N°. 12247 'Donderdag 25 JanuarL A0. 1900 <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit noinmer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 25 Januari. IDSCH PRIJS DEZER COURANT i Voor Loldon per 8 maanden. 1,10. Franco per post 1.40. Afzonderlek» Hommers 0.05.- PRIJS DER AJDVEBTENTEËH'x Van 1—0 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17}. Grootere letters naar plaatsruimte Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.06 berekend. Kiezers, die prys stellen op het belioad van hun kiesrecht, mogen zich herinneren, dat zij volgens de bepalin gen der wet vóór 1 Febrnarl hen nog niet aangezuiverde belastingbil jetten hebben af te betalen. Ofllolëele Kennisgevingen. Bargomeeeter on Wethoude-s van Leiden; G-ziöü art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze tor alg meeao bennia, dat door ben op beden vergunning ia verleend aan H. OHOUFOUR en rech'verkrygendea tot het uitbreiden vau de fabriek van verduurzaamde levenemiddelen aao du Liugebrog 83, kadastraal bekend Btotie G No. 1551, door plaatsing ea in-werkiag-etelling van een gasmotor »an 2'/9 PK. Burgemeoater en Wetboudera voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 31 Jdn. 1000. VAN HEYST, Secretarie. Plaatselijke Directe Belasting. Burgemeester en Wetbondere van Loideo brengen ter algemeeno kennis, dat het 2de Suppletoir Kohier der Plaataelgke Directe BelaetiDg voor 1899 in afschrift gedurende vijf maanden ter Secretarie d r ge meente voor een iader ter lezing ie ncdergelegd; dat bezwaren tegc-n den aaualag binnon drie maanden na de uitreiking vun het aanslagbiljet op ongezegeld papier bij don Gemeenteraad kunnen worden iDgeJiend, en dat tegen 'eRaada beelDsing, binnen dertig dagen na de mededeelmg daarvan, bij do Gedepu teerde 8taten der provincie Zuid-Holland iu beroep kan worden gekomen, eveneens by ODgezegeld adree. Zy herinneren voorts de belanghebbenden uit- drukkelyk, dat door het indienen van bezwaren on bet instellen van beroep do verplichting tot betaling van den aanelag Diet wordt opgeeohort. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAR, Burgomeestor. 33 Jan. 1900. VAN HEYST, Scorutaria. De Zangveresniging der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst alhier, welke onlangs door haar meesterlijke uitvoering der „H-moll Mis" van Bacb, een onverdeeld booge waardering zoowel in ons blad als io de voornaamste Nederlandscho bladen beeft ondervonden, beeft de voor haar zeer ver- eerendo uitnoodiging ontvangen ditzelfde kunst werk in Amsterdam te komen uitvoeren. Waarschijnlijk zal deze gebeurtenis plaats hobben op Zondag 11 Februari in de Koepel kerk te Amsterdam, met dezelfce solisten a!s te Lei en, behalve dat de bas solo-partij zoo mogelyk door den heer Messcbaert z^l worden vervuld. Wö kunnen niet nalaten onze vreugde uit te spreken over de eervolle onderschei- cing, welke aan deze Leidsche kunstinstelling to beurt valt en dus ook onze stad tot eer verstrekt I Iu d^n ouderdom van 68 jaar is te 's Gravenhage overleden de heer N. H. J. Keiier, die onder den naam Kar ver scheidene jaren oen volijverig en gewaardeerd medewerker was aan de „Haag3che Courant" voor de muzi kverslagen. Leut r seint uit Rome van 24 Januari: Graaf Zannini, gezant van Italië bfj de Nederlandsche Rrgeering, is hedenavond in een koffiehuis ten gevolge van oen slagader breuk overleden. [Graaf A. Zannini was sedert 5 April 1897 by het Nederlandsche Hof als buitengewoon gözant n gevolmachtigd minister geaccre diteerd. Sedert zyn vertrek werd by tydeiyk vervangen door den heer Bruno, als zaakge lastigde. Deze bevindt zich nu in Luxemburg, waar het Italiaansche gezantschap mode ge accrediteerd 18.] HH MM. d8 Koninginnen hebben gister avond het Diligentia concert in het gebouw van K. en W. te 's-Gravenhago bezocht. De gezantschapssecretaris mr. H. J. Yan Royen, tyielyk toegevoegi aan Haror Majes- t its gezantschap ta Beriyn, is naar zyü post vertrokken. De heer D. Pool sinds 1868 burgemeester van Scherpinzeel, is overleden. Zooals reeds vroeger werd medegedeeld, is do grensregeling der gemeente Delft opnieuw door de hooge regeeriog ter hand genomen. In een zitting nu van den Delftschen ge meenteraad op 31 dezer zal worden bepaald het aantal der in elk kiesdistrict te kiezen leden tot onderzoek van dit wetsontwerp. Naar aanleiding van de benoeming van den heer J. Yan Hasselt, directeur der ge- meenteiyke waterleidingen to Amsterdam, tot directeur der publieke werkon aldaar, stellen B. en Ws. aan den Raad voor met ingang van 1 Febr. 1900 to benoemen tot directeur der gemeentelijk© waterleidingen, op een jaar wedde van f 7000, den hoer J. M. K. Pennink, thans iogenieur onderdirecteur by dien tak van dienst en onder bepaling dat dit salaris om de twee jaren zal worden verhoogd met ƒ500, totdat het maximum van ƒ8000 zal zyn bereikt. By den gemeenteraad van Delft, is in gekomen een voorstel van B. en Ws. tot ver hooging van den prys van het gas. De luitenant ter-zee 2de klasse S. Yan Lenoep wordt met 1 Februari a. s. tydeiyk geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, op folio van luitenant-ter-zee lste klasse. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Bergen den weleerw. heer J. F. B. Van Delft, die pastoor was te Hazerswoude. Naar het „Hbl." verneemt, is in den toestand van den hoogleeraar Stang verbete ring ingetreden. De koorts is geweken. Te Grave is overleden de heer F. J. F. M. Walter, kantonrechter en lid van den Gemeenteraad te Ny'megen, oud lid der Tweede Kamer voor het district Hontenisse. In bet weekblad „De Amsterdammer" vindt men de rubriek voor dames van „E-e" niet meer. In het „U. D." worat gemeld, dat de 8chry?er „Fiore della Neve" er het byltje by heeft neergelegd, omdat er verschil is ontstaan tusschen hem en den heer De Koo. Fiore (mr. Van Loghem) ls ook lid van den Raad van Beheer van het „Nederl. Tooneel" en by beeft zich als zoodanig verzet tegen den wensch van den heer De Koo, schryver van „Tobias Bolderman", om niet aan Schulze, ma.r aan Bouwmeester de titelrol op te dragen. Dit verschil werd zoo hoog opgenomen, dat ,E-o" zyn medewerking aan het weekblad vaD den heer De Koo opzei. De met verlof hier te lande aanwezige kapt. der inf. van het O.-I. leger W. E. Kempee6 zal den dienst met pensioen verlaten. Vad.) Ten einde het uiteriyk voorkomen van de onder officieren te verbeteren, bestaat het voornemen hua kepis van hetzelfde soort laken te doen vervaardigen als hun korte jassen en aan die kepis zyien uitmonstering te doen aanbrengen. Hot stoomschip „Koningin Wilhelmina1', van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Jan. van Suez; de „Prins Hendrik" vertrok 24 Jan. van Batavia d. Amsterdam; Ce „Werkendam", van Nieuw-York mar Rotter Jam, passeerde 24 Jan. Wight; de „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 23 Jan. te Dar-es-Salaaw; de „Koning Willem I" arriveerde 24 Jan. te IJmuiden en volbracht de reis in 28 dagen. Alfcn. Gisteren zyn van de werf van den heer D. Boot alhier met goed gevolg te water geloopen lo. een staalyzeren motorboot groot 35 last genaamd „de Rotterdamscbe Cement- steenfabrick" voor rekening van de heeren Van Waning en Co. te Rotterdam, (de petroleummotor worot geleverd door de fabriek van den heer D. W. Van Rennes te Utrecht); 2o. een slaaiyzeren stoomboot genaamd „de Nieuwe Onderneming", zullende varen als vee- en passagiersboot van Uitgeest op Amster dam en Purmerend voor rekening van de heeren A. Starreveld Zoon te Uitgeest (de machine en ketel worden v rvaardigd aan co machinefabriek van de Amhemsche stoom sleephelling maatschnppy, directeur J. J. Prins te Arnhem); 3o. eon staalyzeren paviljoen- jacht groot 30 lasten voor rekening van den heer C. Hennes te Amsterdam. Daarna zyn de kielen gelegd voor een staaiyzereD motor boot groot 45 last voor rekening van den heer G. Zevenhuizen te Rotterdam, en van een staalyz ren motor-dekschuit groot 60 last, voor rekening van een Amsterdamsche firma. Hazerswoude, Ook in deze gemeente komen veel gevallen van influenza voor, zoodat zelfs van sommige schoolklassen 25 pCt. der leerlingen er door zyn aangetast. Veeltyds kan men een dag te voren door zichtbare teekenen aan het gelaat reeds voorspellen, wie den volgenden oag wegens die ongesteld heid ae school zullen verzuimen. De ziekte heeft echter gelukkig tot hiertoe een weinig gevaariyk karakter. liillegom. Een ontwerp der herziene keur of politie-verordening voor den Oosteinder- polder onder deze gemeente zal gedurende een maand, en wel van 25 Januari tot 25 Februari a. s., zoowel ton kantore van den secretaris, als ten huizo alwaar de algemeene vergaderingen worden gehouden, ter inzage van belanghebbenden zyn nedergelegd. Bezwaren tegen die keur moeten binnen een maand na heden schriftelijk: by het bestuur worden ingeleverd. Katwijk. De Vereoniging ter bevordering van de Bloembollencultuur van Katwyk en omstreken vergaderde gisteravon 1 in het logement „de Roskam" te Katwyk a/d. Ryn met juist 100 leden. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens doet de penningmeester rekening en verantwoording van zyn gevoerd beheer over 1899, waaruit blykt, dat het jaar werd afgesloten met een batig saldo van ƒ78.16. Nadat deze rekeniog is nagezien en goedge keurd door een commissie, bestaande uit de heeren J. Grimbergen en A. De Mooy Jr., wordt de penningmeester onder dankzegging voor zyn beheer gedéchargeerd. Yoor de te houden groene veilingen worden opgegeven 1403 nummers, waar oor twee veilingen op 1 en 3 Mei a. s. gehouden zullen worden. Voordat wordt overgegaan tot de benoeming van twee directeuren voor deze vellingen doet de secretaris mededeeliDg van 3 ingekomen missives, waarby zich de heeren Jb. v. d. Gugten en C. Wassenaar Jr., te Katwyk en de heeren H. Homan Zoon te Noordwyk als zoodanig aanmeldeo, terwyi de directeuren der vorige jaren, ter vergadering tegenwoor dig, zich eveneens weder beschikbaar stellen. By stemming worden alsnu met meerder heid van stemmen gekozen de heeren Jb. v. d. Gugten tn A. De Mooy Jr., die, beiden tegenwoordig, zich onder dankzegging deze benoeming laten welgevallen. Als nieuwe leden worden aangenomen de heeren M. Aanhane, IJ. v. Duyn, A. Van Duyventode, G. Koelewyn en M. Vreeburg. De heer J. Min nee Cz. stelt alsnu voor, bet voorstel van de afdeeling Hillegom van den Kweekers ond in zake afschaffing van het zoogenaamde toetal, krachtig te steunen; met het oog op het reeds vergevorderde uur wordt besloten dit punt tot een volgende vergade- ring uit te stellen. Daarna wordt de vergadering met de ge- bruikeiyke verloting door den voorzitter ge sloten. Leiderdorp. Heden werd alhier ter aarde besteld het stoffelyk overschot van den agent van politie te Leiden. D Hietbrink, die, na een kortstondige ongesteldheid, in den bloei zyoer jaren aan de zynen en zyn werkkring door den dood werd ontrukt. Het lyk werd door een twaalftal coll ga's grafwaarts gebracht. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. Ru.olpb, van Leiden en den agent van politie A. Boot. Een krans door de agenten van politie ge schonken, dekte de kist. Een zwager van den overledene dankte voor de ondervonden deelneming. üudshoom. Het aantal localiteiten, waar met vergunning sterke drank in het klein mag worden verkocht, bedroeg 7. Alhier sprong zekere S. van een schuit in den Ryn en verdween in de diepte. Enktle inwoners, die dit zagen, sprongen in een roei boot en gingen naar de plaats des onheils. Na eonige moeite haalden zy S. nog levend uit het water. Evenals in do omliggende gemoentsn bevinden zich ook in deze gemeente vele zieken, zooiat de geneesheeren hun handen vol hebben. Vele sterfgevallen komen echter niet voor. Ilypweteriug. Dinsdag 23 Januari 11. had in het lokaal van mej. Zoetemelk alhier een uitvoering plaats van de alhier bestaande zang- en tooneelvereeniging „Door oefeuing beter welke zeer zeker als goed geslaagd mag beschouwd worden. Opgevoerd werden o. a. „Carranza", diama in 3 bedryven, welk stuk speelt in de Spaan- 8'jhe stad Grenada tusschen 1540 en 1550, en „Incognito", kluchtspel in 1 bedryf, spelende ten huize eens burgemeesters van een klein grensstadje. Het laatste wekte ten zeerste den lachlust der aanwezigen op. Htt geheel werd afge wisseld door muziek, en zang, terwyi tot slot eenige voordrachten werden gehouden, die zeer in den smaak der tooschouwers vielen, waarna men, nadat nog een feestlied was gezongen, zeer voldaan huiswaarts keerde. Ter-Aar. In de Gereformeerde kerk dcz.r gemeente is vanwege de anti revolutionnaire kiesvereeuiging opgetreden de heer De Wilde, sprekende over het onderwerp: „wat leert ons de worstelstryd in Zuil.-Afrika?" Spreker begon allereerst te zeggen, dat do natie in de Transvaal en den Oranje-Vry- staat niet alleen onze land- maar ook onze geestverwanten zyn. Zy allen zyn in de kracht Goes on met het geweer trachten zy hun vryheid to verdedigen, waardoor overwinning mogelyk kan zyn. Alle partyen, 't zy tot hun eer gezegd, gruwen van dezen onrechtvaar- digen oorlog, die alleen beoogt gouddorst. Daar de aanwezigen tydens de bespreking zich geheel onder den indruk van de buiten- landsche toestanden verplaatsten, kan men van den redenaar, die tal van voorbeelden aanhaalde voor het vry groot getal opgekomen publiek, eene tevredenheid verwachten. Voorschoten. Vrydag den 26eten Jan. des avonds te halfacht zal alhier een vergadering van den Raad worden gehouden. De volg de punten zullen daarin worden behmdeld: Ingekomen stukken. Ontslag en benoeming onderwyzer. Benoeming commissie schutterij. Id. stembureau. Gratificatie politie-beamtte. Voldoening van Onvoorziene Uitgaven. Voorhout. Omtrent wyien den burgemeester, den heer J. M. Da Kempenaer, wordt ons van hier gemeld: Gedurende de ruim vier jaren van zyn bestuur deed de heer De Kempenaer zich kennen als een flink, tactvol burgemeester, welwillend voor elk zonder onderscheid. Yoor de belangen dar gemeente had hy steeds een open oog, zoojIs kan blyken, dat o. a. gedurende het laatste jaar is tot stand gekomen een paaroenspoor in den 'e-Gravendamschen weg en de restauratie van het Raadhuis met bybehoorence woniogen. Warmond. Gisteren was Warmond in feestdos; van alle ge-ouwen en uit alle huizen wapp-rde do nationale driekleur, fraaie eere poorten waren opgericht voor de woning van den burgemeester en het Raadhuis was met sparregroen, vlaggedoek, schilden en door het plaatsen van planten ter woerszyden van de trappen keurig en artistisch versierd. Zooals eergisteren reeds In korte woorden in dit blad is gemeld, was er alle roden voor dit algemeene vreugdebetoon; de algemeen geachte en beminde burgemeester mr. A. Nederburgh vierde het feest van zyn vyftig- jarige ambtsvervulling. Die herinneringadag mocht niet onopgemerkt voorbygaan; vyiiig jaren lang, een menschenleeftyd dus, steeds met lust en yver en met nauwgezette plichts betrachting de hem opgelegde levenstaak to mogen vervulleo, voorzeker dat is slechts aan weinigen gegund. En niet alleen Warmond's ingezetenen maar ook de hooge Regeering gaf blyk, oat zy de voroiensttn van den Burgemeester wilde erkennen door zyne benoeming tot Ridder in de orde van OraDje Nassau. Om elf uren begaven do Wethouders en de overige leden van den Gemeenteraad, die op het Raadhuis tyeengekomen waren, zich in twee rytuigen naar de woning van den ju' ilaris om hem by monde van den oudsten Wethoudrr, den hoer C. H. C Machen te complimenteeren en zyn uitmuntend geiykend af beelósel (pein- ture-Bogaerds) aan te tiedtn. Dit afbeeldsel zal met goedvinden van den Buigemeester in de raadkamer van het Raadhuis worden ge plaatst, waar zeker nog menigmaal by raads- Vcrgaderiugen als anderszins een dankbare en liefievolle blik op dat eerlyke, trouwe gelaat zal worden geworpen. Ongeveer een uur later begaf zich de com missie uit de ingezetenen naar don jubilaris, om ZE. Achtb. namens de ingezetenen by monde van den presi ent der commissie, den heer C. J. Yiernagel, te felicitoeren en hun huldeblyk, bestaande uit een verguld zilveren bokaal (uit de fabriek van de heeren Van Kempen te Voorschoten), vergezeld van een album met de namen der gevers, te over hanJigen. Later op den dag ontving de jubilaris by- zonder in zyn qualiteit als hoofd der Gemeente politie een keurige scbildery met de portret ten van B. C. Moor (gemeente veldwachter), J. Bruinsma (Ryks-veljw. en Opziener der Jacht- en Visschery) J. Van der Voort (onbez. Ryks veldw. en H. Sikking (nachtwacht) en ook nog een photographic van het Raadhuis, aangeboden door de jongelui, die voor do eerepoort en verdere versiering voor het huls van den Burgemeester hadden gezorgd. Van 2 tot 4 uren gaf de jubilaris audiëntie; van deze gelegenheid, om dtn goachten Burgemeester ptrsoonlyk te feliciteoren, word door zeer velen gebruikt gemaakt. Alle ingezetenen boven de twaalf jaren hadden des avonds vryen-toegang in de lokalen van „Stad Rome" en „de Zon" waar de gooche laar Okhuyzen op kosten van den Burge meester, het talryk opgekomen publiek eenige genotvolle uren verschafte. Heden, 25 Januari, werden de leerlingen van alle scholen door den Burgemeester ont haald op chocolade, krentenbrood, taartjes enz. Vraagt men nu, vanwaar die groote en algemeene belangstelling? Het antwoord hierop k »n kort zyn. Nauwgezet in het vervullen van de cp hem rustenden plichten, was onze Burgemeester gedurende die lange reeks van jaren eon vader voor zyne gemeente, een belangstellend en harteiyk vriend voor iedereen, zonder onder scheid van rang of stand, die voor ieaer gaarne e-n vriendelyk woord overhad, een zuinig beheerdrr van de geraoento-finantiën, zoodot nooit tengevolge van onooouige uitgaveo over te hooge dorpslasten kon worden geklaagd of gemopperd. Een der oudste raadsleden verklaart, dat het, voor zooverre hem bekend, nog nooit is voorgekomen, dat er, ook by verschil van meening, eonig onharttlyk of min-ier gepast woord go ur.-nde ne raadsvergadering tusschen uen voorzitter en de overige leden van a-n Raa is gewiss la; ZE.Achto. had den taak, ook door zijne kennis van personen, Zaken en tosatanaen, geschilpunten uit den weg te ruimen iq de vergaderingen zoodanig te IriJtn, dat men byna altyd met algemeene stemm-.n een b- sluit kon nemen. Terugzien ie dus op de vyitig jaren, die verloopeu zjju, heelt niet alleen de gemeente, maar ook haar burgemeester alle reden tot dankbaarheid en te-redenbeid; zyn loven is niet tevergeefsch geweost; hy zal by War- monds ingezetenen steeos in dankbare herinnering blyven. Mr. Abraham Nederburgh, Warmond zal u nooit vergeten 1 Zoetcrmcer. Door den brigadier der ryks- veldwacht P. Baggerman alhier is proces verbaal opgemaakt trgen aen beielaar W. H., een lan dooper, die zeer brutaal curfde op te trsoon en die het velen Lstig maakte. Juist vóórdat B. hem met zyu be keuring feliciteerde, bad hy er even „eentje voor den schrik" genomen, iets datec*unnge- noeg elk uur terugkeerende gewoonte voor hem was. Het is te hopen dat de justitie dit beeld voor een mooi poosje zal plaatsen in Veenhuizen. Zegwaard. Tot ambtenaar van den burger- lyken stand is herbenoemd de heer C. L. J. Bos, burgemeester dezer gemeente. Thans zyn ook de laatste mooie booxen in de kom dezer gemeente voruwenon of liever, de laatste mooie boomen heelt men zoodanig opgeknapt, dat er thans weinig moois meer van is overgebleven. Uit de prachtig opgeschoten boomen, staande rond de kerk, heeft men thans ae koppen weg- genomen en ze zoodoende van hun mooiste sieraad beroofd. Zoolenueor-Zegwaard. Voor de gemeente Zoatermeer zyn voor do nationale militie 13 jongelingen ingeschruven, waarvan 8 reden tot vry8telling hebben opgegeven, en te Zeg waar j 24, waarvan slechts 7 reden tot vrij stelling opgaven. Dinsdag-avond gaf de vereeniging „Onder ling genoegen" haar feestavond. Door enkele leden werd op verdienstelijke wyze „H-.nri Burton", tooneelsp-1 in vier bedryven en een voorspel, opgevoerd, gevolgd door het klucht spel „Eón uur dokter." De spelers kweten zich op uitstekende wyzo van bun vrywillig opgenomen taak en verschaften aan de talryk opgokomenen een recht aangenainen avond. In de pauze werden de volksliederen van Oranje Yrystaat en van Transvaal ten geboore gebracht. Ook thans weder werd het b^wys geleverd dat de vereeniging aan haar doel blyft beantwoorden; de talryke opkomst bewees dat do vereeniging alle recht vltn bestaan heeft en in een welgcvoolde bohoelte voorziet. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten. Aan J. B. E. Arnold, op zijn verzoek, met ingang van 1 April e. k.f eervol out- slag verleend als griffier bij het kantongerecht te Gulpen. Pensioen verleend aan: M. F. Bruggeman, thans wed. B. Lamfers, eerder wed. C. S. H. Boers, commies bij het kabinet des kouings 452; N. De Boer, wed. K. Groes, brievengaarder ƒ75; M. Kampei, wed. J. J. Van Bruggen, postbode, 133; D. G. Krak, wed. LI. J. De Groot, postbode, 133; J. C. Crommentuyu, wed. G. Smeets, brieven gaarder, ƒ1.5; M. Korste, wed. M. J. Servaas, commandeur der Bankwerkers bij 's Kijks werf te Amsterdam, ƒ385; 11. en J. J. Boedart, kinderen uit hot huwelijk van wijlen den gewezen conducteur der brievenmalen P. J.L. B«'»edari, laatstelijk echt genoot van C. Gelton, met wijlen A. Ilmer^l50; A. Kersten, wed. A. Van Dijk,brievenbesteller, ƒ200. Zeem i l ic iens- verlof'g angers. Bij kon. besluit is de minister van marine ge machtigd om de zoemilicieus verlofgangers van do lièliting 1898 in bet jaar 1900 te doen oproepen tot opkomst iu werkolijken dienst, ten einde ge durende den tijd vau vijf weken te worden geoefend. Naar aanleiding daarvan heeft de minister van marine bepaald: lo. dat de opkomst van de zeemiliciens, bedoeld io voorschreven besluit, zal plaats hebben op Dins dag 3, Woensdag 4 en Donderdag 5 April a. s., naar gelang van schepen, aan booid waarvan zij zullen worden geoefend; 2o. dat de miliciens zich, elk op don bij nadors oproeping voor hen te bepalen dag, te 12 uren des middags, of zoo spoedig mogelijk ua dit nor, ge kleed in bun bij vertrek met groot verlof mede genomen militaire kleedingstukken en voorzien van hun kooigoederen, zoomede van hun zak boekjes, bekooretr aan te melden bij den comman dant van het schip, aan boord waarvan zij zallen

Leidsch Dagblad | 1900 | | pagina 1