a. Voor iDfantorie hier te lande: J. Grader, C. M. Van lllijcnburgh, B. D. Van Erckelens, K. A. Zeiler, O. P. Bennewitl, K C. J, Moonen, L. A. Kreiner, R. J. Hoffmann, J. F. Wichman, C. Van Hengel, L. H. Vink, J. H. A. L. Strjjbosch, LA. .1. M. Schotman, J. S. Magnin, M. A. Van ierTjijke, L. Kat, M. F. J. Phaff, R. G. G. Riegen ,Y. L. G. Jas, C. C. VaD Andel; b. Voor infanterie iu Nederlandsch-Tndiö: K. H. lolt, L. T. J. Koreinans, H. H. Stieltjes, H. J. Kuiper, J. P. K. Vau Ameide, J. E. M. Van Grondelle, C. Onvlee, J. W. E. De Ruiter. F. 'Tersteege, J. Van Zeyl, W. Prins, F. Vervloot, E. J. Geldorp, J. W. IL Sikman, J. F. Van Mastrigt. c. Voor administratie hier te lande: P. C. Boe, 3VI. J. Arentshorst, C. Do Bas, H. Van de Erve, J. C. Pabst. d. Voor administratie in Nederlandsch-Indiö: J. A. Spoor, J. G. Bloetn, H. C. Scholten, H. L. K. At- Scbietfelers. Engeland ea Nederland, Do Leidsche hoogleeraar dr. P. J. Blok heeft in den „Kei. Spectator" een lezenswaardig opstel geplaatst, waarin by de volgende vragen stelt: Wat zal de indruk daar zijn van het ernstige woord van vermaan, door het Nederlandsche tut bet Engelsche volk gesproken? Zal do grooto natie, dia het „Rule Britannia, rule the waves" in bart en ziel heeft opgenomen, gehoor geven aan het ernstige, waardige beroep op eer en geweten, door haar oude weder party, thans b2ar gelijke niet meer, gedaan? Zal zy, gelijk in Gladstone's dagen, Majosba en de witte vlag kunnen vergeten? Zal zy, do „paramount power", den fiereu droom van het imperialisme in Afrika kunnen opgeven, om de stem van rechtvaardigheid te volgen, rechtvaardigheid ook tegenover een Bóeren- natie, cie haar, de wereldbeheerschende, aan tast in haar trots en haar minachting met haat en minachting beantwoordt? Of zal de politiek van geweld, de politiek van over macht, van geldzucht en gelatrots, van jin goisms en weerwraak de overhand behouden? Gladstone, cis in de Engelsche politiek ook aan bet ideale een plaats placht in te ruimen, in wisns groot en hoog gemoad fijn staat kundig overleg heerschte mast scel gevoel voor wat rechtvaardig is en tillyk, is, zegt .de heer Blok, nog niet vergeten. Nog werkt zijn geest onder de zijnen, nog leeft de her innering by zyn volk aan wat hy deed tegen over TransvaalMaar zyn opvolgers hebben nog niet getoond, dat zy geheel in zyn geest willen of kunnen handelen; zwak en lanw spraken zy, niet luide en krachtig als hy placht to doen, van eerlykheid en rechtvaar digheid, van weldoordachte politiek, van voor- zi.htighoid vooral. En een even zwakke echo weerklonk ia de liberale pers en in de kerk gebouwen der Dissenters, der geioofsgenooten van do Bo:ren in de eerste plaats. Zal dia stem krachtiger worden? Zal eeu sterke stroom van edele gevoelens werkelijk volgen op het Neileilandscho afros? Do hooglecraar wekt allen op, hun invloed ly Engelsche vrienden en kennissen aan te wenden. By gelooft dat dit vrucht zal dragon, want persoonlijke vermaning heett misschien by een kitteloorige natie nog meer invloed dan een groote openbare manifestatie. En meer, gelooft hy, kunnen wjj voor het oogen- blik niet coen zonder bet boog ontwikkelde zelfgevoel der Engelsche natie te kwetsen een gevaar, dat zooveel mogeiyk moet worden vermeden. „Niemand onzer 'denkt er in ernst aon, dat wij als natie naar de wapenen zouden grypen >ri het dreigende onrecht met geweld zouden willen bestryjen. Ieder is er van overtuigd, dat het onze ondergang zou zyn en dat het de Boeren niet zou helpen, ja dat dezen het ook niet eens zouden begeeren. Mocht bet in Afrika tot een oorlog komen, dan zou het zelfs niet do vraag zyn of het raadzaam, of bet mogelyk zou wez9n van hier vrijwilligers daerheen te doen gaan. EDgeland zou het met volkomen recht tel.tteD, ja zou ons kunnen dwingen bet te beletten. Men spele niet met dit vuur. Men zy voorzichlig met bet prikkelen v-n de nog lang niet tot het verleden behoo- rende antipathie van de groots meerderheid der Engelsch.n tegen „tho Dutch", want het is nog altijd ons belang, zoowel in materieelen als in zadelyken zin, met Engeland op goaden V0:t te staan en ons te houden aan wat De Witt eenmaal aldus uitdrukte: „Zelfs als de Duivel op die eilanden regeerde, moesten wy zooveel mogelyk zorgen het niet met hem te verkerven." „Neen, wy kunnen niet aniers dan ver- toogen indienen, werken op de eerlykheid, op bet gezond verstand van het aan beï-e Zaken nog altyd ryke Engelsche volk, op allerlei wyzen, door adrosaen, door vertoogen in Engelsche couranten, door brieven aan Engelsche vrienden, misschien, maar dan met alle voorzichtigheil, door vriendschappeiyke vertoogen van regeering tot regeering met ver- myoing nog eenmaal van de prikkeloare ge voeligheid der Engelsche natie in zulke zaken. „En als dit alles niet helpt, dan schiet ons niets anders over dan bet zooveel mogelyk verzicht.n van do gevolgen van den bitteren krijg, dan het winnen van vrienden voor de 'Transvaal overal iu Europa, dan het op oie wpzs toonen van odzo sympathie voor het met ai zyn ook door ona duidelyk opgemerkte gebreken, kleine, maar krachtige volk, dat zich noemt met onzen naam, dat onze taal spreekt, dat ons in den bloede na bestaat, dat vóór tyna oen eeuw door ons is losgelaten mosten wor Jen, maar in welks midden velen der oazen thans een nieuw leven hebben ge ven: en." Op de vergadering van het hoofdbestuur van den Nederlaudacbsn Bond van Onder- wyzers, dezer dagen gehouden, is een voorstel aangenomen, om een brief to scbryven aan alle onderwyzers-vereeuigingen in Engeland, Schotland en Ierland, met het verzoek, protest aan te teekenen tegen de houding dier Britsche mannen van gezag, die de vrybeid en het goede recht van zelfbestuur der Transvaalscbe Republiek bedreigen. „Hollandia" meldt, dat drie vrienden van Transvaal te Rotterdam f 1000 gegeven hebben voor het Engelsche Transvaainummer van het blad. De groep Belgis van het Algemeen Nederlandsch Verbond geeft f 100. Het nummer zal uiteriyk 2 September verschynen. Het zal gratis .verspreid worden. Wie tot do verspreiding mee wil werken kan kosteloos exemplaren krygen. Men vrago slechts aan by het bureau van „Hollandia", 110 St. Martin's Line, London W. C. Berichten over Rijnland's-boezem, gedurende de week van 2027 Augustus 1899. Sten 1 Tan den boezem te Leider. Idem te Oude-Wotering Werking der stoomgemalen Waterloozing lange uatoorlijken weg. Waterinlating Itegenral in mil. 20 Aug. 21 Aug. 21 Aug. 23 Aug. 21 Aug. 25 Aog. 2G Aug. 53 59 69 60 60 61 62 cm.—A.P. 59 53 69 60 59 61 61 cm.—A.F. Spaarndam n., Halfweg n., Gonda n„ Katwyk n. Spaarndam n„ Ha'.fweg u., Gonda 29Vz 11-. Katwijk n. Door do elnie to Gonda 133 m P.3 X elogra ru in en, f Vervolg van biz. 3.) RENNES, 28 Augustus. Nadat Paral aan getoond heeft dat het borderel geen vervalacht document was, zegt by, dat bet langs oen natuurlyken weg verkregen is. Baraf geeft aan de rechters zyn teekening van een bladzyde schrift door Bertillon verwacht. De documenten, die onderzocht zyn, boden geen enkele byzondorheii aan, waarover sprake is. Bertillon wil antwoorden; maar de president zegt dat hy aan do schriftkundigen maar een antwoord wil toestaan op persoon- lyko aanvallen. Bertillon zegt, dat hy juist wil antwoorden op een persoonlyken aanval, maar na een paar woorden legt de president hem het zwflgen op. Hy gaat naar zy'n plaats onder langdurige hilariteit. De expert Teissonnières houdt vol dat zijn rapport van 29 Oct. 1894 volkomen vlekke loos was; hy zegt ten slotte dat hy de punten van overeenkomst tusschen het schrift van Drsyfus en het borderel heelt geconstateerd. Dreyfus zegt .dat de waarnemingen van Teissonnières hem geheel en al onjuist schijnen; om daaraan waarde te hechten zou hy de stukken onder de oogen moeten hebben. De Voorzitter zegt, dat de stokken ter vergeiyking aan d9 verdediging zullen worden meegedeeld. Ds zitting wordt om kwartier over negenen geschorst. By do hervatting der zitting wordt de schriftkundige Cbaravey in verhoor genomen. Hy brengt de details van zyn rapport van 1894 in berinnering. In myn rapport zeide hy heb ik ge concludeerd tot knoeierijen in het schrift. Cbavar6y protesteert tegen de beschuldigin gen tegen Mercier. Myn geweten verplicht my te zeggen, cat ik iu 1894 gedwaald heb door de gelijkenis van het schrift. „Het is voor my een groote troost te kun nen verklaren dat het borderel niet van Dreyfus is, maar van Esterhaz y". (Langdurige beweging). Dreyfus verzoekt den deskundige aan den krijgsraad de details te verschaffen omtrent de grapbische waarnemingen, die hem ertoe brachten zyn meening over de vervaardiging te wyzigen. Cbaravey treedt daarop in technische byzon- derheden. Pelletier sprak uitvoerig over het gemis aan overeenstemming met Mercier, die zyn conclusièn wantrouwde. Hy biy t verklaren dat er geen overeen komst is tusschen het schriit van het borderel en dat van Dreyfus. Cl e in eng <1 Nieuws. Na gehouden examen werd Zater dag 11. het diploma voor gekleed zwem men uitgereikt aan: Jan Valken, Augustus Gysbertus Mulid en Johan Gysbertus Antonius Qoedeljee (van Breda). Het eerstvolgend examen zal plaats hebben op Zaterdag a. s. Wie daar aan wonschen deel ts nemen gelieven zich aan te melien by den directeur van „Rhyn- zigt" of by don secretaris der „Lei-6che Zwemclub", Zoaterwoudsche Singel 16. „Ajax" speelde gisteren alhier op eigen terrein zyn laatsten cricketwedstryd tegen „Hercules", uit Utrecht. „Hercules" batte het eerst en scoorde 49 (Nyland 15). A. Adam nam 7 wickets voor 13 runs. „Ajax", welke zonder D. Beyerinck speelde, beantwoordde metslechts 40, waarvan J. Beyerinck 11 en J. v. d. Made 10. Nyland nam 5 wickets voor 11 runs. „Hercules" ging nu een verdedigend spel spelen en wist de scoor tot 131 op te voeren, waarvan Nyland 65, J. Tischer 24 en C. Van Teyn 13. Slechts 18 minuten bleken over voor te epelen, zoodat „Ajax" een „hitting game" ging spelen en 6 wickets voor 42 rans verloor. (J. Beyerinck 20 not out). „Ajax" verloor dus op do 10 innings met 9 runs. Een boerenbrik, met paard be spannen, had op de Haarlemmerstraat een ongeluk. Het paard, door het een of ander schichtig geworden, kwam te vallen; eenige voorbijgangers, dit ziende, schoten dadolyk toe, zoodat het paard spoedig op de been was, doch de beido boomen van den wagen waren gebroken. Zoo goed het ging wist men de boomen weer «enigszins te makeD, en na c-en oponthoud van eeu hall uur, kon de buitenman, dia het paard bestuurde en zelf geen letsel bekomen had,zyn weg yervolgeaTAiS ijli Zaterdagnamiddag omstreeks dris uren had een jongen, werkzaam in de fabriek der heeren Gebrs. v. Wjjk, alhier, het ongeluk met zyn baud tusschen een machine te geraken, waarby verscheidene stalen pen nen hem in hand en pols drongen. Vreeselyk bloedende werd by per rytuig naar het acade misch ziekenhuis vervoerd. Het geval laat zich zoo aanzien, dat men voor het behoud van zyn hand vreest. Het O. M. by deHaagsche recht- bank is in appèl gekomen tegen het vonnie dier rechtbank, waarby de gebroeders Van Weeren uit Leiden veroordeeld werden: de een tot vyf jaren gevangenisstraf wegens mishandeling met doodelyken afloop van een uitdrager, in de Van-der-Werff-straat alhier, de ander tot drie maanden, wegens mishan deling, door bedoelden man met een poot van een stoel tegen het hoofd te slaan. Z o n d a g-n amiddag werd door den ryksveldwachter aan den Haagweg een dryjf- of klopjacht gehouden op een achttal jongens van 13 tot 17 jaar, die in een tuin wareö, ten einde aldaar appels en peren te stelen. Om in dien tuin te komen, moet men een heiniog over van 7 a 8 vost, welko tuin toebehoort aan dr. Timmermans, te Leiden. Het giog niet zoo gemakkeiyk om de appel- dieven te krijgen, aangezien zy op verschil lende punten kondan ontvluchten, en nog gemakkelijker werd bet hun gemaakt doordien eenige „heeren" den jongens hun hulp aan boden, zoodat na verloop van eenigen tyd hun redding dan ook was gelukt. Over dezs handelwijze was genoemde veldwachter niet gediend, waarom hy de namen van de heeron vroeg, om later eens voor hun tusschenkomst terecht te staan. Een van de heeren gaf een valschen naam op, gelyk den veldwachter werd medegedeeld, waarop deze van een der omstanders een rijwiel ter leen kreeg en alzoo het heerschap gauw to pakken had. Men s c h r y f t u i t D e n Haag: E en vier-en-twintig uur-wodstrUd op bet rywiel noch nicht dageweeen in ons land. Men begrijpt dus met welk een belangstelling zulk een toer in de eportwereld werd te gemoet gezien. In de laatste dagen sprak men althans in die kringen niet anders dan over Cordang, die dit waagstuk voor Hollandsche oogen zou vortoonen. Edoch, de opkomst was Zaterdag-middag tegen 4 uren niet in over eenstemming met de nieuwsgierigheid. De tribune schaars bezet en de omgangen niet minder. Cordang was reeds geruimen tyd vroeger op het terrein. Hy werd in do kleedkamere geneeskundig onderzocht door drie doctoren, de heeren Baesa, Milo en Wertz. Hun rapport couclndeerde hiertoe, dat alle organen in orde worden bevonden, de poleslag regelmatig was en het hart normaal. Dus onze kampioen was in goede conditie voor den 24-uurtocht. De mnziek der veld-artillerie kondigde alvast met eenige deuntjes aan, dat de beroemde ryder weldra in de baan zou verschynen. Maar het werd 5 nren vóór Cordang op zUn fiets verscheen. Motor tandems weren hem voorafgegaan om zich voor het gangmaken voor te bereiden. Gedurende dit proefryden werd een der motors reeds onklaar, zoodat er slechts één overbleef, behalve die van Diehle. Besloten werd niet te starten alvorens de derde tandem, welke zich aan het Btation bevond, op het terrein aanwezig was. De racers Prins en Sutherland waren zoo welwillend die tandem In een minimum van tyd te willen halen. Cordang is om 5 u. 10 min. voor don 24 uur- wodstryd afgereden op de machine Liberator, hebbende deze een versnelling van 112. Hy was welgemoed, zoo zelfs, dat hy zyn knevel krulde toen een photograaf by het oogenblik van afryden een kiekje nam. Hy deed de eerete rondo ouder de tonen van het „Wilhelmus" en het handgeklap van het publiek. Cordang was gekleed In hot tricot, bom na zyn vorigen recordrit in Londen door de dames leden der Rotterdamsche Wielrijders Yereeni- ging „Thor" aangeboden. Qedurondo zyn kolossalen rit zon hy bouillon drinken, getrok ken van 14 kilo vleesch. Cordang werd gewogen en 71 KG. zwaar bevonden. Tegen den avond werden 20 petroleum- gasgloeilichten ontstoken, waardoor het terrein flink verlicht werd en Cordang als by dag licht reed. Tegen het 3de uur vulde de baan zich ook op den 2den en laten rang. Op de tribune zitten veel leden van „Thor" en andere ken nissen (nlt Rotterdam) van Mathien Cordang. Even véér het 4de uurschot liet Cordang zyn gangoiaking los, doch na byna een baan aljeen ryden, paktjhtj z|)n gangmaking weder; Een zware damp onttrok de snelryders go- ruimen tyd aan bet gezicht. Te halftien begon do mist op te trekken. Er werd beproefd de baan nog meer te verlichten met acetyleen-lantaarns. Na bet vUfde uur had Cordang gereden 239,802 KM. tegen 242,200 jongste record; na het zesde unr 285,750 tegen 285,534 laatste record, zoodat Cordang bet heeft overschreden, waarvoor de toeschouwers eon boezee aan hieven. Een der tandems raakte onklaar, zoodat, voor dat toestel vervangen was, Cor dang 2 ronden zonder gangmakiog moest doen. Naarmate de avond vorderde, werd het al voller en voller op het sportterrein. Tusschen 9 en 10 u. heerschte er buiten gewone levendigheid, want alle rangen waren gevold, het meest de derde rang. De algemeens indruk is, dat de uitslag van de eerste uren nog geen pronostic opleverden voor den totalen afloop. Het is meermalen gebeurd, dat de echte ryders tegen het einde nog inliepen wat zy ten achteren waren. Cordang heeft onder het ryden een bewonde renswaardige bedaardheid. Zyn voorwiel ligt byna op den achterband van de anelmacbine zijner gangmakers, die om hem op te beuren nu en dan esn deuntje te neuriën, om tr den moad in te houden. By de verwisseling van gangmakers wordt hem door de optrek kende voorrijders bouillon in een tinnen kan toegediend. Dan raakt hy een tiental metera .ten achteren, die by echter gauw onder een salvo van toejuichingen van het publiek heeft ingehaald. Trouwens, de omstanders laten bet niet ontbreken aan teekenm van op wekking. In den loop van den avond werd het terreiD in nevel gehuil. Hoewel die mist tegen elf uur een weinig optrok, verscheen by na midder nacht weer, alles in zyn floers hullende. Hadden Cordang en zyn gangmakers reeds geklaagd over dez3 belemmering en was hy dientengevolge ree-s eenmaal van den weg geraakt en by het weer oprijden van 't plankier gevalled, zonder zich echter te wonden de vochtigheid bleek, naarmate de nacht intrad, een gevaarlyke vyand te worden. Reeds is een motoreyle wegens de glibberig heid defect geraakt, zoodat de kampioen 't twee ronlen zonder dien atimulans moest stellen, en dit incident deed menigeen het voorhoofd fronsen, omdat de gaDgmaking en dit geheel afgescheiden van de personen, die zich er mede belast hadden en die prachtig trapten, zwak bezet was. Geen wonder dat hier en daar twyfel werd geopperd of het gering aantal pacemakers wel bestand zou zyn tegen 't groote werk. Wat echter merkwaardig was, is, dat niettegen staande die wederwaardigheden, elk uur ver- betering bracht van het record, wel eon bewys, dat Cordang in prachtige conditie was. Do belangstelling was groot, ook In den nacht. De tribunes waren niet minder vol dan by een sportfeest op klaarlichten dag. Op en nabij het Sportterrein was het als 'f ware kermis, en de wegen naar do laan van Nieuw- Oost-IndiS weergalmden nog tot diep in den nacht van het gezang van komende gezel, schappen nieuwsgierigen. En toen de dageraad kwam gloren en het daglicht zich een weg baande door het gordyn van den nevel, dat tot op den grond hing - toen nam voor den wakkeren stryder het pech toe. Inderdaad was de baan gelyk een spiegel zoo glad, waartoe inmiddels een fyne motregen bet zyne bydroeg. Minder voor Cordang dan voor zyn voorgangers leverde dit bezwaren op, die zich ten Blotte openbaarden in het herbaaldeiyk in ongereede geraken der machi nes. In dezen toestand werd het werk ge- vaariyk, te meer, daar de reserve-gangmaking niet voldoende was. Deze en andere wederwaardigheden deden Cordang te zes uren besluiten den stryd op te geven wegens overmacht. De teleurstelling onder het publiek liet zich begrypon, maar men ontruimde in kalmte en met een uitdrukking van leedwezen op het gelaat bet terrein, misschien overtnigd, dat de weêrbezwaren nog wel waren te toven te komen, maar niet het gebrek aan voldoende gangmaking, de vitale middelen vandergeiyk touinooi. En zoo eindigde het 24 uren-feest op dat oogenblik force majeure. Cordang kwam In uitetekende conditie van zyn machine, maar wae zeer mismoedig en moet te kennen hebben gegeven, dat hy er niet aan denkt de proef dit jaar te herbalen. Yoor het Sportterrein is de stakiog van den recordrit eon groote schadepost. De cyfers der door C or lang per uur afgelegde kilometers zyn: Is U. 50 KM. 420 M. 6e u. 285 KM. 720 M. 2e 99 612 7e 332 818 3e 145 76 8e 379 290 4e 192 200 9e 423 654 5e 239 802 10e 468 295 Yan het 6de uur af dus had Cordang reeds alle wereldrecords verbeter!. Ter vergelijking volgen bier de tydeD, door Walters gemaakt in 10 uren van zyn 24 uur record le u. 51 KM. 810 M. 6e u. 235 KM. 634 M. 2e 101 666 7e 329 900 3e 160 363 8e 376 25 4e 196 666 9a 420 666 5e 242 200 10e 465 705 Eenige S c h e venln gscb e jongons verzonnen, naar het „Yad." mededeelt, een zeer gevaariyk spelletje. Zy namen namelyk een flesch en vulden die gedeeltelQk met on- gebluschte kalk en gedeeltelijk met water. Al spoedig sprong de flesch en een der jon gens kreeg een gedeelte van den inhoud in het gelaat. Geneeskundige hulp moest worden ingoroepen, en de oogen van den jongen bleken zéé geleden te hebben, dat er vrees bestaat, dat hy niet meer zal kunnen zien. Een Scheveningscbe vrouw werd Zaterdagmorgen op het Gevers Deynoot plein aangereden door een motorwagoD, waarin twee heeren en twee dames zaten. De vrouw werd aan hoofd en borst gewond. Aan liet postbuis werd zy verbonden, waarna men haar later naar haar woning, Vuurbaakstraat, bracht. De politie heelt proces-verbaal opge maakt. De driedubbele vergiftiging uit do Oranjeboomstraat No. 103, te Rotter dam, waarvoor de weduwe Söronsen geb. Kriegen zich sedert 16 September 1898 in preventieve hechtenis Levindt, is verwezen naar de openbare tereebtzitting der Rotter damsche rechtbank. De behandeling, die enkele dagen zal duren, wordt tegen einde September verwacht. Naar wy vernomen, heeft mr. Z. Van den Bergh een scbryven ontvangen van de moeder der Hogerhuizen, waarin hem werd verzocht de belangen der veroordeelden in revise te bebartigeo. By dit scbryven was ook een brief gevo-gd van de drie broeders, waarin zy het verzo k hunner moeder steunden. (Hbl.) Te Maastricht is gevankeiyk linnengebracht J. Gillissen, wonende te Meers- Elsloo, verdacht van poging tot doodslag, gepleegd aldaar in Juni 11. op oen moeder en baar dochter. De aangehoudene, die naar Duitschl.md was gevlucht, is op verzoak der Nederlaudsche regeering gearresteerd en uitgeleverd. Gisternacht is te Hardingsveld een felle brand ontstaan by den timmerman De Kok. Het woonhuis en de schuur z(jn geheel afgebrand. Niets is er gerei kunnen worden. Alles was verzekerd. De boerenhofstede van L. Hor- dyk, te Zuidhoek (gem. Charlois), is gister avond omstreeks elf uren door brand vernield. Twee paarden zyn in de vlammen omgekomen en een voorraad graan i3 gedeelteiyk ver brand. De schade ia door verzekering gedekt. De stoomspuit van Feyenoord verleende baar hulp. De groote boerenplaats vanR, Wijnbergen in de kom der gemeente Yeendam etond gistermiddag in lichterlaaie. Do ver- moedelyke oorzaak ia onvoorzichtig omgaan mot vuur in de nabyheld van een hoop los Btroo; de omringende buizen loopen gevaar. Men schryft aan de „Tel." uit Koewacht: Het onderzoek omtrent den vrouwenmoord, in de maand April hier gepleegd, wordt nog steeds voortgezet. Zondag zyn weer 12personen van hier en eenigen uit de saburige gemeente Stekene naar Gent geweest, om voor den rechter van instructie te verscbynon. Dit getuigenverhoor ecbynt in verband te staan met de gevonden kleederen van ver dachte, die allengs hier door enkele personen herkend zyn. De Belgische juititie ontziet dns geen moeite of kosten om, zoo mogelyk, licht in deze treurige zaak te brengen. Door de Nederlandsche en B e 1- gische regeoringen is met bet oog op de verbetering van het kanaal Gent-Terneuzen— een commissie van Ingenieurs belast met een onderzoek der groote waterbouwwerken van bet vasteland. Deze heeren zijn dezer dagen te Hamburg aangekomeD. De overheden stelden etoombarkazsen te hunner beschikking en ouder de leiling van een hoofdambtenaar bezochten zy de haven werken, in het byzonder de electrische en hydraulische inrichtingen der haven. In de commissie hebben zittiog voor België de inge nieurs De Heem en Grenier, van Gent, en Troost, van Brusselvoor ons land de inspecteur van den waterstaat Nelemans, van Terneuzen; hoofdingenieur Bekaer, van Middelburg, ea ingenieur De Groot, van Terneuzen. (Plpi.) Een telegram uit Dover meldt, dat e:n aldaar aangekomen jacht rapporteerde, dat de Nederlandsche stoomt oot „Prins Willem V" (van den Kon. West-Indischen Mailsienst),. van Paramaribo naar Amsterdam bestem:, geankerd ligt veertig mylen ten zuidwesten van Dungeness met e:n gesprong-n ketel aan stuurboordzyde. Twee stokers wercen ernstig gewond. In drie dorpon in Moravió zyn 42 personen coor een dollen bond gebeten. Allen hebben zich naar Weenen begeven, om zich volgens Pasteurs metho.e te laten Lebanitlen. Ook tal van huisdieren zyn coor den coliep hond gebeten. liet nieuwe proces Dreyfus. Door den krygsraad wordt kapitein Vatcrio van de genie gehoord. Op verzoek van den regecrings-commissaris Carrière, om het stelsel van Bertillon uiteen te zettm, kouit hy breed voerig op de argumenten van Bertillon terug. „Het betoog van Bertillon", zegt by, „kan als volgt worden samengevat: het borderel is een stuk vol kunstgrepen en is gemaakt met behulp van een soort geheimschrift, waarvan de sleutel is het woord inlérctt dat in den „brief uit het vloeiboek" voorkomt. „In de brieven, door den beechuldigce ga- schreven en by bet ministerie van oorlog in bewaring, komen woorden voor, op denzelfden sleutel geschreven, midden tusschen andere in. Dit etelsel is uitgedacht om den beschul digde twee middelen van verdediging te geven: hetzjj door te ontkennen, hetzy door te spreken van een machmatie tegen hem.". j

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 2