i N°. 12135 Vrijdag 1^5 Sej)tember. A". 1899 feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van fon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nonuuer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 14 September. LEIBSCH DAGBLAD. PBUB DEZEB COUBANTa Voor Lelden por 8 maanden» f 1.10, Franco per post \AO. Afzonderlijke Nommers 0.06, PBU3 DER ADVERTEHTIÈIi i Van 1-0 regels f 1 06. lodere regel meer f O.J7|. - Groctera letters naar plaatsruimte - Voor het Incasseerüd bulten de stad wordt f 0.05 berekend Offioiëele Kennlsgeylngen. Herhalfngsonderwijs. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 3 der Verordening van den 12don Januari 1882, tot regeling van h6t Herbalingeouderwijn in do gemeente Leiden, gewijzigd bij Raadabeeluit van den Oden December 1886 (Gemeenteblad No. 11 van 1S87); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de (nschdjving van leerlingen voor hot Herhaling e- onderwija zal plaats hebben van den lSdentot en met den 23aten Sapt. a. s., voor meiejea in het schoollokaal in de Yan-der-Werf-etraat, voorjoDgens in dat aan de Korte Mare, tolken dage des namiddags van zeven tot acht uren. Tot het Herhalingeondorwgs kunnen worden too- golaton 1°. de leerlingen van do scholen dor 3de en 4de klasse, dio verkregen hebben het getuigschrift, bodoold bij art. 18 3 der Verordening van 25 Januari k 1894 (Gemeenteblad No. 5 van 1894); 2°. zij, die bjj een af te leggen examon bljjken geven aan do daarvoor gestelde voreischten te kunnen voldoen. Burgemeestor en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA.8, Burgemeester. 13 Sopt. 1899. VAN HEYST, Secretaris. De feestdag van 3 October nadert! Reeds in den vroegen morgen van den dag van heden zag men een sleepboot, „Zwaluw", zich coor de grachten bewogen om de ciepte te peilen van verschillende grachten, ten einde te voor komen, dat op den dag zeiven een eventueele stranding van de vloot plaats hobbel Want dat zou jammer zjjn, nu de deelneming zoo groot is; de lengte van den optocht zal ten minste niet gering zijn. - De NeJerlandsche mail wordt hedenavond alhier verwacht. Te 's Gravenhage is overleden de hoog- 1 leraar dr. W. B. J. Van Eyk, inspecteur van het middeloaar onderwas voor de provin- <iën Noord-Brabant, Gelderland, Zeeland, l trecht, Ov.-rysel en Limburg, welke betrek king by sinds 1886 vervulde. Na vroeger hoogleeraar aan het Athenaeum te Deventer to zijn geweest, vervulde hy gedurende vele jaren den post van districts-scboolopzicner te Haarlem, uit welke betrekking hy tot inspec teur werd benoemd. Het toezicht op het landbouwonderwijs en het gymnastiek onder wijs bthoorJe tot kort geleden mede tot zyn taak. Hy was riider in de orde van cien Nederlandschen Lsóuw. Dj begrafenis z.l a. 6. Zaterdag om twaalf uren In den meeaten eenvoud op Eik-en- Duinen plaats hebben. De waarneming der betrekking van inspec teur is tot en met 31 October 1899 opge dragen aan dr. J. Campert, inspecteur van het middeloaar onderwijs te 's Gravenhage. De Tweede Kamer zal haar eerste ver gadering, na opeDing op a. s. Dinsdag, houden te crie uren des middags, tot het opmaken van een nominatid voor voorzitter der Kamer voor het a. s. zittingjaar, en het trekken der afdeelingen. Leimuiden met Eilderdam komen met een bedrag van f 36 voor op do zesde lyst van de 21ste jaarcollecte voor de Scholen met den Bybel. HH. MM. de Koningin en de Koningin- Moeier heiben de uitnooaiging van den keizer van Duiischland aangenomen, om gedurende S ar aanstaan! ver&lyf te Potsdam in het paleis aldaar te logeeren. Tö Zwolle is gisteren een vergadering getoukn door het comité vcor den aanleg van esn locaalspoor van Deventer naar Ommen. Naar aanleiding van het feit, dat het nooïzakeiyk is geworden, met het oog op de groote landelijke bezittingen, die de ge meente Arnhem in den laatsten tyd, vooral door oe aankoopen van de landgoederen Sons- beek en KLrenbeek, in eigendom g^kreg n heeft, een persoon, goed met toscbcultuur en bet boheer van landeryen vertrouwd, als rentmeester aan te stellen, doen B. en Ws. van Arnhem dit voorstel: a te benoemen een rentmeester, belast met net beheer van Sonsoeek, Klarcnbeek, c-nz.; b. hem toe te kennen een salaris van f 1600, met genot van vrye woning, stal, 6cbuur, moestuin, enz.; c. te bepalen, dat by voorloopig zal werk zaam gesteld worden onder den directeur van gemeentjwtrken; d. B. en Ws. uit te noodigen binnen één jaar na de benosming nacere voorstellen tot regeling zyner positie te doen; c. tot ieDtmeester te benoemen den hoer O. C. Spengler, oirecteur der Boschbouwschool te Frederiksoord. Dj nationale tconeel v jdstryd van do rederykerskamer „Zwolle" zal waarscbyniyk gehouden worden op de Zondagen 5 en 26 Nov., 17 Dec. 1899 en 14 Jan., 11 Feb. en 11 Maart 1900. De volgende vereenigiDgen zyn voor den vved- stryd aar.gowezon Hot Lctterl. Gen. „Corbulo" te Groningen; de Utr. rederykerskamer „Molière" te Utrecht; de tooneelver. „Oefe ning baart Kun6t" in Den Haag; de tooneel ver. „Ons Genoegen" te Amsterdam; de rede- rijkersk. „Jan Van Boers" te Utrecht; de Leidsche tooneelvereeniging „Jacob Cats" te Leiden. By het departement van koloniën is ontvangen het volgende, van 12 dezer gedag- teekende telegram van dtn gouverneur van Curasao: „Acht dezer cycloon Sint Martin. Velen dakloos. Hulp gezonden." De correspondent der „N. R. Ct." te Batavia seint onder dagteekening van 13 Sept.: „Door een ongeluk is brand ontstaan in de kinafabriek te Bandoeng. Er is groote schade aangericht. Het kookhuis is verbrand. Waar scbyniyk zal de fabriek een maand stil moeten staan." De leden der commissie van advies be treffende de werken in de Solo vallei, die in Indiö vertoeven (de heeren Kraus en De Meyier) wordtn omstreeks 1 October a. s. bier te lande terugverwacht. De luit. ter zee 2de kl. A. J. De Graaf, thans op non-activiteit, wordt met den 2den October geplaatst aan boord van Er. Ms. wachtschip „Van Galen" te Hellevoetsluis. By de gisteren door den hoogloeraar- directeur der Indische Instelling te Delft ge houden zitting voor het inscbry ven van nieuwe leerlingen heeft zich slechts één adspirant aangemeld. Het Hoofdbestuur der Vereeniging „Ons Belang" verzoekt ons aan onderstaande kennis geving plaats te verleenen: Aan de Onderofficieren en militaire geëmployeerden in den graad van Onder officier van het Nederlandsche Leger. Kameraden l Het Hoofdbestuur van „Ons Belang", Ver eeniging van actief-dienende Onderofficieren en militaire geëmployeerden in den graad van On Jerofficier, behoorend tot de Nederlandsche Landmacht, heeft de eer U by deze het volgen ie te doen weten: 1. Dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin heeft behaagd, by besluit van den löden Augustus 1899, No. 40, onze statuten goed te keuren; 2. dat ia verband hiermede door ons, voor de onderofficieren van alle corpsen in alle garnizoenen, per post een circulaire is ver zonden, waarin doel en streven wordt kenbaar gemaakt, nader omschreven in een daarby verzonden reglement; 3. dat door on3 aan Z.E. den M. v. O., zoomode aan alle reg. bat.-, afd. en corps-comro., de statuten zijn verzonden met begeleidend aanbevelend scbryvon; 4. dat nu nogmaals alle onderofficieren en do daarmede gelykgestelden worden aange spoord, met ons eendrachtelijk saam te werken, opdat het doel, door ons beoogd, mpgo worden bereikt. Het Hoofdbestuur: J. De Smit, President. E. M. Buter, lsto Secretaris. Het adres van den lsten secretaris is Polderweg 18, Helder. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag na afloop der openbare ver gadering nog een langdurige geheime zitting gehad, welke gewyd was aan de quaestie van slooping der Nieuwe Zyds-kapel. De gemeente advocaat, mr. J. Kappeyne van de Coppello, woonde deze zitting tot het einde by. Er werd een langdurig debat gevoerd, dat zich hoofd zakelijk bewoog op juridisch terrein en waar aan dan ook de meeste juristen uit den Raad deelnamen. Verschillende amendementen wer den v-rworpen, do;h is hot „A. H." goad ingelicht, dan zal de zaak neerkomen op een procedure over het eigendomsrecht van de Kapel, tueschen Gemeente en Ned.-Herv. Kerk. Naar verluidt, is dit besluit met groote meerderheid van stemmen genomen, nadat do gemeente-advocaat had verzekerd, dat de gemeento zeer stak staat in haar aanspraak op den eigendom der Kerk. Mocht de gemeente zegt de „Tel." inderdaad de procedure winneD, dan zou dit nieuwe bezit een aanzienlijk bedrag voor de gemeentekas opleveren. Bovendien zou daarmede uitgemaakt zijn, dat ook de Nieuwe Kerk, de OuJe Kerk, do Oudezydskapel en de Engelsche Kerk op het Begynbof eigendom van de genvert z«Jn. Door de Regeering zal eerlang worden ingediend een aanvulling der Indische Tarief- wet in den zin van heffing van uitvoerrecht op boschpro Jucten. Toen prof. Nicolaas Be ts, te Utrecht, gisteren zyn 86sten verjaardag vierde, ontving de jubilaris uit alle oorden des lands ce har- telykste bewyzen van belangstelling. De direc teur der Rykspostspaarbank zon ook namens de onder hem geplaatste ambtenaren, een telegram, waarin hy de meest innige heil- wenschen uitte, daarby de overtuiging uit sprekende, de tolk te zyn van do ongeveer 750,000 Inleggers der Postspaarbank. Het nieuwgebouwde pantserdekschip „Noord-Brabant", dut gistermorgen uit Nieuwa- diep naar de reede van Tcssel vertrok tot het houden van den officiëelen proeftocht, is later met defecte machine in de haven teruggekeerd. Naar wy vernemen, heeft d9 inspecteur van 's Ryks stoomvaartdienst by het departe ment van marine, de kapt. ter zee J. H. Beucker Andre®, ontheffing uit die betrekking en pensionneering aangevraagd. Yad Het volgende geval op hot gebied van examens is in Friesland voorgevallen. Een jongen, dia op de school voor m. u. 1. o. geen schitterende rapporten kreeg, deed het toelatingsexamen tot de eerste klasse der Ryks Hoogero Burgerschool in zyn woon plaats. Hy werd gewogen, doch te licht be vonden. De vader gaf het echter niet op, doch liet zyn zoon voor een andere Ryks Hoogere Burgerschool een tweede toelatings examen afleggen en de examinandus slaagt. Met het bewys der to latiog vervoegt zich de vader nu by den directeur der R. H. B.-S. in zyn woonplaats en vraagt voor zyn spruit plaatsing. De directeur kon dit niet weigeren; zoodat de jongefr in quaestie pl tats neemt op de school, waarvan hy bet toelatings examen niet voldoende kou afleggen. Het stoomschip „Werkendam", van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 13 Sept. Wight; de „Malang" vertrok 12 Sept. van Padang naar Rotterdam; de „Mer.ipi", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 12 Sept. van Southamp ton; do „Priara" vertrok 13 Sept. van Amsterdam naar Liverpool en Java; de „Prins Alexan Ier", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 13 Sopt. te Genua; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 Sept. Port-Said; de Smeroe" vertrok 13 Sept. van Batavia naar Rotterdam; de „Salak," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 13Srpt. van Suez; de „Soembing" van Batavia naar Rotter dam, arriveerde 13 Sept. te Marseille; de „Burgemeester den Tex,", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 13 S^pt. Wight. Alfen. De jaarvergadering van onderwfizers en onderwyzeressen in het arrondissement Woerden zal alhier op Zaterdag 16 Sept. a. s. in het hotel St.-Joris gehouden worden. Op de agenda komt voor: lo. Rede van don heer A. Beekman uit Schiedam over waterwegen in Oud-Holland. 2o. Opvoeding tot waarheidsliefde en ver draagzaamheid (in te leiden door den heer D. Van Duin, hoofd der byz. Chr. school te Oudshoorn). 3o. Samenwerking voor en in school (in te leiden door den heer Van der Schenk, hoofd der openb. lag. school te Bodegraven). Door heeriyk zomerweder begunstigd, werd gisteren alhier een harddravery gehouden, waaraan de volgende paarden deelnamen: lo. „Moquette", van stal „Unitas", berydor M. J. Oppelaar; „Robert See Steele", van Joh. De Mol, ber. B. W. Schipp-.ra; „Mark Jewel", van W. Zuidmeer, ber. P. Van Zanten; „Huntress", van Job. De Mol, ber. B. W. Schippers; „Wilhelm", van J. P. Mooyman, ber. C. Persoon. De prys viel ten deel aan „Huntress", de premie aan „Moquette" en de ioleggel.en aan „Wilhelm". Voor den wedren voor hitten waren 10 doel- nemers. Prys K. Schwab en premie „Marie II", ber. S. De Bo;r. Na afloop der we'stryden deelde de Voor zitter der harddravery vereeniging, de heer P. A. Wernink, in het „Hotel St.-Joris" de pryzen uit onder toepasstiyke woorden. Er was weder veel volk op de been, zoo dat blykt, dat men de harddraveryen nog steeds op prys stelt. llillegom. Albier heeft een vergadering plaats gehad, ten dm.1 bobbende een Christtiyk gemengd zangkoor op te rLhten, hetgeen ook is geslaagd. Alle opgekomenen traden als lid toe; ook een bestuur is gekozen en ds. A. Van Veen nam het eae-voorzitterschap op zich. Kaag. Door den landbouwer Coonenise n aardappel gerooid, op zyn land, gelden iy het stoomgemaal Leeghwater, ter zwaarte van ruim 7 HG., alsmede door den werkman Van der Vott een stoof aardappelen van 248 stuks. Er is een overvloed van aardappelen, althans hier, in en by De Kaag. De qualiteit is tevens uitmunt nd. Leiderdorp. Door de Nederd.-Herv. Ge meente is haar kerkorgel opnieuw in gebruik genomen. Onder toezicht van den heer H. A. Mins was het vanwege de wed. Van Gelder, door haar bekwamen orgelmaker, den heer Van Leeuwen, op uitnemende wyze schoon gemaakt, waar noodig hersteld, en van een nieuwen blaasbalg voorzien. Aan het zuiver, helder en rustig geluid was hit zeer goed te bemerken, dat bier noodzakelyk werk op uitstekendo wyze was verricht. Noordwyk-aan-Zee. Sedert de vorige op gaaf zyn te Vlaaroingen van de haringvangst binnengekomen: N. W. 1, reeder E. Smit, scbipper M. Haasnoot, met 250 kantjes haring; N. W, 29, reeder P. Van Duyn, schipper J. Piug, met 180 kantjes; N. W. 36, reeder P. Van Duyn, schipper J. Van Duyn, met 125 kantjes; N.W. 32, reeder A. Van Roon, scbipper D. Duindam, met 150 kantjes. Oudslioorn. Met het oog op de te houden achtste tienjarige volkstelling worden de inge zetenen herinnerd aan de bepalingen van het Koninklyk besluit van 27 Juli 1887 (Stsbl. 141), rugeLndo de verplichting tot het doen van aangifte voor ce bevolkingsregisters by vestiging in of by vertrek uit de gemeente. Aan den heer E. Van der Vring, alhLr, zyn op de tentoonstelling vanwege de Holl. Maatsch. van Landcouw afd. Oulewater en Omstreken toegekend de lsto en 3Je prys voor zyn melkkoeien „Masje" en „Ali'. De verkiezing voor leden van de Kamer van Aroeid is door den Minister van W., H. en N. voor deze gemeente bepaal! op Maan dag 9 Oct. a. 8. De herstemming, zco noodig, zal plaats hebben Vrydag 20 Oct. d. a. v. Valkenburg1. Onder de liefiyke tonen der muziek van een achttal leden der Leidsche schuttery had gisttrnami Jdag de aangekon digde ringrydery plaats, waarvoor 13 deel nemers waren ingeschreven. De pryzen, een spiegel, een regulateur, tafeltje met theeservies en een paar vazen, werden achtereenvolgens gewonnen door Marinus Noppen, Jacoa Haasnoot, Gysbertus Kort en Lyzia Bol. Een klein ongeval had plaats, toen een knaapje een hoofdwond bekwam door de on zachte aanraking van een der viervoetors, terwyi een der ruiters zandruiter werd, zoodat hy zich aan verdere medecioging onttrok. Verdtr liep alles in goede orde af. Voorschoten. Den lsten October a. s. be gint het hcrbalingsonderwys voor jongens en meisjes alhier weder. Het omvat ook de nuttige handwerken en wordt zoowel iu het dorp als aan den Ryndyk kosteloos verstrekt. Ouders van kinderen, die de school geheel hebben afgeloopen, die dezen aan dit hoogst nuttige onierwy8 wenschen te doen deel nemen, kunnen zich daartoe van 18 tot en met 23 September a. s. by een der hoofden aanmelden. Mogen de ouders het nut van dit onderwys eindelyk eens gaan begrypen en door ruime deelneming toonen, dat zy het op prys stellen, dat de gelegenheid om dit onderwys te ont vangen door bet gemeentebestuur op zoo onbekrompen wyze wordt opengesteld I Zoctcrmcer. Aan het hulpkantoor der posteryen alhier werd gedurende de maand Augustus ingelogd in de Rykspostspaarbank in 57 inlagen een bedrag van f 3737.27, terwyi in 12 terugbetalingen aan verschillende inleggers werd uitgekeerd een bedrag van f 665.30. Zes nieuwe boekjes wer Jon afgegeven. Aan het Rykstelephocnkantoor albier werden in de maand Aug. behandel 1 173 t-K-grammen, waarvan 70 verzonden en 103 ontvangen. Woningwet. In aansluiting op het in ons vorig nommer medegedeelde, diene het volgende: De Regeering stelt geen algemeene minimum- eischen bij de wet, daar oie eischen zoo laag zouden moeten zijn, dat zo voor de overgroote meirderhiid der gemeenttn alle teteekenis zouden missen, óf zoo boog, dat vele, om niet te z^gg n bonderden, gemeenten er zich onmo gelijk aan zouden kunnen houden. N;vens streng toezicht op aanbouw, moet oak worden gewaakt, dat bestaande woningen niet volstrekt onvoldomde zyn. Vooreerst door te eb eden, dat, behoudens disp nsat eischen worden gesteld, waaraan die woningen moeten beantwoorden, waarvan de omscbryving wor.t overgelaten aan het beleid der gemeente besturen in vereeniging met dat van hooger autoriteit. Slechts een deel van de punten, waarvan met betrekking tot nieuw te bouwen woningen oe regeling in de ver ordening niet mag ontbreken, wordt op bestaande woniügen van toepassing ver klaard. Eovendien worden voorschriften gegeven omtrent voortdurend toezicht, benevens in- grypende maatregelen, voorgeschreven tegen over nalatigheid of onwil van eigenaars en bewoners, o. a. aanschry vingen tot verbetering en tot gedeeltelijke ontruiming in geval vaa overbevolking of door onbewoonbaarverklaring. Uitzonderingen op het gebod tot ontruiming op korten termyn moeten worden toegelaten, byv. als een woning is opgenomen in een plan, dat geleideiyk ontruiming verzekert van ongeschikte en niet te verbeteren perceolen, of in een plan, waardoor 1 Dgs den weg van onteigening een geheel kwartier of wel enkele perceolen zullen worden afgebroken. Aan deza voorschriften wordt kracht bygezet door uit- breiaing van publieke controle, coor straf bepalingen en door vereenvoudigde executie. Een aanvulling van de onteigeningswet, voor zoover de onteigening geschiedt in het belang der volkshuisvesting, is in de voor dracht opgenomen, ter verkrygiDg van een minder tydroovende procedure en een meer rationeele berekening der schadeloosstelling. Verder wordt, onder hooger toezicht, aan de gemeentebesturen meer vryheiJ van be weging gegeven tot het verleenen van finan- ciëelen steun, door het geven van rente dragende voorschotten, onder voorwaarde van aflossing, uiterlyk in 40 jaren aan eige naren of door het geven onder nader by algemeenen maatregel te regelen voorwaarden van voorschotten en bydragen aan vereeni- gingen en maats.happyen werkzaam in het belang van verbetering der volkshuisvesting, door het aankoopen van gronden en gebouwen om die aan dergelijke vereenigiogen of maat- achappyen ovtr te dragen of door het ver leenen van bydragen ter uitvoerlog van eea onteigeningsplan. Uit 'sRyks kas kunnen aan gemeenten voor deze doeleinden voorschotten worJen verstrekt, ondir by algemeenen maatregel to stellen regelen. Een college van bystand wordt ingesteld tot onderzoek van de aanvragen om voorschotten en bydragen, bestaande uit ten minste crie le Jen en een bezoldigden secretaris. Vit de „Staatscourant." Koninklijke liesluiten. Benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw Max Haau, te Nieuwstad, voorzitter van do Maat- sckappy van Landbouw in Limburg; tot ridder in de orde van Oranje-Nossau J. il. M. F. VouFelser Beremberg, to Uud-Valkenburg, tweede onder voorzitter van de Maatschappij van Landbouw in Limburg. Aan C. A. M. Van Riet en H. Burgor eervol ontslag verleend als onderwijzers bij den cuisus tot opleiding van gymnastiekonderwijzers, ver bonden aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Groningen. Pensioen verleend aan: C. H. Van Dugteren, wed. P. Bouwens, ontvanger dor directe belastin gen en accijnzen, /"60U; jonkvr. C. I M. Von bchlieckmann, wed. mr. H. J. baron Van der Beim van Duyvendyke, provinciaal inspecteur van bet lager onderwijs, ƒ600; S. J. Scbuddemat, wed. J. ti Blommendaal, custos bij het museum van Natuurlijke Historie te Leiden, ƒ200; M. Huissen, wed. M. Pieper, telegrambesteller /20ü; A.G. Van Waardhuizen, wed. D. De Graafl, mil-commissaris, 270, K. Van Setten, wed. P. Menschaar, inspec teur der spoorwegpostkantoren, /84U; L. Van Wilgenburg, wed. J. Pas, brievengaarder, ƒ158; Adr. It. U of 11 KDijff, wed. II. Dronkers, Delsaine of Delzamo (Bolsaine) Dronkers, commies 1ste klasse bij 's Rijks belastingen, :G4; G U. Nobbo, wed. jbr. J. A. H. De Lannoy, ópziclilei bjj's Rijka Museum to Arasterdam, ƒ110; M. S. F. De Meu- rochy of De Menrechy, wed. A. H. Vlieger of De Vlieger, ƒ201. Aan den luitenant generaal L. Swart, comman dant van het leger en chef van bet departement van oorlog in Ned-Indiö, vergunning veileend tot bet aaunemen der versierselen van ridder 1ste klasse der orde van do Kroou van Pruisen, hem door den Keizer van Duitschland gescbonkeD. De Oost-lndisohe ambtenaar met verlof D. A. P. Kok, laatstelijk onderwijzer dor ls'.e klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en met dezen gciijkgoslelden in Ned. Indiö, op zijn verzoek, niet, ingang van 1 October 1890, eervol uit 's laodö dienst ontslagen mot toekenning van pensioen. Min. beschikkingen. Voor het tijdvnk van 16 September 1899 tot en met ol Augustus 1900, benoemd tot assistent voor de waterbouwkunde aan de Polytechnische School te Delft E. A. Du Croo, civiel ingenieur te '«-Gravenhage. De ministers van binnenlandscho zaken en van koloniën verleenen deze week geen audiëntie. Gemengd Nieuwe. Het vervoer en do opbrengst van den RynlanJ8chen Stoomtramweg was gedu rende de maand April 11. als volgt: aantal r.izlgers 26,505, met een opbrengst van f 3913.77, goederen en diversen brachten f 479.21 op, totaal f 4392.98. Van 1 Januari tot uit. April 1899 was de opbrengst: aant3l reizigers 99,219, met eea opbrengBt ven f 13,406.40, goederen en diver sen brachten f 2057.70 op, totaal f 15,464.10, Zynde per dagkilometer f 14.32.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1