Vrijdag 11 Mei. A0. 1900 <§eze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven, Eerste Blad. Zomerdienst. Keil. Zuid-Afrikaaiische Vcreeniging. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maandon.1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.06. PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. bit nonimer bestaat uit TWEE Bladen. Ter voorkoming van mogelijke teleurstel lingen hebben wij het toch beter geacht den Zomerdienst nog eens af te drukken, terwijl voor de boekjes vier nieuwe pagina's worden gegeven, die men, na de overeenkomstige pagina's daaruit genomen te hebben, daarvoor in de plaats kan brengen. Afdecling Leiden en Omstreken, Ontvangen bij den toaarnemcnden Penning meester: Gecollecteerd voor de Transvaalsche Boeren op de groene bruiloft van J. S. enJ. L. in hot café Der Kinderen in de Bakkersteeg 2.08 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Gecollecteerd op de bruiloft van Jan en Kaatje, onder het zingen van het Transvaalsche Yolkslied by den- heer J. v. d. Spek 2.80 Gecollecteerd op een zilverpartytje 'door Nico onder het zingen van het Transvaalsche Yolkslied1.18s Gecollecteerd op de 35-jarige bruiloft van Oom Hein en Tante Bet 1.15s Opgehaald door B0.88 Voor de-Boeron om de onderlinge verknochtheid te bewaren, op een fest(Jntje van Jansje en Heintje 0.70 Van Botje0.10 Bedragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester, Rembrandtstraat 19, of aan het Bureel van dit Blad. Leiden, 11 Mei. Den gemeenteraad deelen B. en Ws. mede, dat bij hen geen bezwaar bestaat tegen in williging van het verzoek van het bestuur der vereeniging „Ons Vaderland" tot vrij willige oefening in don wapenhandel, mits aan de vergunning de gebruikelijke voor waarden worden verbonden en bovendien een bedrag van 0.20 per oefeningsavond in reke ning wordt gebracht voor het behoorlijk reinigen van het lokaal, opdat dit den vol genden dag weder zonder bezwaar voor de gymnastiek- en zanglessen kunne worden gebezigd. Zy geven mitsdien in overweging aan ge- noemd bestuur tot wederopzeggens toe ver gunning te verleenen om het gymnastiek lokaal der school 3de klasse No. 2 te gebruiken tot het houden van oefeningen in den wapen handel op Dinsdag- en Donderdagavond van 8.30- tot 10 uren. Naar aanleiding van het verzoek van den heer L. C. Quant om ontslag als lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwys en het daaromtrent uitgebracht advies dor Commissie, stellen B. en Ws. voor aan den heer L. O. Quant het door hem ge vraagd ontslag eervol te verleenen, onder 1 dankbetuiging voor de door hem in die be trokking aan de gemeente bewezen diensten. Tevens geven zy in overweging gunstig te beschikken op het verzoek van den heer K. Wieringa, om vrijstelling van de betaling van schoolgeld voor zyn pupil A. B. Van Zadelhoff, vroeger leerling der Hoogere Burgerschool, over het laatste kwartaal van den loopendon cursus, aangezien deze den llden April wegens woonplaatsverandering de school heeft ver laten. Ton eanzion van het adres van den heer P. H. Du Oroix, deelen B. en Ws. mede, dat de dochter van adressant de Hoogere Burger school voor meisjes om gezondheidsredenen niet meer kan bezoeken. Zy geven mitsdien in overweging aan adressant vrysteliing van de betaling van schoolgeld te verleenen over het laatste kwartaal van den loopenden cursus. By gemeenteraadsbesluit werd onlangs besloten tot den aankoop van het koffiehuis „De Pauw" met bybehoorenden tuin en boven woning en van de daaraan grenzende twee winkelhuizen aan den Nieuwen Ryn, voor den koopprys van 40,000 en onder bepaling, dat de kosten van overdracht zouden komen voor rekening van de gemeente. Laatstbedoelde kosten hebben bedragen f 1100. Deze gelden zullen uit den aard der zaak door geldleening moeten worden gevonden. B. en Ws. geven den Raad mitsdien In overweging over te gaan tot de vaststelling van den door hen overgelegden Suppletolren begrootingsstaat, dienst 1900, ten bedrage in ontvang en uitgaaf van 41100. De commissie van financiën heeft hiertogen geen bedenkingen. Ten aanzien van de door R. J. Van Kregten ingediende reclame tegen zyn aanslag op het 2de suppletoir kohier der plaatselyko directe belasting voor 1899 stellen B. en Ws. voor den aanslag te verminderen met f 2.06. Verder hebben zy den Raad ter vaststelling aangeboden het tweede gedeelte van het kohier der plaatselyke directe belasting over 1900 (wyken 8, 4, 5 en 6), waarvan de proefdrukken aan de Raadsleden worden toe gezonden. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het ontslag van den heer Q, F. Alache, als rogent van het Gereformeerd Minne- of armo oude mannen- en vrouwenhuis alhier, zyn door regenten voorgedragen de heeren T. Gordon en mr. O. W. Sipkes. De sergeant-provoost v. k. J. Bonneke, wiens detacheering by de Kweekschool voor Zeevaart, alhier, kort geleden wegens ziekte werd ingetrokken, wordt den lsten Junia. s. wegens lichaamsgebreken uit Hr. Ms. zeedienst ontslagen. 's Ryks Ethnograpbisch Museum heeft van den heer A. H. C. Zietz, onderdirecteur van het Public Museum te Adelaide, Zuid- Australië, de volgende verzameling ten ge schenke ontvangen, waardoor een aantal leemten in het museum worden aangevuld. lo. een van klei vervaardigde schotelvormige kap, zooals door de vrouwen by den dood van haar echtgenoot op hot hoofd wordt gevormd en gedurende den rouw gedragen, afkomstig van de Murray-rivier, Australië; 2o. 6 ronde en 4 ovale houten schotels, 3 versieringen voor den steven van een prauw in den vorm van menschenbeelden, 10 idem in den vorm van vogels, hagedissen enz., 22 houten vogels tot versiering van prauwen enz. dienende, 28 modellen van prauwversio- ringen, 10 houten betelvyzels met stamper, 1 zandloopervormige trom met handvat in den vorm van een krokodil gesneden, 1 platte houten knots, 1 ovaal houten schild, met figuren beschilderd, 4 halssieraden van schelp, 1 idem van stukjes glas en 2 varkenstanden, alles afkomstig van de tot Britsch Nieuw- Guinea behoorende eilanden Woodlard en Trobriand. By Kouinkiyk Besluit is aan den heer A. H. C. Zietz toegekend de zilveren eerepon- ning, bedoeld by de Kon. Besl. van 24 Mei 1897 en van 22 Juni 1898, als biyk van waardeering zyner belangstelling in 'sryks wetenschappelyke en kunstverzamelingen. De kok J. Nierkens wordt mot ingang van heden overgeplaatst van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord op Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam en gedetacheerd by de Kweek school voor Zeevaart te Loidon. Er is te Napels een post uit Transvaal en Oranjo-Vrystaat aangekomen, welke den 12Jon dezer alhier kan verwacht worden. Zooals indertyd is gemeld, hebben een aantal studenten aan de Polytechnische School te Delft onlangs een verzoekschrift aan H. M. de Koningin verzonden tot vorkryging van een leerstoel in de wysbegeerte aan deze onderwys-inrichting. Na ingewonnen advios van den directeur der Polytechnische School is thans vanwege den minister van binnen- landsche zaken aan adressanten te kennen gegeven, dat hun verzoek niet voor inwilliging vatbaar is. Naar verluidt, zal intusschen prof. Bolland, uit Leiden, eon reeks colleges te Delft geven. (N. R. C.) Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot leeraar aan het Seminarie Hage- veld, den weleer w. heer A. A. Ph. M. Guilonard, kapelaan te Hoorn. De luit.-kol. J. M. Campbell, chef van den staf der 2de div. inf., wordt bevorderd tot kolonel en belast met het bevel over een der reg. inf. (D.) Op 71-jarigen leeftyd is to Diesen over leden de heer M. H. Van Dyck, lid der Provin ciale Staten van Noord-Brabant voor het hoofddistrict Tilburg en 37 jaar burgemeester van Diesen. De Arnhemsche geneesheer dr. J. G. De Voogt, is gisteren op ruim 62-jarigen leeftyd overleden. Niet minder dan 35 jaren is hy werkzaam geweest als secretaris van den Geneeskundigen Raad voor Gelderland en Utrecht. In den loop der maand Januari werd voor hem als zoo danig ontslag aangevraagd, omdat zyn ziekte de verdere waarneming dezer betrekking ver hinderde. Hy zelf wist niets van dit ont6lag, ook niet dat het op de meest eervolle wyze was vorleend en zyn zoon, dr. G. N. De Voogt, door de regeering als zyn opvolger werd aangewezen. Don Sisten December jl. verleende de ge meenteraad hem, onder dankbetuiging voor de vele bewezen diensten, eervol ontslag als gemeente-geneesheer, als hoedanig hy 24 jaren met veel ambitie de armen ter zydo stond. Ook de gemeenteraad benoemde zyn zoon tot zyn opvolger. Op 12 Februari jl. behaagde het H. M. de Koningin den overledene te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ook van deze onderscheiding heeft hy geen konnis meer kunnen dragen. In de gisteren gehouden vergadering van den Geneeskundigen Raad kwam het doods bericht, waarop de voorzitter dr. Post in warme bewoordingen en onder instemming der leden de nagedachtenis van den oud- secretaris huldigde. (N. A. C.) Den avond vóór de onthulling van het standbeeld van Frans Hals zal in den schouw burg te Haarlem een toepasseiyke tooneel- voorstelling worden gegeven door de vereeni ging „J. J. Oremer", die, op verzoek van het comité, zich daarvoor beschikbaar heeft gesteld. Vertoond zal worden oen tooneelspel „Frans Hals", vervaardigd door den heer H. M. P. v. Emmerik. In de vergadering van de afdeeling Arn hem van de Maatschappy tot Bevordering van Bouwkunst werd verslag ultgebraoht over den uitslag van de prysvraag voor een ^monumentale drinkfontein op de Groots Markt aldaar. De eerste prys werd toegekend aan den heer H. Kloot, te Rotterdam, terwyl de winner van den tweeden prys nog onbekend is, daar deze alleen zyn correspondentie-adres had opgegeven. Aan het R.-K. parochiaal kerkbestuur te Wormer is vermaakt een som van f 6000 door wyien mej. de wed. P. De Heer, aldaar. Het lid der Tweede Kamer voor Amers foort, mr. F. D. graaf Schimmelpenninck, die onlangs door een val van zyn paard een been brak, is, naar het „Haagsche Dagblad" ver neemt, gedurende zyn bedlegerigheid door een vry hevige longaandoening aangetast. Tot voor kort was zyn toestand zelfs zorgelyk. In de laatste dagen constateeren do genees- heeren een gunstigon keer in de ziekte. Het stoomschip „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 Mei van Genua; de „Soembawa" arriveerde 10 Mei van Batavia te IJmuiden; de „Rhipeus", van Java naar Amsterdam, passeerde 10 Mei Wight. Hazorswoude. Omtrent het twaalfjarig zoontje van den heer D. F., dat wegens een geval van vermoodeiyke bloedvergiftiging, waarschyniyk veroorzaakt door den steek van een insect, naar hot academisch ziekenhuis te Leiden werd vervoerd, kunnen we mede doelen, dat de operatie, volgens Ingewonnen berichten, uitstekend is geslaagd, en er alle hoop bestaat op 't volkomen herstel van don jeugdigen patiënt llillegom. Een afschrift van het kohier van schoolgelden voor zooveel betreft de school, waar onderwys wordt gegeven in de vakken a. k. over het 1ste kwartaal 1900, zal gedurende vyf maanden tot en met 7 September a. s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage liggen. Door heb O. M. by de rechtbank te Haarlem word gisteren tegen den arbeider A. C. H., alhier, wogens mishandeling geëischt een gevangenisstraf van 25 dagen of f 25 boete. Woensdagmorgen omstreeks halfelf ge raakte het 4-jarig zoontje van den arbeider J. H., aan de Leidsche vaart alhier, in een aldaar naby de ouderiyke woning gelegen sloot, hetgeen werd gezien door een paar arbeiders, die in de nabyheid werkzaam waren, door wie do kloine werd gered en huiswaarts gebracht. Ten huize van den heer J. H. B., alhier, heeft zich een geval van besmetteiyke ziekte (roodvonk) voorgedaan. Leiderdorp. Door het hoofdbestuur van de Noderlandsche vereeniging tot bescherming van dieren, is een tweede prys ad 5 toe gekend aan D. Van Tongeren, bakker alhier, wegens het goede verzorgen van zyn honden. Uudshoorij. Door Ged. Staten dezer provincie is vergunniDg verleend aan J. A. Vellekoop, alhier, voor het maken van oen 20 metor lange fundeoring langs den Ryn, mits onder toezicht van den opzichter van den Provincialen Waterstaat. Voor de inschryving voor de schuttery zal in deze gemeente meer speciaal zitting worden gehouden ter secretarie op 18 Mei a. s., des voormiddags van halftien tot halftwaalf. Zegwaard. In de vergadering van ingelan den van den Palensteinschen polder, alhier, is tot voorzitter herkozen de heer J. Droogh, en tot heemraad de heer J. Frym, die beiden periodiek moesten aftreden. Uit dLo „Staatscourant". Kon. besluiten. Ingelijfd in den Nederland- echen adel met al zyn wettige, zoo mannelijke als vrouwelijke afstammelingen, Willem Frederik Rappard, te Manang, op Java, met don titel van ridder, zoo voor hemzelven als voor zijn wettige mannelijke afstammelingen. Benoemd: Met ingang van 1 Juni 1900 tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Vechel, W. Van der Yoo, thans in goljjke be trekking to '8-üravenland; tot notaris binnen hot arrondissement Zieriksee, ter standplaats de ge meente Zieriksee, A. P. Fortanier Jr., candidaat- notaris te Amsterdam; bij het lste regiment veld artillerie, tot eersten luitenant, de tweede luite nant D. O. M. Audré de la Porte, van het corp9; by het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot paardenarts 3de klasse, de gediplomeerde veearts J. O. Numans, en tot militair-apotheker 2de klasso, de apotheker D. G. J. Bolten; voor het tjjdvak van lö Mei 1900 tot en met 15 Mei 1901, tot assistente aan het Rijks landbouwproefstation te Groningen, mejaffrouw A. Huizinga, pharmaceutisch doctoraüda, aldaar, aan wie tevens eervol ontslag wordt verleend als assistente voor de artsenijbereidkunde aan de Rjjks-Universiteit te Groningen. Eervol ontslag verleend aan den reserve-officier van gezondheid 2de klasse D. Ris, gerekend van 24 Mei, uit zyn betrokking tot de landmacht; aan den eersten luitenant op non-aotiviteit C. A. J. Struiken, van het wapen der infanterie, met ingaDg van 1 Jnni, en in verband daarmede de non-activiteit van dien officier voor den tyd van twee maanden verlengd. Op non-activiteit gesteld: de kapitein A. W. Bacnmann, van het lste regimont infanterie, krachtons punt 4o. van art. 28 der wet van 28 Aug. 1851, en de luit. ter zee lste k). D. C. Swaan, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd. Bloemencorso voor jongens en meisjes in Zomenorg. Wy vestigen de aandacht op de achter staande advertentie, waarin de Afd. Lelden der Ned. Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde bekend maakt, dat zy op öJuni a. s. een corso zal houden van versierde sport karren en rywielen voor kinderen van ver schillenden leeftyd. Verleden najaar wer d in de zaal van de buiten sociëteit „Amicitia" een dergelyk corso op kleine schaal gehouden, uitsluitend voor kinde ren van leden. Van verschillende zyden werd er toen by het bestuur op aangedrongen oen dergelyk kinderfeest eens op meer uitge breide schaal te organiseeren on dan de deel neming algemeen open te stellen. Aan dit verzoek heeft het Bestuur gemeend thans te moeten voldoen en het mag zeker dan ook op een groote deelneming rekenen. Ten einde het feest moer aantrekkeiyk te maken, heeft het bestuur gemeend te moeten bepalen, dat de rywielen door de deelneem- stertje8 of deelnemertjes zelf versierd zullen moeten worden. Daartoe zullen zy reeds van des morgens af op „Zomerzorg" gelegenheid vinden; de bonoodigde bloemen zullen er gratis in grooton getale aanwezig en een drietal commissieleden zullen bereid zyn eenige technische aanwyzingon te geven, zonder echter by de versiering te helpen. Het bestuur gelooft op deze wyze ruim schoots de liefde voor en do kennis van bloemenschikken by de kinderen op te wekken. Eventueele deelnemers zullen slechts even naar den „Hortus" of naar huize „Zuider- zicht" behoeven te gaan, waar de heeren E. Th. Witte en S. A. De Graaff Jr. gaarne bereid zyn de des verlangde inlichtingen te geven. Zy, die wenschen deel te nemen, kunnen zich daartoe tot den 20sten Mei aanstaande opgeven by den secretaris der Afdeeling, den heer F. Van Romburgh, Haarlemmerstraat 53a. TWEEDE KAM E Bt» Voortzetting der behandeling van de Boterxoet. Nadat, overeenkomstig een amendement van de heeren TroelstraVan Kol en Schaper de Regeering uit art. 3 had laten vervallen het verbod tot gelyktydig rondventen door denzelfden persoon, van boter en margarine, trok de heer PijUersen zyn amendement in, om dit rondventen toe te laten, mits er duideiyke afwyking tusschen de verpakking bestaat. De heer Troelstra had het verbod bestreden als te belemmerend, er op wyzende datrond- venten on rond brengen veelal samenvalt. Art. 4 word, eonigszins gewyzigd overeen komstig wenken, door de heeren Mees en De Waal Malefijt gegeven, goedgekeurd. Ook art. 5 aangenomen. Na bestryding door don Regeerings commis saris en den heer Harte wegens het moeiiyke om het frauduleuze van den adverteerder te bewijzen, trok de heer Pijttersen in oen door hem voorgesteld art. 5bis tegen het adver- teeren van producten onder den naam van boter, waardoor het publiek vaak misleid wordt. Na bestryding door den Regeerings-commis saris en den heer Harte werd verworpen met 42 togen 24 stemmen het amendement-Pyf- t er sen, om te vorderen by uitvoer van vet- artikelen, bedoeld in deze wet, een geleide- biljet voor den geadresseerde, ter verhooging van het krediet onzer boter in het buitenland. Op art. 6, regelende de instelling van boter- inspocteur8 en botervisiteurs, werd o. a. over genomen een amendement der Commissie van Rapporteurs om ook hot vervoer met open bare middelen van vervoer te brongen onder de controle van de boterinspectie. De commissie had vooraf beloofd by de artt. 7 en 8 wyzl- gingen te zullen voorstellon, opdat het vorkoor niet door die controle vertraagd worde. Een door de Commissie van Rapporteurs voor gestelde naamsverandering van botemsffeurs in boter keurders werd verworpen met 49 tegen 18 stemmen. Boterwet. Door de Commissie van Rapporteurs zyn amendementen voorgesteld op de artt. 7 on 8, strekkende om te voorkomen, dat by contröle van de boterinspectie op openbaro vervoer middelen vertraging in den dienst ontsta. Nog is door haar een amendement voor gesteld op art, 11, om de woorden „ander openbaar verkooplokaal of aan oen andere openbare uitstalling" te vervangen door: „op eenige andere voor het publiek toegankelijke verkoopplaats". Vermogensbelasting. In het verslag betreffende het wetsontwerp tot wyziging en aanvulling der wet op de vermogensbelasting verzoekt de commissie alsnog de volgende vragen to beantwoorden: lo. Hoeveel vermogensaangiften zyn by de op bladz. 1 al. 8 der Mem. v. Antw. vermelde vergeiyking met de in het eerste half jaar 1894 ingediende successie-memoriën, juist bevonden tegenover de 449, waarvan moest worden aangenomen, dat zy te laag. zyn geweest 2o. Op welke gegevens steunt de uitge sproken onderstelling, dat hetgeen aan ver mogensbelasting wordt ontdoken, 500,000 per jaar bedraagt? Ook zou de commissie gaarne vernemen of voor do bepaling van het aan successierecht verschuldigde het van de erfgenamen na te vorderen bedrag, als schuld van de nalaten' schap zal mogen worden afgetrokken. Gevraagd werd welke bezwaren er zyn tegen den maatregel, door verscheidene leden aanbevolen, om aan de Radon van beroep het recht toe te kennen, om het bestaan van schulden, die by aangifte worden afgetrokken, door getuigen te doen bewyzon. Voorts zou do commissie gaarne nog eenige inlichtingen van de Regeering vernemen om trent het opnemen in de wet van onroerende goederen, die by schenking onder de levenden zyn overgedragen onder voorwaarde, dat de inkomsten zullen moeten dienen tot het doen van verplichte uitkeeringen. Hiertegon kan, naar het oordeel der commissie, geen bezwaar bestaan. Motie-Van Raalte. Door den minister van buitenlandsche zaken zyn aan do Tweede Kamer, ter voorbereiding van het debat over de motie van den hoer Van Raalte, betreffende de organisatie van het consulaatwezen, en met verzoek van opname onder stukken der Kamer, toegezonden af drukken van een missive van mr. Van Tion- hoven aan de commissie voor de handels politiek en van de naar aanleiding dier missivo uitgebrachte rapporten van genoemde com missie on van het Nederlandsch Landbouw- comité. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen werd door de keurmeesters van vee en vleeBch G. Polder en A. De Vaal een varken in beslag genomen, dat verborgen lag onder een zak in de roef van een 6chuit. Het varkon werd naar het keurlokaal overgebracht, waar het voor menscheiyk gebruik werd afgekeurd. Ook werden nog door Polder eenige hammen en rookvleesch in beslag genomen. Zekere J. C., die sedert eenigen tyd gescheiden van zyn vrouw leeft, wilde gisteravond binnen gelaten worden in de woning, waarin die vrouw een onderdak heeft bekomen. De bewoonster hiervan echter vond j dit niet geraden en weigerde hom den toegang, te meer omdat do man niet brand schoon' was. Hy geraakte hierdoor gebelgd en meonde zyn woede te kunnen doen bedaron door het gebruik van enkele borrels, hetgeen natuuriyk oen verkeerde uitwerking had, daar hy even na middernacht naar bovenbedoelde woning terugging en een achttal ruiten verbryzelde. Deswege is hy door een agent van politie naar het bureel overgebracht, alwaar tegon hom proces-verbaal is opgemaakt. Ter gelegenheid van de aan- staande lustrumfeesten, alhier, zullen, in plaats van den gebruikelyken cour, op Don Burcht tornooispelen worden gehouden. Eenige jonge dames zullen daarby haar medewerking ver leenen en fungoeren aJs edelvrouwen. Het vervoer en de opbrengst van den Rynlandschen Stoomtramweg was ge durende de maand Jan. 11. als volgt: aantal reizigers 26,744 met een opbrengst van ƒ3357.85, goederen en diversen brachten ƒ359.87 op, totaal ƒ3717.72. Zynde per dagkilometor ƒ13.82*. Gisteren diende voor hot Haag- sche gerechtshof de zaak van een handelaar in bieren en minerale wateren te Rotterdam, door de rechtbank aldaar vrygesproken wegens het wederrechtelyk gebruik maken van hefc handelsmerk der „Compagnie Fermière de l'ótablissement Thernal do Vichy" teParyaen wegens bedrog by het verkoopen van zooge* naamd Vichy-water. Het Openbaar Ministerie eischto bevestiging van het vonnis der rechtbank voor zoover betreft de vryspraak van het eerstgenoemde feit, doch vernietiging daarvan voor het overige en veroordeeling van beklaagde wegens bodro* tot drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Jos. Van Raalte, advo caat te Rotterdam, concludeerde tot bevesti gend vonnis ten aanzien van de beide punten van aanklacht. Uitspraak over 8 dagen. Hetzelfde gerechtshof bevestigde hot vonnis van de Rotterdamsche rechtbank, voroordee-', lende vier garnalenvisschers te Stellendam wegens geweldpleging tegen de woning van een garnalenpellery tot één maand gevange nisstraf; en bekrachtigde ook het by verstek/ gewezen arrest, in de zaak van den vracht< ryder te 's-Gravenhage, wegoDS meineed voor1 het kantongerecht te Delft veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. t De timmerman te Krimpen aan den IJseV, door de rechtbank te Rotterdam tot 8 dagen, veroordeeld wegens het wegnemen van oen op oen openbaren weg geplaatst hok, is daarf van door het Hof vrygesproken. De reeder A. Den DulkGzn., tej Scheveningen, ontving gisteren uit Newiyn oen telegram, dat zyn logger „Robert B.' Capps" in één nacht de buitengewoon hoogej besomming met de makreelvangst maakte j van duizend gulden, zynde met die van begliL Maart tot begin Mei gezameniyk f 1900. j De beido sedert verleden Vrydaf, te Maastricht vermiste kinderen zyn daar uit1 do havenkom opgevlscht. De by na voltootdo Ry ks-Vischlial te IJmuiden zal, naar het „N. v. d. D." meldt,» den 15den Mei in gebruik genomen worden/ Er zal dan voortaan slechts 1 pCt. afelaggelaj geheven worden. i Te Maastricht hebben zioh bfl kermisreizigers zes gevallen van pokken voor-I gedaan. Met het oog op zomerkermissen dien#] dit tot waarschuwing voor die gemeenten^ waar kermiswagens komen of passeeren.

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1