Amusante Avond Zaterdag 31 Maart. A°. 1900 Dit Hommer bestaat uit DRIE Bladen. Stads-öehawsaal. s Woensdag 4 April. ROODE KRUIS. Died. Zuid-Afiikaanscbe Vereenïging. Leiden, 31 Maart. DAGBLAD. Voor Ctftül per maanden) Franco per post. Afeondorljk. Womoqprp £gUS DEZSB QfiBüBiai» ■wf/i fl f I l.fSy 1,40, feze gousant WQrii dagelijks, met uitzondering ft ZUn tgon- en feestdagen, uitgegeven. PHLT9 DEB A regete 1.05. ledore regel meer f 0.17|. Orootert letters naar plaatsruimte Voor bet tncasseeren bulten de stad wordt f ü.06 berekend. Eerste Blad. Het volledige Programma voor dezen avond la als volgt samengesteld: 1. Marsch. 2. Ouverture. 3. „tea Buzianx." The professor Swin- delaar and Pag. 4. „The Riehardini'g.'» 5. Voordrachten van Mejuffrouw Louise Van Laar, Hollandsche Soubrette. 6. De Kunstwielrijder Heimol en zyn August. 7. Corty and miss Robinson. Entree comique excentrique. 8. Voordrachten van Solzer en Hesse. (Op verzoek zullen de Amsterdamsche Straattypen" worden gegeven). PAUZE.^ 9. Orkest. 10. „Stoornis In een Hotel." (Panto mime). „Een diner met hindernissen/' Voordrachten van Mejuffrouw Van Laar, Hollandsche Soubrette. 13. Jean et Nico. (Double Trapéze). 14. Finale. XI. 12. Toegangskaarten worden alléén afgegeven op het Bew(js, dat men op hot Leidsch Dagblad ia geabonneerd, hetwelk Maandag-avond in het Dagblad zal worden afgedrukt. Meer dan vier kaarten worden op één Bewys niet verstrekt, terwijl de afgifte der toegangskaarten geschiedt tot zoolang er zitplaatsen beschikbaar zijn. De pryzen zijn: Voor de eerste 10 rijen: Alle overige plaatsen: Plaatsbespreking 50 Cents. 35 Cents. ÏO Cents. Sedert de laatste opgave (10 Februari 11.) Is b(j den ondergeteekende nog ontvangen: Van den Burgemeester te 9tompw(jk, de opbrengst eener gehouden collecte in die gemeentef 65. De penningmeester van de Afdeeling Leiden en Omstreken. J. A. F. COEBERQH. Lsideh, 31 Maart 1900. Afdeeling Leiden en Omstreken. Ontvangen b(j den waarnemenden Penning meester: v van Mietjef —.50. Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad: van Jattief 1.09'. van Jan.20. op den verjaardag van onzezuster —.65'. Bijdragen kunnen worden toegezonden aan 'den Penningmeester, Rembrandtstraat 19, of aan het Bureel van dit Blad. ODlciëelo Kennisgevingen. Tijdelijke verplaatsing van de Graanbeurs. De Commissie voor de Graanbours te Leiden brengt ter kennis van de bezoekers: dat de Beurs, in afwachting van de voltooiing der nieuwe Beurs, welke door de gemeente op de plaats der oude zal worden opgericht, van af a. a. Zaterdag 7 April tijdelijk zal worden gevestigd in het verkoophuis van notarissen op Den Burcht; dat die Beurs voor een ieder toegankelijk zal zijn tegen betaling, telkenmale, van f 0.05, in welk bedrag voortaan geen vertering zal zijn begrepen; dat echter tevens gelegenheid zal bestaan zich voor het overige gedeelte van het jaar 1900 te abonneeren voor f 2 per persoon, aan welk abonnemont het recht zal verbonden ttjn om de Beurs vrij in en uit te gaan, zonder verder tot eenige betaling verplicht te zijn. De Commissie voornoemd, H. H. VAN AVAVEREN. C. SP AARGAREN Jzn. F. DE JONG CLETNDERT. A. VAN DER DUSSEN J.Fsn. A. DB KOSTER, Secretarie. In het gebouw van „Patrimonium" alhier trad gisteravond ds. R. J. W. Rudolph op voor de anti-rev. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier, om te spreken over „Calvinisme en Socialisme". Spreker wees achtereenvolgens op beider gewichtige beteekenis in de historie der volken; op de schijnbare overeenstemmingdie tusschen beide gevonden wordtop de scherpe tegen stelling, die tusschen beide bestaat; en op den vermoedeljjlten strijd om de hegemoniedie tusschen beide in de naaste toekomst zal worden gevoerd. Calvinisme en socialisme, zoo ving spreker aan, z\jn gewichtige verschijnselen in de geschiedenis der volken. Wat is hot Calvinisme? Het Calvinisme is het godsdienstig, w(js- geerig stelsel, dat het gansche, rijke menschen- leven opeischt voor den dienst van God, en den hoogen eisch stelt, op elk gebied des levens te leven als voor het aangezicht© Gods. Groot is de invloed, dien dit stelsel in de geschiedenis der volken heeft uitgeoefend. Het was de ziel en drijfkracht van onzen strijd tegen Spanje. Het heeft in Engeland „the glorious revolution" onder Willem III bewerkt. En wat Amerika betreft, zegt Bancroft zoo treffend: „Het enthusiasme van mijn volk voor de vrijheid is geboren uit zyn geestdrift voor het Calvinisme." Het Calvinisme heeft zijn stempel op genoemdo volken, de cultuur volken bij uitnemendheid, gezet. Een groot en koninklijk verschijnsel is het Calvinisme in de geschiedenis der volken en der be schaving. Ditzelfde kan niet van het socialisme gezegd worden. Toch mag de betoekenis daarvan niet worden miskend. Wat is het socialisme? Het socialisme, dat zich in den loop der tijden in allerlei vormen heeft vertoond, ken merkt zich altijd en overal door één grond trek, dat het God en hemel uit het oog ver liest, en op deze aarde het paradijs zoekt to krijgen. Dit stelsel is niet evenals telegraphie en telephonie een uitvinding van onzen tijd. Alle tijden door wordt het gevondon. In China, in het oude Griekenland en Rome, in de Middel eeuwen, in den reformatietyd, vertoonde het zich. Vooral in onze eeuw was het van kracht en beteekenis. Tevergeefs zei Keizer Wilhelm in zijn jongste Charlottenburgor rede: „Die social-democratie ist eino vorübergehende Er- scheinung, die sich wird austoben." Liebknecht antwoordde daarop: „Wir toben nicht, und werden auch nicht austoben können." Ook in ons land neemt het toe in kracht. En het Calvinisme, dat weer tot ontwaking kwam en mededingt naar de leiding der geesten, vindt als voornaamsten tegenstander thans tegenover zich: het socialisme. Schijnbaar is tusschen deze beide eenige overeenstemming. Het Calvinisme is èn ln ons land, èn in Engeland, ön in Amerika de ziel der groote omwentelingen geweest. Omwenteling, dat is het ook, wat het socialisme beoogt. Steeds streed het Calvinisme voor een be tamelijke vrijheid, voor een betrekkelijke ge lijkheid, voor waro broederschap. Vrijheid, gelijkheid en broederschap, zietdaar de leuze, die in duizendstemmig akkoord in de gelederen der socialisten weerklinkt. Toch is die overeenstemming slechts schijn baar. Groot toch is het onderscheid tusschen de omwentelingen van het Calvinisme, die steeds een reformatorisch karakter dragen, en die van het socialisme, die steeds een revolutionair stempel voeron. De Calvinist ijvert voor een vrijheid, die zich bindt aan Gods woord; de socialist voor de emancipatie van het vleesch. Do Calvinist strijdt voor een gelijkheid, die een harmonie is van het veelvormige; de socialist wil een gelijkheid onder de menschen als onder de apen in het bosch. De Calvinist strijdt voor toenadering der standen; de socialist zet onder de leuze der broederschap den eenen stand tegen den anderen op. Groot is derhalve het onderscheid tusschen deze beide. Het socialisme gelijkt op het Calvinisme als een aap op een mensch. De officier van gezondheid der 2de klasse W. G. A. Bruinier wordt, mot ingang van den 2den April a. s., gedetacheerd by het militair hospitaal alhier, en zulks tervervan- giDg van den officier van gezondheid der 2do klasse D. J. E. Mac-Leod, die zich ter beschik king van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gesteld en naar Zuid-Afrika vertrekt. De verplaatsing van den landmeter van het kadaster J. J. Roelofsen van Leiden naar Assen is ingetrokken. Hy wordt met 1 Mei a. s te Alkmaar werkzaam gesteld. By de te Amsterdam door het Departe ment van Koloniën gehouden aanbesteding waren minste inschryvers voor perc. 26: 684 meter vlaggedoek de firma Van Hartrop en Zn. ƒ184,20: voor perc. 33: 10.700 K.G. witte zeep de firma Sanders Co. voor 2685.12. De heer P. Stam ia met ingang van 1 April a. 8. op zyn daartoe gedaan verzoek, uit zyn betrekking, by de verificatie van'sRyks- Zeeinstrumeeten alhier ontslagen. Hedenmorgen vertrokken per trein Holl. Spoor van 8 u. 51 min. naar Amsterdam de jongens van de Kweekschool voor Zeevaart, alhier, die den lsten April a. s. zyn overge plaatst aan boord vaij Hr. Ms. Instructieschip „Admiraal Van Wasöènaer" aldaar. Woensdag 18 en Donderdag 19 April zal te Leiden het Tweede Nederlandsche Philologencongre8 worden gehouden, in het gebouw van de ryks-universiteit. Dinsdag avond te voren ontvangst van de leden in do buitensociëteit „Amicitia." Er zullen vier algemeene vergaderingen wezon, waarvan een aan de opening en een aan de sluiting van het congres gewyd zal zyn. Voorts worden er vergaderingen gehouden op den eersten dag door de secties van de klassieke philologie, de romanistiek en germanistiek en de paedagogiek en op den tweeden dag door de secties van de linguistiek, de oude ge schiedenis en archaeologie, de klassieke phi lologie en de germanistiek en romanistiek. Voorzitter van hot congres is prof. dr. H. Kern, secretarissen zyn drs. A. W. Van Geer, D. C. Hesseling en J. Vürtheim. Sprekers op de algemeene vergadering zyn: de voorzitter, prof. ds. A. E. J. Holwerda on C. B. Spruyt, de laatstgenoemde over „Een algemeen Candidaatsexamen". Door het gerechtshof te 's-Gravenhage z(jn, ter vervulling van twee raadsheers plaatsen in dat college, opgemaakt de navol gende alphabetische lysten van aanbeveling: Eerste lyst: jhr. mr. J. Van Doom, rechter in de arrondissements-rechtbank te Amster dam; mr. E. Feith, vice-president der arron dissements-rechtbank te Rotterdam, en mr. C. Krabbe, rechter in de arrondissements-recht bank te 's-Gravonhage. Tweede lyst: mr. R. D. Baart de la Faille, rechter in de arrond.-rechtbank te Utrecht, mr. B. Hulshoff, president der arrondisse ments-rechtbank te Breda, en mr. J. De Sitter, rechter in de arrondissements-rechtbank te Groningen. By aanneming der bonöoming door het lid der Tweede Kamer jhr. Rethaan Macaré van advocaat-generaal by den Hoogen Raad, zal eon verkiezing voor Kamerlid moeten plaats hebben in het hoofdkiesdistrict Haarlem, waarvoor hy zitting keeft, daar eon lid van de Staten-Generaal niet tegeiykertyd kan zyn advocaat-generaal by genoomd rechts college (art. 96 der Grondwet). In het „Hötel des Indes", te 's-Graven hage, is aangekomen jhr. R. Melvill van Carnbee, gezantschapsattaché van ons land te Rome. In de zitting van den Rotterdamschen gemeenteraad van gisternamiddag werd aan genomen het voorstel om de exploitatie van den overzetdienstLeuvehavenPrinsenhoofd Wilhelminakade in eigen beheer te nemen en oveneens het voorstel tot uitbreiding van het electrisch kabelnet aan den linker-Maas- oever. Ook werd besloten om tydens de duurte der steenkolen het vraagstuk van den gas- prys te laten rusten. Het belangrykst punt, dat aan de orde was gesteld, was het voorstel betreffende den bouw eener brug over de Scheepmakershaven ter vervanging van de groote draaibrug. De Raad had te beslissen of er een vaste of een open brug zal gebouwd worden en of er al dan niet een kade langs de huizen zal gelegd worden. Intusschen zyn van de zyde der bewoners luide klachten aangeheven over het doen verdwynen van den toegangsweg naar de Boompjes over de groote draaibrug. Besloten werd dit voorstel te verzenden naar de Kamer van Koophandel en Fabrieken, ter fine van advies. Het hoofdbestuur van „Volksweerbaar heid" vergadert 7 April a. s. te Utrecht. Het thans voltallige hoofdbestuur bestaat uit de heeren: dr. G. Kal ff, te Utrecht, voorz.; A. L. "W. Seyffardt, te 's-Gravenhage, secr.; mr. C. J. Pekelharing, te Amsterdam, ponning- meester; mr. H. D. H. Fockema Andreaa, te Leeuwarden; J. C. Fabius, te Delft; dr. B. C. Goudsmit, te Zutfen; J. W. R. v. Gulick, te 's-Bosch; H. J. P. A. Kiersch, te Rotterdam; mr. J. T. Linthorst Homan, te Assen; M. Noordtzij, te Kampen; T. Oly, te Zaandyk; mr. L. H. W. Regout, te Maastricht; mr. A. F. W. Sanger, te Groningen; mr. H. Ver kouteren, te Amsterdam; W. Van Waning, te Hoorn. De heer v. Gulick nam de benoeming voor- loopig aan. Pogingen om een lid van het hoofdbestuur uit Middelburg te krygen, zyn niet geslaagd. Naar wy uit goede bron vernemen, heeft de majoor-commandant der Groningsche schut- tery, de heer A. J. P. Kuinders, zyn voorno men te kennen gegeven, om eervol ontslag uit den dienst als zoodanig aan de Koningin aan te vragen. (P. O. C Te Rotterdam werd gistermiddag aan den bekenden kinderdokter den heer M. Dene kamp, by diens vertrek naar Brussel na neder- legging der praktjjk, door vereerders en col lega's een huldebiyk aangeboden, bestaande in een aquarel van den schilder Jan De Jong Symbolieke voorstolling van de kleine patiën tjes, hem hulde brengende. Een kostbaar album was er by. Beroepen is als predikant by de Geref. kerk te Herwynen, ds. K. Van der Wal, te Hillegom. De Tweede Kamer heeft gistermiddag, na eenig debat, zonder stemming goedgekeurd het wetsontwerp tot het verleenen vanryks- onderstand aan Egmond-aan-Zoe, Nisse en Veere, nadat verworpen was met 56 tegen 24 stemmen een amendement van de Com missie van Rapporteurs, om niet toe te staan de voorgestelde uitkeering van 750 aan Egmond-aan-Zee, omdat dit bedrag niet vol doende gemotiveerd was. De bedoeling van de Commissie was, om die gemeente een hooger bydrage to verleenen. In de algemeene vergadering van de 's-Gravonhaagscho coöperatieve broodbakkery en verbruiksvereenigir.g „De Hoop" werden de rekening en verantwoording over het boek jaar 1898/1899 goedgekeurd. In do afdeeling „bakkery" werd een netto winst gemaakt van 81695.99in de afdeeling „kruidenierswaren" van ƒ5965.01; en in de afdeeling „boter, vleeschwaren" enz. 5451.36s. De rokening en verantwoording van het fonds by overlyden wyst in ontvang en uitgaaf aan /28,210.07s. Het batig saldo bedraagt 12,782.99s. Maan dag 2 April a. s. wordt de afdeeling „melk inrichting" geopend. De algemeene vergadering van aandeel houders der „Haagsche Broodfabriek" heoft herbenoemd tot commissaris mr. G. A. P. Bax en het dividend over het afgeloopen jaar be paald op 6 pCt. Nadat de burgemeester van Rotterdam, de heer s'Jacob, tydens bet diner, dat aan den aftredenden commissaris der Koningin van Zuid-Holland, mr. C. Fock, werd aange boden, den eersten dronk had gewyd aan de Koninginnen en aan den heer Fock, bood hy hem een prachtalbum aan, waarin alle burge meesters van Zuid-Holland hun handteekening hadden geplaatst. Mr. Fock betuigde zyn groote ingenomenheid met dit souvenir en dankte den heer s'Jacob voor zyn toost, waarin Rotterdam's burger vader hulde bracht aan de werkzaamheid van den aftredende. Mr. Fock eindigdo zyn dronk meteen de Koningin". „Leve Bodegraven. Aan de uitnoodiging, door het bestuur van de werklieden-vereenigïng „Eendracht maakt macht" alhier aan de leden gericht, om het 5-jarig bestaan dezer instelling, die ten doel heoft ondersteuning by ziekte, feesteiyk te vieren, is goed gevolg gegeven. By na alle leden waren Donderdag avond met hun vrouwen daartoe te zamon gekomen in de zaal van hot hotel „Van Haaften." Het programma bestond uit zang, voordrachten en lichtbeelden. De zangnum mers werden gegeven door de zangvoreeniging „Harmonie", de voordrachten door den heer S. Van Bachuin de Boer Jr. en de lichtbeel den door den hoer D. Spoor. De aanwezigen hebben blykbaar Yan 't een zoowel als van het ander genoten. Door enkelo milde gevers daartoe in staat gesteld, bood het bestuur in de pauze aan de aanwezigen ververschingen aan. Aan het einde van dezen gezelligen avond bracht de voorzitter, dr. C. Dekker, namens het bestuur, zyn hartelyken dank uit aan de leden van „Harmonie", aan den heer Van Bachum de Boer en aan den heer D. Spoor, die allen geheel belangeloos het feestpro gramma liebbon uitgevoerd. Ook werd door hem een woord van dank gebracht aan den heer Oudejans, die voor deze gelegenheid zijn zaal gratis had afgestaan en aan den heer Sanders, die de kaarten en programma's kosteloos had gedrukt. Namens de werklieden bedankte het lid A. Groep nog met enkele woorden het bestuur voor het genot, dat men hun dezen avond had verschaft. De uitslag van de vergadering, die de schildersknechts, alhier, met hun patroons ge houden hebben in zake loonsverhooging, is, dat na lange besprekingen slechts twee patroons een verhooging van 2 Cts. per uur hebben toegestaan en alzoo het loon op 14 Cts. gebracht. De andere patroons waren vooralsnog niet genegen het loon te verhoogen, waarop de knechts hebben verklaard, aanstaanden Maan dag het werk te zullen staken. Men twyfelt echter, of de staking wel zal doorgaan. Het bestuur van den polder „Reeuwyk" heeft een nieuwe keur of politieverordening van den polder ontworpen. Ten kantore van den secretaris des polders is deze keur ter inzage van 24 Maart tot 25 April a. s. Beden kingen tegen deze verordening moeten vóór 25 April a. s. schrifteiyk worden ingediend by het bestuur van genoemden polder. De Rodery kerskamer „H. K. Poot", alhier, die verleden week zooveel succes had met het geven van de revue „Borefs Klon- dyke", zal a. s. Vrydag deze, met een paar andere stukjes, voor de tweede maal opvoeren voor de kunstlievende leden, terwyi dan ook aan niet-leden, tegen betaling van entrée, de gelegenheid wordt gegeven de uitvoering by te wonen. Hazerswoude. Gisteravond hiold de afdee ling „Volksweerbaarheid" een algemeene ver gadering in de zaal van den heer C. L. Boers, 127 leden waren tegenwoordig. Nadat de secretaris de notulen der 2de propaganda- vergadering had voorgelezen, besprak do voorzitter, mr. J. Bruyn, aan de hand van dr. Cannegieters proclamatie aan alle gym nasiasten in Nederland, nog eens het wezon en de strekking der groote Nederlandsche vereeniging „Volksweerbaarheid". Allen, die den oorlog innig haten en zich, gedachtig aan de spreuk, „Si vis pacom, para bellum" tot den oorlog willen voorbereiden, vindon in dit groot zedelyk lichaam een moreelen en finan- ciëelen bondgenoot om vereenigingen te steu nen, die in haar vaandel schryven: „Voor Vaderland en Koningin". Het ontwerp-reglemont, dat reeds eenige louteringsprocessen had doorloopen op voor afgaande bestuurs- en commissievergaderingen, werd met algemeene stemmen vastgesteld. Het tweede punt der vergadering: het op richten van een schietvereeniging, was daarna aan de orde. De voorloopige statuten, door den voorzitter veelzydig toegelicht, spreken over vier soorten van loden, nl. gewone leden, die stemrecht hebben, meoschieten en 1 gulden per kwartaal contribueerenbuitengewone leden, die evenals de vorige 50 weken in het jaar kunnen schieten, doch geen stemrecht bezitten en 30 weken in het jaar 5 cts. moeten opbrengen, die door den bode zullen worden opgehaald; begunstigers, die meer dan 2gld. contribueeren en niet meeschieten, en ten slotte eoreleden. De onderscheidingsteekonen der leden en buitengewone leden zullen zyn een blauwe pet met insigne. Een gewoon lid moet 21 jaar oud zyn. Tot 31 Dec. 1901 kan men boven dien leeftyd ook buitengewoon lid wezen. Toegetreden zyn 15 gewone ledon, 66 buiten gewone leden en 6 begunstigers, totaal 86 leden, dio reeds dadeiyk begonnen met vry- willig een vrij aanzieniyk bedrag voor de op richting van een schietbaan te «fferen. De vergadering was prettig, gezellig en ge animeerd en hot doel werd flink bereikt. Algemeen was de verwachting verre over troffen. Een onzer onderwyzers had eergisteren het ongeluk door al te grooten diensty'ver, by zyn gesticulaties, de hand in oen scherp gepunton griffel te slaan, die afbrak en waarvan do punt en talryke schilfers in het vleesch drongen. Geneeskundige hulp van hier en elders moest worden ingeroepen en blijvende nadeeligo gevolgen zullen waarschyniyk niet to vreezen zyn. "We vertrouwen, dat het ondeiwys er niet by zal verliezen, als de gebaren voortaan wat minder levendig zyn. Haarlemmermeer. In de R.-K. kerk te Nieuw-Vennep is diefstal geploegd. De offer bus, op het koor staande, is opengobroken en het geld daaruit ontvreemd. Men vermoedt, dat de dief zich na afloop der godsdienst oefening heeft laten insluiten. De dader is reeds bekend. Koudekerk. Nogal dikwerf heeft Maart, die straks zyn uittocht houden zal, dit jaar zyn wispelturig karakter op krachtige, som- tyds ruwe wyzo laten biyken. Van zwellende knoppen, van ontluikend groen, van zacht- ruischende zefirs en van hetgeen verder de lente heet te vergezellen, ditmaal geen spoor; zelf3 de negen zomersche dagen, die zy vol gens de traditie verschuldigd is, heeft do lieve lentemaand ons dezen keer niet ge schonken. De voorjaarsstorm huilde en loeide door de takken van het kaal geboomte; aan het gryszwarte zwerk dreven de wolken elkaar in wilde vaart vooruit; kletterend viel do hagel neer; de koudyzige noordenwind, die door de beenderen vlymde, zond ons zyn sneeuwbuien tot aangename afwisseling. Doch Maart is zyn eind naby. Een nieuw tydperk vangt aan, dat brengen zal het nieuwe leven, waarmede de natuur opryst uit haar graf. Maart moge stormen en razen, zooveel hjj wil, het rijk van don winter neemt een einde; wanhopig is de weerstand, dien hy biedt de lente, waarin al, wat leeft, zich vry zal kun nen ontwikkelen. De lente zal schenken zonneglans en warmte en zal door haar leven wekkend licht de sluimerende krachton wak- kor roepen en brengen tot ontplooiing. En by den mensch zal dit feest der opstanding het hart verwarmen en het hoofd verhel deren en hem voorhouden een streven naar toenemende ontwikkeling. Katwyk. De afgeloopen week is voor de kantvisschery weder allesbehalve rooskleurig geweest; ten gevolge van het minder gunstige lenteweer, konden de vaartuigen eerst in het laatst der week zee kiezen en is tot op heden slechts een teruggekeerd. De garnalenbooten maakten ten gevolge hiervan goede resultaten, waar zy tot f 4 bedongen. De kiozerslyst voor deze gemeente bevat 908 namen van kiezers voor de Tweede Kamer en Provinciale Staten en 852 voor den Gemeenteraad. Van de kiezers voor de Tweede Kamer en Prov. Staten waren er 264 te Katwyk aan den Ryn. De loteling dezor gemeente H. Noppe is voor den dienst ongeschikt verklaard, ten gevolge waarvan lotingsnummor 24Arie Ouwehand tegen den 23sten April a. s. ia opgeroepen. Noordwykerhout. Het krioelt in de naby- gelegen Domeingronden tegenwoordig van konynen. In perceel 2 tusschen den Noord- wykerhoutsclien Schulpweg en den Huiponweg is het al byzonder erg. De helmplanten, die het verstuiven der duinen moeten tegengaan, worden opgegeten en met den oogst van de teelders, die daar domeingrond hebben ge pacht, gaat het denzelfden weg. Reeds het vorig jaar werd het gewas van sommigen totaal vernield en daar niets is gedaan, om de vermenigvuldiging van het

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1