TW.T2347 A*. 1900 Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Feuilleton. ÉVSOOIE VROUWEN. ry dag SS'Mer/ DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. .,..,..11 l f 1.10. Franco per posto 1-40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTENTTEN: Tan 1 8 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, 25 Mei. Ter vervulling van de vacante betrekking van controleur der Bank-van-Ieening, is de navol gende alphabotiscli gestelde voordracht door commissarissen vastgesteld: de heeren J. Bosch, werkzaam in de fabriekszaak van do hoeren Van Hartrop on Zoon, te Leiden; G. C. Nieuwkork, hoofdambtenaar aan de gemeentelijke Bank-van-leening te 's-Gra- veïïhage, en A. I. Witmans Abz., ryVsboekhouder der Directe Belastingen te Leiden. Door do heeren P. DKostor Jr., assu radeur, J. Rietmeyer, gron .eigenaar,H Jorissen, koopman, allen te Rotterdam, en K M. Beere- ivout, particulier to Hillegersberg; wordt ver- ocht: jo. goedkeuring van een door hen inge diend stratenplan voor het terrein aan den Maresingel, kadastraal bekend onder Sectie K Nos. 160 en 894, gemeente Leiden, en onder Sectio A No. 40, gemeente Leiderdorp 2o. ovornamo der aangelegde straten; (oen en ander voor zoover betreft het onder de gemeente Leiden ressorteerende gedeelte der ontworpen straten), en 3o. vergunning tot demping van het ge deelte der Maresingelsloot ten Zuiden van bovengenoemde porceelen. Wat het eerste gedeelte van dit verzoek oetreft, noch by de Commissie van Fabricage noch bi) B. on Ws. bestaat tegen de plaats, richting en afmetingen der aan te leggen straten bezwaar. In zooverre zou er dus ook tegen de goedkeuring van het ingediende plan goenerlei bezwaar kunnen bestaan, ware het niet, dat de bijzondere ligging van hot terrein, waarop de straten zullen worden aangelegd, in dit geval eenigen byzonderen waarborg tegen raogelijken overlast voor de gemeente wenscheltfk maakt. Zooals toch uit het ver zoek en hot daarbij gevoegd plan blykt, z(jn 1 de straten voor oen deel op Leidsch, voor een ander deel op Leiderdorpsch territoir ontwor pen. En nu wyst de Commissie van Fabricage in het door haar overgelegd rapport op heb gevaar, dat, by goedkeuring van het ingediende stratenplan zonder meer, de faecaliön on het ïiooi- en hemelwater van de op Leiderdorpsch gebied te bouwen huizen en aan te leggen straten naar de Leidsche Singelgracht of althans naar de in Leiden gelegen riolen zouden kunnen worden afgevoerd. Hiertegen te waken is wonscheiyk. En daarom achten B. cn Ws. het met die Commissie noodig, dat aan do goedkeuring van het stratenplan de voorwaarde worde verbonden, dat aan het einde der straten, welke naar de grens der gemeente loopen, een strook gronds, by v. ter breedte van 1 Meter, over de volle breedte der stralen in hot privaat eigendom der ge meente worde ovorgedragen, ten einde aldus do riolen dezer straten voor het. in Leiderdorp iiggondo geJeolte te kunnen afsluiten. Overbodig achten B. en Ws. daarentegen een in do tweede plaats door de Commissie van Fabricage voorgestelde voorwaardo, dpt nl. adressanten de noodigo waarborgen moeten geven, dat zjj de straten geheel volgens het vastgestelde plan mot inachtneming van do door den Raad bepaalde hoogte zullen aanleg gen. Immers, door uitoefening van een be hoorlijk «n regelmatig toezicht, behoort er van gemeentewege voor te worden gewaakt, dat niet b(j de uitvoering van het plan worde afgeweken. Uitdrukkelijk wenschen B. en Ws. hiorby to doen opmerken, dat de breedte der ontworpen straten aan de op de teekening in cyfers aangegeven afmetingen moet beant woorden. Mocht dus ten gevolge van een fout in de teekening de breedte der straten volgens het plan hier en daar minder dan 10 of 15 Meter bedragen, dan zal niet de teekening, maar do in cyfers aangegeven afmeting be- hooren te worden nageleefd. Ook de eiscli, dat de straten vóór 1 Augus tus 1901 moeten zijn aangelegd, behoort naar het inzien van B. en Ws. niet to worden gesUhl. Eensdeels toch gaat die eisch te ver, anderdeels mag hy onnoodig worden geacht, waar de gemeente toch ton allen tyde de be voegdheid heeft, zoolang aan hot plan geen begin van uitvoering is gegeven, voor zoover de billijkheid dit toelaat, op de eens verleende goedkeuring terug te komen. Wat in de twoede plaats de overneming der straten in eigendom en onderhoud by de ge meente betreft, wanneer die straten met in achtneming der na te noemen voorschriften, door de Commissie van Fabricage gesteld, geheel ten genoegen van B. en "Ws. zullen zyn bestraat en gerioleerd, en van gas- en water leiding zullen zyn voorzien, kan ook tegen die overneming, mits kosteloos, geen bezwaar bestaan. Ook de vergunning eindelyk om de langs het bouwterrein loopende sloot te dempen, kan, mits onder oplegging der gebruikelyke voorwaarden, zonder bezwaar worden verleend. Ter vervulling dor vacature, ontstaan door de benoeming van mej. A. M. Mackenzie tot 1ste onderwyzeres aan de school der 3de klasse, No. 5, is de volgende voordracht opge maakt voor de benoeming van een 2de onder wijzeres in do handwerken aan de openbare lagoro school der 4de klasse, No. 2: lo. Mej. P. J. Klikee, 3de onderwyzeres aan de school 4de klasse, No. 22o. mej. C. F. Van Wyk, 3de onderwyzeres aan de school 3de klasse, No. 1; 3o. mej. M. Ritman, 3de onderwijzeres aan de school 3de klasse, No. 3. Tevens worden, ten einde den geregelden gang van het ondorwys zoo min mogeiyk te verstoren, voor het geval telkens No. 1 der voorgedragenen mocht worden benoemd, als nog de beide volgende voordrachten aange boden Voor 3do onderwyzeres: lo. Mej. A. L. De Vries, 4de onderwyzoros aan de school 4do klasse, No. 2; 2o. mej. S. E. Van der Wiel, 4de onderwyzeres aan de school 3de klasse, No. 1; 3o. mej. D. J. Nuesink, 4de onder wyzeres aan de school 3de klasse, No. 8. Voor 4de onderwyzeres: lo. Mej. G. Koolhaas, volontair aan de school 4de klasse, No. 2; 2o. mej. W. G. Dee, volontair aan de school 3de klasse, No. 53o. mej. S. Wiersina, volontair aan de school 3de klasse, No. 3. Verder zyn de beide volgende voordrachten opgemaakt voor de benoeming van een 2de en van een 3de onderwyzeres aan de meisjes school 1ste klasse: Voor 2de onderwyzeres: lo. Mej. A. Pitlo, te Arnhem; 2o. mej. J. S. Scharp, te Bever wijk; 3o. mej. L. M. Kievit, 2de onderwijzeres aan de school 2de klasse voor jongens en meisjes, alhier. Voor 3de onderwyzeres: lo. Mej. M. F. J. De Vries, 3de onderwyzeres aan de school 3de klasse, No. 4; 2o. mej. M. Klinkert, tyde- lyk onderwijzeres aan de meisjesschool 1ste klasse; 3o. mej. A. S. Van Andel, te Assen. Ter vervulling der vacature van 3den onder wyzer aan de openbare school der 3de klasse is de volgende voordracht aangeboden: lo. A. G. P. C. Nass, onderwyzer te Prinsenhage; 2o. J. O. Den Ouden, onderwyzer te Oegst- geest; 3o. W. Van der Sluis, onderwijzer te 's-Hertogenbosch. De heeren Drucker, Van Lidth de Jeude en Van Rhyn, in de.gemeenteraadszitting van 29 Maart jl. benoomd ten einde omtrent de voordracht van B. en Ws. van 23 Maart jl. verslag uit te brengen betreffende hot. bewonen van gebouwen, welke „als schadeiyk voor de openbare gezondheid, voor bewoning onge schikt zyn", rapporteeren het volgende: „Door persoonlijk onderzoek hebben wy ons overtuigd, dat de perceelon door de Commissie van geneeskundigen, enz. in haar verslag in alle opzichten juist zyn beschreven. Ook zy komen tot de slotsom, dat de gebreken der perceelenvooral to geringe ruimte en vochtig heid niet vatbaar zyn voor verbetering. Door den gemachtigde des eigenaars, die voor ons vorscheen, werden geen bedenkingen ge opperd. „Op grond van een en ander geven wy in overweging het volgende besluit te nemen: „De Raad der gemeente Leiden verklaart, dat de perceelen Lage Weidepoort, nummers één, twee en drie, als schadeiyk voor de openbare gezondheid, ongeschikt zyn voor het bewonen, en dat de gebreken, waardoor die ongeschiktheid wordt veroorzaakt, niet vatbaar zyn voor verbetering; „Bepaalt, dat deze perceelen door de be woners moeten worden ontruimd binnen zes weken, te rekenen van den dag, waarop afschrift van dit Raadsbesluit, biykens proces verbaal van den door B. en Ws. daarmede belasten beambte, aan den eigenaar en aan den hoofdbewoner van ieder perceel zal zijn medegedeeld of aangeboden." Den gemeenteraad stellen B. en Ws. voor, de tiend van de te Leiderdorp te veld 6taande aardappelen, waarop do gemeente Leidon in gemoonschap met het kroondomein tiendrecht heeft, ook dit jaar wederom ondershands, na taxatie, aan de tiendplichtigen af te staan, zooals dit sedert verscheidene jaren gobruikelyk is. Blijkens bericht van den .rentmeester van het kroondomein kan deze zich met do voorge stelde regeling vereenigen. Vorder deolen zy mede, dat bij de Commissie van Fabricage geen bezwaar bestaat tegen inwilliging van het verzoek van den heer J. Burger, .mits aan do vergunning de ge-, bruikelyke voorwaarden worden verbonden. Zich möt haar advies vereenigen de, geven zy den Raad mitsdien in overwegingaan adressant, behoudens de rechten van derden, vergunning te verleenen tot demping van het gedeelte sloot, gelegen vóór zyn perceelen aan den Hoogen Rfindyk, Nos. 46, 48 en 50. Aangezien William en Alida Jacoba Rienks de school 2de klasse voor Jongens en Meisjes wegens woonplaatsverandering sedert 1°. Mei niet meer hebben bezocht, geven B. en Ws. in overweging aan hun vader den heer J. F. Rienks terugbetaling van schoolgeld te verlee nen over de maand Juni, ten bedrage van f 2. Vanwege de Nederlandsche Btenografen- Vereeniging „Stolze-Wóry" is het diploma A toegekend aan moj. M. C. Parmontier, van Leiden. Tot regiments-adjudant by bet 4de regi ment infanterie alhier is benoemd de kapitein C. Hemmes, van liet regiment, die in verband hiermede eervol uit de betrekking van directeur van den regimentscursus wordt ontheven. Naar wy vernemen, is onze stadgenoot de heer J. A. Bos, secretaris van de „Ver- eeniging tot bostryding van knoeieryen in den Boter- en kaashandel", benoemd tot lid der jury voor de afdeeling „Zuivelproducten" op de internationale tentoonstelling te Parys. Gisteren was hot 25 jaar geleden, dat J. P. Van Hoven in dienst trad op de koffiesiroop- en caramel-fabriek van de firma's W. Pottum en Co. en Wynstroom en Co., alhier. Hoewel de zaak wegens den Hemelvaartsdag gesloten was en er dus in do fabriek niet werd gewerkt, was Van Hoven toch uitgenoo- digd gistermorgen zich ter genoemder plaatse te vertoorien. Daar 'gekomen, werd hy door zyn patroons goiukgesvenachl voor zyn 25-jarige trouwe plichtsvervulling, welke gelukwensch vergezeld ging met het aanbieden van een gouden remontoir-horloge. De zoon van een der patroons vereerde hem met een piöce de milieu. Dat de jubilaris door een en ander diep bewogen was en menigmaal zyn dank be tuigde, behoeft geen betoog. Zyn kameraden der werkplaats hadden door het aanbrengen van groen, enz. niet achter willen blyven om ook in te stemmen met zyn feestdag. De heer H. J. Drenthen, hoofd der openbare lagere school te Woubrugge, komt voor op do voordracht (alphabetisch) ter benoeming van een hoofd der openbare lagere school te Hillegersberg. In de vergadering van Dykgraaf, Hoog heemraden en Hoofdingelanden van Delfland is de rekening over 1899 goedgekeurd in ontvang tot f 249,586, in uitgaaf tot/" 202,511 en sluitende alzoo met een voordeelig saldo van f 470.75. Tot onderwyzer aan de school mot den Bybel te Zuid-Beierland is benoemd de heer J. Versluys, te Bodegraven. De commissie van voorbereiding van het wetsontwerp betreffende de ouderlyke macht en de voogdy is gisteren van tien tot vier uren byeen geweest. Alle leden namen aan de ver gadering deól, benevens de heer griffier. Het adres van den gemeenteraad van 's-Gravenhage aan de Tweede Kamer betref fende het wetsontwerp tot wijziging der grens tusschen die gemeente en Ryswyk is inge komen en zal worden gezonden aan do com missie van rapporteurs over dit wetsontwerp. Ter gelegenheid van den 8lston verjaar dag van koningin Victoria wapperde gisteren de Engelsche vlag van de woning van den Britschen gezant by ons hofL sir H. Howard, in het H. Westeinde. Het diner, dat de gezant ter viering van het verjaarfeest zyner souvereine gaf, droeg een intiem karakter. De leden van het ge zantschap, de Engelsche predikant en eenige dames en heeren van de Engelsche kolonie namen er aan deel. Woensdagavond is de gezant van Zwoden en Noorwegen, H. J. baron Beck-Friis, in het hotel „Den Ouden Doelen" to 's-Gravenhage aangekomen, waar hy gedurende eon maand denkt te verblyven. Hot Koloniaal Museum te Haarlem is bezocht door de studenten in de pharmacie aan de Ryks-Univorsiteit te Leiden, onder leiding van den hoogleeraar dr. Wysman en zyn assistent dr. Sillevoldt. Na den middag is een botaniseertocht in do duinen gehouden. In de openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd rapport uitgebracht door staatsraad mr. Huber, omtrent het beroep van G. J. Den Hertog en twee anderen te Oudshoorn tegen het besluit van Gedep. Staten van Zuid-Holland tot goedkeuring van de keur van den Viorambaclitspolder. Hare Majesteiten do Koningin en de Koningin-Moeder bevinden zich beiden in goeden welstand. Ofschoon het weder, vooral in de eerste dagen, zeer koud en regenachtig was, profiteert Hare Majesteit de Koningin toch veel van de heerlyke en mooie omstreken van Schwarzburg en maakt vele en groote wandelingen. H. K. H. de hertogin van Mecklenburg heeft een paar dagen by Hare Majesteiten gelogeerd. Naar men verneemt, zullen do Koninginnon op 5 Juni por extra-trein van Blankenburg naar het vaderland terugkeoren en zich rechtstreeks naar het paleis te Soestdyk be geven. Een ordonnans-officier van wyien generaal De Yillebois Mareuil, de heer A. C. Van Maarseveen, krygsgovangene op St.-Helena, heeft in een hier te lande ontvangen brief het verzoek gedaan, dat men van hier aan do krygsgevangonen op St.-Helena tabak, sigaren, pypen, sigaretten en geld zou zenden, welk een en ander met groote erkenteiykheid zou worden ontvangen. Do off. van gez. late kl. U. Riedel, van het 5de rog. inf. te Amersfoort, wordt tydeiyk gedetacheerd in de legerplaats by Harskamp. De ritmeester P. E. H. Y. L. baron Van Boocop, van het 1ste reg. huzaren to Deventer, is benoemd tot instructeur by dat corps te Amersfoort. Tot leeraar in de wis- en werktuigkunde aan de H. B.-S. met 6-jarigen cursus te Haarlem is benoemd de heer W. Van den Ende, te Tilburg. Door curatoren van het gymnasium te Leeuwarden is aan den gemeenteraad aange boden de volgende voordracht ter benoeming van een leeraar in de Nederlandsche taal- en aardrykskunde: dr. K. Poll, tydeiyk leeraar aan die inrichting; dr. J. Heinsius, leeraar aan do R\jks H. B.-S. te Gouda; A. J. Fehr, doctorandus in de Nederlandsche letteren, leeraar aan de middelbare school voor handel en administratie te 's-Gravenhage. Aan het einde der Kamerzitting van Woensdag zyn ingekomen de geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid uit Haarlem, den heer Van Styrum, die in handen zyn gesteld van de heeren Harte van Tecklenburg, Pyn- acker Hordyk en Brummelkamp. Jhr. rar. J. E. De Sturler, by koninkiyk besluit benoemd tot consul met den persoon lijken titol van consul-generaal te Smyrna, is in die hoedanigheid door de Turkscho regeering erkend. De heer J. H. De Reus, by koninkiyk besluit benoemd tot consul te Kobó, voor Japan, is in die hoedanigheid door de Japansche Regeering erkend. Het stoomschip „Bundesrath" (thuisreis) vertrok 22 Mei van Delagoabaai; de „Prins Willorn IV" arriveerde 24 Mei van Paramaribo te Amsterdam; de „Salak", van Rotterdam naar Java, vertrok 23 Mei van Suez; de „Bromo", van Batavia naar Rotterdam, ver trok 23 Mei van Marseille; de „Lawoe", van Rotterdam naar Java, vertrok 23 Mei van Southampton; de „Bali", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 24 Mei Kaap Roca; de „Java", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 24 Mei te Suez; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Mei van Genua; do „Memnon", van Amsterdam naar Java, vertrok 22 Mei van Liverpool; de „Prins van Oranje", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Mei Gibraltar; de „Statendam" vertrok 24 Mei van Rottordam naar Nieuw-York met 48 kajuits- en 1085 tusschendekapassagiers. Loidordorp. B.- en Ws. brongen in her innering, dat alle vorderingen ten laste van de gemeente voor het dienstjaar 1899 vóór $9) rïk wil or dan voor zorgen, dat er een kapitaal op u vastgesteld wordt. Dit is pret tiger voor u. Maar laac mij eerst weer de oude worden. Het schot heeffc my oen go- duchten knak gegeven, ik vosl het af en toe nog." „Voor my!" riop Grots, haar oogen tot hem opslaand. „Voor myn goed recht, voot" Hansje's recht. Ik vermoedde het reeds lang. Alleen weot ik nog niet, of gy den stryd slechts aangonotnen of zelf gezocht hobt." „Aangenomen," zeide hy kortaf. „De ge schiedenis van dat duel stuit my zoo tegen de borst, dat gy my een genoegen zult doen, wanneer gy er niet over spreekt. Myn rijtuig wacht beneden. Vindt gy het goed? Ik wilde u het graf wyzon." Zij knikte. Aan haar afwisselende kleur, aan do haast, waarmode zy haar handen ivouwde en tegen do borst drukte, bemerkte |hy, dat haar gedachten in dit oogen blik niet iby haar kind waren. «Wak is er?" vroeg hy, zoo zacht, dat haar ;Mppen met beven ophielden. „Ik kan," zeide zij, slechts voor zyn naar jbaar toegebogen oor verstaanbaar, „de ge.- idachte met van my afzetten, dat Hans weer leens voor my zal staan. Het is een kinder- |aclitige veronderstelling. Maar gebeurde dat, jzyn goweten zou toch kunnen spreken hoe pon ik dan woorden vinden, om hem zyn Érooie schuld jegens het kind voor de voeten t* werpen?*' „Er is voor gezorgd, dat hy niet komt," zeide Olaf barscher dan het zyn bedoeling was. „De vrouw, om wie hy u verliet...." „Ja, die vrouw of dat moisje - ik weet niet, wie zyn hart heeft weten te veroveren ik weet alleen maar, dat hy haar meer moet liefhebben dan een mensch begrypen kan." „Het is do markiezin De Beauromont. Wist gy dat niet?" Zy deinsde achteruit. De gestalto van de vrouw, wio zy een kopje thee had willen aanbieden, dat zy plotseling verschrikt by het hooren van haar naam had laten vallen, stond opeens voor Greta's oogen. Nu begreep zy het ontstelde gelaat van haar echtgenoot, don spottenden glimlach van de markiezin, begreep alles. „Kom," zeide Olaf, „het wordt tyd. De paarden worden ongeduldig." Zy onderdrukte haar tranen, zette haastig, den hoed op en ging voor hem do trap af. Olaf nam tegenover haar in-hot ry tuig plaats, zonder het te wagen haar aan haar gedachten te ontrukken. En toch had hy haar eon boricht mee te deelen, dat dien dag in de couranten had gestaan en dat Greta wellicht minder omzichtig dan door zyn mond ter ooren zou kunnen komen. Het bericht namelyk, dat do schilder Hans Klaussen tot aan de uitspraak van de rechtbank in zake do scheiding naar Schot land on Engeland was vertrokken, waarheen de markiezin De Beauremont van plan was hem te volgen, om met hem in het huwelyk te treden. Hot rytuig hield voor het hek van het kerkhof stil. De zon wierp haar stralen door het donkere dennengroen un het lichtere groen der treurwilgen. Zacht strook do wind door de kruinen dor hoornen. Olaf drukte Greta's arm vast in don zyno en betrad met haai* den doodenakkor. Waar de kindergraven in ry en gelid lagen, waar kruisje aan kruisje 6tond, aan den nog onbegroeiden heuvel herkende Greta de rust plaats van haar zoon. In een snikken uitbarstend, alsof haar het hart zou breken, zonk de jonge vrouw by het graf neer en drukte, haar handen daarover heen strekkend, hot voorhoofd in de verwelkte bloemen. Olaf had haar alloen gelaten. Hy wandelde de naburige paden op en neer, zoodat hy de geknielde gestalte steeds in het oog hield. Toen Olaf zag, dat Greta geen tranen meer had, ging hy naar haar toe. „Dit plekjo gronds blyft uw eigendom. Wy zoeken het steeds weer op. Voor vandaag is hot genoeg." Zy hield de lippen vast opeengeklemd en keek ook niet naar hem op. Maar zy rees overeind en iiep naast hom hot pad af. By de bocht bleof zy nog eenmaal slaan en keerde zich om alsof zy wilde torugsnellen. Toen nam hy weer liaar arm in den zyne. „Het is voor heden genoeg." Onderweg wisselden zy geen woord. Bene den aan de trap namen zy afscheid. „Morgen om dezen tyd zog ik u vaarwel." „Ik verwacht u. Boven kwam Kathrien haar met veel drukte te gemoet. „Er is een hoer in de kamer, die zich niet liet afwyzen. Hy wil u volstrekt spreken." De jonge vrouw onderdrukte haar ergernis ovor deze stoornis. „Hot is goed. Ik kom." En zy ging, don hoed afzettend, hot salon binnen. By haar binnentreden verhief zich do ineengedoken gestalte van een man langzaam nij $on ütööL „Ik vraag wel excuus, mevrouw, wanneer lk u stoor," zeide de vreemde in gebroken Duitsch, terwyi hy een bewondereoden blik op do blozende jonge vrouw wierp. „Markies Raoul Do Beauremont, mevrouw." Zy kon niet anders dan met vrees en ont zetting do hand naar hem uitsteken. „Reeds weer die naaml" riep zy, haar omfloerste oogen met weerzin van het magere gelaat vóór haar afwendend. „Hoe durft gy het wagen, dien in myn byzjjn te noemen 1" „Gy kunt dien naam niet meer haat toe dragen dan ikzelf, mevrouw. Behalve den naam van uw echtgenoot, die den weg naar üe millioenon van myn broeder zoo handig heeft weten te vinden, ken ik geen naam in de wereld, die zoo aan myn leven knaagt als de naam van Ines De Beauremont I" Hy beschouwde haar smarteiyk stllzwygen als een instemming met zyn woorden. „Mevrouw," ging hy zachter en met gedempte stem voort, „ik kom om u myn deelneming met hot gebeurde te betuigen en tevens om u een vraag te doen, die niemand anders my beantwoorden kan. Ik verondersto), dat gy als de zuster van Frits Ehlers alles van den laatsten tyd van zyn leven afweet; ten minste daarvan beter op de hoogte zyt dan do politie-agenten, die ik. in myn dienst had en wier bezoldiging," voegde hy er schamper lachend by, „myn inkomsten verteerde." „Myn broederDe jonge vrouw was by de woorden van den markies telkens een schrede achteruit geweken, als voor een boozen geest, die kwam om haar in verzoe king te brongen. Maar de koortsachtige span ning, die zich, ondanks haar zelve, van haar meestor maakte, en een onbegrypeiyke angst dwöüüöö mot mamaurik «te to herhalen: „Spreekt u van myn broeder Frits Wat hebben de politie-agonten met myn broeder te maken? Wat gyzelf? Weet gy niet, dat hy reeds lang dood is?" „Ik weet dat maar al te goed en telkeus komen my de zonderlinge omstandigheden van dit geval weer te binnon," antwoordde de markies. „Juist daarom 6ta ik voof u, zyn zuster." „En wat wilt gy van my weten?" ging zy steeds gejaagder voort. „Myn arme, odole broeder Zy hield op, om haar tranen te onderdrukken. „Mevrouw," zeide hy, zyn portefeuille te voorschyn halend. „Ik moet u in de eerste plaats zeggen, dat uw broeder zichzelven het leven heeft benomen." Zy slaakte een kreet en tuimelde achteruit. „Ik kan u niet ontzien, mevrouw," ging De Beauremont onverbiddeiyk voort. „Gy zyt de eonige overgeblevene van uw familie, die door haar relaties tot den dierbaren vriend van do markiezin De Beauremont nog op een byzondere wyze verplicht is, de zaak tot op den bodem toe te zien. Toen de markiozin De Beauremont Genève na het overlyden van myn broeder, nu ongeveer vyf jaren geleden, verliet, liet zy ai het meubilair van haar woning onder den hamer brengen. Het is my Binds dien tyd gelukt den eigenaar van haar! schryftafel uit te vinden en van hem de toestemming te verkry'gen, die aan oen grondig onderzoek te onderwerpen. Het meubelstuk was reeds lang door een ander in gebruik] genomen; dus van mogelyke verborgen schril» turen was geen sprake. Zulk een vergeetachtig-, heid zou ook wel het allerminst van do mar kiezin te verwachten zyn geweest, maar een klein, noodlottig «trookje papier - ;v:

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1