe ver- eischt, moeten overleggen en, in het laatste geval, de personen, met welke zij van nummer willen verwisselen, kenbaar maken aan de Commissie, op Woensdag 20 Juni aanstaande, des voormiddags tussohen 9 en 12 uren, op het Raadhuis, ten einde daarvan de noodige aanteekening te doen, voor zooveel zulks bij de loting niet mocht zijn ge schied; zullende op de reclames, zoowel als over de goed- of afkeuring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door do Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 7 Juni 1900. VAN HEYST, Secretaris. Gemengd Nieuws. De krygsraad te 's-Gravenhage -heeft vrijgesproken P. J. d. V., muzikant by het 4de regiment infanterie, naar den krijgs raad verwezen ter zake, dat hy den onder kapelmeester den heer J. O. lo. heeft beleedigd met woorden en 2o. dien meerdere eenigen tyd daarna heeft geslagen en gestompt. Op voorstel van den auditeur-militair werd door den krijgsraad gelast, dat ten aanzien van beklaagde een onderzoek naar diens ■geestvermogens zou worden Ingesteld door -een deskundige voor zenuwziekten, welk onderzoek ten gevolge heeft gehad, dat de beklaagde ontoerekenbaar is verklaard aan do hém ten laste gelegde feiten ter zake van ziekeiyke storing zyner verstandelyke ver mogens ten tjjde van het plegen der delicten en op grond waarvan word gelast, dat be klaagde zoude worden ontslagen uit de ver zekerde bewaring, waarin by zich te dezer zake bevond. Uit een aangeteekenden brief, van Bergen-op-Zoom verzonden naar Weurt [Cfelderl.] en inhoudend f 1700, is een bank biljet van duizend gulden vermist. Aangifte by de justitie is geschied. Indertyd werd gemeld, dat de HolL Uz.-Spoorweg-Maatschappy geen ver gunning wilde geven aan de Eiectrische Tram- maatschappy om een riool te leggen onder de spooriyn Haarlem Santpoort, waardoor de exploitatie van de tramiyn naar Bloemendaai werd vertraagd. Door tusschenkomst van den Minister heeft de Maatschappü nu toegegeven, en heden is een aanvraag gemaakt met de werkzaamheden. De exploitatie van de tram lijn zal nu 1 Augustus aanvangen. Te 'b-Hertogenbosch werdgister- middag tusschea een der sporen gevonden hot lichaam van een zwaargewonden hoofd conducteur, gestationeerd te Utrecht. Op den internationalen veewed- stryd te Vincennes, naby Parys, zyn do vol gende pryzen behaald door Nedorlandsch vee. Hollandsche rassen. Stieren van 1—2 jaar. 1ste pry's no. 28 Noorman, 2de prys no. 29 Groneman, 3de prys no. 30 Voorspuy. Stieren 2 jaar en ouder, lste prys no. 35 Van den Akker, '2de prys no. 36 De Moor, 8de prjj8 not 39 Stapel, voorgesteld voor suppL prys no. 37 Herwein. Koeien 2 3 jaar. lste prys no. 50 Nelemans, 2de prys no. 51 Nelemans, 3de prys no. 49 Venoma, 4de prys no. 53 Meyer, voorgesteld voor suppl. prys no. 48 Barendrecht. Koeien 3 jaar en ouder, lste prjjs no. 77 Bakker, 2de prys no. 74 Voorspuy, 3de prys no. 62bis Lammers, 4de prys no. 51 Dé Jager 5de prys no. 61 Ghestin, voorgesteld suppl. prys: lsto prys no. 64 De Goede, 2deprys no. 66 Voorspuy, 3de prys no. 76 Voorspuy, Ras van do polders en de lage streken aan de Noordzee. Stieren 1 jaar en ouder, lste prys no. 79 Voorspuy, 2do prys no. 83 Voorspuy, 3de prys no. 82 Bakker, voorgesteld voor suppl. prys no. 80 Steph. Moor. Koeion 2 3 jaar. lste prys no. 90 Voor spuy, 2de prys no. 87 Bakker, 3de prys no. 89 Zylsma. Koeien 3 jaar en ouder, lste prys no. 104 Wydenes, 2de prys no. 110 Dojer, 3de prys no. 96 Graber, voorgesteld voor suppl. prys no. Ill Voorspuy. Championnaatpryzen. Interna tionale Championnaatprys. Koeien, no 77 Bakker. Championnaatprys. StiereD, no. 79 Voor spuy. Koeien, no. 104 Wydenes. Grand prix d'honneur voor 1 stier en 4 koeien. Voorspui no. 79, stier. Nos. 66, 74, 76, 90, koeion. Nederland mag zich geluk wenschen met dit succes. INGEZONDEN. De Nederlandscho Vrouwenbond ter Inter nationale Ontwapening wenscht een uiterste poging to doen om het vreeseiyk ïyden, dat den Boeren door de iniyving hunner Staten boven het hoofd haDgt, alsnog af te wenden. Te dien einde publiceert hy in alle couranten in het binnen- en buitonland (Europa en Amerika) een beroep op de vrouwen, haar aanmanend haar handteekening te plaatsen onder een verzoekschrift aan haar souverein, welke petitie te geiyk met die, welke van overal elders inkomen, door den Bond aan alle andere souvereinen en staats-presidenten zal opgezon den worden, opdat zy tot gozamenlyk optreden bewogen worden. Nederlandscho vrouwen, stelt U niet langer tevreden met het uiten van vrome wenschen, doch geeft uitdrukking aan Uwen wil, dat de broedermoordende kryg in Zuid-Afrika een einde neme door een vrede, eervol voor beide partyen, vrede, waarby de onafhankelykheid der beide Republieken gewaarborgd worde. Vereenigt Uw stem mot die van alle vrouwen uit alle andere beschaafdo landen, opdat mot éón machtige stem gy oon- drachtigiyk verlangt, dat ten minste ditmaal Recht, ga boven Macht. Aan Hare Majesteit de Koningin. Mevrouw. Wy, Nederlahdsche vrouwen, smeeken Uwe Majesteit, op hetzelfde oogen- blik, dat in alle andore beschaafde landen de vrouwen haar souverein eenzelfde smeekschrift doen toekomen, niet langer te toeven met Hare bemiddeling aan Engeland aan te bieden, in overeenstemming met de Art. I en 3 van den lston titel der Haagsche Convontie op 29 Juli 1899 door de gedelegeerden onzer Regeering onderteekend, opdat ^en voor beide partyen eervolle vrede gesloten worde, waarby de onafhankelykheid der belde Z.-A. Repu blieken gewaarborgd worde. Hetwelk doende enz. (Ruimte voor 4 of 5 haniteelv.ningen.) Men wordt verzocht deze petitie uit te knippen en van 4 A 5 handteekeningen voor zien toe te zenden aan mevrouw Waszklewicz van Schllfgaarde, Stationsweg 83 te 's-Gra venhage. Op 25 Juni wordt de petitie met de ingekomen handteekeningen aan H. M. toe gezonden. Zorgt, dat het een indrukwekkend aantal zyt en dat daardoor de goedgezinden in Engeland, die op 13 Juni a. s. een groote vrouwen-protestmeeting tegen annexatie hou den, gesteund worden I AAKLANDERVEEN. Bevallen: C. E. v. Capel geb. Van Deuren, D. C. Huurman geb. De JoDg D. J. v. d. Bpelt geb. De Brain, D. J. Stigter geb. Van Veen, Z. J. v. d. Woensel geb. Prins, Z. Overleden: C. Den Hertog, wednr. van T. Harkes, 84 j. A. Van DeureD, Z. 10 no. M. J. Greven, wed. van P. Huisman, 74 j. A. v. d. Oest, echtg. van A. v. d. Winden, 60 j. Gehuwd: H. Vermaas en D. v. d. Bijl. ALFEN. Bevallen: J. Ober geb. Jansen, D. C. Verkade geb. Van Pruisen, D. I. Kettenes geb. Wijfje, D. G. v. Egmond geb. Van der Veer, D. G. Tolk geb. Visser, D. G. v. Lokhorst geb. Koster, D. M. Den Hollander geb. Brunt, D. L. Van der Laan geb. Vos, Z. G.Peeneman geb. v. Diggelen, D. L. Zijerveld geb. Vellekoop, Z. Overleden: C. Van Winkel, D. 4 m. W. Plak, wed. van P. Vermeulen, 74 j. A. Muts, echtg. van K. Krook, 55 j. C. Snelderwaard, echtg. van N. Vermeulen, eerder van wed. J. De Jong, 66 j. A. C. M. Rutton, jd. 9 ra. BODEGRAVEN. BevallenM. R. C. Verbree geb. Verboon Z. A. Van Hof geb. Slootweg D. B. W. Pisa geb. Paauw Z. B. H. IJdogeb. Van der Plas Z. J. Van den Borg geb. De Borst D. M. Zwanenburg geb. v. Eek Z. Overleden: G. Van Muiden 4 j. M. Blom, wed. T. Verbree, 73 j. W. Calis 2 j. M. J. Lievense, wed. van W. Dekkers, 84 j. G o h u w dC. De Heer jm. 30 j. en J. Op 't Landt jd. 28 j. D. Kleijne, wedr. van J. Van Rookel, 46 j. en J. Muijs jd. 39 j. J. Kloot jm. 29 j. en E. Meerloo jd. 40 j. T. Groeneveld jm. 21 j. en M. Van Leeuwen jd. 25 j. W. Van Dolder jm. 27 j. en M. Beijen jd. 25 j. BOSKOOP. Bevallen: J. Van der Vis geb. Kool Z. G. A. Groeneveld geb, v. Loenen D. Overleden: M. Janse 3 m.M. v. Dijk 33 j. HAZERSWODDE. Bevallen: A. VanLiempt geb. Van Hagen D. J. Van Es geb. Van Dijk D. Overleden: J. Slootweg M. 82 j. P. Van Amsterdam, geh. met P. Zuidwjjk, M. 67 j. H1LLEGOM. Beval Ion: J. J. Mink gob. Van Egmond D. A. Brouwer geb. Lammers D. G. Mokkenstorm geb. Bonsema 2 Z. Overleden: W. Rovers 3 m. J. v. d. foUDEKERK. Bevallen: A. Van Alfen geb. Van Klei. C. Borreman geb. Duijo. Ovorleden: M. Bos, Echtg. van P. Rotte veel 60 j. Gehuwd: L. Vonk en M. Van den Ent. A. Sohollingerhoudt en F. Metselaar. NIEUWKOOP. BevalloD: J. Sturkenboom Ssb. Verbij Z. R. v, d. Berghe geb. Vink D. Meijer geb. Rijneker D. Overleden: E. Van Mouwerik, Echtg. van H. Schellingerhout 87 j. A. Oudshoorn D. 7 m. A. J. L. v. d. Weijden D. 2 m. L. Rietveld jm. 59 j. NOORD WIJK. Geboren: Adriaua, D. van J. v. Duin en N. v. Rooyen. Catharina Agatha, D. van Th. J. Van Went en G. Keyzer. Anthonius Cornells, Z. van C. Heemskerk <?n L. Zuylhoff. Johanna, D. van J. Passchier en M. Barnboorn. Anna Cornelia, D. van P. v. d. Plas en M. v. d. Zwet. Nicolaas Jacobu9, Z. van W. Schelvis en G. Van Kesteren. Catharina, D. van W. Caspers en A. Van Kesteren. Ondertrouwd: H,j L. Prin3 en M. M. De Groot. Gehuwd: J. Schröder 31 j. en M. Steen- voorden 28 j. Overleden: W. Van Koningsbrugge 33 j., geh. met A. W. S. Panis. G. De Jong 73 j, wed. van A. Van Doorn. OUDSHOORN. Bevallen- G. Turkenbuig geb. Van Driel D. M L. C. Van Es geb. De Bij D. M. P. Overes geb. Leusen Z. G. Sype- stein geb. Van Bousekom D. G. Kersbergen geb. Roos D. J. De Jong geb. Hoogoboora Z. O v e r 1 e d o nW. Do Wit, geh. mot A. Van der Aa, 59 j. Gohuwd: W. P. Nieuwenhuizen jm. en K. Van der Hoorn jd. REEUWIJK. Bevallen: J. Ruitenburg geb. Kwakernaak Z. A. Den Houdijker geb. Ver- kaik Z. Overloden: B. W. Lakorveld 3 j. H. Mijderwijk, echtg. van W. Koster, 51 j. G. Kraan 5 w. Gehuwd: H. v. d. Laan en A. v. Dijk. RIJNZATERWOUDE. Bevallen: J. Van Groningen, echtg. van T. Bergshoeff, Z. Overloden: J. W. Kinkel D. 10 m. TER-AAR. Bevallen: M. D. Tensen geb. Boelhouwer 2 D. A. Van der Haven geb. Boor D. A. E. Esvelt geb. Vujjk D. D. DeKnegt geb. Egk, Overleden: Anna Maria Van der Hoorn, echtg. van J. Bosman. Johanna Zwart, wed. van H. Heemskerk 81 j. Cornelia Meijer, wed. van H. Verhaar 77 j. Gehuwd: A. Boetekees jm. 80 j. en A. Mesman jd. 24 j. M. M. Schalkwijk jm. 27 j. en F. Blommesteun jd. 27 j. ZEVENHOVEN. Overleden: Cornolis Aart man 5 ra. Gehuwd: W. Van Velzon en F. A. Bos. ZWAMMERDAM. Bevallen: G. Noorlander geh. Verbeek D. F. Vijfhuizen geb. Vijfhui zen Z. (wonende to Bodegraven). W. Offers geb. Hazebroek D. C. Groeneschey geb. Ver meulen Z. Overleden: J. W. Fopma Z, 10 m. J. Van Es Z. 17 m. Levenl. aangegeven D. van K Edelman en J. Van Ryswijk. N. Hoogen- doorn Z. 2 m. KOLoisriEisr. BATAVIA, 10-15 Mei. De ambtenaar by het kadaster te Probo- linggo, Ch. J. Cohen, heeft wegens ziekte eervol ontslag uit zyn betrekking gevraagd. De predikant te Semarang J. C. Y. Bu8singh de Vries gaat wegens langdurigen dienst met een jaar verlof naar Europa. De onderwyzers lste kl. B. Japikse en W. J. Stok hebbon wogens volbrachten dionst- tyd eervol ontslag uit 's lands dienst gevraagd. Voor het examen ter verkryging der akte van hoofdonderwyzer of hoofdonderwij zeres had zich een eerste ploeg aangemeld, bestaande uit drie lieeren en vier dames. Daarvan zyn geslaagd de heeren H. Ch. Croos, J. Van ICwawegen,P. H. Markies en mejuffrouw M. C. J. Van Kleef. (J.-B.) DjambL Van deskundige zyde schrijft men aan het „B. N.": We gelooven niet, dat de overplaatsing van den heer Valette naar Djambi een beslissenden invloed zal hebben op het al dan niet door gaan van een mogeiyke expeditie naar dat ryk. Veeleer zjjn we van meening, dat die ambtenaar derwaarts zal gaan om, voor hot goval het tot een excursie mocht komen, den commandant met zyn kennis van land en volk by te staan, m. a. w. het civiele element, dat by eiken Indischen krygstocht behoort aanwezig te zyn, te vertegenwoordigen. En voorts kan do persooniyke bekendheid van den hoer Valotte met verscheidene Djambische hoofden, oorzaak zyn, dat, als eenmaal naar de wapenen is gegrepen, ook oen snelle oplossing kan worden verkregen. Minneiyk optreden van den politieken agent kan voor het oogenblik het onweer bezweren, voorgoed de lucht zuiveren kan het niet Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: We gens ziekte een tweejarig verlof naar Europa aan den kantoorchef der lsto klasse bij den post- en tele graafdienst Th. W. F. Schrouel en aan den bouw kundig ambtenaar der 2de klasse bij den aanleg van staatsspoorwegen op Java A. Ghijeel3 Mz. Ontslagen: Met ingang van 2 Juli 1900, op verzoek eervol uit 's lands dienst, de assistent- resident van Loemadjang (Probolinggo) C. J. C. Wynaendts. Op vorzoek eervol als makelaar te Soerabaia J. Van den Broek d'Obrenan, wordende hij aangesteld tot makelaar te Batavia. Beaoemd: Tot adspirant-controleur bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera, C. L. Sanders, thans ter be schikking van den directeur van Binnenlandsch Bestuur. Verleend: Wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den inspecteur van hot lagor onderwys voor Europeanen in de 3de afdeeling J. G. L. Dlickèr en aan den opzichter der 2do klasse bij den Waterstaat en 's lands Burgerlijke Openbaie werken J. H. Termeulen. O us lagen: Op vorzoek eervol uit 's lands dienst, de onderschout in do residentie Batavia F. H. Meyer. Belast: Gedurende de afwezigheid van den secretaris der residentie Pasoeroean C. L. G. Castens mot do waarneming dier betrekking de gepensionneerde ambtenaar E. Gordon, laatstelijk assistent-resident van Sidoardjo (Soerabaia), thans tijdelijk ter beschikking van den directeur van bionenlandsch bestuur, ten einde op diens depar tement te worden werkzaam gesteld. Bij den dienst van hot mjjnwezen. Benoemd: Tot tijdelijk opziener M. S. Du Pui, met bepaling, dat bij wordt ter beschikking ge steld van den resident van Banka. Bij den post- en telegraafdienst. Benoemd: Tot commies 2de klasse de waarn. commies 3do klasse G. C. W. F. Fikenscher, vroeger die betrekking bekleed hebbende. Bij den waterstaat en 's Lands B. O. W. Geplaatst: In bet gouvernement Celebes en Ond. ue benoemde opzichter 2de kl. W. A. B. David. By de exploitatie der Staatsspoor wegen op Java. Tydolyk; Belast met de waarneming der betrekking van adjunct-chef der 3de afdeeling, geplaatst op de oosterlijnen en belast met bet beueer van onderafdeeliog II der 3de afdeeling en met dat van do kleine werkplaats te Soerabaia, mei Soerabaia als standplaats, de ambtenaar op nonactiviteit G. J. Ifupkes. DEPARTEMENT VAN OORLOG. O verge- plaatst: Bij bet garnizoensbataljon der Zuider en Üoster-afdeeling van Borneo, de majoor bij bet 4de bat. linkerhall' corpsgedeelte W. Hamerster; bij bet 17de bat., de majoor bij bet garnizoeus- bat, der Zuider- en üoster-afdeeling vaa Borneo. W. N. Wintershoven; bij bet 2de dopot-bat. de lsto luit bij bet 5de bat. J. Bleeker; bij den gewestelijken staf iu Atjeb en Onder- booiigbedeu, de kapitein van den gcneralen staf van den gewcstel ijken staf in do 2de militaire afd. op Java 14. G. Doorman; by bet corps genietroepen (districten le Kotta- Radja) de lsto luit. dor genie van den geniedienst van Atjeb en Onderhoorigbeden te Kotta-Kadia. W. G. Loeff; J by den geniedienst van Atjeh en Onderhoorig beden te Kotta-Kadja, de 2de luit. der genio van bet corps genietroepen (detachement le Kotta- lladja) 11. W. O. De Bruijn; wordt bij aankomst geplaatst by het 7de bat., de 2de lnit. uit Nederland verwacht wordende, zijnde bestemd voor den dienst hier te lande, Van Roggen. Geplaatst: Bij aankomst in Indiöto Soera baia, de off. van gez. lste kl. J. H. Loroij, keerende van verlof terug. Verleend; Wegens langdurigen dienst een jaar vorlof naar Europa, aan den lsten luit. der inf. J. Van Hecht Muntingh Napjus en aan den opziener over de draaierij bij den artillerie-con- structiewinkol te Soerabaia, A. Doornwcerd. Opgave passagiers, van Batavia vertrokken pet ss. „Prins Hendrik," naar Genua en Amsterdam: mej. C. Harrabomée, lait. ter zeo lste kl. F. Nolst Trenitó, J. A. Kervel met echtg. en 3 kinderen, mej. A. Desauvagies, agent N. I. Han delsbank J. G. Janssen van Raaij mot eebtg. on 3 kinderen, de heeren S. Ype3 en eebtg., movr. C. G. De Beus, A. G. Janssen van Raaij met eebtg. en 2 kinderen, off. v. gez. lste kL fl. C. Mees mot eebtg. en 2 kind., onderw. 2do kl. W, Rijkee met echtg. en kind, adj. insp. P. on T. M. A. Van der Sprong met echtg. en 3 kinderen, gep. kapt. inf. D. J. Ruitenbacb met eebtg. en kind, notaris O. J. De Haart en ochtg., gep. resident J. Vao Oldenborgh mot echtg. en 2 dochters en kindje, gezagvoerder K. P. Mij. E. Meuleman met echtg. en 2 kindertjes, notaris P. Velleuia met echtg. en 2 kinderen, mevrouw J. E. Van Ooveren geb. Van Schaik, onderw. J. J, A. Kievits met echtg. en kind, onderw. P. J. Van Ravestoijn met echtg. en 3 kinderen, contr. B. B. A. A. A. Van Dijk, lsto luit. inf. R. E. Filet en echtg.. dr. A. H. Schmidt, jongenhoor W. Van Heusden, J. H. Termeulen met echtg. en 4 kinderen, J. L. Koens en echtg., D. Folmer, jongenheer v. Oord, L. M. Van Boxtel met eebtg. en 2 dochters, lste loods J. H. Klasen mot echtg. en 2 kindertjes, G. Bedeaux, G. H. Loman, W. Dekker, H. Minekas, I. Hagers; naar Port-Said: A. J. M. Snoekc, J. A. J, Douwes Dekker, G. M. G. Douwes Dekker; naar Padang: R. Weber; te Padang embarkeeren: de heer Nikkel en 2 kinderen, mej. Kuypers en 4 kinderen, kapL- kwaitm. J. Kuijk. I>c opstand iu Asliantiland. Uit Reuter-telegrammen en officieele berich ten uit Cape Coast blykt, dat de voorhoede' van het Engelsche ontzettingsleger voor Koomassie ernstigen tegenstand heeft ontmoet. De colonne rukte voorwaarts tot Dompoassi, waar do opstandelingen eon sterke stelling hadden. Na een gevecht werden de opstande lingen verdreven, doch wegens de verliezen kon do colonne niet verder gaan Zevon Europeescho officieren worden gewond, ten gevolge waarvan de colonne naar Kwasi terug keerde. Andere stammen sluiten zich by de rebellen aan. He oogst iu de Vcreenigde Staten* Volgens een opgaaf van het departement van landbouw zyn in het geheel 25,558,000 acres met katoen beplant, dat is 8.7 pCt. meer dan het vorige jaar. De gemiddelde stand van katoen is 82.5, tegen 85.7 in Juni 1899. De oppervlakte met voorjaarstarwe bezaaid is 2.9 pCt. minder dan het vorige jaar. De gemiddelde stand van wintertarwe is 82.7# van voorjaarstarwe 87.3, van haver 91.7, vaa rogge 87.6. Bei'icliten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 3 9 Juni 1900. Btanl van den boezem te LeideD. Idem to Oudo-Wotering Werking der etoomgemalen Waterloozing laDgs natuurlijken weg. Watcrinlating Regenval in mM. 8 Juni. 4 Juni. 5 Juni. 6 Juni. 7 Juni. 8 Juni. 9 JudI. 60 50 60 65 64 65 56 63 Spaarndam 12 u., Halfweg Spaarndam u„ Halfweg Door do eluia to Gouda 86 u. 1.6 55 69 56 om.A.P* 57 58 56 om.—A.P. u., Gouda u., Katwijk u. u„ Gouda 4 u., Katwyk 35'/i a 4-kru le. Wit Glacé 3 Drukkn. 12-knoop 24- lengte Wit Glacé ƒ1.50. „1.75. „2.75. „WO. 4-kn. Wit Suede ƒ1.75. 6-Ihi. 2.—. 12-kn. j Wit Snéde „2.75. 16-kn. lengte „3.75. 24-nk.) „4.50. 5015 60 Gt-oedkoopste en g-erietiij kste Reisgelegenheid. Van LEIDEN naar lste Kl. 2de Kl. OEGSTGEEST fl» Cents. Cent. SASSENHEIM 35 «8} LISSE, HILLEGOM, BENNEBROEK, HEEMSTEDE of HAARLEM 30 25 Couponboekjes, verkrijgbaar gesteld bij de Goederen- Agenten, geren voor korte aCitanden veel besparing. 3874 26 HOUTSTRAAT 1. Telephoonn. 334. TELEPHOONNUMMER 366. 1593 24 Bestellingen worden direct en accuraat uitgevoerd. Net gemeubileerde Hamers van verschillenden prys met degelyk Pension terstond beschikbaar. 1578 6 Papenstraat 4. Te huur: 2 Zolders, afge schoten kap, voor verschillendo doel einden geschikt. AdresPlesmans- laan 7. 4924 6 Bij de Rij nlatitlsclie Banlivereeniging F. F. W. HEINTZ Co., N. Rijn 11, bestaat gelegenheid tot liet huren roor korten of langen tijd van Stalen Brandkastjes voor berging van Effecten, Papieren van Waarde en Kostbaarheden, in een bijzonder voor dit doel gebouwde volkomen veilige inrichting. 4188 20 Inlichtingen en bezichtiging dagelijks van 10—2 uren. Een snel KUWIEh is onyermt|deH)k een sterk en een Iicbt> loopend. Op den weg zijn de TAJTKEE-STXXE-RIJWLELKN bot snelst, o. a. in hot Kampioenschap van Nederland, lste prijs by het vor- beteren van het zes-uur-record (167 K.M. verbeterd met 26 K.M.), enz., enz.' Fabrikant van Hijwielen ©n Motor.Cycles, Leverancier der CAMBIER AUTOMOBIELEN e. a. «u Agent voor Geiden: J. C. P. 8TEESHAUER, Nicuwsteeg.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 5