(S.12S31 -r- Zaterdag 5 Mei. A* 1900 ■mil <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering '£1 van ^oii- cji feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit YIER Bladen. Eerste Blad. Leiden, 5 Mei. ^y-,i DA&BLAD PRIJS DEZER COURANTi Voor Lelden per 3 maanden. 1.1(X V ;- ■«-* -r-rvr h-.-ü i a ia Franco per post i.4U. Afzonderlijke Nommers T1 0.05.- "IrHi PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1-6 rogels f 1.06. Iedero regel meer 0.17J. - Grootero letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren builen do stad wordt f 0.05 berekend. 'f OOSciëelo RcnaïsgOTiiigen. Bargoraeoater en Wetboade a van Leiden; G zipn srt. 8, late alinea, der Hinderwet; 1 BreDgen bij deze tor alg-meene kennis, dat door ken op heden verbanning ie verleend aan W. ZAAL BERG cn rechtverkrijgenden tot het opricht'* v»i een rmederij ii het peroeel Mea'jeestoeg la. Burgemeester en Wethouders Toornoemd, r I eiden, F. WA.3, Burgemeester. 8 Mui 1300. VAN HEYST, Secretarie. Do heer J. Cornolissen, arts alhier, Is benoemd tot gemeente-geneesheer teElspeet. Voor het akte-examen lager onderwas zyn to 's-Gravenhage geslaagd de heeren. H. Do Lange en J. J. Siljee, te Leiden; Dr De Jong, te Voorschoten; A.Kosbee, te .Wassenaar, 'en M. H. Antonisse, te Veur. Voor de vrjje- en orde-oefeningen der gymnastiek nyn tovens geslaagd genoemde heeren Siljee en Antonisse. Kapt jhr. L. M. A. Von Schmid, van het 0d9 reg. inf., is overgeplaatst bjj het 4de leg. inf. te Leiden, doch biyft voorloopig werkzaam onder de bevelen van den inspecteur der infanterie te 's-Gravenhage. Het provinciaal kerkbestuur van Groningen heeft tot do evangelie-bediening in de Ned.- Herv. Kerk toegelaten den heer Wagter, van de universiteit te Leiden. By de firma C. Kooykor (J. C. Huysman Jr.), alhier, is verschenen een tweede druk van don „Gids voor Wielrijders voor tochtjes van uit Leiden." Dit is een zeer practisch boekje, waarin „Amateur" eenige wenken geeft omtrent do eerste hulp by ongelukken, van de verschil- lendo routen van plaats tot plaats de afstan den meedeelt en van die routen ook een beschrijving betreffende den te peddelen weg laat volgen. Ook komen er da voornaamste bopalingeir uit eenige gemeentelijke verordeningen op hot wielrijdon in voor. De stuurman-majoor v. k. P. J. Claasen, gedetacheerd bij de verificatie van 's Rijks zeeinstrumenten alhier, is heden bevorderd tot opperstuurman v. k. By hot Hoofdcomite van het Ned. Roode Kruis is tot heden aan giften ontvangen f 205,809 805. HH. MM. de Koninginnen bezichtigden Vrijdag te Cassel het Museum en zijn in den avond van dien dag in welstand te Dresden aangekomen. Na drie dagen byeen te zyn geweest, Is de Woningwet commissie van de Tweede Kamer gistermiddag tot nader uiteengegaan. Tot indiening van zyn geloofsbrieven wordt de nieuwbenoemde Italiaafrsche gezant by ons Hof in den loop dezer maand in Don Haag verwacht. De Duitsche gezant by ons Hof vertrekt in de helft dezer maand voor geruimen tyd naar het buitenland. Vijf personen van Heer-Hugo waard, 475 inwoners van Enkhuizen en 25 van Boven- Karspel hebben in aansluiting met het adre9 van do Intern. Broederschap aan den Minister van Oorlog een adres verzonden in zake mogelyko herhaling van straf van den dienst weigeraar Do Bruin. Do kroonprins van Duitschland, die by zijne meerderjarigverklaring van verschillende staatshoofden het hoogste hunner onder- scheidingsteekenen ontvangt, werd door H. M. do Koningin op zyn vorigen verjaardag be noemd tot Grootkruis in de orde van den Noderlandschon Leeuw. De minister van koloniën, die heden voor drie weken met verlof naar het buitenland vertrok, zal op zyn reis de Parysche wereld tentoonstelling, bepaaldelyk de koloniale af- deeling van Ned.-Indië, bezoeken. Door de Onderlinge Levensverzekering van „Eigen Hulp" word in 1899 ontvangen aan premiön enz. 1,295,192.74°, terwyi aan uitkeeringen, administratiekosten enz. word uitgegeven 674,974.08, zoodat het voordeelig saldo bedraagt ƒ720,218.685. De Maatschappy bezit aan effecten 'en inschry vingen N. W. S. 4,144,014.17° en aan gebouwde eigendommen 36,000. Het Zekerheidsfonds bedroeg f 307,074.72, de reserve voor geldbelegging f 58,826.22 en de reserve uit premiön en winst 6,101,294.38°. H. M. do Koningin heeft 250 geschonken aan do Vereoniging „Het Buitonland" als biyk van sympathie met het doel dezer Yereeniging. Dezör dagen is in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis te 's-Gravenhage een byoenkomst gehouden van de ambtenaren by het binnen- landsch bestuur in Nederl.-Indië, met verlof, waarin besloten is een request te richten tot den minister van koloniën, strekkende tot verhooging van do verlofstraktementen naar den maatstaf der bezoldigingen, gelyk die by do onlangs ingevoerde reorganisatie van het binnenlandsch bestuur zyn vastgesteld. By hot „Nederlandsch Zuid-Afrikaansch Fonds tot daadwerkelyken steun" (voorzitter W. P. Noëls van Wagening6n) is tot ultimo April ingekomen f 11,055.98%. thftny racaf 2500 aaasj&gen om uitgezonden te worden uit Nederland in gekomen, benevens meer dan 4000 uit het buitenland. Afdeelingen van het Fonds werdon ge vestigd in Ylaamsch België èn in Amerika èn ln Rumenië, terwyi er afdeelingen in Duitscblahd en Oostenryk in wording zyn. Een afdeeling Hollandsche Amerikanen is in den loop der maand April aangekomen met bestemming voor Zuid-Afrika, doch ver trekt op verzoek begin van Mei, te gelyk met do andere personen, terwyi er eenigen uit Rumenië onderweg zyn. "De Synodale Commissie der Ned.-Herv. Kerk zal Dinsdag 15 Mei a, s. te elf uren in het gebouw Javastraat te 's-Gravenhage tot het houden van de voorjaars-byeonkomst samenkomen. Do vergadering zal aldus samen gesteld zynpresident H. A. Pert, Waalsch predikant te Amsterdam; secretaris en advi- seerend lidL. Overman, te 's-Gravenhage; vice- president, dr. G. J. Van der Flier, pred. te 's-Gravenhage, en de heeren J. G. Busch Keizer, A. A. Van Meurs en J. Yan Witzen- burg, predikanten onderscheideniyk te Dalen, Breda en Zaandam, en de oud-ouderlingen rar. W. J. L. Umbgrove, te Zutfen, mr. T. Pleyte, te Assen, en C. A.. C. Kruyder, te Deventer. Het bestuur der afdeeling Rotterdam van het Nederlandsch Tooneelverbond heeft by circulaire „hun, die sympathie voor het nationaal tooneel gevoelen, aangeraden, het plan van den heer Van Eysden (tot vorming van een gezelschap voor don Grooten Schouw burg onder zyn bestuur) te bevorderen." Uit de argumentatie nemen wy over, dat de heer Van Eysden zich de hulp van een goeden regisseur zal verzekeren. (N. R. Ct.) Do voorzitter der Tweede Kamer zal in do vergadering van Dinsdag voorstellen de volgende wetsontwerpen in openbare behande ling te 'nemen: tot verhooging en aanvulling van hoofdstuk Justitie der Staatsbegrooting voor 1900, ten behoeve van do inrichting van het vroegere paleis van Prins Froderik tot gerechtsgebouw tot aanvullling der wet van 7 Dec. 1896 tot hot vorleenen van vergoeding wegens mindere opbrengst van gemeente-opcenten op do per- soneele belasting; tot onteigening voor een overbrugging van de Oude Maas, naby Spy- kenisse, in den stoomtramweg van Hollevoet- sluis naar Rotterdam, met zytak naar Briolle en Oostvoorne; houdendo bepalingen tot voorkoming van bedrog in den botërhandel; tot wyziging en aanvulling van de bepalingen in het Burgeriyk Wetboek omtrent de vader lijke macht en de voogdy en daarmede samenhangende artikelen; tot wyziging in do bepalingen betreffende het straffen en do strafrechtspleging ten aanzien van jeugdige personen, en houdende beginselen en voor schriften omtrent maatregelen ten opzichte van jeugdige personen. De heer J. J. Marie Yan Heel, te Rotter dam, is op ruim 90-jarigen leeftijd overleden. Jarenlang was do heer Van Heel president en laatstelijk oore-president van de Zuid-Hol- landsche Maatschappy tot redding van schip breukelingen. Tegenover deze Maatschappy en voor het reddingswezen in het algemeen heeft hy zich zeer verdiensteiyk gemaakt. De Bazaar, door onderwyzeressen te Rotterdam in do Paaschvacantie gehouden, ten voordeele der Zuid-Afrikaansche Republieken, heeft opgebracht ƒ4140.30 en de Transvaal- avond 1000.90. De overgebleven goederen, waaronder aqua rellen en teekeningen van bekende meesters, zullen voor hotzolfde doel verloot worden. Het kerkbestuur in Zuid-Holland heeft don heer W. K. C. Hage, van Wolfaartsdyk, tot het .predikambt toegelaten. De 2de luit. P. J. Stigter, van het 3de reg. inf. te Middelburg, is overgeplaatst by het 4de reg. inf. te Delft. Te Chicago is gepromoveerd tot doctor of dental surgery de heer A. L. J. C. Van Hasselt, tandarts, geboren te Groningen. Den 22sten Juni a. s. zullen de hier onder vermelde ridders der Militaire Willems orde den dag herdenken, waarop hun 40 jaren geledon het kruis voor „Moed, Beleid en Trouw" werd toegekend ter zake van hun gedrag by do lste of 2de Bonische expeditie. Achter de namen staat vermeld de rang of graad, welken do gedecoreerde destyds bekleedde: J. H. Romswinckel, 2de luitenant; J. B. Coomans de Ruiter, off. Yan gezondheid 3de kl.W. K. Van Gennep, luit.-ter-zee lste kl. H. P. König, luit.-ter-zee 2de kl.; A. G. Drassaars, lste luit. der inf.; J. P. v. d. Eb, 2do luit. der gonle; J. P. Ermeling, lste luit. der genie; A. Haga, lste luit. der artillerie; H. G. I. L. Meyners, kapitein; L. De Pauw, lste luit.; J. J. De Rochemont, lste luit. der art.; C. M. J. W. Rynen, lste luit. der art. P. F. E. Th. J. Saueressig, kapt.; G. L. Schröder, kapt.; J. F. G. Yerhoeff, kapt.; C. Reedyk, matroos 3de kl.; P. P. J. Van Sutpiien, matroos 3de kl.; R. W. Doornbos, korporaal der art.; H. Van der Linden, cavalerist; A. H. Schneider, sergeant der art.J. H. Teezen, sergeant der mariniers, en O. Do Yriós, ser geant dor artillerie. Alkeninde. Voor de inschryving voor de schuttery, van de maniyke ingezetenen dezer gemeente, goboren in het jaar 1875, bestaat ter gemeente-secretati|8 de gelegenheid tusschen den 15den en 31st;en Mei a. s. Meer bepaaldelyk zal hiervoor echter worden gevaceerd ten Raadhuizo op Dinsdag 22 Mei a. s. van 1s voorin. 10 tot 's nam. 1 uur. Bodegraven. Donderdagavond jl. had al hier in het gewone lokaal een huishoudelijke vergadering plaats van het departement Bode graven van de Maatschappy tot Nut van 't Algemeen. Door den penningmeester van de commissie van de Bewaarschool werd van deze instelling rekening en verantwoording gedaan over het afgoloopen jaar. De rekening werd nagezien en goedgekeurd. Tot afgevaar- digdo naar de algemeeno vergadering werd gekozen do heer H. Le Coultre en tot plaats vervanger do heer J. L. F. De Meyere. Hoe wel de vergadering den afgevaardigden geen imperatief mandaat wenschte mede te geven, worden toch onkele punten van de algemeene vergadering besprokon, opdat de afgevaardigden de opinie van dit departement over bedoelde punten kennen. Gedurende de afgeloopen maand April is aan het postkantoor, alhier, in de Ryks- postspaarbank ingelegd 3G40.2O5 en terug betaald f 1350.73. Het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer" 733. Het onderzoek van de aanwezige ver lofgangers in de gemeenten Bodegraven, Zwammerdam en Nieuwkoop zal plaats hebben Donderdag 21 Juni, de3 morgens te halfnegen. Hazcrswoude.De aangifte voor de schuttery moot voor deze gemeente plaats hebben ter secretarie, op Zaterdag 19 Mei, a. s., des voormiddags tusschen 9 on 12 uren. Alle maniyke ingezetenen, die geboren zyn in 1875, behooren hierop te letten. Het bestuur der „Harmonie" is voor nemens op a. s. Hemelvaartsdag, den 24sten Mei, een uitvoering te geven. Het programma zal, naar wy vernemen, iets extra's bevatten. Kntwyk. Gedurende de afgeloopen week brachten 48 schuiten hun vangst in afslag met een besomming, varieerende van ƒ86 tot 85. Schol bracht op 4.50 tot 0.25, braad ƒ3.25 tot ƒ4, scharren ƒ1.75 tot 2.75 per mand; tong ƒ0.30 tot ƒ1.20, kabeljauw ƒ0.40, rog ƒ0.15 tot ƒ0.50 por stuk. Voor de gar nalen werd ƒ1.75 tot ƒ8.25 por mand be dongen. Do inschryving voor de schuttery in deze gemeente voor de geborenen in do jaren 1866 tot 1875 zal plaats hebben op Dinsdag 29 Mei a. s. ten gemeentehuize. Ook op do tweede veiling van bloem bollen werden alhier flinke pryzen gemaakt. Rose gris de lln 8 tot ƒ11; Proserpine idem; Morillo ƒ15 tot ƒ23, Vermillion Bril- lant ƒ16 tot ƒ23, Witte pottebakker 6 tot ƒ7, Chrysolor ƒ6 tot ƒ9, enz., enz. Leiderdorp. Gedurende de maand April van dit jaar werden alhier geboren 2 jongens en 5 meisjes en kwam 1 sterfgeval voor. Koudekerk. Aan de gemeentepomp, die den goheolen winter rust gehad heeft, was men dezen morgen werkzaam, haar, tot veler gerief, weder in werking te stellen. Zooals men weten zal, is het water, dat, by plaatsing der pomp, scheikundig werd onderzocht, van beste hoedanigheid. Noordwykcrhout. Vergadering van stem gerechtigde ingelanden van den Noordzyder- polder op 2 Mei jl. in de Oude Raadzaal by mejuffrouw de wed. De Wilde. Vertegenwoordigd waren 692 stemmen. Besloten werd de rëkening over 1899 vast te stellen aan inkomsten op 880.77, aan uitgaven op 609.64, batig saldo ƒ271.13. De begrooting voor 1900 wordt geraamd als volgt: aan inkomsten 708.73, aan uit gaven 708.73, saldo nihil. Nadat de omslag over 1900 op ƒ0.40 per hectare was bepaald, bedragende over 1132 H. A., 29 A., 5 c.A. de 6om van 452.92, werd de vergadering gesloten, de laatste, die de voorzitter, de heer Jb. Oostdam, wenschte te leiden. Vyftien achtereenvolgende jaren heeft genoemde heer als voorzitter gefungeerd en nu weder de tyd tot aftreden was gekomen, stelde hy zich, velen ten spy t, niet weer ver kiesbaar. By de alsnu gevolgde verkiezing van een voorzitter werd met 394 van de 592 uitgebrachte stemmen gekozen de heer G. Warmerdam. Do heer J. Duivenvoorde be kwam 198 stemmen. Door mejuffrouw do weduwe P. J. Geer- ling8 is vergunning aangevraagd tot verkoop van sterken drank in het klein in het door haar bewoonde perceel aan Schippersloot. Noordwyk. Do laatste dagen van April of do eerste van Mei worden door onze school gaande jeugd steods met groote spanning, doch tevens met groote biydschap, te gemoet gezienwe bedoelen het einde van het school jaar, als wanneer de prysuitdeeling voor ge trouw schoolbezoek plaats heeft. Dat hieraan een schoolfeest: onthaal der leorlingen op krentenbrood en chocolade, verbondon is, maakt voor sommigen, die door eenige ver zuimen te veel niet voor een prys in aan merking komen, de teleurstelling wat draag- ïyker. Voor dit jaar had bedoelde festiviteit op allo vier scholen jl. Donderdag plaats. Als naar gewoonte waren overal de lokaliteiten keurig versierd, waartoe de bloeraenschat onzer bollenvelden gereede aanleiding biedt; eveneens naar gewoonte werd overal de plech tigheid door gezang en voordracht opgeluisterd, terwyi zeer veel ouders en verdere belang stellenden de prysuitdeelingen by woonden. Uit de massa cyfers, waarmee, d0 betrokken personen onderwyzers en commissie dezer dagen te stelïen hebben, willen wy er hier eenige noemenvan de 695 leerlingen (op alle scholen te zamen) verkregen 282 een eersten prys (geen enkel verzuim), 127 een tweeden prys (1 3 verzuimen), 84 een derden prys (4 6 vorzuimen) en 86 een vierden prys (712 ver zuimen), totaal 479 pryzen, zoodat 116 zonder prys huiswaarts keerden,, beter gezegd, geen prys verwierven, want onder deze 110 waren er 60, die wegens meer dan 50 verzuimen het schoolfeest niet mochten by wonen. Vermelden w(j nog ten slotte, dat bovendien 28 eere- biyken werden toegekend aan even zooveel leerlingen, die zes of meer jaren trouw do school hebben bezocht en die thans gaan ver laten- Gedurende de afgeloopen maand April werd in do postspaarbank ingelegd 3642.79, tegen een bedrag van 4105.65, dat werd terugbetaald; Het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 819. In den loop derzelfde maand werden aan hot rykstelëgraafkantoor behandeld 516 tele grammen, en wel: verzonden 159,ontvangen 204, opgenomen en verder geseind 153. Uudshoorn. Op Woensdag 16 Mei a. s. zal alhier een vergadering worden gehouden van ingelanden van den Gecombineorden Grooten, Kleinen en Kalkovenschen polder tot vast stelling van de rekening over 1899 en der begrooting voor 1900. Tovens zullen tweo bestuursleden worden gekozen, wegens perio dieke aftreding van de heeren C. Van Wierin- gen en G. Van Dam. Oegstgeest. Do inschryving voor de rustende schuttery in deze gemeente voor de maniyke ingezetenen, geboren in 1875, zal plaats heb ben van 15 tot 31 Mei a. s., terwyi meer bepaaldelyk daarvoor zitting zal worden ge houden op Vrydag 25 Mei a. 8. ter gemeente secretarie van 's voormiddags 10 tot 1 uur 's namiddags. Jtynsburg. Do kiezersiyst voor deze ge meente, welke met 15 Mei a. s. van kracht zal worden, bevat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de Provinciale Staten 331 namen, en wel aan belastingkiezers (art. la) 255, woningkiezers (art. 15') 28, loonkiezers, enz. (art. 1b1) 46, spaarbank kiezers (art. 16') 1, examonkiezers (art. lb4) 1. Voor den gemeenteraad komen 298 kiezers op de lyst voor. Ten vorigen jare bedroeg hot aantal kiezers voor Tweede Kamer en Provinciale Staten 312 en voor den gemeenteraad 287. Ton huize van den heer H. Coster zal den 16den Mei a. s. 's morgens van 11 tot 1 uur de verkiezing plaats hebben van een bestuurslid van den Elstgeesterpolder. Aftredend lid is de heer H. Hogewoning, poldermeester, die weder herkiesbaar is. Don- zelfden avond van 7 tot 9 uren zal, ook ten huize van den heer H. Coster, een verkiozing gehouden worden voor eon bestuurslid van den Morsebeltpolder. Herkiesbaar is het aftre dend lid de heer A. Van Egmond Pz. In de maand April zyn op het Ryks- telophoonkantoor alhier bohandeld 44 telegram men; hiervan werden er ontvangen 27 en verzonden 17. In dezelfde maand van het vorig jaar werden 43 telegrammen ontvangen en 45 ver zonden, totaal dus behandeld 88 telegrammen Ter-Aar. Zooals reeds met een enkel woord is gemeld, vierde jl. Woensdag, onder byzonder gunstig weder, de zeereerw. heer G. Van Dyk zyn 25-jarig pastoraat over de parochie in deze gemeente. Bytyds had zich voor decoratie van het in- en uitwendige van de kerk eene versieringscommissie gevormd, die zich byzonder van haar opgenomen taak, onder lejding van den weleerw. heer kapelaan, heeft gekweten, hetwelk bleek in den voor avond van den dag te voren, by gelegenheid van de inhaling van den pastoor door eenige meisjes, hetgeen onder byzyn van eeno menigte toeschouwers plaats vond. Het zangkoor was ook hierby vertegenwoordigd. Dien avond was er plechtig Lof in do kerk onder aanwezigheid van veel parochianen. Op den dag van het kerkeiyk feest, gekenmerkt door het uitste ken van vlaggen byna in de gansche gemeente, was er des morgens te 10 uren een plechtige Hoogmis, waarby het zangkoor een nieuwe Mis uitvoerde van Fr. Riga, een prachtig werk, dat veel studie heeft gekost. Na hot einde van den kerkdienst werd door een der zangers een feestlied opgedragen, hetwelk door den heer Weeren alhier was ge dicht en gecomponeerd. Veel parochianen waren ten huize van don jubilaris samengekomen om hem te compli menteeren, en waar de gezelligheid nog werd verhoogd onder het gehoor van eenige feest liederen, gezongen door de kinderen van de Roomsch-Kath. byzondere school to Langeraar, die inmiddels in den tuin in ryen waren aan gekomen. Voordrachten werden er gehouden zeer ton genoegen van den feestvierende en er werd namens de kinderen, onder een passende toe spraak, aangeboden een zilveren reliquiehouder op zilveren voet, een prachtig geschenk. Alvorens deze kinderen aldaar waren ver schenen, werd opgemerkt, dat twee kinderen binnenkwamen, dragende een kussen, waarop eenig geld was gelegd. Deze som gelds, oor- spronkeiyk bestemd voor den aankoop van een feestgeschenk vanwogo de parochianen, is nu# daar de pastoor niet op een cadoau gesteld wasj bestemd voor de kas, waaruit_ een meisjesschool zal worden gesticht. Voor. dat doel had de pastoor de ingezamelde gelden voor het geschenk bestemd. Door dr.Nuyena werd het geld aangeboden. Zeer druk was het den ganschen dag rondom de kerk. Een prachtigo cerepoort, welke met slingers verband hield rnet het kerkgebouw, was op een afstand geplaatst, hetgeen een byzonder mooi effect maakte, zoomede de 2000 lichten, die des avonds ds versiering te zien gaf. Het zangkoor bracht den jubilaris des avonds een serenade, onder gehoor van een menigte menschen, alsook vreemdelingen, die op het Kerkplein waren samengekomen. Een goede ordo en toon heerschten er onder het volk en zooals ver nomen is, hebben er ook geen onregelmatig- heden plaats gehad. In goede stemming dan' ook keerden de menschen huiswaarts, in de, stille hoop, nog jaren pastoor Van Dyk in' hun middon te mogen zien optreden. Den volgenden dag werd door den pastoor een bezoek afgelegd aan een bewaarschool te Korter-Aar. De versiering blyft, zoo men verneemt, tot aanstaanden Woensdag, ook voor degenen, uit omliggende gemeenten, die er een gezicht i van willen nemen, wat wel de moeite waard is.x Gedurende de afgeloopen maand zyn er aan het Rykstelephoonkantoor in deze ge- meente behandeld 74 telegrammen, namoiyk ontvangen 49 en verzonden 35. J Valkenburg. Gisteren is door B. en Ws.'j dezer gemeente aanbesteed het verbouwen en vergrooten der openbare school. Begrootingj 4224. Ingeleverd waren 10 biljetten. Na opening bleek, dat was ingeschreven door de' heeren: M. Couvée, te Leiden, 4197; J.") Zitman, te id., 4475; Karton, te id., 4900: J. Segaar, te id., 4229; A. Oosterleo, té Valkenburg, 4498; A. Osnabruggen, to. Loiderdorp, 4299J. Van den Berg, to id.,' 4132; A. F. De Rooy, te Oegstgeest, 3950; Johs. De Best, to Katwyk, 4140 en J. 0. Van Egmond, te Leiden, f 4450. B. en Ws. hebben het werk voorwaardeiy^ gegund aan don heer A. F. De Rooy, te^ Oegstgeest, onder nadere goedkeuring van'} den gemeenteraad on den minister van binnen- landsche zaken. j Wou brugge. In April 11. zyn alhier aaii het hulppost- en telephoonkantoor ontvangen f] 724 brieven, 527 briefkaarten, 2223 couranten,1 887 drukwerken, 128 dienstbrieven, 95 post*' pakketten 4584 stuks. '1 Verzonden 94 postwissels, geldsw. ƒ1217.49* uitbetaald 20 853.41 ingevorderd 67 quitantiën 1050.9& verz. 7 aaDget. br., waarvan i 9 1192.50 f 8814.38'; Behandeld werden 41 telegrammen, n. L' ontvangen 20, verzonden 2i. Tor inschryving voor do schuttery ver- voege men zich (de mannel. geborenen in' 1875) tusschen 15 en 31 Mei e. k. ter secretarie dezer gemeente. Echter bestaat hiervoor moer j bepaald do gelegenheid op Vrydag 18 Mei1 a. 8., van 's voorm. 9—12 uren. Zoetormcer. Gedurende de maand April i werd aan het hulppostkantoor alhier, in do' Rykspostspaarbank ingelegd in 21 inlagen'' een bedrag van 2795.25, aan 17 Inleggers' terugbetaald ƒ2116.21, terwyi 6 nieuwe boekje» werden afgegeven. Aan het Rykstelephoonkantoor Zoetermoer zyn gedurende de maand April behandeltij 142 telegrammen, waarvan 04 verzonden on 78 zyn ontvangen. Zegwaard. Donderdagmorgen is alhier by. den landbouwer J. Fyan komen aanvliogehj een blauwe postduif met een ringetje om den rechterpoot, gemerkt F., 99, 280. Het diertje is opgevangen en zal bewaard worden totdat1 de eigenaar zich aanmeldt. Uit do „Staatscourant". Bij koninklijk besluit is benoemd tot ridder ln de orde van don Nederlandschen Leeuw, dr. Max Weber, buitengewoon hoogleeraar aan de universi teit te Amsterdam, gewezen leider van den weten- Bchappeljjken onderzoekingstocht met de „Siboga* in de wateren van den Indischen Archipel. A. J. Jennisken benoemd tot burgemeester van Vierhngsbeek; F. X. Goyon tot burgemeester van Bundo en H. J. Avis tot burgemeester van Midwoud. Pensioeu verleend aan H. J. Güpperts 1467 W. D. Pothuizen, f 255; D. Albers 1575G. Van der Mark, ƒ182; W. J. Gerbera 1857; N. F. Metz, f 1244. Nalatenschappen. De ,St9.-Ct." bevat een staat van nalatenschappen, berustende bij do weeskamers te Batavia, Semarang, Soerabaia en Macassar, die door de daarop rechthebbenden kunnen worden opgevraagd en ontvangen bij hot departement van koloniön. De namen der ertiatera en het bedrag der nalatenschappen zyn G. W. Moyer, assistent op do onderneming Basoemboeh, ƒ56.77; S. Hunziker, ƒ4.75; G. L. J. lioels, geg. werkman der artillerie, f44.95; F. J. Kaiwy, geg. hospitaal-bediendo, 31.73'/-;ii. Fluit, geg. sergeant, 43.80; C. E. Steinbrink, geg. fuse lier, 17.051/-; J. Schwartz, /r578.981/;; A. D. J. Van Alfen, schepeling, 12.94'/}F. A. Hallorstede, verpleegde in het Prot. weeshuis te Semarang# 26.02; H. Cornolissen, geg. ziekenoppasser, 4.75, Ter benoeming tot adjunct-ingenieur bij da exploitatie der Staatsspoorwegen in Ned.-lndi6 worden gevraagd twee civiel-ingenieura en twea werktuigkundige ingenieurs, in het bezit van de diploma s bedoeld bij de artt. 61 en 64 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50). Zij. die voor plaatsing in aanmerking wenschen te komen, behooren zich vóór 1 Juli, by gezegeld adroa, Ujvenden^ot het departement van kolonifcü»

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1