IT. 12350 Dinsdag 3© Mei. A0. 1900 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zpn- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. S MOOIE VROUWEN. LEIDSCH DAGBLAD. FBIJS DEZER CPU ftA PiTt V Voor Leiden per 3 maanden. - Franco per post Afzonderlijke Nominera -i f 1.10. -t 1.40. v. 0.05. PBXra DEB ADVEttTMNTI tin- Vail 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiton de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE I Waden. Eerste Blad. Officieelo Kenuisgevinff. Vergadering ran den Gemeenteraad ran I.eiden, op Donderdag 31 Mei 1900, dos namiddags te twee uren. Punten van behandeling 1®. Benoeming van onderwijzend personeel in de liondworken aan de openbare schoot der 4de klasse W 2. 1124) 2°. Benoeming van een derden onderwijzer aan openbare school der 3de klasse No. 1. (128) 3°. Benoeming van een tweede on van een derde onderwijzeres aan do Meisjesschool lste kl. (125) 4°. Benoeming van een Controleur der Stadsbank- ▼an-LeeDing. (122) 5'\ Verzoek van J. F. Rienks, om terugbetaling ▼an schoolgeld, Lager Onderwijs. (126) 6". Voorstel tot ondorhand9cbe verpachting van de aardappeltiend te Leiderdorp. (121) 7°. Rapport der Raadscommissie in zake do ODbewoonbaarverklaring van de perceelen Lage "Weidepoort Nos. 1, 2 en 3. (123) 8". Suppletoire begrooting, dienst 1899, van de Stedelijke Werkinrichting. (129) 9°. Rekening, dienst 1899, van de dienstdoende Schutterij. (130) 10®. Rekening, dienst 1899, van do Stadsbank van-Leening. (131) 11°. Verzoek van J. Burger, om vergunning tot demping van het gedeelte sloot, gelegen vóór de perceelen aan den Hoogen Rijndjjk Nos. 46, 48 en 50. (127) 12'. Verzoek van P. De Koster, J. Rietmeyer en H. Jorissen te Rotterdam en II. M. Beerewout, te Iiillegtrsberg, om goedkeuring van het door ten ingediend stratenplan voor het terrein aan den Marosingel, kadastraal bekend onder Sectie K Nos. 160 en 894, gemeente Leiden, overname in eigendom en onderhoud by de gemeente van de ©p dat terrein aau to leggen straten en demping 'van de vóór dat terrein gelegen Singelsloot. (120) 13°. Vaststelling van het kohier dor plaatselijke directe belasting, dienst 1900. (132) WAAUSCmi WING. Inschrijving voor de Schutterij. Burgemeester en Wethouders van Leiden her inneren bij deze belanghebbenden, dal liet regLler •Van inschrijving voor de 8ck«.-\ieiij don 1st en Juni aanstaan do zal volden geslote», en dat zjj, die zich vóór dat tydstip niet hebben doen inschrijven, by ontdekking, ambtshalve inge- Bohreven en door den Schuttersraad tot ecu geld boete verwezen zullen worden. Do inwoners dezer gemeente, die in het jaar 1875 goboreu en ingezeten van het Rijk zijn, worden mitsdien andermaal opgeroepen om zich, voor zoover zij zulks niet reeds hebben gedaan, vóór of op 31 Mei aanstaande, tusscben des voor middags halfiien en des namiddags vier uren, ten Raadhuizo (kamer No. 9) alhier, alsnog ter in schrijving voor de Schutterij aau te melden. Belanghebbenden worden er bovendien nogmaals opmerkzaam op gemaakt, dat, bjj verzuim in deze, jde nalatige, onverminderd de bovenvermelde strafbepaling, bijaldien hy geen redon tot vrij stelling of uitsluiting kan doen gelden, zonder lotiüg by de Schutterij zal worden ingelijfd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LeideD, F. WAS, Burgemeester. 28 Mei 1900. VAN HÉYST, Secretaris. Leiden, 29 Mei. In de Voorjaarsvergadering 1899 van de Afdeeling Leiden en Omstreken der Nederland- sche Maatschappy voor Tuinbouw en Plant kunde elelde een lid de vraag, wat de Af deeling wel zou kunnen doen, om by v. zooals vroeger de Fioralia-Vereeniging op ruime schaal deed, de belangstelling voor planten en bloemen onder de schooljeugd te bevorderen. V Het bestuur meende op practische wyzo dit denkbeeld te steunen door bescheiden pogin gen in het werk te stellen om het oprichten of in-stand-houden van schooltuinen te bevor deren, overtuigd van den goeden indruk, dien de kinderen door het dagelyksch aanschouwen en verzorgeu van hun planten zouden ver kregen. Belanglooze medewerking, door leden kweekers toegezegd, stelde het bestuur al dadeiyk in de gelegenheid aan elke Leidsche school, waar behoefte werd gevoeld aan een schooltuin, de noodige planten en zaden te ver strekken. Ook tot het geven van inlichtingen voor hot inrichten van schooltuintjes, op be scheiden schaal in elke school mogeiyk, was liet bestuur gaarne bereid. Dit genomen besluit van de Afdeeling, om op doze wyze haar werkzaamheid niet alleen tot eigen kring te beperken, maar ook daar buiten nuttig werkzaam te zjjn, werd by circulaire yan Maart 1899 aan de hoofden der schoien medegedeeld. Met de meeste wel willendheid worden toen planten en zaden voor de schooltuinen aangeboden. Ook thans, in 1900, heeft het bestuur der Afdeeling z(jn nuttige en belanglooze taak van het vorige jaar hervat. De heer E. Th. Witte, hortulanus, biyft steeds bereid om de zoo gewenschte inlichtingen tot juist verzorgen der planten te geven. Door zyu welwillende medewerking en de voiyverige pogingen van den secretaris, den heer F. Yan Romburgh, kan men op gedane aanvraag steeds in het bezit komen van zaden on weidon door do heeron J. G. Ballego, G. F. Homerik, Kors Zn. en anderen gaarne gezonde en fraaie exemplaren kamerplanten voor de schoollokalen tor beschikking gestold. De vriendelyko pogingen van de Afdeeling Loiden en O. der Nedoil. Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde verdienen alle waar deering. Z(j zullen krachtig medewerken om b(j de kinderen liefde voor Flora op te wekken en zoodoende in onze gemeente den lust tot hot aankweeken van bloemen en planton helpen bevorderen. By do door het gemeentebestuur alhier gehouden aanbesteding van het - bouwen van oen korenbeurs, achter do percoclcn Nieuwe lij.l lil S. 20 Ui Zi, ili0"UwUlCll jj insein jjungen. Hoogste inschry vers waren de hoeren L. C. Yan do Lenden Co., to Rotterdam, voor 25,800. Laagste inschrijver was do heer I. J. I'lanjer, alhier, voor f 19,478. '6 Ryks Ethnographisch Museum heeft ten geschenke ontvangen van den heer H. Visser J.-Wzn., gepensionneerd assistent resident te Leiden: een zilveren knop van een wandelstok, met dryfwerk in den vorm van bloemen en bladeren versierd eu ver vaardigd door een zilversmid in de residentie Bantam, eiland Java. Geïnventariseerd als serie 1209. Aan den schenker is de dank der Regoering betuigd. De lste luitenant kwartiermeester van het 2de regiment veld artillerie v. d. Steen alhier, wordt met ingang van 10 Juni a. s. overgeplaatst naar 's-Gravenhage, en werkzaam gesteld by den majoor-kwartiermeester, contro leur van do inwendige administratie lste bureau. Op 17 Juni a. s. viort de weleerw. heer H. J. M. Picliot, kapelaan alhier (O. L. Vr. Hemelvaart), zyn 127i-jarig priesterfeest, en op 15 Augustus vieren de weleerw. heeren B. Van Geldorp, pastoor te Oud-Ade, on J. L. Th. Vorhoeven, pastoor te Haarlemmer meer, hun zilveren priesterfeest. De minister van financiën is gisteren uit Parys in Den Haag teruggekeerd. De Groothertog van Saksen komt in het a. s. seizoen weder -op de badplaats Scheveningen. Het onderzook van de Leerplichtwet werd heden in de afdeelingen der Eerste Kamer voortgezet. In een algemeeno vergadering van het Indisch Genootschap gistermiddag te 's-Graven hage gehouden onder voorzitterschap van den heer E. B. Kielstra, daar de voorzitter mr. C. Pynackor Hordyk nog niet uit het buiten land was teruggekeerd heeft de secretaris, de heer J. Boudewynso, hot jaarverslag uit gebracht, waarin een overzicht wordt gegeven van de zes gehouden Voordrachten en verder wordt medegedeeld, dat het ledental van 226 is geklommen tot 207. Uit de rekening bleek, dat do financiën van het Genootschap, niet achteruit-zyn ge gaan en alleen door koersverschil een kleine vermindering is ontstaan. De aftredende bestuursleden,-de heeren E. B. Kielstra, mr. D. Mounier en G. H. Yan Soest, werden herkozen. In do gisteren gehouden-vergadering van het Koninklyk Zoölogisch Botanisch Genoot schap, to 's-Gravenhago, werd een voorstel van het bestuur aangenomen, om de koste- looze introductie van logés af te schaffen en tegen betaling vail 1 toegaugsbejvyzen voor logés, benedon 18 jaar enwoonachtig buiten 's-Gravenhage, Ryswyk, Vooiburg en Loos duinen, vorkrygbaar te stollen. De lyst der vastgestelde processies naar het H. Martolveld der HH. Martelaren van Gorkum te Brielie in 1900 is als volgt: 30 Mei, Schipluiden; 11 Juui, Kaatsheuvel 18 idem, Gouda; 19 id., Roosendaal en Hoen 20 idem, Delfishaven en Oveischie; 21 idem, Dekenaat Alfon; 20 idem, Geertruidenberg 27 id.f Moerdyk; 2 Juli, Utrecht; 3 ld., Den Haag; 4 id., Rotterdam; 5 id., 's-Hertogen- bosch; 8 idem, Brielie; 9 idem, Delft; 10id., Bergen-op-Zoom11 id., Rotterdam.; 12 id., Amsterdam; 18 idem,Dordrecht; 19 idem,. Haaxlom; 23 id., Leidon;.25 id., Wostland; 2G i l.j Schiedam -30 id., Schoonhoven' en Nabouw; 31 id., Dokenaat Zoet erw oude; 1 Aug Viaardingen en Kethcl; 2 id., Feyenoord0 id., Breda; 7 id., Den Haag; 8 id., Alkmaar; 9 id., Weosp; 13 id., Oude-Tonge. i Hot driedaagsche muziekfeest van de Nederlandsche Toonkunstenaarsvereeniging, dat te 's-Gravenhage zou gehouden worden op 18, 19 en 20 Juni, is 8 dagen uitgesteld. To Amsterdam is overleden de heer S. M. Swyt, lid der Koloniale Staten van Suriname. Voor Cronjé en zyn medegevangenen is by het dames-comité te Middelburg tot dusver aan giften ontvangen ƒ2604.56, benevens een groot aantal goederen. De extra-trein, waarmede HH. MM. do Koninginnen op 5 Juni a. s. uit het buitenland terugkeeren, zal dien dag te 6.42 's avonds aau de halte Soestdyk der Ned. Centraal- Spoorweg-My. aankomen. Een extra-trein ten dienste van Hr. Ms. staldepartement loopt dienzelfden dag des morgens van Don Haag naar Baarn. De Vereoniging van R.-K, byzondere onderwyzers in het bisdom Haarlem heeft in haar algemeeno vergadering te Alkmaar be sloten om Z. D. H. den Bisschop een adres aan te bieden ter verkrygiog van een betere salarieering. Alfon* By het Gemeentebestuur is inge komen een verzoek Yan A. Pannevis, alhier, om vergunning tot het vergrooten van een bestaande werkplaats en het oprichten van een gebouw voor machinekamer en ketelhuis op het perceel Sectie A No. 2103. Bezwaren hiertegen kunnen den 9den Juni a. s. worden ingebracht. Hazerswoude. Gisteravond hiold de aHazers- woudsche Wielerclub" een algemeeno verga dering in haar clublokaal by den kastelein C. L. Boers. De vergadering, die 11. Vrydag wegens slechte opkomst niet kon doorgaan, bestond uit 13 van de 23 leden. Met algemeone stemmen werd besloten tot het houden van een clubtocht op Donderdag 7 Juni a. s. over Waddingsveen, Gouda, Schoonhoven, Oude water, Woerden, Bodegraven, Zwammerdam, enz. Één nieuw lid trad tot de voreeniging toe. Tevens werd besloten, strenger dan tot hiertoe de artikelen van het reglement, die boete stellen op willekeurig verzuimen der vergaderingen en niet-deelneming aan de clubtochten, toe te passen. De inspectie voor verlofgangers zal voor deze gemeente plaats hebben te Alfen op Woensdag 20 Juni a. s., dos voormiddags te halfnegen. Al Ion, dio wenschen deol te nemen aan het voorbereidend militair onderricht, dat van overheidswege kosteloos verstrekt wordt aan manlyko ingezetenen tnsschen de 16 en 24 jaren, worden in de gelegenheid gesteld, zich daartoe aan te molden ter secretarie, des voormiddags van 912 uren, gedurende de geheele maand Juni 1900. Tot onderwijzeres aan de Chr. school aan den Ryndyk is met ingang van 15 Juni a. s. benoemd mej. P. J. Plaschaort, te Vooro, die deze benoeming heeft aangonomon. Hoeveel men doen kan, als men met liefde en lust voor een zaak bezield is, heeft de Harmon ie van Hazerswoudo" de vorige woek duidolyk aangetoond. Men zie slechts hot volgende programma barer werkzaam heden van 21 tot 26 Mei l.l. Maandag: senerade en kamermuziek by het lid A. Van Gent, dio deze week in het huwelyk hoopt te tredenDinsdag: generale repetitie Woensdag: opstelling van do tribuno en versiering van het schoollokaalDonderde g: o pén ba ie uitvoering; V da g: tocht imu Benthuizen, ten eiude een muzikalen avond groet to brengen aan do woning vari den heer Van Elleswyk, wiens dochter dien dag met het lid W. Van Gent in hot huwelyk was getreden, en tot slot Zaterdagavond: muzikale soiróo aan den Ryndyk, ter eore van het gouden paar. Onder al dio bedryven viel slechts één onwillekeurig verzuim te con- stateeren. Leiderdorp. Heden z(jn met goed gevolg van de werf dor Gebrs. Boot te water golaten een yzeren sleepkaan, groot 316 lasten, voor rekening van den heer G. J. Leenders, te Rotterdameen motordekschuit, groot pl. m. 25 last, voor rekening van do stoomboot- maatschappy „Carsjens", te Loiden, en een yzeren kraakschip, groot pl. m. 75 last, voor rekening van den heer T. Logjes, te Maastricht. Tevens werden do kielen gelegd van een yzeren klipperschip, groot 55 last, voor reke ning van den heer C. Kreuk, te Ouderkerk aan don IJsel; van een stalen motorboot, groot pl. m. 40 last, voor rekening van den heer G. J. Van Parys, te Sassenheim; van een motorboot, groot pl. m. 30 last, voor rekening van deü heer W. Semé, te Nieuwkoop, en van een staaiyzeren klipperschip voor rekening van den heer H. Boertien, te Hoogeveen. Oegstgoost. In plaats van den loteling J. De Mooy, die voor den dienst is afgekeurd, is thans opgeroepen de loteling K. v. Grootveld om op Dinsdag den 3don Juli a. s. by de nationale militie te worden ingelyfd. Uudshoorn. By de jaariyksche beproeving der brandspuiten in deze gemeente bleken de brandbluscbmiddelen in goeden staat to verkeeren en gaven de aanwezige manschappen blyken met de bediening cvrnrvan goed op de hoogte te zyn. De heer P. Van Egmond, alhier, 2do luitenant by do lste compagnie dor rustendo schuttery, is door den majoor-commandant aangewezen om by verschillende commissies van onderzoek, loting, enz. voor de schuttery te assisteeren. Zoetcrwoudo. De hoer G. P. VanOutoren, lid van den Raad dezer gemeente, zal haar binnenkort verlaten en zich metterwoon te Leiden vestigen. Daardoor zal er dus een zetel in den gemeente raad vacant komen. TJit <lo „Staatscourant". Koninklijk© besluiten. Benoemd: mot ingóng van 1 Juni tot opzichter-teekenaar bjj den Raad van toezicht op de spoorwegdiensten, J. II. Schouten, bouwkundige te a-Gravenbage. Verleend: lo. aan C. Ch. Van den Bosch, ge wezen directeur der gevangenissen te 's-Iiertogen- bosch, een pensioen van 1514 's jaars; 2o. aau M. A. De Vries, gopensionneerd kok in de straf gevangenis te Amsterdam, een ponsioen vau/'20J 's jaara. Ministerie van Marine: De minister hoeft den benoomden commies bij 's Rijks werven J. Baort, geplaatst bij 's Ryks werf te Willemsoord, over geplaatst naar 'e Étyks werf te Hellevoetsluis, en benoemd tot klerk bij 's Rijks werven en geplaatst bjj 'e Rijks werf te Willemsoord, de» beer W. H. Van der Laag. Ministerie vau Justitie. De minister heeft besloten alsnog te benoemen tot plaatsvervangende leden der Staatscommissie, belast mot bet afnemen van het notarieel© oxamen, jhr. mr. A. F. O. Van Sasse van Ysselt, raadsheer in het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, en A. Gerber, onivangor der registratie en domeinen le Vinnen. De gewone audiënties van de ministers van iustitio op 30 Mei en van financiën op 31 Mei l suilen met plaats hebben. Do minister vau koloniën- b^engi '-pf kèiinis van belanghebbenden, .dat voor vyr stiiuouien in de medicynon aan een der Nederlandscho universi teiten do gelegenheid bestaat om tusschen 1 Augustus 1900 en ultimo Juli 1901 in opleiding te worden gepumen voor de betrekking van officier van gezondheid 2de klasse bij het leger in Neder- landsch-Indië, onder genot vau een subsidie van ƒ4000. Gegadigden zullen zich, onder overlegging van do govordeide bescheiden, vóór 1 Augustus e. k. bij gezegeld reke9t behooreu te wenden tot bot departement van koloniën, alwaar op aanvrago kosteloos exemplaren zyn te vorkrijgen van het reglement betreffende de opleiding. EERSTE KAMER. De afdeelingen van de Eerste Kamer be noemden gistermiddag tot rapporteurs over de wetsontwerpen betreffende den Leerplicht de heeren Van Welderon Rengers, Van Nierop, Van Boneval Faure, Melviil van Lynden en Alberda van Ekenstein. De afdeelingen der Kamer z(]n gisteren na afloop der zitting bijeengekomen tot onderzoek der Leerplichtwet en alle andere ontworpen, behalve de Boterwet. Woensdag komt voor de openbare vergadering de Ongevallenwet aan de orde, maar vooraf zal de wyziging van de personeele belasting (afloopende re missie voor vergunninghouders) in beraad slaging komen. ,0 gy r zeide zy, zyn wangen liefkoozend. QGy hebt een gouden hart. Jou zal het leven iiog genoeg geluk brengen, al kan ik je dat ■ook niet schenken." \,-Haar woorden deden hem pyniyk aan. „Laat my slapen 1" smeekte hy. „En denk nu aan je zelve. Ik zou gaarne alleen zyn." V In do warme stralen van de avondzon zat (Greta naast Nicolaas op de bank voor hot huis. „Dus morgen moeten wy scheidon?" zeide hy zacht „Ja, Nicolaas," antwoordde zy. „Hotistyd. En eenmaal moet het immers toch zyn." 1 „Gy hebt gelykl" Zyn stem klonk plotse ling vast en hard. „Wy hebben voor het laatst b(j olkaar gezeten. Ik neem afscheid van je." Zy zag hem verbaasd aan. „Vanavond reeds „Ja. Pak je zaken byeen. Vanavond zyt 'gy vry. Verpleging heb ik niet meer noodig. (in het huis hier zal ik niet meer komen. Er jnoet nu terdoge gewerkt worden, om alle (bestellingen uit te voeren. Aan de maanbrieven tomt geen einde. Vaarwel, Greta! Vergeten suit gy my nj0k En ik zal steeds voor je (ïorgen." Zy schudde het hoofd. „Dat niet, Nicolaas iDat zeker nietl Ik wil juist aan het niets doen een einde maken en door werken en filtyd bezig-zyn trachten te vergeten." J Hy keek haar strak aan. „Hebt gy dat Bog niet gedaan?" Zy werd vuurrood. „Noen, nog niet!" fluisterde zy voor zich neerziende. „De vader van myn kind, wanneer het leefde en op hem geleek en het riep om hem, zou het my niet van louter gedachten kokend heet moeten worden? Hoe zou vergeten dan mogeiyk zyn! Maar al klopte myn hart ook van verlangen naar hem, die my van zich stiet, ik volg hem niet." „O, Greta," viel Nicolaas haar diep geschokt in de rede, „ontvlucht, wat gy niet zoekt en wat jou toch vindon zal! Ik hob zoo'n idee, dat „Hoe zal ik overwinnon, wanneer ik geen slryd durf aanbinden?" riep zy met een smartelyken glimlach. „Maar wees onbezorgd: de genezing zal komen. Gy kunt my die niet geven, dus laat my die ergens anders zoeken." „Vaarwel dust" zeide hy langzaam en stond op. „Biyf je zelve gelyk en vergeet nietHier bobt gy een tehuis, zoodra gy het wilt." XI. 's Morgens was het dienstpersonool gearri veerd. Met den sneltrein van Konstantinopel komend, werd het in hof- en kunstenaars kringen bekende echtpaar Klaussen verwacht. Het was volstrekt geen geheim meer, dat de verheffing van den kunstenaar in den adelstand binnenkort kon verwacht worden. De vrienden van de voormalige markiezin De Beauremont, die reeds by voorbaat verrukt waren, dat de schoone vrouw, wie men reeds lang haar keuze vergeven had, weer het middelpunt van het seizoen zou worden, deden daarvoor alie mogeiyke moeite. Op het plein, naast de Brandenburgerpoort, had Ine» ditmaal eon woning, welko geheel aan haar oischon voldeed, gehuurd en laten inrichten. Onder de Linden, waar de boomen met bont herfstloof prykton en do booglampen haar blauwachtig licht verspreidden, tusschen heldor verlichte winkelramen en een gewemel van menschen en rytuigen door, snelde de equipage, wolko Klaussen en zyn vrouw naar hun woning bracht. De vestibule van het huls, voor welks stoop het rytuig met een onmerkbaren ruk stilhield, straalde van licht. Hot granaat kleurige poluchon bekleedsel der treden dempte elk geluid. Ines steeg, met een teederen blik haar arm in dien van haar echtgenoot leggend, de trap op. „Zyt gy moe, Hans?" „Ach jal" „Gy hebt reods tweemaal gegaapt H(j glimlachte. „Gy ziet ook alles. Ik zou jouw zenuwen willen hebben. Ik heb in den slaapwagen geen oog kunnen toedoen en verlang naar rust." Zy waren boven gekomen. Florence en de kamerdienaar wachtten hen daar op. Klaussen liet zyn mantel van den schouder glyden. Den zwarten vilten hoed wierp hy den knecht in de uitgestoken hand. Ines hield hot kleine fluweelen hoedje op het hoofdzy sloeg alleen de witte voile op. „Kom, laat ons nu het huis bekyken; het nieuwe trekt my altyd aan." Weer legde zy haar hand teeder op zyn arm en ging met hem onder Florence's leiding de verlichte en weelderig ingerichte vertrekken van haar nieuwe woning door. „Dit is jouw kamer l" Florence had de Turksche portière ter zyde geschoven. Eea met uitgelezen pracht gemeubileerd vertrek vertoonde zich aan hun blikken. Ines drukte Klaussen's arm tegen haar borst. „Tevreden, Hans? Ik wil het hooron. Gy moet het hardop zeggen." Verrast, ofschoon reeds lang aan weolde gewoon, had Klaussen met een blik van vol doening alles in oogenschouw genomen. „Gy zyt een toovenareal" Doch daarop kwam het gevoel van lusteloosheid en matheid met verdubbelde kracht weer over hem. Hy moe6t zich geweld aandoen om z(jn vrouw eenige opmerkzaamheid te schenken. „De betoovering kennen wy immers beiden," fluisterde zy beeder. „Kyk niet zoo vermoeid, Hans. Koml Ik verheug my nog meer op het atelier. Wanneer hot eens zoo mooi waro als dat in Kalro. Weet ge nog hoe gy my als Kleopatra hebt uitgedost? O, wat waren wy daar toch kinderen l Het volgende jaar over winteren wy daar weer." „Zwerfster!" zeide hy schertsend. „Laat ons hier nu eerst eens wat tot rust komen." Haar neusvleugels begonnen van ongeduld zacht te beven. „Ik was or steeds tegen hier heen te gaan en heb slechts aan je verlangon toegegeven. Gy hebt hier je bezigheden. Alles goed en wel, maar ik wil niet boeten voor myn toegevendheid." „Daar zal geen sprake van wezen," zeido hy lachend. „Wy worden hier met open armen ontvangen. En emoties, die ik gemist heb ja, dreig maarl zelfs naast je, wachten my hier. Ik smacht daarnaar. Van al het succes is myn energie verslapt. Er moot weer eens een frlssche wind, voor myn part een nydwind, om my heen waaien. Ik zou my zelf gaarne zoo recht van harte hooren be schimpen en uitkloeden." „Nu, daarvoor zal ik wel zorgen!" riep Ines lachend. „Moet het dadelyk zyn? Of kan ik eerst myn reisjapon uitdoen? Gy wilt jo zeker zelf ook liever eerst verkleoden. Dus tot weerziens, hier by jol" Zy knikte hem toe en verdween mot Florence. Klaussen verwisselde haastig van kleeren. Zyn ongeduld nam met iedere minuut toe. Hy wilde alleen zyn, wat voor hem, voor wien anders do goheele wereld openstond, het minst bereikbaar was. Het wezen der liefde, deze hartstochteiyke gloed van een jaloersohe, onverzadelyke liefdo, knaagde, al maakte z(j hem ook tydeiyk gelukkig, aan z(jn leven, door den dwang,' welken zy z(jn natuur, die eiken band haatte, oplegde. Toon hy indertyd als dronken van geluk In de armen van do mooiste vrouw in do wonderwerold van haar macht en liefde was. getuimeld, toen hy met volle teugen van den kostelyken drank dronk, dion Inos niet moode W6rd voor hem to kruiden en hem aan te bieden, toen had hy z(jn bestaan ais het gelukkigste op aarde geprezen, Hy zag deze bekooriyke vrouw aan zyn voeten, hy las hot geluk van zyn bezit in haar blikken, on gewillig legde zyn bezwaard geweten in de verlangend uitgestoken handen der geliefde, wat zy van z(jn zwakke wilskracht vorderde: de belofte, alle beschikkingen ten opzichte van Greta aan haar over te laten. Van toen af aan had zy de noodige maat regelen in Klaussen's naam genomen. Aan haar adresseerde de advocaat zyn brieven, aan haar ook vroeg hy wat er ton opzichte van Greta's brief met geldswaarde moest gebeuren. Nietel Hy moest bewaard biyven totdat men dien kwam opeischen, besliste zy. iWvrctt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1