N°. 12113 Maanda»; 31 Augustus. A°. 1899 -m- $eze gouiani wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Pit nommer bestaat uit PRIL Bladen. Eerste Blad. Leiden, 19 Augustus. LEIMCH DAG-BLAD. -<•* PBUS DEZKB GOTXEAHTl Voor Lelden pér 8 maandon: s i S Franco per post Afzonderlijke Nommers i i 1.10.' 1.40. 0.05> PHUS DEE ADVERTENTEBNl Van I «-6 regels f 1.05. ledore regel meer f 0.17|. Grooterq letters naar plaatsruimte Voor het incassecron bloten d6 etedi wordt f 0.06 berekend. Door het bestuur der afdeeliog Leilen is heden aan het hoofdbestuur der Neder- land6che Vereenigiog tot Bescherming van Dieren, te 'e Gravenhage, bet volgende adres gericht: Mijne Heer en 1 Het Bestuur der Afdeeling Leiden van de Nederlandsche Veroeniging tot Bescherming van Dieren heeft de eer beleefdelijk onder de aandacht van het Hoofdbestuur te brengen hetgeen in zyn vergadering d. d. 5 Augustus besproken en besloten is. In 1897 is door de Afdeeling uitgegeven en alom versprei! een brochure over de ver schillende slachtmethoden. Dit boekje vond bespreking en waardeering in het vakblad der slagers en ook bij enkele afdeelingen van genoemde Vereeniging. De hoogste autoriteiten in den lande, van wie men meende, dat zij belang stelden en moesten stellen in een dergelijk onderwerp, en aan wie een exemplaar van bedoelde brochure werd toegezonden, be waarden het stilzwijgen. Dit geschrift werd ook gezonden aan Sedert heeft het hoofdbestuur een commigsie benoemd, ten einde grondig de voor- en na doelen der verschillende slachtmethoden te (onderzo?ken. Tot haar secretaris werd een lid van ons bestuur benoemd. Die commissie heeft eenige malen te 's-Hage vergaderd; vervolgens beeft haar secretaris een rapport 'uitgebracht, dat langs niet offkiëelen weg, en daardoor ook tegen zijn wenspb, het Hoofd- 1 bestuur heeft bereikt. Aldus geschiedde in het voorjaar van 1899. "Wel worden in Uw officiéél verslag over IS98 eenige- waardeérende woor den aan twee der commissie-leden gowjjd, wat ook op prijs gesteld -wordt, doch vordering van de zaak zelf is niet verkregen. Wanneer wij de vraag stellen„is niet de wijze van afmaken van verschillende dieren een onderwerp, dat in het bijzonier de aan dacht moet trekken van hen, die zich aan getrokken gevoelen tot deze slachtoffers?" dan voorzeker moeten wi) die met „ja" be antwoorden. Indien wij verder beseffen, dat het dralen met een besluit, „waarbij wordt ui'gemaakt welke de doeltreffendste metbode 'niet alleen is," maar boe „die in te voeren", dagelijks het lijden van bonderden dieren onnoodzakelijk verlengt, is het dan wonder, dat wy met het dringend verzoek tot U komen dit onderwerp met spoed tot een einde to brengen? De eenige weg, cie eenig resultaat hierin kan geven, ia het zich wenden tot de Begeering. Gelijk in cike Vereeniging met recht steun vtn haar Beschermheer of Beschermvrouw te vei wachten is, zoo zal ook bier een beroep op onze Doorluchtige Beschermvrouwe niet tevergeefs zyn. Propaganda voor een of andere methode te maken onder het publiek moge theoretisch goed zijn, practisch zou het Diets uitworken. Met het voorbeeld, door andere Regeeriogen vcornamelyk die der D .itscbe Staten gegeven, voor oogen, koes teren wy de hoop, dat Uwe poging»n kans van slagen zullen hebben. Intusschen her halen wy dringend g^hoob te geven aan ons verzoek en krachtdadig dit onderwerp in behandeling te nemen. Het zou ons ten hoogste leed doen, indien, zoo niet met den noodigen spoed dit belang- ryk onderwerp werd behandeld, zulks aan leiding zou geven tot het bespreken van de vraag: „Wat is voor ons beter: als afdeeling der groote Vereeniging te Llyven bestaan of voortaan zelfstandig te handelen?" Met de mededeeling, dat van dit, tot U ^gericht, schreven afschriften zullen worden gezonden aan de redactiën van het „Leidsch "foag lad" en de „Nieuwo Rotterdamsche jfcourant", met verzoek om opname en over name door andere bladic, ten einde do belang stelling van het publiek in deze hoogst gewichtige zaak gaande te maken, hebben wy de eer te zyn, Namens het bestuur der afdeeling Leiden, (w. q.) J. J. Ter Laag Cz., Voorzitter. \og.) A. L. Quant, Secretaris. Ds. C. Hartwigsen, predikant by de Ned.-Herv. Gem. alhier, komt voor op het zestal voor predikant te Delft. De commissie voor de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigen dommen in htt district Leiden zal de volgende week haar w» rkzaamheden in de gemeente Noordwyk aanvangen. Geref. Kerken. Beroepen is te Delft (2de maal) ds. G. Wlelenga, fee Katwyk aan den Ryn. Volgens „De Avondpost" worden er pogingen gedaan om ook in Den Haag een T^nsvaal-meeting to beleggen. Tot 2den geneesheer aan de Physialriscbe Inrichting „Natura Sanat" te Scheveningen ia benoomd dr. G. A. Haremaktr, van Haarlem. De hulde in de feesteiyk getooide Kur- zaal aan den keizer van Oostenryk aan den vooravond van den verjaar Jag van dien vorst vond weerklank by het talryke publiek, dat van zyn zitplaatsen oprees, toen het orkest h6t voor deze gelegenheid uit toonwerken van Oostenryksche componisten saamgestdde programma opende met het „Gott erbalte Franz den Kaiser". Het vreemde volkslied werd levendig toe gejuicht. De Oostenryk8ch Hongaarsche gezant aan ons Hof, de beer Ocolycsanyi, die dezen huldigingsavond bijwoonde, betuigde den kapel meester Rebicek, na afloop van het concert, persooniyk zyn dank. Wegens den feilen wind moest van de illuminatie op het terras en het vuurwerk afgezien worden. Door de Synode der Geref. Kerken, te Groningen vergaderd, is gisteren besloten, dat de theologische school te Kampen blijft bestaan. De beide torpedobooten „Scylla" en „Hydra", voor het departement van koloniën in aanbouw by de firma Yarrow Co. te Londen, komen ia Maart van bet volgend jaar gereed en zullen alsdan naar Ooat-Indië worden overgebracht. Van 12 tot 18 Augustus zyn geslaagd voor het eerste gedeelte van het notariöol Staatsexamen de heeren H. Gapel, Brum men R. P. H. Baurichter, Nymegen; 0. Knook, Oost rhout; D. Jippes, Amsterdam; D. Van Oorot, 's-Gravenhage; R. A. Lammers, Gro ningen; J. J. Kok, Arnhem. Tweede gedeelte de heeren P. H. Eomeyn, Leiden; jbr. A. J. B. Verheyen, Ojsterhout; J. Den Harder, Gouda; J. H. A. P. H*J1, 's-Gravenhage; E. Van Mesdag, Groningen; H. D. Heukers, Amsterdam. Naar men verneemt, be raagt hit aantal hancteekeningen, verkr gen op bet manifest aan het Engelsche vo'k in zake de Transvaal, ver over de 100,000. Door B. en Ws. te Amsterdam is den gemeenteraad een voorstel gedaan tot dem ping van de Markergracht, achter de Jolen- breestraat. De gracht, die in zeer vervuilden toostend verkeert, Jigt buiten het gebied der waterververscbing, en uitbaggeren zou op den duur te kostbaar worden, intii n het ook al afdoende verbetering bracht. Toen uit de gracht in 1894 ruim 3600 kub. M. specie wtrd ver- wyderd, was ze in 1896 weder in hcoge mate vervuild en veronJiept. B. en Ws. rekenen voor de demping een bedrag van f 110,000 noodig te zullen hebben. Naar de „Zutf. Ct." meldt, is het land goed „Het Hol", gelegen bij het Udelermeer, onder Apeldoorn, groot 104.31 80 H.A., in veiling aangekocht voor H. M. de Koningin. Uit Badcn-Weiler is te 's-Gravenhage bericht ontvangen, dot mr. W. F. baron Van Herzeele, een der aanzienlykste cn boog- geachtste ingezetenen der residentie, den 16den dezer aldaar is overleden. Baron Van Herzeele was kamerheer in buitengowonen dienst van H. M. de Koningin en sedert 22 Januari 1847 onder de koDiDk- ïyke kamerheeren opgenomen. De overledene was den 4den April 1821 geboren en bereikte alzoo den leeftyd van 78 jaren. Tot hoofd der Christelyke Burgerschool van de Ned.-Herv. Gemeente, Prinsengracht 400 te Amsterdam, is benoemd de hesr C. V. Van Noppen, te Maasland. De te Amsterdam te houd n Transvaal meeting gaat uit van het Nededandsch comité voor Transvaal. Dit comité zal nog een Amsterdamsch comité worden ter zydo gesteld. Woensdag 23 dezer heeft In het „Hotel Smeenk" aan den Worp te Deventer het 7de Congres plaats van den Nederlandschen Bond „Maatschappelyk Belang". De volgende sprekers treden als inleiders op over de achter hun namen gevoegde onder werpen: 1. Mr. P. Droogleever Fortuyn, te'8 Graven hage: Wetteiyke regeling omtrent Naamlooze Vennootschappen. 2. H. P. Priester, te LeeuwardenAmbachts- onderwys. Staatszorg, een maatschappelyk belang. 3. Mr. A. D. Van Assendelft de Coningh, te Leiderdorp: Het ontwerp „Boterwet" m de belangen van den Nederlandschen boterhandtl. 4. J. Stoffel, te Deventer: Invoerrechten en Accyrzen. 5. J. H. F. Ritter, te Utrecht: Maatschappe lyk werk en haar Orgaan. Htt stoomschip „Bromo", van Rotterdam naar Java, vertrok 18 Aug. van Perim; de „Cluden", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 18 Aug. Dover; de „Werkendam", van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde 18 Aug. Wight; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Aug. van Port Said. Boskoop. Namens den Kerkeraad schryft de heer H. Kooy als scriba het volgende aan De Bazuin: „Met blydschap kunnen wy ver melden, dat de Kerken A en B alhier ineenge smolten zyn. Alten predikanten en broeders oefenaars wordt naast den Heero hartelyk dank gezegd voor do diensten en hulp, van af 1888 tot op heden a3n do Geref. Kerk te Boskoop B bewezen, hopende, dat ook die arbeid door den Heere vruchten rroge af werpen, en dat wy allen te zamen de zalige vruchten er van mogen ondervinden." Leiderdorp. Gisteravond is door den majoor dtr ryksveldwacbt S. en den gemeente-veld wachter van Zoeterwoude Kooman in het arrestantenlokaal albter in bewaring gesteld zekere De N. v. Lwoonachtig te Utrecht, verdacht van die'stal van een geit, toebeboo- rende aan S., wonende onder Zoöterwoude aan den Hoogen Ryndyk. De aang houdene is heden ter beschikking der justitie naar Den Haag getransporteerd. Noordwykerhout. Wat zal de zeereerwaarde heer W. A. Van Halen, pastoor dozer parochie, verrast geweest zyn, toen hy, te Pietgyzen- Irug op den bepaalden tyd den trein ver latende, al die toebereidselen zag voor een feesteiyke ontvangst. Nadat de jubilaris op het perron was verwelkomd door het kerk bestuur, den burgemeester en anderen, werd by uitgenoocigd plaats té nemen in een open landauer, bespannen mdt twee paarden. De broeder van den jubilaris, naar wy vernemen van de orde der Capucyners, en de president der feestcommissie, de eerwaarde bo.r P. Sprengers, kapelaan alhier, vergezelden hem. Het fanfarecorps „St.-Jeroen" stond gereed, do eerewaent schaarde zich om het rytuig en gevolgd door dat, waarin kerkmeesters gezeten, ging het voorwaarts door een dichten drom van menscben, den weg langs, dien wy in een vorig nommer beschreven een tocht, een ware triomftocht door de gemeente, getuigende van de hoogachting, die alle inge- zit nen zyaeerwaarde toedragen. Grooter nog zal de verrassing zyn goweest, toen de jubilaris op kerkelyk terroin was aangekomen. Daar wachtte hem een vereering, sprekende uit een schat van bloemen en groen, die, mocht zyneerwaarde ook al iets hebben vermoed, toch zeker zyn verwachtingen overtrof. Na even in de pastorie te hebben verwyiJ, werd de jubilaris door den eerwaarden heer Sprengers uitgenoodigd te volgen naar de kerk, om het geschenk der parochianen, een compleet altaar, te mogen aanbieden, hetgeen onder toepasselyke woorden geschiedde. Dat de ju ilaris, door zooveel blyken van liefde en hoogachting diep geroerd, slechts eenige woorden van daDk kon uiten, wien zal het verwonderen? De volgendo dag was de eigenlijke feestdag. Reeis des morgens in de vroegmis naderden veel parochianen tot do Htilige Tafel. Toen in den volgtnden dienst, die te tien uren aanving, de jubilaris de kerk binnentrad, W6rd hy begroet door het zangkoor met een vierstemmig „Veni Creator" van Jos. Beltjens. De plechtige Hoogmis werd gecelebreerd door den ei rwaarden jubilaris, geassisteerd door zyn eerwaarden troe er als diaken en den eerwaarJen kap.-laan alhier als sub-diaken. Het zangkoor zong de driestemmige Mis van P. J. J. Franken. Na het Evangelie beklom de eerwaarde heer Van den Berg, van Maassluis, het spreek gestoelte, om namens den jubilaris allen ts danken voor de bewyzen van toegenegenhei!, hem geschonken. Door aandoeningen over mand, had de eerwaarde herder, hoe ongaarne ook, er ditmaal van moeten afzien zelf den kansel te betreden. Te twaalf uren was in de pastorie receptie en alle rangen en standen kwamen bun ge- lukwenscben aanl ieden. Ook de kerkeraad der Ned.-Hirv. Gemeente alhier was vertegen woordigd door den weleerwaarden heer Van Aalst, predikant, en de heeren B. Houwaart en A. Van Dyk, ouderlingen. Na een plechtig Lof en „Te-Deum", dat te ongeveer drie uren was geëindigd, werd de eerwaarde jubilaris door eenige jeugdige ver pleegden uit het gesticht „De Voorzienigheid" al strooiende uitgonooJigd te volgen langs het bestrooide pad, om den eerwaarden zusters en al oen vtrpleegden gelegenheid te geven hun geliefden herder en leeraar door aangebrachte versieringen, door gezang en geschenken passende hulde te lieden. Den vorigen dag reee's was op de eigenaardige en lieve wfize, evenals by de komst van den Eisschop, ook den jubilaris welkom geheeten. Ware het winter geweest, we zouden met recht hebben kunnen zeggen, dat de Kerkweg den ganschen dag zwart van menschen zag. Nu trachten lichte toiletjes schakeering ia den stroom. Maar druk was het er, ontzaglyk druk, den geheelen dag, totdat 's avonds illumioatio en vuurwerk een waardig slot gaf aan een feest, dat, bevoorrecht door prachtig weder, naar onze bescheiden meening, den hooggeachte n jut ilaris zal zyn een mylpaal op den levensweg, een kostbare zuil, waarop met gouden letteren geschreven: „25-jarig Priesterschap", waarop het hem steeds aan genaam zal zyn een terugblik te werpen. Burgemeester en Wethouders hebben bekend gemaakt, dat de burgemeester op het raadhuis zal te spreken zyn des Dinsdags, Donderdags en Vrydags van elke week, van des voormiddags 11 tot des namiddags 1 uur. Gisteren slaagde in Den Haag op 21-jarigen leeftyd voor de hoofdakte de heer P. Bakker, van hier, tegenwoordig onderwyzer aan de parochiale school te Hillegom. Wis zich ook met hem hebben verheugd, zeker niet het minst zyn pleegouders, het echtpaar Van der Lans. Zy toch hebben niets gespaard, ten einde hun pupil een maatschap- pelyke positie te doen verwerven, en gisteren smaakten zy do voldoening, hierin te zyn gesliagd, door het slagen van hun pupil. Noordwyk-aau-Zee. Gisteravond ha j in de groote zaal van het badhotel „Konynenburg" het den buitenlandschen badgasten aange boden concert plaats. Vooraf was door de uitvoerende muziek vereeniging, het fanfare corps „St.-Jeroen", vóér Huis ter Duin een serenade gebracht aan de talryke aldaar ver toevende adellyke vreemdelingen uit Oosten ryk, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M. keizer Frans Jozef. Rynsburg. Ds laatste vroege aardappelen, de zg. muizen, zyn gisteren door de heeren H. Hogewoning en W. Kraan van bier naar Duitscbland verzonden; er zyn bier van dezo soort niet meer te koop. Waarschyoiyk zal nu met de verzending van de zg. blauwen een aanvang gemaakt worden. Duitschland acbynt nog veel aardappelen te kunnen ge bruiken en de pryzen zyn stygende. Voorhout. Het mond- en klauwzeer, dat in den loop van den zomer onder het vee van een achttal landbouwers heeft geheerscht, is eindeiyk weer uit deze gemeente geweken. De heer M. C. Van Wyhe, alhier, is te Rotterdam geslaagd voor het eindexamen der Ryks Hoogers Burgerschool met 5-jarigen cursus. By het prysbiljarten in hit café „De Boute Koe" werd de prys behaald door A. Van Dyk, de eerste premie door J. Van Steyn Jr. en de tweede premis door J. J. Angevaren. Donderdagavond traden in het Stations- koffiehuis voor een goei gevulde zaal op ds heeren Pierre Van Aalsum en Van Tongeren, populaire karakter-humoristen. De voordrachten, waarondtr byzonder uit muntten „De Zwerver" en „De politieke vogelkoopman", vielen, biykens hit voort durend applaus, uitstekend in den smaak van het putliak, zoodat gerust van een genot vollen kermisavond kan gesproken worden Zoctermeor. Hoe gevaarlijk hit is om onbe dacht met vuurwapens om te gaan, is Don derdag alweer gebleken. Het zoontje van den landbouwer P. R., alhier, was uit logeeren by de familie te Bleiswyk en speelde met een pistooltje met zoogenaamde kruitpoedertjes, maar om een of andere reden werd hem door een volwassen persoon een groot pistool verschaft, waarvan echter, zonder dat oit be ken! was, de loop gevuld was met kruit. Toen bet ventje nu het kruitpoeder op den schoorsteen van bedoeld pistool had gelegd en den haan overhaalde, ontplo.'te het kruit, zoodat het eerste lid van zyn duim geheel verbryzeld werd. Door de politie te Zoetermeer is proces verbaal opgemaakt tegen C. v. L. en J. v. M. wegens bet ryden zonder licht door die gemeente. Vit de „Staatsconrast." K o d. besluiten. Aan mr. T. j Noyon, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Leeuwarden, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; benoemd tot lid van genoemd college, mr. I. De Greve, raadsheer in het gerechtshof aldaar. Aan den luitenant generaal W. Rooseboom, van den grooten staf van het leger, benoemd Gouver neur-Generaal van Nederlandsch-Iudiö, op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol out- slag verleend uit den militairen dienst, ÏDgaande met den dag waarop hij de function van Gouver neur-Generaal vao Nedeilandsch Indiö zal hebben aanvaard. Aan den militairen apotheker der 2de klasse C. Noê, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, thans op non-activiteit, op hot dooi hein gedaan verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleeud; en die militairo apotheker benoemd tot reserve-militaire-apotheker der L'de klasse bij de landmacht. Geaiecntcrnail v&n Wassenaar. Afwezig: de heer J. Van der Kroft. Na het lezen der notulen maakt do hoer Grevers een aanmerking op de zinsnede, waarin gezegd wordt, dat in beginsel besloten is het riool aan te leggen. Volgens zijn meening was do ge hoela behandeling verdaagd. Do heer Verbrug was ook van die meening. De Voorzitter zegt, dat hij de vorige maal na sluiting der discussie gevraagd heeft of in beginsel besloten is het nool aan to leggen. Hiertoe werd besloten zomier hoofdelijke stemming. De heer Ruygrok vraagt of de meerderheid der leden er niet togen zal zijn, dit was nog niet gebleken. Ingekomen waren eenige missives van Ged. Stateu, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten. Ook een missive van de commissie, belast met het nazien der gemeenterekeniDg. De rekening is ouderzocht en in orde bevonden. Besloten wordt het presentiegeld van den Voor zitter te verdeden op dezclide wijze als dit vroeger geschiedde. Aan het burgerlijk armbestuur wordt /'1U0 subsidie verleend om te voorzien in do verpleging van twee krankzinnigen bij den heer Barends. Do rekening van het burgerlijk armbestuur wordt vastgesteld io ontvang op lüy8.63 en in uitgaaf op f 1385.55., Met het oog op de nieuwe huisnummoring bohoeven eenige stiaten een ofiieiüeien naam. Besloten wordt de weg van de Berk heistraat tot Duinrol te noemen Kerkhoflaan. Vau het Post kantoor tot het hele van Duim el heet voortaan Duinrelweg. De weg van den Roi ejimolen Lot de Keikstraat wordt Molenweg gedoopt. Kerkstraat eid Schoolstraat woTden verlengd. In behandeling komt do aauteg van het riool op de Kerklaan. De Voorzitter deelt mede, dat do kosten van een riool door de slootjes geraamd is op /"Z190 en die van een riool door den weg op 1400. Het Dagel. Bestuur stelt voor het riool to leggen midden in den weg. De heer Verbrug houdt een krachtig pleidooi tegen den aanleg van het riool. Hoe dan ook, bij is verheugd, dat de behaudeling is \ertraagd. Persoonlijk heeft hij den toestand onderzocht en hij kan zich niet begrijpen waarvoor een riool noodig zou zijn. De bewoners aan de Kerklaan hebben voor hun woningen een uitstekende at'wa- toring. Hemelwater en raenagewater worden ge- loodsd in de slootjes. Urino komt er niet in. Alleen voor bet huis van den heer dr. Duetz is soms een ondraaglijke lucht. Dit is z. i. te wijten aan den slechten toestand van hot riool. Door de aanvraag van den heer Van Pallandt is de Raad op een dwaalspoor gebracht. De heer Van Pallandt heeft bij zijn nieuwe gebouwen een sloot, waarin hij een riool kan doen uitloopen. Hij komt tot de slotsom, dat het nieuwe riool niet noodig is, on hij betreurt het geld, dat er door de gemeente aan besteod wordt. Ter verdediging haalt do heer Van Pallandt den toestand der slootjes aan van den tuin van den Burgemeester af tot de K.-K. kerk toe. Dit geeft den beer Verbrug voet om bij RijDland aan te driogen op betor toezicht en desnoods schouw aan to vragen. Hij meent ook, dat de rechten der landeigenaren verkort zijn, nu de heer Van Pallandt een gedeelte van de sloot gedempt heeft. Do heer Ruygrok is ook niet voor een riool. Het vuile water wordt in het dorp gebracht in een stilstaand water. De heer Broeksmit is niet tegen rioleering in het algemeen, maar wel kant hij zich tegen het bier gevolgd systeem. We voeren de rioolstoffen niet van, maar naar de gemeente. Van de verst verwijderde huizen worden ze naar de gemeente teruggevoerd. Do heer Grevers motiveert ook zijn stem. We leggen eigenlijk een riool voor het belang van 66a persoon. 13 dit geen antecedent voor meer bebouwde plaatsen zooals Den Doyl en het Laantje? Op sani taire redenen is het niet gegrond, en moeten wo om de weinige redenen; die er voor zijn, eon iraaien weg bederven en een nieuwe leening sluiten? De Voorz. meent, dat de Raad toch éénmaal voor hot feit gestold zal worden om een riool door de Kerklaan te brengen, en met hot oog hierop heeft het Dagel. Bestuur na aanvraag van den heer Van Pallandt nu reeds de gelegenheid aangegrepen om een voorstel in dien geest te doen. Het Dag. Best. meende, dat het hier werkelijk een gemeente belang gold. Na nog eeoigo discussie wordt het voorstel van het Dag. Best. in stemming gebracht. Vóórstem den de heeren Van Pallandt, de Voorz. en Van dor Oudermeulen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Ruygrok hok land aan de Nieuwo Haven nu reeds te willen verhuren. Dit is beter voor hen, die het land op nieuw zouden willen Inhuren. De heer övergau klaagt over de vele kermis wagens op den Bozuidenhoutschen weg. De Voorz. zegt er niets aan te kunnen doen. Het beste zou zijn een stuk land aan te wijzen, waarop die wagens plaats kunnen nemen. Men zal trachten van een der landbouwers daar een stuk te huren. De vergadering gaat daarna over in oen met gesloten deuren.

Leidsch Dagblad | 1899 | | pagina 1