N°. 12172 Zaterdag SS October. A#. 1899 Seze feourant wordt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven Dit noumier bestaal, uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Nederlandsch Znid-Afrikaansclie Verceniging. f 3874.53. Leiden, 27 October. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER GOTJRAHT» Voor Lei dan pér 8 maanden; f 1.10. Franco per post «-*«>•« r 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05.- PRUS DER AJJVEETEHHËWt Van 1—8 regels f l.Oö. Iedere regel meer f 0.17J. örootad^ letters naar olaatsruimte -. Voor het Incasseeren bullen de stad wordt f 0.06 berekend. Tot hedenmiddag drie uren wafons, met het gisteren vermelde, op verschillende in- teekenbiljetten een bedrag toegezegd van Onnoodig byna om mee te deoltn, dat wy ons voortdurend ook voor de toezending van inge- vulde biljetten blyven aanbevelen. Blanco inteeken'iljetten liggen aan ons Bureel ter beschikking. Hieronder volgt een opgave van al de giften, die wy van onbekenden aan ons Bureel ont vingen of in de brievenbus hebben gevonden Onbekend: 1, ƒ0.50, 0.25, ƒ10, ƒ1, ƒ1, ƒ1, ƒ1, 0.50, R. S. ƒ1.10. Van N. N. ƒ10, N. N. ƒ0.20, N. N. ƒ1, N. N. 2.50, S. ƒ0.25, N. N. 1.50, N. N. 0.10. In enveloppe: Muntiiljet van ƒ10 en een bankbiljet van ƒ60. Ai degenen, die ons een bedrag toezonden met naam, ontvangen daarvoor later onze bezigheden laten het op dit oogenblik werke lijk niet. toe een quitantie namens de Z.-A. VereenigiDg. Op een zilveren bruiloftje is gecollecteerd ƒ5.825 ten behoeve der Ned. Z.-Afr. Vereeniging. De Bond van Oud-Onderofficieren te Leiden draagt af de som van 25 voor de Neder- landsche Zuid-Afrikaanscbe- Vereeniging. £gOp een ljjst, die in de gemeente Alfen heeft- gecirculeerd ten behoeve van het Roodo Kruis in Transvaal, is geteekend voor het aan zienlijke bedrag van 278.25. Een luit. der veld artillerie te Breda bad Zaterdagmiddag zijn manschappen rondom zich verzameld en hun toen in bevattelijke taal verteld van het schreeuwend onreebt, dat den dapperen Boeren wordt aangedaan. Aan het einde zijner improvisatie had de luite nant een beroep gedaan op de milddadigheid zijner toehoorders. Hy vroeg hun een kleine gift om den nood, welke nu reeds zou zyn ontstaan, te helpen ltnigen. In koor hadden toen allen hun instem ming betuigd met het voorstel, en het resultaat van een kortstondige onderlinge bespreking was, dat men besloot, dat de soldaten 1, de korporaals 2 en de onderofficieren 3 cents per vyf dagen van hun soldy zullen afstaan. Do schaalcollecte, in Den Haag gehouden voor het vrouwen- en mannen-comité van de Haagscho afdeeling van het Rooae Kruis, ten voordeele van den ambulance-dienst in Zuid- Afrika, heeft opgebracht ruim 12,000. On Ier de giften, by de Ned. Zuid Afri- kaansche Vereeniging ingekomen, is er een van 2000 van een ongenoemden particulier, voorts een van 1500, drie van ƒ1000, enz. Dezen winter zullen weder drie soiróes voor kamermuziek gegeven worden, door de heeren Van Groningen, Striening, Van Adelbtrg en (in plaats van den heer A. Bouman) dm heer Mossel, solo-violoncellist van het philhar- monisch orkest uit Amsterdam. Op de eerste soiree, die 24 Nov. a. s. zal plaats hebben, zullen de volgende werken ten gehoore gebracht worden: „Trio van Tschay, kowski, „Sonate" voor Violoncel vau Rubin stein en „Piano kwartet" van S. Van Gro ningen. Wy herinneren ons nog de mooie soiróes van het vorig winterseizoen en twyfelen er daarom niet aan of ook thans zal op de lyst druk worden geteekend. De afdeeling Leiden en Omstreken der Nederlandsche Maatschappy voor Tuinbouw en Plantkundo zal op 9, 10, 11 en 12 Hovember a. s. in de Buiten Sociëteit „AmiJtia" een onderlinge Chrysanthemum-tentoonstelling houden, welke zal bestaan uit: lo. Een groepen-versiering der zaal. 2o. Inzendin gen naar de vraag: Zes goed gekweekte Cbrysanthemum-planten. 3o. Inzenoingen naar de vraag: De fraaiste vaas, gevuld met Chrysanthemum bloemen. 4o. Een corso met versierde sportkarren. Bovendien zal Maaudag 13 November, des avonds om halfacht, een feestavond, uitslui- t nd voor de leden met hun dames, plaats hebben. Deze feestavond zal bestaan uit een concert in de versierde zaal, een gratis tom bola en de uitreiking der prijzen, op de ten toonstelling behaald. De „Sts. Crt." van heden bevat de sta tuten der vereeniging, erkend volgens de wet van 23 April 1855: Slagersvere» niging „Nut en Vriendschap", te Leiden. Benoemd is tot hcofd der met primo Jan. 1900 te Lekkerkerk te openen Fröbel school, mej. J. C. SchefTelaar, te Leiden. De heer P. Kolkert, onderwyzer aan de Chr. school te Katwyk-aan Zee, is benoemd als eerste onderwyzer aan de school met den Bybel voor gewoon en uitgebreid lager onder- wy3 aan het Roermondsplein te Arnhem. Bedankt is voor het beroep naar de Gtref. Gem. te Herwynen door ds. J. W. Gunst, te Woerden. Ter eere van den 70aten verjaardag van den maD, die 40 jaren lang de Maatschappy tot Bevordering van Nyverheid heeft geciend, den heer F. W. Van Eeden, woei gisteren van het Paviljoen in den Hout, te Haarlem, de standaardvlag. Het gansche personeel wachtte den heer Van Eeden in zyn met bloemen versierde kamer op en wenschte hem geluk met zyn feestdag. Verder op den dag werd do jarige rykelyk begiftigd met bloemen en bezoeken, terwyl uit alle oorden des lands schriftelyke geluk- wenschtn werden ontvangen. Onder meer complimenteerde hem een depu- tutie van da Botanische Vereeniging uit Leiden. Onze landgenoot de heer Van Wouw, de beeldhouwer van het staodbeeld voor Paul Kruger, is voor eenige weken uit Italië te Pretoria teruggekeerd. Zyn werk staat nog ta Rome en is, meentn wy, grootenJeels, zoo niet geheel, klaar. De heer Van Wouw moge het spoedig te Pretoria zien onthullen, in de zetelstad van een vry landl NR. G.) De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 18 tegen 12 st. goedgekeurd de ver hooging van het salaris des gemeente ont vangers van 6000 tot 7000. Sir Julian Pauncefote, eerste gedelegeerde by de jongste Vredesconferentie, is heden ochtend in Den Haag aangekomen, vergezeld van den heer Ponsonby Maxwell, die eerste secretaris was van de delegatie. De Engelsche vertegenwoordiger zou waar- scbynljjk reeds hedenmiddag de tractaten en verklaringen voor Groot-Britanniö onder- teekenen. De EDgeische gezant geeft ter zyner eere een diner. In „Hötel des Indes" aldaar is aangekomen baron Gericke van Herwynen, Hr. Ms. buiten gewoon en gevolmachtigd minister in Zweden en Noorwegen en Denemarken. Do Staatscommissie tot voortzetting der herziening van het Burgeriyk Wetboek is by koninkiyk besluit ontbonden, onder betuiging van Harer Majesteits byzondoren dank i-n Hare boogo tevredenheid aan den voorzitter, mr. Van Meerbeke, raadsheer in den Hoogen Raad; den secretaris, jhr. mr. Van Teylingen, raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage, en de vercere leden: mr. Feith, raadsheer in den Hoogen Raad, en Hamaker, hoogleeraar te Utrecht, voor den volbrachten aroeiJ, en aan den adjunct-secretaris mr. H. De Ranitz voor de by dien arbeid bewezen diensten. Een staatscommissie is ingesteld tot her ziening* der eerste zes titels van het vierde boek van het Burgeriyk Wetboek. Aan de nieuw iogestelde commissie wordt opgedragen in den vorm der wetten, met toelichting voorzien, de noodige voorstellen te doen. De commissie zal vergaderen te 's-Gravenhage. Benoemd tot leden de heeren: mr. Feitb, raadsheer in den Hoog6n Raad, tevens voor zitter; mr. Eyssei, raadsheer ia den Hoogen Raaj; Moltzer, lid van den Raad van State; Hartogh, lid der Tweede Kamer, jhr. mr. W. H. De Savornia Lobman, rechter in de rechtbank te 's-Gravenhage. Aan de commissie is als secretaris toege voegd mr. H. De Ranitz, advocaat in Den Haag. De waarneming van het consulaat der Nederlanden te Fauresmith is opgedragen aan den hoer Ph. J. Van der Merwe Olivier, aldaar. De heer J. A. C. Ferras, benoemd tot vice- consul der Nederlanden te Aracaju, is in uie hoedanigheid door de Braziliaansche Regeering erkend. De gezant van Portugal by ons Hof is voor eenige maanden met verlof naar het buitenland vertrokken. Gedurende zyn afwezig heid fungeert do consul generaal van Portugal te Amsterdam als attaché der legatie en is met de waarneming harer zaken belast. Op voordracht van de centrale commissie voor de wereldtentoonstelling te Parys in 1900, zyn door den minister van waterstaat benoemd tot adjunct-secretarissen ty die commissie do heeren H. Van den Bosch en mr. H. C. Obreen, de eerste van de vestiging van het bureau af, de laatste sedert eenige maanden aldaar werkzaam. Aan dr. Van Moll, te Rotterdam, is by gelegenheid van zyn 25-jarig jubileum, voor zyn inricbtiDg voor oogiyders oen som van ƒ5000 ter hand gesteld. Aan het „N. d. D." wor t gemeld, dat het voornemen bestaat aan de Openbare Handelsschool to Amsterdam een cursus in het Russisch te verbinden en dat men voor leeraar in die taal op het oog heeft or. Kern, redacteur aan de „N. Rolt. Ct." Tot directeur der gemeenteiyke gasfabriek te Haarlem is benoemd op een aanvangssalaris van ƒ5000 de heer J. Blom, te Arnhem, met bepaling, dat het salaris ty den aanvang der exploitatie zal worden gebracht op ƒ6000 en dat 1000 zal worden toegekend als geen vrye woning kan worden verstrekt. De benoemde kapitein-luitenant ter zee R. Reinders wordt met 1 November a. s. eervol ontheven"van de betrekking van per manent lid der commissie tot het examineeren van zee officieren en adelborsten, en op non- activiteit gesteld. Hy wor t in genoemde betrekking ver vangen door den luitenant ter zee 1ste kl. H. O. W. Planten. De minister van oorlog ma^kt bekend, dat in het begin der maand December a. s. een vergelykend examen voor den rang van tweeden klurk by het departement van oorlog zal worden gehouden en dat de aanvragen tot toelating tot bedoeld examen door de ouders of voogden van de adspiranten, by gezegeld request, uiteriyk op 15 November a. 8. aan gemeld departement moeten worden ingevend. Nadere byzonderheden bevat de „Sts.-Ct." No. 252. De 1ste luitenant der art. D. A. M. G. Plancken, cie v<m zyn detacheering in Oost- Indiö is teruggekeerd, is geplaatst by het corps pantserfort-art. De onlangs uit Oost Iudiö van zyn detacheering teruggekeerde l6te luit. der inf. J. Vetbake wor^t ingedeeld by het 6de reg. inf. te Breda. De 2de luit. J. H. T. Van Keive', van het 4de reg. inf. te Delft, is overgeplaatst by hot 3de reg. inf. De lstejUuit. G. A. O. Immink, van de veld-art., die in November a. s. wor .t ont heven van zyn detacheering by de rijschool te Bergen op-Zoom, wordt dan ingedeeld by de treinafdeeling van het 3de rgiment, in garnizoen te Breda. De onlangs uit Oost Indië teruggekeerde 1ste luit. T. Van der Ploeg wordt lngeieeld by het 8ste reg. inf. te Doesburg. Aan den 2den luit. S. H. F. Hoffman, van het corps pantserfort-art., is door den minister van oorlog een jaar binnenlandsch verlof verleend tot herstel van gezondheid. Door dr. H. D. Tjeenk Willink, leeraar in de natuurlyke historie aan het gymnasium en aan de hoog re burgerschool te Zutfen, is ontslag uit die betrekkingen gevraagd. Aan de „Times" wordt geseind, dat mr. T. M. C. Asser, oud-boogieeraar te Amsterdam en lid van den Raad van State, is benoemd tot scheidsrechter in het geschil tusschen Rusland en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, betreffende de in-beslag- neming door Rusland V3n Unieschepen tinnen 7 myien van de Siberische kust. Dit scheidsgerecht zal een einde maken aan een geschil, waarover reeds acht jaren wordt onderhandeld. De gemeenteraad van Sloten heeft aan de electrische tram AmsterdamSlóten- Haarlemmermeer—Haarlem voor den tyd van 26 jaren een rentegarantie verleend van 4 pCt. Het stoomschip „Herzog", van Oost- Afrika naar Rotterdam en Hamburg, arriveerde 25 Oct. te Napels; do „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 26 Oct. van Genua; de „Soembing", van Rotterdam naar Java, passeerde 26 Oct. Suez. Haarlemmermeer. De uitslag der door het bestuur dezer gemeente gehouden aan besteding van ce levering van steenkolen en cokes, gedurende den winter van 1899/1900, ten dienste der scholen en het raadhuis, in 2 perceelen, is als volgt: lste perceel (scholen): W. Bierhaus, te Haarlemmermeer, 0.98 per HL. Rubrkachel- kolen, 1.25 per HL. Ruhrkachelkolen (stuk ken), ƒ0.85 per HL. cokes. 2de perceel (raadhuis): J. L. Mesman, te Haarlemmermeer, 1.15 per HL. Ruhrkachel kolen (stukken), 0.77 per HL. cokes. Da lavering is gegund aan gemelde in- 6chry vers. Uazorswoude. Een zaal, gevuld mot be- LncsUUenden, waaronder Telen vandenRyn- UK, gekomen om de belegering van Jeruza lem naar den profeet Ezechiël te hooren uit leggen maar geen spreker. Zóó was gister avond om halfzeven de toestand in „Salvatori." Ds. Hoedemaker, van Amst-rdam, die hier zou optrecen, verscheen niet, zoodat allen teleurgesteld huiswaarts keerden. Wat de reden van dit wegblyven was, is vooralsnog niet opgehelderd. Noordwjjk. Alhier circuleert eveneens een lyst ten bate van de noodlyjenaen en ge wonden in den Engtlsch Transvaalschen kryg. Ze gaat uit van de Nederlandsch Zuid-Afri- kaansche Vereeniging. Er wordt flink ge teekend. Noordwyk-aan-Zeo. Dezer dagen zyn te Vlaardiogen tinnengeloopen de loggers: „VI. 136", reeder E. Smit, schipper L. Van der Wiel, met 200 ton pekel- en 20 kantjes 8teurhcring, tesoramende 4250; „NW. 20", van denzelfden reeder, schipper A. Plug, met 136 kantjes pekelharing, besomming 2130; en „NW. 29", reeder P. Van Duyn, schipper Jb. Plug Sr., met 153 kantjes pekelharing, besomming ƒ2606. Deze vaartuigen waren achtereenvolgens ter haringvangst vertrokken 23, 5 en 20 Sept. YVotibrupge. Blykens kennisgeving van B. en Ws. zal alhi r, by genoegzame deel neming, gelegenheid bestaan voor h rhallngs- oaderwys, waarvoor belangheboenden zich moeten aanmelden by het hoofd eer O. L. school vóór 1 Nov. a. s. Uit de „Staatscourant". Kon. besluiten: Benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandscheu Leouw jhr. mr. D. G. Van Teyliugen, eervol outslagen lid eu secre taris dor Staatscommissie tot voortzetting der herziening van het Burgerlijk Wetboek eu tot ridder in de orde van Oranje-Nassau mr. H. De Ranitz, eervol ontslagoa adjunct-secretaris van gemelde Staatscommissie. Benoemd: Met ingang van 27 October 1899, tot burgemeester van Haaksbergen, J. M. Vincent, secretaris dier gemeente; met ingang van 28 Oct. 1899, tot burgmeester van Gröesbeek, R. AL Otten- hoil, en tot burgemeester van Hoogland G. J. baron Van Boetzelaer, secretaris dier gomeente; met ingang van 1 November 1899, tot burgemeester van Honteuisse, K. J. A. G. baron Bol lot d'Ea- oury; met ingang van 3 November 1899, tot burge meester van Nijkerk, A. F L. G. H. Van den Steen van Ommeren, en tot burgemeester van Gnjpekerk H. lioman Bindervoet en met iogang van 5 November 1899 tot burgemeester van Nieu- weuhoorn, J. W. Hein, secretaris dier gemeente. Vergunning verleend aan deu heer J. T. (Jremer, minister van koloniën, te 's-Gravenhage, tot het aannemen van de versierselen der derde klasse van den eersten graad der orde vaa den Dubbelen Draak en van bet grootkruis der orde van de Rijzende Zon, hem respectievelijk door de keizers van China en Japaa geschonken. Eervol ontslag verleend op verzoek: aan C. E. J. M. Van der Poel met iDgaag van 1 Januari als notaris te Arnhem. Gemeenteraad v»u Lelden* Vervolg van gisteren.) 16°. Vaststelling van de verordeningen, regelende de heffing en invordering der schoolgelden aan de openbare scholen voor lager ondervrys te Leiden (217). 17°. Vaststelling van de verordeningen, regelendo de heffing en invordering van schoolgelden aan hot Gymnasium, de Hoogere Burgerschool voor Jongens en do Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden (217). 18V Vaststelling van de verordeningon, rege lende do heffing en invordering van schoolgeld aan de Gemeentelijke Kweekschool voor ouder wijzers en onderwijzeressen te Leiden (217). Werden goedgekeurd. By punt 16 dienden do hoeren Aalberse en Den Houter do amen dementen in, die in ons verslag van gisteren abusierelyk onder punt 15 zyn vermeld. 19°. Bezwaarschriften tegen aanslagen op het kohier der plaatselyke directe belastiug, dienst 1899 (eerste gedeelte) (214). Op verzoek van eenige leden werd ttr behandeling der bezwaarschriften overgegaan tot een geheime zitting, die ruim anderhalf uur duurde. In de heropende vergadering, waarin ook tegenwoordig waren de heeren Ha&eelbach en Van Rbyo, dus in het geheel 25 leden, kwam aan de orde: 20°. Begrooting van ontvangsten en uitgaven der gemeente Yoor deu dienst 1900 (178, 187, 195 en 212). By de algemeene beschouwingen werd door den heer Fockema Andre® hulde gebracht aan h-»t Dagelyksch Bestuur voor do voortreffelyke w(jee, waarop hst de geroeente-financien be heert {applaus). De heer Pera was B. en Ws. eveneens daarvoor erkentelyk, doch gaf zyn bezwaren te kennen tegen de Hoogere Burger school voor Meisjes, een weelde, die boven do krachten onzer gemeente gaat, en tegen het subsidie aan den Schouwburg. Voorts ver klaarde hy, dat de plannen van B. on Ws. tot het leggen van twee bruggen over de Zoeterwoudsche-singelgracht zyn instemming niet hebben, doch z. i. grootere Lehoefte be staat aan een overbrugging der Witto-singel- gracht by de Kaiseratraat. De heer A J. Van Hoeken vorklaarde zich eveneens tegen do ueicid eerstgenoemde bruggen, wier nooozake- lükhtid by bestreed en waarvan hy het practisch belang geenszins inziet. De Voor zitter betuigde namens B. en Ws. zyn dank voor de waardeerende bewoordingen van do heeren Fockema Andre® en Pera, daarby verzekerende, dat B. en Ws. rekening sollen houden met de gemaakte bedenkingen. Overgaande tot de artlkelsgewyxe behan deling, werd begonnen met de uitgaven. By volgnr. 65, jaarwedden van sluiswachters, brugwachters en dergelyken, werd besloten, op voorstel van B. en Ws. dezen post te verboogen met ƒ850 en alzoo het geheolo artikel uit te trekken op ƒ17,680. Deze ver hooging staat in verband met de verhooging der jaarwedden van de helft der bragwachters (die het meest voor hun taak geschikt zyn) met 50. Een brcede discussie ontspon zich by dn behandeling van volgnr. 87: „onderboad vaa straten en pleinen." De heer De Goeje bo« pleitte, zooais hy reeds by de algemeene beschouwingen had gedaan, een andere wyae van bestrating van het gedeelte der Breestraat tusschen de Vrouwe- en de Burgsttog; hy meent, dat de tegenwoordige toestand daar zeer binderlyk is voor de school van me). Winkler, de Gehoorzaal, het Stadhuis, enz. De heer Juta bestreed oit denkbeeld: de voor deden eener hout- of asphalt bestrating zullen niet opwegen tegen de hoogst belangryko uitgaven, die daarmede gemoeid zullen zyo, en een percentage der inkomsten belasting noolig zouden maken. Da heer Van Kempen bestreed eveneens zulk een bestrating, waarvan by de nood* z.'.kelykheii niet inziet, terwyl hy eerst onzen nieuwen buren (de bewoners der geannexeerde gedeelteD) wil geven wat voor hen nuttig en noodzakeiyk is. Daarom verklaarde hy zich ook voor bestrating van het gedeelte van don Witte Singel, achter de hoornen, tusschen Doazabrug en Witte-Rozenlaan. Op de nood zakelijkheid dezer bestrating met kliokers werd het eerst de aandacht gevestigd door dtnheor A. J. v. Hoeken en daarna ooor den heer Do Lange, die het onhouabaro van den to. stand van dat gedeelte van den Witten Singel uitvoerig aantoonde, er op wyzende, dat het niet aan gaat een dringende verbeteiing van eeQ exceptioneel slechten toestand uit te stellen met het oog op de rioleeringsplaonen. Do Voorzitter, die tegenover de bewering van den beer Van Kempen deu tegenwoordigen toe stand van bovengenoemd gedeelte der Bree straat onhoudbaar noemde voor de scbool van mej. Winkler, verklaarde, dat B. en Ws. den tyd nog niet gekomen achten, om in den toestand van den Witten Singel verandering to brengen. De bh. P. J. Van Hoeken en Fockema Andreae onderstanden het voorstel van den beer De Lange, doch verklaarden zich tegen klinker bestrating van genoemd gedotlte der Bree straat, geiyk de heer Van Hamel voorstelde. Met dit voorstel verklaarden de heeren Do Go?je en v. Dissel zich te kunnen vereanigen, doch niet de heeren Van Kempen, Pera, Hasselbacb en Juta. De beide laatstgenoemden waren van oordeel, dat door gedeeltoiyke ver- strating de Breestraat een onoogiykor aanzien zou krygen. Het resultaat der discussies was, dat twee amendementen werden inge.iend, het eens van den heer Van Hamel om den post volgnr. 87 met ƒ9000 te verboogen, het andere van de heeren De Lange en A. J. Van Hoeken om den post met 6520 te verboogen. Dit laatste werd aangenomen met 23 tegen 2 st., het eerste terworpen met 18 tegen 7 st., die der heeren Van Hamel, De Vries, v. Rbyn, De Goeje, v. Dissel, Zillesen en v. Lidth do Jeude. Na do behandeling dezer quaestiön werd de vorgadering geschorst tot 'e avonds halfacht. In de avondzittlog was ook tegenwoordig de heer Drucker. By volgnr. 90: „onderhoud van bruggen en overzetteeren" werd door den heer Den Houter geweeen op het gevaar, dat het be- ryden der Havenbrug, vooral ook voor fiete- ryders oplevert; de Voorzitter zeide onder zoek toe. By volgnr. 93 werd door den heer Van Lidth de Jeude de wensch te kennen gegeven van een nieuw uurwerk in den Stadhuistoran met minutenwyzer; hy stelde, met bet oog op don gunatigen financiëelen toestand der ge- raeontekaB een verhooging voor met ƒ2000. De hei:r Kaiser kon zich hiermede vereeDigeD, doch niet de hetr Van Kompen. Het voorstel werd in stemming gebracht en verworpen met 19 tegen 7 st. By volgn. 96: „kost in voor het verstrekken van en aanleg voor duinwatersprak de heer De Lange deu w osch uit, dat tooi do hulton-

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1