GASKRONEN. VAN ES, C»IET llAATSCHAPPIJ, 7. HEERENGRACHT 7. li'ecren-Coiifedie. 1 Dames-Confectie. AANBESTEDING. Tweede leid, Or. VAN EINDEN LUXE-ARTIKELEN, LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 5 MEI. - VIERDE BLAD. Burgerlijke Stand. - Openbare Vrijwillige Verknoping Opei bare Vrijwillige Verknoping, Openbare Vrijwillige Verkooping, Levering van Lcvensinis&lon. Vcrkooplokaal P.ipcugracht 6a. Inboedel, Openbare Vrijwilligs Verkoaping Ftijke keuze. Lage prijzen. 1ste Adres voor het opmaken van oude Kronen. Manufacturen. Kinderwagens. J AANBESTEDING. MELKSALON is weder te consulteeren. Bloembollenveiling. best te veld staande hoek Tulpen, Vrijwillige Verkooping BELANGRIJKE VEILING. nieuwe BOMSCHUIT, MenbasaR. lïó. 12331. Anno 1990. BUITENLAND. V Bol er lik De te Antwerpen verschonende .Nieuwe Gazet", die het eerst de onthullingen van den agent Lacroix tegen Lothalre heeft gepubli ceerd, stelt aan Lothalre de volgende vragen: Herinnert do heer Lothalre zich, dat in 1898 hom schriftelijk is medegedeeld, dat drie zwarto arbeiders ten gevolge van stokslagen, die zy ontvangen hadden, gestorven zyn? Welke straffen werden aan de schuldige agenten opgolegd? Welke straffen kregen verder diege nen, die in tegenwoordigheid van Lothaire een neger, dio in het woud verdwaald was, vyftig stokslagen gaven? Het blad merkt op, dat Lothaire ondanks alles beweert, de lijfstraffen in het district van Mengalla te hebben afge schaft. Ctroot-Bi'ltannlë. Te Londen zyn uit Zuid-Afrika teruggeko men tweo chirurgen, de hoeren Treves on sir ..William Mac Cormac, die zes maanden gele den op verzook van de Regeering daarheen waren gegaan. Zy zyn deze week te Londen gevierd aan een feestmaal, door lord Rosebery gepresideerd, die hun hulde bracht voor do groote diensten, met opoffering van eigen •praktijk, aan den ambulancedienst in Zuid- 'Afnka bewezen. Beide heeron verzekerden, dat de Britsche ambulancedienst in dezen oorlog weinig of niets te wenschen overliet, en ook zy verklaarden, dat de klein-kalibor-geweer- kogels in den regel slechts lichte wonden veroorzaakten. De hoer Treves deelde nog mede, dat do patiënten in de hospitalen van Zuid-Afnka eigeniyk maar onder twee kwalen hadden te lijden: de plaag dor vliegen en de plaag der dilettant-verpleegsters, die uit Enge land kwamen overzwermen na te huis allo andere liefhebberijen uitgeput te hebben. Volgens do bladen, is generaal White, do verdediger van Ladysmith, tot gouvernour van Gibraltar benoemd. ITy zal dezen post ©erst in Juli bezetten. Een der Iersche leden van hot Lager huis, de heer Mao Weill, zal de aandacht der Begeering vestigen op het feit, dat 11 leden van het Kabinet op het oogenblik 17 direo- teureplaatsen van Naamlooze Vennootschappen vervullen, terwijl bovendien 15 ministers, die geen Kabinetsleden zyn, 25 directeursplaatsen vervullen. De heer Mao Neill meent, dat tusschen zeer veel van die Maatschappyen en den Staat ffnancieele betrekkingen bestaan on hy verlangt, dat de Regeering aan dien toe stand een einde zal maken; te meer omdat or ministers zyn, die de bedoelde directeurs- plaatsen pas aanvaard hebben, nadat zy reeds ministers waren. Koningin Victoria heeft jl. Woensdag op het binnenplein van haar paleis te Windsor do bemanning der „Powerful" geïnspecteerd; het oorlogsschip, dat met een deel van zyn geschut en matrozen zulke groote diensten heeft verleend by de verdediging van Lady smith. H. M. betuigde haar innigen dank aan den commandant, de officieren en matrozen en word met groote geestdrift toegejuicht. Daarna worden de officieren aan H. M. voor gesteld en de 280 matrozen aan lange tafels in een der bygebouwen op een lunch ont haald. De Koningin wilde zich even ongemerkt overtuigen of haar gasten het goed hadden, maar de matrozen bespeurden H. M. en toen nain hot gejubel geen einde. Do Koningin hot daarop 100 flesschen portwyn uit haar kelders brengen en daarmede werd menige dronk op haar gezondheid ingesteld. In antwoord op oen vraag van een lid, deelde de rogeering gisteren in het Lagerhuis mede, dat de kosten van den oorlog in Zuid- Afrika tot 81 Maart, den datum, waarop het dienstjaar 1899/1900 werd afgesloten, hebben bedragen 23,500,000 pd. st. f 279,000,000 Ned. Ct.) De „Daily Express" verklaart meo te kunnen deelen, dat, ondanks allo tegenspre kende geruchten, de Prins van Wales zyn besliste bedoeling te kennen heeft gegeven om do Parfische tentoonstelling to bezoeken. De Prins zou verscheidene weken in Parijs biyvon en waarschynlyk door do Prinses van Wales vergezeld worden. De Prins wil verder, aangespoord door de geestdriftige ontvangst, die aan de Koningin in Ierland is bereid, tegen het najaar een yachttocht naar de westkust van Ierland ondernemen. Belfast, dat de Koningin niet bezoeken kon, on andere Iersche steden zouden worden aangedaan. Het Lagerhuis benoemde een commissie tot onderzoek van de bedrlegeryon, dio by contracten met het departement van oorlog zouden zyn voorgekomen. Volgens de „Daily Express", is koningin Victoria zóó verrukt over haar bozoek aan Ierland, dat zy besloten heeft er komende jaar terug te komen. Zy zal er dan zes weken komen uitrusten. Turlcjjo. Ismail Kemal-bey, die op het teKonstanti- nopel liggend Engelsche stationschip „Sala mander", op Engelsch grondgebied dus, ge vlucht was, heeft thans dat schip verlaten en zich naar Marseille ingescheept. Nog even vóór die inscheping heeft de stede)yke prefect Redwan-pacha moeite gedaan om Ismaïl Kemal van zyn voornemen af te brengen, doch zonder goed gevolg. In hot district Alaschkerd, niet ver van do Russische grenzen, zyn zes Armeniërs door Kurden vermoord. Dit feit veroorzaakte een paniek onder de Armeniërs van Alasch kerd en Bajasid. Do Armeensche bewoners van do districten Mussun, Ardsab, Dyadin, Jahnitepe zyn bezig met naar Rusland te ver huizen. Hot Armeensche klooster „Surp", in het district Alaschkerd gelogen, is door vyftig soldaten bezet nadat de geestolykheid het klooster had moeten verlaten. Veroonlgtlo Staten* Do feestviering te Chicago ter gedachtenis van don zeeslag bij Manilla is Dinsdag in goede orde afgeloopen. Do optocht van 15,000 man trok byna een millioon toeschouwers. Admiraal Dowoy, in een open rytuig gezeten, word langs den gehoelon wog met groote opgewondenheid ontvangen. Paarden voor do Engelschen worden in do Middenstaten van Noord-Amerika en in het westen voortdurend door agenten der Britsche Regeering opgekocht. Naar men zegt moeten or 85,000 zyn, en voor geschikte dieren ten behoeve der rultery in Zuid-Afrika wordt grif f 500 het stuk betaald. Op de Philippynen is de toestand voor de Amerikanen allesbehalve rooskleurig, ook volgens getuigenis van den rechter Canty, door den Staat Minnesota derwaarts afgevaardigd tot het. Instellen van een onderzoek. In het rapport, door hem aan de Regeering van genoemden Staat uitgebracht, merkt hy op, dat na een oorlog van twee jaren, gevoerd met oen leger van 65,000 man en waarby 4000 man sneuvelden, de Amerikanen alleen Manilla en eenlge andere 6teden bezet houden, maar hun voorposten onophoudelyk worden bestookt en de zoogenaamde „opstandelingen" overal elders meester zyn. Do Philippyners, verklaart de heer Canty, haten de Amerikanen nog meer dan de Spanjaards. De ryken en invloedryken onder hen zyn voor het meerendeel in het geheim op de hand der „opstandelingen" en een groot aantal oordeelkundige militairen onder de Amerikanen achten de verovering van de Philippynen eenvoudig onmogolyk. Er zouden, zeggen zy, 500,000 man en tien jaren toe noodig zyn, en nog zou het de vraag biyven of de opstand later niet toch weer zoude uitbreken. Zuldwost-Afrika. Een opstel van Albert Hans inden „Econo- mi8te francais" geeft een zeer welwillend over zicht van het Duitsche protectoraat. „Terwyi Keizer Wilhelm II in West-Afrika vasten voet zot", wordt daarin gezegd, „zet hy de oorspronkelyko bedoelingen van zyn groot vader In daden om en bevredigt hy het streven van zyn volk. Tegenwoordig denkt hy een deel van den stroom van Duitscho landver huizers, die zich jaariyks zonder groot nut voor het ryk in het Westen van de Yereenlgde Staten of in Zuid-Brazllië verliest, naar het Damaraland te leiden. Dit streven van den heerscher wordt door de Duitsche koloniaal politici ondersteund, wier wensch het is, dat de natie haar krachten naar dit deel van Zuid» Afrika moge richten, waar de blanke bevolking zich vermeerderen kan. Damaraland is voor het Duitsche ryk reeds een aanlegpunt half*' weg tusschen Europa en Oost-Azië, zoodat da bewering van de Britsche imperialisten en jingo's, met den heer Chamberlain aan het hoofd, dat na de vernietiging van de Boeren door de ovormacht Zuid-A frika geheel Engelscli worden zal, geen steek kan houden. I ALKEMA.DE. Geboren: Miohiel Johannes Maria, Z. van C. P. Jansen en C. D. Rotteveel. Overleden: Adrianus Petrus, 6 m., Z. van C. Straathof en G. J. Verdegaal. Egbert Jan Hendrik, 5 m., Z. van C. Schoenmaker en J. Willema. Adrianus, 4 j., Z. van P. Bloemendaal en M. Hoogeveen (Overleden). Ondertrouwd: H. De Jong jra. 22 j. en ïL Gortzak jd. 21 j., van Haarlemmermeer. Gehuwd: 1'. Turk jm. 25 j. en C. Yan dof Star jd. 24 j. f HAZERSWOUDE. Gehuwd: W. Roynen, wedr. van Klazina Van Eyk, en A, Koning, boiden te Hazerswoude. J. Maat, te Koudekerk, en M. J. Sepera, te Hazerswoude. L. Hoogeveen, te Noordwijk, en J. M, Van der Pool, to Hazerswoude. KATWIJK. Ge boron: Baatiaan, Z. van J. Van Dyk en W. Van Rijn. Overleden: T. Van der Plas 18 j., Z. van G. Van der Plas en L. De Jong. Ondortrouwd: C. v. d. Bent 24 j. met M. Ruwaard 22 j. D. Van Beelen 23 j. met K. Van Dijk 20 j. G. Ouwehand 23 j. met M. De Beat 2ö j. C. v. d. Plas 26 j. met J. v. d. Marei 21 j. LEIDERDORP. Overleden: M. J. Zwaan lm LISSE. Ondertrouwd: N. Walraven jra. en C. Van Eeuwiik jd. Gehuwd: J. Streng en J. Mittortreiner. Geboren: Jacoba, D. van P. Langelaan en S. Ruigrok. Albertus, Z. van J. Staphorst cn C. Loos. Overleden: L. Van der Voort, wedr. van A. Do Groot, 67 j. STOMPVVIJK. Bevallen: M. F. Van Haas trecht geb. Elsevier Z. W. H. JuogeliDg gob. Den Baars Z. C. M. Van Vliet geb. De Jong Z. (levenloos). j Overleden: A. P. Smulders V. 63 j., wed. C. Van Rooyen. C. M. De Joog V. 86 j., echt* geneote van" W. A. Van Vliet. iu het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 12 Mei 1900 on by afslag op Zaterdag 19 Mei 1900, telkens 's avonds half- aclit, ten overstaan van J. J. TER LAAG Cz., Notaris te Leiden, van Het goed onderhouden en zeerge schikt tot Winkelhuis in te richten HEERENHUIS, te Leiden; Breestraat 148, Kadaster Sectie G Nummer 27S, groot 51 centiaren, bevattende be neden: Gang, ruime Voorkamer, Alkoof, Opkamer, Portaal, Privaat, Keuken, Kelder ook van do straat toegang hebbende; le ótage: ruime Voorkamer, Alkoof, Achterkamer, Portaal en Privaat; 2o ótage: ruimo Voorkamer met Alkoof, Portaal en twoeLogeerkamers; 3eótage: groote Zolder en Vliering. De Kamers zyn behangen, voorzien van Stookplaatsen, waarvan enkele mot Schoorsteenmantels, vele ruimo Kasten en vordero gemakken. Het perceel heeft Gas- on Duinwa terleiding on is in eigen gebruik. Grondbelasting over 1900 f 27.42. Aanvaarding by de betaling op 2 Juli a. s. Te bezichtigen Dinsdagen en Vrij dagen iu do weken van veiling on afslag, van 2 tot 4 uren. Moerdore inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris. 8819 37 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod op Zaterdag 19 Mei, by afslag op Zaterdag 26 Mei 1900, telkens des avonds te lialfacht, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris te Leiden, van: Het groote, goed onderhouden en op een dor beste standen gelegen 'HEERENHUIS met PAKHUIS en [POORT, aan don Apothekersdyk No. 34, to Leidon, en aldaar kadastraal Lekend Sectie H, nummer 400, groot 3 aren, 40 centiaren; bevattende be neden: Vestibule, Gang, kleine on groote Kamer aan de straat met stook plaatsen, en de groote Kamer met kasten eri kluis, ruimen Kelder, Alkoof ,met kasten, groote Binnen- of Turn- Lamer met stookplaats en kast, groote j Achterkamer met stookplaats en kast, Keuken met pompen en Kamer boven -do Keuken, groote Binnenplaats, ingericht als Tuin, ruime Achter, [plaats met afdak, en Kippenhok met ;loop, flink Pakhuis met Zolder en Poort- uitkomende aan den Apothekersdyk. Open Trap. Op de eerste ótage: [Portaal met Kast, twee groote Voor kamers met stookplaatsen en riant .uitzicht, twee Achterkamers met «stookplaatsen en Alkoof. Op de jtweode ótage: Kamer met 6 Kasten en twee Zolders met Vliering. Da Kamers zyn alle behangen. Hot perceel heeft Gas- en Duin waterleiding en is in eigen gebruik. De grondlasten bedragen 39.76. Aanvaarding by do betaling der kooppenningen op 1 November a. s., ©f zooveel eerder als mot donkooper '%a\ worden overeengekomen. Te bezichtigen op Vrydag van 3 tot 5 uron, mits vooraf belet vragende. Een gedeelte der koopsom kaai Jij potïiceair op liet Per ceel gevestigd blijven. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ton kantore van voornoemden Notaris, ""reestraat 89, alwaar tusschen de agon van voiüng en afslag, van 9 ot 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan togen goaot van één vyfde do? veiiioogscm» 8825 57 in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by opbod en afslag op Zaterdagen 19 en 26 Mei 1900, ten overstaan van J. F. MEINERS, Notaris to Leiden, van: No. 1. Het fraaie BUITENVER BLIJF „Buitenzorg" aandonHoogen Rynd(jk, H, No. 153, onder de ge- moento Zootorwoudo, naby den Tol 'en hot Leiderdorpsche hek, met groo- ten Tuin, waarin Vyver, Vrucht- en andere Boomon, Koepel, Tuinhuisje en Kippenhok met Ren, alsmode Vootpad, Berm en Boomen, kadastraal bekend gemeente Zoeterwoude, Sectio A, Nos. 4717, 506 en 2419, te zamen groot 24 aren, 35 centiaren. Het Hoerenhuis bevat, beneden: ruimo Vestibule met Marmer bevloerd- grooten drogen Kelder, fraaie Tuin, kamer met Stookplaats, electrischo Schelgeleiding en toegang tot het Koetshuis. Kamer en suite aan den Ryn, groote Koopelkamer met riant uitzicht op de brug en den Ryn en toegang tot hot Bordes, Huiskamer met vast Buffet, Doorloop met 2 Kasten, 2don ruimen Kelder, groote Keuken en Bykeuken, Mangelkamer, Plaats met Brandstoffenhok, Schuiten- hok. Boven: ruime Portalen met Kasten, Provisiekamer, Knechts kamer, Zolder boven deze beide kamers, Biljartkamer, Logeerkamer, Koopelkamer, Slaapkamer, allo aan den Ryn, groot Portaal met Kast, Closot en Fonteintje; aan den Tuin kant: ruime Slaapkamer, groote Kamer met 6 Kasten met planken en 2 Hangkasten, Studeerkamer, Meidenkamer met 3 Bedsteden en verder Beschoten Zolder, loopendo over het goheele Huis metAppelhok en 3 afgerasterde Bergplaatsen en Ton met Perspomp. Alle Kamers zyn behangen, gepla fonneerd en de meeste van Stook plaats on vaste Kasten voorzien. Naast het Hoerenhuisruim Koetshuis, klein Koetshuis, Stal voor 2 Paarden, waarin Kast en Perspomp, open Plaats mot 2 Berghokken, waarboven Zolder. liet perceel heeft 2 groote, gemet selde Regenbakken en Pompwater. No. 2. Hot echoone BUITENVER BLIJF „Rijnrust", met groofen, smaakvol aangelegden Tuin, met Vyver, Vrucht- en andore Boomen, en Bergplaats, bonevens Voetpad, Berm en Boomen, naast het vorige perceel, onder de Gemeente Zoeter woude, gemerkt H. No. 151, kad. bekend Sectie A. Nos. 4718 en 2990, te zamen groot 15 aron 75 centiaren. Het Huis bevat, beneden: Kamer, Kamer en Suite, Huiskamer, Keuken en grooten, drogen Kelder, boven: 2 Kamers aan den Rynkant, twee Kamers, uitzicht gevende in den Tuin, Dienstbodenkamer en ruimo Berg plaatsen onder den afgeschoten Zolder. De Kamers zyn behangen on ge plafonneerd en do meeste van Stook plaats en vaste Kasten voorzien. No. 3. Het BURGER WOON HUIS met TUIN en SCHUUR aan den Hoogen Ryndyk, tusschen de Tuinen der vorige perceelon, Gemeente Zoe terwoude H. No. 152, kad. bekend Sectio A. No. 4719 groot 1.08 aren, bevattende: Gang, Kamer met Bed stede en Kast, Kamer en Suite, Keu ken mot Glazenkast, en verder be schoten Zolder. De Kamers hebben Stookplaats en zyn behangen en ge plafonneerd. Dit percepl heeft Regen- en Wel water. Perceelen 1 en 3 zyn in eigen ge bruik. Perceel 2 is verhuurd tot 1 November a. c. voor f 400. - per jaar. De grondlastea bedragen van por* ceol 1 f 57.95, perceel 2 f 32.55 en van perceel 3 f 4.05. Aanvaarding by de betaling der Kooppenningen op 1 Augustus a. s. To bezichtigen op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren, mits voor zien van toegangsbewys, af te geven door don Notaris. 3824 110 Nadere, inlichtingen zyn to bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris, Breestraat 89, alwaar tusschen do dagen van veiling en afslag, van 9 tot 3 uren, vorhoogingen kunnen wordc-n gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. Do Garnizoens-Commandant to Lei cl on zal op Binselag Mei e. k., des middags te 12 uren, ten Garnizoensbureele(by deMorseh- poort), onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het open baar AANBESTEDEN: De levering van Ueuzel noodig voor de Soldaten- menages, alhier gedurende het 2de haltjaar 1000. Do voorwaarden van levering (dd. 11 October 1897, VIdo Afd. No. 90) zyu tegen den prys van f 0 20 per exemplaar verkrijgbaar by de Firma de GEBROEDERS VAN CLEEF, to 's-Gravenhage. 4022 26 Inlichtingen betreffende de hoeveel heden Reuzel, welke vermoedelijk zullen noodig zffn, kunnen ten Bureelo vooinoomd worden ingewonnen. Leiden, 6 Mei 1900. Do Deurwaarder J. F. TJEBNIS zal verkoopen Woensdag 9 Mei a. s., des voormiddags te 3.0 uren, Iei «iüeiis. bovengenoemd Lo kaal, een waarbijdiverse ntnahois. cm eikenli. Linnen- en Hang kasten, «Silo en zwarthouten Speel- en andere Tafels, Cauapé's, Stoelen, groote Spie- gcis, Ledikanten niet Matras sen en llcddcu, cikenli. Pers, Cylinder mangel, een 13 Ij wiel, divers Kristal-, Glas-, Koper en IJzenvcrk, een groot Nmirna tapijt, Vlocrkleeden, Karpetten, Gordijnen enz., enz. 4071 24 Kykdag: Dinsdag van 10 3 oren. in het Notarishuis te Leiden, by opbod en afslag: Zaterdagen 12 en 19 Mei 1900, 's avonds te kulfackt, ten overstaan van J. A. VAN HAMEL, Notaris te Leiden, van hot LOGEABEL HEERENHUIS met TUIN, te Leiden, aan het Gerecht No. 4 met ACHTERHUIS (PAKHUIS), uitkomende aan de Papongracht, geheel groot 1 A., 35 c.A. Het Huis bevat benoden: Voorkamer, Tuin- kamer,Gang, Keuken, Keider; boven: ruime Voorkamer met Alkoof, Achter kamer, Voorzolder, Achterzolder met DIenstbodenvertrek, verder Vliering. Het Huls heeft ruime Kasten on vele gemakken. De Kamers z(jn behangen. Het perceel heoft Duinwaterleiding. Grondbel. ƒ20.025. Verhuurd t/m. 31 Juli 1000 4 ƒ320. Te zien: Dinsdags en Donder dags, in do weken van veiling en afslag, van 1-4 uren. Betaaldag 1 Augustus A s. 3893 28 sar Verkoop van alle soorten Goederen op zeer gemakkelijke voorwaarden. Dc betaling geschiedt a Contant, per week, per maand of per 5-maandelijksche aflossing. y?KKUHUI7,Ver*,*anr, Jacquet-Lost tin nis. Colbert-Costiiums. Jongenspakken. Kinderpakje». Pantalons, enz., enz. GOSTUUMS NAUR MAAT. Stalïti op aanvrage verkrijgbaar. Cap c-M an tel s. Pélerine-Mantels. Jacquet-Mantels. Kinderman Iels, enz., enz. IN ALLE PRIJZEN. Witte Goederen, stoffen, Vitrage», Gordijnen, Karpetten, Tapijten, Keil, Bedden, Beken», Matrassen, Ledikanten, Sportkarren, enz., enz. Menbelen, Spiegels, Schilderijen, 4073 100 (Schoenwerk, lïcercnhoeden, Paraplules, Klokken, Regulateurs, enz., enz* Voor verdere inlichtingen vervoegc men zich aan het Kantoor, geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 10 uren. 's Zaterdagsavonds tot 11 en 's Zondagsmiddags tot 12 uren. DE DIRECTIE. '-'iv-->V": Op Donderdag den lOden Mei 1000, des middag3 te twaalf uren, zyn Burgemeester en Wet houders der gemeente Leiden voor nemens, op het Raadhuis aldaar, AAN TE BESTEDEN: Het leggen van 100 Meter Cementriool in den Maredpk, in aansluiting met het bestaande riool in de Aioelaan en de verdere daarmede in verband staande werken. Het bestek ligt tor inzage en over neming op het Bureau van Gemeente werken, op eiken werkdag de besteding voorafgaande, van 's morgens te 9 uron tot 's namiddags te 4 uren, en en is aldaar zoolang de voorraad strekt, ii 0.50 verkrijgbaar. Aanwijzing in loco op Maandag 7 Mei 1900, de3 voormiddags te 10 uren. 3917 31 Verdere inlichtingen te verkrijgen op het Bureau van Gemeentewerken, dagelijks tusschen 11 en 12 uren. Op Donderdag den 21stcn Mei 1900, des middags te twaalf uren, zyn Burgemeester en Wet houders der gemeente Leidon, voor nemens op het Raadhuis aldaar, AAN TE BESTEDEJT: liet bonwen van een KORENBEURS, achter de perceelen IVlcuwo Rijn No. 20 en 21. Het bestek en de teekening liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemeentewerken, op eiken werk dag de besteding voorafgaando, van 's morgens te 9 uren tot'e namiddags te 4 uren, en zyn aldaar, zoolang de voorraad strekt, A 1.50 per stel verkrygbaar. Aanwyzing in loco op Mnnndag den lldcn Mei 1900, des voor- middags te 10 nren. 4035 29 Verdere inlichtingen vorkrijgbaar op het Bureau van Gomeontoworken, dagelyke tusschen 11 en 12 ureiw Mevrouw KOSTER vraagt tegen Aug., wegens huweiyk der tegenwoordige, ecne nette goed kunnende naaien, stryken en tafeldienen, P. G., goede getuigen. Te spreken 's avonds na 7 uren. 4050 9 Botermarkt 13 NOTEERT: Gepasteuriseerde Roomboter '1.39 p. Kilo.' nieuwe Grasboter 1066 8 f 1.40 p. Kilo. 4081 4 Op de Bloembollenveiling te Ocgst. geest op 8 Mei a. s., onder Directie van de HH. O. ZEESTRATEN en G. LUBBE Jz. te OegstgeeBt, zal nog worden verkocht een 4067 17 bestaande uit afloopendo partyen van de beste handelssoorten, waar van een supplement catalogus op do veiling zal worden uitgereikt. De veiling begint des voorin, to 10 nren aan do Woning „de Slang" van den Heer A. JUFFERMANS. (wegens liquidatie). Op Dinsdug 8 Mei 1900, des voormiddags te 10 uren, zal in het; Notarishuis a/d. Burcht, te Leiden, worden publiek verkocht: een aanzieniyko party alsmede: eon collectie Waaiers, Fantasie-Broches, Par u res, Bracelets, Colliers en Horloge kettingen. Voorts: eenig Leder werk,Tegels(Marmorgusz),Terra* Cotta Schoteltjes (ter beschilde ring), Illnmineerglazen en Bal lons, Kleine Meubeltjes, enz. Maandag 7 Mei van 10 3 uren te zien. 4016 22 De Deurwaarder P. H. VAN THIEL zal op Dinsdag 15 Mei 1900, 'smorgen8 te 11 uren, aan de werf van den Scheepmaker C. DE VREUGD, aldaar, wegens faillissement VER KOOPEN: den romp van een in aanbouw, vorder: eiken Platen, Delen, Vijzel*, Kaapstand, Bankschroef, Palen, Zagen, Boren, Schaven, Beitels, Schragen, Slijpsteen, Malle jan, 1 grooten, 1 kleinen Must, 4 Bootsmasten en wat meer ton verkoop zal worden aangoboden. Eindeiyk oen aanzieniyke party Daags vóór en 's morgeus voor ds veiling te zien. 4040 27

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 13