I. C. KORT. Hoe leeft men gewoonlijk? Sl'tS Jlijnïandscfie Bankvereeniging, f. W. Heintz Go., K- 'Rijn 11. Leiden. L. H. BRIINEN, Turfmarkt 7, Dames, Heeren en Kinderen. HAIG HAIG Three star. J. M1BSIB BRUTO Co., Rechtseeboawen te 's-Gravenhage. Door den minister van justitie is ingediend een wetsontwerp tot aanvulling en verhooging van het hoofdstuk Justitie der Staatsbegroo- ting over het dienstbaar 1899, over den aan koop voor de som van f 350,000 van het paleis met aanhoorigheden in het Korte Voorbout te 's Gravenhage, vroeger bewoond geweest door Prins Frederik der Nederlanden, ten einde daarin te vestigen het gerechtshof en de arrondissementsrechtbank te's-Graven- hage, en op een terrein er achter een huis van bewaring. De Minister wijst er op, dat de onhoudbare toestand van de huisvesting der arr.-recht bank nog verergerd is nadat in het belang van den dienst het personeel voor dat college met twee rechters moest worden aangevuld en door twte r-chltrs commissarissen instruc tién moeten worden gehouden ten deeie in het huis van bewaring aan de Prinsengracht en ten deeie in het getouw aan den Korten Vijverberg. Ook het gere.htahof heeft behoefte aan betere huisvesting en evenzeer is de stichting van een nieuw -huis van bewaring ter ver vanging van dat aan de Prinsengracht, dat totaal ongeschikt is, volstrekt onvermijdelijk. Na de herstelling van de Grafelijke zalen en dus ook nadat de lokalen, thans iü gebruik bij den procureur-generaal en de raadkamer van het gerechtshof, zullen zijn afgebrokeD, zal van het thans by het gerechtshof in ge bruik zijnde getouw niet anders overblijven dan de beide zalen, vroeger voor de behan deling van straf- en civiele zaken in gebruik op het Binnenhof, zou geen gelegenheid om io het ontbrekende te voorzien te vinden zijn zon j er een kostoaren aan.ouw na slooping van bestaande gebouwen en waardoor toch niet een regelmatige inrichting voor het ge rechtshof zou z\jn te verkrijgen. De vorst en vorstin Van Wied hebben, onier voorbehoud van wettelijke goedkeuring, uit aanmerking, dat de Staat het goed wenscht te koopen voor een bestemming, die aan Hunne Hoogheden aangenaam is, het Paleis met aanhoorighoden aan den Staat verkocht voor f 350,000. Het getouw met aanhoorigheden is niet voorloopig aangekocht dan nadat de Minister door persoonlijke bezichtiging zich overtuigd had, dat daarin het gerechtshof en de recht bank te zameu te vestigen waren, nadat eenige veranderingen en vertimmeringen zullen zijn uitgevoerd, waaronder de aanbouw van een zaal, in dier voege, dat voor Hof en Rechtbank elk twee zalen zullen worden ver- kregon, waarvan de eene is te besteramen voor het houden van terechtstellingen van strafzaken en de andere voor de babandeling van burgerlijke zaken. De koeten daarvan worcen geraamd op f 140,000. Htt achter het paleis gelegen ongebouwd terrein met de stallen en koetshuizen, gelegen aan de Casuaristraat, is volkomen geschikt en voldoende voor de stichting van een huis van bewaring met instructie vertrekken, waarvan de kosten zijn geraamd op f 230,000. Aan het getouw aan den Korten Vijverberg, begroot op een verkoopwaarde van f 50,000, zal wdlicht een andere bestemming zijn te geven voor 's lands dienst, terwijl het oude huis van bewaring aan de Prinsengracht met de woning van den directeur, begroot op een verkoopwaarde van f 53,000, ten bate van het land zou kunnen worden verkocht als zijnde voor een anderen tak van 's lands dienst voor ongeschikt te houden. Het toe te etane bedrag zal kunnen worden gedekt door meerdere opbrengst der voor het dienstjaar geraamde middelrn. liet Panislaiuisine in onze Oost. De correspondent to Konstantinopel van de „N. R. Ct." schrijft, dd. 23 September: Al hoorde men de laatste maanden weinig over c'e panislamistische propaganda in onze Oost-Indische bezittingen, htt volgende feit bewijst, dat de bevorderaars van die beweging haar daarom nog volstrekt niet hebben, op gegeven. Aan de paieisbladen „Maloemat" en „Servet" wont nameiyk uit Batavia gemeld, dat do kaoi van die stad, Abd-ul-Mo9ti bin Goellan Kadi Hussein Chan, onder de moslims 2500 pond sterling heeft verzameld voor de op richting van een moskeo, welke naar den directeur van de genoemde couranten, Tahir bei, den naam van Mesdjidi-Soeroeroe-Tahir (Mesjid van den edelen Tahir) zal cragen. Inderdaad is het grootste ceel van die 2500 pon i sterling door de bemiddeling en de goede zorgen van Tahir bei den kadi toegekomen uit de geldeD, welke Jildiz ter beschikking stelt voor de paoi lamistiscke propaganda. Aan die nieuwe mesrijid zal, naar bier in de p .nislamistische kringen verluidt, een lagere school, en, wanneer die opneemt, later zoo mogelijk dat is wanneer de Neder- landsch-Indi8cbo Regeering het Diet verbiedt een priesterschool voor de opleiding van oeiema's en moslimsche geestelijken worden verbonden. De eersto stoot tot het oprichten van het bedehuis en de bijbehooronde inrichtingen van onderwijs zou voornamelijk van hier zijn uitgegaan, nadat men in April van dit jaar in het panlslamistisch hoofdkwartier ken nis had gekregen van bet voornemen van de Nederlandsch-Incische Regeering om de noo n'ge gelden ter beschikking te stellen van het hoofd der Arabieren te Batavia tot het openen van goede school voor de jongelingen van dat ras, opdat die voortaan ni~t meer ter ver meerdering hunner kennis op wetenschappelijk en godsdienstig gebied naar Stamboel behoeven te gaan. Hier zou men nu op bovenvermelde wijze onz9 koloniale Regeering willen vóór zijn. Nederland on Duitschland. Mea etint uit Berlijn aan de „N. Rott. Crt Men zegt hier, dat het Duitsche oorlogsschip „Jaguar" in last heeft, niet naar de Mapia- eilanden te gaan, om eiken indruk te ver mijden, alsof men hier zou willen beproeven op onvriendschappelijke wijze den Nederland •chen kruiser daar de loef af te 9teken. Ook in de Duitsche pers wordt, voorzoover deze zich in het algemeon met de Mapia-aange- legenhtid bemoeit, eenstemmig nadruk er op gelegd, dat het met het oog op de goede buurschap met Nederland volkomen natuurlijk zou wezen, als men het in der minne eens werd. De eilandjes zijn, meent men, niet waard, dat er booze woorden over vallen. Tot opbeuring van Emden tegenover de verpl tterende concurrentie van de Neder- landsche havens is, op initiatief van den Pruisischan minister van openbare werken, daar een conferentie gehouden van vertegen- woor :igers van de Bremer Lloyd, de Hamburger Packetfahrt en de Rijnsch-Westfaalsche nijver heid, om in de eerste plaats vast te stellen, of de toestand van de haven van Emden en van het Dortmund E-mskanaal het mogelijk maakt, groote hoeveelheden industrieels pro ducten naar het buitenland te vervoeren. Blijkt dat mogelijk, dan zullen goederenbooten van beide maatschappijen van Emden vertrek ken. Voorloopig zal bet de vraag zijn, of een lading van 80,000 ton spoorwegstaven voor Kho-tsjou van Dortmnnd af langs het Dort- muna Eems kanaal naar Emden kan vervoerd en vervolgens te Emden in groote stoomboo- ten kan overgeladen worden. RECLAMES, a 25 Cents per regel. 7808 16 dat de gezondheid bevorderd wordt; vooral geschiedt dit door het overmatige gebruik van spijs en drank. De spijsverteringswerk tuigen zijn niet bestand tegen den velen arbeid, die van hen gevorderd wordt, en verschijn selen zooals Vermoeidheid, Lusteloosheid, Gebrek aan eetlust, Hartklopping, Duizelingen, HooLptjD, enz., doen zich voor. Waar deze kwalen het gevolg zijn van onvoldoende en ongeregelde darmontlasting, daar zal het ge bruik van de zoo gewaardeerde Zwitsersche Pillen van den Apotheker Richard Brandt (die alleen verkrijgbaar zijn ia doosjes h 70 Cents bij de Apothekers) de allerbeste gevolgen hebben. BUITENBAND. Frankryif. De heer Bérenger en zijn assessoren zjjn nog steeds bezig aan het nazien van de stukken betreffende het komplot. Dinsdagochtend is in een wagen met drie paarden al het in beslag genomen „verdedi gingsmateriaal" van het „fort Chabrol" naar het staatsgerechtshof op het Luxembourg aangebracht en onder toezicht van den heer Cochefert door politieagenten en vijftien timmerlieden in de zoogenaamde „Witte Zaal" gerangschikt. Het bewysmateriêel 1b voor een deel heel komisch. Er bevonden zich deuren, vensters, wapens, munitie, traliewerk onder en een valdeur, waaraan elf man hadden te sleepen. De socialistische afgevaardigde Viguéa'Oc- ton, een oud-marine-arts, die de regeering over het drama in Soedan wil interpelleeren, geeft thans reeds in do „Anrore" een bloem lezing uit de brieven van soldaten, onderoffi cieren en officieren, die hem materiaal voor deze interpellatie leveren. Een onderofficier der marine infanterie schrijft hem, dat het gewoonte is dorpen to bestormen en af te bran den, die zich na één geweerschot zou Jen over gegeven hebben, slechts om een voorwendsel te hebben tot plundering en om zich meester te kunnen maken van de vrouwen en kinderen. Een soldaat, die in Soedan de koloniale medaille heeft verworven, schrijft, dat by zich byna schaamt haar te dragen, omdat z\j hem aan gruwelen herinnert, waaraan hijzelf mede werkte. Een officier betoogt, dat het te wen- schen zou zijn, dat de handelingen van zekere bestuurs-ambtenaren, militaire en civiele, ge brandmerkt worden. Etn van deze lieden had er pleizier in, volwassen meisjes tot bloedens toe te laten geeselen; een ander liet wegens een kleinen diefstal van aardappelen zwarten een maand lang in boeien loopen. Een onge lukkige, die men in de gevangenis bad ver geten, werd door groote mieren aangevreten gevonden. De rooftochten zyn byna noodzake lijk geworden, daar do inlandsche troepen niet zouden vechten, wanneer men hun niet het vooruitzicht gaf op een vrouw of een slavin. Dinsdagavond is het stoffoiyk overschot van wyien senator Scheurer-Kestner te Thaun, in Elzas, aangekomen. De familie van Alfred Dreyfus was by de plechtigheid der teraarde bestelling vertegenwoordigd door zyn beide broeders Jacques en Léon Dreyfus. In den Franscben Ministerraad heeft de minister Leygues zyn collega's medegedeeld, dat de uit Algiers ontvangen berichten gunstige työing omtrent de expeditie Foureau- Lamy behelzen. Zy marcheert op bet land Tadi aan, zoodat haar uitmoording een uit de lucht gegrepen bericht is. Generaal Delanqe, die tot chef van den generalen staf in Frankryk werd benoemd, is een der jongste Franscho generaals hy Is pas 55 jaar oud -- en behoort tot de genie, maar heeft gelegenheid g had zich by tal van moeiiyke dienstvakken te onderscheiden. Hy is eigenlijk slechts tot waarnemend chef be noemd, omdat hy nog pas twee jaren brigade generaal is en voor zijn definitieve aanstelling de bevordering tot divisie-generaal vereischt wordt. Het gerucht loopt, dat luitenant Voulet, die in staat van rebellie verkeert en in Fransch Soedan rondtrekt aan het hoofd van een bende Senegaleezen, zich thans in het Britache Nigergebied bevindt en veel uitge wekenen om zich heen verzamelt. De „Indépendance" verzekert, dat Max Régis te Barcelona aangekomen is, en daar de vervolgingen, die tegen hem Ingesteld worJeü, afwacht. Het is thans vry wel gebleken, dat Fleury, die een aanslag deed op den chef van de recherche, den heer Pulbaraud, lydt aan ver volgingswaanzin. PuitAohlandi De Duitsche „Vorwarts" bevat een aantal onthullingen, die een vreemd licht werpen op de rol, die ministrr Von Miquel in de kanaal- quaestie gespeeld zou hebben. Het socialisti sche blad maakt een aantal stukken openbaar, waaruit blykt, dat baron Zediitz, afgevaar- oigde, protégé van het ministerie van financiën, dat hem tot voorzitter had doen benoemen van de Seehandlung-bank, verschillende artikelen in de „Post" en andere bladen heeft geschre ven, vyandig aan het Elbe Rynkanaal ontwerp, waardoor de conservatieve meerderheid kon meeneD, dat Voa Miquel tegen het ontwerp, dat door zyn collega's werd verdedigd, ge kant was. Verschillende bladen spreken reeds van een onvermydeiyke crisis, hoewel een aantal libe ralen beweren, dat Von Miquel slechts scbyn- baar gecompromitteerd wordt, om zyn positie by den keizer eer te versterken dan te ver zwakken. SerriS. Het doodvonnis tegen Knesewitscb, den bedryver van den moordaanslag tegen den ex-koning Milan, is op don dag zei ven van de uitspraak om vier uren 's namiddags, geiyk reeds gemeld, voltrokken. Voor de geopende groeve verklaarde hy aan den priester met luide stem, zoodat alle omstanders het konden booren, dat alle veroordoelden, byzelf uitge zonderd, onschuldig waren. Onmiddeliyk na de uitspraak, nog in de gerechtszaal, riep een van de tot tuchthuisstraf veroordeelden, kolonel Nikolitsch, hem toe: „Zie, ellendeling, wat er door u van my geworden is 1" Knesewitsch antwoordde kalm: „Gy hebt immers gezien, kolonel, dat ik op de terechtzitting alles jje- daan heb om u te ontlasten. Men heeft my niet geloofd 1" In de gevangenis gedroeg Knosewitsch zich zeer berustend. Tot een van de tot tuchthuis straf veroordeelden, die kreot en jammerde, zeide hy: „Als dat u zoo moeilyk valt, dan kunt gy immers met my gaan?" De executie, die op het galgeveld dicht by den Donau-oever plaats had, werd bygewoond door een publiek van veel duizenden, dat in een wyden kring den omringenden heuvelrand had bez6t. „De menschen waren vrooiyk en opgeruimd, alsof het een volksfeest gold," zoo wordt aan de „Voss. Ztg." bericht. „Men bad byna kunnen meenen, dat zy by het mooie weder, dat juist heerschte, waren samen gestroomd om wedrennen by te wonen. In een laagte was een graf gegraven, waarby de delinquent geplaatst werd, wiens ver- schynen een aaQgename verrassing aan het publiek bezorgde. Knesewitsch was met touwen gebonden; hy droeg zyu gewone kleeren; by zag zeer bleek, maar hield zich overeind. Nadat bet vonnis nogmaals voorgelezen was, richtte Knesewitsch de hierboven vormelde woorden tot den priester. Daarna werden hem snel de oogon verbonden; vier gendarmen gaven een salvo uit hun Mausergoweren ende executie was voltrokken. Volgens voorschrift schoten nog twee gendarmen hun geweren op Knesewitsch af. Nauweiyks waren de gjweren afgezet, toen werklieden, van spaden voorzien, toesnelden en het graf dichtmaakten. Daarmede was alles gedaan." Voor de overige veroordeelden zyn de vooruitzichten zeer ongunstig. Behalve Knese witsch is slechts één, die voortvluchtig is, ter dood veroordeeld. Men neemt aan, dat de mogendheden alleen by doodvonnissen tusschen beide gekomen zonden zyn, maar de tot tuchthuisstraf veroordeelden aan hun lot zullen overlaten. De eenige hoop, die hun dan zou overbiy ven, is, dat zy over korteren of 1 .ngeren tyd begenadigd zullen worden, zooala met Pascbitsch terstond geschied is. Volgens de „Köln. Zt." is het intusschen buiten twyfel, dat byna alle vertegenwoordi gers der buitenlandsche mogendheden aan den koning de begenadiging van de veroor deelden zullen aanbevelen. Voorloopig zal echter nog slechts aan den oud-minister Tau- schanowitach genade worden verleend. Tau- schanowitsch heeft reeds de uitnoodiging ont vangen om zyu verzoek in te dieoen. Alle in Hongarye verschynende Magyaarsche bladen veroordeelen héél scherp het vonn]6 van Belgrado. „Budapesti Hirlap" ziet in het vonnis een bewys voor het in Servië heer- schende schrikbewind, en betoogt, dat de naburige landen het vertrouwen in de rustige ontwikkeling van Servië verloren hebben. Zweden. Sedert een half jaar bestaat er in Zweden reeds een ministeriëele crisis en nog steeds wachtte men op een oplossing. Thans scbynt er kans te bestaan, dat er een einde aan komt, zegt do „Köln. Ztg." Stdert korten tyd toch zyn alle hoofdpersonen, die in deze aangelegenheid een rol hebben ge speeld: de koning, de minister-president Bos- tröm en de twee ministers, die op punt stonden heen te gaan, de heeren graaf Dou glas en baron Rappe in Stockholm terug. De minister van buitenlan jsche zaken zal binnen eenige weken geroepen zyn, het nieuwe ontwerp betreffende de Noorsche vlag aan de vreemde mogendheden te verzenden. Dat echter graaf Douglas zich daartoe niet zal leenen zegt het blad neemt iedereen io het land als zeker aan en zyn aftreden is dan ook, zoodra de beslissing valt, een uitge maakte zaak. Als opvolgers worden reeds genoemd baron Bilit, die eerst onlangs van zyn post te Rome, waar by by het Italiaansghe hof geaccrediteerd was, terugkeerde, en de heer Lagerheim. In sommige kringen acht men het echter niet zeker, dat baron Bilut de portefeuille zou aannemen. Aan het ministerie van bui tenlandsche zaken acht men het als byna zeker, dat de heer Lagerheim minister zal worden. Dat baron Rappe, de minister van oorlog, zich zal terugtrekken, is nog lang niet zeker, ofschoon alle partyen het gaarne zouden zien, daar hy zich zeer onbemind heeft gemaakt. In de laatste tyden werd er in de pers reeds gesproken over de noodzakelijkheid van zyn aftreden en werden reeds opvolgers genoemd. Overste Bildt, een broeder van den oud gezant te Rome, een der genoemden, heeft reeds qpeniyk verklaard geen portefeuille van oorlog te willen aanvaarden Als andere even- tueele candidaten blijven dan generaal-inten- cant Berg en generaal-majoor Ericson. Baron Rappe zou dan waarschynlyk benoemd wor den tot chef van den generalen staf. Vereenigde Staten. In Nieuw-York was men nog cruk bezig met de versieringen en andere voorbereidende maatregelen voor de ontvangst van admiraal Dewey, die morgen verwacht werd, toen het gerucht kwam, dat de „Olympia", met den overwinnaar der Spaansche vloot in den zee slag voor Manilla aan boord, het anker had laten vallen in de baai. Weldra bleek hot juist te zyn en de nieuwsgierigen, die uit alle buurten der Metropolis waren saamgestroomd, vulden spoedig de heuvels van Nieuw-Yersey en het Staten Eiland, ondanks den regen en het stormachtige weer. Booten en bootjes verlieten den wal en verzamelden zich om het Amerikaan8che oorlogsschip; de in de baai en haven liggende schepen prykten weldra in vlaggentooi. Een ongekend enthou siasme heerschte. Luide klonken dé hoezees over het water uit de duizenden en nog eens duizenden, oie gekomen waren om den wak keren admiraal te verwelkomen. Saluut schoten van het fort Hancock donderden hier tusschendoor, even de vreugdekreten over stemmend, die dan weer als des te luider hoorbaar door de lucht galmden. De manschappen van het oorlogsschip stonden op de verschansing aangetreden en hieven eveneens luide hoezees aan. Admiraal Dewey stond op het dok in klein uniform en beantwoordde herhaalde malen de toejui chingen door het afnemen van zyn uniformpet. Gedurende den morgen kwamen de echout- by-nacht Sampson en kapitein Chadwick een bezoek brengen aan de „Olympia", om admi raal Dewey namens de marine te begroeten. De commissie tot ontvangst volgde later om hem te verwelkomen. Er zal intusschen geen wyziging worden gebracht in het programma van ontvangst. Behalve deze officiëele personen werd admiraal Dewey door tal van vrienden be zocht en ook een aantal reporters kwamen, zoodra het bericht bekend was, aan boori om den admiraal te interviewen over de Philippynen en over hetgeen de couranten hadden geschreven omtrent zyn candidaat- stelling voor het presidentschap. Van de Philippino's zeide hy, dat het een raar volkje was. Aguinaldo is een vry handig man. Wy waren goede vrienden samen, maar hy heeft geen hersens. De lieden, die achter hem staan, advocaten, gevatte lui en anderen, maken een werktuig van hem. Ik dacht, dat de onlusten reeds lang over zouden zijn; het moest in ieder geval zoo zjjn. Een groote moeilykbeid is, dat generaal Otis te veel hooi op zyn vork neemt. Hy wil generaal, gouverneur, rechter en al bet andere bovendien te gelyk zyn. De 8tryd op de Philippynen zou zeer ge- makkelyk ton einde kunnen worden gebracht. De Philippino's zyn zoo lang door do Spanjaar den slecht behandeld, dat zy nu wantrouwend zyn geworden. En hierin schuilt de mol- lykheid van onderhandelen met hen. Waar wy hen ontmoeten en waar het bleek, dat wy van plan zyn hen goed te behandelen, is er geen moeiiykheid en scharen zy zich aan onze zyde. Langzamerhand zullen zy inzien, dat wy het goed met hen meenen, en dan zallen zy zich van den ir.vlosd, dien Aguinaldo nu doj op ben uitoefent, losmaken. De Philippino's ging admiraal Dewey voort zijn op het oogenblik niet geschikt voor zelfregeering. Zy zyn echter beter dan de Cubanen. Ik wilde, dat de quaestie gere geld was, en ik geloof, dat na een wyle de Philippino's vriendschappeiyk jegens ons zul len zyn. Ondervraagd over de candidaatstelling voor het presidentschap, antwoordde hy met een lach. Zy kennen my niet, zeido hy. Eet plan was my te kiezen tot presiding met generaal Wheiler tót vice-president. HqB zou een fraaie boel worden. Generaal Whoiletf zou wenschen, dat alles marcheerde als eon regiment en uitteraard een warboel make». Wat my zelf betreft, ik ben best tevreden^1 als ik kan leven en sterven als eenvoudig zeeman, die zyn plicht gedaan heeft. Ik ben geen politicus en kan niet eens een redevoe; ring in elkaar zetten. Omtrent de beweerde tnsschenkomst van den Duitschen admiraal Diederichs te Manilla en aangaande een Engelsch-AmerikannscU verbond, wilde de admiraal zich niet uitlateiv, ofschoon hy wel verklaarde, overal in havens^ waar Engelschen bet bewind voerden, zeer goed te zyn ontvangen. In byna alle steden der Vereenigde Staten wordt feest gevierd ter eero van den volks* held. Rasland* Naar aanleiding van de veröe Idheid dei meeningen in de anti-pestcommlssie over hefc karakter van de ziektegevallen, voorgekomen in het dorp Kolbowka (gouvernement Astrakan) is besloten, professor Winogradow en do voorzitter van het bacteriologisch laboratorium van de medische academie Raitschewski, voor de verzameling van nog ontbrekende stoffen naar Kolobowka te zenden. Deze heeren zyn bevoegd nog andere specialiteiten daar heen te laten komen en zullen na afloop hunner werkzaamheden hun rapport by de anti pest* commissie indienen. Soedan. Uit Alexandrië wordt gemeld, dat de Sirdsr den toestand bestudeert met het oog op een expeditie tegen den Kalief, maar nog niet tot een besluit gekomen is. Het weder zal echter geen onmiddellyken opmarsch veroor loven. De laatste 50 mylen van den Soedan- spoorweg kunnen niet gelegd worden wegend den regen, die den grond doorweekt heeft. Venezuela. De kruiser „Proserpine" is te La Guayra aangekomen ter bescherming van de Britscho belangen. De politieke toestand is onver .ndörcfc E9n groot deel van de regeeringsparty ia voor een vredelievende oplossing en streeft naar een vriendschappelijke overeenkomst met de revolutionaire party vóór het tot een veldslag zal komen. Vervolg der Advertentie». (ye/c/en a e/epoeiio vooz &oiten en Janyen ieitnyn. 7120 O Goedkoop en soiled ld res .oor een degelijk «IHERIKUXSCH ORGEL Ig STEMMEN, REPAREEREN, 4082 8 VERHUREN en RUILEN. Grootste assortiment VOOR Haarl.str. 122 7810 21 d ïh Donkersteeg 3. X X X st quality Scots Whisky.' Verkrijgbaar b(j 7751 ft Nieuwe Ryn 8O/8I, Leiden. ^UEDlET^jJ Zy, die niet genegen zyn in een Afbetallngs-MagaziJn hunne inkoopen to doen, kunnen op zeer gemakkelijke voor waarden, tegen concurree- rende prijzen, alle soorten van Goederen onder de Btiptste geheimhouding bekomen. Brieven Bureel van dit Blad oader No. 7693. 20 CRED1ET.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 6