Stads-Gehoorzaal. N°. 12168 Dinsdag; 34 October. A\ 1899 $eze gout ant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Eerste Blad. Maandag 30 October flletlcrlandseh Zuid-Afrikaansche ïerecniging. f3127.30\ Leiden, 23 October. PRIJS DEZER GOTTRAHTl Voor Leiden per S maanden. f 1.10. Franco per post c «.■..'.v. 1.40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PRUS DEB ADVEETESTIËNl Van 1—fl regels f 1.05. ledoro regel meer f 0.17|, Grooter* letters naar plaatsruimte -» Voor het incasseerea hulton de stad wordt f 0.06 berekend. ï>it uoiimier bestaat uit TWEE Bladen. des avonds t© halfa ctit. FREDËRIKA FRAK89IAN, Coloratuur-Zangeres. C CATO CU LP, Hollandsche Soubrette. HARKA EGCER9, Tooneelspeelster. JOUAN SCHfllIES, Bas. P. T. BIGOT, ïooneelspeler. J. D. BECH, Violoncellist. 0OL9E31G, Hollandsche MEsftE, j Humoristische Duettisten. Met bovenstaande p> rsonen zal voor onze Abonné's aanstaanden Maandag weder een avond gegeven worden, die zeer zeker in den geest zal vallen. Morgenavond zal daarvan het uitvoerig Programma vermeld worden, waarin byv. voorkomt een Duo van den Heer JOHAN SCHMIER met Mejuffrouw FRANSMAN; maar overigens z\jn het allen zulke bekende per sonen, dat een aanbeveling byna overtodig mag boeten I SOLSER en HESSE, BIGOT en Mej. CU LP als Hollandsche Soubrette; m-en zal zieD, dat het een genotvolle avond wordtt Morgenavond viDden onze Lezers het Bewijs afgeorakt in ons Blad, waarop alléén Toe gangsbewyzen worden afgegeven, voor de eerste tien rijen ad 50 Cents, alle overige plaatsen 25 Cents. Tot hedenmiddag drie uren was ons, met het Zaterdag vermelde, op verschillende in- toekenbgjotten oen bedrag tosgezegd Vin Onnoodig buna om mee te deelen, dat w|j ons voortdurend ook voor de toezending van Inge vulde biljetten blijven aanbevelen. Blanco inteekeni lijstten liggen aan ons Bureel ter beschikking. Naar aanleiding van de ontslag-aanvrage van den 3den onderwijzer aan de openbare school der 4de klasse No. 2, J. De Best, deelen B. en Ws. mede, dat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat. Zij geven mitsdien in overweging aan adressant op zijn verzoek met ingang van 16 November a. s. eervol ontslag te verleenen. Den gemeenteraad deelen B. en "Ws. mede, dat zjj ten behoeve der gemeente hebben aangekocht het perceel aan den Maredyk, Sectie L, No. 426, gemeente Leiden, met woon huis, groot 660 cA., voor den prijs van 3000. Op Int woonhuis rust eea erfpacht, afkoopbaar voor 70, welke voor rekening der gemeente komt. Met het oog op toekomstigen stratenaanleg op het Schuttersveld en mogelijk later noociige overbrugging van de Haarlemmertrekvaart ter hoogte van de Groenoordstraat ter verbinding van de beide nieuwe stadsgedeeit n aan weers- "zjjdeo der vaart, achten B. en Ws. het bezit van bedoeld perceel voor de gemeente van het hoogste belang. Zij geven den gemeenteraad daarom in over weging hun handeling met 's Raada goed keuring te bekrachtigen en mitsdien tot den aankoop van bedoeld peroeei voor den prijs van 3000, benevens de kosten van overdracht ten bedrage van 112.50, te besluiten. Aangezien deze gelden uit den aard der zaak door geldleening zullen moeien worden gevonden, stellen zi) tevens voor tot de vast stelling van den overgelegden suppletoiren begrootingsstaat over te gaan. Het perceel zal worden aanvaard zoo mogtlijk op 1 November of anders zoodra de goedkeuring van Gedep. Staten op dit besluit is verkregen. Naar aanleiding van het verzoek van prof. dr. D. E. Siegeobeek van HeukeJom, om, wegens persoonlijke redenen, ontslag als lid der Commissie van Beheer over het krank zinnigengesticht „Endegeest", stellen B. en W8. overeenkomstig het advies dier Commissie voor, genoemden heer het door hem gevraagde ontslag eervol to verleenen, onder dankbe tuiging voor de gewichtige diensten, door hem als lid der Commissie van Beheer van het gesticht „Endegeest" aan de gemeente bewezen. Ter vervulling dor daardoor ontstane vaca ture bieden B. en Ws. overeenkomstig het bepaalde bij art. 2 van het reglement op het beheer en bestuur van htt krankzim igen- gesticht, na raadpleging der Commissie, de volgende aanbeveling aan: lo. W. Pera en 2o. Mr. L. M. J. H. Kerstens. B. en Ws. geven den gemeenteraad in overweging aan F. J. E. Yan de Vrande restitutie te verleenen van het door hem over de maanden Augustus en September betaalde schoolgeld voor zijn zoontje Fran- ciscus, ten bedrage van 2 67, daar adressant de gemeente metterwoon heeft verlaten en dientengevolge zijn zoontje sinds 20 Juli de lessen niet meer heeft gevolgd. Tegen de in baar handen gestelde reke ningen van het R.-K. Weeshuis en het R.-K. Armbestuur heeft de Commissie van Financiën geen bedenkingen. Zij stelt derhalve voor beide rekeningen goed te keuren, die van het Weeshui3 in ontvangst ad18,389.48 in uitgaaf ad18,363 02 sluitende met een batig saldo van 26 46 en die van het Armbestuur in ontvangst ad 7,907.57s in u tgaaf ad 7,886.24 sluitende met oen batig saldo van 21.33s Evenmin bestaan bedenkingen tegen de in gediende rekening van Yrouwen-Kraammoedtrs over het jaar 1898, in ontvangst ad 2165.02 en in uitgaaf ad 1808.47s, sluitende dua met een batig saldo van 356.54s. Ook niet tegen de btgrooting van bet Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, voor het jaar 1900, noch tegen de begrooting van 1900 der Bank-van-Leening of de suppletoire begrooting van het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis voor 1900. In verband met de uitbreiding van het onderwas aan de school 3de klasse No. 5, tot de 12de klasse, zijn de twee volgende voordrachten opgemaakt voor de benoeming van een „derden" onderwijzer en van een „vierde" onderwijz res in de handwerken aan die school. Voor 3den onderwijzer: lo. A. M. Yan Serraondt, tijdelijk onderwijzer aan de school 3de klasse No. 5; 2o. P. S. Segaar, onder- wijeer te Naaldwijk, en 3o. Y. Hoitrop, onder- wijzer te Leiden. Voor 4de onderwijzeres In de handwerken lo. mej. A. E. Driessens, 2o. mej. F. E. Pen, 3o. mej. G. Koolbaas. Het onderwijzend personeel aan de school 3de klasse No. 5 zal na deze benoemingen geheel voltallig zijn. Op initiatief van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers zal, in samen werking met de „Vrijzinnige Kiesvoreeniging", de kiesvereeniging „Vooruitgang", de afd. Leiden van het „Alg. Ned. Werkl.-Verbond", het Dep. Leiden der Mij. „Tot Nut van 't Alge- meon" en de „Vtreeoiglng tot Bevordering van getrouw Schoolbezoek", oen groote open bare vergadering georganiseerd worden ter bespreking van het ingediende ontwerp-wet op den Leerplicht. Is men goed ingelicht, dan zal deze ver gadering waarschijnlijk gehouden worden op 15 November a. s. in de groote zaal der Stadszaal, alhier. Als spreker zal optreden de heer Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer, van Amsterdam. Behalve de hier ter stede bestaande afdee- lingen van verschillende bonden zijn ook tot samenwerking uitgenoodigd verschillende werkliedenverenigingen. By de gehouden aanbesteding van de levering van 100 hectoliters gort en 16,500 kilogram rijst, ten behoeve der armen van bet R.-K. Parochiaal Armbestuur alhier, waren ingekomen 10 monsters gort, loopende de prijzen van af 7.93 tot 10.30 per 80 kilo, en 14 monsters rijst, loopende de prijzen van af 10.82 tot 14.10 per 100 kilo. De levering is gegund geworden op het monster gort a 7.93 en op het monster rijst a ƒ11.02. Deze beide monsters waren ingezonden door den heer J. A. Heus, alhier. Mej. M. Van Leeuwen, uit Leiden (zuster van den bekenden clarinettist Ary Van Leeuwen) heeft zich naar Leipzig begeven om daar het harp onderwijs van den heer Joh. Snoer te kunnen volgen. (W.v.M) By de heden alhier gehouden verkooping van cokes in partijen van 50, 10 en 5 HL. waren de hoogste prijzen 29.50, 6 en ƒ2 95; de laagste 28 50, 5.80 en 2.90. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Aalsum eu Wetzens door ds. H. J. De Groot, te Zoc-terwoudo. De heer M. B Parlevliet, cand. van de Tbeol. School te Kampen, stelt zich thans beroep aar. Te '8 Gravenbage heeft zich e^n sub comité gevormd voor 't Innen van by ragen voor de Ned. Zuid-Afrik. Vereeniging, bestaande uit de hoeren: mr. F. B. Coninck Liefsting, president; jhr. mr. O. H. Be el a er te van Blok land, penningmeester; O. P. Koch, secretaris; jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wjjck; mr. P. L. F. Blussó; mr. C. J. E. graaf Van Bylandt, mr. J. S. baron Van Hadnxroa tboe Slooten, mr. J. J. I. Harte van Tecklenr,urg, mr. J. E. Honny, J. M. PiJnacker Hordijk, P. J.Van Houten, jhr. mr. A. P. C. Van Karnebeek, mr. M. J. C. M. Kolkman, mr. L. P. M. H. baron Micbhls van Vorduynen, mr. J. P. Moltzer, or. H. J. A. M Schaepman, mr. O. W. Star Numan, J. D. baron Van Wassenaer van Rosaode en jhr. mr. H. Van der Wijck. By prof. De Louter, te Utrecht, weri ont vangen: voor de Ned. ZuiJ.-Afr. Vereeniging 1142.50, voor het RooJe Kruis ƒ26. Toe gezegd bovendien ƒ345. By hot „Utr. Dagb." werd afgedragen 340.50 voor de Ned. Zuid Afr. Vereeniging en 955.23 voor 't RooJe Kruis. Sedert werd nog ontvangen ƒ480 50 voor het Roode Kruis en 532.50 voor de Ned. Zuid.-Afr. Vereeniging. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Paesens en Kage-Abenes door d6n heer C. Heemskerk, can i. te Ter Aar. De kolonel K. A. Pfeiffer, commandant van het 8ste regiment infanterie te Arnhem, heeft aao gevraagd oor/wegens ziekte op non- activiteit te worden gesteld. NR. C.) Do res.rve-sergeant H. Coben, van het 4do reg. inf. te Gouda, is benoemd tot vaandrig. Het Btoomachip „Prins Frederik Hendrik" vertrok 21 Oct. van Nleuw-York naar West Indiö; de „Gedé", van Java naar Rotterdam, passeerde 20 Oct. Kaap del Ar mi; de „Oranje- Nassau", van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerde 21 Oct. te Havre; de „Ardjoono" vertrok 21 Oct. van Rotterdam naarBatvvia; de „Telamon" arriveerde 20 Oct. van Am sterdam en Liverpool te Batavia; de „Horzog", van Oost-Afrika naar Rotterdam en Hamburg, vertrok 20 Oct. van Port Said; de „Koningin Wilhelmina", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 22 Oct. te Padang; de „Maasdam" vertrok 21 Oct. van Nleuw-York naar Rotter dam; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 22 Oct. te Suez; de „Reicbstag", van Hamburg en Antwerpen naar Oost-Afrika, vertrok 20 Oct. van Lissabon. Hazerswoude. Dat men op een hond, hoe men zyn geslacht ook roemt om zyn getrouw heid, niet altyd staat kan maken, ondervond Vrydag een bakker uit Gouda, die zyn brood gswooniyk driemaal per week in deze ge meente komt rondventen. Op den Voorweg 6prong eensklaps de hond, zonder de geringste zichtbare aanleiding, met broodkar en al in 't water. De brooden en broodjes, van allerlei kleur en vorm, drsvon aan de oppervlakte en de bakker, die naast de kar bad geloopen, stond nu met spytzyn zinkend eigendom na te staren. Onze dorpsgenooten N. Voets en G. Lin- denburg naderden in verschillende richting dit droevig tooDeel en geholpen door een on bekende, cie ook kwam aanloopen, trokken ze m6t hun vieren het voertuig en den hond op het droge, terwyi d9 bakker gelegenheid vond om zelf zyn brood op te visschen. Wat er verder gebeurde, is my niet bekend. Alleen kan ik nog met zekerheid melden, dat de Goudsche bakker dien dag veel later dan gowoonlyk by zyn klanten was. De slager J. Meurs ving de vorige week in drie achtereenvolgende nachten 14 ratten in zyn kleine getraliede rattenklem. Donder dag zaten er 's morgens 3, Vrydag 9 on Zaterdag 2 ia. Hoe er 9 van die dieren konden inkomen, voordat de klap diebtsprong, kan m. l. alleen daaruit verklaard wordeD, dat het een heel huisgezin was: vader, moeder en zeven kin deren, en zy, als fatsoeoiyke ratten, niet aan den maaltyd wilden beginnen, vóór de geheels familie aan tafel was. Oegstgcest. Door H. Kortekaas, alhier, is vergunning gevraagd tot verkoop van sterken drank in bet klein in de lokaliteit wyk A No. 86. Voorschoten, De loting voor de nationale mi itio voor deze gemeente heeft den volgen den uitslag gehad: 1. C J. v. Haaster, 2. A. Du Saar, 3. A. C. Vermeulen, 4. C. Langoveld, 5. J. Belt, 6. J. M. J. v. d. Werf, 7. P. v. d. Zwart, 8. P. M. Hooymans, 9. H. Hofstra, 10. L. v. d. Werf, 11. P. A. v. d. Hulst, 12. J. v. Tol, 13. F. C. De Graaf, 14. H. J. Kreb's, 15. G. v. d. Burg, 16. J. Bolle, 17. C. v Roo ;en, 18. G. Bergman, 19. J. C. v. d. Hoeven, 20. C. Beukenbeldt, 21. J. v. d. Eykel, 22. C. Ph. v. Kooy, 23. G. v. Dyk, 24, H. L. v. Leeuwen, 25. J. Dykman, 26. D. De Jong, 27. L. C. v. d. Kragt, 28. J. H. Angelbeek, 29. J. v. d. Graaf. De nummers 2, 3, 5, 6, 7, 10, 17, 19, 20 en 21 hebben recht op vrijstelling wegens broederdi nat, de nummers 14 en 18 wegens eigen dienst, terwyi de nummers 8 en 27 gebreken hebben opgegeven. Het contingent bedraagt 7 of 8. Wordt dus niemand afgekeurd, dan zullen de nummers 1, 4, 8, 9, 11, 12, 13 en Wel licht 15 moeten opkomen. Gistervoormiddag heeft ds. M. Hoog, precikant by de Hervormde Gemeente, by het einde der goJsdLnstoefening bekend gemaakt, dat hij a. s. Zondag 29 October, des voor- middags, voor de laatste maal hoopt op te treden en dan zyn afscheidsrede zal uitspreken. W ossonaur. Zaterdagmiddag werd door iemand, die zyn werk op de „Hooge Klei" verrichtte, in een slootje het lyk gevonden van een man. By onderzoek bleek het te zyn J. L. aldaar woonachtig. In loven was by jarenlang bode van Wassenaar op Leiden. Zoctcrwoude. Het is hier aan den Hoogen Ryndyk tegenwoordig niet pluis. Konijoen- diefstallen zyn byna aan de orde van den oag. Eenigen tyd geleden werd ook een lamp uit de Lntaarn ontvreemd, thans in den nacht van Zaterdag op Zondag Zrlfs erie lampen uit de lantaarns, alle om en by de R.-K. kerk, zoo dat gisteravond by het donkere mistige weer deze lantaarns niet konden branden. Er zyn echter geen ongelukken ge beurd, wat den ouveldaders zeker niet i3 meegevallen. In de Lakonhal. Da vereeniging „de Ltieckeo-Halle" geeft weder een tentoonstelling. Volgens een be richtje in 't „L*idsoh Dagblad" zyn de geëxpo seerde kunstwerken tydeiyk afgestaan door verschillende LeJdsche iagez-steBen. Al dadeiyk kan worden gezegd dat er veel is en veel moois. Eon meevaller dus, daar Leiden in zake beeldende kunst by verschillende artisten niet hoog staat aangeschreven. Van Jacob MarisJ nog rouwt het land om ztjn verlies is er een paneeltje, studie wel licht voor een schilderij; een „Vaartje", met witbewolkte lucht, in den fijnen blonden toon van 's meesters besten tyd. Van Willem Maris een klein en een groot schildery „Vee aan den plas", friseche stukken natuur, gezien door een groot artist. Van H. W. Mesdag een „Zonsondergang", zee en lucht saamsmeltend in rustige, teero kleurschakeering. Van Jozef Israêls not mooie portret van prof. Goudsmit, een vrouweportret en een binnenhuis. Misschien had Toorop zelf hier iets anders gewenscht dan z^n „Bui" en den „Studiekop"; voor ons echter is deze laatste weer oen be- wys van Toorops veelzydig kunnen. Hoe kranig houdt zich de studie tegen het portret daarnaast, door Israêls in Rembrandts trant geschilderd. Zoo één zal kunnen troosten over don dood van Maris; zoo één krachtig en groot zal kunnen staan boven een door bewaarschool- wysbegeerte aan vlokken geblazen kunst, dan zal dit Toorop zijnindien hy toil. Voor Bauors „Moskee" gevoelt men zich klein; haar lynen en tinten maken indruk als een mystieke bouw zelf en in het weer geven van doze aandoening reikt de groote teekenaar en etser, over Bosboom heen, de hand aan Rembrandt. W. Tholen in hier zeer gelukkig vertegen woordigd door een aquarel „de Cannenborgh", de mooie teekoning van een stillen, grjjzen herfstdag; W. Voerman door een heldereD, kalmen „Avond by Hasselt"; mej. Van do Sande Bakhuyzon door frieeh geschilderd©, frisache gele rozen. Zoo zouden nog een aantal namen kunnen genoemd worden, indien dit noodlg ware en de ruimte het losliet. Beter is het, dat men zich zelf ga overtuigen van het belang dezer tentoonstelling. Men zal dan stellig, met den verslaggever, wonschen, dat zy, als het kan, iets langer dan tot en met 26 Oktober geopend blyve. v. D. TJit de „Staatseotiranl". Kou. besluiten. Benoemd tot commissaris van politie te Rotterdam, J. Don, thans hoofd inspecteur van politie aldaar. Benoemd bij het wapen der genie, tot luitenant- generaal, de generaal-majoor I. J. H. Giwsnerti Hodenpijl, inspecteur van het wapen. Benoemd tot reserve-tweeden luitenant bij het wapen der infanterie, en wel bij het 5de regiment de vaandrig A. J. A. Bake, van genoemd corps. Benoemd tot leeraar aan de R'jkï lioogero Burgerschool te Sappemeer dr. J. T. Hoekstra, tijdelijk leeraar aan die school. Aan den luit.-ter-zee der lsie kl 11. Van Praag, op zijn vei zoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; bevorderd tot luit.-ter-zee der lste kl. do luit.-ter-zee der 2de kl jhr. 0. Hooft Graafland. Aan mej. L. M. 10. W. Kublmann, geboren te Cranenburg, in Duitscliland, vergunning verleend tot het geven van middelbaar onderwys hier te lande, mits zij overigeus aan de daartoe bij de wet gestelde eiscben voldoe. Reservekader bij het ioap:n der cavalerie. De minister van oorlog brengt ter kennis va« belanghebbenden, dat: lo. het examen van hen, die wenschen te worden toegelaten tot een verbinteuis als vrijwilliger voor het reservekader bij het wapen der cavalerie, bedoeld onder d van artikel 7 van het koninklijk besluit van '23 Juni 18'd7 No. 50, opgenomen in de .Nederlaudscho Staatscourant" van 13 Juli 1897, No. 161, dit jaar zal plaats hebben op 27 Nov. a.s. en zoo noodig op een of meer volgende dagen; 2o. iri verband daarmede, in dit jaar de aan melding voor het examen moet plaats hebben vóór 27 October a.s., bij den commandeerenden oificier van het regiment huzaren, waarbij de adspirant de verbintenis wensebt aan te gaan, door het inzenden van de kennisgeving, ingericht volgens het bij de kennisgeving gevoegd model; 3o. net meerbeaoelde examen zal worden afge nomen ter standplaats van den commandeerenden officier van bet regiment, waarby de adspirant de verbintenis wonscht aan te gaan, zijnde Deventer voor het lste, Venloo voor bot 2de, en 's-Gruven- hage voor het 3de regiment huzaren; 4o. men zich, voor wat betreft de eiscben van kennis en bedrevenheid, voor het examen vast gesteld, tot het ondergaan van een militair ge neeskundig onderzoek en verdere inlichtingen kan wenden tot don commandeerenden oiticier van een der regimenten bovengenoemd. <3-emengd Nieuws. A&n het telephoonnet alhier is aangesloten onder No. 364 de heer J. B. Vau oer Nat, dagelyksche pakschuitdienst vao Leiden op Amsterdam v.v.f Oude Rfin 44. Zondag hield de L. A.-V. „De Sport» man" haar ultgestelden Joopwedstryd met hindernissen. De lengte der baan was 150 meter, de hindernissen waren &!s volgtstart uitgestrekt liggende op den rug, omgekeerd met oe voeten gebonden, springen over hindernis, over sloot, achteruitloopen, onder een touwwerk coor, pyp stoppen en aanstoken, terug. Do wedstryd verwekte ?et4 hilariteit. Ale eerste kwam over de eindstreep: A. J. Vaa der Syke, lid der L. G. on S -V. „Hercules" in 57 sec., terwyi H. Von Zanten tweede was in 1 min. J/^ sec. De tentoonstelling in de Lakenhal alhier werd gisteren bezocht door 1038 per sonen. De twee-en-een-halfjarige Leidschc tooneel- en gymnastiek vereeDiging „"Wils kracht en Genie" trad Zaterdag-avond voor het eerst zclfstancig op, na vroeger reeds op een andere uitvoering haar medewerking te hebben verleend. De groote zaal van de con certzaal „Du Nord" was goed bezet, voor welke ruime opkomst van genoo igde dames en heeren de voorzitter dan ook zy a hartelykon dank betuigde. Hy wees op den vooruitgang der vereeniging en deed een beroep op iedtrs steun, welke voor.-l voor oen jeugdige vereeni ging zoo hoog noodig is. Dat intusschen „Wilskracht en Genie" reeds veel belangstelling geniet, bleek uit de aanbitding van een fraaie banier, met door eon der leden vervaardigden piëdestal, terwfil een koor ved dames en heeren een door een lid gemaakt vaandellied zong. Een en ander ging natuurlyk gepaard met de by zulk een plechtigheid gebruikelijke toespraken alsmede veel toejuichingen en fanfares van een aardig samengesteld muziek- ensemblo, dat ook gedurende het verder ge deelte van den avond zyn tonen deed booren; zoowel tfidens de veel aandacht trekkende oefonlngen aan rekstok en riDgen, plastische en slotstanden, als tot afwisseling der andere nommers van het programma, waarop ook voorkwam de opvoering van „Een nieuw Volkslied", tooneelspel in drie bedry ven, waarin de optredenden goed hun best deden. Er werd ook nog een Transvaalsch lied gczongeD, waarna voor onze Zuid-Afrikaan sche stamverwanten een collecte werd ge- houden, die ^S.OO1/^ opbracht, welke som ons heden voor de Nederlandsch Zuid-Afri kaansche Vereeniging is ter hand goeteld. Een bal besloot bet feestelijk samenzijn. De exploitatie van het telephoon net alhier is overgegaan aan de Naamloozo Vennootschap Algemeene TelephoonmaaU schappij voorheen Ribbink Van Bork Co. Op de vergadering van Zaterdag avond 1.1. der Bakkersvereeniging „De Vriend schap" is besloten 10 gulden af te zonderen

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1