I Extra Aanbieding laiazijn Je Stad laasttt", n Ruim 200 jaar grootste sorteering ARTIKELEN in: j. van der stok. Eetslg Agent(HARD I. DEE, Breestraat 28. Mlifltr pfraaifl, iUEAÜEÏÏiffUS, IA.L.DEVLIEGER, Ia de lofMaal - Bruning ffluhren. KOÜVEiOïÈS Specialiteit in KOFFIE. Cebrs. WAANING TILLY, RKEUMATIEK, Haarlemmerstraat 1BO, zijn hij zonder élégant, snel, sterk, en billijk in prijs. 301S 60 goede zuivere Roode Bordeaaxwijn Plantsoen S3. BE9ZE1AEER Go., J. P. Van Schravendijk, Wie wat spaart,bezit wat! Spaarkas W. MAT VELD, Vitraupiianie Glaspapier, J. W. VAN LöHUIZEN, zuivere Preanger-Kcrfie, AMSTERDAM Eigen Linnenfabrieft,te VeldhoTon' BECLAMES. 40 Cents per regel. HET BLOED ROET HERNIEUWD WOEDEN. Juist na in do lonto is het voor een ieder nuttig het bloed op krachtige w\Jze te helpen. Do winter, dien wy achter ons hebben, is waarlijk allesbehalve gunstig geweest voor vele onzer. Zeer weinigen kunnen zeggen, dat hun gezondheid niet geschokt is ge weest, met het vochtige weder, dat wi) gedurende don geheelen winter gehad hebben, en een zekere gowaarwording van loomheid of afgematheid ondervindt men thans, nu het bloed met de lento begint to werken. Men moet het bloed te gemoet komon en zulks is heden ten dago zeer gemakkelijk, daar de wetenschap zulke groote vorderingen heeft gemaakt en talrijke geneesmiddelen heeft go- vondon tot deze hernieuwing van het bloed. Maar het is niet altijd gemakkelijk onder die vele middelen hot ware on krachtdadige te vinden; evenwel hoevele malen hebben onze lezers op deze zelfde plaats niet de talrijke en wondervolle genezingen gelezen van per sonen, die by het ware middel n.l. de Pink- Pillen van Dr. Williams, hun heil gezocht en gevonden hebben. Hoe menige huisvader ziet thans zijn ocht* gonooto en kinderen met lust hun bezig heden verrichten, door een goeden raad van vriend of buur opgevolgd to hebben. Zoo schrijft ons de Heer J. P. Simonis, te Hengelo. Myn vrouw klaagde steeds over mooheid, hot geringste huiselijke werk was haar te veel; maar welk oen verrassing, want thans na het gebruik dier pillen behoort de moeheid tot het verleden. Zij is niet alleen goheel normaal en flink in alles, maar ook haar kleur, die voorheen geel on ziekelijk was, neemt een gezonde tint aan. Ik kan niet anders dan daarvoor dankbaar zijn en U kunt hiervan naar goedvinden ge bruik makenwaar zulks te pas mocht komen zal ik Uw heilzaam middel ten zeerste aan bevolen. Men kan zich de Pink-Pillen in alle apothe ken ln Nederland verschaffen en ook in het hoofd-depot Snabilió, 27 Steiger, Rotterdam. Prijs: ƒ1.75 de doos; f 9.— per 6 doozon, 'franco toezending tegen postwissel. Ook ocht verkrijgbaar voor Leiden en 'Omstreken by Reyst Krak, Drogerijen, Beestenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogerijen, Hoogstraat 5. Men geve acht, dat de echte Pink-Pillen van Lr. William zich in een houten kokertje be vinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat. Pilules Pink pour Ptrsonncs Pales du Dr. Wil liams. Verdor moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de longte der étui geplakt, waarop staat Prijs: 1.76 Old de doos, 9.— Gldper 6 doozen. Eenig depothouder voor Nederland: Snabilié Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruiks wijze raadplege men de ingesloten Hollandsahe Circulaire. Zoo U den prijs dor echte Pink-Pillen van Dr. Williams niet wilt botalon, houdt dan Uw geld in Uw zak. De namaaksels hebben nog Niets pleit beter vo*r de qualiteit dan het stoeds toenemend debiet. Alle soorten dagelijks versch gebrand. S. P. MINNEMA, 8034 7 Haarlemmerstraat 143. nlmmor genezen. Meer dan 20,000 genezingen tot op 1 Januari 1899 met de echte Pink-Pillen. Diegenen, die gebruik maken van de Pink- Pillen, zullen er de beste resultaten van be komen. Zy zijn krachtdadig voor bloedarmoede verlamming, ruggemergstering, rhumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St.-Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz.zy zyn een hemleuwer van het bloed en een spierverster- kend middel. Zy gevon schoone kleuren aan het bleeko gelaat, handelen in al de tydperken der verzwakking by de vrouw en veroorzaken by den man een werkdadig© werking tegen al de ziekten, veroorzaakt door lichamelyke en geosteiyko overspanning en door buiten sporigheden. 3060 85 Wyzigiug Tan art. 240c en artikel 343 der Gemeentewet. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer. Sommige leden konden niet goedkeuren, dat reeds thans een voorstel is gedaan tot herziening der wet van 24 Mei 1897. Na warmen stryd toch hoeft die wet beslist, dat by de regeling der gemeentelijke hoofdelijk© omslagen geen grootere progressie Z3l worden toegolaten dan die, welko voortvloeit uit de toepassing van het zoogenaamde Bentham- scho stelsel. Yan de noodzakelykhoid der wyzi- ging van de wet van 1897 waren dio loden dan ook niet overtuigd. Yan de gelegenheid om do hoofdelyke om slagen to verminderen word geen gebruik go- maakt, maar wol werden in sommige ge meenten do uitgaven opgedreven. Men kwam er tegen op, dat thans op het in 1897 ge sloten compromis weder inbreuk zou gemaakt worden. Door veel andere leden werd be toogd, dat in 1897 van een compromis tus- schen Regeering en Kamer geen sprako is geweest. Slechts door nood gedwongen is de Regeering, volgens die leden, overgegaan tot oen herziening der wet, hetgeen duidelyk bleek uit hot ingediende wetsontwerp. Ver scheidene leden waren van oordeel, dat in de wet geen bepaalde voorschriften omtront do inrichting der hoofdolyke omslagen bohooren voor to komen. Zy wenschen dus de in 1897 aangebrachte beperking van de vrijheid der gemeenten tot regeling der omslagen weder op to heffen. Voorts word betoogd, dat van het ver leunen van „onbeperkte vrijheid" ten deze geen sprake is, daar geen gemeentoiyke be lasting kan worden ingevoerd dan nadat God. Staten daaromtrent advies hebben uitgebracht en de verordening door do Koningin is goed gekeurd. Veel andere ledon waren van oordeel, dat van de vryheid, welko do wet van 1851 liet, zonder eenigen twyfol misbruik is gomaakt. Er waren enkele leden, die meenden, dat van inachtneming der wettelijke regelen omtrent de inrichting der hoofdelyke omslagen be lmoren vrygesteld te worden die gemeenten, waar de heffing zeker matig te nemen bedrag per hoofd of per aanslag niet te boven gaat. Voor kleine plattelandsgemeenten, waar de heffing niet hoog is, leverde de regoling van 1851 huns inziens geen bezwaar op. Ook onder do ledon, djo meenden, dat wetteiyke voorschriften omtrent do inrichting der hoofdelyke omslagen noodig zyn, waron or velen, die de banden, welke het wetsont werp bestemd ie aan te leggen, to knellend achten. Huns inziens kon een behoorlijke degressie voor de kleinere inkomens ook op andere wyzo verkregen worden dan door hetgeon by dit ontwerp wordt voorgesteld. Enkelo achtten het aftrekken van een geiyk bedrag zelfs niet Juist. Zy meenden, dat de aftrek behoort te dalon naarmate dat van hot inkomen stygt en dat er ten opzichte van grooto inkomens in het geheel geen reden bestaat om aftrek voor noodzakeiyk levensonderhoud toe te laten. Tegenstanders van progressie betoogden, dat elke progressieve belasting volkomen willekeurig is. Zeer veel leden konden zich met het voorstel, om de stijging van het van elk accres te heffen percentage te doen op houden véór of by het bereiken van hot zevenvoud van de kleinste som, welke voor noodzakeiyk levensonderhoud wordt afge trokken, niet voreenigen op grond, dat dezo grons veel te laag was gesteld. Eenige leden wenschten het verband tus- schon het bedrag van den aftrek voor levens onderhoud en het veelvoud, waarboven het van toenemingen te heffen percentage niet mag stygon, in dier voogo gelegd te zien, dat dit veelvoud hooger wordt gestold naarmate do aftrok lagor wordt genomen. Eenigo uitten den wensch, dat de invoering van een gelyke progressie voor alle gemeenten verplichtond zou worden gesteld. Andere leden konden zich met den aandrang, om meer vrijheid tor zako van do regeling dor progressie toe to laten, niet veroenigen. Sommige leden wensch ten eon aftrek wegens het bezit van kinderen verplichtond te stellen, maar met dit govoo- len konden andore zich weer niet vereenigon. Verscheidene leden kwamen op togen de bepaling, dat do aftrek wegens samenstelling van het gezin voor alle aanslagen op goly'ken voot moet worden berekend. Eindelijk meen den eenigo ledon, dat voor gemeenten, dio de in het ontwerp bedoelde afsvyking van het Benthamsche stelsel in practyk brengen, een nadere regeling noodig is ten aanzien van de heffing van opcenten op het personeel. In overweging werd gegeven vry dom van zegel te verleenen voor do aanslagbiljetten der hoofdeBjke omslagen. J>e aanslag op den Prins Tim "Wales heeft, gelyk men weet, in de Belgische Kamer tot vry heftige uitingen aanleiding gegeven. Ook in den Belgischen Senaat is do zaak ter sprake gebracht en hebben de voorzitter, de ministör-prnsident en verschillende sprekers hun verontwaardiging en leedwezen uitge sproken. De Bolgischo minister van Buitenlandsche Zaken De Favereau heeft een bezoek gebracht aan den Engeischen gezant to Brussel. Koning Umberto en zyn gemalin hebben onmiddellyk na het vernomen van den aan slag op den Prins en de Prinses van "Walos telegrammen van gelukwensching gezonden. Ook de heer Leyds, tegen wien op hetzelfde oogtnblik do Engelsche minister Hamilton zich niet ontzag zulke ergeriyke insinuatiön uit te sproken, heeft den Prins van "Wales een telegram van gelukwensching met het mislukken van den aanslag gezonden en de leden van hot Transvaalsch gezantschap hebben zich by het Engelscbe doen inschryven. Ver- foeiiyke hulchelary zullen do edelo Hamiltons zeggen. Te Ans en te Luik hebben by de doorreis van den Prins manifostatiön ten gunste van de Boeren plaats gehad. Men had maatregelen genomen om het volk op een bohoorlykon afstand te houden, maar er werd druk: „Leve de Boeren 1 Weg met Chamberlain 1" geroepen. De te Brussel gepleegde aanslag was or toen nog niet bekend. De consul-generaal van den Oranje-Yrtystaat te Pary's heeft den Engelschen ambassadeur aldaar in naam van dien Staat zyn veront waardiging en afkeuring tegen dien aanslag kenbaar gemaakt, waarvoor do ambassadeur terstond zyn dank hoeft betuigd, verklarende zeer getroffen te zyn door dezo attentie en overtuigd, dat al des consuls landgenooton met het door dezen geschrevene zullen instemmen. De Parysche „Temps" doet o. a. uitkomen, dat de Prins van Wales onder het Engelsche rogeoringsstelsel aan den oorlog als die in Affik3, niet het minste aandeel heeft, ja ten aanzion van staatszaken de onmachtigste is van alle onderdanen van koningin Yictoria. Hy mag geen party kiezen, hy moot zich tor zyde houden en niets zou onrechtvaardiger wezen, beweert de Temps," dan hem oonigor- mate aansprakelyk te stellen voor de fouton of afdwalingen der Engelsche Regeering. Dit alles springt zóó in hot oog, dat het blad den dader voor ontwyfolbaar krankzinnig of ziek houdt, wat de schuld dergenen, die hom er toe dreven, zegt het, der blaffende haat- en tweedrachtstokers in de Pers nameiyk, gansch niet vormindert. In eenigszins andere woorden laat de „Débats" zich vrywel in gelykon geest uit. Omtrent den jongen Sipido wordt nader gemeld, <lat hy tot de „Socialistische Jonge Garde" behoorde. Yolgens de Belgische bladen antwoordde Sipido op de vraag van den stationschef Cra- cius, waarom hy op don Prins van Walos geschoten had: „Als ik van iets spyt heb, dan is het, dat ik dezen man niet heb gedood, die, in plaats van Chamberlain wegens zyn onmenschelyke politiek te verloochenen, zich tot zyn medeplichtige gemaakt heeft." Het staat nu wel vast, dat hy vyftienjaar ismaar hy maakt -den indruk van een jon geling van achttien. Hij moet dus wel zyn opgozweept door woorden, die hy in do bladen las, of hoorde in vergaderingen. In België kent men in hot openbare leven geen maat; men lawaait er op los, en eer de jeugd volkomen mondig is, heeft de politieke hartstocht «zich reeds van haar meester gemaakt. Nadat Sipido do protestmeoting togon don oorlog, dio Dinsdagavond was gehouden, had bygeweond, begaf hy zich met een vriend in een herberg en liet door dezen een brief aan zyn ouders opstellen, die voorzien werd van de valsche handteekeningen van drie invloed- ryko socialisten en do uitnoodiging bevatte, dat do jonge Sipido zich Woensdagmiddag aan het socialistische volkshuis zou vervoegen, waar hy een betrekking als boekhoudersklerk zou krygen. Dezo vervalsching had ton doel, mogelyk te maken, dat Sipido Woonsdag- middag uitging. Overigons vertelde Sipido zelf: „Ik had me reeds sedert lang gezegd, dat de mannen, dio don oorlog in Zuid-Afrika in het loven riepen en voor het grooto aantal menschen. offers verantwoordelijk zyn, do straf dor ver gelding moeston ondergaan. Toon ik door de bladen vernam, dat do Prins hier zou door reizen, besloot ik onmiddoliyk tot wreker van de menschheid te worden on dezon moordenaar to dooden. Zondag kocht ik de revolver en de patronen en was toon reods vast besloten myn plan uit te voeren, on ik heb spyt, dat ik myn werk niet naar wonsch voleindigen kon." Nadat hy, ten gevolge van den vervalschton brief, de toestemming had om uit te gaan, begaf hy zich naar het Noorderstation on vroeg daar, wanneer de Prins zou aankomen. Toen men hem gezegd had na 5 uur, begaf hy zich naar de Kamer om do zitting by te wonen. Tegen vijf uren koorde hij naar het station terug, laadde zyn revolver in een herberg en ging toen naar hot perron. De trein stond gereed om to vertrokken. Sipido vroeg aan den eerste den boste, wie de Prins van Wales was. Men antwoordde: die heor daar met den hoed op hot hoofd. Op hetzelfde oogenblik zette do Prins zich in den salonwagen neer en nam van oen bediende een kop tlieo aan. Sipido wachtte het oogen blik af, waarop de bodiende zich weder ver wijderd had, sprong toen op de treeplank van den wagen en vuurde, terwyi bij zich met do linkerhand vasthield, do twee schoten op den Prins af. ^Vcatlemioiaioiivrs. Leiden: Do heer J. G. Yan Po3ch, die gisteren promoveerde, verkreeg den hoogsten graad (cum iaude). De promotie van don heer F. C. Koch, be paald op rlen 6den April, is wegens bijzondere omstanüighedon tot later uitgesteld. Geslaagd is voor het candidaats-examen in de rechten do heer G. A. Feits. B>e familie van keidugin Victoria. Do hertogin van York heeft het leven geschonken aan een zoon. Dit is hot vierde kind van den hertog en do hertegin van York, die nu drie jongens en een meisje hebben. De oudste zoon is thans zes jaar. Door do geboorte van eon prinsje in de familie van den liertog van York telt nu de familie van koningin Yictoria, met haar kinderen, kloinkinderen en achterkleinkinderen, 74 leden, nameiyk: Do Koningin 1 Zoons en dochters7 Kleinkinderen 32 Achterkleinkinderen34 De troonopvolging is als volgt: prins Yan Wales, hertog van York en zyn zonenr De Koningin is 80 jaar, de prins van Wales 58, do hertog van York 34, zyn oudsto zoon, prins Edward, 6. heeft de Oprechte Haarlemmer Olie het beste succes der wereld. Deze medicijn wordt aan bevolen als uitstekend voorbehoed en geneesmiddel voor allerlei ziekten, door gevatte koude ont staan het enorme verbruik van deze medicyn over de geheele wereld waarborgt reeds voldoende succes. Aaubevcling en bestellingen Tim H.II. Doctoren aan ons Kantoor ter inzage. H.H. Winkeliers en Gebruikers, vraagt alom dezo wettig gedeponeerde OPRECHTE HAARLEMMEROLIE; alle andere is namaak en scha delijk voor de gezondheid. Men eische altijd den naam ran Eenigste fabrikanten van de Oprechte Haarleinmer Olie, te Haarlem. Onze fabriek heeft ruim 15,000 verkoophuizen. Yerzending over de geheele wereld. 4049 36 Alleen verkrijgbaar a 20 Cts. per flesehje by de Firma N.K.SWEMER, Mare 56, Leiden; M. GROENENDIJK, Wed. B. YELLEKOOP, Leider doip; O. OUWEHAND, Katwijk-aan-Zee; P. DE YRIES, Katwijk aan den Rijn; C. VAN REUZEN, NoordwijkA. L. ROOTJAKKERS, Wassenaar GEBRs. EMEIS, Voorschoten H. LAROS Pzn., Alfen; N. VAN LEEUWEN, Lisse H. v. d. MEY Pzn., Rijnsburg; G. VAN LEE U WEN, Noordwijk-Binn en Jiclit, Podegra worden in den kortst mogelyken tyd genezen door de beroemde „Plantenolie". Duizenden zyn reeds door deze heilzame remedie geholpen, hetwelk genoegzaam door Attesten bewezen wordt. „Mynheer! De Plantenolie heeft uitstekend geholpen, zoodat ik volkomen ge nezen ben. Hoogachtend, (w. g.) H. v. DAM, Mr. Bakker, Heideschop, by Workum (Fr.)" Keu vrage prospectus met attesten bij de Agenten* Verkrijgbaar te Leidon b(j RE IJST KRAK, Stoenstraat. 9008 21 LiÜIDKN, Glas, Porselein, Aardewerk, Borstelwerk, Blikwerk, Emaille-, Nikkel-Artikelen, Luxe-Artikelen voorhuishoudelijk gebruik en alle mogelijke kleine Artikelen voor Kamer- en Keuken gebruik. Zooals algemeen bekend gesthiedt de verkoop van de meeste Goederen tegen Fabrieksprijs. 3067 40 Beleefd aanbevelend, WORDEN STEEDS MEER EN MEER GEVRAAGD. zacht en aangenaam van smaak, per anker f 28.— per 12 flessehen „7.50. Procflleseh 05 Cents. J. A. G. ruw i cc iivvii, Wijnhandelaars-Hofleveranciers, Leiden A° 180.5. 9461 14 EEN BEKWAAM Prot. G., goed salaris, by voorkeur zy, die werkzaam zyn geweest in industrieel© zaken en uitstekende getuigschriften kunnen overleggen. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder No. 302CL 10 Leerares in Stemvorming, Uit spraak en Solozang. 6942 6 door HH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen on ronde ruggen by Kin deren en Vol wassenen, versterkt do longen en ver ruimt de borst. 9 a 10jaar.;14 a 15 jaar. 10 a 12 9 Dames. 12al4 Heoren. f3.-. ƒ3.50. Franco na onlv. van postw. 2086 21 13. VISCHHARIiT. 13. firma A. A. RENSINK, BREESTRAAT 132, LEIOEN. VERHUIZINGEN met geslo ten en platte Wagens, zoowel bnitcn als binnen de Stad, en transporteeren van alle goe deren. 2955 18 Bestellingen worden ook voor my aangenomen by den Heer A. J. ZWAAN, Stalhouder, Noordeinde No. 4. Zich beleofd aanbevelend, Laugebrng No. -IS. Teleplioonnumm. IS'?'. —o— 8614 14 in uUc formaten RUIM VOORHANDEN. Depot van het Neder). Bljbel-Sen. Houdt hot bespaarde echter niet onder U, want dat is renteverlies; maar brengt het naar do 2837 20 der M'j. tot Hut van 't Algemeen. Daar kan ioder, die tot don werkmans stand behoort, gedurende de maanden April—October, eiken Maandagavond van 89 uren, van f 0.10 tot f 1.50 te bewaren geven. Begin November ont vangt men alles terug, met oene flinke premie bovendien. Hoe aangenaam is het toch togen den winter eon spaarpotje te bezitten. Alleen den eersten keer moet men persoonlijk komen. Paardensteeg i. or 1662 13 voor Serren, Horren, Puiramen. Onderricht in Hygiënisch Spre ken. Behandeling van Stotteren en andoro Spraakstoringen vol gens de methode van Dr. M. GUTZ- MAJRV, te Berlijn. 731 11 DEN KAAG, Lange Voorhout 26. Spreekuur 1—3. Minverm. 8 brandt men dagelijks op Duitsche wijze 889 12 uitmuntende door geur en smaak. Prjjs per 5 ons 55 Cent. VERK0UW&ST0KI1UYZEN, MEBWE BIK 47. Kicuwendijk 156. Telephoonnummor 543, I STALEN-DEPOTS in alle groote plaatsen van j Nederland, benevons in 1 Oost- en West-Indie. (Noord-Brabant). Gedeponeerd Handelsmerk. Hot merk „BRUNO", waarvan onze goedoren zyn voorzien, garan deert Qualiteit en Soli diteit. 3059 72 i tot en met Zaterdag 14 April, ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT. Een party sterke WITTE KEPER voor g Ondergoederen, breed 72 cM., por stuk van circa 20 El, f 4.60. in de NIEUWSTE DESSIN Sen KLEUREN. Zuiver wollen zwarte Japonstoffon p. el 130 ets. Zuiver Wollen gekleurde Japonstoffen 100 Elzasser Fantasie-Katoenen 27 Fantasie Zophyrs 30 Fantasie Jours 25 Stalen, ook door al onze Stalen-Depots, op aanvraag omgaande franss. :M...fmtfög&9ê3£i8r

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 10