N\ 12215 Maandag 1® December. A*. 1899 feze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. I Vierde Blad. Burgerlijke Stand. Feuilleton. De geest van den overledene. LEIDSCH DACrBLA PRIJS DEZER QOURAHT. Toot tel don per 8 maanden. 1.10. France per post«?-»•» 1.40. Aizonderltlko Nommers 0.05. PRIJS DER ADVERTEHTIËWl Van I—0 regels f 109. Iedere regel meer f 0.17J. Srootere lettere naar plaatsruimte Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. B.-K. Patroons-Vereenigiug „Gildenbond". Door do commissie, benoemd door dealge- meeDe vergaoering van 26 October jl., werden de volgende vragen gesteld, ter beantwoor ding door de afoeelingen, by de behandeling van het wetsontwerp tot regeling van het aroeids contract, saamgeatelci door mr. H. L. Drucker. Vraag 1 (art. I): Wie is arbeider? Vraag 2 (art. 3): Mott het geven Tan een hand- of Godspenoing partijen binden tot het nakomen der overeenkomst op straffe van schadeloosstelling? Vraag 3 (art. 4): Mag een minderjarig arbeider boven 18 jaar met een meerjarige worden g ïyk g steld? Vraag 4 (art. 5): Moet het arbeidsboekje aan een minderjarigen arbeider koven 18 jaar zei ven worden ter hand gesteld? Vraag 5 (art. 8): Waarom moeten nieuwe of gewijzigde reglementen eerst den 29sten dag naaat zü zijn opgehangen Tan kracht worden verklaard? Vraag 6 (art. 9): Moeten in ieder geval, ook by bot vaststellon van nieuwe reglementen, waarby boete wordt opgelegd, vooraf do werk- lieoen worden gehoord? Vraag 7 (art. 15): Kan het loon nog op andere wijze dan hier in sub 1 tot 7 is aan gegeven worden vastgesteld? Vraag 8 (irt. 17): Waartoe dient die ver hooging van het loon met eeo derde, indien bet loon is vastgesteld op een andere wyze dan in art. 15 is bepaald? Vraag 9 (art. 20): Is dit artikel voldoende gepreciseerd? Wat wordt byv. verstaan onder „dergelijke buiten zyn schuld liggende redenen" en „betr.kkeiyk korten tyd?" Vraag 10 (art. 24): Most het loon aan den minderjarigen arbeider zeiven (boven 18 jaar) worden voleaan, zonder machtiging van zyn wettelyken vertegenwoordiger? Vraag 11 (art. 26): Hoe zal de toepassing van dit artikel zy>i, in verband met het 6tuk- wsrk of zoogenaamd aangegeven werk, zoo als dit o. a. by üe bouwvakken vaak voorkomt? Vraag 13 (art 30): Zal de bevoegdheid tot herroeping eens) volmacht tot invordering van loon niet tot kwade praktyken van den arbeider kunnen leiden? Vraag 14 (art. 36): Is het stelsel van ge tuigschriften, in het byzonder vrat betreft de vermelding van de wyze, waarop ce dienst betrekking werd waargenomen, wel aanbe- v-.le «waard? Vraag 15 (art. 38): Wat moet verstaan worden onder de woorden „naar zyn beste krachten arbeid te verrichten"? Vraag 16 (art. 42): Wat moet verstaan worden onder oe woorden „plaatselykgebruik"? Vraag 18 (art. 43). Is voorafgaande opzeg ging vaa de oienstbetrekking niet in alle op zichten en steeds gewenscht? Vraag 18 (art 57). Moet de 6le alinea van dit artikel niet wat nader worden omschreven? Vraag 19. Tot welke opmerkingen heeft de beschouwing van het wetsontwerp u overigens aanleiding gegeven? Kostuum voor post- en telegraaf ambtenaren. By Koninkiyk Besluit van 4 December is vastgesteld een ambtskostuum voor sommige ambtenaren by den dienst der posteryen en telegraphie. Daarby is bepaald: lo. dat het officiéél kostuum, te dragen door de hierna genoemde ambtenaren by den dienst der postcryen en telegraphie, zal zyn een gekleede frak van donker lauw laken volgens de snede van het klein kostuum der ministers voorzien van vergulde kDoopen, waarop zyn aangebracht een posthoorn en bliksemflitsen (naar gelang zy ty een van beide of by beide diensten benoemd zyn), met 8taanden kraag, esn witte of donkerblauwe pantalon, de eerste voorzien van een gouden galon, staande degen met verguld gevest, steek met gouden lis en knoop als aan de frak sn oranje kokarde; 2o. dat de frak zal zyn voorzien van gouden borduursel, volgens de by dit besluit behoo- rende modellen en zulks voor: den directeur-generaal op den rug, en ter breedte van 6 centimeter op den kraag, de opslagen der mouwen en de tasschen der zakken; den hoof ingenieur en de hoofd inspecteurs ter breedte van 6 centimeter op den kraag, de opslagen der mouwen en de tasschen der zakken; de inspecteurs, ter breedte van 5 centimeter op den kraag, de opslagen der mouwen ©n de tasschen der zakken; de ingenieurs en de directeuren van kan toren 1ste klasse ter breeite van 4 centimeter op den kraag, de opslagen der mouwen en de tasschen der zakken; de adjunct-inspecteurs, den controleur- magazynmeester, de directeuren der kantoren van de 2de tot do 4de klasse, de hoofdcommiezen, de onder-directeuren on de commiezen der 1ste klass», ter ireedte van 4 centimeter op den kraag en de opslagen der mouwen; de directeuren der kantoren van de 5de tot en met de 8ste klasse en de commiezen der 2de tot en met de 4de klasse, ter bree te van 3 centimeter op den kraag, doch niet verder dan 15 centimeter aan beide zyden en op de opslagen der mouwen, en dat de steek zal zyn voorzien voor den directeur- generaal van witte liggende pluimeD, en voor den hoofd ingenieur, de hoofd-inspecteurs, de inspecteurs, ingenieurs en de directeuren van kantoren van de late en 2de klasse van zwarte liggende pluimen; 3o. dat het officiéél kostuum voor de ambtenaren ty het hoofdbestuur der postery n en telegraphie, die gelyke titels dragen als de ambtenaren by de departementen van algemeen bestuur, zal gciyk zyn aan het kostuum voor de ambtenaren vastgesteld, met dit verschil, dat op de knoopen de distinctieven zullen zyn aangebracht hierboven sub 1 ge noemd. ALKEMADE. Geboren: Maria Engelina, D. van L. Van lïuiten en J. Koek. Maria Martha Wilhelmina, D. van P. Heemskerk en M. Van Diemen. Johanna, D. van D. Loos en M. Huig- sloot. Overleden: Francisca Theodora, 9 j., D. van C. A. Poggemann en T. E. Hermes Cornelia, 22 j. Z., van D. Van Klink en N. Hoogenboom. J. Hogeboom, wedr. van K. Van Klink, 73 j. AARLANDERVKEN. Bevallen: H. Bos geb. De Bruyn D. G. Braam geb. Edelman D. M. v. Leeuweü geb. Domburg D. N. v. 't Wout geb. Nagtegaal Z. Overleden: A. Oskam D. 1 j; ALFEN. Bevallen: W. v. Egmond geb Jansen D. N. M. De Bruin geb. Verdoold D.A. Mooij geb. Roo8eboom D. T. Hoogendoorn geb. Van aer Vis D. Overleden: A. v. Gils 3 m. K. v. d. Bos. eebtg. van A Griffioen, 61 j. J. Visser, wedr, van A. Wind horst, eerder wedr. van M. Los, 69 j. D. ledenburg, echtg van J. De Groot, eerder wed. van C. De Groot 49 j. BODEGRAVEN, bevallen: A. Tuijnenbarg geb. Van den Elzen, D. K. K. Freericka geb. Van Rooselaar, D. G. Van den Beig geb. Van- den Hooien, Z. N. Spijker geb. Baas, D. KATWIJK. Geboren: Cornells, Z. van J. Remmelzwaal on T. De Best. Marntje, D. van C. v. Duyn en D. Schaap. Pieter, Z. van A. L. Do Jong en T. v. Schalk. Overleden: J. v. d. Boon 11 d., D. van J. v. d. Boon en C. v. Duyn. Levenloos ter weield gekomen van het vrouwelijk geslacht van A. C. v. Mil en M. C. v. Bemmel. Gehuwd: P. Dekker jm en. W. Vlieland jd. D. bru8soe jm. en B. v. d. Perk jd. Ondertrouwd: C. v. Duy ven voorde jm. 29 j. en M. v. d. Oever jd. 23 j. C. v. d. Plas jm. 21 j. en A. Haasnoot jd. 21 j. A v. Bdelen jm. 24 en E. Plug jd. 23 j. LISSE. Geb or on. Hendrikus Johannes Josephus, Z. van J. P. Hulsebosch en E. J Wiegant. Sophia, D. van P. Weyers en G. Verkerk. Overleden: Johanna De Jong, wed. A. Braam zeel, 78 j. NIEUWKOOP. Bevallen M. Nieuwenhuizen geb. Ruigrok, D. R Blom geb. Yeikley, Z. NOORD WIJKEItHOUT. Geboren: Johanna Maria, D. van C. Van Duin en S. M. Buschman. Pio.er, Z. van P. Laros en J. Knap. Gorardus, Z. van T. Bakkor en ti. Meskers. OUDSHOORN. Bevallen: M. Kammeraad geb. Krap Z. Overleden: P. Van Leeuwen Z. 1 m REEUWIJK. Bevallen- A. Streng geb. Van Dijk Z. A. Jongeneel geb. Van Es Z. Overleden: L. P. Lammens 16 j. Gehuwd: A. De Knikker en J Molenaar. P. Hcogendijk en 11. Oudshoorn. RIJNZATERWOUDE. Oy or led en: A. Broe- voort, echtg. van F. VV. Nijbakker, 67 j RIJNSLlURG. Overleden: Jacob Petrus Vau Leeuwen 21 j., wonende te Noord wijk. C. Van Klaveren, 1 j., Z. v. P. Van Klaveren en A Van Kralingen. SASSENHEIM. Geboren: Johanna Maria, D. van A. Verbree en M. C Lelieveld Johannes Adrianus, Z. van C. Den Hollander en M. Blom. Overleden: C. v. Diest, wede. van L. v. d. Voort, 78 j. F. De Groot 79 j. STOMP WIJK. Be val Ion: C. Waayer geb. Van Dijk D. TER-AAR. Bevallen: T. Jansen geb. BoerD. Overleden: C. Hoogervoret, echtg. van C. v. Kint8, 36 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Charles Henry, Z. van J. M. v. Kempen on R. Mellet. Overleden: S. M. v. d. Berg 61 j., echtg.van A. Smit. VEUR. Bevallen: J. W. v. d. Ham geb. Janssen Z. P. Do Wilde geb. v. d. Meer D. A. J. Huisman geb. Alblas D. VOORHOUT. Geboren: Joannes, Z. van J. Van Steyn en van M. Van der Vossen. Overleden: Cornelia Joanna Zonneveld 5 ra. WOUBRUGGE, Geboren: Wilbelmina, D. van A. v. d. Ploeg en W. Schrama. Overleden: J. Gaalswijk 55 j., echtg. van C. Schijf, (overl. te Leiden). ZEVENHOVEN. Overleden: D. Zetbof, wed. van N. Pronk, 87 j. ZWAMMKRDAM. Bevallen: T. Edelman geb. Verwaal, 2 Z. L. Van Dam geb. Kruyt, Z. C. E. Van Niekerk geb Prins, Z. Overleden; C Streofland, D. 3 j. D. A. Streefiand, D. 5 j. INGEZONDEN. Mynheer de Redacteur l In uw verslag omtrent het verhandelde in de gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken komt een fout ▼oor, die ik u beleefd verzoek - Ik vermoed, dat de heer Verhey v. Wyk daarop gestel-i zal zyn wel to willen rectificeeren. Onjuist toch is, cat de heer Wyk zyn ontslag nam op grond, dat den Min. v. W. H. en N. geadviseerd is tot iostandbouaing der Kamers van Arbeid, onjuist zelfs dat dit advies onze Kamer by ceze gelegenheid is gevraagd. Alleen dit is juist: Burgemeester en Wet houders hadden de Kamer van K. en F. verzocht, na alle vruchtelooze pogingen om de Kamers van Arbeid samen te stellen, by de toen aanstaande verkiezingen haar medewerking en hulp te verkenen. De Kamer had besloten aan dit verzoek gevolg te geven, een besluit, waarmede echter de heer Van Wyk zich in geenen deele kan vereenigen, voornameiyk op grond hiervan, dat het maken van propaganda ol het verleenen van mede werking of hulp voor de verkiezingen der Kamers van Arbeid niet lag op den weg van de Kamer van Koophandel. Dezo was do aanleiding en de eenigo tot het ontslag. U dankzeggende voor de my verleende plaatsruimte. Hoogachtend, J. H. C. Goudsmit, Secretaris der K. v. K. en F. Gemengd Nieuws* Gisteravond te 8 uren ontstond te 's Grevoliuin Capelle door een onbekende oorzaak brand in de groote boerenstalling van den heer A. De Bruin op de Hoogevaart. Elf koeien en drie paarden werden een prooi der vlammen. Gisteravond ontstond brand in de sigarenfabriek van den heer J. Lurmans, te Stratum. De zaal, waar het vuur ontdekt werd en die als droogkamer wordt gebruikt, brandde geheel uit, terwyl aan ue aanwezige tabak veel waterschade werd toegebracht. Alles is verzekerd. Oorzaak onbekend. De Bchaatsenryders op den Schie- damschen Singel te Rotterdam ondervonden gistermiddag de broosheid van het ya. Acht zakten er door, waarby een schipparsdochter het leven liet. Gistermorgen ia de serst6 personentrein van Utrecht naar Leiden met defecte machine te H.-.rmelen blyven staan. Hy is na 23 minuten vertraging met de machine van trein 1678 verder vervoerd. Enkele personentreinen ondervonden door dit voorval eenige vertraging. Een 23jarige dienstbode is in haar hut aan boord van de aan de Oosterkade te Rotterdam liggeade stoomboot „Middel burg I" dood in bed gevonden. Zy was door kolendamp gestikt. De politie vond een test met doovekolen, door haar by het naar bed gaan in haar hut medegenomen. Het lyk is op last van aeo poiitiegeioisheer ter schouwing naar het ziekenhuis overgebracht. Naby de Develsluis, onder Eeer- jan8dam, zijn twee jongens van 7 en 8 j ar door het ys gezakt en verdronk-n. Hot lyk van een der knapen is opgevisebt, naar het andero wordt gejregd. Hondentrouw. In een der bladen vinden wy het volgenae staaltjo van hondentrouw vermeld, voor de waarheid waarvan wy echter niet absoluut kunnen instaanDe arbeider V., uit het oosten van Drente, moest, wegons mishand ling, veertien dagnn gevangenisstraf te Asseu onder gaan. Zyn hondje was hem tot het Huis van Bewaring gevolgd. Toen de deur achter zjjn baas dichtviel, stond het beestje alleen in een vreem e plaats. Veertien lange uagen wachtto het, tot eindeiyk de straftyd was verstreken. V. droeg het geheel vermagerde beestje mee naar huis, waar het na zorgvuldige verpleging spoecug weer op de been was. (H. C.) Naar uit Ostenoe bericht worot, viel Woensdag van de poststoomboot „Leopold II" de eerste machinist over oorJ, waarop hy, met den tweeden machinist, die bem redden wilde, den dood vond. Transvaal-allerlei. - Als staaltjes van de stemming in oen vreemde deelt een handelsfirma twee uitingen mede van baar correspondenten. De eeD, in Engelaoo geves tigd, schryft met zekeren humor: „Wy zyn zeer terneergeslagen door de nederlaag Vr.n Gatacre en gsan nog meer cho olaie naar Afrika zenden, ten einde verder zulke rampen te voorkomen". Een Paryzenaar scbrfift oe- boette te gevoelen om te zeggen hoeveel blydachap de tyaing van de overwinning van Gatacre „door die dappere Bo ten" in zyn omgeving heeft teweeggebracht. De bladen meldden van Hollanders, oio naar Transvaal gaan om daar niet oe Boeren te stry'den. O. m. zyn reeds vertrokken een inwoner van Schagen, die vele jaren in Transvaal had gewoond, en een FriescLe boerenknecht, oio tijoelyk by een boer in de Rynprovincie diende. Ook zal een ingezetene uit Waspik naar Transvaal trekken. Als een bewys van belangstelling in het buitenland voor de Zui j-Afrikaantche Boeren deelen do heeren G. Van Lennep Cie., te Amsterdam, mede, dat zy van bet door beo vertegenwoordigde huis Veuve Pomraery file Cie. f 1000 ontvingen om die te 6torten in de kas der Ned. Zuid-Afrik. Vereemging. Dezelfde firma stelde 2500 franken ter be schikking 7an het damescomité, dattoParys in het belang der Boeren werkzaam is. De Academische Vereeniging „Bollandia" te Aken heeft aan de Ned. Zuid-Afrik. Vereeniging 1000 mark verzonden als voor- loopige opbrengst van de inzameling door de Nederlandsche studenten aan de Tech nische Hochscbule te Aken gehouden. Daar de lysten nog niet gesloten zyu, hoopt sy spoedig nogmaals een bedrag ten bat^ der gewonden van het Boerenleger te kannen verzenden. Een tydlang bewaarden heiden bet stil- zwygen. De zon strooide verkwistend haar vloeibaar goud over do stukken muur, welke eenmaal schuins oploopende zitplaatsen voor tachtig duizend toeschouwers hadden godrageD, on droefgeestig verhief zich uit dit verlaten oord het ernstige symbool van het zegepralend Christendom, het Kruis, omhoog. N.l eenigen tyd keek Menz zyn gezellin in de oogen. „Weet gy, mejuffrouw, waarom ik eigenlyk naar Italié ben gegaan?" „Ik denk, dat gy u ovorwerkt hebt en nu ontspanning zoekt»" „Dat wellicht ook. Maar de eereto oorzaak ligt dieper. Ik weet niet of u zooveel belang in myn lot stelt „U wordt byna plechtig." „Het is ook plechtig, wat er op dit oogen- blik in myn gemoed omgaat. Gy en uw vader hobben my het een en ander van uw leven medegedeeld, dat, voor zoover ik beoordeelen kan, tot dusver één en al zonneschyn is geweest. Met my i3 dat Diet het geval. Ik heb veel droevigs beleefd en ik houd het byna ▼oor een plicht der eerlykheid Flandrine keek verwondtrd op. „Dat zou ik volstrekt niot gedacht hebben," ïeide zy eonvoudig. „U ziet er zoo opgewekt en rustig uit." Mag ik „O, wanneer gy eens wist ronduit spreken?" „Vertel wat u goeddunkt. Gy kunt van myn deelnoming verzekerd zyn." En Wiilibald Menz vertelde. Kort en bondig, maar aangrypond en streDg-waarheidlievend vertelde hy, wat er sinds het bal in de zaal dor Fraterniteit was voorgevallen. Hy spaarde zicbzelven niet; maar by schilderde ook zyn berouw, zyn voortdurenden innerlyken stryd en de daaruit voortkomende zenuwoverspan ning. Van de afgryseiyke zinsbegoocheling, waaraan hy tot tweemaal too ten prooi was geweest, en van de vreeselyke gehoor- hallucinaties zeide hy echter niets. Flandrine luisterde aandachtig naar hem. Haar kalme en ernstigo oogen verrieden den indruk niet, dien het verhaal op baar maakte. „Dit is myn bekentenis, mejuffrouw," besloot hy op gejaagden toon. „Ik weet niet, of gy voor een man, die den dood van een medemen8ch op zyn geweten heeft, nog vriendschap kunt gevoelen. Maar ik moest u dit alles mededeelen, zelfs op het gevaar af, uw afschuw daardoor op te wekken." Flandrine haalde diep adem. „Gy antwoordt niet," mompelde Wiilibald. „Wat wilt gy van my hooren? Dat ik de zaak luchtig opneem? Dat kunt gy, die er zelf zoo zwaar onder geleden hebt, toch niet veronderstellen." „Zeker niet, Flandrine l" riep Wiilibald Menz ontroerd. Het was de eerste maal, dat hy haar kortweg by haar naam noemde. „Dat is niet by my opgekomeD. Ik wilde alleen maar weten, of g(J ondanks allesof gy in staat waart Zy viel bem in de rede. „Ik zie, mynheer Menz, dat gy er nog altyd zeer onder lydt, veel meer dan gy my wilt bekennen. Het was verkeerd van my en wreed, dat ik aan den eersten indruk toegaf. Dat is oDs, meDscheD, nu eenmaal zoo inge schapen. Maar nu wil ik toch ook het verstand en de logica aan het woord laten komen. Neen, mynheer Menz, u heeft volstrekt geen reden om zoo streng over uzelven te oordeelen. U hebt Diet de minste aanleiding tot dit conflict gegeven en zooals do begrippen van eer nu eenmaal zyn, bleef u niet veel anders dan een uitdaging over. Dat gy de tegenparty, die u tot deze uitdaging dwong, teekonen wildet, zooals gy dat noemt, was met het oog op uw toorn te verontschuldigen. De treurige afloop schyDt inderdaad slechts een ongelukkig toeval te zyn. En al gevoelt gy u, ondanks alles, ook schuldig, dan hebt gy daarvoor reeds meer dan voldoende geboet. Hetschynt my nu uw plicht toe, door do geheele treurige zaak een dikke streep te halen." By baar vriendelijke woorden maakte zich een onuitsprekelijk zilig gevoel van hem meestor. Zy had hem vrygesproken! Nu moest zy hem toebohooren, bet geluk van haar naby- heid, die zoo weldadig op zyn gemoed werkte, moest hy dagelijks, elk uur, deelachtig worden. Hy wist het nu: zy bad hem lief; ook zy was or heimolyk van doordrongen, dat zy by elkaar behoorden. Voorloopig was het hem echter onmogoiyk zijn gevoelens onder woorden te brengen. Hy vond het onkiesch om onmiddeliyk aan de mededeeling van zyn ongeluk de vraag te knoopen, welke over zyn geluk moest be slissen. De indruk, welken het gesprokene op Flandrine had gemaakt, moest eerst geheel uitgewischt zyn vóór hy het wagen mocht haar van liefde te spreken. Hy dankte haar dus in diep gevoelde bewoordingen, wisselde een hartelyken handdruk met haar en stond vervolgens op. Hy verlangde vurig deze dood8che omgeving te verlaten en weer in het levende leven of toch in de ontluikende natuur terug te keeren. Zoo doolden zy dan tot aan den middag, nu eens in de richting van de Drususpooit, waar rechts en links het groen weelderig opschoot, dan weer door de tuinen van den Mons Palatinus en naar het Corso, waar het letteriyk van menschen en rytuigen wemelde. Zy zeiden weinig, maar zy keken, dachten en droomden des te meer. Flandrine vroeg zichzelve herhaaldeiyk af, waarom by juist zooveel om haar opvatting en beoordeeling van de zaak gaf. En het antwoord, dat zy daarop al peinzende vond, dreef haar van tyd tot tyd het bloed naar het gelaat. XVI. Den dertienden Maart kreeg de gelukkige Wiilibald ooder de boornen van de villa Doria Pampbili van zyn bekooriyke Flandrine het jawoord, Een diep, alomvattend gevoel van geluk zaligheid vervulde hem, dat hem oenige oogen- blikken sprakeloos maakte; een droomerig, zalig bewustzijn hier eindeiyk gevonden to hebben, waarnaar hy van af zyn jongensjaren met een verlangend hart onbewust had ge streefd. Ten aanschouwe van den St.-Pieters- koepel, welke zich in het nevelachtige ver schiet violetkleurig verhief, en slechts do zacht ruischendo toppen van het eeuwenoudo park tot getuigen, gaf Wiilibald haar don eersten innigen kus. Thuisgekomen, stelde het paar den professor, die reeds sinds een kwartier vol ongeduld op huQ terugkomst wachtte, met de zaak in kennis eD verzocht hem om zyn vaderlyke toestemming. Professor Crusius scheen niot byzonder verrast, maar wel zoer in zyn schik. De professor had den jongen grondeigenaar, die nu op zulk eon bescheiden, harteiyke manier om zyo dochter aanzoek deed, blik baar liefgekrogen. Dat bleek reeds uit de wyze, waarop by zyn tookomstlgen schoonzoon kort en bondig de handen toestak en hem half schertsend, half aandoeniyk omhelsde. Men reed vervolgens naar bet „Hötel do l'Europe," om daar in een „chambre séparée" oen lunch te gebruiken en de verloviDg by een glas Heidsiéck op waardige wyze te vieren. {Wordt vervo'^dj

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 13